Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#302) Dominator válasza Duffy (#296) üzenetére


Dominator
aktív tag

Na ne őrjítsetek már halálra!! :Y :Y
Én itt még nem tartok, hát hogy képzelik hogy pát hét alatt eljutok ide? Különben meg mindegy is mert nem ismerem a számot.
Amúgy nagy dilemmában vagyok. Osztálytársammal most voltunk gitárt venni, ill. ő vett, Johnson elektroakusztikust, én még csak infot gyűjtök, hogy ha megjön a pénzem, mibe fektessem. Nagyon azon vagyok hogy én is vezsek egy frankó cutaway elektroakusztikust :D:D Mi a véleményetek?
A név kitalálása hogy halad?

(#340) Dominator


Dominator
aktív tag

Na, megvan, mire vágyom:
Johnson Stratocaster + Fender 15R / 25R erősítő.
Ha meglesz a pénzem, a 60 rongyból be is vásárolok :)
Nah megyek is dolgozni :D

(#343) Dominator


Dominator
aktív tag

Tegnap új korszak kezdődött az életemben: elszaakdtam öcsém klasszikus gityójától, és megvettem életem első saját hangszerét, eghy Johnson Stratocaster, szóval most naggyooooon boldog vagyok :))
Itt is van róla kép:
[kép]
[kép]

Szóval eddigi pár hónapos tudásomat most már villanygitáron fogom kamatoztatni, kezdve a népdalokkal, miegymással :D De nagyon happy vagyok, a gitár tök jó, a gitározás tök jó, minden tök jó :DD

Na, hogy is volt az a PH zenekar dolog? :)

[Szerkesztve]

(#1137) Panzermeyer válasza Bero (#1136) üzenetére


Panzermeyer
tag

squier by fender ha stratot vagy hasonlót akarsz
többihez nem értek
johnson is türhetőket csinál

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1140) Panzermeyer válasza Bero (#1138) üzenetére


Panzermeyer
tag

na akkor squier vagy johnson amit ajánlani tudok, 40-50 rongy körül van mind2

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1480) Spirit


Spirit
őstag

Bocsi,de esezmbe jutott még valami.Az Árkádia hangszerboltot sokat ajánlották már, hogy korrektek.Nekem most elég nagy szükségem van erre, mert ugye nem értek hozzá. Ott kinéztem egy árban passzoló darabot, és azt írják mellé, hogy mega-árcsökkenés
erről mi a véleményetek?:
Johnson JDC2E-N
MEGA ÁRCSÖKKENÉS!!! Aktív elektronikás elektroakusztikus, 4 sávos elektronika. Cutaway test, fenyő fedlap, fehérfenyő hát és oldal, zárt mechanikás kulcsok. Fogólap és híd rózsafa. Natúr lakkozás.
Ez ugye elektro-akusztikus. 34000-ért egész kellemesnek tűnik :B

[Szerkesztve]

(#1538) Lurtzz


Lurtzz
tag

Hello!
Én még anno szeptemberben vettem a kezdőfelszerelésemet: Johnson Strato másolat, ami olyan 32 körül volt+Behringer GM108as erőlködő+tok. Ez volt összesen 56 környékén.
Kezdőknek teljesen ideális, egész jó hangokat lehet kihozni ebből a párosból

Blaze

(#1543) alitak válasza Lurtzz (#1538) üzenetére


alitak
senior tag

Hi!
Annak a Johnson Strato másolatnak megadhatnád a pontos típusát, mert így nem találtam rá semmit. Ami már talán értelmes bass lehet az az Ibanez GSR180, ami Csehországban olyan 40-45k.
A kombót meg néztem, de az nem véletlenül gitár kombó, bassgitár kombó helyett? :F
Ami szintén abban a cseh boltban van: Hartke B150 15W az kb 25k, míg az Ibanez IBZ10B 10W az 17k? Ha esetleg vmelyikről hallott vki...

[Szerkesztve]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1666) Lurtzz


Lurtzz
tag

Én egy Epiphone G400 Custom AI kis villanygityó büszke tulaja vagyok[ nagy lépést egy Johnson stratohoz képest :D ], és azt kell mondjam hogy tényleg nagyon jól szól, ugyan Gibsont még nem volt szerencsém kézben tartani, sőt semmilyen más 200 rugó feletti gityót se, de kipróbálhattam a sajátomat egy Line6 Spider II fej+láda változatán + egy Fender fej+ládán és hát mit is mondjak.Eszméletlen jó volt.
Most épp egy Lin6 Spider II 112-esre gyúrok, és azt kérdezném hogy esetleg tudtok e ajánlani vmi hasonló finomságot hasonló árkategóriában?

Blaze

(#1858) Horney


Horney
csendes tag

Hali again!
Kaptam végre elektro-akkusztikust!
Van neki beépített hangolója, meg minden féle finomság. Szerintetek mit érdemes csinálni vele, ha túl magasan vannak nekem a húrjai? Megtanulni rajta rendesen gitározni, puhább húrokat venni rá, vagy van erre valami szerelős módszer?
Amúgy nagyon szép is a tetejébe, Johnson és szépen szól.

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1929) HavocS


HavocS
senior tag

Squiert hagyd a picsába, ezért most le leszek ugatva valószínűleg, de szerintem azt is csak a hype miatt veszik. Pláne az a harley benton komó, eh... a másik behringer sokkal jobban odab.sz. Mondjuk a behringer gitárt sem feltétlenül ajánlanám, de alsókategóriában nem igazán van ezek között különbség. Mondjuk 30-ért én inkább vennék egy epiphone les paul juniort [link], erősítőnek meg jó az a behringer, vagy valami hasonló 20 ezer körül (24-ért van a 10W-os marshall kombó, az legalább szól is valahogy. Volt ''szerencsém'' egy 30-as johnson kombóhoz, hát olyan ritka fos konzervhangzást még nem hallottam). Az az igazság, hogy ilyen olcsón igazán jó hangzást úgysem érsz el (tisztán valamennyire jó lesz, torzítva, hát...), ráadásul ezek olyan cuccok, amiket, ha megtanulsz gitározni, úgyis lecserélsz. Viszont ha igazán jól akarsz járni, veszel 50 körül használtan egy jobb gitárt (vagy újonnan egy Cort-ot, baromi jók), és ha úgyis egész nap a gép előtt ülsz, meg ráadásul erős is az a gép, akkor van pár torzítóprogi, amik elég jól tudnak szólni, és megspórolod a szar kombó árát, amit úgyis veszteséggel adnál el később. A kották meg ne zavarjanak, gitározni tabból szokás, ahhoz meg csak a számokat kell ismerni :)

De mégegyszer: szerintem gyakorolni nyugodtan megveheted a behringer szettet is. Alsó kategóriába szerintem korrekt, és legalább nem a nevét fizeted...

(#1980) Kobe válasza nap (#1979) üzenetére


Kobe
veterán

ha röhögni akarsz egy jót
van egy japán gitárkereskedőség, ishibashi a neve, olyasmi mint németeknél-osztrákiában a musikproduktiv
100 ezer alatt fender gitárokat, nem squiert, fendert kapsz és jót....ott tudnék mazsolázgatni az álomgitárokból :D perpl nekem egy eric johnson signature fender a vágyálmom :)

[Szerkesztve]

(#2037) Panzermeyer válasza ReJim (#2036) üzenetére


Panzermeyer
tag

használt ibanez grg170, epiphone lp100, lp special, johnson telecaster, van sokféle
ezek low gitárok de hát 40k-ba tényleg csak ennyi fér be

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2048) Kobe válasza Spirit (#2047) üzenetére


Kobe
veterán

felejtős, Cort gyárt olcsó és jó, balkezes darabokat, johnson meg tüzifát

(#2089) jenko


jenko
tag

Sziasztok!
kaptam egy elektroakusztikus johnson (vmi kínai) gitárt barátaimtól, és szeretném gépre kötni. Jelenleg egy százéves isa sb 16-ot használok, valamint a szoftverek terén sem vagyok túl járatos, és a nero hangszerkesztőjével felvéve rettenetesen nagy alapzajt produkál a cucc. Milyen hardverelemekkel érdemes párosítani egy gitárt, hogy rendesen lehessen digitalizálni?
egyébként klasszikus gitáron tanultam még tizenegykét éve három éven keresztül, aztán nem foglalkoztam vele, de most hogy kaptam ezt a kis cuccost újra megjött a kedvem. Volt egy kis kalandozásom elektronyossal is (jolana cseh gitár :Y és egy crunchyrithym vagymilyen torzítóval (olyan nirvanas), de ottfelejtettem egy haveromnál kb 7 éve :B
már bánom...

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#2437) ttower


ttower
aktív tag

üdv mindenkinek

kaptam egy basszusgitárszettet (gitár+erősítő+pánt) és van egy kis gondom az erősítővel. ha a gaint és a volumet is 1/3 nál nagyobbra tekerem, elkezd torzítani. nem a sima hangszórórecsegéssel, hanem mintha a hangszóró túl nagyot akarna mozdulni és valamihez hozzáütődik. ilyen krákogó kopogó hang. valakinek van valami ötlete mi lehet ez vagy találja ki inkább a szervíz?

erősítő típusa: Johnson Baltimore BA-30B
30 watt, 3 sávos eq, gain szabályzó, fejhallgató kimenet kép

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2686) WEBER válasza Hasek (#2683) üzenetére


WEBER
tag

Nos nekem főleg Basszusgitárok terén van tapasztalatom. Próbáltam már sok Cort-ot. De más árkategóriában ( 100e ft környékén) Azok igazán jól össze voltak rakva. Érték ár arányban nagyon jó volt.

Viszont amit tudni kell a Cort-ról. A FENDER EGYIK "LEÁNYVÁLLALATA" pontosabban a Cort gitárok mind a Fender gyárban készülnek. Tehát jó anyagból gondosan. Amit meg kkell nézni a boltban hogy a nyaka mennyire kényelmes és pontos. Szerintem a Cort bármely árkategóriában jó vétel.

De ez az én saját vélemyényem.

Amúgy a hangerőpoti nem véletlen van ott. Elég csak néhyán Eric Johnson felvételt megnézni. (most hirtelen ő ugrik be erről) van egy ilyen technika amikor ugyjátszik hogy közben csavarja. Kicsit lyan hegedűs hatást ér el hangzásban. Legalábbis engem arra emlékeztet.

Remélem tudtam valamit sehógíteni.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#3156) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

nem túlzás :N kell hogy hallatszódjon a dob melett ;] mű hangjuk van de nagyon univerzális és nagyot szól. a 30w-os spider III van olyan hangos mint a 70w-os peavey, az 5w-os meg hangosabb mint az én 15w-os johnson warrior-om :))

[ Szerkesztve ]

(#3171) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

Nah tegnap szereztem be egy Line6 Pocket POD Express-t. Überül szól nagyon ;] , a műhang nem zavar , mert a magasak és a mélyek sokkal jobban szólnak, mint a Boss DS-1-en, annyi külömbséggel hogy a POD-nál nem lehet egyéni hangot kialakítani, de ez egy ideig nem is kell nekem. Ezzel a kis cuccal az erősítőm szárnyal :). Mp3-at, hangfalat, fülhallgatót mindent rá lehet kötni és az benne a legszebb hogy digitális a cucc így ha bármilyen mezei erősítőre és hangfalra rákötöd, nem teszi tönkre azt, mert ha csak úgy rákötnéd a gitárt egy analóg torzítőval egy magassugárzó nélküli hangfalra, az rögtön meghall :). Szal, így már nincs szügségem a Johnson Warrior Standard 15W-os erősítőmre, ha valakit érdekel írjon PÜ-t!
Képek az erősítőről:
[link]
[link]
[link]

(#3399) DeadMen válasza tiv83us (#3395) üzenetére


DeadMen
tag

Ne hidd,hogy az mérvadó. A 15 wattos Rolandom 2/3 hangerőn szólt akkorát,mint a 30 wattos Johnson maxon,ráadásul utóbbi már recsegett. Különben is a hangerő közvetlenül nem a teljesítményen múlik. Én inkább egy kisebb,de nevesebb cucc mellett voksolok. A Roland Cube széria sztem ár/érték arányban nagyon jó, nekem abból volt egy 15ös szóló. Havernak volt egy 60as bass-ja, meglepődtem,hogyan szól. Én abból ajánlok Neked egy 30ast.

[ Szerkesztve ]

(#3622) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok!
Baltimore by Johnson (Precision utánzat) nevezetű bass gitáromon a húrlábat szeretném lentebb tenni, de nincs megfelelő kulcsom, nem tudom hanyas kell hozzá. Ebben kérném a segítséget és abban, hogy a húrláb leengedése után hogyan tudnám beállítani az oktávot (nyilván szükséges).

(#3930) Demonata


Demonata
csendes tag

És ehhez mit szóltok? Johnson JA-15W
Esetleg mennyivel jobb, (ha jobb) mint ez: http://www.argep.hu/popup.asp?pid=44756335&pnr=10001&foto=1
Használtan venném 10 ropiért a Johnsont, de valamivel komolyabbnak tűnik (még ha kategóriára ugyanolyan is mint ez az SX nevű gagyi akármi)

(#3957) Daweee válasza Szten Márs (#3954) üzenetére


Daweee
őstag

Viccesek ezek az Uniwellesek ;] Amúgy lehet, hogy oktávolást meg beállítást értenek alatta, csak laikus nyelven. Bárhogy is legyen, ez a minimum szerintem mindenhol.
Az árak meg szimpla vevőcsalogató, gondolom egy napig árulták "rendes" áron őket, minden esetre profi lépés, nagyon hatásos tud lenni ez a "nézmá' Józsi ez a gitár most 40 ezerrel olcsóbb, vegyük meg gyorsan mielőtt visszaemelik" effekt.
Amúgy meg a gitárjaik is érdekesek, ezen a linkelten konkrétan undorító az a piros berakás, meg nem hiszem hogy a minősége/hangja veri akár az én alap 20 ezres Johnson Stratomat... Mindenesetre amíg így értenek a marketinghez, nem fognak tönkremenni, az biztos. :U
A Uniwell International több mint 9 éves múltra tekint vissza, mely idő alatt kíváló hírnevet szerzett a hangszerek világában. - pár hónapja tudok róluk, szerintem ti is, külön piros pont nekik a helyesírási hibáért :)

(#4018) Daweee


Daweee
őstag

Hú gyerekek, ma jött meg barátom új Fendere :C Ilyen, Hendrix@Woodstock/Malmsteen színben (vajszínű test + juhar fogólap) hát valami nagyon durva hangja van, a régi Squire-e meg az én Johnson-om nem érdemli meg a gitár jelzőt ezek után :D Fényévekkel teltebb a hangja, főleg a mélyek, és erre már nem díszből raknak 3 pickupot, tényleg teljesen más a karaktere mind az 5 állásban. Csodálatos, igazi Fender-hang. A kidolgozás gyönyörű, jóval több anyag van benne, meg a nyaka is vastagabb mint az előbb említett tűzifáknak, valami isteni az a gitár. Most már nem érdekel semmi, holnap rendelem meg a Vintage-t :C

(#4070) cucka válasza Szten Márs (#4068) üzenetére


cucka
addikt

Azé' maradjunk annyiban, hogy a Strat alapvetően olcsó gitárnak készült.
Megint más kérdés, hogy ha az emberek hajlandóak 200 ezres felárat fizetni csak azért, mert az adott gitárra rá van írva, hogy Eric Johnson (vagy bárki más), akkor el fognak szállni az árak.

(#4073) Daweee válasza Szten Márs (#4068) üzenetére


Daweee
őstag

ja, neki ment :D nem, amúgy komolyan mondtam hogy elsőnek nem rossz, mert a nyaka viszont tényleg jó, a többi meg szokható :D
Ok, nem azt mondtam hogy a Fendereket bagóért hozzád vágják, de Leo bizony erre fektette a hangsúlyt ott az '50es évek elején mikor fát álmodott a hangszedője köré.
Egyébként ahogy nézem, Johnson is besüllyesztette a középső pickupot, pont mint Malmsteen (vagy én :D ) sőt mi több, Hendrix eleve fordítva kezdett el játszani a straton, nyilván a hangerőpoti miatt ;]
Azt pedig aláírom hogy jól szólnak a single coil-ok, sőt még a humbi is egy eredeti Fender Stratban :R

(#4162) Daweee


Daweee
őstag

Most már tényleg jöhetne az a Vintage... Ez a Johnson éppen a kezeim között megy tönkre. szó szerint 2 percenként elhangolódik, elsősorban a GHE húrok, a hangolókulcsok nyikorognak, szenvednek és nem tartanak, a híd is rezonál alkalmanként, és ahogy néztem minimálisan el van hajolva a nyaka is. Nem érte különösebb fizikai behatás, meg semmi, másfél éves 25ezres strato... Már eladni sincs szívem, nem mérgezem a piacot :(((
Bocs az offért, de már a kedvem is elveszi az egésztől lassan de biztosan :U
Remélem ma viszem utoljára tanárhoz ;]

[ Szerkesztve ]

(#4326) Daweee


Daweee
őstag

Ja, kimaradt a listából az Oasis Wonderwall :D azt is nagyon bírom :K

Itome: Ja, a körülményekhez képest egész jól sikerült, de remélem lesz még jobb is :K

Eastman: :R

Na, ma újrahúroztam a drágát, végre Earnie Ball van rajta, azért érezhető a különbség a kitudja milyen régi gyári Vintage cucc után, csak kell még pár nap mire a hangja is beáll :K Amúgy vettem hozzá egy ilyet, azt kell mondjam, kötelező darab minden gitáros számára, rengeteget segít a húrozásban, töredék idő alatt kész vagy, azt a 400 forintot abszolút megérte :K (az enyém nem Dunlop, azért volt annyi) Szóval ha még nincs húrozó kurblitok, nyomás a legközelebbi hangszerboltba :)

Másrészről kirakodóvásárt tartok, 15K/db áron adok egy balkezes Johnson Stratocastert, egy Korg AX5G effektet adapterrel, valamint egy Fender FM 10G erősítőt. Amint felrakják gitárshopra, linkelek is, vegyétek, vigyétek kéne már az a Marshall ;]

(#4340) Daweee válasza Demonata (#4338) üzenetére


Daweee
őstag

Ahogy Itome is mondta, nem épp a legolcsóbb, meg csak a Cortot meg a Johnsont nyomatják, de persze ennek is meg van az oka, mégsem szeretem ezt a csőlátást :U

Ja, amúgy ma vettem náluk egy hangoló/ metronóm kombót, Johnson (mi más ;] ) kemény 4 ezer forintért, kicsit egyszerű, a metronóm ezen a kínai hangszínen csipog, de megszokható, a hangoló pedig a mikrofon mellett egyedi (nekem új) módon is működik, mégpedig van hozzá egy zsinór, a végén csiptető (a képen látszik is) és ezt rá kell csiptetni a gitárra, bárhová, mondjuk a fejére, és a test rezgéséből kalkulálja a hangszínt. Ötletes :D jó kis gép az áráért. (és épp időszerű, mivel úgy tűnik a multit már viszik is :K )

Itome: Köszi, de csak jobb ha ugyanolyan húrok vannak, majd beugrok valamelyik nap earnie-ért, nem lehet drága. Meg most amúgy is sikerült nagyjából megfogatni, a helyén van, bár erősen hangolódik lefele folyamatosan. egy napot még kibír :K
Pengetőt hol vetted? E-bay? Mennyi volt kb és milyen nagy tétel?
És amúgy nem kopik el 2 nap alatt az a .45ös pengető? ;] Nálam 1-2mm-nél kezdődik a dolog :D
A Ré-fót nem ismerem :F Hol van pontosan?

Amúgy lassan át lehetne nevezni a topicot "miskolci Gitáros-topic"-ra :P

(#4976) bodom87


bodom87
tag

Sziasztok!

Két erősítő között vacilálok:
Fender FM 212R vagy Johnson Blueline 100R hozzá vennék legalább egy ax3000g multit de lehet hogy GT8-at

Fasza metálos hang melett még többféle hangzást is szeretnék. Melyik legyen?

(#5057) Daweee


Daweee
őstag

Helo
Akusztikus gitárra mi az etalon húrmárka? :D
Elektromosra tudom hogy Ernie (esetleg Elixir), de akusztikusban nem vagyok ennyire otthon, egy biztos, Tension-t többet nem veszek, egy hónapja nincs hogy felraktam, már el is szakadt...
Ja, és ha már itt tartunk, majd valamikor a nem túl távoli jövőben kéne venni egy rendes akusztikust is, mert a jelenlegi Johnson elég gyengén szól. Ugye balkezes kéne, lehetőség szerint tömör fedlappal, és ami a perverzióm, hogy igényelném a kivágást, mert szeretek a magasabb régiókban is játszani :D Ha ez nem lenne, simán át lehetne húrozni egy Earth 70-et, (lehet az lesz belőle a végén) de nem lenne az igazi :D
Árkategória? Nem tudom, jelenleg teljesen le vagyok égve, de majd ha gyűlik rá, akkor olyan 40-50-nél sokkal többet nem szeretnék költeni rá. Ötletek? :)

(#5173) Atticus85


Atticus85
tag

Áááááááááááá!

Nem hiszek a szememnek,hogy itt ilyen topic is van,de kurva jó!
Az lenne a kérdésem,hogy van egy Johnson akusztikus gitárom,és már elvan hajolva egy kicsit szerintem a nyaka,mert ha faszául behangolom akkor fennt szépen szól minden,lentebb meg elég fals hangokat ad ki,ha meg fordítva csinálom akkor meg ennt szól szarul.

Valaki tudna adni tanácsot,hogyan állíthatnám be én magam a nyakat,és mivel csináljam.
Nem akarom hangszerboltba vinni.
Látok a nyak körül a gitárom belsejében egy fém akármit,úgy néz ki,mint egy imbusz csavar.
Nem azt kellene csavarni?

Köszi a válaszokat

Üdv

(#5476) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Sziasztok, vettem a kislányomnak használtan egy Johnson Strato elektromos gitárt.
Most szereztünk hozá egy erősítőt, és az a gond, hogy búg gitár. Szól amúgy, csak erős búgás van a háttérben. Ha hozzáérünk a fém húrokhoz, akkor erősödik picit a búgás.

Mi lehet a gond, mit nézzek meg rajta? (három pickup-os, és pickup-váltó kapcsoló is van benne, meg három potméter.) Új húrok (fém) vannak a gitáron.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#5861) Atticus85 válasza Printszkrín (#5848) üzenetére


Atticus85
tag

Nem,tévedsz a kezemben volt a Schecter Omen 6 extreme,és vagy egy fél órán át cibálgattam,erre mondtam,hogy tetszett a hangja,nem youtube alapján.Akusztikus gitár Johnson.

(#5862) Womb válasza Atticus85 (#5861) üzenetére


Womb
senior tag

13 évig egy Johnson-on nyomtad?
Nem semmi.
Óriási ugrás lesz ez most minőségben.

(#5863) Printszkrín válasza Womb (#5862) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szerintem 13 éve még nem is létezett Johnson. :DDD (vagy akkor kezdték gyártani.)

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5864) Printszkrín válasza Atticus85 (#5861) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Végre valami előre lépés!

Az a helyzet, hogy ha te egy Johnson akusztikuson nyomod 13 éve, akkor lényegében majdnem mindegy mit fogsz a kezedbe, minden tetszeni fog.
Gondoltam, hogy nem egy Taylor, vagy egy Takamine, vagy bármi 300k-s akusztikuson játszol, de egy ilyen gitár nem ad annyi tapasztalatot egy hangyszer megítélésében, hogy könnyen tudj dönteni. Megértem a tanácstalanságod, és részvétem.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6091) bucsupeti válasza Atticus85 (#6088) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Basszus nem semmi srác vagy. Már megint a menzúrákon akadsz fenn, a pickup most háttérbe szorult. Tudti hogy holnap a mahagóni hárs témán fogsz aggódni.

Javaslok valamit: szerintem még nem ért meg a dolog hogy elektromos gitárt vegyél. 15 éve nyomod Johnson akkusztikuson. Szerintem az egy ideig még meg fog felelni neked.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#6092) Printszkrín válasza bucsupeti (#6091) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Csak 13 éve, és azt se végig a Johnson-on. :DDD

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7137) FerNandor


FerNandor
őstag

Na már nekem is van gitárom :D használtan vettem, johnson stratocaster tokkal + egy erösítö + kábel, 10W van ráirva. Nagyon szuper, csak kicsit kicsik a kezeim, tegnap próbálgattam és ha lefogok egy húrt, mondjuk a 4-est akkor hozzáérek az alatta lévöhöz, most lenne jó, ha ilyen hosszú vékony makiujjaim lennének :DDD

mivel kezdjem? akkordokkal vagy mivel? regeltem a gitártanfolyam oldalon, egész jó.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#8225) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

,,Eladó Johnson Les Paul kópia
Mahagóni test, ragasztott nyak, Ibanez humbucker elől a nyaknál és egy ESP Horizont humbuckert hátul a hídnál. (A GYÁRIT ADOM MELLÉ), Stagg új kulcsokkal (a gyárit szintén adom dobozban), Warwick Security Lock van rajta (új ára 3600ft), (itt is adom a gyárit mellé), szinte új 10-es GHS Boomers húrokkal, koptató is van.
Egy két helyen le van ugyan pattogva picikét a festék (nyak-test találkozásnál, a hátán), de nem egy mai darab."

Szerintetek megérné 35000-ért?
Mert ennek ragasztott a nyaka is.

(#9334) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Gondoltam előszedem a sarokban porosodó gitáromat és autodidakta módon elkezdek komolyabban gyakorolni (gitároskönyv, tabok stb. vannak).
Persze szegénykém megérett egy komplett húrcserére, kellene valami tanács, hogy mégis milyen szettet vegyek. A delikvens egy Johnson elektroakusztikus (fémhúros) gityó.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#9907) Szten Márs válasza Plazmacucci (#9905) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Amit nézettebb kereskedelmi csatornákon, ha nem is Magyarországon, de külföldön bőven adnak. Ilyen téren pl Brad Paisley, vagy Keith Urban bőven mainstream, akikről írtam. Ugyanakkor ha azt mondom, hogy Kaori Muraji, akkor olyat mondok, aki talán kevésbé mainstream, ha azt mondom, hogy Ludovico Einaudi, vagy Lucia Micarelli, ilyesmi a kevésbé mainstream. Pedig ez mindhárom nagy név, igencsak nagy név, főleg a középső és mégsem mainstream. De vannak nagyon más vizek, nagyon kis nevekkel, ahol nem is az a lényeg, hogy mekkora a név,v agy név egyáltalán, mégis zseni. Kina Grannis mondjuk. Igen, nagyon más víz, mint az eddigiek.
Vagy azért valahol ismert nevek, de bőven nem annyira ismertek. Per-Olov Kindgren. Dax Johnson.

De lehet visszaevezni más vizekre. Zaz. Már kanyarodunk mainstreambe, de talán még nem érjük el. Határvonal.

Ebből a pár linkből talán már leszűrhető, hogy miért is mondom, hogy nagyon más a zenei ízlésem, mint az itt jelenlévők többségének. :DDD

És a linkelt Ludovico Einaudi-t majdnem betettem példának, hogy mi is nekem a relax. Aztán rájöttem, hogy tökhülye vagyok, mert köze nincs a relaxhoz. Annyi feszültség van benne, annyi energia, szétveti az egészet. Szóval nem, arra sem épp a relax szó jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#10146) blackmacs válasza 98bja (#10140) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Volt nálam kölcsönbe egy johnson strat azzal toltam de visszakérték.Most vásárlás előtt állok.Lp-két nézegettem de nem tudom mi lesz belőle meg hogy mikor.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#10377) blackmacs válasza Bencsizy (#10368) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Persze hogy ki akarom próbálni mielőtt beleugrok valamibe.Nekem a kölcsön Johnson-nál voltak gondjaim a lefogással,mikor kezembe vettem egy epi lp-t csodálkoztam milyen szépen rááll a kezem.Az újjaim nekem is elég merevek nem akarnak külön mozogni néha bosszant.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11829) blackmacs válasza toth_janika (#11828) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Ezt én is meg tudom erősíteni.A haver gitárja amin tanultam egy Johnson strat volt az is az alja kategória.Az akarat megvolt csak valahogy éreztem hogy mégsem az igazi,nem éreztem hogy úgymond eggyé váltam volna a gitárral,a hangzása sem tetszett,mindég azzal ment el az idő hogy kerestem azt a hangot amit hallani akartam.Egy idő után kezdtem lelombozódni.Nem is baj hogy visszakérte így legalább találhatok nekem való gitárt csak türelem kell.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#15219) Eastman válasza toth_janika (#15218) üzenetére


Eastman
őstag

John Lee Hooker - Mr Lucky című lemezét keresd, Clapton - Me and Mr Johnson, Hendrix - Blues, Gary Moore - Still Got The Blues, Henrik Freischlader munkái, illetve csek disz......... ;) , Jazzből Joe Pass.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15283) impalaman válasza atidzsiforc (#15282) üzenetére


impalaman
aktív tag

Én is jobb döntésnek látom az Affinity-t, de azért kíváncsi voltam más véleményére is, mert a Soundsation-ről sok véleményt még nem hallottam, de gondoltam, hogy nem túl jó, a Squier Bullet-ről meg nagyon megoszlanak a vélemények, mert valakinek tetszik, valakinek meg nem. :)

Az a legnagyobb gond, hogy errefelé még kipróbálni sem tudok semmilyen gitárt, mert Pécsen egyik bolt sem tart balkezes gitárokat, max. Johnson-t, de az is tűzifa kategória körülbelül. :D

(#16007) izomhod válasza nap (#16004) üzenetére


izomhod
senior tag

ezeket az újonnan 30-40e ftosokat én hanyagolnám

az sx jb és precik jó ár-érték arányban vannak általában (a lijnkelt sx-et nem tudom, ez a custom handmade milyen), a johnson is az elmegy kategória, ki lehet fogni a megfelelőt!
erre is érdemes egy pillantást vetni

azt gondolom tudod, hogy a jazzbassek J hangszedősek (2db), a precik P hangszedősek (1 domino).
vannak p+j hangszedősek is, amikkel több hangzást ki lehet hozni, érdemes jutubon nézelődni, hallgatni hogy melyik mit tud

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.