Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26) hBR


hBR
tag

Énis gitározok már egy pár éve... sok sikert...
Nekem egy Rockwood HOHNER gitár van egy KORG AX30G effektsorral...
Elégge faszán szól... Meg van banda is :)

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#52) MacCaine


MacCaine
őstag

Hali!

Üdvözletem a topic indítójának. Nagyon jó ötlet volt :).
Egyébként szintén gitározok, 11-12 éve kezdtem. A cuccos: Ibanez RG-320, 7 húros Wasburn (így fejből nemtom a típusát), meg egy Fender Strato másolat (Cheri), Korg AX 300G, Kettner Warp7 (fej+láda), Laney TF700 (csak fej). Stílus: szinte minden, csak igényes zene legyen. Nagy kedvencek: Dream Theater, Andromeda, Slipknot, Slayer, Megadeth, Metallica, G'n'R, Pantera, Korn, Deftones, free jazz, pár jófajta death metal.

Egyébként meg valami bandát vagy arcokat keresek, akikkel komolyabban lehet zenélni, lehetőleg budapesti próbahellyel.

Z.
(esetleg nem érdekel valakit egy TF700-as fej gitárhoz? :)). a smiley ellenére a kérdés komoly

(#67) delta9 válasza _Gudella (#66) üzenetére


delta9
senior tag

egy ismerősöm kb. egy hete mondta, hogy van vmi eladó alig használt multija. nem emlékszem pontosan, hogy milyen, de nem a gt-6-os. ha érdekel, megtudakolom pontosan, hogy milyen márka, típus (mintha korg-ra emlékeznék, de lehet, hogy tévedek).

(#68) _Gudella válasza delta9 (#67) üzenetére


_Gudella
senior tag

Korg ax-1500 is megfelel, ha jó állapotban van, és jó áron adja, de lehet, hogy csak olyan 3 hét múlva lesz rá pénzem

(#666) Arpika22 válasza aDM|RaL^ (#663) üzenetére


Arpika22
csendes tag

gratula hozzá. vegyél 1hangolót! jobban jársz mint a ''hangolóprogramokal''.
én Korg hangolót használok szeretetel tudom ajánlani nektek is! hálás kis gép simán meg érte a 7E ft-t :C

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#1135) legjobbna


legjobbna
újonc

Hali!

Eladnám a következőket:

Marshall valvestate 102r kombó felcsöves 2 hangszóró 3 csat. rugós zengető stb. 129e Ft
Korg ax1000g multifx 55eFt
Epiphone gitár fekete, satu, floyd rose, puha tokkal 59e Ft
Mind jó allapotú kérésre még infó kép tapasztalatokat stb. küldök!

Legjobban@freemail.hu
Legjobban@freemail.hu
Legjobban@freemail.hu

(#1598) sza.sa


sza.sa
tag

Hali!

Nemsokára vennék egy multieffektet.... A jelöltek:
Korg AX1500G (ha még lehet szerezni)
Korg AX3000G ha jó áron megkapom

vagy gyűjtsek még és vegyek egy Boss GT-8-at? Mondjuk ez ''örök'' életre lenne... :)Tud annyival többet, mint amennyivel drágább?

Sza.sa

[Szerkesztve]

sza.sa

(#2306) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!
Pécsen tud valaki jó gitár tanárt?
Ja meg nics véletlenül valakinek Behringer vx-amp2-es vagy korg ax5-ös effektje?

(#2358) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sziasztok!

Van egy Les Paul Classic utánzatom, "Reno" gyártmány, meg elvileg már elég idős (bár hibátlan), és nem találok semmi utalást a gyártóról a neten. Nektek nem ismerős?

Másik kérdésem, hogy milyen multiefekt illene a gitárhoz, és még megfizethető? 20k körül tudok nézelődni, abban a kategóriában ahogy néztem a KORG AX5G a legjobb. Mit gondoltok róla? Itt egy videó róla működés közben: [link] -enegm meggyőzött.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2392) bazsybaba válasza AND1 (#1) üzenetére


bazsybaba
újonc

helo, nekem egy korg ax30g-m van, mindenféle leírás nélkül. Ha valaki tudna küldeni vmit róla, annak nagyon hálás lennék!! Köszönöm

(#2393) bazsybaba válasza bazsybaba (#2392) üzenetére


bazsybaba
újonc

helo, nekem egy korg ax30g-m van, mindenféle leírás nélkül. Ha valaki tudna küldeni vmit róla, annak nagyon hálás lennék!! Köszönöm
e-mail:korgax30g@citromail.hu

(#2649) tucsike86


tucsike86
tag

Üdv az uraknak!

Most találtam meg a topikot, szóval kissé megkésve, de bekapcsolódok majd néhanapján a dologba.

Régen gitároztam éjt nappallá téve, kb az életemet töltötte ki ez a dolog. Blues-Jazz-Rockabilly után, amibe még a gitártanárom rángatott bele, kissé hatalmas ugrással a Black/Death metal felé ugrottam át. Koncerteztünk sokat, aztán mindenkit másfelé sodort az élet, és senkinek nem volt ideje foglalkozni a zenekarral. További szárnycsapásaim közé tartozott 1-2 nagynak mondható magyar rockzenekar - és azok producereinek - betalálása több-kevesebb sikerrel. Sokat játszottam fel stúdióalbumokra, MD-re szám szerint 2 együttesnek (tipikusan "amikor a gitáros fárad a színpadon"-jelleg, ami a színfalak mögött megy valójában, ugyehh ..). Régebben a "garázsban" összeberhelt számokat kicsinosítva volt 1 együttes, aki előszeretettel nyúlt-játszott-vásárol (jobb esetben) számokat tőlem és a bandámtól, szép idők voltak. Az elmúlt 2 évben addig jutottam, hogy össz 1 számom jelent meg 1 együttes legutóbbi albumán, szal.. mondhatjuk, hogy leáldozott. A zenére nulla időm lett, beindult a mókuskerék, szóval a gitty a sarokban gubbaszt.

Szerkó:
erőlködő volt 1 Peavey Classic 212 (eladódott)
szintén volt Fender Bassman (originál 59-es klasszikus állat!!! - imádtam) - eladódott
.. jelenleg nincs, asszony ki is vágna vele együtt.. :)

Gityó:
LP Custom 1969 (Gibson) (Black Beauty style, de sajnos nem az igazi black beauty, az 3pickup-os)
Eredeti pickup-ok kivéve, eltéve, helyettük EMG-HA van jelenleg.

Effekt:
BOSS ME-50
hangoló is van KORG valami.. :)

.. lényegében ennyi, van 1 csomó apróság.. végülis tökmindegy, hogy mi VAN, az a lényeg, hogy az ember mennyire szereti, mert ha szereti, akkor örömmel játszik, ha meg örömmel játszik, akkor jó zenét játszik, jól.

(#2653) tucsike86 válasza alitak (#2652) üzenetére


tucsike86
tag

A Digitech cuccok általában véve nagyon jók, én mindenképp azt ajánlanám a Korg-al szemben (az is nagyon jó, csak ebben az árkategóriában abszolút verhetőnek minősül, főleg a Digitech-el szemben). Konkrétan a 2 eszközt nem ismerem (no meg nem is játszottam soha basszuson), a 2 márkát véve én inkább a Digitech-et venném. Csalódni nem fogsz benne, az biztos.

Mod: Stúdióba azért ne vidd egyiket sem :))

[ Szerkesztve ]

(#2657) Lenist


Lenist
tag

Hi
Tudnátok ajánlani egy Multi effektet?
25k körül?
KORG AX5G az jo?
vagy a digitech jobb?

(#2805) ReJim


ReJim
őstag

mi a véleményetek a korg ax5g-ről? használható, vagy nagyon belépő szintű kiseffekt?
sehol sem találtam adatot, hogy milyen felbontású az A/D konverzió és mekkora a mintavételezés.

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#2806) magno válasza ReJim (#2805) üzenetére


magno
csendes tag

AX5G
# Effektek száma: 58 (elő effektek: 10 + pedál Wah, erősítő modellek: 16, láda modellek: 10, modulációs effektek: 10, delay effektek: 5, reverb effektek: 5, és zajzár)
# Programok száma: 80 (40 felhasználói / 40 gyári)
# Csatlakozások: bemenet (3,5mm jack), kimenet (3,5mm stereo jack)
# Jelfeldolgozás: A/D, D/A konverzió: 24 bit, mintavételezési frekvencia: 31.25 kHz
# Hangoló funkció: Érzékelési sáv: 27.5 Hz ~ 1,318.5 Hz (A0 ~ E6), Kalibráció: A = 438 ~ 445 Hz
# Tápellátás: 4 alkaline AA elem (müködési idő. Kb. 8 óra), vagy DC9V opcionális adapter
# Méretek: 251mm (SZ) x 142mm (M) x 43mm (Ma)
# Súly: 650g
# Opciók: AC adapter

Attól függ mire akarod használni. Szvsz ha ez otthonra kell vagy próbaterembe akkor korrekt, meg van benne hangoló is. Én a Korg-ból az AX3000G-s el szenvedtem 2 napig egy normális hangzást nem tudtam kicsikarni belőle, nem komáltam sosem a multieffekteket. Valószínűleg az AX5G-ben is ugyanazok a hangzások vannak mint az AX3000G-ben csak kevesebb. Ja meg ha nem tapossa az ember akkor pár évet biztos kibír :D. Az "expression" pedál még egy plusz pont szerintem. Ha van rá lehetőséged azért próbáld ki. Saját füllel kell hallani hogy milyen. Szubjektív hogy kinek mi tetszik.

forever hardcore

(#2814) DeadMen válasza M@trixfan (#2812) üzenetére


DeadMen
tag

Ha azt mondom ár/érték arány?.... Egy kombóban - legyen mondjuk egy Roland CUBE (méret a használati céltól függ) - található pár fajta torzító,egy-két fajta chorus,és néhány visszhang. Egy belépő szintű kis multieffektben - legyen mondjuk a kicsivel előbb linkelt Korg AX5-G - 57 féle effekt található,sokkal megelőzve a kombó nyújtotta effektelési lehetőséget,és ha ez mellé veszel egy olcsóbb kombót,amiben nincs semmilyen effekt,fényévekkel szebb hangzást kapsz és csak kicsivel fizettél többet :) Kielégítő vélemény volt?? :B

(#3040) Reaper


Reaper
őstag

Hali mindenkinek!

Azt kérdezném, hogy milyen multieffektet tudnátok ajánlani szigorúan otthoni pengetésre, olyan 10 és 20 ezer magyar valuta között? Egy Diamantot kötnék rá, meg egy 10w-os AriaPro 2-t. Egy ismerősömnek van egy Korg AX30g-je az tetszene, csak alig találni, ami meg van az 20 fölött.

Köszi! :R

(#3066) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Meguntam,hogy a számítógéppel kell szenvedni, alapzaja van, késés, ha csak minimális is, így beruháztam egy Korg AX3G multieffektbe. Most próbálgatom, és azt kell hogy mondjam,hogy jó pár év, mire kinövöm ezt a szettet, már ha kinövöm egyszer, mert ez csak hobbi nálam. Szóval 100e ft alatt (93k) kijött az egész cumó, és tényleg egy élvezhető cucc lett belőle, backing track-re rájátszva, néha borsódzik a hátam, annyira "élethű", és egyben szól minden, analóghoz egész közeli a hangzása, alappal együtt én már ki sem hallom. Egyébként egy Fender Squier Affinity-m(40K) van, egy Roland Cube 15X-el(36k) és hozzá a fent említett Korg ax3g.(17k) Tudom,hogy nem egy színpadi kombó, de itthonra szerintem bármelyik kezdőnek megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#3123) nap válasza nap (#3122) üzenetére


nap
addikt

Esetleg a Korg AX5G?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3502) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Karácsonyra tervezek venni valami komolyabb multieffektet, a kis zoom 505II-t leváltani, olyan 20ezer körül, szánnék rá, esetleg kicsit többet, használt is játszik. A lényeg hogy legyen rajta pedál :D meg persze szóljon szépen, de ez alapvető. Hangológép pedig mindegyikben van ahogy néztem. A jelöltek:
Korg AX5 - havernak ilyen van, szereti
Behringer x v-amp
Zoom GFX1
Korg AX1-B - ez nem basszus :F
Korg AX10G
Digitech RP200
Zoom G2.1u
Vagy esetleg egy új jobban megérné?

(#3588) magno válasza M@trixfan (#3586) üzenetére


magno
csendes tag

Azt figyeltem meg nála, hogy erősen épít a zengő húrokra mint alaphangokra a 4/4 egyik felében. Jó ritmustartása van és feszesek a riffjei, szerintem tőle ezt lehet tanulni. Amúgy nem baj ha nem mindenki Petrucci.

Most az a videója amiről éppen szó volt ott inkább csak hülyül de azért van fent elég sok videója ahol megmutatja hogy tud mást is. Meg még jó hogy nem mindenki Petrucci elég unalmas lenne :D Kell a változatosság ez a srác meg csinált valami olyat amit más még nem. Pont azért nézik sokan. Ennyi.

Azzal azért vigyázz, hogy "itthonra felesleges erősítő meg pedál"! Anyagi megfontolásból és praktikusságból abszolút jogos, hosszú ideig vívódtam én is mire rájöttem, hogy mindkettő kell.

Tényleg csak praktikusságból használom a guitar rig-et mert ugyan van egy zoom multi effektem de nem használom. Ez amolyan vésztartaléknak van (egyszer már jól jött). Mondjuk nem vagyok egy pedál mániás bár kipróbáltam párat és még egy Damage Control Solid Metal pedálra ácsingózok :D. Volt több féle Boss pedálom de egyikse jött be igazán.
Volt egy Marshall JCM 900 4501 -es 50W-os kombóm egy plusz 1912-es ládával. Azt már koncerteken meg próbateremben használtam. Aztán később vettem hozzá mégegy Marshall ládát egy 4x12-es új fajta valvestate ládát. Meg volt itthon egy Fender Fm65R-es kombóm azt használtam itthon aztán azt is eladtam nemsokkal a marshall kombó után. A ládát a 4x12-est megtartottam még egy ideig utána azon játszottam a Peavey fejjel. Amit meg most használok lassan már 3 éve az az előbb említett Peavey VK100-as fej a hozzá tartozó Peavey 4x12 ládával, amibe először Celestion V30-at vettem de nem tetszett annyira most pedig Eminence Governor van benne. De támadt egy öteletem mert még mindíg nem az igazi hogy egy Marshall 1960-as ládába akarom belerakni az Eminence hangszórókat. És ki is fogom próbálni csak idő kell amig szétszedtem meg összerakom :D. Aztán ha beválik akkor szerványolok egy saját 1960-as ládát és a peavey-t meg passzolom, majd kiderül. A GT75 -öt nem szeretem iszonyat keni a hangokat. Tényleg nem sok pedált használok van egy sima Boss Tu2-es hangolóm egy Artec EQ pedálom effekt loop-ba kötve egy Artec compresszor meg egy Artec APW7-es Wah pedálom. Ezek mellé szeretnék majd egy Solid metal pedált. (mielőtt megkérdezné valaki hogy miért nem tartottam meg a marshall ládám - azért mert az egy XS méretű láda volt ugyan 4x12-es de kisseb a normál 4x12-esekhez képest). Tehát ha innen nézzük van minden fej is láda is pedál is szoftver is :D.

Egyre jobbak a szoftverek, a Revalver III nagyon mozgatja a fantáziámat nekem is. A praktikusság mellett viszont jótékonyan kompresszálnak és elfedik a hibákat a multik és a programok. Ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy szinte mindegy milyen gitárt dugsz bele, ugyanúgy szól a 100 dolláros és a 2000 dolláros gitárral is ami igazi cuccnál nem így van.

Nos kérem alássan úgy szól a guitar rig-en egy gitár hogy a 100 dolláros mint a 100 dolláros a 2000 dolláros meg mint a 2000 dolláros :D. Persze nem 100% de megközelítőleg úgy. Ha otthon guitar rig-ezel egy ismeretlen gitárral és leviszed nagy cuccra ládára akkor kb azokat a tulajdonságokat kapod vissza amit itthon. Bár ezek olyan dolgok amik hangszedő függők. Pl a gibson sg supreme-ben egy 57-es burstbucker van ami tök jó ős rock hangzás és ugyanazt kapod ha ezt a hangszedőt belerakod egy epi sg400-ba. De szerintem nem kell ezt mondanom biztos te is tisztában vagy ezzel. Tehát a guitar rig korántsem nyúl bele úgy a hangképbe mint azt elsőre gondolná az ember. Először én is azt hittem de rájöttem hogy nem. Lehet hogy egy próbát megérne a guitar rig. Hátha :). Multi effektekről meg annyi tapasztalatom van hogy őő iszonyat :D Egyik barátomtól kölcsön kaptam még annó egy Boss Gt6-ot hát nem jött be. Aztán egyik próbaterem tulaj barátom-nál mielőtt még nyitotta a termet bevásárolt pár db Korg AX 3000G-t, persze eggyet kölcsön kértem pár napra. Hát ez sem jött be :). Össze vissza szól bénán digit egyszerűen nem jó. Nekem legalábbis nem. Innentől kezdve nem érdekeltek :D. Egyébként nagyon jó kompresszorok vannak a guitar rig-ben :).

forever hardcore

(#4262) NSiS


NSiS
csendes tag

Daweee: grat a gitárhoz.

Nos, úgy néz ki az erősítőmnek semmi baja, ezért a következő kérdésem az lenne, hogy az FX loophoz ért valaki? Van egy Korg AX5G multieffektem és ezt szeretném loop-ra kötni.

Üdv!

(#4326) Daweee


Daweee
őstag

Ja, kimaradt a listából az Oasis Wonderwall :D azt is nagyon bírom :K

Itome: Ja, a körülményekhez képest egész jól sikerült, de remélem lesz még jobb is :K

Eastman: :R

Na, ma újrahúroztam a drágát, végre Earnie Ball van rajta, azért érezhető a különbség a kitudja milyen régi gyári Vintage cucc után, csak kell még pár nap mire a hangja is beáll :K Amúgy vettem hozzá egy ilyet, azt kell mondjam, kötelező darab minden gitáros számára, rengeteget segít a húrozásban, töredék idő alatt kész vagy, azt a 400 forintot abszolút megérte :K (az enyém nem Dunlop, azért volt annyi) Szóval ha még nincs húrozó kurblitok, nyomás a legközelebbi hangszerboltba :)

Másrészről kirakodóvásárt tartok, 15K/db áron adok egy balkezes Johnson Stratocastert, egy Korg AX5G effektet adapterrel, valamint egy Fender FM 10G erősítőt. Amint felrakják gitárshopra, linkelek is, vegyétek, vigyétek kéne már az a Marshall ;]

(#4327) Itome válasza Daweee (#4326) üzenetére


Itome
tag

Az a kis Korg effekt milyen szolgálatot tett? Így összességében kérdezném, mert én is multieffektet használok, bár (úgy gondolom) kicsit komolyabb modellt. Egy Boss ME-50-et zúzok, és azzal meg vagyok elégedve, egész jó hangzást biztosít. Bár sokat változott a hangzás pozitív irányba a Seymour Duncan miatt.
(Igazából nem vásárlás miatt érdeklődöm, csak a véleményedre vagyok kíváncsi)

És még valami. Ez a Sing Sing hol van? Nem rémlik a neve. :F

[ Szerkesztve ]

(#4467) X2N válasza Itome (#4465) üzenetére


X2N
senior tag

A boss-okat én is csak ajánlani tudom, utána talán a korg és legvégül a digitech van.(mutieffekt)

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4468) X2N válasza X2N (#4467) üzenetére


X2N
senior tag

Zoom-ot elfelejtettem mondani, az is elég jó talán a korg-nál is jobb. Most így ahogy nézem talán a Vox Tonelab a legjobb vétel mert előfokcsöves, tudsz vele felvenni is.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4530) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4607) Daweee válasza Eastman (#4602) üzenetére


Daweee
őstag

Hú, nekem ők eddig kimaradtak, meglátjuk.
Mindenesetre hétfő Satriani már biztos :K

Gyick: Nekem Korg AX5G-m volt, számomra csalódás volt, döglött volt a hangja érzésem szerint, bár az egy fokkal alacsonyabb árkategória, 15-ért adtam túl rajta. Ennyiért nem kapsz használható multit. Másrészt viszont barátom Boss ME-50-ének már egész jó hangja, ő 35-ért vette anno használtan.

(#4696) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4732) Siera


Siera
senior tag

Szevasztok!

Vissza kellett térnem ismét,ugyanis a Hangszerdiszkonttal folytatott e-mailezés,és az oldalon böngészés utána kiderült,hogy a Cort gitárokhoz adnak 1 ingyen tokot,vagy hangolót!
Az eladó ezt ajánlotta. Ez gyanítom nem jobb mint a Korg,amit ajánlottatok,de azért kíváncsi vagyok,hogy használhatónak minősítenétek-e ? :DDD

:R

(#4947) Daneeka válasza NeoPampalini (#4941) üzenetére


Daneeka
senior tag

A Korg kontrol pontosan micsoda? Midi-billentyűzet? Tudnál linkelni képet róla?
(Kontrol elég sok cuccuk nevében benne van)

[ Szerkesztve ]

(#4948) NeoPampalini válasza Daneeka (#4947) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A NanoKontrol tulajdonképpen egy mini keverő, 9 tolókával, 9 tekerentyűvel, sávonként két user gombbal, meg egy transport szekcióval (play/stop/record/loop stb.). Gyakorlatilag, ha van egy DAW progi és támogatja akkor bármire programozható MIDI-n keresztül, pl. VSTi paramétereit lehet vele piszkálni, vagy hangerőt, szűrőt, bármit ami MIDI-n keresztül megy...

A NanoPad egy érdekes állat, alapvetően egy dobokhoz használható felület 12 gombbal, illetve van rajta egy X-Y kontroller ami a normál billentyűk modulation wheel-jének és pitchbend-jének felelnek meg gyárilag. Ízlés szerint ez a cucc is teljesen testre szabható, én pl. a Renoise kezelőfelületét állítottam rá különböző nézetekhez.

Mindkettő egyszerre 4 preset-et tud tárolni, szerintem hasznos kis szerkezetek annak aki tényleg ki tudják használni a lehetőségeiket. :)

Driver-t egyéb hozzávalót a Korg lapjáról kell letölteni: Innen

Képhez link:

ITT

Illetve kettő elég jó demonstrációs videó, kis angoltudással érthető:

Pad

Kontrol

(#6449) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Nos én is vásárlásba kezdek. Korábban már írtam hogy eladó sorba került a Peavey Banditom. Nagy bánatomra meg kell válnom tőle. Nagyon sok pénzem fekszik benne és kihasználatlanul figyel a szobámba. Volt egy zenekarom, de most egyelőre nincs és 40 éves fejjel már nem igazán tűnik realitásnak hogy új bandába zenéljek, teljes lelkesedéssel. Ennél már sokkal inkább érdekel a családom, a gyerekeim. Persze a zenéről nem mondok le, de aktív koncertezésekre már nem nagyon vágyom.
Szóval ez a Peavey Bandit nagyon jó szolgálatomra volt, de el kell adnom (jelentkező is van rá 65000 ajánlattal).
A kérdés az hogy mit vegyek itthonra magamnak (esetleg ha adódik alkalom valahol örömzenélésre akkor oda is el tudjam vinni). Eddig egy Korg AX3000G-t használtam a Bandittal és egy Ibanez RG 370dx gitárom van, illetve egy Vintage V100 van beszerzés alatt. Arra gondoltam hogy eladom a Korgot is és inkább egy modellezős kombót veszek. Ami célkeresztben van az márcsak a márkahűség miatt is a Peavey Vypyr illetve még a Line6 Spider. Azt gondolom hogy a 30 W-os elegendő lesz nekem. Ismeritek ezeket a cuccokat mélyebben? Esetleg valami más megoldás, más cuccra van javaslatotok?

Jövő héten megyek a Hangszerdiszkontba próbálgatni.

Zenei stílusban inkább hardrock és metál ami főleg izgat (normál hangolással, semmi ZS).

Köszi a véleményeket előre is.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#7401) izomhod


izomhod
senior tag

kéne nekem valami hangoló+metronóm, amivel basszusgitárt IS lehet hangolni

a pocket pod csak a D és a G húrt érzi a 4 húroson:)

mit ajánlanátok 5000 ft-ig?

innen vásárolok, de bal oldalon a menüben van olyan is, ami nem korg

köszi

(#7641) Seraph 16 válasza Cyberpunk (#7639) üzenetére


Seraph 16
őstag

Na akkor kezdjük ott, hogy casio. Nekem is egy régi casio van, de legközelebb biztos, hogy nem ilyet veszek. Ár/érték arányban jók, és rengeteg funkció van bennük. A hangjukat én is úgy tudom, hogy sokat javították. Igazából nem rossz, de vannak szebben szóló márkák. Megjegyzem Casioból csak egy kb 300 ezres elektromos zongorát próbáltam az elmúlt években, az kifejezetten jó volt. De koncerteken még nem nagyon találkoztam a márkával. Nagy előnye, hogy ebben az árkategóriában is csinál súlyozott billentyűket. Belépő elektromos zongorája a cdp-100, de ez is 100k fölött van.

A yamaha a Mesterem nagy kedvence az utóbbi időben, így nekem is volt szerencsém játszani több ilyen készüléken. Általánosságba a yamaháknak meleg hangjuk van. Korábban volt a dgx 200-as széria 80-100k között. Ez is több oktávos (asszem 76 billentyűs) szép zongora hangja volt, és kísérőautómatikás játékra kiváló. Sajnos felment az ára, és ha csak zongorázni használnád, akkor feleslegesen fizetnél a többi funkcióért (amúgy ez még nem súlyozott billentyűs modell). Hasonló a helyzet a psr-400-as szériával, igaz ez csak 61 billentyűs. Ebből 423-ast próbáltam, de ez is inkább kíséretes játékra való, és akkor még bőven 100 alatt volt az ára is.

Az np szériát azért ajánlottam nagy hirtelen, mert abban nincs számodra sok fölös funkció, sok billentyűs, igaz nem súlyozott. A hangja viszont korrekt kell, hogy legyen. Anno az npv-80-nal szemezgettem, mivel nem csak zongorázni akartam, de végül is inkább gitárt vettem :DDD . Ha most vennék, alighanem a dgx-640-et választanám, ennek van súlyozás, ami akár ki is kapcsolható, 88 billentyűs, gyönyörűen szól, meg minden... ehhez azonban sajnos még gyűjtögetni kell (durva, hogy USA-ban majdnem fele ennyibe kerül). Szóval én ezt az np szériát mindenképp megnézném.

Egyéb: Régen azt mondták, hogy a Roland csinálja a legjobb zongorahangot, de ennek kb. 10 éve, úgyhogy nem venném készpénznek, azóta viszont mindössze egyszer találkoztam egy ilyen készülékkel, de az high-end darab volt, úgyhogy inkább nem nagyon írnék róla semmit (na jó, az elég profi volt minden téren). Az én nagy kedvencem most a Korg. Ha elektromos zongorát vennék, az sp-170-es modellel kezdeném a nézelődést. Azt egyszer próbáltam és szerelem volt első látásra (akarom mondani hallásra). Akkor olyan 130k körül lehetett megvenni. Még egy nagyobb Korg zongorahangja sem tetszett annyira, mint az ebben lévő hangszíné, és a súlyozása is baromi jó volt (mert, hogy ebben is óriási különbségek vannak ám a típusok között).

Ezek voltak az én eddigi tapasztalataim. Néhány dolog, amit még jó ha tudsz:

Polifónia: egyszerre hány hang képes szólni. Zongoránál fontos. Főleg, ha pedált is használsz. Becsapós lehet, mert ha többszörös hangvételezéssel vannak fenn a hangszínek, akkor egy bill. lenyomása több helyet is képes felzabálni. A 32 so-so a 64 már tűrhető. A Mester szerint 128 lenne az igazi, de 64 már elmegy. (tudom, a casio wk általában 48 :) ebben a kategóriában az jó, pl. yamaha np31 csak 32).

Billentyűk: tapasztalat szerint kb. 5 év zongorázás környékén fogsz hivatalosan mélyebb hangok felé menni, hogy ne lenne elég a 61 bill.. Utána meg egy oktávval lehet a legtöbb hangszert transzponálni, így akkor sem lesz gond. Persze kényelmesebb a több bill., és én is ajánlom 76-ot (egy átlagos zongorán 88 van). A súlyozás inkább csak a feelinget adja, talán jobban érzed vele a gombokat. Nem rossz, ha van, de érdemes utánanézni, hogy tényleg jó-e, mert van pl. olyan, hogy elkezd "kattogni" (vagy inkább klaffogni).

Pedál: Nem egy nagy tétel 3-4k. Nekem Cherub 004-es van. Ez jó yamahához, casiohoz. Az elején nem hiszem, hogy fogod használni (tehát ha nem akarod azonnal megvenni nem kell), később hasznos cucc.

izomhod
Sajnos nem ismerem a teaching funkciót.
Neten keress mindenképp oktatóvideókat a kéztartás nagyon fontos, meg az ujjrend!

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7945) _seth_ válasza Plazmacucci (#7944) üzenetére


_seth_
veterán

:D Na majd kiderül akkor,h ogy mit tud :)

2. kérdés: milyen pengetőt?

Jah ami előzőleg lemaradt: egy c.giant lett végül belőle, ami erős gyanúm alapján a híres harley benton, gyakorlatilag új darab, még a fólia is rajta van. A boundok széle még itt-ott kicsit éles de ezen majd segítek, nem fér az ujjam a húrok és a boundok közé, könnyű lefogni, bár még nincs behangolva sem de így is szép hangja van. Egy kis 10W-os erősítő van mellé, két kábel és egy puha tok. Az összes cucc gyakorlatilag új, 44e volt a szett anno, hozzám 24e-be került. Az erősítőnek van egy tipikus (ozaki hangfalaknál is ismert) alap zúgása de szerencsére halkan csak, ezen kívül szépen szól, nem recseg nagy hangerőn sem bár az is csak poros de szintén új cucc.

Az említett korg pedig majd kiderül, hogy mit tud, gyakorlatilag ezek a cuccok kb annyit érnek majd 1 év múlva is mint most... nem olyanok mint egy mobil :)

Mindenből vehetnék jóval drágábbat is de mint írtam ne célom egy vagyon költeni egy olyan hobbira amit még nem is ismerek és lehet, hogy meg sem tetszik végül. Bár eddig tetszik, a gitárt könnyű kezelni, kézreáll. Párom szerint is szép a hangja és könnyen lehet játszani rajta, ő klasszikus gitáron tanult zenesuliban.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7950) _seth_ válasza Szten Márs (#7948) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor ez lesz :) Hangszerbolt lesz a legjobb megoldás, vaterán csak ilyen 5-10-es egyforma pakkok vannak.

A hangolónak utánaolvastam, csak pozitív véleményeket találtam és ajánlották is pár helyen másnak, hogy ilyet vegyen. A korg márka pedig önmagába elég jó, és ennek van mikforonja valamint bemenete is.

Kép a cuccokról, szerintem a képen is látszik, hogy gyakorlatilag új, a fehér részen még rajta van a fólia és még az sem karcolódott össze. Rákeresve a gitárra én ezeket találtam róla: Juharfa test és nyak, rózsafa fogólap, 22 bound, vintage tremolo, 3 single coil hangszedő. Ahogy írtam van hozzá tok valamint egy széles vállpánt is, a gitáron van 1 hangerő és 2 tone, igazság szerint a két tone hatását én eddig nem igazán vettem észre, és az erősítőn lévő tone gombét sem. A több állású kapcsoló viszont egyik állásban olyan a hangja mint egy akusztikusnak a másikban pedig már olyan elektromosabb :) Jack kábel van hozzá amivel az erősítőre lehet kötni és egy rca-rca kábelt is kaptam de azt sehova sem lehet bedugni, na mind1 ha van valami az nem baj :)

Az egésznek így inkább klasszikus vagy akusztikus a hangja, ha veszek egy [link] akkor már gondolom megoldható lenne pl egy fokkal keményebb hangzás is. Állandóan rá kell lépni a kívánt hatáshoz vagy az már csak plusz effekt? Amilyen hangzást szeretnék: [link] ilyesmit :)
Ahogy ebben a videóban láttam egész sokat tud, és már választ is kaptam az egyik kérdésemre: nem kell folyamatosan nyomni :)

(Lehet a többi gitár még jobb, de elsőre ez is profi hatást kelt legalábbis számomra, az pedig, hogy hibátlant sikerült találni külön öröm :) )

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7976) _seth_ válasza X2N (#7972) üzenetére


_seth_
veterán

Sikerült? :)

Ui.:

Megjött a Korg GA30 hangoló (volt még benne 2 kb új duracell elem is, az sem kis tétel manapság :) ). Be is állítottam, volt olyan húr amin 4 teljes tekerés kellett, totálisan félre volt állítva minden :)

Dunlop Ultex .73 és Dunlop .96-os pengetőket vettem, az előbbi ami így elsőre tetszik. Ha pengetőt cserélek már más is a gitár hangolása szóval olyan mintha 1 adott pengetőhöz állítanám be, utána a másikkal már minden hang magasabb vagy éppen mélyebb.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8509) Enton


Enton
addikt

Beszerződött végülis egy SM7-es adapterrel 8000-ért vettem, de még nincs nálam, majd bátyám hozza ha jön haza pestről.
De szeretnék mellé valami modulációs effekteket is, de még nem tudom milyeneket, ezért elsőnek egy kis multit néztem ki mellé, eztet ni:

Korg Ax5G

Valakinek valami tapasztalat ezzel a multival? Jó/rossz/vacak, akármi?
Ennyiért megérné most hogy legyen valami tiszta hanghoz is!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8575) M@trixfan válasza izomhod (#8571) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez egy Korg Monotron analóg gagyiszinti, kb ennyit tud, szerintem a 39 Eurot sem éri meg. Nem úgy a DSI Tetra!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9050) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Kis tanácsot kérnék tőletek!

Eddig Peavey Bandit 112 erősítőm volt, de meg kellett válnunk, mert zenekarom nem volt, itthon meg nem tudtam kihasználni (túlságosan hangos), így eladtam.
Erősítő nélkül meg nem élet az élet, úgyhogy vásárolni szeretnék valamit. Van egy Ibanez 370dx gitárom és egy Korg AX3000G multieffektem.
Maximum 70000 Ft-ot költök rá (nem azért mert nincs több, hanem mert nem ér többet nekem a dolog) Új cucc áraiban gondolkodom.Olyan erősítőt szeretnék ami halkan is használható. A Bandit igazából akkor szólt szépen ha a hangereje fel volt egy picit tekerve (legalább 2-es szintre :) )

Amik célkeresztbe vannak:

Peavey Envoy 110: hangja hasonlít a Banditra, csak kisebb a teljesítménye. Mivel egyszerű erősítő, nincs benne semmi multieffekt, ezért a Korg jól ki tudja szolgálni. Picit fáj a szívem hogy 10" hangszóró van csak benne.

Peavey Vypyr 30: ez is transtube. Viszont van benne digitális multieffekt. 12" hangszóró van benne.

Roland Cube 40 XL: számomra új, de népszerű erősítő 10" hangszóróval.

Roland Cube 80 X: le van értékelve 76000 Ft-ra. 12" hangszóró. Lehet halkan használni?

Line6 Spider IV 30: népszerű (bár azt hallottam hogy a III jobb mint a IV) és 12" hangszórója van.

Fontos hogy élő játék megoldható legyen, azaz kapcsolópedál is kell hozzájuk. Az Envoy ebből a szempontból rendben van, mert egyrészt van hozzá kapcsolópedálom, másrészt a multi lenne rátéve. A többire viszont szégyen a multit rátenni, ha már eleve van benne. Viszont kell ekkor hozzá pedál. A Vypyrhez kell a Sanpera ami elég drága. A többihez mi kell?
Ja és rock-metál zenéhez kell.

Más javaslatok? Nem szívesen veszek használtat. Mindent ki tudok próbálni és ki is fogok. Ma Peavey napot tartottam. Holnap próbálom a többit is.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#10058) Tv


Tv
senior tag

Srácok, milyen multieffekteket ismertek amit tud felvenni? Úgy értem fel tud venni x másodpercig amit játszol, aztán azt tudja folyamatosan visszajátszani és tudsz rá imprózni. Asszem phase trainer a funkció neve, de ahogy nézegettem sok pedálnál azt írják, hogy csak külső jelforrásból tud felvenni ( pl. cd lejátszó). Amiket néztem és tuti tudnak ilyet az a Korg ax 100g és 1000g, de ezeknek meg a hangja nem igazán tűnt meggyőzőnek számomra. Valami más javaslat?

(#10652) NSiS válasza toth_janika (#10651) üzenetére


NSiS
csendes tag

Tényleg brutál jók azok a képek, esetleg valami könyvet tudsz ajánlani amiből lehet ismeretet szerezni fotós témában? Totál laikus vagyok, de az ilyen képek láttán mindig úgy érzem hogy érdemes lenne belekezdeni. :)

"Ajánljatok nekem valami jó cuccot, amivel a gépre tudom kötni a gitáromat, és felvenni, effektezni, stb"

Felvenni tudsz pl. Audacityvel, és mondjuk kötsz elé egy multieffeket, ezekkel elég sok hangzást ki tudsz keverni. Pl.: KORG-nak vannak olcsó és jó multijai belépőszinten az AX3G és AX5G, használtan potom pénzekért hozzá lehet jutni. Csak simán rákötöd a line-in-re és kész.

(#11330) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Szerintem ez sem rossz [link]
Korg AX5G

[ Szerkesztve ]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11353) Plazmacucci válasza Peethy (#11352) üzenetére


Plazmacucci
félisten

20-25 körül csak is használtan lehet jókat kapni. Aki az újként árúlt 4-5 éves korg szériákat 30 rugóért az is elmehet a sunyiba. Ennyi pénzért max pod2 ami jó lehet, de azt csak kézzel lehet vezéelni, próbákra nem alkalmas. Pedál hozzá meg egy vagyon. Foscsi Zoom g2-vel is csak szopóka van hosszú távon. Kis pénzből nincs kompromisszum mentes megoldás. Ja a MCube is tud vonalkimenetet és fejhallgató kimenete is van ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11564) Fitzgerald válasza Peethy (#11557) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Korg Pandora Minivel érdemes még próbálkozni ebben a szegmensben.

(#14880) madmike


madmike
őstag

A gitár alján, hogy kéne kinéznie a vállpánt rögzitőjének? Ezen lehet, hogy az el van törve. Egy kb 1 centis műanyag csöcs van rajta, aminek mintha le lenne törve a vége és bele van csavarva egy csillagfejű csavar.

igy néz ki.

Visszatérve az első benyomásra, pengettem egy kicsit (E-moll,A-moll-t gyakoroltam) és laikusként nagyon tetszik a hangja. Könnyű lefogni a húrokat, igaz az ujjbegyeim már most fájnak :)
A gitár tök újszerű állapotban van, az eladó elmondása szerint jópár éve megvette és feltette a szekrény tetejére. Kaptam hozzá egy Rockbag tokot és egy Korg GA-130-as hangolót, mindezt 17.000-ért, szerintem jó ár volt.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14882) madmike válasza madmike (#14880) üzenetére


madmike
őstag

Korg GA-30 akart lenni (kicsusztam a szerkesztési időből)

M3aN , mindjárt kicsvarom a csavart és meglátom mi a szitu.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#15000) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

No, kiszedtem, és megfordítottam azt a kis pöcköt, amire a húr illeszkedik, mostmár be tudom lőni rendesen.

Ja, amúgy vettem egy Korg PB-1 hangolópedált, amin az a jó még amellett, hogy nagyon pontos, hogy van rajta egy DC kimenet, ergo rá lehet kötni a többi effekt pedált is, és ez táplálja őket árammal. Jobb, mint pl 5 másik adapter... :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.