Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4388) Daweee válasza Sish (#4386) üzenetére


Daweee
őstag

A húrok, ugye a klasszikusnál nejlon, akusztikus (western gitár)-nál fém, a fém húroknak csilingelőbb hangja van, nekem személy szerint jobban bejön, de menj el hangaszerboltba, hallgasd meg őket egymás mellett, vagy éppen keress youtube videókat. További különbség, hogy a klasszikusnak szélesebb a fogólapja, távolabb vannak egymástól a húrok, és tök lapos az egész fogólap. Az akusztikus ilyen szempontból jobban hasonlít az elektromosra, keskeny nyak, enyhén ívelt széltében. Nem tudom mire jó ez amúgy, de feltűnt mikor klasszikus volt a kezemben :D Továbbá az akusztikusban van merevítőpálca, hogy elbírja a húrokat, és külső ismertetőjele, hogy a feje nem lyukacsos legtöbb esetben, nem a belsejében kell rácsavarni a húrokat, hanem a hangolókulcs kiálló végére. kép: Klasszikus, Akusztikus
Egyébként a klasszikus, mint azt a neve is mutatja, elsősorban klasszikus zenére való, míg az akusztikus inkább a könnyűzenei irányzatok hangszere.

(#4393) Szten Márs válasza Sish (#4389) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ömm, én azért nem érzem úgy, hogy klasszikus gitáron elsősorban klasszikust lehet játszani. A klasszikus gitárnak van egy olyan hangszíne, ami rendkívül jóvá teszi rockballadák játszására (épp pár hsz-szel feljebb írtam), és igen sok egyéb könnyűzenei darabhoz is remekül passzol. Mondanám, hogy spanyolgitározáshoz is a klasszikus a jó választás, és első megközelítésben így is van, második megközelítésben a flamencóhoz a megszólalásig (meg kézbevételig) hasonlító flamencogitár ajánlott, ami más anyagokból, máshogy épül, mint a klasszikus, de azt majd pár év gyakorlás után :DDD

Pár hsz-szel feljebb linkeltem azt a hsz-em, ahol meg lehet hallgatni jópár dalt klasszikuson, meg fémhúroson. A link: [link]

Teljesen más hangszer, mint a fémhúros akusztikus (klasszikusban is lehet amúgy a nyakban merevítőpálca, példálul a Camps gitárokba előszeretettel raknak, és egyébként baromi jó klasszikus gitárok). Pengetővel lehet játszani mindkettővel, fémhúrost szvsz illik is, na meg mégsem illemet akarunk tanulni, hanem gitározni, szóval nylonost is. Személy szerint az ujjal pengetést jóval jobban szeretem, összehasonlíthatatlanul más, jobb érzés, de ezt mki eldönti maga, na meg különböző számok mást fognak igényelni.

Ömm 20-ért leginkább azt ajánlanám, hogy gyűjts még, legalább ugyanennyit hozzá. Legalábbis, ha komolyan gondolod. Vállalható full-lamináltakat lehet 30 körül kapni, alatta csak hulladékot fémhúrosban, klasszikust meg használtan érdemes nézegetni 30 körül, néha vannak ennyiért tömör fedlaposak. Viszont a húr rezgéseit első körben a tető veszi át, akusztikusnál, klasszikusnál nagy mértékben meghatározza a hangot, és egy laminált lap, hogy is mondjam? Nem fog valami jól szuperálni. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy a full laminált gitárok megérnék a pénzüket. Persze, lehet kapni 20-30 ezerért gitárokat, klasszikust már 12 ezer körül újonnan (na olyan is, döbbenetesen gagyi), de kicsit úgy érzem, hogy ezzel az ember 20-30 ezreket kidobott, hogy a pénzéért jóval kevesebbet kapott, mint amennyit a belefeccelt pénz sejtetne. Ha valaki vesz egy tömör fedlapos gitárt, akkor egy olyan hangszert vesz, amit nem akar majd fél év múlva lecserélni, és amin esetleg jó érzés lesz gitározni tanulni. Egy rossz hangú gitáron nem feltétlen jó érzés, főleg, ha a nyak sem az igazi, a húrok is az egekbe vannak, ez az az eset, hogy inkább a kedv, a lelkesedés kiölésére alkalmas, és még fizet is az ember érte jó sokat. Kicsit arra való, hogy elvegye az ember kedvét.

Lehet sznobnak tartani, vagy akárminek, de szerintem 40 alatt nem érdemes gitárt venni. Tegnap ajánlottam egyet 30-ért, de úgy éreztem a kollega úgyis elektromosat akar majd igen hamar, de ha valaki az akusztikusát komolyan gondolja, akkor a 40-50 a minimum. És ez nem sok, egyáltalán nem sok, vannak gitárok 200 ezerért (klasszikusban a fulltömör alja kb., a legolcsóbb fulltömörök pár márkánál lemennek egészen 160 ezerig, de ennyi, ezalatt aligha találni ilyet), vannak 400 ezerért, és 1 millióért, és ezek sem elszállt árak. Gondolj bele, hogy mennyit költünk, vagy költenek azok, akik számítógép-mániásak hardverre, amik hónapokon, de legkésőbb éveken belül elévülnek. Van, hogy félévente cserélődik a negyedmilliós gépek, ellenben egy negyedmilliós akusztikus gitár egész életében elkíséri az embert, és korral nemesedik, mint a bor, ahogy szárad a fa. Tehát egy komolyabb, drágább hangszer egy egész életre szóló beruházás, így kell nézni ezeket az árakat. A 40-50 ezres gitárt talán nem, de mégis egy olyan beruházás, amivel el akarod indítani magadat a zenetanulás útján. A zene azért valahol az ember lelkének a meghosszabbítása, az vagy szerelem, vagy megette a fene az egészet. Egyszerűen érdemel annyit a zene, hogy beszerezzen az ember egy olyan tanulógitárt, amit hangszernek lehet nevezni. Mobilokra is simán kiad az ember ennyit, még többet, cserélgeti x időnként, márpedig egy mobil alig lehet olyan, mint egy hangszer. A számítógépes példa is áll. Lényeg a lényeg: ennyi tiszteletet, alázatot, lelkesedést meg kell neki adni, úgy érzem.

Amit ajánlok, így:
fémhúrosban Cort Earth 70, Epiphoneban a 200-as sorozat, ezek a legolcsóbb tömör fedlapos fémhúrosok, de simán bevállalhatóak: [link] és [link]

Klasszikusból meg egyértelműen [link] vagy [link] esetleg innen: [link] a 478H jelzésű modell. Az előbbiekről egy teszt, meg pár megfogadandó dolog: [link]

Persze, lehet olcsóbbat venni. De ajánlani nem tudom. Klasszikusból pláne, nagyon kegyetlenül tudnak szólni az olcsó nylonosak.

[ Szerkesztve ]

(#4396) Szten Márs válasza Sish (#4394) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet játszani ujjal fémhúroson is, gond nélkül, bár szvsz a nagyobb húrtávolságok miatt klasszikuson valóban könnyebb. :K

Mindenesetre egy jobbfajta klasszikussal szerintem tuti nem nyúlsz mellé, és valóban, gyönyörű hangjuk van a nylonos gitároknak, szóval hajrá :K

(#4512) bitmad


bitmad
aktív tag

Köszönöm az ajánlást, tetszik a Cort KX-5, főleg feketében.
Tudnátok ajánlani hozzá egy erősítőt? Otthonra kell, tehát nem falbontásra lesz.:)
Hevederből és húrból milyet ajánlotok a gitárhoz?

(#4526) Horvi válasza bitmad (#4512) üzenetére


Horvi
őstag

Hali!

Otthoni gyakorlásra pl egy Line6 Spider [link] vagy egy Roland Cube [link] jó választás lehet. Nekem itthon egy ien Rolandom van amit belinkeltem és meg vagyok vele elégedve. De a spidert is szeretni szokták.
Vállpántot olyat válassz ami számodra kényelmes.
Húr ízlés kérdése én az ernie ballt szeretem h 9-est raksz rá vagy 10-est az is ízlésfüggő.
Remélem tudtam segíteni.

Hello darkness, my old friend...

(#4558) Szten Márs válasza Mathiask (#4557) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Abban a 60X-ben az X mit takar? Mert sejtésem szerint a 60-7-re gondolsz, ami az EMG 60-asnak 7 húros gitárokhoz készült verziója. Esetleg egy A betűt tudok az x helyére behelyettesíteni, tehát EMG 60A, ez pedig, amiben különbözik a sima 60-astól:
"This model features close aperture coils loaded with alnico magnets instead of the ceramic of the regular 60, giving it a warmer, thicker sound and a full treble response" - a hivatalos EMG honlap szerint ;)

(#4559) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na, milyen húrkészletet vegyek a Vintagemnek? Elszakadt a vékony e, és mivel darabra nem lehet húrt venni, kénytelen leszek beruházni...akkor meg már valami jó legyen.

(#4564) Szten Márs válasza Itome (#4563) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vagy D'Addario EXP, vagy Ernie Ball Coated - csak, hogy bővítsük a listát. (Már nem csak az Elixirnek vannak hiperszuper bevonatos húrjai.)

Psychonaut:
Amúgy is, Les Paul, ha valami bevállalós, zúzós kell, ami kihozza a böhöm test hangját, akkor hajrá: [link] De gondolom inkább 0.10-est akarsz rátenni - ugye jól sejtem?

[ Szerkesztve ]

(#4566) Eastman


Eastman
őstag

Időnként kell húrt cserélni srácok, attól függetlenül, hogy szakad-e vagy sem... :)

Ja és a felső nyereg (szemöldök) nem biztos, hogy 0,11-nek is jó. Ha gyárilag 0,10-es húrkészlet van a gityón, hangszerész dolga, hogy finoman kireszelje 0,11-re és a menzúrát pontosan beállítsa.

Nagyobb átmérőjű húrra "reszelt" gitárra vissza tudod később dobni a 0,10-est, fordítva nem működik.

Húr (11-es): [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4569) Psychonaut válasza Szten Márs (#4560) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ernie Ball-t.

Itome: na az egy sz*r. Volt itthon egy készletem, ahogy felhúztam az e-t, és egyszer(!) körbetekertem a hangolókulcsot, kezemben volt a húr fele. Elpattant. Oké, lehet, csak egy selejtes darabot fogtam ki, de akkor sem növeli a bizalmamat.

Eastman, Szten: na ez tetszik. :K

(#4570) Szten Márs válasza Psychonaut (#4569) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valszeg csak azzal az eggyel volt gond, mert az Elixir húroknak azért finoman szólva is jó hírük van :)

(#4571) Psychonaut válasza Szten Márs (#4570) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, azért vagyok morcos mert így vehetek egy komplett húrkészletet, pedig abból az Elixirből meg csak az az egy hiányzik... :(((

(#4573) Szten Márs válasza Psychonaut (#4571) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, átérzem, hogy szívás. Amúgy amit én mutattam Ernie Ball, az bevonatos, tudod, az extrasokáig tartó típus, mint alapból az Elixirek, vagy a D'Addario EXP sorozata - ezekkel ritkábban kell a húrcserével foglalkozni, mert amúgy, ahogy Eastman mondta, nem csak akkor kell cserélni, ha szakad a húr, mert azért idővel romlanak rendesen.

(#4577) Szten Márs válasza Psychonaut (#4576) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én nem szoktam időhöz kötni, hallani, hogy mikor kell cserélni. Eddig a hagyományos húrokat olyan szűk 3 havonta cseréltem (elég sokat nyúzom őket - szerencsére :) Na meg saját gitárt nem olyan régen szereztem, szóval pont két csereperióduson van túl, a kölcsöngitáron meg, amin tanultam, nem voltam annyira motivált, bár ott is lett azért cserélve), jelenleg egy D'Addario EXP-t használok, kíváncsi leszek, hogy mennyivel lesz tartósabb.

(#4578) sti10p


sti10p
senior tag

Szaisztok!

Én most tervezek venni egy normális akusztikus gitárt, már volt 2 de azokkal nem volt szerencsém... Mindeggyiknek túl magas bunt-jai voltak, a húrokat lefogni kissebb erőművészet volt, olyat akarok amin csak úgy siklik a kezem. Ezt nézem ki : Cort Grand OP, ami nem western stílusu hanem inkább classikus és világos színe van ami szintén feltétel nálam. Kipróbálni még nem tudtam. Szerintetek?

XY

(#4579) X2N válasza sti10p (#4578) üzenetére


X2N
senior tag

Ha magas a bund azt belehet csiszoltatni, ha a nyereg túl magas abból is lelehet reszelni, a húrlábat is lejjebb lehet tenni. Húrokat idővel simán lefogod tudni szorítani, csak idő kérdése.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4580) Szten Márs válasza sti10p (#4578) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az előző két gitárodnak mi volt a márkája/típusa?

Amúgy a Cort Grand OP teljesen western stílusú. Mondjuk a western gitár csak annyit jelent, hogy fémhúros akusztikus, de ha nem jönnek be a szokásos fémhúros formák, mint a dreadnought, a jumbo és hasonlók, akkor egy OM, vagy parlor formájú fémhúros talán neked való - ezek inkább hasonlítanak a klasszikus gitárokra, főleg a parlor. A Cort Grand OP konkrétan egy dreadnought gitár, azaz pont olyan formájú, mint az összes belépőszintű fémhúros gitár. De legalább tömör tetős és aligha lesz gondod a kidolgozás minőségével.

Ja igen, az olcsó gitároknak sokszor baromi magasan fekszenek a húrjaik, ezért is nehéz lefogni őket, ezen kívül 11-es, néha 12-es húrokat raknak fel gyárilag. A Corton 11-es D'Addario-ok lesznek, ezeket cseréld 10-esre, ha gondolod, érezhetően könnyebb lesz utána lefogni őket. (Bár személy szerint azt mondanám, hogy amint hozzászokik a húrokhoz a kezed, válts vastagabbra, mert csak-csak jobban átadják a rezgést a testnek és jobb hangja lesz a gitárnak - de ez csak személyes vélemény)

(#4581) sti10p válasza Szten Márs (#4580) üzenetére


sti10p
senior tag

Nem tudom a márkájukat, nem volt rajtuk feltüntetve, de mind 2-őt ajándékba kaptam, úgyhogy valami nagyon olcsók lehettek.
De van egy Hohner Rockwood Pro elektromos is, na annak is nagyon magasan fekszenek a húrjai, de ez is a legolcsóbb kategória.

A Cort-nál én arra értettem hogy classikus, hogy nincs rajta picup védő mint a westerneknél, ezért tetszik jobban. Kacsingatok egyébként egy western Fender felé is ebben az árban, aminek lehet a hangja jobb lenne egy picit, de külsőre nem tetszik a védő miatt.

[ Szerkesztve ]

XY

(#4582) Eastman válasza sti10p (#4581) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem a koptatóra gondolsz...

A felsőn (klasszikus gitár) nincs, az alsón ("western" gitár) van koptató. Ez pusztán kényelmi szempont. Pengetővel nem karcolod meg a második összeállításban a gitár-testet, ennyi.

A "pick-up védő" ált. elektromos gitáron a hangszedők műanyag vagy fém "tokja", a testen a húrok alatt helyezkedik el.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4583) Szten Márs válasza sti10p (#4581) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, szerintem is a koptatóra gondolhatsz - mondjuk nekem sem tetszenek, ráadásul döntően ujjal pengetek, így funkcionálisan is feleslegesek, de a legtöbb gitáron ott vannak. Amúgy western gitár minden akusztikus fémhúros, szóval ez a Cort is, akkor is, ha nincs rajta koptató.

Ja igen, írtam, hogy 10-es húrok feltevésével teheted könnyebben játszhatóvá a gitárt, de van egy másik mód is: felteszel egy kápót az első bundra, és úgy engeded le a húrokat, hogy ugyanúgy a standard E-a-d-g-h-e' hangokat adják az üresen, lefogás nélkül pengetett húrok. Ekkor rövidül a rezgésbe hozandó húrhossz, ez csökkenti a húrfeszültséget, könnyebben lenyomhatóak lesznek a húrok. Persze ez egy relative nyakatekert megoldás, meg minden pozíciójelző mást fog így jelenteni, mint alapból (mondjuk gondolatban mindössze egyet kell őket csúsztatni), szóval csak akkor ajánlatos, ha még mindig túl keménynek tartod a húrokat.

Amúgy, ahogy írták előttem, meg fogja szokni az ujjad a húrokat. Én 11-es húrokkal tanultam, olyan húrmagasság mellett, ami a Mount Everesttel vetekedett, fájt is piszkosul, de hozzászokott az ujjam, most 12-es húrokat használok (normákisabb gitáron) és abszolút kényelmes.

(#4584) Szten Márs válasza sti10p (#4581) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nabasszus, most látom az utolsó mondatodat. Nem, a Fender akusztikusoknak nem, hogy jobb hangja nem lesz ebben az árkategóriában, de rosszabb lesz. A húrok rezgéseit a tetőnek át kell vennie, a gitár tetejének rezegnie kell, ez döntő fontosságú a hang szempontjából. A Fender ebben az árkategóriában csak rétegelt tetejű gitárokat gyárt, a Cort pedig tömör tetejű, ami sokkal kedvezőbb a rezgések átvétele szempontjából, szabadabban tud rezegni stb stb, és ahogy mondtam ez igencsak meghatározza a gitárok hangját.

Alapvető követelmény(nek kéne lennie) egy akusztikus gitárnál, hogy a fedlap legalább tömör fából legyen, de sajnos igen sok rétegelt tetejű gitár kapható mindenfelé - sőt, a nagyobb neveknél - pl. Ibanez, Fender - még olyan árkategóriában is sokszor rétegelt az akusztikus gitárok fedlapja, ahol már más, kevésbé neves, de egyébként teljesen korrekt gyártók tömör fából csinálják.

(#4587) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na, húrkérdés megoldva, az Oroszlánbarlangban tudtam venni ugyanilyen Elixir e húrt (tehát csak 1 darab húrt) 400 forintért (ha figyelembe veszem a teljes hat húros készlet 4000 forintos árát, akkor pofátlanul olcsón). Ez nem szakadt el, és nagyon durván szól a gitár.

Ha valakinek kellene póthúr, még van nekik vagy 100-150 ilyen Elixirjük legalább, különböző méretekben (de nem hinném, hogy megvan mondjuk egy 9-es készlet, szóval tényleg póthúrnak jók, nem új készletnek). XIII. kerület, Pozsonyi út.

(#4597) Szten Márs válasza sti10p (#4596) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak szerintem gyanússá tette, hogy eddig mindenhol úgy írtad ;)

Amúgy ha világos színű gitárt szeretnél a sitka fenyő tető nem biztos, hogy a legjobb választás, mert bár relative elég világos, nem a legvilágosabb fenyőfajta, amiből gitártetőt készítenek, plusz idővel, ahogy érik, szépen elkezd sárgulni.

Ha javasolhatok még egy gitárt megfontolásra, és ha eddig felmennél árban: Ashton OM-35. Engelmann fenyő teteje van, ami a legvilágosabb fájú fenyőféle, ráadásul ez nem is egy dreadnought gitár, hanem egy OM formájú - ami közelebb áll a klasszikus gitárok kinézetéhez, valamint ezen sincs koptató. A fogólap nem rózsafa, hanem ébenfa, ami sötétebb, mint a rózsafa fogólap a Corton. A hát és oldal pedig indiai rózsafa, ami kissé szintén sötétebb, mint a mahagóni, amiből a Cort háta és oldala készül. Szóval csak a tető lesz világosabb, hogy ez mennyire tetszik, ízlés kérdése. Úgy összességében a forma és a felhasznált fafajták miatt ujjal pengetésre jobb gitár, mint a Cort, sikálásra meg talán a Cortot javasolnám inkább.
Én meggondolnám, mert ez egy remek gitár, ami tuti megéri az árát - bár gyárilag 12-es húrok vannak rajta, de azt hiszem az a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#4616) Itome


Itome
tag

Hali!
Kipróbálnám az Ernie Ball húrokat, és 2 fajta között variálok:
Regular Slinky (10-46) és a Skinny Top Heavy Bottom (10-52)

Sokat jelent ,hogy kicsit vastagabb a Heavy bottom?

(#4618) Daweee válasza Itome (#4616) üzenetére


Daweee
őstag

Nekem volt mindkettő, a heavy bottomon érezhető hogy jóval vastagabbak a bass húrok (vastagabb mint egy 11-es szettben) néha kicsit már túl soknak érződött, hogyha élesebb szögben tartottam a pengetőt, már zavart a tekercselés (vagy hogy hívják :F )

(#4633) Hollowdrums


Hollowdrums
újonc

Üdv!

Van egy fix húrlábas gitárom amivel semmi baj nincsen,(HB-HBS200) csak szeretnék mellé egy tremolós gitárt is.
Tapasztalatom a tremolókkal kapcsolatban 0, így aztán szeretném a véleményeteket kérni.
Két gitárt néztem ki.

Ibanez RG350DX WH.
114.900 Ft

* Nyak típus: Wizard II nyak
* Test:hárs
* Bund:Jumbo fret
* Híd:Edge III
* Nyaki hangszedő:INF3(H)
* Középső hangszedő:INFS3(S)
* Hídi hangszedő:INF4 (H)

Ibanez S320 WK.
109.900 Ft

* Nyak típus: WizardII nyak
* Test: mahagóni
* Bund: Jumbo fret
* Híd: ZR Tremolo híd w/ZPS2
* Nyaki hangszedő: INF1 (H)
* Hídi hangszedő: INF2 (H)

Többet nem nagyon tudok erre kiadni, ilyesmi kategóriában kell gondolkoznom.
A válaszokat előre is köszönöm. ((Szerintem ZR))

(#4648) Daweee


Daweee
őstag

Hú nagyon nagy volt Satch bácsi :D elöl álltunk, a 4-5. sor környékén, nagyon közel volt, hatalmas élmény :K Egy bánatunk hogy a Surfing with the Alien kimaradt a setlist-ból, meg nem sikerült pengetőt szerezni. Csak úgy sugárzott belőle az energia, mozgott, mászkált össze vissza (nem tudom hogy bírja 54 évesen) és mindeközben hibátlanul elnyomott 2 órát, nem hiába napjaink egyik legnagyobbja :K

Hangszerboltilag minden ajánlottba eljutottunk az Eldorádót és a Codát kivéve, hát kicsit irigylem a pestieket, odafent egy boltban van annyi gitár kb mint Miskolcon az egész város összes boltjában együttvéve... a gitárcentrumban még balos LV100 is volt :D
Másrészt viszont egyikben sem volt Bugera, (egyébként barátomnak néztünk fullcsöves fejet, eredetileg a Bugera 1960-asát nézte ki, azért volt a túra) viszont a G.centrumban kipróbált valami Torque fejet, és eléggé tetszett neki. Nem tudtok erről a márkáról valamit? én még nem nagyon hallottam róla, elvileg valami orosz. Esetleg nincs valakinek tapasztalata vele?

Harmadrészt, azt hiszem meghúztam egy inat a jobb gyűrűsujjamban: pár hete nyújtógyakorlat közben éreztem hogy belül valami meghúzódik, utána az ujjam belső oldalán egy csíkban elérzéketlenedett, ez mostanra nagyjából már rendbejött, viszont még mindig kellemetlen húzó érzés van az ujjamban ha gitározni próbálok, nektek volt már ilyenetek? Ugye nem maradandó? Kezdek félni... :U
Addig sem pihenek, próbálgatok jobb kézzel pengetgetni ahogy a normális emberek, persze ujjpengetés meg 8 ujjas tapping egyelőre kizárva, kímélni kell a gyűrűsujjamat...
Egyébként egész jól megy már, nagyjából tudok már pengetni, a nyak-ujjazás még elég gyérül megy, de nem is csodálkozom, jobbkezes gitár híján a balost fordítottam meg, viszont így meg rosszul vannak a húrok és nem sokra megyek, a zeneietlen sablon gyakorlatokat meg hamar megunom :( Kéne valami jobbos... Áthúrozni nem fogom az akusztikusomat, mert nem akarom beáldozni, ha kireszelem a szemöldököt a vastag húrnak akkor nem lesz jó ha majd visszahúroznám, meg a húrláb is fordítva van, az oktávok szana-szét lennének :( Pénzem se nagyon van, leszámítva ha elég karácsonyra az erősítő, bár jelen állás szerint nem nagyon fogok tudni az elektromoshoz nyúlni addig, szóval... Miskolc és környékén olcsó klasszikus gitárja nincs valakinek eladó? :D

Isee: én sima Audigy 4-et használok(-tam? :O ) guitar-riggel karöltve szólógitárhoz

(#4666) Daweee válasza mrst3ph3n (#4657) üzenetére


Daweee
őstag

Helo

Hát, az oktávtisztaságnak nem tesz túl jót ha a másik irányba dől a húrláb, de csak be lehet állítani jóra, másképp nem gyártanának ilyet gondolom :F

Más: végül is meguntam várni a csodára, fogtam és áthúroztam az akusztikust jobbkezesre, a szemöldöknél jó magasan állnak a vastagabb húrok, de nem ugrott még ki a helyéről, plusz elég hamis a felsőbb régiókban, főleg a vékonyabb húrok, de a célnak megfelel, jobbkezesen az alapokat megtanulni míg le vagyok sérülve szóval marad egy darabig :D
Egyébként érdekes ez a fordított-tanulás, részben olyan mintha az elejétől tanulnám az egészet, másrészt viszont egyszerűbb, mert az elvi alapok megvannak, szóval sokkal gördülékenyebb mint először volt, plusz a fogásoknál/tartásnál is sokat segít a kontroll, hogy átveszem bal kézbe megnéznem hogy hogy is van. Lényegében csak a kezemet kell hozzáedzeni az egészhez, az akkordokat pl szinte azonnal le tudtam fogni, és nem sokkal később már a húrok is alig zörögtek, mondjuk a barré pl még nem megy, plusz a kisujjam is elég gyenge, meg az akkordváltások is lassúak, de gyorsan fejlődök, meglátjuk mi fog kisülni belőle. Az érdekel majd elsősorban, hogy a jobb kézzel pengetés mennyire állít majd korlátokat elém magasabb szinteken, eddig egész jól megy.

Eastman: Milyen stratód van?

A hangológép témára pedig, ajánlott, abszolút, én speciel utálok gépről hangolni, hiába megy szinte mindig, nem szeretek ugrálni a szoba egyik feléből a másikba.

[ Szerkesztve ]

(#4673) magno


magno
csendes tag

üdv

Érdekesség képpen csak mert amúgy is jót röhögtünk a dolgon az egyik számunk szóló felvételnénél elszakadt a húr de tök jól hallatszik is a végén :D.

[link]

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#4677) Szten Márs válasza nap (#4676) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a legjobb: az egyik kezemmel megrezgetem a hangvillát, a másikkal pengetem a húrokat, a harmadikkal meg tekerem a hangolókulcsokat :DDD

Amúgy nyilván a hangvillás állítgatáshoz is elég jó hallás kell. Ami persze lehet van sokaknak, meg lehet olyat játszani, hogy hangolósíppal, hangvillával valahogy beállítjuk a húrokat és hangológéppel leellenőrizzük milyen lett, aztán ha 10-ből 10-szer remek, akkor azt mondhatjuk, hogy kihajíthatjuk a hangológépet, de addig legyen csak ott az a hangológép.

(#4678) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok! Van egy low end kategóriás klasszikus gitárom. Nagyon zavar benne h a húrok iszonyatosan magasan vannak a nyakhoz képest. Arra gondoltam h a húrlábakból csiszolnék le egy keveset, hátha jobb lenne. Szerintetek?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4683) Daweee válasza Psychonaut (#4682) üzenetére


Daweee
őstag

5-10 perc után még mindig érzem hogy nem jó, de jobb kézzel már egyre tűrhetőbben pötyögök :D
...viszont tegnap a Vintage újrahúrozása közben megszúrtam a húr végével a bal mutatóujjamat, szóval most jobbkezesen is fáj :D

[ Szerkesztve ]

(#4684) alienpapa válasza Szten Márs (#4680) üzenetére


alienpapa
senior tag

Sajnos bejött amit írtál. :( Egy keveset reszeltem a hátsó húrlábból és az 5. bundnál az összes húr rezeg egy kicsit, de csak az 5. bundnál. Mikor lefogom a húrokat hozzáérnek a 6.-hoz. Úgy néz ki h vennem kell egy új cuccot hozzá, mert ez így nem jó. Az a gond h a nevét sem tudom ennek a műanyag akárminek. Kicsit keresgéltem neten és talán "csont"-nak hívják. Vagy nem?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4686) Szten Márs válasza alienpapa (#4684) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ez sajnos benne van a pakliban. Húrlábnak hívják. Pontosabban az egészet, a fával együtt. Ez meg a húrlábon a húrvezető :DDD Néha (igényesebb gitárokon) csontból készítik, ez lehet a kis kavarodás oka a csonttal :)

[ Szerkesztve ]

(#4687) magno


magno
csendes tag

Üdv.

Mivel már több mint 1 éve megvan az Epiphone les paul custom gitárom gondoltam leírom mit tapasztaltam eddig ezzel a kínai cuccal. Egy dolgot leszögezek ha nincs elrontva a bundozása akkor bitang jó gitár (és hála az égnek a kis kínaiak ezt a darabot nem rontották el) minden más tekintetben értem ezalatt a hardvereket az utolsó csavarig egy nagy fos. Első nekifutásra a bridge hangszedő csere alap dolog ilyen gitárnál. Dimarzio D-activator X mellett döntöttem és nem is bántam meg. (mielőtt kérdezné bárki nem szeretem az aktív hangszedőket habár lehet egyszer ráfanyalodok :D). Eddig meg is volt a dolog aztán nézegettem a hidat a pickup kereteket a stopbar-t és gondoltam kicserélem. Mert olyan volt ha hozzáértél letörölhetetlenül rajta maradt minden ujjlenyomat hát jó minőség na. Meg is rendeltem a cuccot japán Gotoh került rá sajna készletben csak whitworth menetes csavar volt a stopbar mellé így hát pluszba kapásból rendelnem kellett mellé metrikus stopbar csavarokat mondom sebaj. Akkor jöjjön a pickup keret csere megrendeltem szabványos usa gibson cucc csakhogy nem jó rá teljesen nem lehet kicserélni ugyanis az epi picit nagyobb kereteket rak a les paul-okra mint a szabvány méret és a keret tartó csavarokkal dettó ugyanez a helyzet. Egyszerűen beszerezhetetlen ilyen méretű fekete csavar a keretekhez ami jó lenne az epi gitárhoz. Sebaj marad a vékony szar a gitáron és megjegyzem az usa cucc kb 3x masszívabb anyagból van. Ezek után ki akartam cserélni fehérre switchcraft -on a kis kupakot. Rendeltem az allparts-tól oda volt írva jó az import epi-khez.
Nem volt jó :(( . M3-as volt a mérete de ezek a nyomorékok M3.5-ös switchcraft-ot raktak bele amihez menetfúrót kb olyan szerezni mintha tűt keresnénk tudjátok. Mindegy egyik ismerősömtől tudtam szerezni megcsináltam a kupakot. Mivel sokat használom a gitárt koncerteken meg itthon mindíg is zavart a két hangszedő hangerő potija. Konkrétan nem zárt rendesen és eleve szarul emelte a hangot. Vettem usa CTS potikat bele. Ami szabvány méret. Naná hogy a gyári potik valami szintén lehetetlen kínai M akárhányas már meg sem mondom fejből méretű volt megnéztem tolómérővel mindegy. A potik cseréjéhez meg kellett szépen fúrnom a gitárt hála istennek sokat nem kb 1mm-ert de azért óvatos procedúra volt :D. Ja és akkor még nem beszéltem arról hogy gyakorlatilag széthullott a jack dugó rajta ezt is cseréltem Kluson-ra mert a gyári egyszerűen hibás volt hiába húztam meg 180x mindíg szétesett. És pluszba nut csere el van rontva nem lehet miatta beállítani a hidat rendesen. A gyárba a rizszabáló túlságosan bereszelte az A húrnál. Ugyan ki lehetne tölteni műgyantával és újra reszelni de eleve szar anyagból van mindegy csere. Ja persze a gyári epi potméter kupakok nem jók erre a potikra mert ez szabvány Gibson méret majd veszek rá. Meg még egy első hangszedő csere lesz és 2db push-pull poti tónusra de azt majd később mert most hiánycikk hajrá hungarisztán :D. Mindezektől eltekintve maga a test és a hangja ultra jó de ezek miatt közel nem ér 160 ezret. Mezzo-ból van messziről kiszúrom a hamis epi-ket tele van velük a net mielőtt megkérdezné valaki ezt is hogy nem hamisat vettem-é. Jelentem nem :) . És még gondolkozok a switchcraft cseréjén mert ez sem valami aduász plusz satus vágós hangolókulcsokon. Mire meg lesz minden picivel több lesz mint 300 ezer. Most ugye felmerül a kérdés akkor miért nem vettem Gibson-t. Mert nemtudtam hogy ez ilyen. De tuti a következő gitárom Gibson lesz.

Dimarzio d-activator-x bridge
Gotoh (japan) Tailpiece (gold)
Gotoh (japan) Bridge (gold)
Kluson 6.3 Deluxe Mono Output Jack
(Német gyártású extra erős ezüstözött érintkezőjű csatlakozó, vékony fekete bakelit elválasztó)
CTS (usa) hangerő potméterek - amúgy sokkal jobban szól vele a gitár mint a gyári szarral
Dunlop (usa) hevederzár
Gyári epiphone les paul keménytok
Planet Waves (usa) bőr heveder

és ami még hátravan

Dimarzio d-activator neck
Graptech Tusq nut
Planet Waves Satus vágós hangolókulcsok (gold)
CTS (usa) hangszín potméterek (PUSH-PULL) felezhető - hiánycikk
Gibson (usa) potméter sapkák (fémbetétes)

Jó gitárolást ;)

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#4688) Eastman válasza Szten Márs (#4677) üzenetére


Eastman
őstag

Anno akusztikust úgy hangoltam A-ra, hogy a rezgő hangvilla szárát a húrláb azon részéhez illesztettem ami oda van ragasztva a gitár doboz testéhez. Tehát az A húr megpenget, hangvilla térdhez csap, gitártestre illeszt (gitár A hangot átvesz), majd kulccsal hangol. :D
Kb. 1/4 sec. a mozdulatsor aztán fülelés. Persze tudni kell, hogy fülre (üveghangokkal) csak akkor lehet utána a a többi húrt is behangolni, ha a nyak, oktáv korrekt. Ha nem, sz#psz vele egy fél órát aztán meg megunod. Abból sosem lesz lelkes és élvezetes gitártanulás. :N

Tök jó mikor hallod a hangok hullámzását és egymáshoz igazítod őket. Nem kell hozzá nagy tudomány, mindenki hallhatja aki nem süket. De ha kicsit is szar a gitárnyak, öregek a húrok kizárt, hogy rendesen be lehessen hangolni. Lehetsz a legtehetségesebb, akkor sem hangzanak jól az akkordok bármilyen f@szán lefogod őket. Ha gitárnyak, oktáv, húrozás hangolás OK, bármilyen ügyetlen is vagy, hallod majd ahogyan összecsengenek a hangok és tök jó kedvvel veszed az öledbe a hangszert mindig.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4692) magno válasza Szten Márs (#4690) üzenetére


magno
csendes tag

Nos igen azért érdekes a dolog mert ugye a koreai szériák még 2004 előttről állítólag hardveresen jobb minőségűek voltak, és mióta kínában készülnek elég nagy a minőségi szórás. Van egy 2007-es Epi les paul studióm is. Azon pl a hardverek teljesen jók krómozott és nem kopik nem marad rajta ujjlenyomat (mondjuk a potik ugyanolyan rosszak :D). A nut is jó a jack soha nem esett szét viszont cserébe a 14-15-ös bund rossz síkba kéne csiszolni de végül is ez orvosolható probléma. Tehát itt is az jön be hogy minőségi szórás. Valamiért az aranyozott szerelékekkel gondban vannak :D az Epi-nél. Mondjuk a Gotoh cuccok amiket felraktam az minőség a köbön. Ennél feljebb már csak a Graphtech resomax meg stringsaver hídjai vannak. De megéri cserélni a gyári cuccokat mert könnyebben is lehet intonációt állítani és nem akasztja meg a húrt a saddle mert olyan kiképzése van hogy éppen hogy csak beleül a húr és ez jót tett a hangkitartásnak is.

Eastman kérdésére válaszolva: minden arany rajta persze kivéve a potik meg a jack de a gyári poti se volt arany színű viszont a jack az igen de nem izgat hogy az nem arany nem látszik igazán. Azt hiszem 2db custom széria volt amin ezüst színűek a hardverek az egyik a limitált custom chrome a másik a szintén limitált silverburst az összes többi custom amit gyártanak csak arany a hardverrel készül ugyanúgy ahogy a Gibson-nál.

Volt nálam Epi standard is egy vintage sunburst és ott pl szépen belereszeltek a 21-es bundba de ez csak esztétikai hiba volt minden más jó volt rajta. Egyszerűen ki kell fogni egy jó darabot. Ezzel viszont csak egy a gond hogy amennyibe kerül mondjuk egy Custom azért már elvárható lenne hogy ne kelljen a szerencsére bízni hogy jó darabot hoznak-e vagy sem mert készleten meg nem nagyon tart senki. Tehát nem tudod megnézni csak mikor már megrendelted és elmész érte a boltba. Ha kiszámolom hogy mennyibe került a gitár plusz amit még ráköltöttem meg amit fogok akkor azért már bőven kaptam volna egy LTD Ec1000-est amin eleve Graphtech hardverek vannak Earvana nut és satus kulcsok. Tehát a formát fizetjük meg és nem a minőséget az Epi-nél és ki is használják. Lehet hogy ez a feeling nincs meg egy LTD-ben (még nem próbáltam) pl mert vékonyabb a nyaka nem 1960 slim taper más a teste vékonyabb sokkal stb stb...de lehet hogy megvan. Nem mondom hogy megbántam mert nagyon jó gitár minden más téren igazi les paul feeling és szerencsére hasonlítási alapom volt mert járt nálam 2 db Gibson les paul is pár éve. Jó gitárok voltak :D

Jó gitárolást ;)

forever hardcore

(#4693) X2N válasza magno (#4692) üzenetére


X2N
senior tag

Ez van akkor ha a kínai munkás rakja össze egy marék rizsért, nem pedig egy szakember. Nekem egy Epiphone Sg Red Special-om volt annál a húrlábat fúrták el, más baja nem volt, már megszabadultam tőle. Az Ibanez SAS36FM gitáromra (made in china) már azt lehet mondani h ez jól megvan csinálva, 1-2 kis esztétikai hiba van rajta, a tremolója nem tartja olyan jól a hangolást ezért lefixáltam, a hangszedőket kicseréltem benne Seymour Duncan Duncan Distortion, Cool Rails-re, most már sokkal jobban szól, ez most a fő gitárom. Van még egy ibanez GRX170-em amit még használtan vettem, 5 éve, akkor egy potmétert kellett benne cserélnem, Indonéziába csináltak, ez nagyon össze van rakva, hibát nem találtam rajta, a nyaka is marha jó, a tremolója ennek is levan fixálva, de a hangja nem olyan jó már mint a sas36-nak, hangszedőket kell majd benne cserélni.
Más: Múlthét elején tönkre ment a Bugerámban az egyik végfokcső, tegnap voltam szerelőnél, beletett egy Sovtek 6L6WXT+-t amitől sokkal jobb lett a hangja. Bias-olni nem lehet a fejen lévő mérőpontal mert az a rácsfeszültséget méri, ami bias állítás szempontból indifferens, a katódkörbe tett 1ohm-os ellenállással lehet rajta feszültségesést mérni és az alapján állítani. A stand by kapcsoló meg szemét módon nem az anódfeszültséget kapcsolja, és nem lehet rajta mérni nyugalmi áramot.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4703) Szten Márs válasza Daweee (#4702) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valóban, sőt, már olyan elvetemült ajánlást is hallottam a klasszikus kontra fémhúros akusztikus kontra elektromos gitárral kezdjünk témában, hogy ha a lehető legkisebb összegből akar valaki használható (tehát nem tüzifának való) gitárt venni, akkor vegyen elektromosat, egy Squiert akár, vagy Cortot, erősítő nélkül. Ugyanis a klasszikus nyaka baromira más, mint az elektromosé, így ha az lesz valamikor a cél, nem célszerű azt megszokni, plusz olcsón elég gagyik, a fémhúrosok olcsón szintén gyakorta félelmetesen gagyik, plusz a húrok is sokszor az égben vannak (ezt tudom tanusítani). Ha elektromossal kezd az ember, akkor az ujját sem kezdi ki annyira, mint a fémhúros akusztikus, kellően alacsonyan vannak a húrok is, a húrtávolság, nyakszélesség terén is azt szokja meg a delikvens, ami majd neki kell, és az elektromos gitároknak is van azért akusztikus hangja, magunknak gyakorolgatni ideális, sőt, legalább más nem hallja mennyire rosszul csináljuk az elején :DDD

Érdekes ajánlat volt, akkor nagyon elcsodálkoztam rajta, de van benne ráció.

(#4714) Szten Márs válasza Siera (#4712) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A lehetőségekhez képest korrekt gitár az is, amit néztél, és az is, amit az előttem szóló ajánlott. Viszont az a helyzet, hogy mindkettő teljesen laminált fából készült gitár. Én ezekre a teljesen laminált csodákra kissé haragszom, mert gitár fedlapot rétegelt anyagból nem lenne szabad készíteni. Az akusztikus gitár úgy működik, hogy a húroknak a fedlapot rezgésbe kell hozniuk, a fedlapnak szabadon kell rezegnie, ezt egy rétegelt anyag kevéssé tudja megtenni, pedig ez igencsak kulcseleme a gitár hangjának. Lényeg a lényeg: egy full rétegelt gitártól nem lehet azt várni, mint egy olyan gitártól, aminek a fedlapja legalább tiszta, tömör fából van. Ráadásul a tisztafa fedlapú gitároknak a hangja idővel érik is, finomodik, ahogy sokat játszol rajta, na ezt egy lamináltnál ne várd.
A tömör fedlapos gitárok a Cort Earth 70-nél indítanak: [link] és jó áron ebben a boltban mást nem is látok sajnos, pedig vannak még ajánlhatóak bőven - máshol. Mindenesetre a Cort Earth 70 egy remek gitár, speciel nekem is ilyen van :)

Ha nagyon a rétegelt lemezes gitárok mellett teszed le a voksod, akkor az előzőek teljesen megfelelőek, de azért érdemes megfontolni, hogy egy kicsit többet gyűjtögetsz és veszel egy tömör fedlaposat - ha hosszú távra tervezel, meghálálja magát. Persze ha fél éven belül át akarsz térni elektromosra, akkor mindegy.

Egy kiegészítés: látom, hogy Fender, amit választottál és a Fender az egy nem kis név. De azt tartsd szem előtt, hogy a nagy nevű gyártók megtehetik azt, hogy ugyanazért a pénzért kevesebbet adnak - a név miatt úgyis többen fogják venni a gitárjukat. Ez az az effekt, amikor a nevet is meg kell fizetni. Vannak kisebb nevű, ámde minőségi gitárokat előállító gyártók bőven, amiknél ár/érték arányban, legalábbis az olcsóbb árkategóriában, többet kapsz. Plusz a Fender nem túlzottan érdekelt az akusztikusgitár-piacban. Gyakorlatilag azért, hogy ne érhesse szó a ház elejét, vannak akusztikus gitárjaik, de a Fender névhez illő kínálatuk nem igazán. Pl a nagy konkurens, a Gibson gyárt high-end akusztikusokat is, ugyanolyan nagy névnek számít akusztikus gitárok terén, mint elektromosak terén (kis túlzással), a Fenderről ez nagyon nem mondható el.

[ Szerkesztve ]

(#4716) Psychonaut válasza Siera (#4715) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nézd, Szten is leírta: a Cort többet ad ugyanannyiért, mint a Fender. Nekem is az van (csak balkezes), és osztályban is van még kettő olcsóbb Cort (<40k), és mindhárom nagyon jól szól. Ha a Fendert szeretnéd, szerintem mindenképpen próbáld ki előtte, ha van rá lehetőséged.

10.000 forintos gitárt csak akkor vegyél, ha rövid távon meg akarod utálni a gitározást. Magasan levő, nehezen fogható húrok, pontatlan bundok, rossz hangzás és minőség jellemzi őket. Szóval minél messzebre kerüld őket.

Ha 40-et sem szeretnél kiadni érte (ami tényleg kb. az "élvezhető" kategóriájú gitárok belépőára [kiegészítőkkel]), akkor érdemes körülnézni használt gitárok után.

(#4724) Daweee


Daweee
őstag

Ezekben a percekben csap a húrok közé Paul Gilbert Budapesten... Sírok legbelül :O

[ Szerkesztve ]

(#4725) Szten Márs válasza Daweee (#4724) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én akkor sírtam, amikor Mark Knopfler csapott a húrok közé nem is olyan régen, és nem voltam ott. Bár a topic lakóit szegény Knopfler igencsak hidegen hagyta úgy vettem észre, pedig...

(#4746) Siera


Siera
senior tag

Szervusztok ismét!

Most már,mint friss gitártulajdonos térek vissza ebbe a fórumba ! :)
Azt ígértem,hogy karácsonykor írok újra a fórumba,de már most sikerült beszereznem a kicsikét!
Kezdő gitáros lévén 10 perc alatt sikerült behangolom a gityót :DDD,most pedig pengetgetek.
Az,hogy berezonál a gitár hangja azért van,mert rosszul fogom le a húrokat?
Mi a különbség az "Alaphang az üres húron",és az "üres húrt pengetjük" közt ? :P

:R a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#4747) Daweee válasza Siera (#4746) üzenetére


Daweee
őstag

Üdv a klubban :D
Igen, eleinte rezeghet a húr hogyha nem nyomod le megfelelő erősséggel, viszont ha amúgy is zörög, akkor lehet hogy rosszul van beállítva.
üres húrt pengetsz, ha nem fogsz le semmit, csak megpendíted a húrt. Az alaphang az üres húron meg sztem az, hogy akkordnál üres húrra esik az alaphang - pl E, A, és D dúr esetén.

(#4748) Psychonaut válasza Siera (#4746) üzenetére


Psychonaut
addikt

Max. az E húr (vastag) alá raknod kell egy kis papírt, hogy magasabbra told annyival a húrt, mert lehet, hogy kicsit alacsonyan van, és ahogy pengeted beleér az első érintő fém részébe.

(#4749) Siera


Siera
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Nem ér bele szerencsére egyik húr sem a fémekbe.
Most a House of the Rising Sun-t próbálom elsajátítani,de sajna nem igazán tudom lefogni a húrokat :/ Később könnyebb lesz merőlegesen tartani az ujjamat a húrokon?

(#4751) Eastman válasza Siera (#4746) üzenetére


Eastman
őstag

Gratulálok a gitárhoz! Ne tedd a fűtőtest közelébe! :)

Zöröghet az pl. új húr is a gitáron. Nem tudom, hogy milyen minőségűvel szállítják a Cort-okat, az is lehet, hogy nem a legjobb húr van rajta. Az első húrcserénél válassz egy profi készletet. Fontos, hogy csak olyan vastag legyen mint ami most van fent! ...hiszen a felső nyereg (szemöldök) azokra a húrméretekre van igazítva (reszelve), nem tehetsz rá bármilyet. :N

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4753) Szten Márs válasza Eastman (#4751) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az olcsóbb Cortokon sima 80-20-as 0.11-es vastagságú D'Addario-k vannak, szóval rossznak nem mondhatni az alap húrkészletet sem. Én a 0.11-est gátlástalanul lecseréltem 0.12-esre, bőven fogadta a szemöldök. Klasszikus gitárnál is szokta fogadni a medium tension helyett a vastagabb high tensionosakat gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#4754) alienpapa


alienpapa
senior tag

Ezen a gitáron 12 helyett csak 11 húr van. A G-húr mellől "hiányzik" egy. Miért? :) Amúgy hatalmas király a srác! :R Napi 10szer nézem meg ezt a videót.

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.