Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2398) harry válasza Bero (#2396) üzenetére


harry
veterán

GuitarPro tabokban lehet (és szokott is lenni) mindenféle hangszer (bass, gitár, dob), lehet külön állítani hangerőket, bal-jobb csatornán szóljon, stb. Szerintem le lehet szedni hozzá valami alap ritmusokat/mintákat is, vagy hasonlót, ha erre gondoltál.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2432) harry válasza ReJim (#2421) üzenetére


harry
veterán

Én nem tököltem, egyből bass gitárral kezdtem, fájt is az ujjam eleinte :D Továbbra is keresek Crate erősítő szervízt, vagy ha már ti is voltatok szervizeltetni cuccot és megbízható, jöhet annak a címe is.

ngabor2 - szerezd be a GuitarPro nevű progit, itt gitár tabok vannak, ezek alapján könnyen megtanulhatsz játszani pár számot.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2449) deniro2 válasza ngabor2 (#2433) üzenetére


deniro2
senior tag

Guitar Pro-t mindenképpen szedd le, hihetetlenűl megkönnyíti a dolgodat.
Én a '90-es években kezdtem gitározni, ha akkoriban lettek volna ilyen programok éveket spórolhattam volna a tanulásból.
Tabokat innen tudsz szerezni hozzá (szűrd le a találatokat GuitarPro-ra).

(#3412) Sweet Lou 6 válasza tiv83us (#3409) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Na szóval, akkor most elég egyszerűeket mutatok, kezdésnek viszont tökéletesek:

Sevenation army

Leave a Scar

YouTube-on sajnos pont nincs fent pár szám. Nem tudom ismered-e a GuitarPro progit, ott a Nézet menüpontnál betudod állítani, hogy mutassa a gitár tab-ot és akkor pofon egyszerű a tanulása. A progit innen töltheted, és .gp2-3-4-5 típusú fájlokat tudsz olvasni vele. Szerintem ezeket próbáld meg először:

Sevenation Army

Heaven Tonight

Arma-god-damn-mother-fuckin-geddon

Szerintem ezeket próbáld először, ilyen sorrendben.

Ja és egy online hangoló, néha jól jön.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#3580) Daweee válasza anonameuser (#3579) üzenetére


Daweee
őstag

Helo
Gitársáv nélküli zenéket itt találsz, elindíthatod böngészőből, de akár MP3-ban is letöltheted a számokat. Másik lehetőség ha GuitarPro-ban lenémítod a gitársávot, de azért na, az soha nem fog úgy szólni mint egy rendes felvétel :)

(#7948) Szten Márs válasza _seth_ (#7943) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Teljesen korrekt. :K
Pengetőről meg: szerintem vegyél több félét ne 10 tökugyanolyat... vegyél csak ötöt, de különböző vastagságúakat, és érezni fogod, hogy melyik passzol neked. Ha ugyanolyanból veszel egy rakatot, akkor nem fogod tudni, melyik a neked való :)

kabalthenbk:
Szívesen! Egyébként nem használok guitarpro-t, de az a program kottát nyom, nem tabot? :F A legtöbb gitáros oldalon - ha csak nem klasszikus gitározásról van szó - tab szokott lenni, nem kotta, az az általánosabban használt.

[ Szerkesztve ]

(#11977) blackmacs válasza sajtee (#11976) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Nem tudom használsz e de a guitarPro-hoz is van hozzá tab!Én arról játszottam.

[ Szerkesztve ]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#17070) toth_janika válasza PETEE78 (#17068) üzenetére


toth_janika
őstag

Egyetértek az előttem szólóval. Nekem is X6-om van, első hangszer, semmilyen előképzettségem nem volt, amikor megvettem és sztem jó kis gitár.
(Igaz mai fejjel nem vennék már floyd-os gitárt, de ez más kérdés :DDD)

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Nem tudjátok hol lehet megvásárolni/letölteni/beszerezni/etc olyan zenéket, amikből hiányzik a gitár. Csak dob, basszus, esetleg többi hangszer hallatszik.
Guitarpro nem az igazi, mert meg sem közelíti a zenék hangzását.
Amiket tanulgatok az Maiden, Metalicska, stb.
Köszönöm előre is!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17804) kisgabor87 válasza nofi (#17794) üzenetére


kisgabor87
tag

Ha ismered hogy milyen hangokból épül fel az adott akkord, akkor te magad is kitalálhatsz másféle lefogást. De amúgy meg tele a net akkordtáblázatokkal, guitarpro, stb.

[ Szerkesztve ]

(#26011) FockeWulf válasza jettison (#25988) üzenetére


FockeWulf
tag

Talán nem is azt mondanám hogy szakmailag roszz (akkor nem is lett volna itt ajánlva elméletre), hanem maga az a "pénzes-módszertan" ami nem egy jó módszer, szerintem. Attól a tükörképes megoldástól a kezdő, de a haladó is összezavarodik, azokkal a villogó pöttyökkel...egy agyrém úgy ahogy van. Sztárolja azt az osire-t, de a GuitarPro messze veri az egészet, és jóval felhasználóbarátabb. Szóval nem igazán az anyaggal van gond, hanem a módszerével. A skálákra is túlontúl rá van állva, ami talán hasznos lehet egy magasabb szinten lévő gitárosnak, de egy kezdőnek nem igazán. Aki csak onnan tanul, lehet jól fogja tudni az E-lokriszi, meg A-mixolíd stb skálákat, de lehet egy alap 3 akkordos nyócóramunkát nem tudna elsikálni.
Meg azért valljuk be, vannak tömény hülyeségek is...a "tanár úr" kijelenti, hogy szerinte nincs értelme a kontra, szubkontra, kis, nagy stb jelöléseknek, ezért elnevezi a kontra alatti hangokat "fedák sárinak"... ami gondolom vicces akarna lenni, de azon kívül csak egy szimpla hülyeség. Ez kb olyan lenne, mintha egy autós weboldalon azt írná valaki, hogy szerinte nincs értelme a motorháztető alatti dolgoknak, mint pl motor, váltó, szűrő, önindító stb, nevezzük el őket egyszerűen csak " gatyamadzagnak". Ami egyszer talán viccesen hangzana , de senki sem venné komolyan. De lehetne sorolni...aki szórakozni is szeretne, annak javallott :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.