Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31161) Kobe


Kobe
veterán

a héten elvittem a katana 50-est tanáromhoz megjáratni....hát, ha nem is egy csöves cucc, nekem arra jó volt, hogy realizáljam, 5-10 évig még bőven jó lesz nekem :D ezen a szinten sokkal sokkal több múlik a kézen, mint a dobozon, erősítőn magán...szóval pár évre megvan a motiváció, az letudva

A másik meglepetés igazából a beépített compressor volt....baromi jó hangkitartást ad, és már alacsony hangerőn is. Aktív hangszedővel pedig egyenesen "visszagerjed", tovább növelve

A közeljövőben szerintem kap egy FS6 lábkapcsot, msot jól áll úgyis a dollár :D
meg szerzek egy kisebb tabletet amivel lehet tabletről vezérelgetni a preseteket hozzá a mobilappal, az sokat nyomna a használhatóságon ha nem függ a notitól

(#31727) V.Stryker válasza sutyesz96 (#31725) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is könyvekből kezdtem, azt hittem megy is. Aztán egy jó tanárhoz elmentem, aki mondta, hogy csináljak pár egyszerű pengetést. Utána meg mondta, hogy nagyjából minden rossz volt, amit csináltam. Elkezdtük egyenként kijavítani a hibákat és hát erős a különbség.

Andrásik Remo Gitár kézikönyvét tudom ajánlani.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33573) fattyu válasza brickm (#33571) üzenetére


fattyu
veterán

az elmult heteket semmelweis füllorgégén töltöttem zajtraumás fülcsengés és halláscsökkenés miatt... úgyhogy mostanában főleg erősíés nélkül ment a gyakorlás. tanárhoz járás is kimaradt mert azt sem élvezem ha beszélnek hozzám
ha nem a fenti állapot van akkor nálam 4x8 megy főleg. az viszonylag halkan is kiadja és szép telten szól. az jó vétel volt :D a 4x12 kevésbé :D:D:D:D megmondták itt de csak nem bírtam ki. mondjuk a randall kombót is nagyon szeretem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#33707) Speeedfire válasza Speeedfire (#33702) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez elég gyors volt. Jófogáson találtam egy Ibanez V50NJP-LVS Jam Pack-et. Rá is repültem. Kicsit tudtam alkudni is, meg egy könyvet is kaptam mellé.
Laikusként azt mondom, hogy szerintem rendben van. A bundoknál látok némi korróziót, de szerintem egy kis ecetes rongy lehozza (szabad?).

Ha tanár, akit kit ajánlotok pesten? Főként zugló környéke, vagy esetleg örs. Vagy yt csatorna, vagy bármi egyéb? :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#33719) consono válasza Speeedfire (#33718) üzenetére


consono
nagyúr

Arra nincs ötletem, tanárhoz sosem jártam :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#33722) FockeWulf válasza Speeedfire (#33720) üzenetére


FockeWulf
tag

Egy JÓ tanárt semmilyen könyv, vagy youtube nem pótol. Ha lehetőségd van, én azt ajánlom járj el tanárhoz, közben lehet yt-videókról, könyvekből is okosodni mellette.

(#33768) V.Stryker válasza Speeedfire (#33767) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Biztos nem!!! Több helyen hülyének néznek és félrevezetnek. Egy jó gitártanár 3500-4000 forint körül van, én mind ekörül találtam és 3500-ért profi volt, korrekt és hozzáértő. Ezek rögtön 9800-al számolnak, hogy kijöjjön a matek. A listában van szám, ami kétszer szerepel, hogy látvány is legyen...

Én inkább tanárhoz mennék, kéthetente mondjuk egy alkalommal, 3500-ért... közte napi fél óra gyakorlás.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33770) benedekco válasza Speeedfire (#33769) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem online anyagra a mai időben meggondolatlanság költeni. Annyi cucc van fent mindenütt a neten, legyen fekete vagy fehér anyag. Rogyásig, az előbb valaki linkelt is egy jó oldalt.

Én aszondom, hogy éveket "elbasztam" online anyagokkal. Ellenben egy tanár 5-10 alkalma meg óriásit adott. Miután belém verte a tudást, azóta az online anyagokat is sokkal jobban tudom magaménak tenni. Egyszerűen olyan dolgokat csinál/mond egy tanár amit nem látsz leírva, vagy ha igen akkor se érted, vagy másképp értelmezed. A tanár megfogja az ujjaidat, megfogja a csuklódat, helyreteszi, lazít rajta, ott van lát, rögtön kijavít ha kell. Online soha.
Én is amondó vagyok mint a többiek, kell egy tanás, csinálsz mondjuk 10 alkalmat, aztán ha már annyira magabiztosnak érzed megad akkor menj a magad útjára, keress anyagokat a neten tudomisén. Vagy tégy egy szünetet és menj vissza hozzá ma megint megrekedtél egy szinten.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33777) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Vettem srácok. :R
Csak ingyenes online, de inkább élő tanár.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#33832) kemotox válasza jmarcell (#33831) üzenetére


kemotox
addikt

Volt elektró tanárom szavaival élve, valszeg volt valahogy egy "zárványos kutyaszar", azaz hidegforrasztás :D

(#34215) fattyu válasza gooool (#34213) üzenetére


fattyu
veterán

tanárra

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34442) Alexios válasza Kobe (#34441) üzenetére


Alexios
veterán

Nyilván senkinek nem "kell". Igazából az igényekhez térünk vissza mindig.
Az, hogy szobagitáros vagy, nem jelenti hogy ne akarhatnál jobb minőséget.
Anno, 10+ éve mikor először volt a kezemben gitár én is elégedett voltam a Harley-Benton gitárommal és erősítőmmel, de igazából nem haladtam vele semerre, tanárra nem volt lehetőségem ,szóval szép lassan elhalt a dolog, szóval ismerős.

Kb két és fél éve fogtam utána újra kezembe gitárt, elejétől fogva tanárhoz járva, egyből más lett a fejlődési görbe, volt(van) egy olcsó Stagg gitár, meg egy Marshall MG15 erősítő, ami valahogy sosem szólt úgy ahogy én azt akartam. Idővel cserélődtek a cuccok, lett egy EVH 5150 15w lunchbox erősítő, na az pont úgy szólt ahogy én szerettem volna, nem volt doboz hangja mint a Marshallnak, stb, csak hát panelban laktam, kurva hangos volt, 4W-ra lekapcsolva, minimum hangerőn is :DDD.
Szóval következő lépés logikusan a modellezés, mert a hang kell, de hangerő nem. Volt jópár multieffekt, meg vst-k, meg ilyesmi, és itt jön képbe az egész. Elég lehetett volna a Zoom multi? Igen, nem tervezek vele stúdió albumokat felvenni, igazából nagyon nem is hallja más, ha hallja sem egyértelmű sokszor egy laikusnak hogy most melyik delay az ami jobban szól, stb. Nyilván azért mert az egész relatív is kinek mi a jó.

Szóval maradhattam volna ott, technikailag elég lenne, de nem voltam elégedett a hangzásával. Nem azért mert fellépéshez kéne (sőt, fellépéshez kb pont tökmindegy, lássuk be senki nem fogja megállapítani közönségben melyik erősítő modell megy épp), de ez mégiscsak egy hobbi, aminek az a lényege, hogy jól érezzem magam tőle, márpedig a Zoom/Boss/Bias Fx/Amplitube/akármi nekem nem adta ezt meg, a Helix meg igen, rákötöttem először az aktív hangfalra otthon, és majd összeszartam magam mennyire kurva jó, na.
Hiába nincs szükségem ilyen cuccra, mert nem fogok 1 presetben 3 delayt használni, 2 reverbel, 5 különböző modulációs effektel, erősítő szimuláció+ir-al mindenzt persze sztereóban variax gitárral úgy hogy még így is marad számítási kapacitás benne, de ez adja meg azt a hangzást, ami miatt szívesen ülök le vele csak úgy játszogatni, pedig elég lehetne más is, de valahol mégis csak ez kéne legyen az egész lényege szerintem. Ha valakinek a Zoom G1xn(vagy Mooer ;] ) talált be abba a pontba, azzal sincs semmi baj, de szerintem teljesen fölösleges ezeket azzal indokolni hogy szobagitáros vagy vagy sem.
A cél az kéne legyen, hogy megtaláld azt a hangzást amitől jobban érzed magad, mégis csak zenélünk, művészet meg minden, a lényeg hogy ki tudd fejezni magad úgy ahogy szeretnéd.

A gitár meg eleve még ilyenebb tud lenni, Squier vagy sem - lehet ár/érték alapján gitárt venni, és lehet úgy is, hogy valamit kézbe fogsz és érzed hogy pont oda illik, baromi kényelmes, élvezet rajta játszani na, legyen Squier, vagy akármi.. Vettem én már mind a két módon, sejtheted melyik(ek)et szoktam többet használni.

Aztán ott van utolsó pontnak, bár ezt nem szívesen teszem hozzá, hogy magyarországon vagyunk, elég megnézni az aprókat is, hogy milyen árkategória játszik. Van aki szeretne jobbat, de be kell érni a budget cuccokkal, mert itt azért 200k fölött nem nagyon van piac sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#34672) Alexios válasza Goose-T (#34671) üzenetére


Alexios
veterán

Hát, én nem tudom milyen pickupok vannak ebben az SX-ben, de jópár SX stratot hallottam már a tanáromnál, és finoman szólva nem így szóltak :D

De ha van az embernek kedve kísérletezni nyilván jópofák ezek az alis pickupok, én is várom a fleor humbucker szettet, viszont konkrétan volt stratom Tonerider Surfarikkal és baromi jó hangja volt, ha ez van a cv-kben nekem biztos alacsony prioritás lenne a pickup csere

[ Szerkesztve ]

(#34837) Aarpok válasza arnyekxxx (#34836) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem nem tűnik annak mindenben az alapoktól kell indulni :K A neten pedig már rengeteg anyagot lehet találni amiből el lehet indulni bár az elején egy tanár is jól jöhet.

Аарпок

(#34838) #96302336 válasza Aarpok (#34837) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az a helyzet, hogy többet tanultam mostanában YT videókból, mint anno a tanártól. Értem, hogy fontos a zenei alapozás, de rettenet unalmas, és frusztráló, ha órákon át az elméletet nyúzod, meg skálázol, a lényeg veszik el ilyenkor, a zene öröme. Aki meg tovább akar lépni a tábortüzes gitározásnál, az előbb-utóbb úgy is el fog menni pluszban tanárhoz, mert akkor már kell.
Nagyon sok jó anyag van YT-on, pl. a Cifra Club videói kifejezetten kezdőknek készült, és nagyon jók.

(#34840) Aarpok válasza #96302336 (#34838) üzenetére


Aarpok
őstag

A tanáros dolgot én sem kötelezőnek írtam csak megemlítettem mert egy jó tanár azért eltudja mondani az igét rendesen. Persze a zeneelmélet mindig is száraz téma volt és biztosan unalmas is, de ahogy te is írtad akinek nem elég a "tábortűzi gitározás" annak előbb utóbb lépni kell abba az irányba.Igen ezt én is mondom rengeteg jó anyag van a neten.

Аарпок

(#34856) V.Stryker válasza Rony949 (#34855) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egyáltalán nem kell akusztikuson kezdeni... ha az elektromosra vagy rágyógyulva, akkor vegyél elektromost.

Nem kell 100k-t sem költeni rá. Nemrég beszéltük, hogy pl. audioll -tól egy Harley Benton stratot 26k-ért kapsz újonnan, szállítással együtt. És azt mondják,hogy az már hangszerecske. Legalább nem buksz sokat. Erősítőt meg eg 20-asért bármikor kapsz tanulgatni a gsfanatic.hu -n.

Szerintem... a többit meg költsd tanárra inkább. Vagy sörre. Én mondjuk sörre költeném.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34954) Rony949


Rony949
őstag

Sziasztok. Gondolkodtam rajta sokat és végül egy Cort AD810-es akusztikussal érkeztem haza. Úgy vagyok vele, hogy ezzel teljesen okés lesz megtanulni az alapokat, ha nagyon elakadnék valamiben, felkeresek egy helyi tanárt és vele folytatom a tanulást.

Fél év vagy 1 év múlva pedig beruházok egy elektromosra, attól függ mennyire megy már a gitározás.

Nagyon remélem hogy kitartó leszek és összejön ez a király hobbi. Aztán visszatérek hozzátok és beszélgetünk még a gitárokról. :)

(#35036) freelanced


freelanced
addikt

Köszönöm nektek!

Illetve Budapesten tudtok ajánlani tanárt, vagy bárkit aki vállal oktatást?

A másik kérdésem az lenne, hogy szerintetek valaki aki hamisan énekel, meg tud tanulni tűrhetően énekelni?

Olvasgattam és arra jutottam, hogy ez is valahol gyakorlás kérdése kéne, hogy legyen. Ha az agy össze tudja egyre gyorsabban és gyorsabban párosítani a dolgokat, csak kéne, hogy javuljon nem?

Nyilván nem várható, hogy Freddie Mercury váljon az illetőből, de no.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35037) Eastman válasza freelanced (#35036) üzenetére


Eastman
őstag

Ha pontos a gitárod és minél pontosaban játszol, tehát lehetőség szerint mindig a tiszta zenei hangokat hallod, az "edzi a füled", javítja a "zenei hallásod", ezáltal (évekkel) később az énekhangod is magától megtaláIja a "tiszta" hangokat. (De pl. hörgős-morgós metál esetén ebben nem vagyok biztos.)

Viszont gitározni könnyebben megtanulsz, mint "nulláról" énekelni. Ez utóbbihoz szinte biztos, hogy tanár kell.

Nemrég linkeltem egy kromatikus hangoló-appot Androidra. Az a beszédhangod frekvenciáját is jelzi. Azon láthatod pl., hogy most milyen regiszterben (remélem, hogy jól tévedek ezzel a kifejezéssel) szól a hangod. Kvázi a hangmagasságod változtatásával el tudod találni a tiszta egész és félhangokat. Nyilván ez esetben vagy a gitárt tudod vele csekkolni, vagy az éneket. A kettő együtt, egyszerre bezavar.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35038) freelanced válasza Eastman (#35037) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Illetve gitár oktatást / tanárt keresek, most látom, hogy nem teljesen írtam egyértelműen.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35173) Alexios válasza Rony949 (#35172) üzenetére


Alexios
veterán

Az a véleményem róla, hogy mikor 10 éve beszereztem az első gitáromat, és mellé ezt a könyvet, olyan motiváló volt, hogy a következő 7 és fél évre el is vette a kedvemet az egész gitározás dologtól :D

De tudom, hogy vannak akik szeretik, szóval nem akarom nagyon leszólni, de a magam részéről akkor már inkább justinguitar.com ha kezdő az ember és tanár nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#35179) V.Stryker válasza Rony949 (#35172) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az elmúlt másfél évben nagyjából végig próbáltam mindent, amit egy kezdő elkövethet. Tényleg mindent. A Gitáriskola nem fogott meg, online magyar "kurzusok" nem fogtak meg.

Az én tapasztalataim az alábbiak:
- Ha könyv, akkor kizárólag Andrásik Remo - Gitár kézikönyv.
- Tanár sokat segít. Attól függően, hogy mennyi időd van gyakorolni, legalább két hetente - havonta egyszer, hogy a rossz beidegződéseket kiküszöböld (pengető tartás, pengetés, stb. Amilyen egyszerű egy mozdolatnak hangzik, annyi helyen lehet elb.szni.)
- Ha online, akkor justinguitar.com. Az tényleg érthető és nagyon jó szerintem. Illetve ha megy az angol szövegértés akár kicsit, akkor sok jó videó van a youtube-on... (és sok rossz is.) A lényeg, hogy én is a sz@r angol miatt erőltettem a magyar videókat... aztán egyszercsak elkezdtem a justinguitar-t és párhuzamosan más angol oktató videókat és igazából olyan volt, mint amikor az ősember kijött a barlangból. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35183) Rony949 válasza V.Stryker (#35179) üzenetére


Rony949
őstag

Tanárhoz már járok, két órán vagyok túl eddig. Úgyhogy a könyvek végül is már nem relevánsak, annyira. Csak érdekelt mennyire ajánlott a Gitáriskola, ha valami gitár olvasmányra vágyom.

(#35941) fattyu válasza freelanced (#35937) üzenetére


fattyu
veterán

egy kütyübuzi gyűjtő vagyok. a gitározásnak nagyon az elején

van itthon 13 gitár.
5 kombó, 3 fej és két láda.
és 0 pedál. na jó vettem egy olcsó mutlieffektet de főleg modelingjét próbálgatom még.

egyszerűen nem volt rá igényem és hiányérzetem még. ha visítós cső kell eltekerem bármelyik csövest és búg ahogy egy tube screamer tolná. ha kruncs kell feltekerem a gaint oda ahol már szépen törik, ha halálmetál kell akkor valamelyik randall drive csennelje vagy a triampon a red csennel több mint elég és nagyon nagyon remek torzat ad. reverb van mindenben. más meg még nem kell amennyit én tudok.

minapi napon nálam tartottuk az órát tanárral. én annyira kedvelem a kis laney lc15 hangját hogy átengedtem neki a triampot a 4x8 ládával. le volt esve az álla hogy bármilyen gitárt kötöttünk rá minden úgy szólt mint az álom. még az is ami nála nem... egy JÓ erősítő az jó.

amugy andertonék csináltak valami vaktesztet hogy hi gain pedálok erősítők saját torz hangjával szemben. csúfosan az erősítők nyertek.

ez csak egy vélemény valakitől aki nem ért hozzá de van itthon ez az :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36229) fattyu válasza bigrob (#36227) üzenetére


fattyu
veterán

kinek vétó kinek nem.
effekt loop hiánya és hogy nincs benne looper nekem ha EGYETLEN cucc lenne emiatt kipontozódna.

Goose-T: igazad van és nyilván lehet úgy is és a nehezen megszerzett megdolgozott tudás értékes. ettől még ma már ha már egy pici dobozba megkapsz egész értelmes áron nagyon sokmindent kifejezetten emészthető minőségben... azért ez jó. :D

nagyon nagy bajban lennék ha EGY erősítőm lehetne. szeretem a csöves cuccaim nagyon de ha CSAK egy lehetne és nem lehetne pedálsor/multieffekt akkor őszintén azt hiszem valami olyasmi mellett tenném le amit javasoltam.

a boss ds1 pedig szörnyű :D órán a tanárnál az van a diákoknak. kis tranyós szögeccerű kombó ds1 :D van high gained és tompíts: igen. szép hang: nem :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36257) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha már felmerült a tanulás, igazán adhatnátok tanácsot, mert én már kezdem feladni. :W

A tény az, hogy még mindig nem tudok gitározni, semennyire. Ez elkeserít már engem is,de próbálom lazán venni. A tanárhoz járást most szüneteltetem egy jó ideje, de a gitározásról nem mondtam le, viszont a legfőbb bajom az a gyakorlással, hogy nem lelem benne örömöm. A tanárral jól átbeszéltük az elméletet, közben meg volt gyakorlat, elég sok, de csak pengetési gyakorlatokat vettünk a Gitár kézikönyből (Andrásik Remo féle).

Értem és tudom,hogy ezekre szükség van, látom a rengeteg hibát amit ejtek és amiket ezek gyakorlásával ki tudok és kell küszöbölnöm.

DE ez egy hobbi, ezzel kéne tudnom agyilag lazítani, ebbe kéne élvezetet találjak, de őszintén szólva bármennyire is szeretném csinálni, ezekkel a gyakorlatokkal megerőszakolom magam, mivel semmi élvezetet nem találok abban, hogy a pengetési gyakorlatot megcsinálom hetvenedszerre is.

Minden bizonnyal ez játszik közre abban, hogy nem úgy haladok, ahogy magam elképzeltem.

Nekifutottam a justinguitarnak, az jó is, kedvelem is, de ott meg az akkordozás van, azokat is gyakorlom, ahogy mondja, de még mindig nincs egy k.rva dallam sehol. Nincs egy óra gyakorlás után 5-10 perc olyan dallamos bármi, amit élvezettel csinálni tudnék.

Ez ilyen vagy egyszerűen a lelki válságom hat ki erre?

Legfőképp azzal vagyok gondban, hogy kijelölve lássak egy utat, aminek látnám a menetét és az apró sikereit. Látom a tanár féle unalmas pengetést, látom a tanár nélküli akkord fogásokat, de nem tudtam felépíteni egy egy irányt, egy ilyen fejlődési görbét az alapján.

Tudtok adni tanácsot, hogy milyen gyakorlási módszerrel haladjak egyedül?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36259) Alexios válasza V.Stryker (#36257) üzenetére


Alexios
veterán

Én úgy csinálom, hogy egyrészt van egy fix idő amihez igyekszem tartani magam, ez a gyakorlás rész(napi 1 óra jelen esetben). Nyilván ez lehet több vagy kevesebb, vagy el is hagyhatod, de azért mióta ezt tartom észrevehető a javulás. Ezen felül van minden más, mikor dalt tanulok, szólót, akármi, az élvezet része, amiről te is beszélsz. Nekem úgy tűnik, hogy ez az amit hiányolsz, szóval értelem szerűen kezdj el ezzel foglalkozni. Válassz ki egy dalt, egy dallamot, akármi, amit szeretnél megtanulni, és állj annak neki.

Ha nagyon nem akarsz technikai gyakorlatokat csinálni, akkor ne csinálj, tanuld amit szeretnél - ha elakadsz akkor max azzal a technikával kapcsolatos gyakorlatokat csinálj, de jó eséllyel menni fog. De amúgy szerintem a legfontosabb a rendszeresség, ha hébe hóba gyakorolgatsz csak jó eséllyel nem fogsz, vagy csak nagyon lassan haladni, ez egy ilyen dolog

Amúgy tanárnak is lehet nyugodtan mondani, hogy van elég technikai gyakorlatod most egy ideig, de nézzetek valamit amit te szeretnél, illetve jelezni, hogy az amit csináltok nem motivál.

[ Szerkesztve ]

(#36266) llax válasza V.Stryker (#36257) üzenetére


llax
senior tag

El kellene dönteni mit is akarsz...

1. Színpadképes tudást minél hamarabb, "nulláról"?
2. Családi/haveri körben összeülős téma?
3. Csak magad szórakoztatására gitározni?

Az elsőt csakis tanárral, az utolsót nélküle. Ha az elsővel nagyon nem haladsz, keress másik tanárt, ha azzal sem, jobb, ha feladod (az eredeti szándékot és lépsz a 3. pontra).
Az utolsónál úgy közelíted meg a dolgot, ahogyan könnyebnek érzed (egyszerű dallamokat tanulgatsz, stb.), mindenféle elvárás nélkül. Ha úgy érzed, hogy valamely fogás már nagyjából kezd menni, akkor megkeresed tankönyvben az adott fejezetet és kicsit "tudományosan" is rágyúrsz a témára.
A 2. pontra léphetsz az elsőről és az utolsóról is, amikor már haladtál valamire, de kezdeni nem biztos, hogy érdemes így. Ha itt vannak Nálad haladóbbak, ők már "húzhatnak" magukkal, tanulhatsz el tőlük dolgokat, ha érzed, hogy megy a dolog, esetleg jól jöhet egy tanár.

Ahogy itt korábban mindenféle multieffekt emlegetve volt: a tanulást nem segítik, sőt...

(#36304) RaGi91 válasza arnyekxxx (#36302) üzenetére


RaGi91
senior tag

Úgy lesz, ahogy mondod. Most csak gitár + kellékek, hangkártya pedig majd később. Az alapokhoz elég ez is, úgyse tudom kihasználni a cuccost. Mondjuk tanár nem lesz ;] Szeretek magamtól tanulni függetlenül attól, hogy tanárral gyorsabb / jobb.

(#36306) fattyu válasza RaGi91 (#36304) üzenetére


fattyu
veterán

annó 10 éve vettem gitárt, de tanárra nem futotta/sajnáltam. nem is lett belőlem semmi. abbahagytam a francba. most olyan fél éve kicsit több járok tanárhoz és nyilván sosem leszek Nuno, de így azért fejlődök.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36622) llax válasza cucka (#36616) üzenetére


llax
senior tag

"Ez azért legalább annyira szól a barkácsolásról, mint a gitározásról."

Vannak itt olyanok, akik ugyanúgy hobbiként (akár komolyabban) művelik, mint a gitározást. Miért ne lehetne a kettőt összekötni???
Még kellemesebbé teszi a dolgot, ha valaki szán időt a dolgok működésének megértésére. Ha ebbe belemész, a beled is szétröhögöd az ilyen összehasonlítós/tesztelős vagy "ismeretterjesztő" jellegű (szponzorált) YT videókon :) Mindennek vannak fizikai alapjai, amivel én úgy vagyok, hogy szeretek azzal (meg az egész hátterével) ismerkedni, ha már a kezembe vettem valamit, az említett videókban ezeket szeretik mellőzni/felrúgni/félremagyarázni. Ezek, no meg a gitárok (és elektronikájuk) körüli dolgok erőteljes misztifikálása csak még inkább kíváncsivá tett.

(engem ez "vonzott be" az egész gitár témába - nem volt nehéz, mert az általam jobban kedvelt zenékben alap hangszer, az elektronikával és hangtechnikával addig is foglalkoztam, picit fa- és fémmegmunkálós témákkal is - úgy foglalkozok az egésszel, hogy "jó gitárost" szerintem még tanár se tudna belőlem csinálni)

(#36636) benedekco válasza fattyu (#36609) üzenetére


benedekco
addikt

Ja a tesztre nem válaszoltam. Az cambriodgei PMT boltban a Fendereken általában nincs ár. Múltkor úgy mentem végig a nyakakon hogy nem tudtam melyik melyik (ár gyártás helyszín), csak tippeltem. Össze vissza vannak fent MIM és MIA (MIU) gitárok, ahogy mentem végig végigfogdostam a nyakakat. Mindet eltaláltam, hogy melyik melyik. Itt nem a boundozás eldolgozását hanem a nyak fafelületének ívét próbáltam érezni, volt egy kettő ahol tény, nehezebb volt a döntés. A csak a boundozás kerekségét nézve már nehéz lett volna megállapítani.
A Squier MIM összevetés már csak a bundozás miatt is egyértelmű, ott nincs kérdés ezt asszem le írhatjuk bátran mint tény.
Szerintem amúgy a Mex-ek nem szarok, csak mivel találtam egy amerikai gépet és megtehettem hogy használtan megvegyem annyiért amennyiért. Így amellett döntöttem.

re: (#36614) arnyekxxx
Tényként közölted:
"a kényelem egyáltalán nem ár kérdése." - egy kínai gitáron nem láttam még olyan lekerekített nyak szélet mint a drágább variánsokon, japán, mexikói, amerikai társaikon. Ha pl ajándékba készít neked egy hangszer készítő egy hangszert ami számodra nulla forintba kerül akkor tényleg nem számít az ár-
"mindengyik orvosolható minimális kézügyességgel és költséggel." - pont mint ahogy egy autót is meg lehet javítani a kertben, vagy egy kerékpárt. De azért nem minimális kézügyesség kell hozzá hanem elég sok manapság. Mert ami apáink idejében alap volt, az ma már nem az.
"a 100€ pont a reális ára" - kinek mennyi. De szerintem ezt tényként közölted.
"alapvetően a valóságban is." ezt arra közölted tényként, hogy a HB és egyéb kínai gyártású gitárok "qrva jóak" . Igen tényleg azok, attól függ mihez hasonlítod őket, azokhoz amiket 30 éve lehetett kapni alsó kategóriában vagy egy 300ezres gitárhoz viszonyítva. Minden viszonyítás kérdése, de tényként szögezted le, nem mint egy viszonyítást. Persze lehet magyarázni mindent.
"A 10k-s interfésztől jobb lesz a hangzás mondjuk 5%-al értő fül számára." - ez ugye teljesen légből kapott, persze részben igaz, de légből kapott. A konklúziót tekintve ebben a kérdéskörben azonban teljesen egyet értettem, de ezt tényként írtad.
"a filléres nem egy kiröhögnivaló használhatatlan szemét hanem egy korrekt cucc, a 10x annyiba kerülő meg jobb egy kicsit. Nem 10x jobb de még azt se lehetne rámondani, hogy kétszer olyan jó" - mihez képest? Az számomra pl az amerikai fender pont annyival jobb, hogy inspirál, míg a classic vibe-al csak mókolás ment.

Amúgy sok a ráutaló magatartás a hozzáállásodban és sugallásokkal van tele. De végül tényleg nem lehet azt állítani hogy olyan sok tényt mondasz. Mások vagyunk, de úgy érzem míg te nem érted meg amit mások mondanak és hit kérdésként tekintesz az olcsó jó gitárokra addig mások, közöttük én is, elhisszük hogy bizonyos emberek számára lehet ez jó, de másoknak nem az. Pl én nem azt mondom minél drágább jobb egy gitár annál jobb. Ez marhaság. Sose gondolnám hogy egy 3000fontos customshop jobb lenne mint egy 1000font körüli amerkiai alapmodell, csak mert 3x-os ára van.
Amit el tudok képzelni, hogy rengeteg alkatrész beszerezhető Kínából, bazi olcsón amik jók. Pl a humbi hangszedőid amikről szoktál írni. Geekeknek, kísérletezőknek, vagy azoknak akik tudják mit csinálnak, lehet egy baromi jó megoldás. Én elhiszem és egyet is értek veled abban, hogy egy alsókategóriás gitár hangját meg lehet emelni egy több ezer dollár/euró/font-ba kerülőébe. Totál egyetértek veled ebben. Sőt abban is, hogy ha mindent átállítasz/reszelsz mittomén mit csinálsz vele akkor egy ezer $/£/€ -os gitzó érzését is tudja kelteni, de ez már nem egy alapbeállítás, nem egy órás művelet, hanem kibelezése az eszköznek. Amit nagyon sokan még elfelejtenek, az a minőség. Egy kapcsoló ott a hangszerben, érzed hogy a legolcsóbb Squier-ben mekkora szar a kapcsoló, nem is vársz tőle sokat, nem is kapsz, 3 év és recsegett, úgy mint a jack aljzat és a potik is. Ezt egy drága hangszer kisebb eséllyel fogja produkálni, nem akarom mondani hogy nem fogja, mert akkor tényként állítanám és bele lenne kötve. :DDD Persze az alsó kategóriás hangszerben ezeket ugyanúgy kicseréli az ember (akinek van "minimális" kézügyessége).
Ott van pl ez a JB csávó, link volt elébb a rig rundown-ra. Ő azt mondta ott, hogy neki az nem pálya, hogy tekerni kell a hangszeren, ami nem jó elsőre az nála nem opció. Persze ő meg is teheti mert van rá pénze. De akkor ez megint arra enged következtetni, hogy akkor mégis számít a pénz?

Tény, hogy nem állítottad, hogy mindenkinek jónak kell lennie az a rendszer amit te vélsz jónak! Tény! Elnézést! Ellenben a ráutaló magatartásod teljesen arra enged következtetni, hogy ez így van.

"Ismét egy érdekes adat. Köszönöm." - ez perpill nekem vérhaskonzerv, de akkor sem értem mit szeretnél vele mondani. Én örülnék ha nejlon zoknit tudnék hordani és nem izzadna bele a lábam. Sokan megvannak vele, mert nincs igényük többre. Nekem van, nem azért mert igényes vagyok, hanem mert zavar. Szintúgy mint konyhai eszközök, szar késsel utálok dolgozni, ezért költök rá többet, veszek jót és élezem magam. De van pár háztartással tapasztalatom ahol olyan ótvar szar a kés éle, hogy akár a kanalat is lehetne használni szeletelésre, igények, feltehetően őket ez nem zavarja. A gitárral is így vagyok. És attól hogy valakinek nem tűnik fel valami attól még az van.

Ide kapcsolódik, de mellékes. Nekem pl kezdésnek nagyon jó volt a Bulletstrat. Baromi lökést adott. Majd elkezdtem tanárhoz járni és sokat fejlődtem. Egy pár év után már nem vettem észre hogy huhh, a hangszer ami megfog. Ha akkor valaki aszondja hogy nyomass bele kínaji pickupot akkor ha megteszem az egy jó lépés lett volna valószínűleg. Jobb hang meg minden, de nem így lett. Azt vettem észre hogy nem élvezem csak nyűg a hangszer. Nem lehet beállítani, erre jött a classic vibe, éreztem hogy jobb előre léptem de hiányzott valami, fél év alatt eljutottam oda, hogy ez sem annyira nagy kaland. Valami hiányzott. Akkor elmentem boltokba kipróbáltam különböző hangszereket, de az mindig más. A boltban valamiért (a qrva nagy ládák miatt) minden gitár qrva jól szól, de a fogás... sehogy sem volt jó. Aztán jött ez a jó ajánlat ebay-en megvettem ezt és most aszondom, hogy ha 5 éve nem vagyok sóher és belemegyek ebbe már akkor. Akkor nem vesztegettem volna el azt az időt. Ami addig nyögvenyelős gyakorlás volt az most játék és élvezet. Nem tudom letenni a cuccot. Biztos lett volna más olyan mexikói, japán, kóreai hangszer is ami pont így lett volna jó mint ez, de nekem ez jött. A lényeg, hogy kezdésnek is kell egy alap hangszer alap beállítással, ez fix, mert ha szar helyen van a nyereg (ezt már írtam) akkor hamis a gitár vagy rezeg a húr. De egy két év és szerintem ha az ember rajta van akkor kell valami tápolás. Ha nem is úgy mint én, de valami kell. És amit te hozol az szinte mindig a hangzásról szól. A hangszernek nem csak a hangja fontos, mert a kezeid hozzák meg a dallamot, a kezeid meg érintik és ha szar a fogás akkor kuka az egész.
Na de ennyit erről.

Tökre más:
Nagyon vicces, házikészítésű gitár, dob és mikrofon trio.
Igen, hallom hogy qrva olcsó a megoldás ;]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36737) Eastman válasza Egon (#36735) üzenetére


Eastman
őstag

Pengető és tok kell hozzá, szinte semmi más. A hangszerkereskedők szoktak a „naív” vásárlóknak örülni, mert rájuk lehet sózni minden kiegészítőt, DE; okostelefonra találtok jó hangolóprogramokat, amelyek a telefon mikrofonján át működnek, tehát pl. hangológépre nem kell egy fillért sem költeni.

(Évek óta a PitchLab Lite-ot használom Androidon, teljes megelégedéssel.)

Ha nem derogál, gitártokot tudsz venni használtan is, [itt nézz körül]. Így kb. látod az árakat is. A RockBag szivacsos tokjait elég jónak tartom otthoni tároláshoz, tanárhoz járkáláshoz. Arra figyelj, hogy az elektromos puha és kemény gitártok az akusztikus gitárokhoz nem használható a köztük lévő méretkülönbség miatt.

Isten pénzét is el lehet költeni erre a hobbira. Én a 30k-ből 10-et nem a tokra költenék. :) Max 3-5-öt...
Pengetőből viszont több gyártótól / márkából vásárolnék különböző vastagságúakat, hiszen befolyásolják a gitárhangzást. Mondjuk 6 db-ot, vékonyabbakat, vastagabbakat (kezdésnek max. 1mm-es vastagságig) és csúszásgátlósokat is, de valóban, inkább vékonyabbakat.) Aztán a lányod majd gyakorlás közben kitapasztalja, hogy melyik számára a kényelmes.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36748) fattyu válasza bigrob (#36747) üzenetére


fattyu
veterán

én olyan jól elvagyok a roto yellow-val. nem roszdál nem öregszik, tanárom tegnap megkérdezte friss húr van e fent. ja 5 hónapos :D 1600ft egy szett. van ajándék e1

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36763) Vegyigyümi válasza Egon (#36739) üzenetére


Vegyigyümi
tag

Én egy ilyen szettel kezdtem: [Ibanez V50]
Még a tanáromnak is tetszett. :)
Gitár van benne, tok van benne, pánt van hozzá, pengető is van. Minden alap, de van. A hangoló egy hulladék, de azt már simán ki lehet váltani okostelóval.
Persze ha komolyan fogja gondolni, akkor majd szépen sorban mindent lecserél, de nekem nagyon bevált kezdésnek.

Ami nem kék, az más színű.

(#36793) benedekco válasza Kobe (#36792) üzenetére


benedekco
addikt

Ha teheted keress egy tanárt aki megmutatja.
Ha nem, akkor pl lehet így is:

Én pl csukló fájás miatt (más miatt van, nem a gityó okozta, de most az erősíti), elkezdtem állva játszani. Amúgy is jobb mint ülni a széken és növeszteni a picsát. Még lépegethetsz is közben.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36796) benedekco válasza Kobe (#36794) üzenetére


benedekco
addikt

Lehet a tanár volt rossz.
Az én tanárom nem egy fix formát mutatott hogy miként kell tartanom magam, hanem megkerestük a legjobbat. Csak rég volt, kéne nekem is egy frissítés. Meg lazította az ujjaimat csuklómat, nagyon sokat dolgoztunk ezen. A lazításon.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38993) bot1978 válasza kemotox (#38992) üzenetére


bot1978
senior tag

az a baj, hogy explorer privát módban próbálom és nem megy az oldal, régebben ment így is, de már nem és most olyan oldalon hirdetni, ami ki tudja hány gépen nem nyílik meg ... hát nem praktikus.
Olyan szinten nem nyílik meg, hogy "proxy nem válaszol" hibaüzi. Chrome-ból bejutok az oldalra, de én nem egy történelem tanár vagyok. Nem tudom ki fejleszti, de legalább az index megnyílhatna azzal, hogy oldalunk megtekintéséhez ajánlott böngésző vagy mittomén, bármi jobb annál, hogy elérhetetlen.

(#39309) Alexios válasza Idiofil (#39307) üzenetére


Alexios
veterán

Én könyvet nem vennék. Justinguitar.com, szépen felépített struktúrája van, tök ingyenes, ennél jobbat nem fogsz kapni, főleg kezdőként, max tanárnál, nem kell az appját megvenni, ami a weboldalán van több mint tökéletes.

Én végigjártam ezek közül az összeset, a könyvek tök jók, ha már van valami elképzelésed, és főleg pl. technikai gyakorlatokat szeretnél. Vagy én a Guitar Aerobics-ot szoktam tolni, de csak azért mert ez a minimum amit egy nap gyakorlok(egy évnyi anyag van benne, napokra lebontva).
Yousician is jópofa tud lenni, de szerintem max kiegészítőnek, és nem úgy hogy erre alapozod a tanulásodat, arra meg a napi ingyenes korlát is teljesen jó tud lenni.
A tanárt amúgy egyik sem pótolja(én most konkrétan 2-höz járok, de tudom hogy túlzás :DDD), főleg a visszajelzések miatt.

Szóval szerintem justin, és emellett akár tabokból számokat tanulgatni, amik érdekelnek

(#39310) nap válasza Idiofil (#39307) üzenetére


nap
addikt

-Tanár
-Tanár + egyéni gyakorlás
-Tanár + egyéni gyakorlás + youtube

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39311) Idiofil válasza nap (#39310) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönöm, várok 1-2 tanár visszajelzest, de mindkét 30 km-re van. (és kb szerintem egy alkalom többé kerül, mint bármelyik app havidijja)
Én most a Yousician-nal azt láttam, hogy nem napi limit van, hanem 7 nap free access,illetve azt tapasztaltam, hogy a hangolás hiába mondja jónak, sokszor pont akkor pengetek, amikor az írja, de akkor ő már későnek látja. Tehát az app jelzése előtt kell kB fel mp-cél penditeni, de azt meg katyvasz akkor a hatter zenével. (lehet csak beállítás kérdése).
Starr: igen, azt már elkezdtem osszegyujteni, és saját igenyeimnszerinti zenét és gyakorolgatni.

Köszönöm mindenkinek :R

"Those who want respect, give respect"

(#40638) benedekco válasza llax (#40632) üzenetére


benedekco
addikt

Ellenben a piezo lehet jobban mér mint a szar telefon szar mikrofonja, ha jó telefonod van jó mikrofonnal akkor már megint más a kérdés. De már leírtam miért lehet jobb a csiptetős. Nekem is volt egy ilyen párforintos kínai dzsunka, tökéletesen működött míg el nem törött. Megmondom őszintén pontosabb volt mint a Snark. Cserébe az nem tört el :D

re: sith7

Úgy konkrétan nincs probléma az összevissza játékkal. De ha van egy JÓ tanár az nagyon jót tud tenni. Nem kell egy jó tanárral bociboci tarkát játszani. Ellenben testtartást tud korigálni elmondani mire kell figyelni és nem lesz hátfájás, ujj fájás meg ilyesmik. Nagyon sokan ott bukják el (köztük én is itt buktam), hogy nyomják a húrt mint ökör az újkaput. Csak technika kell és lazaság. De ezt egy tanár tudja csak megmutatni, ellenben pl nem biztos hogy kifogsz egy jót aki erre tanítana. De ez már csak ilyen.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40647) WolfheartGR válasza sith7 (#40640) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Vannak olyan tanárok akik tényleg csak akusztikuson tanítanak. Engem pl az meg nem érdekel úgyhogy tanít majd mást.
Hangolni minden használat előtt, van, hogy közben is, a húr tényleg fogyó eszköz, bár egy egy minőségibb darab általában meghálálja használati időben a rá költött pénzt. Sokan az Elixirre esküsznek, nekem rosszul esik játszani (próbálkozni) rajta. Nekem a Cleartone ami adja a drágábbak közül.
Majd ha nem lesz már ennyire új minden jobban mertek majd próbálkozni egy csomó mindennel.
Ha van okos telo és csiptetos hangoló is akár párhuzamosan is lehet használni, de nálam is a csiptetos a bejövős. Kényelmesebb mint a telo.
Érdemes sokat youtubozni a témában. Rengeteget segít. Olvasni aktív gitár cikkeket, stb stb. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40649) benedekco válasza sith7 (#40640) üzenetére


benedekco
addikt

Ez általában merevség. Aki itt elbukik azzal nem kell foglalkozni. Az én tanárom megkérdezte min szeretnék tanulni és mit. Volt hogy klasszikussal mentem akkor olyan anyagokat néztünk és azt vettük, gyakoroltuk(am) következő órára, majd elektrik és akkor ott voltak teknikák meg zenék. Nincsen ezzel baj. Sajnos nagyon sokakban van egyfajta korlátoltság, hogy a gitárt úgy kell fogni hogy, a gitárt klasszikuson kell megtanulni mert, a pengetőt úgy kell fogni hogy... ilyen nincs, a lazaság a lényeg és ezt kell tudni elsajátítani, erre kell egy jó tanár. Azok a tanárok akik dogmákat erőltetnek azokat jobb elkerülni. Nyilván vannak módok arra, hogy fogd a gitárt pengetőt hogy egyszerűbben tanuld meg, de valakit ez nem ösztönöz, valakinek meg más a csontozata testfelépítése és ezért nem lesz egyszerűbb cserébe megnehezíti az életét mindenféle fasz korláttal.

De azért arra is figyelni kell, hogy ne a nyúl vigye a puskát ;) már ha érted mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40651) sith7 válasza benedekco (#40649) üzenetére


sith7
nagyúr

Egyelőre nincs tanár, önerőből halad
Ma elég jól ment neki, továbbment 2 számban is :K

arnyekxxx

az igen :D
élvezi úgy látom :K

(#40720) bot1978 válasza arnyekxxx (#40719) üzenetére


bot1978
senior tag

Úgy érted addig ne akarjam tökéletesnek hallani az egyszerűt, amíg nem tudom lenyomni a technikát igénylőt? Csak évek óta nem foglalkozom annyit a hangszerrel, hogy fejlődjek, sőt. Mindig van annyi kihagyás, hogy aztán azzal telik el az idő, hogy oda jussak vissza ahol már egyszer tartottam. Tudom, hogy mit kell csinálni, de nincs meg a gyakorlás mögötte és emiatt maszatosan csinálom.
És célom sincs az egésszel. Nem akarok bandázni meg az ég tudja. Játszom a hangszerrel otthon, mint a gyerek a játékkal, mert szeretem. De ettől még nem fogok játszani a hangszeren. Nem leszek zenész soha. Meg nem is cél. Lehet hogy YT-on jól mutat meg valaki valamit és megtetszik, begyakorlom és akkor azt utána tudni fogom, szóval valamennyit fejlődöm is random közben, de ez erősen konvergál a nullához. Viszont a hallásom majdnem ugyanannyit változik az évek alatt, mint aki komolyan tanárral megismer egy hangszert, hiszen én is mindig egyféle hangszer hangjával foglalkozom. Óhatatlanul elkezdem hallani a különbséget az olcsó és a drága között nem? Azért az ember hallása csak fejlődik ha használja.

(#41118) Berreh válasza Eastman (#41117) üzenetére


Berreh
tag

:R
Gyermekem történelem tanára (ált iskola 8. osztály) a 70-es évekhez illusztrációnak a Jó reggelt Vietnam!-ot és a Hair-t javasolta :)
Én még a Fal-at is előszedtem nekik, de aztán azt még elhalasztjuk középiskoláig :)

[ Szerkesztve ]

(#41619) arnyekxxx válasza Lokids (#41617) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha a stratban a hídnál humbucker (duplapickup) van akkor nem lehet gond a vadmetálkodás sem. Rá lehet dugni PC-re és szólni fog ingyenesen legális megoldásokkal is. Alaplapi hanggkártyával is menni fog, nyilván jobb hangkártyával szebben fog szólni de az alaplapival is el lehet lenni ha nem vagy maximalista.

Ideális esetben tanár segít elkezdeni, de a történelem során sokan megtanultak már gitározni egyedül még a YT előtti időkben is. Én biztos nem vennék 100ért egy gitárt arra, hogy elkezdjek tanulgatni ( amivel studiozok meg koncertezek az nem volt 30ezer + a saját dekpirfűrészhasználattal eltöltött idő) de ennek az ellenkezőjét is fogják itt javasolni az biztos. Gitárt lehet használtan is venni, szerintem valami 30-40ezres Cort sok évig kiszolgálna.

(#41620) Alexios válasza Lokids (#41617) üzenetére


Alexios
veterán

Szia,

Tudom, hogy elektromos gitárból többféle is van, egy sima egyszerű St teljesen megfelelne. Ezek hangzásban mennyire képesek a végletekre? Értem itt a classic vs metál hangzást ugyanazzal a gitárral.

Itt nem teljesen értem mire gondolsz classic alatt, ha a nylon húros klasszikus gitárt akkor nyilván nem fog tudni ugyanúgy szólni. Kezdésre amúgy teljesen jó egy strat, nem fog pont ugyanúgy szólni mint a lemezen, nem ugyanolyanok lesznek a pickupok, de amíg az akkordok fogásai stb sem mennek úgy sem ez lesz a legnagyobb baj, simán tud szólni hogy elég jó legyen. Ha biztosra akarsz menni vegyél egy SSH kiosztású stratot, aztán azon lesz minden amit szeretnél.

Youtube /egyébb neten található anyagok alapján el lehet kezdeni a tanulást, vagy nem árt, ha van valaki, aki meg is mutatja az embernek élőben, hogy hogyan nyúljon a gitárhoz?
El lehet, justinguitar.com és komplett kezdő kurzus van, ennél jobbat ingyen biztos nem találsz. Ettől függetlenül ha tudsz érdemes elmenni tanárhoz, főleg kezdésnél, nekem pl. sokat segített, de ha nem akkor neten is el lehet boldogulni, jobb mint nem csinálni semmit.

Kezdésnek milyent lenne érdemes venni? Gyors google alapján a legtöbb a yamaha PAC112V-t ajánlja kezdésre. De az egy 100K-s gitár. Annyit nem szánnék rá.
Én pontos típust nem fogok tudni mondani, Harley-Bentonokból vannak egész jó ár/értékű darabok thomannál(Thomann.de), illetve ha hajlandó vagy használtat venni szintén simán lehet jókat kifogni, bőven 100k alatt.

végül: Mit kell még venni egy elektromos gitárhoz, hogy az használható is legyen? (Mindenképp kell valami erősítő, vagy rá lehet dugni PC-re?)
Nem kell mindenképp, bár jó tud lenni. PC-re 2 lehetőséged van, egy audio interfész(egy olcsóbb darab valahol 10-20k körül van, ez egy kezdőnek mindenre is elég), vagy megpróbálhatod simán bedugni a géped input jackjébe, van aki így is egész jó eredményeket tudott elérni, és akkor ráérsz később venni valamit. (nekem személy szerint mindig használhatatlan volt, de a topikban is vannak akiknek ment)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.