Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37540) fecaga21 válasza arnyekxxx (#37524) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Persze, úgy használtam először, hogy az alaplapi hangkártyára dugtam a kimenetemet ahogyan már évek óta használom, és mivel úgy volt kaka a hang, meg többen is azt javasolták itt, hogy felejtsem el azt, helyette inkább használjam a Focusrite 2 RCA kimenetét, és úgyis nagyon fos. Mármint a hang alakul BIAS alatt, nem lenne vele gond, csak néha pattog a hang, meg megáll a hang 1-2 másodpercre, mint amikor egy film beszaggat, kb ugyanaz. Ezek után én a gépemre tudok gyanakodni csak, mivel már felraktam WIN10-re is, és ott is ugyanolyan. Vagy egy alaplapot veszek, vagy még előtte lehet bepróbálkozok használtan egy hangkártyával az alaplapba kimenetként, többet nem tudok, max teljes gép csere :DD , de annyira meg tuti nem mászok bele, csak emiatt

(#37554) Smiley válasza fecaga21 (#37552) üzenetére


Smiley
őstag

Ez pedig amit irsz nagyon sample rate vagy buffer gondnak tunik. Legyen 16bit, 44.1khz es 256 samples. Meg mutasd mar meg a Windows Speakers Properties ablakot. (Sorry ennek nem tudom a nevet magyarul)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37556) benedekco válasza Moleman (#37555) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem 64 szokott beálíltva lenni és ugyanúgy pattog a hangom random mint 2048-on.

Win 7 alatt annak idején sose pattogott ilyen késleltetéssel.

Amúgy nem lehet hogy ez a verzió megoldaná sokunk problémáját?
LTSC Win 10 verzió

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37632) nap válasza fecaga21 (#37631) üzenetére


nap
addikt

Biztosan, főleg, ha a pc-det kihajintod a windóz10-zel együtt és veszel egy mac-et.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#37633) fecaga21 válasza nap (#37632) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Win 7 van rajta.

(#37674) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Na közben a Focusrite-ot úgy oldottam meg hogy a gitár bemenetnél található potit teljesen letekertem. Azt hittem nem szabad mert akkor nem fog szólni, de így már egész élvezhető a BIAS, de amikor kikapcsolom a BIASt, és kihúzom a gitárt, és elkezdek pl filmet nézni akkor néha megakad a hang, meg néha, ritkán serceg. Nálatok milyen?Mert én úgy tudtam ezt megoldani, hogy amikor végzek a gitározással akkor visszadugom a gép hangkártyájába a hangcuccom-at, és átváltok Win-ben a Focusrite hangról, a gépben lévő hangkártyámra, csak kicsit kellemetlen lesz állandóan átdugogatni mindent, meg átváltani a hangot, de így már korrektebb a hangzás.

(#37716) NeoPampalini válasza kemotox (#37715) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hát nem tudom, Linux alatt azért nem ilyen egyértelmű a helyzet. A legtöbb (windows-os) VST elfut pl. Carla alatt (Wine-nal a telepítés is általában rendben megy), de nem mind.

"Sima bemásolós"? Itt - ha nem a fentieket értjük ezek alatt - max. a natív Linux plugin-ekre tudok gondolni*, na azokból meg aztán végképp alig van egyelőre.

* azért tegyük hozzá, hogy ezek legtöbbjét forráskódból kell fordítani, nem nagy cucc, de azért ez is szempont

(#37720) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

"Elvileg" a Rocksmith-et rá lehet bírni arra, hogy fusson Linux-on, google tud sok okosságot hozzá. :DDD

Ha "csak" DAW kell, akkor a Reaper teljesen okés (egy ideig próbáltam megszokni az Ardour-t, de nem sikerült összebarátkoznunk), van natív Linux verziója. VST plugin meg ízlés kérdése, a sok win-es legtöbbje menni fog Carla-val, de érdemes megnézni, hogy van-e belőlük linux-os változat.

(#37983) arnyekxxx válasza benedekco (#37977) üzenetére


arnyekxxx
veterán

bevallom az eszembe se jutott megnézni egy asio-val használt USB-s cuccnál a Win saját csúszkáit :) Mostmár mingyegy, régóta csak a fiókban van nem használom de ha majd valamikor előkerül kipróbálom.

(#37991) benedekco válasza Alexios (#37987) üzenetére


benedekco
addikt

Volt még a
-Kínaihangszedő és kínai minden -a király háború.
-Plazmacucci betűnt, biztos sokat tolja az új motyóját. Nincs pofája megírni hogy szar a cucc ;]
-Visszatérő win problémák és oprendszer fikázás (ez én voltam)
-Hogyan állítsunk be az ASIO-t
-Milyen hangkártya nem hangkártya és hozzá társuló rövidebb háborúk.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37999) benedekco válasza brickm (#37995) üzenetére


benedekco
addikt

Az mondjuk szerintem pont tök felesleges. Sosem használtam. Még Windows XP alatt, de egy jó ideje totál felesleg. A programok úgyis mind mind másképp állítják be és emlékszik minden progira külön.

re: (#37993) GoTReX
Ez egy program, de attól hogy nincs úgymond hagyományos kezelőfelülete attól még egy program :)
Ez egy meghajtó is egyben, egy driver. Ami annyit tesz hogy bármilyen hangkártyához elérhetővé válik az ASIO.
Arra jó, hogy amit itt az előbb linkeltek ingyenes programok jól tudjanak működni alaplapi hangkártyával. Azokat le kell tölteni zenéléshez majd a hang beállításoknál kell beállítani az ASIO-t és azalatt az ASIO4ALL-t. Majd akkor az al beállításokbnál, hogy pontosan mit is akarsz használni ki és bemeneteknek.

Látom megoldódott közben, a device panelra kapod meg azt amit én is odalinkeltem képet.

Szerk:
Ha már meg oldottad hogy legyen hang és minden oké, akkor a "buffer size"-ot leveheted 256-ra és úgy is próbáld, ha pattog a hang akkor vissza 512-re, ha nem pattog akkor még kisebbre, 128-ra és így tovább. Minél kisebb annál kevesebb a késleltetés. 5ms körül már jó vagy.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38038) csadi0011


csadi0011
őstag

https://youtu.be/I9RJuXpRcjY?t=2176
36:16-40:10 Nguyên Lê, Little Wing

Érdekesnek tartottam, nekem tetszett, ezért megosztom. A dob is jó.

(#38298) NeoPampalini válasza nap (#38297) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Direkt ezért vettem egy occsó USB-IDE átalakítót... Ami aztán linux alatt jól nem működött, még jó, hogy volt "kéznél" egy windows-os masina. :DDD Kazettával már megszenvednék.

(#38583) NeoPampalini válasza lacibattya (#38581) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Asztalin (Windows-on és Linux-on is OK, utóbbin simán WINE alatt) teljesen jól működik, Androidról nem tudok nyilatkozni. Mezei USB kábel elég, nem kell semmi extra. :)

Annyi, hogy tapasztalatom szerint nem szereti, ha a pedált előbb kötöd USB-vel a gépre, mint ahogy elindítod a progit, mert egyszerűen nem érzékeli, hiába csatlakoztatod újra.

(#38694) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!

Rég elfeledett elektromos gitáromat szeretném elővenni és gyakorolgatni. Azóta zenehallgatóként stúdiómonitor hangfalakat használok normális külső DAC-al PC-hez.A régi gitárkombómat és kritikán aluli effektprocimat szeretném kihagyni a képletből, ha már komoly eszközök vannak helyettük.
Kérdésem az lenne, hogy milyen, normális hangminőségű és szoftveres támogatású (Win10) USB-s cuccot ajánlanátok a gitár PC-re való kötéséhez.
Tehát a lánc: Gitár>gitárkábel>valami>usb-n PC-re>Amplitube/Cubase/Guitar rig>USB DAC(TEAC UD-503)>stúdiómonitorok(Genelec 8040).

Esetleg valami ilyesmi? Nem tudom mennyire felelne meg a célra: https://www.muziker.hu/focusrite-scarlett-solo-2nd-generation

[ Szerkesztve ]

(#38892) WolfheartGR válasza bigrob (#38891) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Black Winter esetleg?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#39052) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hali
win 10 és Audacity progit zoom g3x - en keresztül vajon hogy a csudába lehet működésre bírni? Korábban ment, de egy frissítés óta nem sikerül mégpedig az "audacity error opening recording device" hiba miatt...

(#39065) Goose-T válasza bigrob (#39064) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem ez általános Windows-elkúrás, mert nekem is megbízhatatlanul működik egy ideje a külső hangkártyám, egy Midiplus Studio 2. Nagyjából ugyanazokat a tüneteket produkálja, néha még sima foobar2000-es zenelejátszásnál is akad a hang. Sőt, egy kis ideig kékhalálozott is a Windows, BIOS-t kellett frissítenem, hogy újra elfogadhatóan működjön a gép. Viszont Reaperben is alacsonyra tudom végre állítani a késleltetést, ami korábban nem működött. Cserébe nagyon-nagyon érzékeny, minden programot ki kell lőnöm, hogy ne recsegjen, úgy jut csak elég prociidő a proginak. Felvételnél a master effektet ki is szoktam lőni, mert az nagyon recsegőssé teszi, ha 256 sample-re vagy kisebbre van állítva a buffer. Persze azt hozzátenném, hogy 96KHz/24biten veszek fel és játszok le. A procim egy relatíve modern 4 magos/8 szálas Ryzen 5 2400G, 16GB memóriával, ultragyors NVMe SSD-vel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39071) Reaper


Reaper
őstag

Köszi ismét :)
Nekem az elmúlt 2 nap abból állt, hogy egyszer csak headsetként akarta használni a realtek az 5.1-et, utána addig javítgattam, amíg már el sem indult az alaplaphoz kapott sound blaster cinema 2 progi, úgyhogy évek óta először win-t kellett újrarakni.

bigrob: Pont a 2i2 2gen az egyik, amit kinéztem, ha jól olvastam a 2ik generációnál feljebb emelték a cap-et, így már akár aktív hangszedővel se szalad pirosba már minimumon.
Csak ilyet most nem kapni használtan, bár nem tudom, hogy mennyire lenne olcsóbb, mint újonnan most 40ért. :)
Van valamilyen tone sharing oldal ezekhez a progikhoz? A line 6ben azt szeretem, hogy nagyon jó hangzásokat lehet letölteni, így olyannak mint én ez nagy segítség. Pengetgetni akarok, nem órákat állítgatni :)
Esetleg a Line 6 GX-ről van valakinek véleménye? Ott adnak hozzá ilyen amp simet.

(#39078) ElGatto válasza consono (#39076) üzenetére


ElGatto
aktív tag

A Zoom g3x elvileg működik hangkártyaként illetve lehet vele úgy gyakorolni, hogy megy mellette youtube vagy videó vagy akármi.
Viszont most pont azzal szívok, hogy egy win frissítés óta nem tudom használni audacity progival... :W

(#39125) ElGatto válasza ElGatto (#39123) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Basszus tárgytalan sikerült megfejteni... A mikrofont külön engedélyezni kellett az applikációknak valahol a winben, de baaaaazzzz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#39493) Smiley válasza Goose-T (#39491) üzenetére


Smiley
őstag

Windows-on jo nagy szivas zenelni. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#39498) arnyekxxx válasza Smiley (#39496) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Képzeld, én se kapcsolok ki minden programot amikor inditom a nuendo-t hanem szinte mindig fut minden program a melós dolgoktól a kikapcsolódásig, ha meg nem használom a gépet akkor pedig sleepben van. Ha leülök elé akkor azzal foglalkozok amiért odaültem. Egyébként winen is szól minden hang ha nem asio-t használ az ember, csak kicsit szarabb úgy de ha az kell a tanuláshoz akkor lehet úgy tolni.

(#39502) Smiley válasza arnyekxxx (#39498) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor sorry... rosszul tudtam. Azt hittem ilyenkor minden vackot be kell zarni ami foghatja a windows audio driveret.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#39503) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Utoljára WinXP-n lehetett megcsinálni azt (mezei alaplapi hangkeltővel), hogy egyszerre ment a WDM meg az ASIO driver. Aztán a Vistánál volt valami kavarás az audio stack-ben, onnantól szigorúan vagy csak WDM, vagy csak ASIO mehetett. Ezen nyilván segít egy normális hangkártya, mondjuk windows-os tapasztalatom nincs, mert már bőven Linux-ot használtam, amikor vettem egy Scarlett Solo-t. :DDD

A Mac meg megint más világ, ott CoreAudio van, ami hasonló a linux-os JACK-hez, legalábbis abban biztosan, hogy mindkettő alacsony késleltetéssel megy, valamint, hogy egyszerre több alkalmazás is használhatja az audio eszközt, így a már említett Youtube + DAW sem probléma.

(#39510) NeoPampalini válasza benedekco (#39504) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz, a Win7 mellé még nem volt meg a Scarlett, így driver-ekkel sem kellett szívnom.

Nekem elég az, hogy Linux-on megy minden, ami kell (Reaper, VST, Vsti...), zéró pattogással.

A pedalboard-ot kötöm a hangkártyára, így nagyon effektezni nem kell, de ha mégis, vannak natív linux-os plugin-ek, de a windows-osok is mennek, ha kell. :DDD

(#39511) benedekco válasza arnyekxxx (#39508) üzenetére


benedekco
addikt

Igen és nem. Szerintem ezt a W10 témát nem kellene itt folytatni. Tőlem ez az uccsó.
Nem az a lényeg, hogy mitől van mitől nincs a lényeg, hogy van, ellenben 7 alatt meg nincs, sose nem is volt. Ezen felül, ha lenne is driverem amivel nem pattogna, akkor felteszed azt, majd a win felfrissíti a legfrissebbre, amivel majd pattog, akkor most mi a szar a driver vagy a win? Igazából mindegy, mert a lényeg, hogy perpill microsoft nem igazán foglalkozik nagyon az üggyel, pedig a hiba bejelentő fóruma is tele van ezzel a problémával.
Nekem úgy tűnt, hogy ilyen átmeneti, hivatalosan még nem támogatjuk a 10-est gépekkel (pl nálam a Core™ i5-4570) és intel hálózati megoldásokkal van a legtöbb baj. De lehet rohadtul nincs igazam. De pl feleségem laptopján nincs ilyen problem. Melóban szintúgy gond van, megnyitsz egy excelt miközben VLC-n nézel valamit a másik képernyőn. A kép a következő keyframe-ig szétesik, illetve a hang is bereccen. Szerintem ez így egy vicc. Valami nem jó a gépház alatt ez biztos. Számomta a 10 még mindig ugyanolyan instabil mint anno az első vista volt, XP után váltottam 7sp1-re amivel már nem voltak gondok. 10ra is vártam rengeteget, egy éve tettem fel eléggé megkésve és elég sok volt a szopóka vele.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39512) Moleman válasza benedekco (#39511) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem win7 alatt volt ilyen problémám, a Microsoft USB3.0 drivere a ludas, már 6-8 éve beismerték, de azt is hozzátették, hogy nem terveznek tenni ellene semmit. Ha van USB2.0 port, abba kell dugni a hangkártyát és nem lesz gond.

A win10-es asztali géppel már nincs ilyen probléma USB3.0 portban sem, fogalmam sincs miért.

(#39522) JozsBiker válasza arnyekxxx (#39505) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

És akkor annak a megoldása sci-fi kategória Win10 -en külön hardver nélkül, hogy mondjuk szóljon valami "aláfestő zene" a számítógépen pl. mp3, és a Guitar Rig -ben általam játszott zenével keverve hallhassam ill. fájlba rögzítsem ? Köszi.

(#40682) nap válasza Goose-T (#40681) üzenetére


nap
addikt

Mert 2020-ban is ezek a legjobbak.
Ja, nem is, kihagyták a black wintert, a nazgult, és az sh55-öt. Meg az L-500-at.
A zújságíróknak is meg kell élnie valamiből, még ha az fizetett reklám is...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40979) NeoPampalini válasza updog (#40978) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem tudok róla. Sima file lejátszó van benne, nincs külön input/effekt/tool ilyesmire.

Ha nem akarsz mp3-at, akkor a legkönnyebben úgy lehetne megoldani, hogy egy DAW-ban két track-et használsz:

1. Guitar Rig (VST pluginként) - ezen használod a gitárt
2. egyéb bemenet - régen volt olyan Windows-on, hogy Virtual Audio Cable, azzal "össze lehet kötni" a böngészőt a DAW alkalmazással - természetesen erre is rá lehet tenni egy Guitar Rig-et, de nyilván ilyenkor nem a tape deck-et fogod tudni használni

(#41364) benedekco


benedekco
addikt

Érdekes én is ezt szoktam ajánlani, meg ez van fent a feleség okostelefonján ha esetleg kellene. Sose próbáltam mást valahogy eszembe se jutott volna, jó még a Win-es Nokián más van fent, de az más téma.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41632) NeoPampalini válasza Lokids (#41630) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha nem akarsz:

- sem a PC-n felvenni (vagy nem ez a fő cél)
- sem valamilyen szoftveres erősítő/hangfalszimulációt használni (pl. Guitar Rig és társai)

akkor bőven elég egy multieffekt, én sokáig így használtam itthon (gitár -> multi -> PC). Ez arra jó, hogy youtube/mp3 alá játssz, gyakorolj. Felvétel is megoldható, csak mondjuk alaplapival szopó, windows-on meg pláne. :D
Füles kimenet meg a legtöbb multin van, így ha szigorúan csak néma gyakorlás a cél pl. metronómra, akkor az is meg van oldva.

[ Szerkesztve ]

(#41637) NeoPampalini válasza Moleman (#41636) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

"Per pillanat én úgy játszom, hogy a külső hangkártya kizárólag előerősítőként működik, és onnan megyek a belső hangkártya vonalbemenetére, így nem kell váltogatni az eszközök között vindóz alatt."

Az nem jó, hogy csak a külsőt használod? Miért kell váltogatni? Nálam minden a külsőről megy (igaz, nem Windows, hanem Linux).

(#41638) arnyekxxx válasza NeoPampalini (#41637) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Winen szokása a saját hangkártyadrivereknek, hogy kisajátitják a rendszert, ha mennek akkor csak ők a be és kimenetek, mindenmás lekapcsolva aztán ha az embernek van az alaplapira rátéve egy x.1es hangrendszer akkor lehet váltogatni. Ha megy a kártya asio4all-al akkor be lehet állítani, hogy kifele az alaplapi rendszer (is) szóljon a bemenet meg a külső hangkártya legyen

(#41725) nap válasza Plazmacucci (#41722) üzenetére


nap
addikt

Nekem volt olyanom. (Nem én követtel el, már úgy vettem.)
A 81 jobban illik a hídhoz, mint a 85.
Másrészről egy Pearly Gatest, Black Wintert vagy akár egy Dirty Fingerst jobban értékelek, mint bármilyen EMG-t.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41730) WolfheartGR válasza nap (#41725) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mondjuk egy Black Winter meghalgatnék én is. Hátha mellőzném az aktív szedőket. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#41968) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Komolyan nem értem miért akartok mindenkivel azonnal 10+ezreket költetni egy kis házihobbifülhallgatós zajongás kedvéért a húszezres gitárjával. Max fél óra kipróbálni mit tud a cucca alaplapi kártyával 0 költséggel. Ha nem megy vagy nagyon nem tetszik neki az eredmény még mindig el lehet kezdeni költeni a lóvét.

@(#41949) Shin Chen
szóval szerintem - ha van pc-d és van az alaplapján hangkártya:

telepítsd ezt: http://www.asio4all.org
ha nem akarsz lopni akkor tedd fel pl ezt:
https://www.audiomediaresearch.com/revalver-4#Rev-Download az ingyenes alapverzióban is van egy halom pedál/erősítő/hangfal
ha nem okoz lelkiismereti kérdést a torrent akkor tedd fel a TH-U -t

mindkettő megy önállóan, nem kell nekik daw

telepíted, settingsben átállítod, hogy a win driver helyett az asio4all-t használja, asio4all settingsben beállítod, hogy bemenet a line-in vagy mic-in kimenet meg ahol hallani akarod

ha szól örülsz ha nem akkor még lehet matatni kicsit a beállításokkal. Ha nagyon nem akar összejönni kis konkrét segítségkérés után se, akkor kell elkezdeni a pénztárcát nyitogatni. Multiból csak olyat vegyél amiben van hangfalszimuláció, anélkül fülesben tré lesz.

(#41976) SidCorky válasza nap (#41974) üzenetére


SidCorky
senior tag

Általában nem okoz gondot, hogy valamit működésre bírjak, ami elsőre nem megy, ezt csinálom minden nap munka címszóval. :DDD De az iD4 tökéletesen működik géppel. Sőt, iPadre is rá tudom kötni (kaptam hozzá egy kicsit limitáltabb verziójú, de az igényeimnek teljesen megfelelő Cubase DAW-ot, Win és iPad verziót is), még veszek hozzá valami egyszerűbb BT hangszórót, így annyira helyhez sem leszek kötve. Aztán majd kiderül, mennyire leszek kitartó a tanulásban. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#42548) Eastman


Eastman
őstag

Gibson USA 2014 to present – These serial numbers cannot be dated to a specific day of the year.
The new model year typically launches in the fall as the current model year winds down. It is not uncommon for a new model year model to be produced during the previous model year (example – a 2015 model may have been built in late 2014).

The pattern is as follows:
YYRRRRRRR
YY is the model year
RRRRRRR is the number in product for the model year (starts at 0000001)
:(((

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42780) benedekco válasza SidCorky (#42778) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem is hasonló problémám van, nálam az egész hálózati kör szar.
Amúgy ha a PC nincs bedugva akkor annyira nem vész. De ennél sokkalta szarabb az én helyzetem.
Amit tudok ajánlani, hogy bias-ban vagy thu-ban a sor elejére tegyél egy noisegate-et.
Amúgy milyen hangkártyád van, azon nincs lehetőség állítani a földet?

Én estemben a multi effektet ha adapterről táplálom, akkor kb ennek a zúgásnak a fele, ha az usb be van dugva akkor már a tied duplája a zúgás, winyó, VGA hangját is lehet benne hallani, csodálatos.
Próbáld meg máshova dugni a pc-t, ha laptop akkor a fődugót dugd földeletlen konnyektorba. Ilyenekkel lehet próbálkozni.

re: pengető akusztikushoz
klasszikushoz és akusztikushoz, meg simán sikálásra elektronyoson ezt használom pengetőnek, ajánlom kezdőknek is, nem csúszik ki a pracliból, dunlop max grip .60

re: Vampyr
Mi gitárosok rosszul használjuk az akusztikus kifejezést. A klasszikus is akusztikus, de mikor az utóbbiról beszélünk akkor a fémhúrosra gondolunk. A klasszikus illetve a spanyol gitár a nylon, ezen kettő nagyon hasonlít, minimális eltéréssel ugyanaz a kettő, de nem hívjuk őket akusztikusnak. ;)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42908) Zsolt7981


Zsolt7981
tag

Sziasztok

15 év kihagyás után néhány hete újra elkezdtem gitározni. (Ez alatt az idő alatt egyszer se volt hangszer a kezemben).
Nemrég vettem egy Ibanezt, viszont valami multieffekt is kéne (most egy régi korg pandora van, amit anno nem sikerült eladnom :) )
Hard rockot, és metalt játszanék. Professzionális igényeim nincsenek, csak itthon használnám (99%ban fülhallgatóval), inkább unaloműző jelleggel. Kb 60 ezret szánok rá.

Mivel régen Boss termékeket használtam, és beváltak, így jelenleg vagy egy új GT-1 vagy egy használt GT10 a befutó.
Ti melyiket ajánlanátok? Illetve jöhet más tipp is, ha ebben az árfekvésben van valami szignifikánsan jobb az általam említetteknél. Csak annyi az elvárásom, hogy legyen használható wah rajta, és lehetőleg lehessen windows alatt is szerkeszteni a preseteket, esetleg letölteni mások által készítetteket.

[ Szerkesztve ]

(#42991) nap válasza MATEO6600 (#42990) üzenetére


nap
addikt

Nekem volt 81/85 és 85/60, és nem szerettem.
Minden kis hibát könyörtelenül az arcomba vágott. Amit passzív pickupnál elvitt a torzítás, azt itt inkább felerősítette, és végén már csak a hibákat hallottam. Elég intenzív motiváló eszköz, ha jól csinálod azonnal jutalmaz, ha rosszul, azonnal büntet.
Valószínűleg a Het set nem tud annyival többet, mint amennyivel többe kerül, de a névhasználatot is meg kell fizetni. És igen, válaszd azt, amelyik jobban tetszik! Ha a két szett közül kellene választanom, egyértelműen a black wintert választanám. ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#43017) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

PC-re melyik programot ajánlanátok amivel emulálhatok pedálokat stb? Én jelenleg több itteni tag tanácsára a Justin gitár kurzust tolom,de néha könnyű riffeket azért már szoktam próbálgatni. Erre Rocksmithet használom,mert ott egy zenének az előre beállított torzítás,effect stb már magában is rendelkezésre állnak. Pl.: ha le van töltve egy Black Sabbath track, akkor ott kiválaszthatom hogy Autentic tonek közül az ebből a zenében lévő Bass, Lead Guitar, Ritm. Guitar közül melyik preset kell. Ilyen van külsős Windows programokban is?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#43120) SRC válasza Goose-T (#43117) üzenetére


SRC
junior tag

Igen, közben látom, hogy FL-be is be tudnám húzni, ami tök jó, csak ettől már elmegy a stúdió, tehát az egerészős irányba. Elveszíti azt a pikk-pakk jellegét, hogy igazából nem ezzel akarsz foglalkozni csak gyors kell alád valami, hogy könnyebben megszüld a gyereket. Az amivé az FL vált sem szimpi már nekem. Régen ez úgy volt, hogy az ilyen kisebb progikban volt egy export gomb. Arra kattintva legenerálta a loop-ot a kit hangjaiból, ahogy ez, de nem a hangkari kimenetére DA átalakítással, hanem DD digitálisan bepakolta egy wav-ba és fájl szintre került, így aztán a wav-ot pakoltad (ha akartad) drag’n’drop egymás mögé az egyik sávon mondjuk Magix-ban, de tökmindegy volt milyen stúdiót használsz, mert a wav-ot minden megette. Most ha jól értem ez a groove az AD-n belül már csak arról infó, hogy mit mikor játsszon le a preset hangjaiból, kvázi egy adatbázis és minden lejátszáskor újra alap hangokból le van generálva az egész groove, ami miatt szerkeszthetőbb marad, viszont zabálja a procit és meg van kötve a kezed, mert a programoknak „ismerniük” kell egymást és ezek szerint már támaszkodnak is egymásra. Szóval ebben a dob progiban export funkció már benne sincs, ha jól értem mindenképpen kell mellé egy stúdió, amit „ismer” különben meg vagy lőve és innen már pont annyira lesz vacakolós, mint maga a stúdió, amibe behúzod. Ergo komolyabb zenekészítéshez van szánva, amikor nekiülsz és letapadt s.ggel addig izzadnak a golyóid, amíg meg nincs az a 4 perces track.
Én meg valami 3 kattintásos cuccra gondoltam. :))) jó, végül is gyors is tud lenni. Ne akarjak hozzányúlni, aztán kész...

#43119consono

Megnézem, köszi, csak már nem akarom a gitáros topicot teljesen szétoffolni ezzel. Viszont ha már mindenképpen kell valami stúdió van olyan is, amihez van valami Windows alatt, ami tudja effektezni a gitárt? Vagy ilyet csak Mac-en érdemes? Igazából ott láttam ilyen szoftveres multieffektet. Az jót szólt. :K

(#43121) arnyekxxx válasza SRC (#43120) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha nem akarsz külön foglalkozni a témával akkor töltsd le a Cakewalk-ot, ingyenes, profi DAW és alapból felteszi a TH-3 at az itt sokat dícsért TH-U elődjét ami egy igenfasza effekt, amp, és hangfalszimulátor.

Természetesen windózos. Ha többet akarsz szórakozni a dologgal akkor van kismillió meg ezeregy ampsim: Amplitube, Bias, Guitar Rig, Revalver, Ignite, mindenféle free cuccok jellemzően 1 erősítővel, könnyű elveszni a választékban :)

[ Szerkesztve ]

(#43171) lacibattya válasza consono (#43119) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Hali.
Mi az a VST host?
Win 10-re tenném ezt a Powerdrumkitet de hogy?
Kis segítség kéne. :)

(#43189) SRC


SRC
junior tag

Bass gitár vásárlás előtt kötelező darab!!!

…de minden gitárosnak kötelezővé tenném, mert mennyire jó lenne már, ha mindenki így el tudná mondani, hogy milyen bass hangot szeretne. Ez egy nagyon jó cucc:

IK.Multimedia.MODO.BASS.v1.5.2

(Ha valakinek nem jön le írja meg nekem priviben az emiljét. Egyben jön le a Mac OSX-re és a Windows-ra való telepítő, szóval az mindegy mire kell)

(#43378) arnyekxxx válasza consono (#43377) üzenetére


arnyekxxx
veterán

elvileg igen, még nem próbáltam hogy szól de a win látja audioeszközként a pc-s IR loader telepítése után.

(#43814) cappa72 válasza Alexios (#43804) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát alapvetően igen, de most kipróbáltam mindkettőt, amiről itt szó esett.
Zaj és késés. A késés jobban zavar.
Ha a windows-hoz tartozó cuccok is ilyenek, akkor inkább marad a hagyományos effektpedálrendszer (multieffekt is természetesen)

@#43806 arnyekxxx
Abban az időben a csóróság miatt nem tudtam menni Fugazi koncertre.
És akkor volt utoljára Zappa.
Szerencsésen eljutottam egy Type'O'Negative-ra, bár azt a jegyet nyertem (talán életemben először), talán '96-ban.
De ez már nagyon régen volt.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.