Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6046) Printszkrín válasza Atticus85 (#6044) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Nem tudom, a saját weboldaluk sem ír róla.
Konkrétan az M 520-nál csak a P90-el szerelt verzió speckói vannak fenn.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6049) Szten Márs válasza Printszkrín (#6046) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aztafene, nem is figyeltem, hogy most már van P90-el szerelt verzió :Y Az utóbbi kb. egy évben igen nagy divat lett ez. Már egy ideje érdekel, hogy mit tudnak ezek a hangszedők, amiért hirtelen ilyen felkapottak lettek, lehet ki kéne próbálnom egy ilyen gitárt...

Atticus85:
Nem, a Cort Z sorozat gitárjai - a Z44-et is beleértve - nem Les Paulok. Single cutaway elektromos gitárok, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#6052) Printszkrín válasza Szten Márs (#6049) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ez is egy "hagyomány" hogy egy nagy klasszikust idézzek. :B
A P90-es pickupok eredetileg single coil hangszedők voltak,
(P100 a humbucker) de sokkal teltebb hangzással mint egy strató hangszedő.
A jelük is nagyobb, most nem tudom pontosan, de közelít a 200 mv-hoz
(talán 175 környéke, nem akarok hülyeséget írni)
Barátomnak van egy TV special LP-je, abban vannak ilyenek, elég érdekes.
Itt egy video róla

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6058) Szten Márs válasza Printszkrín (#6057) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A nem szart úgy értettem, hogy baromi jónak tűnnek :) Igazából nagyon tetszik. A kinézet meg, mondjuk úgy egzotikus, de legalább nem olyan megszokott, unalmas, mint egy arany/króm zárt humbucker :D A vajszín történetét nem ismertem, de igazából ha már lúd alapon rátesz még egy lapáttal, még jó is neki :D
Kíváncsi leszek mikor jönnek kishazánkba a P90-es M520-ak, egyet tényleg kipróbálok... tavasszal (tudom odébb van az még) úgyis be akarok szerezni valami hasonlót.

(#6152) Printszkrín válasza Atticus85 (#6150) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A Telecaster P90-es hangszedőkkel egy elég elvetemült perverzió, de azért
érdekes.
Amikor Telecaster-t hallasz, az a kasszikus pick-up kiosztással szólal meg úgy
ahogy ismerjük.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6158) Womb válasza Atticus85 (#6156) üzenetére


Womb
senior tag

Nem tudok semmit mondani erről a Squier-ről.
Eseteleg P90 fanoknak érdekes lehet.
A Duncan Desing-t gyárt boldog-boldogtalan, jobbat-rosszabbat.
Ez nem egy márka, hanem elvileg a Seymour Duncan xy pickupjaihoz hasonlít a a karaktere.

A Fender Telecaster az más tészta, ez nem az.Ezt nem ismerem, igazából nem is érdekel.

(#6162) Szten Márs válasza Atticus85 (#6145) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ilyen Samick Les Paul már volt a kezembe, nem volt jó. Egyáltalán nem győzött meg, szerintem felejtős. A telecaster, meg amit kinéztél, egy agathis testű csoda. Az olyan fából készült gitárokat én élből kerülném, de lehet velem van baj... mindenesetre kizárólag a low-low end gitároknál szokás használni, tesco gazdaságos faanyag. (A P90 csak egy plusz... szerintem sem valók telére, de végülis még humbuckeres telék is vannak szép számmal, de ezek nekem egyszerűen nem illenek a tele feelingjéhez. A telecasterek igen jellegzetes ízű gitárok, kb. az egész gitárvilágban a les paul és telecaster a kettő, aminek a legjellegzetesebb ez íze az én fülemnek. És egyszerűen ez számomra nem egyeztethető P90-ekkel, meg humbuckerekkel. Ismét velem lehet baj, ez van :) )

Printszkrín: Biztos vagy benne? A test anyaga netszerte mindenhol "pine", ami fenyő ugyan, de nem épp "spruce". Vannak fenyőfajok, amik érzetre, sűrűségre, tömegre hasonlóak lehetnek a kőrishez, szerintem itt erről volt szó. Ja igen, többek között a gyártó saját honlapja szerint is fenyő a test anyaga ;)

[ Szerkesztve ]

(#7430) matyi94 válasza izomhod (#7429) üzenetére


matyi94
senior tag

Szóval. Az overwound elvileg azt jelenti, hogy hosszabb vezetékekkel van. Néhány gitárba elvileg ilyen kell, az enyémbe a sima is jó volt. Mivel Eun belülről jön, vámot és áfát nem kell fizetni rá. Ha jól tudom postán érkezik a csomag. Én magamnak forrasztottam be, úgyhogy nem tudom mennyibe kerül. Ha nem értesz hozzá, keress meg egy szakit, max 20 perces meló, szóval még ha lehúz akkor is max 1-2 ezer Ft. A hangzásban elvileg nem befolyásolja a fedél a humbit (legalább is az Iron Gear azt írja, hogy az ő modelljeik esetében). Az alchemist egy p90-humbucker hibrid, ami normál single coilként funkcionál, esetedben én hanyagolnám.

Legyen szép napod!

(#7786) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hali

Szerintetek jó üzlet lenne egy Epiphone LP 100-as + 10 000 becserélése egy Vintage V100 Goldtopra?
Csak annyi lenne a problem, hogy még életemben nem hallottam P90-es hangszedőket, bár elég valószínű, hogy utána továbbcserélném a gitárt egy Humbuckeres, használt Epiphone Strandardra, v Customra, vagy másik V100-ra.
Csak arra kéne a gitár, hogy meghallgassam a P90-et (ha jól tudom, a Greenday használ ilyeneket), meg hogy vmi "kicsit felsőbb kategóriájú" gitárt szerezzek.

(#9379) BluEyes válasza Plazmacucci (#9377) üzenetére


BluEyes
őstag

Kis történelem, a Maiden előtti időkből:
A modern gitározás egyik nagy ikonja, Tom Scholz, és a Boston első lemeze 1976-ból. Még bakeliten volt meg anno, nálam a TOP5-ben van ez az album. Innen tudtam meg, hogy hogyan is szeretnék majd én is gitározni, ha nagy leszek. (nem sikerült, de most nem ez a lényeg :D )
figyelem: T.S. már akkor!!! feltalálta a Gibson BFG-t, hátul humbucker, elöl P90. :)
[link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14415) BluEyes válasza theiron320 (#14403) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem, magyari magyar vagyok. Az a 83k nagyon kellemes ár. A helyedben elgondolkodnék ezen is. A P90 szedő zajos a hi-gainhez, úgyhogy egy mini humbuckert lehetne betenni a hídhoz, (akár felezővel is), és kész is a mindenevő vaddisznó hangszer. Kb. 100k mindenestől, ha most akarnék gitárt venni, ezt így meg is húznám szerintem.

Így valahogy:

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14668) atidzsiforc válasza izomhod (#14665) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Az osszes Vintage les paul gitarnak v100 a tipusa, van sima v100 meg v100 icon. Az utobbi annyiban kulonbozik hogy gyarilag meg van koptatva a festes. Ja meg van Goldtop, amiben p90-ek vannak, slash replika meg lemon drop, amiben az egyik szedo forditva van bekotve.

(#14667) M3aN: azon a ponton a capo semmikepp nem tudna annyi erot kifejteni, hogy nagyon lenyomja a hurokat. En annak nezem egyebkent.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17108) Neuler válasza BluEyes (#17107) üzenetére


Neuler
csendes tag

A yamaha p90-es pickupjáról (ami a yamaha sajátja nem az eredeti asszem gibsonos) tud valaki valamit?
Megszoktam ,hogy a nyaknál humbuckert használok, szeretem a telt hangokat, de néha ott most nekem túlságosan "egybefolynak" a hangok.
A yamahán ami tetszik az a hangolókulcs készlet, jó helyen vannak a potik meg a pickup váltó, nem esik a pengetés útvonalába (mint a mostani gitáromon...), tetszik benne ,hogy a hídnál felezhető, jó ,hogy van belőle fekete, de bárcsak lenne hozzá fehér/gyüngyház koptatólap...... :), kicsit "rusnya" nekem az a régi barna/piros koptató.
Azt néztem ,hogy a faanyag amiből van az az olcsóbb fajta (pl mahahónihoz képest), de ahogy láttam a stratok hagyományosan ebből készülnek, pl.: a félmillás yngwie malmsteen fender is típusra ugyan ilyen fából van.
Nemtom, lehet ehhez a yamaha gityóhoz külön koptatót venni valahol? (Talán majd 1-2 éven belül lecserélem a mostani gitáromat.... :) ki tudja).

(#17109) BluEyes válasza Neuler (#17108) üzenetére


BluEyes
őstag

Úgy általában a P90-ekről nem sokat tudni. Sokáig a perifériára szorultak, mostanában jöttek újra divatba. Ahogy egyre terjednek, nyilván majd lesznek tesztek, előkerülnek a megmondóemberek, és ki fog alakulni egyfajta rangsor a gyártmányok között. Borítékolható, hogy a nagyok közül a SD-DiMarzio-Gibson trio lesz a befutó, és néhány manufaktúra túlárazott "special" terméke lesz az ínyencek titkos favoritja. Emmán csak így van mindig. :)
Maga a P90 egy single coil pickup, nagyobb mérettel, mint a stratokban megszokott sc, emiatt a hangja vastagabb, testesebb, ugyanakkor magában hordozza a szingli tekercsesek minden szépségét. Meg persze a zajosságukat is, de annyi baj legyen :)
A humbucker-P90 kombó nem új keletű amúgy, a legkorábbi lelet, amit találtam, Tom Sholz (Boston, 1976) gitárja, neki a Les Paulban ilyen összeállítás volt. Íme a bizonyíték: [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17111) Eastman válasza BluEyes (#17109) üzenetére


Eastman
őstag

Úgy tudom, hogy Gary Moore is használta a nyak P90 - híd humbi összeállítást. Sokáig a perifériára szorultak, mostanában jöttek újra divatba. Ennyi. Manapság divatos hangzás, de semmi extra.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17224) Neuler


Neuler
csendes tag

Na nekem következő kérdésem lenne:
A Yamaha Pacifica 311H nyaki hangszedője egy p90-es.
Namost ha valakinek ez nem jön be akkor elileg ennek a helyére passzol az EMG P91? (Ami egy humbucker.)

+ Már szűkül a lista...talán...
Az alábbiakból kinek melyik miért? .. :)

-Epiphone LP Standard
-Cort M600 (nem tremolo)
-Yamaha Pacifica 311H

(#20264) Neuler válasza kriszneuer (#20263) üzenetére


Neuler
csendes tag

Alapvetően nekem nem jönnek be a telék, de el kell ismernem ,hogy ez tényleg jól néz ki .. :D
Ha jól játszható is akkor akkor szupper :)
A másik meg ahogy előttem is írták a single coil helyre betehető humbucker, de az nem mini Hum, mert az úgy rémlik nekem ,hogy P90-es helyére megy, ide valami "hot rails" jellegű hangszedő való.. de ez mindegy is, a lényeg ,hogy nem csak single-re lehet cserélni ha valami okból kifolyólag fejleszteni szeretnéd.

(#21518) BluEyes válasza Moleman (#21517) üzenetére


BluEyes
őstag

Ahogy látom, ez egy nagy csata lesz a nyakprofilokkal.
A legegyszerűbb az lenne, hogy elfogadod, hogy az a Studio olyan durung amilyen, és boldogan használod.
Vagy például vételezel egy nem sokkal többe kerülő 60's Tribute-t, annak slim nyaka van, és a hátsó P90 helyére egy 70's Tribute mintájú mini humbuckert teszel (ha szükséges, nem is biztos hogy kell). Ez egy nagyon izgalmas setup lenne.
A legdurvább, ha egy olcsóbb gitárt, pl. a DBZ-t elviszed egy hangszerészhez, hogy faragna a nyakból neked tetszőre. Tátrai T. is így csinálja. Mondjuk eladáskor ez nem biztos hogy jó ómen, de jó gitárt minek eladni?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22783) Eastman válasza Fitzgerald (#22777) üzenetére


Eastman
őstag

-

haxiboy

Ha a Les Paul tetszik, viszont mégis a stratós single coil hangzás a bejövős, akkor P90-es puki kell Neked...!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23655) kemotox válasza Eastman (#23654) üzenetére


kemotox
addikt

[link]
Itt vannak az én kreálmányaim is, elég gagyik :D A kék stratót mini humbuckerekkel kell elképzelni, de sajna nincsen. Ahogy P90 sincs, még humbi méretű P90 se.

[ Szerkesztve ]

(#23664) Eastman válasza kemotox (#23655) üzenetére


Eastman
őstag

P90


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23672) Eastman válasza #20655360 (#23671) üzenetére


Eastman
őstag

Néha előkerül HH belőle, de nem gyakori. Dupla P90-nel több készült.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23804) Eastman válasza #20655360 (#23803) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem sincs pedálom, csak a villanygitár, egy kábel meg a kis kocka a beépített BOSS szimulációkkal. A nyaki P90 hozza a Minimal Bluest, a DiMarzio ToneZone a hídnál a Bedroom Rockot.

Középre kapcsolva meg a potikkal mixelem a kettőt. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24072) Eastman válasza brickm (#24070) üzenetére


Eastman
őstag

Itt is jóság van mélyekből meg középből.

Főleg, hogy most azzal kísérletezek, hogy kitekertem a kis kombón a mély, a közép és a magas potikat mind-mind 10-ig, és csak a pukik hangerején és hangszínein állítok, úgy hogy a kapcsoló középállásban van. Tanulságos.

Böfögős, röfögős, határozott zengéssel, konkrét, vastag hangzással. Érdekes, hogy inkább a nyaki P90-nel jön a tartalmas közép-magas tényleg kellemes csilingelése. A hídnál vág, ha kell, de egyrészt nem kell, odáig nem tekerem a Tone-t, másrészt így ott is harap és közben nem is bántóan éles.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24287) Eastman válasza #20655360 (#24286) üzenetére


Eastman
őstag

A nyakhoz tenném a P90-et, a többi OK.

Ez a dream LP-d, vagy megmutatod végre a szerkesztővel a kedvenc Les Paul Custom-od?

All:

Tényleg, a straplock kérdésről dumáljunk már; ki milyet használ és ki milyet használna? Vesézzük ki a témát...

Műanyagot nem akarok, ez a fém meg néha zörög.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24557) Eastman válasza Moleman (#24553) üzenetére


Eastman
őstag

Az egészséges, hogy ma is egész nap Les Paul fotókat nézegetek? :D

Ez milyen szép, egyszerű munka:


Pic-2-50s-Wiring-.jpg

Tegnap szerkesztgettem két mini humbuckert a LP-ba, aztán ma meg úgy elkezdett énekelni a P90, hogy esküszöm, ha nem vigyázok, kezdek beleszerelmesedni.


+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25182) #20655360


#20655360
törölt tag

Újabb gitártervező izé: [link]

A múltkori oldalnak a módosított változata, még több lehetőséggel.

Ja és kezdek beleszerelmesedni a p90 hangjába. Ki is itt a nagy fan? :) Simán mehetne húrlábhoz is, a vidik alapján elbír tök okés drive-ot is. Magasabb lehet a kimenete mint egy sima single coilnak. Rohadt királyul szól.

[ Szerkesztve ]

(#25183) brickm válasza #20655360 (#25182) üzenetére


brickm
őstag

Eastman-nek van p90 nyaknál.
Én is szeretem jó cucc.
Persze hogy nagyobb, két lapmágnes van benne.

(#25454) Moleman válasza Panzermeyer (#25453) üzenetére


Moleman
addikt

A facebook eladó hangszer csoportba most raktak fel egy Vintage V100 goldtopot P90 hangszedőkkel 70-ért.

(#27484) Tommyka21 válasza Eastman (#27483) üzenetére


Tommyka21
tag

Szép :D :D !
A te Les Paulod?
P90-esek vannak rajta?

(#27486) Eastman válasza Tommyka21 (#27484) üzenetére


Eastman
őstag

Én vagyok az övé. :)

P90 a nyaknál, DiMarzio ToneZone a hídnál. A színe az fotózhatatlan. Inkább honey mint tobacco, de minden fénynél mást ad. A pánt legyen egyszerű, hadd ragyogjon a Honeyméz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27659) kemotox


kemotox
addikt

Ezzel a képpel jelentették be a fiúk, hogy idén vége. Hú. Hát az egyik legnagyobb kedvencem. Most egy darabig asszem csak Sabbathot fogok hallgatni. Kezdem is a kedvenc albumommal, a Vol 4.-el.

Nektek mi a kedvenc szabat riffetek, számotok, albumotok?

Anno mikor az Epiphone SG-met vettem, akkor annak három oka volt, hogy az mellett döntöttem: Pete Townshend (Who), Eric Clapton (Cream), és persze Tony Iommi :P
Filózgattam már régebben rajta, hogy ha majd eljutok oda, hogy lesz egy komolyabb gitárom (=nem leszek csoro), akkor ezt megtartom, baszatok bele p90-eket, és beállíttatom a nyakát meg mindent C#-re. És így marad örökre, Black Sabbath számokat játszani.

Néhány menő kép:
[link], [link], [link], [link]

Annyira, de annyira bánom, hogy nem mentem el a koncertre, mikor itt voltak. Ozzy már eléggé romon van egy jó ideje, de legalább láthattam volna az egyik kedvenc gitárhősömet.

[ Szerkesztve ]

(#28244) Eastman válasza kemotox (#28241) üzenetére


Eastman
őstag

Pont ma kevertem ki Strat hangot a nyaki P90-nel (ami nem humbi), meg a kis csövivel. Rá is csodálkoztam. ...aztán nagyon gyorsan eltekertem. :P

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28972) 98bja


98bja
senior tag

Hali.
Szeretnék P90-es pickupokat, egy jó minőségű mennyibe fájna? És nehéz kicserélni?

(#28973) kemotox válasza 98bja (#28972) üzenetére


kemotox
addikt

Tök más formája van, mint más pukiknak szóval ja, elég nehéz, faragni kell meg minden.
Viszont van Humbi méretű p90 is, SD-nél pl Phat Cat-nek nevezik, vagy a Bare Knucklesnél Mississippi Queen asszem. Ja és igen, drágák :D

(#29167) Eastman válasza nap (#29163) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem ez egy 50s Tribute. Pont ilyen gitárom van, 10/10.

Ha innen, a topiclakók közül valaki rámozdul - és moddolná -, a híd P90-re vevő vagyok...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29168) nap válasza Eastman (#29167) üzenetére


nap
addikt

Én meg azon agyalok, ha hozzájutnék egy blueshawk-hoz, milyen humbit tennék a P90 helyére. :D

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29170) Eastman válasza nap (#29168) üzenetére


Eastman
őstag

Gitáros barátom lebaxszott, hogy mér' cseréltem ki a hídi P90-et az LP-ben. Pedig én már a ToneZone-nal vettem, ami az előző tulaj döntése. Tényleg a 50s Tribute egyértelműen az ötvenes évek zenéire/hangzására lett faragva, ami a nyers Blues és az early Rock & Roll. Ennyi.

A nyaki P90 az eszement jól szól. Asszonyhangú és énekel az a gitár.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29171) nap válasza Eastman (#29170) üzenetére


nap
addikt

A jazzmaster hangszedője szebben szól, mint a p90-es. Finomabb karakterisztika + hosszabb húrok :K

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29175) Paarthurnax válasza Eastman (#29170) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Pár hónapja én is gondolkodtam a P90-en, ki is próbáltam az egyik boltban mert épp volt a falon egy azzal szerelt Tribute, de aztán maradt a BurstBucker Pro.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#29733) 98bja


98bja
senior tag

Vintage gitárokról mi a véleményetek? Szemezgetek egy V130-cal. Mindig is tetszett a Les Paul Junior forma (akár a singlecut akár a doublecut). A hangszedőt lehet a későbbiekben kicserélném egy rendes P90-re.

[ Szerkesztve ]

(#29815) 98bja


98bja
senior tag

Köszi!
Ezzel szemezek [link]
Később meg kicserélni valami rendes P90-re. :)

(#29821) 98bja válasza Eastman (#29817) üzenetére


98bja
senior tag

Green Day a fő profil. Billie Joe főként egy LP Juniort használ P90-el az újabb számokhoz, régebbiekhez meg Stratocaster-t seymour duncan SH4-el. Meg blues driver, de az már megvan. Tudom hogy ugyan olyan hangzást úgysem fogok elérni olcsón, de amennyire csak lehet közel akarok kerülni hozzá.

(#29870) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Single Coil vs P90 vs Humbucker

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#29928) Eastman válasza Moleman (#29926) üzenetére


Eastman
őstag

Full maha Gibsonok jók ám! Dupla P90-nel megküldenék egyet...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32178) brickm válasza arnyekxxx (#32173) üzenetére


brickm
őstag

Formailag... De technikailag egy valódi single coil hangszedő mágneses térsűrűsége jelentősen nagyobb.
Így más a peak és ems jelszint is illetve a dinamika is. Ezzel együtt gyakorlatilag a teljes hangspektruma és a reagálása...

Éés mivel a p90 se humbucker hiába zajkioltásos technológia a lényege a felezett humbucker se single coil

(#32441) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!
Felvétellel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
[link]
Amint hallhatjátok, olyan mintha clip-elne (Nem tudom mi erre a magyar megfelelő :D ) , de még bőven a sárga tartományban van a hangerő, tehát nem azzal lesz a gond. Nem tudom mi okozhatja. de ha nem felvételt készítek, hanem csak simán fülessel gitározom, akkor is hallani. Amit használok: Gitár -> Digitech RP90 -> VOX VT20+. Van még mellette két pedál, de azok 90%-ban csak bypass-en vannak. El lehet valahogyan utólag tüntetni ezt a "zajt"? Adobe Audition-t használok.

Olvastam már olyanról is, hogy már maga a gitárjel túl hangos, és ezért lehet, de nem hinném hogy ez lesz a probléma, mivel egy humbis gitárral, meg egy P90-es gitárral is ugyan ez van.

[ Szerkesztve ]

(#33421) 98bja


98bja
senior tag

Hali.
Valakinek van tapasztalata Seymour Duncan Antiquity hangszedőkkel? Főként a P90 érdekelne.

(#33424) brickm válasza 98bja (#33421) üzenetére


brickm
őstag

Az a tapasztalatom vele, hogy játszottam egyszer egy G LP-n amiben az volt. P90..abból meg elég jó fajta.
Az SD kisjelű szedői amúgy is mind nagyon jók. Max akkor lőssz vele mellé, ha ad1 nem olyan hangzást kerestél, amilyen szedőt vettél; ad2 ha nem ahhoz való fába meg szettbe tetted. Amúgy mind atom

(#34381) consono válasza Humbucker (#34377) üzenetére


consono
nagyúr

Ezt a gitárt tényleg szokták szeretni, ha jól emlékszem van P90-es "tesója" is. Arra viszont készülj, hogy ez csak formájában Telecaster, hangban nagyon nem...

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.