Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19230) Nunder válasza nap (#19229) üzenetére


Nunder
őstag

Érdekes, hogy a lemez ennyit jelent. Gondolom akkor a húrláb is ment vele nem? Furcsa lenne, ha csak a lemez rész jelentene annyit a hangban.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#19233) nap válasza Nunder (#19230) üzenetére


nap
addikt

Valószínű, mert többektől is hallottam, hogy a 6 babás húrláb nem az igazi... viszont a régivel meg nem mindig lehet pontosan beállítani az intonációt. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#19234) brickm válasza nap (#19233) üzenetére


brickm
őstag

Én is a dupla húros 3 babásat tenném,teszem a telémre. Az az igazi. Sz rni bele a beállításba.
Pedig van egy eredeti 65ös 6babás hurlában amit jo drágán sikerült ujra kromoztatnom. Kellett,mert a mély E húrt reszelte nagyon a rozsda. 3 honap alatt 2készlet ment el vele. Pedig amugy nem eszem a húrokat.

(#19235) BluEyes válasza brickm (#19234) üzenetére


BluEyes
őstag

Úgy van, ahogy a kolléga írja, ördög vigye a tonalitást, a rock&roll hamisan az igazi!
Persze van azért lehetőség a tiszta oktávokra is, a huncutok kitalálták a kompenzált hidat. Vagy a babákat reszelgetik meg, mint az akusztikusok húrlábát, vagy ferdén fúrják bele a menetet.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19239) Bobrooney válasza Nestor16 (#19238) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Kétlem, hogy jól járna vele, főleg ha úgy adja el, hogy húrcsere + beállítás még szükséges neki.

(#19240) Nunder válasza Nestor16 (#19238) üzenetére


Nunder
őstag

Nem teljesen értek egyet az előttem szólóval. Szvsz sok mindent nem kell állítani egy akusztikuson. Nekem 10 éve megvan a Stagg elektro-akusztikusom, és nem válnék meg tőle semmi pénzért. Igaz, hogy a jack aljzat már kontaktos, de pöntyögni tökéletes. Évente kap egy húrt, és tökéletesen tartja a hangolást, nincs rá panaszom, pedig azóta nem volt hozzányúlva, hogy kihoztam a Csermákból.

Szóval mindenképp derítsd ki a típusát, sztem Serial Number alapján lehet keresni a Stagg honlapján is, az meg rajta van a belső matricán a testben.

Ennek fényében kideríteni az aktuálisan új árát, vagy amikor még forgalmazták és abból saccolni egy használt árat.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#19262) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok! Én még nagyon új vagyok itt, egy yamaha c-40 akusztikus tulaja és még csak most kezdem vele az ismerkedést, amibe beletartozna egy húrcsere is. Egész pontosan 2 db fémhúrt kéne lecserélnem. Ki mit ajánl hozzá? Nézegettem, hogy 2000ft körül van hozzá egy húrszett(?) de több olyan tulajdonság is meg van adva, amit nem tudok. Még abszolút kezdő vagyok, tehát még csak most fogok elkezdeni rajta tanulni. Minden tippet/segítséget előre is köszönök :R

(#19263) Neuler válasza eszement24 (#19262) üzenetére


Neuler
csendes tag

Szia!

Kezdetnek valahogy ki kéne deríteni ,hogy milyen húrok vannak rajta a vastagságot tekintve, mert ha nem ugyanolyan vastagságú húrok kerülnek vissza akkor állítani kell a nyakat.

Ha ezt már tudod akkor el kell dönteni ,hogy hangzásban mit szeretsz, éles csilingelő, vagy mélyebb kevésbé éles.

Javaslom az ErnieBall oldalát, ott a húroknál le tudsz játszani hangot ,hogy hogy szólnak, így hamar rájössz mi a különbség. Én D'ddario húrokat használok bár most legutóbb egy csomag ernieball foszfor-bronz húrt vettem tartaléknak.

(Ha máshogy nem megy tolómérővel mérd le a húrok vastagságát, de jobb lenne ha tudnád mekkorák vannak rajta.)

(#19264) BluEyes válasza eszement24 (#19262) üzenetére


BluEyes
őstag

Cseréld le mindet. A Darco készletek egész emberi áron vannak, kezdésnek fölösleges a drágább, az első 1-2 évet letudhatod ezzel a típussal, aztán addigra lesz annyi tudomány, hogy értelmet nyer valamelyik drágább típusra átállni. Vagy maradni ennél, ha beválik.
Ugye itt kétféle van, a sima meg a "ball" azaz golyós végű, utóbbival egyszerűbb a húrcsere, viszont tessék megtanulni a hagyományos, hurkolós húrozást, szóval a simát válasszad.
Itt a Diszkonton ha regisztrálsz és rendelsz mondjuk 3 csomagot - ami kb. egy évre, de talán tovább is elég -, akkor minimális összegért elküldik, levélként. Magam is így rendelek húrt, olcsóbb, mintha elballagnék a közeli hangszerboltba (meg lusta is vagyok, de ez most mindegy :D )
Magát a húrozást legjobban a YouTube videokból tanulhatod meg, a varázsszavak: classic, guitar, strings, change, how to, ezekből néhány a keresőbe, aztán tessék nézegetni őket.
Néhány dolgot szerezz be, ha még nem tetted:
Csíptetős hangoló - ennek a hasznosságát nehéz nem belátni :) [link] Korg PC-1 például.
Fogólap tisztító- és kondícionáló, amelyik tetszik: [link] [link] [link] Egy flaska évekig elég, új húrkészlet felrakása előtt puha textiliára pár csepp folyadék, átdörgölöd a fogólapot, ez szépen leoldja a zsírt, koszt, beivódik a fába, ha a citromosat használod, akkor még jó illata is lesz egy darabig utána. Kötelező használni.
Kurbli [link] nem kötelező, de praktikus. YT videokban használják, majd látod, hogy kell-e neked.
Állvány [link] szintén nem kötelező, de prakikus. Ajánlom.
Nos, kezdésnek... ;)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19266) eszement24 válasza BluEyes (#19264) üzenetére


eszement24
aktív tag

BlueEyes, Neuler köszi szépen a válaszokat, átnyálazom a linkeket és akkor valószínűleg lecserélek minden húrt, úgy ahogy mondod. Mivel még csak ismerkedek vele, még annak is nagyon fogok örülni, hogy ha az első taktusokat sikerül hibátlanul eljátszanom rajta :D

(#19268) eszement24


eszement24
aktív tag

Igyekszem nem hülyeségeket kérdezni, de bocsánat tényleg most ismerkedem a műfajjal :B

Minden készletben van ilyen fémhúr is a "sima" neylon húrok mellé?

erről mi a véleményetek? Megkockáztatom, hogy most is ez lehet rajta.

(#19269) Neuler válasza eszement24 (#19268) üzenetére


Neuler
csendes tag

Amit linkeltél az akusztikus gitár húr, ami neked kell az klasszikus gitár húr.
Vagyis a 3 magas hangú (alsó) hór az nylon, a 3 felső húr szintén nylon/selyem csak körbe van tekerve egy fémszállal.

Szóval ha minden igaz neked innen kellene: http://www.muziker.hu/gitarok/gitarhurok/klasszikus-nylon-hurok#p_main=onstock

(Én asszem D'addario EJ27N-t használok.)

[ Szerkesztve ]

(#19280) Chesterfield válasza BluEyes (#19272) üzenetére


Chesterfield
senior tag

:R
Lehet hülye kérdés, de amikor játszik az ember, akkor minden húrt meg kell pengetni?
Mert pl van ez a videó
és itt 14. perctől ahogy játszik, úgy látom mindet pengeti, holott nem fog le minden húrt.

(#19281) BluEyes válasza Chesterfield (#19280) üzenetére


BluEyes
őstag

:)
Az üres húr is zenei hang, ha pont passzol az akkordba, akkor pengetjük, hadd szóljon. Tehát nem kell feltétlenül fogni.
Viszont van, hogy nem sikerül minden húron használható hangot találni, egyszerűen a kezünk fizikailag nem képes elérni a megfelelő hangokat. Ilyenkor kompromisszumok jönnek, mit fogjunk, mit hagyjunk ki. Technika is van rá, az egyik húrt lefogjuk, közban a másikhoz hozzáérünk, tompítjuk, így az nem szól, hiába pengeted. Meg ilyesmi. Ezeket majd a tanulás során el fogod sajátítani.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19285) Neuler


Neuler
csendes tag

Na leszedtem a húrokat, a húgom keze befért a gitár hanglyukán.. xD meghúzta nekem belül az anyát, visszahúroztam, rendben van minden.. :)

Viszont ahogy olvasgattam utána a páratartalom változása, a folyamatos ki-be húzgálás egy idő után csak meglazítja. nincs ehhez valami szerszám amivel meg lehetne egyszerűen húzni?

Érdekessége ,hogy külső oldalon nincs semmi anya stb. csak a hevedertartó, közepén a jack bemenet. belül, a gitártesten belül lévő oldalán van az anya, azt kell meghúzni, ehhez kéne nekem valami jó, + Epiphone AJ220SCE-hez kéne nekem egy kábelezési rajz, érdekel ,hogy a jack vége forrasztott vagy rányomott csatlakozó, mert meg lett forgatva a jack (nem szándékosan), remélem nem lett semmi baja....

Mindenesetre most jól szól megint.. :) A jackkel az elektromoson is gondjaim voltak... mindig kilazulnak néköm....

(#19293) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Valahol azt olvastam a neten, hogy az Ibanez 27" az valójában csak 26.5", erről van valakinek valami megbízható infója, hogy igaz-e? 8 húros gitárt keresgélek és fontos, hogy legalább 27"' legyen a menzúra.

A válaszokat köszi!

(#19295) SunMount3r válasza atidzsiforc (#19294) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Értem. És alá tudnád támasztani azt az elterjedt vélekedést, miszerint 27" kell már a 8 húrnak (jobb Tension, nem "klaffognak" a húrok, elég rá vékonyabb húr is stb...) ?!

(#19299) Stepo


Stepo
aktív tag

Sziasztok!
Úgy döntöttem,hogy váltok basszusra,ezért sajnos meg kell válnom a cuccaimtól.Szerintetek mennyit érnek?
Amikről szó van azok a következők:
Epiphone LP Studio Gothic-Keveset használt(kb 1 éves),átalakított pickup,straplock,sajnos egy balesetnek köszönhetően egy helyen sikerült levernem a festéket,de ettől függetlenül a hangja olyan,mint újkorában.
Orange Cruch CR20-LDX:Szintén 1 éves,alig használtam,mert legtöbbször gépre kötve használtam a gitárt.
Továbbá van még 1 Danelectro FAB Overdrive effektem,Gibson SVP 700UL húrokból még megvan 3 szett és 3 póthúr,9-es DR Strings fehér UV húrszett.

Szerintetek kb mennyit érhetnek ezek a cuccok? Képeket is csatolok.
(Persze eladás előtt még meg kell tisztítanom,a potik körül azok a fényes körök csak tükröződések)

[Cuccok]
[Gitár]
[A kitört festék]

Válaszaitokat előre is köszönöm. :R

(#19301) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Ez történik, amikor megpengetem az E húrt!

Ez most valami nyakprobléma, vagy simán laza a húrom, és egy oktávval fentebbre állítsam?

(#19304) brickm válasza Chesterfield (#19303) üzenetére


brickm
őstag

Ha ezzel a lendülettel rángatnád mindig a húrt, nem sokáig maradna meg egy készlet a gitárodon.

(#19305) Neuler válasza Chesterfield (#19303) üzenetére


Neuler
csendes tag

Szia!

Gondoltam én is megnyugtatlak... :)
Ennyire nem marunk a úrba és nem tépjük meg, ezzel a teknikával szinte minden be lehet rezegtetni.
Ha rendesen bontasz/pengetsz, stb. nem lesz ilyen. Így is látszott hogy nagyobb pengetések (tépések) mellet sem mindig rezgett be, szóval ez így jó. Én most annyira leengedtem a húrokat ,hogy finomabb játék mellett nem rezeg csak, viszont kis megszokás után eléggé kellemes ,hogy szinte alig kell lenyomni a húrokat. Ha akkusztikuson játszottam épp előtte akkor kicsit figyelnem is kell ,hogy ne nyomjam túl.. ami káros az intonációra.

(#19306) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

THX.

Másik problémám, hogy elég nagy kezem van, és szinte alig sikerül a bulleten úgy lefognom az akkordokat, hogy ne érjek bele a szomszédos húrba, így meg nem az igazi a hangzás.
Remélem ez gyakorlással kiküszöbölhető.

(#19311) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Szisztok ide is feltenném a kérdést, lehet ez a relevánsabb topic:

Jópár év kihagyás után úgy döntöttem leporolom a kis olcsó Hohner Rockwood Pro gitáromat, veszek rá húrokat és hiányzó húrlábat is megpróbálom valami webshop-ból pótolni. Magam örömére pengetgetnék és írogartnék dal-kezdeményeket, amikkel később talán még valamit kezdeni is lehet, ehhez keresnék valami tényleg olcsó és best-buy megoldást, kezdetnek persze, utánna komolyabban is kinőheti magát a dolog, de maga a gitárom se valami csúcs, újra meg most inkább nincs keret, így a PC-stúdió eszközöket is is ehez a szinthez lőném be (pedig kiszemelt gitár lenne bőven) :).

Ezekkel van valakinek valami tapasztalata: behringer-ufo202-u-phono-usbaudio-interfesz [link], behringer-u-control-uca222-usb-hangkartya[link], alesis-linelink-kabel[link], behringer-ucg-102-usb-gitar-adapter[link], bespeco-bmusb300-usb-gitarkabel [link]

Elektromos gitár hang rögzítésére kelle, tudom nagyon messze van ettől még a kis házi stúdiók hangzása is, de manapság már annyit fejlődött ez a terület is, hogy én is kipróbálnám és keresgélek. Egyelőre ebben az árkategóriában vagyok kénytelen gondolkodni. Vagy inkább megéri gyűjtögetni mondjuk erre: focusrite-scarlett-solo-kompakt-usb-hangkartya[link], nagy lehet a különbség minőségben a két szint között és ajánlott darab, vagy gitárhoz inkább pl egy Line 6 lenne a jobb?

Erősítőm, effektem (csak egy kicsit hibás Boss MT-2-es pedálon kívül) nincs, minden utó munkát a szoftverre bíznék. Megoldható ez a felsoroltakból, hogy élvezhető eredményt kapjon az ember?

A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19320) Neuler


Neuler
csendes tag

Na már megint kilazult az a fránya hevedertartó jack bemenet az elektro akusztikus gitáron. Írtam az Epiphonenak ,hogy mit javasolnak mit tegyek vele. Nincs kedvem mindig leszedni húrokat, és szenvedi ,hogy belülről meg tudjam húzni, lehet egy kontraanya vagy ilyesmi lenne a megoldás, passz, de ha forrasztva van a jackre a kábel akkor azt én nem szedem le, hogy más anyát tegyek rá. Remélem jó tippet adnak..

(#19340) Enton


Enton
addikt

Sok húr, mély hangok, technikás játék:

[link]

Meg egy benjo sem ártana ökörködni:

[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19355) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Elég bosszantó, hogy a különböző oktató oldalakon teljesen egymásnak ellentmondó dolgokat látni.
Egyik helyen azt írják, hogy az egyik legnagyobb hiba, ha a hüvelykujj látható(leszámítva 1-2 különleges esetet), annak a helye a nyak hátulján van, a középső húr magasságában.
Ehhez képest sok másik profinak tűnő oktatóoldalon kiszúrja az ember szemét az oktató hüvelykujja.

Pl ő sem tűnik amatőrnek.

(#19378) eszement24


eszement24
aktív tag

Én csak a klasszikus oldalt képviselem, de hála a segítségeteknek egyre több minden és egyre jobban megy, csak nincs kérdés, így én csak olvasgatlak titeket meg gyakorolok :) Még pengetőt kell vennem meg kurblit a húrcseréhez, mert az tényleg nagyon szar tekergetni órákon át.

Találtam egy nagyon jó anyagot, ami mindent érthetően és jól magyaráz :)

(#19392) Chesterfield válasza BluEyes (#19391) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Aha, köszi.
Meg voltam győződve, hogy ez nylon húros(videóban annak tűnt), de ez mégiscsak fémhúros.

szép hangja van

[ Szerkesztve ]

(#19393) brickm válasza Chesterfield (#19392) üzenetére


brickm
őstag

tisztán látni, hallani, hogy fém húros.

(#19399) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Teljesen kezdőként mennyi idő után kéne tudnom normálisan elpengetni egy 2 akkordból álló számot?

Sima A-dúr E-dúr váltakozik, de 10 nap gyakorlás (napi 1 óra) után sem megy egyszerűen.
Nem tudom pontosan oda tenni az ujjaim, ahova kellene, pedig tudom melyik húrokat kell lefogni.

Egyébként könnyebb dolgom lenne, ha nem bulleten tanulnék, hanem valami fémhúros klasszikuson?

(#19404) Eastman válasza Chesterfield (#19399) üzenetére


Eastman
őstag

Türelem, tornaterem.
Ne add fel! Nincs ilyen, hogy mennyi idő.

1. Pontosan hangold be a gitárt egy csíptetős hangolóval!

2. A jobb csuklód pengesse lassan, de folyamatosan fel-le, lazán a hat húrt!

3. Az E és A akkord ujjrendjét már megtanultad. Csak hunyd le a szemed és görcsölés nélkül a jobb kéz ütemére váltogasd a bal kéz ujjait a húrokon! Nem baj, ha hülyeségeket fogsz le, az ütem maradjon!!

4. Hallani fogod, hogy mikor jó.

Jogsi van? "Ne nézd a váltót!"

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19405) Eastman válasza Eastman (#19404) üzenetére


Eastman
őstag

(...mobilról vagyok, sry.) Na, lényeg, hogy csuklóból "sikáld" a hat húrt a pengetővel, és lazulj be mint Pók a Rocksuliban. :D !

Hallani fogod, hogy mikor tiszta az akkord. Adj legalább egy hetet az E-A váltásnak, most mással ne is foglalkozz! ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19408) brickm válasza Enton (#19407) üzenetére


brickm
őstag

Semmivel sem kézkímélőbb a nylon húr...

(#19409) Neuler


Neuler
csendes tag

Jájj nekem.. ti mit csináltok ,ha egy relative hosszabb dalt végig barré akkordokkal kel játszani, vagy egymás után több ilyen dalt (akkordok: C7, Gm. F, B, H, Hm, ....) nyilván pl.: a c7 lehetne nem barré is de Gm-ből a váltás sokkal "gördülékenyebb" a barré formába. Egy idő után elfárad és elkezd begörcsölni a hüvelykujjam csukló felöli része. Elég zavaró..... amíg nem "görcsöl" addig simán eljátszom utána akárhogy akarom szorítani már nem megy.... (Új 12-es húros akusztikus gitáron van ez a gondom.. klasszikuson elektromoson nem gond)... szóval, jelenleg úgy fogom fel ,hogy több barrét kell gyakorolnom az akusztikuson és majd jó lesz...

(#19410) Neuler válasza Neuler (#19409) üzenetére


Neuler
csendes tag

A 12-es húrosat úgy kell érteni ,hogy 6 húros 0.12-es húkészlettel... ;)
+A technikámat javítgatom ezen a téren, ha a csuklómat kicsit "megcsavarom" a mutatóujjam irányába akkor jobb, de továbbra is érdekelne ti hogy barréztok.. :) (+ Újoncoknak, mert mostanában sok van itt, is hasznosak lehetnek majd a tippek/trükkök)
A húrmagasságomat úgy mértem ,hogy 12. bundnál a mély e húrnál: olyan 2,7-3mm, de majd tolómérővel még lemérem. (Mérésnél a mért távolság: a bund teteje és a húr alja). Ez nem kimondottan alacsony de úgy láttam normális értéknek számít. (az intonáció jó a gitáron)

(#19413) BluEyes válasza Neuler (#19410) üzenetére


BluEyes
őstag

A kezed nem bírja ezt a húrvastagságot ekkora húrnyomás mellett. (az enyém se bírná).
Nem gáz vékonyabb húrt használni. Hangszerésszel húrmagasságot állíttasd be. Gitár játszási pozicióját találjad meg, lehet nem jó helyen "hordod" a hangszert, nyak magasságát, dőlésszögét találjad meg, hogy a legkevésbé legyen fárasztó a kezednek.
És akkor már csak gyakorolni kell sokat, hogy erősödjön a kezed, de főleg hogy "gazdaságosan" gitározz, pont akkora erőt tegyél bele az akkordba, amekkora épp elég, ne szorítsd túl a nyakat. Magától be fog majd állni a gyakorlással.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19414) Neuler válasza BluEyes (#19413) üzenetére


Neuler
csendes tag

Akkor majd jó lesz egyszer.. :)
Hát igen az ,hogy pont annyira nyomjam amennyire kell.. hajlamos vagyok túlnyomni néha, pl... ha akusztikus után kezembe veszem az elektromosat.. xD kell pár perc míg "észreveszem " ,hogy lehet ezt finomabban is. A húrokat vékonyabbra nem terveztem cserélni a hang miatt ezt érzem jónak. Barrénál is csak ha folyamatosan hosszú perceken át csinálom akkor van baj,de akkor megnézegetem még ,hogy hogyan fogjam azt a gitárt hogy kényelmesebb legyen.

(#19415) brickm válasza Chesterfield (#19411) üzenetére


brickm
őstag

Pengetővel lehet pengetni a nylon húrosat is,illetve pengető nélkül pengetheted az ujjaddal(körmöddel) a fém húrokat us..szaru pengető:D jut eszembe,próbált már innen valaki csont pengetőt?jó?

(#19425) atomeec válasza Neuler (#19423) üzenetére


atomeec
senior tag

Lolol :DDD
Sajnos ma sérült vagyok (tegnap felidegelt a kisujjamon a körmöm és addig reszeltem a sarkát, hogy ma nem tudok gyakorolni), de majd talán holnap adok neki :) nekem már sokat erősödott a kezem, de itt a technikával van bajom, hogy csak laposan tudom rakni a mutató ujjam és úgy tompítom a húrokat...kifele fordításra már rájöttem, furcsa, hogy ezt se mondják semelyik oktató videóban, pedig elég fontos lenne...köszi azért.
Az A alakút próbálhatod simán két ujjal, ha hajlik úgy a gyűrűs ujjad (arra még nem gyúrok, de nekem jobban fog feküdni, mint szétfeszítve az ujjakat)
Jó gyakorlást :DD \m/

[ Szerkesztve ]

(#19429) Neuler válasza atomeec (#19425) üzenetére


Neuler
csendes tag

Ó fogom én azt három ujjal ,meg a gyűrűset betörve is, de a 7. bundnál azért jobb, a hangok meg pont ugyan azok, leszámítva a 1E húrt (magas E) ami egy + B hang, azt meg vagy tompítom vagy kijátszom.
Egyébként passz én akusztikuson még 12-nél is tudok barrét fogni ,bár ott az ujjaim a bundok között már nehezebben férnek el, figyelni kell ,hogy ne lógjon át, de kijjebb fordítom a nyakat. Olyan nagyon nagy trükköt nem tudok erre :D (Nem mintha másra igen.. xD)

(#19466) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Értem köszi a válaszokat, még nem nagyon értek ehhez. Csak az is furcsa, hogy mintha több baja is lenne, mintha "overload"-olná az adapter a pedált, pl. a led-je is sokkal erősebben világít ilyenkor (amikor csak elem, halványabban). És a hangja is olyan fura, nem is tudom. Lehet több kakaót ad le neki mint kellene?

Bocs amúgy, mert ez nem aktuális probléma, a pedál lent van a pincében már vagy 6 éve, de melékszem, hogy ilyen gondok voltak vele. Lehet ezek a pedálok jóval érzékenyebb ketyerék, mint pl. a nagyi konyharádiója és nem komálja ezt az egyébként (ha nem is zsibis, de) olcsóbb adaptert. ( A pedált szándékozom azért leporolni, ha megjön a húrláb a gitáromhoz, hátha).

Még lesz egyébként vele kapcsolatba egy kérdésem, de most vissza kell még emlékeznem, hogy pontosan hogy-mi volt és leírom. De köszi az infókat! :K

[ Szerkesztve ]

(#19486) brickm válasza Chesterfield (#19485) üzenetére


brickm
őstag

Nem egyszerűbb, csak kezdőként jobban tudsz a mutató ujjaddal tompítani az E húron, mint a hüvelykkel.
Illetve tudsz még hozzá fogni egy húrt máshonnan.

Ja és a poszt címe téves, nem minden kezdő első dala, nálunk a gyerek pokolgép-jellel kezdett :D

[ Szerkesztve ]

(#19494) Chesterfield válasza Bobrooney (#19492) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Elvileg itthon ülve is jó hevederrel játszani. Legalábbis ezt hallottam.

Más:

Mennyire hülye ötlet így a középső ujjal némítani az E húrt?

Vagy maradjak a "hagyományos" megoldásnál?

(#19495) nap válasza Chesterfield (#19485) üzenetére


nap
addikt

Szerintem csak elő akarják készíteni a terepet a kvint számára.
(Csak a mutató ujjadat kell két bunddal meg egy húrral lejjebb a húrra szorítani és már kész is a kvint.) :D
Mutató ujjal egyszerűbb fogni. Amúgy én a hármas bundnál mutatóujjal az ötös-hatosnál gyűrűssel fogom a kvartot, ha kell jobb tenyér élével tompítok, a lábnál.

Neuler:
Nekem is van ilyen záras pántom, de nem igazán bízok a műanyag bizbaszokban. (Egy csomó törhetetlennek hitt masszív műanyag elem tört el nálam. Szerencsére csak hátizsákok, de a terhelés hasonló.) Én a méretre vágott, egy darabból álló bőrhevederben hiszek, straplockkal a végén.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#19505) Neuler válasza Chesterfield (#19504) üzenetére


Neuler
csendes tag

Ja tudok.. :)

Szóval majd kialakul neked ,hogyan jó, de vagy hüvelykujj---> én ezt sem mindig szeretem
vagy ahogy szoktam: ha lefogsz valamit és pl.: a legfelső ujjad felettit amivel, lefogsz, szoval afeletti húrt akarsz tompítani akkor fogd le kicsit följebb a húrt és úgy az ujjbegyed végével tompítsd, ha köztes húrt kell, tehát valahol az ujjaidnak nem fölötte alatta hanem közötte akkor két lehetőséged van:
1. Az alatta lévő ujjbeggyel tompítasz.
2. A felette lévő ujjadat ráhajtod és úgy tompítasz.
Ha legalsó, húrt, vagyis lefogás alattit akkor meg egyszerűen ráhajtod az ujjad, amivel a nyakon legalul hangot fogsz.

Vagyis az én javaslatom az hogy ne fogj úgy le ,hogy valamelyik ujjadat csak arra használod ,hogy tompíts...micsoda pazarlás.. xD

Én a hüvelykujjamat sem nagyon használom, a legfelső hangot pengetésbél kihagyom (sikerül nem eltalálni, szóval ez nem gond), vagy ahogy fent írtam úgy tompítom. (Klasszikus gitáron kezdtem, ott "baj" volt ha a hüvelykujj kilátszódott a nyak mögül, fölül)

Remélem értelmes amit írtam és találsz benne választ.... :D

(#19551) reményhal válasza Plazmacucci (#19550) üzenetére


reményhal
csendes tag

Valszeg rosszul fogalmaztam, na mind 1,megközelítem máshonnan,a gitárerősitő board-járol le tudok e kötni fejhallgatóhoz való kimenő jelet, vagy bármi mód van e rá, hogy fejhallgatóval ugyanazt a minőségü hangot halljam ,mint a saját 30cm-es hangszórójábol hallok.Bocsi ha félreérthető vagyok,vagy valami alapszintü fizikai tényezőt nem veszek figyelembe, csak én ezt úgy képzelem : ha a gitárládában kicserélem a hangszórót,attól még rendes gitár hangja lesz csak más tulajdonságokkal,

BluEyes: 2 gyereket nevelek, néha a 3 havi húr csere sem jön össze egyszerre a 2 gitáron+ 1 bass-on ,és ilyen szintü hulladékom már volt,nem egy...80k alatt ezek nem az igaziak,bár aláírom kezdésnek tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#19571) akela91


akela91
addikt

Egy teljesen kezdő számára, tudnátok ajánlani oktatóvideókat (angol vagy magyar nyelven), alapoktól?
Megörökli haver a régi 6 húros elektromos gityóm, én anno tanárnál tanultam, ezért nem ismerek ilyen videó készítőket.
Metált szeretne majd játszani.

(#19592) toth_janika válasza brickm (#19590) üzenetére


toth_janika
őstag

Hát köszönöm a tanácsot, mindenesetre én elég beszari vagyok, úgyhogy nem fogok nekiesni, szétbontani a gitárt. Majd ha eljutok arra a pontra, hogy elegem van a gitározásból, és nem akarom csinálni, akkor szétszedem, meg összerakom, mert tökre senkit nem fog érdekelni, hogy milyen ferde a nyak, ha a falon van dísznek.
Igazság szerint lehet nem nagy kunszt, és van aki úgy születik, hogy fejből vágja hogy kell összerakni, meg szétszedni meg tököm tudja még mit csinálni vele, de nekem egy húrláb magasság állítás is órás meló, és nem beszéltem még az oktávállításról. Arról pedig gőzöm sincs hogy kell beállítani a nyakat...
Ha valaki ezt megmutatná, akkor lehet menne, de így... elvittem hangszerészhez, beállította, de csak 9-42 húrokat tehet rá, hogy ne kelljen szenvedni a húrláb állítással... Kéne egy ember, aki megtanít ezekre, de valszeg nincs ilyen...

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#19593) SunMount3r válasza brickm (#19586) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hiába bátorítasz, :N nekem maxi para még a mostani 21K-s Hohner Strato-mat is szétkapni, nemhogy majd egy 250-300K-s gitárral csináljam... :U Addig jó amíg nem babrálom szét :D , hogy azért legyen min játszani.
De ha meg lesz az új gityóm, lehet a Hohner-en fogom gyakorolni a szétszedést/összeszerelést...

A témához kapcsolódva: szerinted egy akusztikus western gitár nyakát is be lehet állítani hangszerész gyakorlat nélkül, úgy, hogy patent legyen? Annak az lenne a baja, hogy "berezegnek" a húrok az alsóbb bund-oknál (hozzáérnek pengetés után) és állítani kellene a nyakon valószínűleg. Ilyen házilag megoldható/érdemes belevágni akusztikuson is, gondolom csak egy imbuszkulcs kellene hozzá...?! :F A hangszerésznél kb. 5K-t mondtak egy teljes beállításra...

(#19601) reményhal válasza atomeec (#19600) üzenetére


reményhal
csendes tag

nekem standard volt,studio van, alnico classic p.u.-val nem kifejezetten metál gitár :) ,bár megfelelő erősítővel azért lehet zúzni,de pl petruccis hangzásra lehet emg-vel sem lehet rávenni,de ez csak gyanu.Blues, rock ,stb-re kiváló,érzésre kb 1-1,5 év volt amire "bejátszottam" érettre.Állva szokni kell a súlyát,de nagyon szerettem mindkettőt.9-es húr felejtős,11-es jó,itt már keményen beszól a mahagóni dög,bár tudom ez vitás kérdés,mármint a fa hatása az össz hangképbe.Ha lenne pénzem gibsonra, epi akkor is maradna.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.