Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20165) Eastman válasza Retekegér (#20164) üzenetére


Eastman
őstag

A húrláb avagy híd a fedlapra van ragasztva. Csekkold, hogy el akar-e válni tőle! Lehet hajszálnyi rés ott. Nézd meg alaposan! Ha kezd feljönni és a körmöd alá fér, akkor a gitár hamarosan hangszerésznél fog kikötni.

Klasszikus (nylonos) vagy western (fémhúros) gitár?

Pár gondolat a problémáról.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20204) BluEyes válasza kriszneuer (#20202) üzenetére


BluEyes
őstag

nyakprofilok
Könnyű belátni, hogy mindnek más a fogása, ami nagyban befolyásolja a játékkomfortot.
A hosszabb menzurán a bundok kicsit messzebb vannak egymástól, nem sokkal ugyan, de érezhetően. A rövidebb nyakra vastagabb húrt tudsz feltenni ugyanolyan játékérzethez. Mondják hogy az jó, mer vastagabban szól, ami biztos úgy van, de ennél sokkal kézzelfoghatóbb, hogy a vastagabb húr tovább bírja, később szakad, azaz gazdaságosabb :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20238) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Srácok azt honnét tudom meg, hogy mikor kell húrt cserélnem a gitáron? (fémhúros)
Oké, hogy idő után romlik, de mivel folyamatosan lassan romlik, ezért hozzászokik a fülem és így nehéz észrevenni.

(#20239) Bobrooney válasza MATEO6600 (#20238) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én akkor szoktam amikor már büdös 1-2x meg szoktam pucolni, de nem biztos h megéri.
De eddig a legjobb húr számomra az elixir, nem is szeretném lejebb adni :)

(#20240) brickm válasza Bobrooney (#20239) üzenetére


brickm
őstag

Büdös? Hm
.sosem volt még büdös húrom:D
Akkor szoktam cserélni amikor elkezd lefeketedni a vastagabb E húr is. Mert ügye a véknyak elég hamar lemattulnak.
Ezt lehet lassítani,ha játék után kézolajjal kened a húrt.nekem most 1 éves a készlet a gitáron és alig mattak a véknyak...ja és marhajószagúak mert oriflame-ea masszázs olajjal kenem:D

(#20243) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hmm hát szaga az nincs, maximum egy kicsit füstszagú néha (na nem azért mert olyan gyorsan játszok, csak ha igazi magyar kaját eszek, akkor hiába a kézmosás) :D
Rozsdásnak nem mondanám, inkább néhol koszosnak, de rendszeresen tisztítom.
Kb 3 hónapja volt húrkészletcsere, és átlag heti 4 órát játszok, talán ez többet mondd az igénybevettségről.

(#20255) kriszneuer válasza brickm (#20254) üzenetére


kriszneuer
újonc

Köszi, de annyi most az új dolog, azt sem tudom mit csináljak ( meg aztán én tuti nem értek hozzá ). Ma közel 3 órán keresztül "gitároztam"; fájnak az ujjaim és a csuklóm, de baromi jó érzés. Szokás cserélni egyébként új gitáron húrt?

(#20256) Enton válasza kriszneuer (#20255) üzenetére


Enton
addikt

Ha vastagnak vagy vékonynak találod a gyári húrkészletet rajta, neadjisten már rossz állapotban lenne, akkor mindenképp.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20260) Eastman válasza kriszneuer (#20259) üzenetére


Eastman
őstag

Ha hangszerészhez viszed beállíttatni, ő úgyis új szettet kér / tesz rá. Fotókat dobsz fel a kicsikéről? Egy közelit a hídról esetleg?

Tanulható a beállítás, húrozás is...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20294) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Heyho!

Lenne egy amatőr kérdésem: ha nem vagyok megelégedve a jelenleig kombóm (Marshall MG15CF) overdrive csatornájának hangzásával, akkor érdemes vennem egy torzítópedált?
Csak metált játszok, és ha nem power chordot pengetek, hanem csak 1 húrt, akkor nem elég recsegős/crunhcy/metál a füleimnek. (Gain majdnem maxon)
Ha jól hiszem, hogy ide pedál kéne, akkor tudnátok ajánlani otthonra, olcsót? DigiTech DDM Death Metal-t néztem, árban bejövős, és hangzásra is tetszik, viszont nagyon sok negatív véleményt olvastam róla... valami tipp? :R

Szerk: Most látom hogy egy gyászhír alá kommentelek közvetlenül... :(

[ Szerkesztve ]

(#20298) kizul válasza MATEO6600 (#20294) üzenetére


kizul
tag

Ha max gainnel nem elég metalra akkor vagy valamilyen belezős gatyaszaggató skandináv death metált nyomatsz vagy az erősitőddel esetleg a gitároddal valami probléma van.(Esetleg a gitárban alacsony jelűek a hangszedők)
Arra figyelj azért, hogy az ilyen nagyon kövér, zsíros "1 húros" metal riffeknél azt a nagyon kemény hangzást nem minden esetben (sőt) a gain adja. Pengetés és palm muting technikák, húr vastagság, hangolás, noise gate használata stb, ráadásul a néhány napja itt is taglalt felvételi módszer, ( double tracking ) amikor többször veszik fel ugyanazt a sávot, hogy teltebb legyen a sound.
A DigiTechet nem ismerem, de ha tetszik próba szerencse. Az a baj a pedálokkal, hogy minden erősítővel máshogy viselkednek, tehát ki kell őket próbálni saját cuccon.

[ Szerkesztve ]

(#20301) MATEO6600 válasza kizul (#20298) üzenetére


MATEO6600
őstag

Felvettem mikrofonnal hogy szól, szerintem ez kevés... [link] Én ezt kb 0 torzításnak nevezném. Ha már 2 húrt pendítek meg egyszerre, akkor fasza.
Jó példa: van egy Vox amPlug fejhallgató erősítőm, na az már 2-es gain-en 10x jobb torzítást ad, mint a kombóm maxon. Ha azt meg lehetne csinálni, hogy annak a torzítását vezetem ki a kombómra, akkor elégedett lennék.

(#20330) therón


therón
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Újrahúroztam a gitárt 12-s készlettel és a nyakat is beállítottam, de az E húrnál a tüske kijön. Leengedtem a húrt és újra bedugtam de ugyanúgy amikor megfeszül a húr akkor a tüske kijön picit.

[ Szerkesztve ]

(#20337) Eastman válasza therón (#20336) üzenetére


Eastman
őstag

Szia,

olvastam, de én sajnos nem tudok segíteni, mert sosem volt ilyen húrrögzítésű gitárom. Sry.
Légy türelemmel, de ha nem jön itt válasz akkor küldd el a kérdésed egy hangszerésznek emailben / vidd el a hangszert személyesen.

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20340) therón válasza Eastman (#20337) üzenetére


therón
tag

Köszönöm. A szándék a fontos és az nálad megvan :R

nap: Köszön szépen, azóta pár óra babrálás után megoldottam. A húrral kellet sokat mókolni.
:R :C :R

[ Szerkesztve ]

(#20341) Bobrooney válasza therón (#20340) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Amúgy igen, párszor bele kell erőltetni, egy idő után benne marad. Majd még kiszedni lesz 1 finom művelet.
Hajam égnek áll ha húrozni kell a gityót. De am lehet kapni kisebb és nagyobb pöcköket.

(#20351) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Aki segít beállítani a gitárom kap egy ingyen sört! Már voltam egy rakat hangszerésznél de még mindig csörömpöl pár húr és legszivesebben kivágnám az ablakon ugyanis oly nagyon hogy hallatszik az erősítőn ha játszok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20354) Plazmacucci válasza kemotox (#20352) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen csiszoltak, egy valag pénzem van már benne. A G húr úgy zörög, hogy nem lehet kitartani, mert olyan mintha vibrato lenne rajta. Új a nut, a híd és még kapott új saller kulcsokat is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20355) Eastman válasza Plazmacucci (#20354) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet, hogy a G húr vájatát aláreszelte. Előfordul. Vidd vissza az utolsóhoz. Jó, vagy nem jó ahogyan a kezedbe adta? Ha egyértelműen zörög, javítsa ki garanciálisan...
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20357) Eastman válasza Plazmacucci (#20356) üzenetére


Eastman
őstag

Milyen a nyak? Nem lehet, hogy csavarodik? Vastag húrokat használsz? Fix híd, vagy tremoló?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20359) Eastman válasza Plazmacucci (#20358) üzenetére


Eastman
őstag

Úgy állította be a hangszerész, hogy lehangolva használod majd? Mondtad neki? Ha laza (és/vagy régi) a húr, akkor valóban zöröghet.

Fél hanggal mélyebb, vagy nagyobb mértékben?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20361) Eastman válasza Plazmacucci (#20360) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem a két hanggal mélyebb hangoláshoz arra való húr kell.

Igaz, hogy más tészta, de én így használom az akusztikust:

...standard hangolással, tehát a kápót levéve lazábbak lennének a húrok, és 3/4-es húrkészletet ajánlott hozzá a mester a Segovia gitárboltban. Hiszen így az egész menzúra (aktív húrhossz) rövidebb lett.

Teljesen mindegy, hogy fs vagy nem a kínai híd, ha beállította a szaki, annak jónak kell lennie. Nyilván a lazább húrokkal a nyak is „egyenesedik”, hiszen nem kap annyi húzóerőt. Akkor ezt is úgy állítja be a szakember. Úgy és amire használod. Nemtom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20374) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

Ha valaki esetleg olcsó minőségi 5 húrosra vágyik:
[link]

(#20375) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

...
Jóféle 5 húros lined fretless érdekelne (pölö ez), tudtam, hogy tavaly kellett volna venni, most már mindenhol majdnem 2x annyiba kerül, pfff... :)

(#20377) Bobrooney válasza PETEE78 (#20376) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha a hang nem számít, akkor húrozd fel a seprűnyelet.

(#20379) Eastman válasza PETEE78 (#20378) üzenetére


Eastman
őstag

Mennyit szánsz rá?

--
Bakker, most nézem, hogy ezen a hivatalos Gibson fotón (forrás: http://www2.gibson.com) a magas E húr ki van csúszva a nútból. Ezt az igénytelenséget!! :(((


+

Innen: [link]

Erre nem képes odafigyelni a fotós, a szerkesztő, a webmester, a bárki, senki a Gibson USA-nél? Szomorú. :(((

„Már a jövő sem a régi.” :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20386) brickm válasza PETEE78 (#20380) üzenetére


brickm
őstag

Most komolyan 25k gitárért?
25k-ért max húrtartót kapsz. A híddal együtt már az is többe kerül.
Szerinted milyen anyagokból van az összerakva, ráadásul azon már több haszon is van, mire hozzádjut.

[ Szerkesztve ]

(#20408) Gyick


Gyick
őstag

Van egy régi Ibanez grg 170 dx gitárom meg egy roland cube 15-m,mennyiért rakjam fel gs-re szerintetek a kettőt együtt? 50k az reális érte?a cube keveset használt hibátlan állapot,a gitáron már picit rozsdásak a pickupok,Meg elég retkes a nyaka :) de azt megpucolom amennyire tudom. :) Csak filmnézés közben szoktam rajt skálázni :) már vagy 5 éve erre van használva.Húrok nem zörögnek rajt.A bundok kicsit harcedzettek de annyira nem vészes szerintem.kb 8 éve lehet nálam.

[ Szerkesztve ]

(#20421) kemotox válasza NeoPampalini (#20419) üzenetére


kemotox
addikt

Az az igazság, hogy néhány dolgot még akarok venni a gitár mellé (ezért is lenne már elég sok a 97 ezres JB, ami mellesleg nagyon durván dögösen néz ki a téglalap berakásokkal meg bindinggel... elfogadnék azért egyet :D), kéne egy pánt, mert már nagyon hiányolom, valami olcsóbb puhatok se lenne rossz amiben haza tudom vinni, meg tárolni itthon ha hosszabb távra le kéne tennem (nyaralás, akármi), egy valami kis olcsó állványt is szeretnék, hogy még se a falnak támasztva legyen szegény, meg gondoltam jól jönne egy tartalék húrkészlet is, bár ez lehet annyira nem fontos, hisz bármikor be tudok érte ugrani a boltba, ha úgy adódik.

Ami azt illeti egy beállítást mondhatni már belekalkuláltam az árba, bár őszintén szólva fingom sincs, hogy mennyibe fájna, egy tizest saccoltam. De jó lenne már ezt is megtanulni, lehet inkább elbíbelődnék magam vele. Recsegős elektronika a legkevesebb, azt meg tudom oldani.

A nyak gondolom ha nagyon fostos akkor az meglátszik egyből. Megnézem majd, hogy egyenes-e meg ilyenek.

Persze, úgy gondoltam én is, hogy megnézek több darabot is. Remélem nem fognak agyfaszt kapni tőlem az eladók :D

Köszi a segítséget!

Esetleg ezek? Jaguar Humbi (+3 sávos EQ), Jaguar J-P

(#20431) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

A múlt héten végre megjött a gitárom, egy Squier Bullet lett végül. Ma azonban arra lettem figyelmes, hogy a g húr eléggé döglött hangon szól, megnéztem többször is a gitár jól van behangolva. Arra jutottam, hogy valószínűleg azért használódhatott el a húr ilyen hamar, mivel a gyári húrkészlet van rajta és ennek eléggé silány a minősége. Szerintetek jól gondolom?
Ezenkívül tudnátok egy olyan húrmárkát vagy konkrét típust ajánlani, amelyik nem használódik el ilyen hamar?
Fontos lenne, hogy a mostanival megegyező vastagságú legyen, mivel - ha jól tudom - vastagabb húrra való váltáskor a nyakon is kéne valamit állítani, ezt meg most nem szeretném, mivel a gitár most lett beállítva, illetve a jelenlegi húrvastagság nekem megfelelő. Az egyik oldalon amit találtam ezt írják gyári húrnak: Fender USA Super 250L's, NPS (.009-.042 Gauges)
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#20435) Gyick válasza funk648 (#20431) üzenetére


Gyick
őstag

Én az Ernie Ball RPS-t szeretem az kicsit erősitett húr,az alján jobban van feltekerve

(#20436) funk648


funk648
aktív tag

Köszi a választ mindenkinek, én ezt néztem ki. Jó lesz?
Egyébként most cserélnék először húrt, néztem róla videókat nem tűnik nehéznek, esetleg oda kell közben valamire külön figyelnem?

(#20439) Bobrooney válasza funk648 (#20438) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Arra figyelj oda, amikor már fent van a húr amikor hangolod be ne feszítsd túl a húrt, mert elpattan.

(#20440) BluEyes válasza funk648 (#20431) üzenetére


BluEyes
őstag

Jól gondolod, a gyári húrok feladata az, hogy a boltban ki lehessen próbálni a hangszert. 1-2 hetet el lehet pöngetni velük otthon is még, de jobb lecserélni őket mihamarabb.

Ááá, jönnek ám a "nagy nevek"... jóvan, Elixír is megvót... háromezeröccázé... :C
Ugyebár ha jól sejtem, még egy értelmes hármashangzatot se nagyon tudsz megfogni a gitáron. Higgyed el, hogy huszadrangú kérdés ezen a ponton, hogy milyen húron nem tudsz gitározni. Kezdőnek gyakorolni az 1200 forintos készlet ugyanolyan jó. Aztán idővel majd kipróbálsz úgyis egy csomó fajtát, és eldöntöd magadnak, hogy mit szeretsz, illetve melyik gyártó dumáját veszed be.
(Semmi bajom egyébként az Elixírrel, ha helyén kezeljük. Ok, tán tovább tart a fém, később szakad. De ledzsuvásodni, elfaggyúsodni pont annyi idő neki is, mint a harmadába kerülőnek. Tehát nem tart 3x annyi ideig, mint a többi. Ne nyeljük be a marketinget ész nélkül.)
Azzal kezdjed, hogy veszel a darabra is kapható húrok közül (pl. D'Addario-t lehet így venni) két 0.11-est (H) és egy féltucat 0.9-est (E1), hogy legyen mindig tartalékban otthon ezekből, mert természetesen akkor szakad a húr, mikor éppen pont ihletet kap az emberfia, éppen beindulna a kéztechnikája, éppen elkezd valami egész jól szólni a kezében, és persze ez mindig szombat délután történik, legközelebb majd jövő hét végén jutunk el a boltba... szóval legyen otthon tartalék a vékonyakból legalább.
Én Rotosound húrkészletet rakok a gitáromra. Itthon nem túl népszerű, mert nincs körülötte marketing-fosás, és a nevéből (roto-rotor-motor-motorolaj-stb) nem asszociálunk valami kellemes dologra. (Ez nem vicc, a kezdők pl. vonzódnak az Ernie Ball Slinky-hez, tízből kilenc tutira azt választja. A név csengése, a tasakok színe, olyan cukorka-feeling jön belőle.)
Én jónak tartom a Roto-t, olcsó, de elég tartós, és ami a legfontosabb, két darab E1 van a csomagban, szakadás esetére. Értékelem az ilyen figyelmességet. :)

A nyak anyagától és vastagságától függően reagál a különböző feszítőerőkre, a Bullet nyaka a közepesen vékonyak közé tartozik, hajlékony juharból, tehát igen, állítani kell, ha más vastagságú készlettel húrozol.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20441) Plazmacucci válasza BluEyes (#20440) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ugyan már, tisztán emlékszem, hogy mikor megvettem az első 22e forintos gitáromat 2006 karácsonyára, az volt a legfontosabb, hogy valami multieffektem is legyen. Az nem baj, hogy egy húron sem tudtam eljátszani a smoke on the water kezdő riffjét, de kellett a motyó nagyon :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20451) BluEyes válasza funk648 (#20436) üzenetére


BluEyes
őstag

Figyelni arra kell, hogy a húr ne csavarodjon meg hosszanti irányban, mert ha így történik, akkor összevissza fog lengeni ha pengeted, emiatt csörögni, zörögni fog, és az ember vakarózhat, hogy osztán most mi a fene baja van.
A tasakból kivett, kibontott húrt célszerű úgy 1 napra fölaggatni valahova, hogy kirúgja magát, visszanyerje az eredeti formáját, amit kissé elvesztett azalatt, míg föltekerve várt a tasakjában.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20470) dynamicrossh válasza kemotox (#20463) üzenetére


dynamicrossh
tag

A cortok annyira jók hogy éppenséggel a vm squierek az ő gyáraikban készül, tehát ha találsz kicsit olcsóbbért az adott vm modellhez hasonlót az nem véletlen. Személyes tapasztalatom inkább az Sx-el van. Most vettem akciósan 40-ért egy 5 húros jb-t és baromira megérte. PU csere és simán hozza az olcsóbb fenderek minőségét.

(#20475) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Készen állunk a holnapi próbára. Húrok kifőzve, most egy darabig megint jó lesz, gitár lepucolva tetőtől talpig. :DD

[ Szerkesztve ]

(#20478) Enton válasza MATEO6600 (#20476) üzenetére


Enton
addikt

Én az ilyen hegyes pengetőknél azt vettem észre mintha pontosabban tudnék célozni vele a húrok közé, plusz erőteljesebben kell akkordot pengetni vele főleg ha vastagabb. Szokni kell a vékony kerekítethegyű után de hamar rá lehet érezni ezekre is. Ha nem tetszik azt is hamar leszűröd. Nekem bejöttek.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20504) kemotox válasza MATEO6600 (#20500) üzenetére


kemotox
addikt

Amikor elhangolódik, akkor kell hangolni. Gyakorolj akkordokat ezerrel, és mikor már nagyon ismersz egyik-másik akkordot, akkor tudod vele tesztelni. Én legalább is azt szoktam csinálni, hogy a kedvenc open chordjaimat megpengetem és egyből hallom ha valami gebasz van. (G, E, F, A, valami 5-6 húrossal faszán működik.) Vagy van amikor riffeket játszom, pl Breaking the Law, amit kb egy húron játszok el, de azt az egy húrt legalább nagyon faszán le tudom vele tesztelni :D ***

PC-re ott az AP Guitar Tuner, ha van mikrofonod. Sőt elvileg úgy is kéne működnie, hogy rányomod hangkártyára a gityót, úgy lenne a legeslegpontosabb, de nekem nem sikerült még működésre bírni, csak mikrofonnal. De úgy is elég jó. Oda szoktam rakni a kombó elé a mikit, tiszta csatorna, nagyobbféle hangerő, oszt egész pontosan be lehet hangolni.

***: Persze hangolócucclival elég megpengetni a húrokat, és egyből kiderül melyiket kell hangolni, de ha már megy fül alapján akkor ez szerintem egy jó trükk.

[ Szerkesztve ]

(#20512) brickm válasza BluEyes (#20503) üzenetére


brickm
őstag

Az azért túlzás, hogy állandóan elhangolódik a gitár.
A fix húrlábas gitároknál azért nem jellemző a számok utáni hangolás.
Nekem van hogy a kocsiban való szállítás után se hangolódik le jelentősen a gitár, pedig akkor aztán zötyög.
Amúgy jh,

(#20539) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Filóztam, hogy lecserélem a vintage tele húrlábat "modern" telcaster húrlábra.
Valakinek van ilyen? Vélemény?
A régiből állandóan kitekeredik játék közben a húrmagasság állító csavar, és elkezd zizegni.
Baromi idegesítő negyedóránként visszacsavarni, meg nem is szimpi annyira az a megoldás.

You are being revived

(#20542) PETEE78 válasza nap (#20541) üzenetére


PETEE78
senior tag

Nem próbáltam... :U

A modern húrvezetőnél jól gondolom, hogy nem kell a húrlábnál feltekerni a húrt?

You are being revived

(#20565) Eastman válasza csadi0011 (#20564) üzenetére


Eastman
őstag

Sőt! A középső ujjad akár a dal elejétől parkoltathatod a H hangon, mint az utolsó előtti rajznál:

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|-------|----ks-|-------|-
G|---mt|----gy-|-------|-------|-
D|------|-------|-------|-------|-
A|------|----kz-|-------|-------|-x
E|------|-------|-------|-------|-x

...mivel nem pengeted az A húrt (sem) a Dsus2 akkordban.

Csak egyszer, az A dúrnál kell megmozdítanod a középső ujjad. Ennyi.

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|----ks-|-------|-------|-
G|---mt|----gy-|-------|-------|-
D|------|----kz-|-------|-------|-
A|------|-------|-------|-------|-
E|------|-------|-------|-------|-x

Szerk: Az E7-es felvetést nem értem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20573) CzDani


CzDani
csendes tag

Üdv!

Régebben gitározni tanultam, volt egy western gitárom amin kezdtem azután váltottam egy olcsóbb elektromos gitárra, de pár éve eladtam anyagi okok miatt. Nem nagyon tudtam gitározni akkor se, csak megtanultam egy 20-25 számot amit szerettem és megtanultam egyesével. Megint rámjött a gitározhatnék mint szabadidős tevékenység, bármi csak ne a gépet kelljen bámulni :D.

Szeretnék venni egy olcsó használt klasszikus gitárt valahol.Leszögezem hogy egy botfülű kezdő vagyok, hobby célra kell, nem kell hogy igazán jó legyen vagy akármi, csak használható. Nem sürgős a dolog és szeretnék olcsón használható gitárhoz jutni.

Tudnátok néhány tippet adni hogy milyen márkákat/modelleket keressek hátha látok valahol? Esetleg milyen helyeket érdemes megnézni?(Pesten tanulok ha ez számít) Még ha meg tudnátok mondani hogy kb milyen árra számítható, elnagyoltan? Azt tudom hogy mire kell odafigyelni, ha egy már a kezemben van és úgy érzem le is tudom ellenőrizni, csak nem tudom mi lehet a jó ebben a kategóriában.

Szerk:
Igazándiból fém húros is jöhetne, azt is szeretem, de a klasszikus olcsóbb és tényleg szempont lenne hogy minél olcsóbb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#20584) csadi0011


csadi0011
őstag

Aki mostanában akar rendelni olcsón Capo-t, annak ajánlom ezt az terméket ebay-en:

[link]

Normál időben érkezett meg és egyelőre jól szorítja a húrokat. Látszatra minőségi rugó van benne, szóval nem várok tőle gyengülést.

Szerk: Most látom Eastman, hogy elfelejtettem válaszolni, pedig olvastam, amit írtál. Elkezdtem gyakorolni ezeket a meneteket, nagyon tetszenek!

Amúgy igen, nekem is mondták már, hogy hibák eltűnnek idővel, csak játsszak és kész, de néha attól félek, hogy rosszul rögzül be a fogás és mindig elrontom. Nem tudom mennyire hülyeség ez, de félek tőle, hogy újra kell majd tanulnom 1-2 akkordot. Pl, ha gyorsan kell váltanom sima G dúrra, akkor sosem figyelek arra, hogy a mély hangoknál legyen előbb az ujjam. Ezt utálom. Mostanában mindig próbálok úgy gyakorolni, hogy az ujjaimba rögzüljön a G dúr mély hangjainak a helye is. Úgy csinálom, hogy lerakom a H-E húrokra a gyűrűs-, és kisujjam aztán viszonyítási alapon dobom a mélyekre a mutató, középsőt. Ez szerintem azért rossz, mert szerintem, ha mindig viszonyítani fogok, akkor sosem fog begyorsulni kb annyira, hogy egyszerre érjenek le az ujjak.

[ Szerkesztve ]

(#20612) brickm válasza HTCX715 (#20608) üzenetére


brickm
őstag

Ja igen, 40k-ért ne vegyél új gitárt, mert egy normális hangolókulcskészlet meg egy húrláb kerül annyiba, vagy többe. És akkor még nem is beszéltünk a fáról, meg a többi cuccról, ami legalább annyira fontos minőség szempontjából, mint a hangolókulcsok minősége.
De ebben ennyi tanácsot tudtam neked adni, nincs már gyári hangszerem, ezekkel nincs tapasztalatom. Gs fanaticon keressél valamit, ami tetszik aztán csókolom. 40ért már csak adnak értelmes hangszert használtan gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#20624) HTCX715 válasza kemotox (#20621) üzenetére


HTCX715
tag

Tudom, hogy ebben az árkategóriában sok a ggyi cucc. Na ezek között keresem a legkevésbé gagyit : )
Ezt az utólag szar, ezt arra értettem, hogy megveszek valamit olcsón. Kijön valami komoly gond, amit kezdőként nem vettem észre. Ha használt a cucc, akkor buktam egy nagyot, ha új (szerenycsés esetben)garanciában javítják.
Lényegében csak pedál kéne meg gitár, hangfalak és erősítők már vannak itthon, régebbről.

(#20622) impalaman
Köszi a tanácsot, ebből a Cort G200 ból találtam balkezeset, még éppen belefér az árba.(45k : (
Ez a pedál is jónak néz ki, nemis kéne kínából rendelni.(szinte 1 árban van az itthon kaphatóval.)
Ebből a gitárból torzító nélkül milyen hangot tudok kinyerni egy sima erősítővel+hangfallal?

(#20623) Eastman
Értem, semmi gond. Szívesebben vennék én is egy öregedő csúcs modellt, de 1, kevés van belőlük 2, nincs balkezes.

Szóval eddig 2 jelöltem van:
-Cort G200LH
-STAGG G300 LH THC
A 2. humbucker-es ez előny.(és olcsóbb is...) Ennek jobban tetszik, hogy fix húrlába van. Viszont a fekete szín szerintem jobb. Egyenlőre nem tudom....

(#20631) Eastman válasza Bencsizy (#20630) üzenetére


Eastman
őstag

Más mikor az erősítő torzít maxon és más mikor valamelyik hangszóró torz. Ezt úgyis hallani fogod "sima" zenehallgató füllel is. Az előbbi kellemes, az utóbbi zavaró.

Lényeg, hogy ne feltétlenül arra figyelj amit játszol, hanem tarts ki egy hangot és tekergesd a potikat az erölködőn*. Fülelj közben! Illetve majd hátrébb lépve* egy-két akkordot húronként pengess végig nagy hangerőn. Kérdés, hogy mennyire hallod külön az akkord hangjait. Most mindvégig a tiszta csatornára gondolok. ;)

*Fontos infó, hogy nagy hangerőn összegerjed a gitár a hangszórókkal! Ettől ne ijedj meg, simán lépj hátrébb kettőt. :) Ebből lett a Hard Rock. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20632) impalaman válasza HTCX715 (#20624) üzenetére


impalaman
aktív tag

Ebben a videóban hallható, hogy milyen a hangja tiszta és torzított csatornán is. Igaz, G210 van a videóban nem G200, de a középső és a nyaki pickup ugyan az mint a G200-on. :)

Az intonációt is teljesen pontosan be lehet állítani a gitáron. Én is tartottam kicsit tőle, hogy gondok lesznek vele, de végül pozitívan kellett csalódjak.

Stagg-eket annyira nem ismerem, egy Stagg SW203 akusztikus van itthon, rendes beállítás, nyeregcsere és bundcsiszolás után nem rossz, de gyárilag egy katasztrófa volt, főleg a húrmagasság.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.