Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22393) Szten Márs válasza flymi (#22367) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Beleszaladtál te is egy gyakori tévedésbe: az a 3 nylon, 3 fémhúr az bizony 6 nylonhúr. Csak ebből 3 be van vonva egy vékony fémsodrattal, de attól az még nylonhúr.
Ahogy előttem is javasolták, vagy tartsd meg, vagy érdemes máshol hirdetni. Az említetten kívül pl a népszerű hirdetőoldalakon, vagy talán még a muszty-dobay fórumon is kellhet valakinek.

(#22657) Eastman válasza KreeZonas (#22652) üzenetére


Eastman
őstag

Más tészta a nylonos* és más a fémhúros akusztikus gitár. Kattints fent az összefoglalóban a linkre, majd ott az akusztikus keresőszóra és tisztul a kép. ;)

* ...merthogy a nylonos a legpuhább.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22813) Eastman válasza haxiboy (#22812) üzenetére


Eastman
őstag

Ez egy nylon húros klasszikus (és egyben akusztikus) gitár. Az új húrkészletben 3 db fémbevonatú és 3 db damilnak tűnő különböző vastagságú „nejlon” húr található. Csak ilyet tegyél rá / tesz rá a hangszerész.

Nem gáz. Hol ferde a nyak? Arról készíthetnél egy képet. ...de jobb ha még 5-10-et lősz a gitárról minden irányból. Hátulja, szélei, élei, illesztései. Elsőre 5k + a húr ára szerintem...

Szerk:

Ezt a részt is fotózd körbe légyszíves:

Ahol a gitár fedlapja (top) találkozik a húrlábbal avagy híddal. Lényeges, hogy ott milyen a ragasztás.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22861) Moleman válasza Eastman (#22860) üzenetére


Moleman
addikt

Házi módszerekhez képest szép lett, az a lepattogott tailpiece tényleg csúnya, de az elég könnyen áthidalható gyári fekete vásárlásával. :)

(#22856) csadi0011
Zseniális üzleti modell, a pengető elkopik, vehetsz másikat 50 dollárért. :D Nem sajnálom azt, aki megveszi. Szerintem minden 200 ft fölötti pengető túl drága, hacsak nem kopik sokkal lassabban. Még a 4 fontos Gravity sem mindenható, 3 hónap után már látszik rajta a kopás, és az érdesített él is eltűnt róla. Ennek ellenére nagyon szeretem, de egyben örülök, hogy nem csábultam el és vettem Hawk pengetőt is 14 fontért, az se lenne örök életű. :D

Ha már drága pengető, van valakinek tapasztalata a Dunlop Primetone pengetőkkel? Most vettem egy vagon olcsó Dunlopot több méretben, nylon, tortex, ultex, gatorgrip, nem mondanám univerzálisnak egyiket sem, de valamire mind jó lesz. Viszont a Primetone-ra sajnáltam így első körben a 790 ft-ot, főleg, hogy a vastagságban sem voltam biztos, hogy milyet szeretnék.

Ja, és nem tudja valaki véletlenül, hogy mi az a fehér pengető, amit Tátrai használ? Még nem sikerült megtalálnom, csak annyit tudok, hogy könnyen kopik, mert mindig látszik a fehér porréteg a gitárján, ahol penget.

[ Szerkesztve ]

(#22990) haxiboy válasza GoTReX (#22989) üzenetére


haxiboy
veterán

Én Dunlop pengetőket használok, illetve volt valamilyen Fire vagy ilyesmi de elkeveredett pár hete.

Nekem a hangszerboltos csávó így elsőre a H-s csúszós (talán nylon) pengetőt, illetve egy érdesebb tapintású Tortex 0.73mm-t ajánlott. 100ft darabja. Viszont kezdem érezni közöttük a különbséget, hamarosan bevásárlok 10-15 félét hogy még jobban tudjam próbálgatni. A két pengetővel egyébként teljesen más hangzást lehet előcsalni. (de lehet csak én hallom ezt).

Nekem grafikában a Jimi Hendrixesek jönnek be, igaz elég drága mert limitált változat állítólag.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23966) Eastman válasza FockeWulf (#23961) üzenetére


Eastman
őstag

Pedagógiailag a nylonos klasszikust javasolja a szakma, tábortüzi puncizáshoz fémhúros akusztikus, élvezetileg a kedvenc villanyosának másolata, vallásilag pedig Gibson Les Paul Slash Signature EMG 81/85 párossal moddolva, 100-as csöves Marshallon.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23967) Alexios válasza Eastman (#23966) üzenetére


Alexios
veterán

szerintem nylon-on akkor érdemes kezdeni, ha klasszikust szeretne játszani, amúgy több értelme van a fémhúrosnak. Bár én elektromossal kezdenék, erősítő nélkül is bőven elég hangos gyakorláshoz, (számomra)kényelmesebb is

(#23976) Eastman válasza FockeWulf (#23974) üzenetére


Eastman
őstag

Nylonos ritkán van tábortűz mellett. A fémhúros akusztikusnak (aka western gitár) pedig nagyon hasonlít a nyaka, menzúrája, a nyakának az arányai, profilja a villanyosra. Nem gáz átállni rá.

Nálam egy elektromos és egy nylonos 7/8-os méretű van itthon hadrendben. 4/4-es nylonoson tanultam és kínlódtam is anno vele.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24790) #20655360 válasza Kobe (#24788) üzenetére


#20655360
törölt tag

Malmsteen 1.5mm-s tök normál pengetőket használ am.
Egyébként eléggé light picker, nem hinném hogy bármit is eltudna koptatni. :) 8-as húrkészlettel, feles hangolásnál meg pláne.

Van egy kua jó yt csatorna, ahol mindenkinek megmutatják a cuccait:
[link]

Én elvagyok a delrinnel (1.5mm) meg a Jazz3-mal. (nylon, piros, 1.35mm?) Nem tudom egyszerűen eldönteni hogy melyik a jobb. :)

+
Aki jobbkezes, van pénze és nem szerez be egy ilyet, az köcsög:
[link]

(#24972) FockeWulf


FockeWulf
tag

Van itt olyan aki klasszikuson is nyomja? Arra lennék kíváncsi, h nylon húrokkal kinek mi a tapasztalata? Melyik a nyerő? Én eddig csak D'addario-t használtam, de lassan elérkezik a húrcsere ideje...kipróbálnék másik félét is ha érdemes.

(#25131) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hey! Kezdő kérdésem lenne:
Barátnőm nylonhúros akkusztikus gitárját próbáltuk újrahúrozni. Mindketten hülyék vagyunk ehhez, még sosem húroztunk, ezért youtube videó alapján csináltuk. Nem volt egy nehéz dolog, sikerült is. De mégse...
Merthogy hiába hangolom be EADGB-re, magától kilazulnak a húrok. Pár másodperc utána kb mindegyik húr fél hanggal mélyebbre lazul, és úgy marad. Ha persze minden húr egyforma lazaságú lenne, nem lenne akkora baj :D De nem így van.
Ez egy régi, olcsó gitár ami jópár éve nem volt használva. Valamit szarul csináltunk a húrozásnál, vagy a hangolókulcsok öregedtek el?

(#25191) #20655360 válasza jettison (#25190) üzenetére


#20655360
törölt tag

Viccelsz?
Egy fémhúros gitártól már egyenes út vezet az elektromoshoz, az meg az ördög találmánya. :DD

Jó dolog amúgy a klasszikus képzés, bárcsak én is azzal kezdtem volna.
Egy nylon húros nem a világ vége, kicsit másabb, de na...

(#25351) #20655360


#20655360
törölt tag

Kis pengetős elemzés, hátha segít valakinek. Nem sok fajta fordult meg eddig a kezemben, lényegében egész eddigi gitáros pályafutásom alatt, csak 2 fajtát használtam tartósabban. 1.14-es tortex az első években, ill később nylon jazz 3.

-Jazz 3 nylon: A legenda. Nagyon picike, merev, ultra gyors, precíz. Szólótechnikához kiváló, minden máshoz hulladék. lol Akkordozás, akkordbontás, húrkihagyás, power chordos dara stb. megoldható ezzel is, de egy normál méretű pengetővel sokkal kényelmesebb sztem.

-Tortex jazz 1.14: Nagyon hasonló a sima nylon jazz 3-hoz, a merevségük kb. egyforma, hiába vékonyabb. Tónusra élesebb. Ha szereted a sima jazz3-at, nem nagyon lőhetsz mellé vele, ráadásul ez nem tűnik el a kezedből, ha izzadsz.

-Jazz 3 XL, fekete: jazz 3 nagyobb méretben, totál merev (a pirosnál merevebb), okés tapadás, akárkinek ajánlom stílustól függetlenül, mert telitalálat.

-Tortex T3 1.5mm: tortex, normál méret, jazz 3 él, tök merev. Mi kell még? :) +fehér, könnyebb kiszúrni, ha le akar lépni.

-Teckpick: alu pengető, semmi extra. Vékony (0.73mm kb.), éles hangzás, totál merev. Jóféle. Mondjuk 700Ft marha sok érte. Elkopni nem fog mondjuk sose, (csak a húr, koptató, pickup keret stb.) de úgyis elhagyod. :)

-Ultex sharp 2.0: Normál méret, totál merev, tapad, stubby szerű él. (fokozatosan vékonyodik a pengető, ahogy haladunk az él felé)

-Ultex Triangle 1.14mm: Marhára meglepődtem ezen. (azt hittem a leg gázabb lesz mind közül) Kisebb szögben tartva, siklik mint az álom, de uakkor a húrokat is megtudja szólaltatni. (ez annak is köszönhető am, hogy a nagyobb mérete miatt, stabilabban tudod tartani) :Y Tapad, okés merevség, 3 él. Hasonló méretű, mint egy sima pengettyű, de szélesebb. Ha egy normál 1.14-es pengetővel tudsz játszani, akkor ezzel is. Ennyi.

-Delrin 1.5: Selejt. Oldalról nézve nincs középen az éle. (a 2mm-es változattal nincs ilyen problem, a vékonyabbaknál meg nem tom) A legcsúszósabb mind közül, totál merev.

-Max Grip nylon 1.5: Kurva jó. Semennyire se mozog a kezedben. Ha normál élű és méretű pengető kell, ne keress tovább. Persze abban a vastagságban szerválod, ami bejön neked. :)

Hmmm... mi a f*sz van még...

-Gator 2.0: Basszusgitárhoz biztos jó, de ebben a vastagságban, gitárhoz ez vállalhatatlan. Ha sikerül is valami hangot kihozni vele, az is tompa, élettelen. Olyan mintha korcsolyázna a húrok között, de nem a jó értelemben. 1.14-es vagy az alatti méretben viszont nem lehet rossz. Szépen tapad.

-Stubby Jazz 2 és 3.0: Merev, occó gagyi műanyag hatás, cincogós, üveg szerű hang, oldalról fokozatosan vékonyodó él. Tipikusan az a pengető, amit vagy nagyon szeretsz, vagy utálsz. :) A Big Stubby-ról nem tok nyilatkozni. Akinek túl pici a jazz 3, ne is álmodjon erről, ezt még nehezebb megfogni, mert még vastag is. Kacsakő feeling.

-Tortex 1-14: Mindenki ismeri, szal ennyi....

Marhára unatkozok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#25353) Moleman válasza #20655360 (#25351) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem 1.5-es Gatorom van, valóban tompán szól. Drop zs darálásra jó, ott úgyse tűnik fel a brutál gain miatt. :D Basszusgitárhoz amúgy a mindentudó külföldi fórumok a 0.88-as Tortex Triangle-t ajánlják, kipróbáltam, de nem érzem át.
A Max Grip nylon nálam nem nyert, 1.0-eset próbáltam, első tapintásra fantasztikus, viszont hosszú távon kellemetlen, mintha 270 apró pengébe kapaszkodnál (nagyjából megszámoltam, én is túlzottan ráérek :D). Elejteni biztosan nem fogod, de az a pici mozgás, amit végez, bántja az ujjam.
Ultexből 1.0 és 1.14 van, ahhoz képest, hogy mennyire merev, nem elég fényes a hangja az akril Gravity-hez képest, ezért nem erőltettem, nem az én világom. A Gravity nagyon jó volt, amíg gyári állapotú, érdes volt az éle, de 1-2 hónap alatt lekopott fényesre. Ha járok az Andertonsban, tuti hozok még, drága, de tényleg jó, ha teljesen merev cucc kell. Rámarkolni, rálépni szigorúan tilos, a legó okozta fájdalom ötszöröse. :D

Az eddigi infók alapján a Tortex Sharp, a Tortex T3 és a Tortex Jazz 3 XL hiányzik a gyűjteményemből, azokat valószínű szeretném.

(#25352) MATEO6600
Én az erősítő gitárbemenetére szoktam kötni, mások a végfok bemenetére (ha van). Ha bírja az erősítő és nem búg/rezonál a váratlan frekvenciáktól, isten bizony jobban szól, mint fejessel vagy hifi hangfalon. Én nem kapcsolom ki a hangfal- és mikrofonszimulációt sem, jobban szól mindenestől.

[ Szerkesztve ]

(#26426) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok!

Van egy 3/4-es student akusztikus gitár amin a D húr elszakadt. Ez ilyen nylon húr ami valami fémmel van bepalástolva, tényleg nem vagyok szakértő, de újra szeretném húrozni, és érdekelne hogy ha ilyen húrt szeretnék venni akkor pontosan mire kéne figyelnem, mi az ami számít ilyenkor?

Előre köszönöm a segítséget. :)

(#27344) #20655360 válasza MATEO6600 (#27341) üzenetére


#20655360
törölt tag

Dara nálam csak normál éllel. Éles pengetővel soha nem működött vmiért.

Moleman: Hangosabban tok játszani vele, mint a jazz3-mal, ill. több magasat produkál, az se elhanyagolható.
Bár szeretem a nylont is (kellemesebb kézben tartani számomra), túlságosan tompa, brummogós hangot ad.

[ Szerkesztve ]

(#27455) #20655360 válasza Moleman (#27453) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem az a nylon szutyok nagyon durván vágja a vállamat. Sose csíptem.

Ülve játszok, szal mindegy, de egy jóféle széles pamut, vagy puha bőr hevedert kipróbálnék.

[ Szerkesztve ]

(#27973) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Nylonhúros gitárra szabad fémhúrt rakni?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27981) SunMount3r válasza Moleman (#27974) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Első gitárom (még nagyon kis gyerekként) egy zsibis (de külsőre nem rossz) nylon húros volt, csak úgy prüntyögni, ismerkedni vele. Aztán mikor koptak már a húrok, gondoltam teszek rá fémhúrokat ("úgyis egyre megy", semmit nem konyítottam akkor még ehhez, nem is volt ismerős se, vagy bármi infó forrás), kipróbáljuk úgy is. Egy ideig bírta (talán évekig is), aztán "szépen" beroppant tőle a test teteje. Először csak kicsit, és még úgy is behangolt maradt, lehetett rajta játszani (egy darabig). Aztán az egész nyak elvált a testtől és pá-pá...

(#27978) Panzermeyer: Már észrevettem egy ideje, de mi itt a topic-ban ez a nagy Les Paul fétis?! :D :F Szinte mindig csak ilyeneket linkeltek. (Mondjuk ez tényleg szép darab, pedig alapból nem vagyok nagy Les Paul fan...)

(#28351) Eastman


Eastman
őstag

nylon

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28896) Saccco válasza Plazmacucci (#28895) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez egy jó kérdés.
Utánakérdeztem.

Elektroakusztikus gitárba szeretett bele az illető. Azt nem tudni, hogy mennyire tudná kihasználni. Egy sima akusztikus gitár került a kezébe, de még nem tudja a fogásokat. Ezek, mint jobbféle gitárok merültek fel.

(#28897) Plazmacucci:
:DDD
Ahol én vettem a gitárt, ott a srác azt mondta, hogy ő olyan gitáron tanult, amin a húrok olyan kemények voltak, mintha egy "katyusából húzták volna ki", így ő nem ajánlgat csak nylon húros gitárt, mert nem azon múlik. :)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28919) FockeWulf válasza V.Stryker (#28918) üzenetére


FockeWulf
tag

Nylonhúroknak durván kell vagy egy-két hét mire beállnak. Jól tépkedd meg kifele miután behangoltad elsőre, majd ismét hangolás, tépkedés...
Fémhúrokat csak akkor tegyél rá ha tönkre akarod vágni... :)

[ Szerkesztve ]

(#29409) #72797440


#72797440
törölt tag

Sziasztok!

Milyen akusztikust gitárt érdemes venni kezdőnek gyakorláshoz? Használtban gondolkodok. Inkább a minőség fontos nem az, hogy új legyen. Nylon húrossal jobban szeretek játszani. Nem szeretném jövőre kicserélni mert nem elég jó.

(#29421) FockeWulf válasza #72797440 (#29420) üzenetére


FockeWulf
tag

Az első linken egy western SX van, tehát nem nylonos, hanem fémhúros gitár. Sosem volt a kezemben SX gitár, nem tudok véleményt mondani (meg amúgy sem vagyok egy nagy szakértő :D).
Viszont! Hangszedőket bele kókányolni egy gitárba szerintem hülyeség. Egy az, hogy ezektől az olcsó piezó hangszedőktől nem kell sokat várni, ha meg drágább hangszedőt veszel, akkor már többet ér egy jó mikrofon és úgy is simán kihangosíthatod. Sokkal szebben visszaadja a hangzását a gitárodnak,,, Persze mindennek csak akkor van értelme ha mondjuk fellépésed van...csak úgy szobába elektro akusztikust/elektro klasszikust venni tök felesleges. Szerintem.

(#29431) #72797440


#72797440
törölt tag

Igazából elég halk a nylon húros. Szerintem részletgazdagabb otthon kihangosítva gyakorolni, de ez csak az én ízlésem. 30 ezer forintos Fender klasszikust szabad venni? Csak a név miatt bízom benne.

(#30152) Szten Márs válasza BluEyes (#30151) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mint olyan ember, akit - egy ideje már - kizárólag a nylonos gitárok hoznak lázba, de nem kizárólag a klasszikus gitárok, ha nem haragszol, azért pár gondolatot hozzáfűznék ahhoz a hozzászólásodhoz.

Amikor elkezd az ember a gitárokkal foglalkozni, és a minden hangszerboltban megtalálható tömegcikkekkel barátkozni, akkor valóban kétféle gitár fog a kezébe kerülni - fémhúros, szinte bizonyosan dreadnought, 43mm nyakszélességgel (a szemöldöknél mérve) és nylonhúros, szinte bizonyosan klasszikus, 52 mm nyakszélességgel. Tehát ezeknél a gitároknál a nylonos nyaka valóban szélesebb. Vaskosnak viszont nem biztos, hogy vaskosabb. Egyrészt. Másrészt mindenféle vélt, vagy valós vaskosságtól függetlenül az, hogy a fémhúroshoz odaírtad a kényelmest, szimplán a saját szubjektív preferenciáid kivetítése, szerintem nem jó megközelítés. Nekem nem volt kényelmesebb egyetlen fémhúros nyaka sem, mint akár egy tipikus klasszikus gitáré sőőőőt... Mások vagyunk, mindenkinek más a kényelmes.

De a kutya nem is itt van elásva. Inkább ott, hogy ha az ember kilép ebből a tömegcikk világból, rájön, hogy a nylonhúros gitár nem feltétlen klasszikus. És ahogy halad előre az idő, egyre kevésbé lesz az. Azon kívül is, hogy érdemes a flamenco gitárokat különvenni a klasszikustól, egyre terjednek a crossover gitárok. Vékonyabb nyak - 50, 48, vagy akár 47mm - és esetenként ívelt fogólap. Sőt, akár 14. bundos testcsatlakozás. Miközben fémhúros vonalon a szélesebb nyakú változatok terjednek egyre jobban, főleg a fingerstyle népszerűsödése és térnyerése miatt. A 43mm mellett a 45, 46, vagy akár 48mm is simán ott van a kínálatban. Épp ezért adott esetben előfordulhat, hogy egy konkrét nylonhúros gitár nyaka keskenyebb, mint egy fémhúrosé.

Ez kicsit szörszálhasogató volt, tudom, csak kikívánkozott, ha már :) A pontosság jegyében, vagy mi.

De van egy ennél jóval szembetűnőbb dolog, amivel maximálisan nem értek egyet a linkelt hozzászólásodból. Ezt írod:

"A klasszikus gitárt akkor lehet ajánlani vételre, ha konkrétan klasszikus darabokat kívánunk tanulgatni"

Nem gondolom, hogy ez így lenne. Klasszikus gitárt akkor lehet ajánlani vételre, ha valakinek az fekszik kényelmesen a kezébe, és a nylonhúrok hangja tetszik neki. Tábortüzes gitározáshoz szerintem pl pont tökéletes a klasszikus, és sok máshoz, ami nem klasszikus zene. Na meg nem klasszikus nylonhúrosakat - most kénkrétan a crossover gitárokra gondolok - akkor is lehet ajánlani, ha valakinek a nylon hangja tetszik jobban, de a klasszikus gitár nem fekszik annyira a kezének.

Ezek sem klasszikusok túlzottan (bár persze a klasszikus zene fogalmának értelmezésétől függ, de értitek hogy értem):
- Metallica: Unforgiven 2
- Pirates of the caribbean: He's a pirate

A nylonhúroknak megvan a maguk hangja, íze, hangulata. Mindenhez IS lehet ezt választani, amihez a fémhúrost. A vízválasztó a szubjektív ízlés - kinek melyik hangja tetszik.

(Még annyit érdekességképpen megjegyeznék, hogy lehet tömör feje egy klasszikusnak vagy épp áttört feje egy fémhúrosnak is. Tudom, senki nem állította az ellenkezőjét, csak sokszor működik reflexből, hogy az egyiket csak az egyikhez, a másikat csak a másikhoz társítjuk.)

A végén még visszaszokok ide :)

(#30153) Szten Márs válasza KisApám (#30150) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tényleg azt döntsd el első körben, hogy nylonhúrost, vagy fémhúrost szeretnél. Aztán azt, hogy mennyit költenél rá. Azt kérlek vedd figyelembe, hogy a gitár egy hangszer, és ennek megfelelő ára is van. Már ha nem valami izét szeretnél venni, ami megszólalásig hasonlít ugyan a gitárra - de megszólalás után már a legkisebb mértékben sem.

Viccet félretéve, a hipermarketes hipergagyi gitároknak nem is a hangjuk a legnagyobb bajuk, hanem a használhatatlan hangolókulcsok, a pontatlan bundozás, az absztrakt geometriájú nyak és ilyenek - amik miatt még tanulásra is alkalmatlanok.

Ha tudsz egy kicsit pontosítani, akkor mi is könnyebben ajánlunk konkrét gitárokat is :K

(#30162) Szten Márs válasza KisApám (#30154) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"mind az akusztikus, mind a klasszikus gitárt"

:F A klasszikus gitár az egy fajta akusztikus gitár. Akusztikus gitár az, ami elektronika nélküli, tehát akusztikus megszólalásra van tervezve. Az akusztikus gitárokat meg lehet tovább csoportosítani fémhúros akusztikusra, meg nylonhúrosra. A nylonhúroson belül meg egy kategória a klasszikus.

30 ezer környékén, pláne tokkal nagyon nehezen fogsz bármit is találni legalábbis ami megvehető. Mindenesetre igen, az egy jó ötlet, ha körülnézel. Fémhúrosra az említett boltok teljesen jók (a stageshop kivételével, oda akkor érdemes benézni, ha minimum egy nullával többet szánsz gitárra), nylonosban pedig csapd hozzá mindenképpen a kil-t és a segovia-t.

(#30163) BluEyes válasza Szten Márs (#30152) üzenetére


BluEyes
őstag

Mint olyan ember, akit - egy ideje már - kizárólag a nylonos gitárok hoznak lázba,

Nem kicsi elfogultságot vélek itten felfedezni. De nincs ezzel semmi baj.
Az említett post egy totál kezdőnek ment, aki még csak közelébe se merészkedett korábban semmiféle gitárnak. Mint mostanra kiderült, a jelenlegi érdeklődőnk detto, most megy majd valami boltba, ahol megtekinti a két konstrukció közötti különbségeket. Az összeghatárt is megtudtuk (30k), amire nagyjából vakon fogadtam volna. Valahol korábban azt a postot is megtalálod tőlem, ahol a fémhúros Cort-ot meg a Yamaha C30 klasszikust ajánlom. És most is ezek lesznek az ajánlataim. Szerintem látható, hogy fölösleges mélyebben belemerülni, csak zavart okoz a kezdők fejében a túl sok információ, tartom hogy a postomban leírtak bőven elegek az első gitár megvételéhez. És azt is tartom továbbra is, hogy a legnagyobb kikúrás klasszikus gitárt tukmálni olyanra, aki nem kíván a klasszikus zenével foglalkozni.
Amikről te beszélsz, az a haladó(bb) gitárosoknak szól, és én erősen biztogatlak is, hogy szedd össze az anyagot, és írjad meg, akár egy Logout cikkben.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30165) Szten Márs válasza BluEyes (#30163) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Nem kicsi elfogultságot vélek itten felfedezni."

Hát de ezen nincs mit felfedezni, hiszen gyakorlatilag én magam írtam le, hogy nylongitár buzi vagyok :DDD

Viccet félretéve: ettől függetlenül én szeretem és tisztelem a fémhúros akusztikusokat is. Sőt, néha még kézbe is veszek fémhúros gitárt. Már akusztikusat. Elektromosat semmiképp, az számomra teljesen idegen, és a legkisebb mértékben sem vonz.

"Szerintem látható, hogy fölösleges mélyebben belemerülni, csak zavart okoz a kezdők fejében a túl sok információ"

Nem kell sokkal több információ, mint amit leírtál. Elég egy "általában" szót beszúrni a kellő részekhez (pl: nylonhúros gitár: "általában szélesebb nyak" a szélesebb helyett ), illetve kigyomlálni a szubjektív jelzőket, amik más embereknek nem biztos, hogy igazak (pl. "kényelmes"), Így nem lesz információözön sem, de mégis pontos a leírás.

"És azt is tartom továbbra is, hogy a legnagyobb kikúrás klasszikus gitárt tukmálni olyanra, aki nem kíván a klasszikus zenével foglalkozni."

Ez viszont egész egyszerűen nem igaz. Vannak emberek, akiknek szimplán kényelmesebb a klasszikus gitár, pont a nagyobb húrtávolságok, a szélesebb nyak miatt. Ha egy ilyen embernek a nylonos hangja jön be jobban, akkor neki a klasszikus a tökéletes választás, akkor is, ha tábortüzes akkordozgatást akar, meg akkor is, ha iron maiden-t, meg metallicát akar fingerstyle interpretációkban előadni. Ha viszont nem kényelmes neki a klasszikus, vagy a fémhúrok hangja tetszik neki jobban, akkor persze, felejtse el a klasszikust. És még továbbmenve hozzáteszem, hogy ha a nylonos hangja tetszik neki jobban, csak a klasszikus nem kényelmes, akkor ott vannak a crossoverek - nem véletlen említettem meg őket. És akár akkordozgatásra is.

"Amikről te beszélsz, az a haladó(bb) gitárosoknak szól, és én erősen biztogatlak is, hogy szedd össze az anyagot, és írjad meg, akár egy Logout cikkben."

Ilyesmire eddig még csak nem is gondoltam, de most, hogy mondod, egészen kedvet kaptam hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#30168) Szten Márs válasza Moleman (#30166) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"de a rózsafa hát miatt reménykedem, hogy befektetésnek sem rossz, most, hogy korlátozták a kereskedelmét"

Én csak a brazil rózsafa kereskedelmének korlátozásáról tudok. Ez indiai rózsafa, legjobb tudomásom szerint itt nincsenek korlátozások. Persze tévedhetek. Esetleg tudsz róla valami anyagot, infót?

"én is nejlonon kezdtem, "mert azon kell""

Uhh, ez egy nagyon rossz beidegződés, és ahol csak lehet, ez ellen viszont szót szoktam emelni. Azért mondják, hogy azon "kell", mert hogy az puhább és kevésbé bántja az ujjbegyet. De amikor tizenegykét éves kislányok vígan megtanulnak fémhúroson játszani, akkor felnőtt férfiaknak is azt mondani, hogy kezdjenek nylonnal, nehogy a végén még bibis legyen a pici ujjacskájuk, hát az számomra több, mint értelmezhetetlen. És látok ilyet, nem kevésszer. Tévedés ne essék, nem ellened, vagy bárki ellen beszélek, akiket rádumáltak a nylonoson kezdésre, hanem azok ellen, akik képesek rádumálni másokat a nylonra, "azon kell kezdeni" felkiáltással. Egyszerűen agyament dolognak tartom. A "jajj, fájni fog az ujja" izén kívül meg nincs semmi, de abszolút semmi ok, hogy miért klasszikuson kezdjen valaki, ha úgy amúgy nem azon szeretne.

(#30176) updog válasza Szten Márs (#30168) üzenetére


updog
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy én bementem anno a hangszerboltba tizenpár éve, kockásingben, alatta Nirvana póló, szakadt farmerben, mondom, hogy szeretném megvenni életem első gitárját, if you know what I mean, és kacsingattam a 15-20.000-ért kirakott ütött kopott rissz-rossz second hand elektromos gitárok felé.

Nemúgyvanazmer'tanulninyájlonkell, a vége az lett, hogy rámsóztak 30-ért egy eléggé alja, ellenben zsírúj East elektroakusztikus nylonhúros gitárt, négy évig Nirvanatól kezdve System of a downig mindent azon játszottam :DDD BTW azóta is megvan, szó se róla, megszerettem :) De nagyon utálom ezt a sztereotípiát, hogy első gitár = klasszikus, miközben azért mentem a hangszerboltba, mert szutyok punkot meg metált akartam elkezdeni játszani, csak tényleg fogalmam nem volt róla, hogyan működik ez az egész.

Jó persze most eleve ilyet keresett a kolléga :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#30183) Szten Márs válasza updog (#30176) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fantasztikus... ezek a szakértő eladók :W

Nem mellesleg ez a "nylonossal kell kezdeni" mánia olyan finom mellékhatásokkal jár, hogy az emberek a klasszikus, illetve általában a nylonos gitárokat elkezdték kezdőgitárnak látni, amit majd kinő az ember, és akkor vált valami komolyabbra... pedig hát...

Amúgy egy gitáros topicban miért ír mindenki OFF-ban a gitárokkal kapcsolatos élményekről/véleményekről? :F :DDD

(#30184) bigrob válasza Szten Márs (#30183) üzenetére


bigrob
őstag

Szerintem ezek az olcsóbb belépő kategóriás akusztikus vagy nylonos gitárok arra jók hogy eldöntse az ember, hogy akar-e komolyabban foglalkozni a dologgal.
Valami zerdo/well western gitárral kezdtem, házhozszállitással 13-ért :D
1-2 hónapra rá jött is az elektromos, mert szarul jött át a Rammstein ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30713) FockeWulf válasza eszement24 (#30710) üzenetére


FockeWulf
tag

Daddario EJ27N használható, jó készlet, normal tension, én is olyant használok klasszikuson, nekem bevált.
Viszont azt tudnod kell hogy a nylon húrok több nap, akár egy-két hét is mire beállnak, addig folyton utána kell hangolni. Mindig kevesebbet, kevesebbet s végül jó lesz.

(#30725) FockeWulf válasza brickm (#30724) üzenetére


FockeWulf
tag

Mind a 6 húr nylon...

Fotón úgy látszik, hogy nagyon magasan vannak a húrok...

[ Szerkesztve ]

(#30898) suits


suits
tag

Ez fémhúros vagy nylon?Nekem fémnek tűnik de nem láttam még ilyen fejjel fémhúrosokat...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30899) Kobe válasza suits (#30898) üzenetére


Kobe
veterán

A 3 vastagabb fem, a masik 3 nylon

(#30900) Whit3Rav3n válasza suits (#30898) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Fémhúros gitár, ritka az ilyen fej a fémhúrosnál de elöfordul.

@ -=Libria=-:

Klasszikus gitárnál minden húr nylon, csak a mény húrok körbe vannak csavarva fémmel. A videoban a gitár viszont egyértelmüen fémhúros.

[ Szerkesztve ]

(#30904) Szten Márs válasza suits (#30898) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ilyenkor ne a szemed legyen az elsődleges érzékszerved. Hagyatkozz a füledre, a szemed akár be is hunyhatod. Hallani fogod, hogy ezek bizony fémhúrok. A nylonhúroknak teljesen más hangjuk van.

Amúgy nem túlzottan szokatlan dolog az áttört fej fémhúros akusztikuson, bőven lehet ilyet látni. Sőt, mondok meredekebbet: vannak klasszikus gitárok is tömör fejjel. Ne a fejet nézd, ha el akarod dönteni, milyen gitárt látsz.

Ezt a felül fémhúros, alul meg nylon dolgot felejtsd el, ilyen nem létezik. Ez csak egy gyakori félreértés, ami azért alakult ki, mert a basszus nylonhúrok be vannak sodorva egy fémszállal, de attól az még nylonhúr. Ahogy írták is már előttem.

(#30906) Kobe válasza brickm (#30905) üzenetére


Kobe
veterán

azt nem mondtam hogy lenne, csak nézd meg a fejről készült közeli képet. meg a többit.....Nekem nagyon úgy tűnik az alsó 2 húr az nylon, képek alapján full átlátszó....

(#30910) FockeWulf válasza brickm (#30909) üzenetére


FockeWulf
tag

Persze hogy fémhúr, már eleve a vastagságából vagy inkább vékonyságából is egyértelműen látszik hogy fém.
Ahogy SztenMárs is írta, a felül nylon, alul fém szerű dolgok nem léteznek, mert az ég világon semmi értelme.

(#31179) Szten Márs válasza madmike (#31175) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Klasszikus gitárra fémhúrokat tett az ismerősöd... Ez bizony jó eséllyel ilyesmivel jár, ezért történt ez a baleset. Hívd fel a figyelmét rá, hogy még véletlenül se fém húrkészletet vegyen rá (és véletlenül se ezeket a húrokat tegye vissza), hanem vegyen egy rendes nylonhúrkészletet, és azzal húrozza fel a gitárt. Ha kész és újra használható lesz persze :)

[ Szerkesztve ]

(#31182) #96302336 válasza Szten Márs (#31179) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ha jól látom a képen azok bizony nylon húrok. Legalább is az E1 H, G, biztosan az. ott a kicsi csomó a húrgomb végén. Én is hasonlót vettem az öreg Cremonára, Ernie Ball nylon húrok, bronzozott mély húrokkal.nem kell már bajlódni a csomózással, ott van rajtuk gyárilag a "gomb"
Túl meleg, nagyon száraz helyen tárolt gitárnál előfordulhat, hogy meggyengül a ragasztás.
Az új húrkészlet természetesen igaz, az mindig jó ötlet. Meg egyben bosszúság a nylon húroknál, hogy egy hét, míg beállnak.

(#31255) Whit3Rav3n


Whit3Rav3n
senior tag

Nemreg téma volt a nylon húr az elektromos gitáron, ez már valosagga valt ugy néz ki optikai pickup-al.

[ Szerkesztve ]

(#32832) Kobe


Kobe
veterán

Cort cec5 mennyira vallalhato tuzifa? :)
Regota szeretnek egy vekonyitott, cutawayes nylonhuros elektroakkisztikot, most pont hirdetnek egyet egesz jo aron

Ennel vekonyabb testu kivitel sztem mar csak a cort sunset lenne de eleg huzos, ennyit nem aldoznek ra

Vagy 40K korul van a cec5nel jobb cucc? (ujonnan a cec1 is msjd 50K)

(#33697) FockeWulf válasza Speeedfire (#33696) üzenetére


FockeWulf
tag

20-30 ezer között nem nagyon veszel használható fémhúros akusztikus gitárt. Talán használtan egy Cort AD810-est, vagy Epiphone DR-100-ast...
Ha nylonhúrost vennél akkor 25-30 környékén kezdésnek jóka Valenciák, Horák, Yamahák (kicsivel 30 felett).

(#33699) FockeWulf válasza Speeedfire (#33698) üzenetére


FockeWulf
tag

Ha jó állapotban, megvigyázva találsz használtat, talán még jobban is jársz. Egyedül a bundok kopottsága amire érdemes figyelni... De sok gitár van a használt piacon, melyek alig lettek nyúzva. A tulaj ráunt a gitározásra, másikat vett, stb...
Fémhúros vagy nylonos kellenne?

[ Szerkesztve ]

(#33700) Speeedfire válasza FockeWulf (#33699) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én is azt néztem, hogy sok gitárnál oda van írva, hogy kb 3x használta. Vagy fél éve vette, és még gari is van rajta.

Fémhúros vagy nylonos kellenne?
Amit így kivettem a neten a kettő közül szerintem nekem a fém kellene.

Közben ha jól látom ez mind ajánlott kezdőknek:
YAMAHA F-310
IBANEZ V50NJP
CORT AD810 OP
EPIPHONE DR-100
FENDER CD-60

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34147) Real_Necro válasza FockeWulf (#34146) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nylon húrosban létezik csak?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.