Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6984) rrbmirgamid válasza Eastman (#6977) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Én használtam kb. 2-3 éve, de eladtam. Amit azóta sajnálok is. Hogy miért is?

Amiért eladtam, az a torzító rész. Valahogy - ezért biztos kapok majd Boss hívőktől :-) - a torzítás része nem valami nagy szám, sőt!! :-) A reklámjai szerint az összes torzítós kispedál hangja benne van. Valóban választható, de az eredmény - szerintem - nagyon középszerű. Az én ízlésvilágomnak egyáltalán nem felel meg. (Igaz ez a kispedálokra is, néhány már járt nálam.)

A többi része miatt bánom már, hogy eladtam.
Modulation, Delay, Noise Gate, Compressor, Reverb része nagyon jól használható!! Tone Modify nem annyira kiemelkedő, mint amennyire reklámozták. De használható az is.
Expression pedal is nagyon jó: több funkcióval, nagyon szerettem.
Persze van benne hangoló is, ami szintén jó.
Programozását könnyen meg lehet tanulni egy kis manual után.

A három kapcsolóra három különböző beállítás (az összes modullal együtt). Azt hiszem, ez mindenkinek elég kell, hogy legyen. :-)

Elméletben két erősítő kimenet, bár ezt nem próbáltam akkor, most megtenném.

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#7016) Womb válasza Bencsizy (#7013) üzenetére


Womb
senior tag

Tompításra: sok gyakorlás.
Kurva sok gyakorlás.
Az lazít el, az tesz magabiztossá, attól leszel gyorsabb, pontosabb.
Nincsenek trükkök.

Hangolódás: Ne tekerj fel sokat a kulcsokra. Ha mégis úgy szereted, szorosan egymás alatt legyen a húr, jól megtépve. Új húroknál mindig lesz eresztés.
Kulcsokat ellenőrizd, hogy ne engedjenek. Húzd meg a csavarokat a kulcsok fejénél (azé' ne tépd meg) az anyákat a fejen. Főleg, ha a kulcsok nincsenek csavarral is rögzítve.

(#7025) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Meghúztam most a hangolókulcsokat, és most faszán bírja :)

Gondolkodtam már rajta, hogy elviszem vmi hangszerészhez, hogy úgymond "még jobb gitár legyen", jobb beállításokkal többet ki lehet hozni belőle.

Amúgy nem új húrokat raktam rá, azt valszeg a következő hónapban fogok, mert már eléggé le van kopva az a kis szürke "hám".
Ti milyet ajánlotok új húrnak?
Ezen az Epiphone les paul 100-on egész jók vannak, tetszik a tapintása is, vmi ilyesmi kellene. Húr vastagság, keménység befolyásolja a hangot? Keményebb, puhább húroknak mik az előnyeik?

(#7078) Womb válasza Inv1sus (#7076) üzenetére


Womb
senior tag

Az új G-210-es Cort-on már vintage tremoló van olyan, mint a Fender Vintage gitárokon.
Csak lefelé tremolózhatsz, azt is moderáltan, de célnak tökéletesen megfelel.
Azonkívül nem kötelező használni, sokan nem is használják. Ha nem nyúlsz hozzá, vagy csak finoman tremolózól, nem hangolódik el.

Balkezes vagyok, G szériából csak ez a modell van balosba. Sokszor próbálgattam, majdnem vettem is egyet, de végül is egy jóval drágább gitárnál kötöttem ki.

Szerk: A gitár honlapja.

[ Szerkesztve ]

(#7085) Eastman válasza matyi94 (#7084) üzenetére


Eastman
őstag

Edzőbá' egy hétig bejátszik egy új húrkészletet, aztán teszi vissza a csomagba. Így koncerten húrszakadásnál már megnyújtott húrt tesz fel, nem hangolódik ott élesben. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7136) Eastman válasza Inv1sus (#7134) üzenetére


Eastman
őstag

Annyiból jó, hogy tartalmaz a csomag minden egyéb perifériát amire az elején költened kellett volna még a rászánt összegen felül (hangoló, kábel, stb...). Bölcs döntés volt, hogy a kis Marshallra cseréltetted a kombót. Én arra kérlek, hogy maradj itt velünk 1-2 hét, hónap múlva, mert várjuk a teszteket!
...ja, és írj egy privátot, ha a kezedben a gityó, addig befejezem a kezdő akkordtáblát amit a napokban szerkesztgetek és majd Neked is átküldöm .pdf-ben. Long Live Rock & Roll!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7289) benedekco


benedekco
addikt

Ha már hangszer beállításról van szó.
Adott ez a hangszer: Squire Bullet Strat

Mit lehet tenni akkor ha nem pontos a hang.
Behangolom hangolóval az üres húrokat. Mind tökéletesen 0 értéken a megfelelő hangban. De ha lefogom a hangokat sorjában, pl a 6. húron egy G-t, akkor az már pluszban szól. Azaz magasabban mint kellene. Ahogy haladok oktáv felé úgy távolodik, majd egy idő után megint beáll és oktávnál megint jól szól.
Remélem érthetően írtam le a dolgot. Szóval emiatt a hang elcsúszás miatt elég hülyén szól mikor lefogok egy G-t a hatodik húron és mellé játszom a harmadik húrt akkor hamiskásan szólal meg. Namost lehet, hogy ez normális, csak nekem zavaró... pont ezért is kérdem mi ez a szitu?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7304) Eastman válasza benedekco (#7289) üzenetére


Eastman
őstag

Oktáv, menzúra jó? Tehát, ha a 12. fekvésben lefogod bármelyik húrt, tiszta hangnak jelzi a hangológép? Ha üveghangot fogsz ugyan ott, tiszta hangot mutat a gép? Ha nem a válasz akkor az aktív húrhosszt kell finoman beállítani a húrláb végén található 6 db csillagfejű csavarral. Csekkold, lehet, hogy csak egy húr nem stimmel. Nekem a G mászkál el a Straton...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7397) attailor


attailor
csendes tag

Szevasztok!
Hosszas vajúdás után sikerült kettőre leszűkítenem az anyagi kereteimnek megfelelő akusztikus gitárokat,erre:
http://www.powerstate.hu/index.php?mod=sh_det&&kat_id=7&&ter_id=2601
és erre:
http://muziker.hu/akusztikus-gitarok/6-huros-akusztikus-gitarok/sx_om-160-vintage-sunburst.html
Az utóbbinál külön rendelek hozzá egy állványt és 1 hangológépet,1-2 pengetőt 5700-ért,s az ár ugyanott van.
Mindjárt indulok,megnézem a közelben 1-1 üzletben,hogy is néznek ki ezek a valóságban,aztán majd alszok rá 1-2-t mielőtt rendelem valamelyiket.
De azért a kritikát is szívesen veszem a hozzáértőktől,ne fogjátok vissza magatokat!))))

(#7398) benedekco válasza attailor (#7397) üzenetére


benedekco
addikt

Ha nincs sok pénzed miért veszel hangológépet? Együttesben fogod nyomni? Vagy felvételeket készítesz majd?
Szerintem tényleg fontos, hogy be legyen hangolva a gityód de akkor is elég egy hangvilla. Megpendíted, benyomod a füledbe és hozzá hangolod az A húrt, majd a többit az A-hoz.
Egyszerű tényleg.

Link-esítésre segítség, idézem innen:
"- Hogyan lehet egy hozzászóláson belül formázni a szöveget (kiemelés, off, link, stb.)?

- Szerkesztésnél minden ablakban ott van az alábbi részlet a szerkesztőablak alatt:


legegyszerűbb használat: írsz egy szöveget, kijelölöd, és a fenti kattintható kódok valamelyikére kattintassz.
sorban a kattintható kódok jelentései:
B: félkövér
I: dőlt
U: aláhúzott
OFF: (OFF) ezzel lehet egy sort off-ba tenni.(/OFF)
Link: link, pl. a fenti kép "

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7399) Seraph 16 válasza attailor (#7397) üzenetére


Seraph 16
őstag

Hát itt vannak nálam sokkal nagyobb szakértők, de én is nem rég nézelődtem, és ebben az árkategóriában a következőket ajánlanám:
Cort ad-810 Nagyon sokan ajánlják a kategóriájában (én is) végső ára 22,5e
Epiphone AJ-100 vagy a dr100 is jó. Ezt is nagyon sokan szeretik 25e
esetleg:
Ibanez v50 pack havernak valami ilyesmije van, a hangja nem rossz, de egy kicsit magasan vannak neki a húrok. 30e

Ha most vennék ilyen gitárt, akkor én alighanem az első kettő közül választanék. Majdnem ad810-et vettem anno, de végül inkább spóroltam egy kicsit a tömör fedlapra.

Szerk.: benedekconak igaza van a hangológépet illetően. Ha van mikrofonod a géphez, vagy van okostelefonod, azzal is lehet hangolni elég pontosan.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7400) benedekco válasza Seraph 16 (#7399) üzenetére


benedekco
addikt

Ja igen ezt el is felejtettem mondani, hogy ráadásul ha pc-vel és egy mikrofonnal rendelkezik az ember akkor szintén kiváltható a hangológép.
Én pl ezt a progit használom. Shareware, ez csak annyit jelent, hogy minden indításnál tudatja velünk a progi, hogy meg vásárolhatod az x-y weboldalon. De amúgy teljes értékű szoftver.
De bármi mással is működik, akármilyen hangszert hangolhatsz vele. Még spéci, vagy asio-s hangkártya sem kell hozzá, elég az alaplapi integrált.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7401) izomhod


izomhod
senior tag

kéne nekem valami hangoló+metronóm, amivel basszusgitárt IS lehet hangolni

a pocket pod csak a D és a G húrt érzi a 4 húroson:)

mit ajánlanátok 5000 ft-ig?

innen vásárolok, de bal oldalon a menüben van olyan is, ami nem korg

köszi

(#7404) izomhod válasza benedekco (#7403) üzenetére


izomhod
senior tag

na ezt sose tudtam előhozni

asszem ha felveszed és nem ütsz be számot, az a vonal hang az A haneg, nem?

nem tudjátok mikrofonos hangolóval bemérni, hogy 440 hz -e?:))

(#7415) Szten Márs válasza benedekco (#7398) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem ilyet azért ne tanácsoljunk senkinek. Egy kezdőnek kb kötelező felszerelés a hangológép.
Persze, vannak emberek, akiknek eleve elég jó a hallása ahhoz, hgoy akár az általad leírt metódussal be tudjanak hangolni. Ez az emberek bőven kisebb hányada. Gondolom a tiéd is elég jó hozzá, de ettől még nem szabad megfeledkezni arról, hogy nem mindenki rendelkezik eleve ilyen adottságokkal. Ilyen alapon aki képes behangolni a gitárt hangvilla nélkül, csak a belső hallása alapján meg írhatná azt, hogy minek hangvilla, együttesbe kell, vagy felvételre? Nem kell az... persze ugyanúgy nem lenne igaza...
Arról nem is beszélve, hogy a hangvilla a lehető legroszabb eszköz erre. Nem tudod egyszerre a hangvillát fogni, az A húrt pengetni és a hangolókulcsot tekerni, mert ehhez három kéz kéne... így csak az alapján a hang alapján hangolhat valaki, ami a fülében maradt... szintén nem mindenki tudja ezt megtenni.

Baromi fontos, hogy a gitár hangját úgy szokja meg az ember, hogy helyesen legyenek hangolva a húrok. Így van lehetőség arra, hogy helyes hallás alakuljon ki. Maximálisan nem tartom igaznak, hogy csak akkor kell hangológép (tehát akkor kell tökéletes hangolás - tudom, sokan tudnak nélküle is, de csak ismételni tudom magam, bőven nem az emberek többsége, főleg nem az elején), ha együttesben nyomja az ember, vagy felvételt készít. Ha csak magának játszik az ember, akkor is pontosan ugyanolyan igényességgel kell hangolni és mintha felvételt készítene, vagy közönség előtt játszana, ha ezt nem érezzük, akkor már valahol elég rossz úton haladunk.

A mikrofon, meg számítógép kombó akár még jó is lehet... de akkor és csak akkor, ha kizárólag otthon akarjuk használni a gitárt. Ha valahova el akarjuk vinni, már bukta az ügy. Az okostelefon + megfelelő program összeállítás esetleg még jó lehet, ha nincs, akkor a hangológép, ahogy írtam, kb. kötelező tartozék. Kifejezetten rossznak tartom bárkit erről lebeszélni, minden szempontból. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#7417) izomhod válasza Szten Márs (#7415) üzenetére


izomhod
senior tag

én is amondó vagyok, hogy kell a hangológép

ha belőném az A hangot valahogy, ott van még 5 húr, azzal szarakodni, vagy jó lesz, vagy nem, főleg ha kezdő az ember

az a 3-4e ft nem tétel, vagy inkább úgy mondom, hogy egy kisebb buli ára

(#7419) benedekco válasza Szten Márs (#7415) üzenetére


benedekco
addikt

Hát ezzel most nem értek egyet. Szerintem aki hangszeren akar játszani annak kell annyira hallani, hogy egy gitárt be tudjon hangolni, pláne ha akusztikus gityóról van szó. Annak idején mikor általánosban jártam gityózni akkor mindenki maga hangolta a gitárt(kb 10 emberke). És általában sikerült mindenkinek. A kivételek meg amúgy is hamar abba hagyták a hangszeren való játékot(és nem azért mert nem tudtak hangolni, hanem mert nem volt semmilyen zenei hallásuk). Mert ha ehhez nincs füle akkor máshoz se lesz.
Nekem kb elég jó a hallásom. Megadom magamban az "A" hangot és általában a villa is ugyan azt adja vissza. A múltkor (életemben először), pl csak úgy hasra ütésre egy belső hanghoz behangoltam a klasszikust, tökéletes lett. Ez ilyen, nekem mákom van. De ettől függetlenül nem egy botfülű ismerősöm akart hangszeren játszani és az volt a tapasztalat, hogy aki be tudta hangolni a hangszert az tovább(több ideig tanulta, vagy járt tanárhoz , vagy ilyesmi) is zenélt hobbi szinten.
A hangvilla tökéletes eszköz a hangoláshoz. Amíg egyik kezedben fogod addig a másik kezeddel pengetsz egyet és a kulcsot a megfelelő irányba eltekered. Mióta gityózom azóta hangvillát használok. Soha nem okozott gondot a használata. Persze az elektromoshoz már jobb egy erősítőbe dugni a gityót, de akkor már egyszerűbb az általam linkelt progit használni, vagy bármilyen másikat.
Ha sose tanulod meg behangolni a hangszert akkor a füled se tanulja meg a jó hangot. Csak egy mutatóhoz vagyok kötve, ami megmondja jó-e a hang vagy sem. Nem egyszer láttam koncerteken a zenészeket fülre hangolni. Se hangoló, se semmi, csak szólt a gityó állítgatta a hangolókulcsokat és kész is.

Mellesleg nem érzem, hogy csorbát szenvedett volna a fülem attól, hogy nem tökéletes A-ra volt a cucc hangolva. Persze ha az ember kottából(és nem tabulatúrára gondolok) játszik ott már más lehet a mese. Azt Én is csak nemrég kezdtem el. Ott azért jó ha az ember feje összhangban van. De a villa ott is tökéletes hangolóeszköz.
Egy jó gitár boltban, Pesten. Xyz a bolt neve, tök mind1. A lényeg, hogy ott ki van rakva egy bazi hangvilla. Nem hangoló, csak egy rezonáló dobozba szórva a villa. Meg lehet ütni egy textillel borított ütővel. Ahhoz lehet gityót hangolni.

szerk:
Hozzáteszem azt is, hogy egy kezdő. Azaz még az is benne van, hogy 3 hét múlva otthagyja az új hobbiját. Nem egy ilyet ismerek.
Van olyan is, aki már rég nem gityózik, de azért kint van a csilli-villi elektro gitár meg takarítják és a szoba dísze, de nem használják. Csak mutatóba van a vendégeknek, hadd lássák. De ez már tényleg teljesen más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7420) Szten Márs válasza benedekco (#7419) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet, hogy nem értesz egyet, de attól még ez a helyzet.

Csak ismételni tudnám magam, de szerintem felesleges. Lehet azt mondani, hogy csak az tanuljon hangszeren játszani, akinek eleve ilyen meg olyan jó hallása van, csak épp felesleges és nem is hiszem, hogy bármihez köze van, amit a zene jelent. Nem, nem kell tudnia semmit annak, aki zenélni akar, egyet kell tudnia: élvezni a zenét, semmi mást. Lehet bárkinek bármilyen jó hallása, ha ezt nem érti, akkor bukta az egész dolog. Játszhat tökéletesen, hangolhat tökéletesen, de nem ez jelenti a zenét. Nagyon hasonló ez ahhoz, amit a virtuozitásról írtál - és amivel mellesleg maximálisan egyet is értek.

Hadd ne hangozzon már el itt olyan, hogy aki nem tud egy hangvillával behangolni kapásból egy gitárt úgy, hogy előtte nem játszott hangszeren és nem volt zenei képzésben része, annak úgysem lesz semmilyen zenei hallása, és úgyis abba fogja hagyni a gitártanulást. Már elnézést kérek, de ez sültmarhaság. A hallás fejlődik. Ugyanúgy, ahogy a látás, ha vizuális művészetbe kezd az ember. És igen, az emberek nagy része nem fogja tudni jól belőni a gitárt így hallás után kapásból. Ha megszokja a helyes hangokat, akkor adunk neki esélyt, hogy kialakuljon a hallása.

Ha nem lesz tökéletes az A, bár relatívan jók egymáshoz a húrok, az sem egy túl jó dolog. Nem csak aról van szó, hogy csorbát szenved-e a füled (bár igen, valószínűleg hátráltatja a helyes hangok megszokását) hanem igényességről is. Nem csak egy koncerten kell igényesnek lennünk, és nem csak akkor, ha felvételt készítünk. Legyünk magunkkal szemben is igényesek.

Az meg teljesen téves, hogy akkor nem tanulja meg a jó hangot a fülem, ha nem kapásból, a nulláról fülre hangolgatva kezdek.

A hangvilla pedig bár alkalmas lehet megfelelő hallás kialakulása, vagy eleve megléte esetén a gitár hangolásához, de ettől még nem ajánlom sem most, és a későbbiekben sem fogom. Egyszerűen arról van csak szó, hogy minden ilyen segédeszköz közül ezzel a legmacerásabb gitárt hangolni, nem arról, hogy lehetetlen vele. Minek ajánljunk macerásabb eszközt, ha van egyszerűbb? Ha már nagyon fülre akarunk hangolni, akkor van hangolósíp.

Csak ismételni tudom: a hangológép kezdéshez kb. kötelező. Ha valaki nagyon királynak érzi magát, akkor max annyira használja majd, hogy leellenőrzi magát. Ha mégsem annyira király, akkor meg annak segítségével fejlődik majd hozzá a hallása.

[ Szerkesztve ]

(#7422) benedekco válasza Szten Márs (#7420) üzenetére


benedekco
addikt

"Hadd ne hangozzon már el itt olyan, hogy aki nem tud egy hangvillával behangolni kapásból egy gitárt úgy, hogy előtte nem játszott hangszeren és nem volt zenei képzésben része, annak úgysem lesz semmilyen zenei hallása, és úgyis abba fogja hagyni a gitártanulást. Már elnézést kérek, de ez sültmarhaság."
Azt hiszem ebben egyet kell, hogy értsek veled. Úgy gondolom ilyet nem is állítottam. Nem hiszem, hogy ha nekünk ötödikeseknek (amikor először kezdtem tanulni), elég volt 10perc és megtanultuk, a hogyan-t. Aztán gyakorolva picit már következő órára mindenki meg tudta csinálni maga. Nem kell ehhez sok előképzés, de valamennyi kell. De ma a youtube korában szerintem az nem lehet akadály, hogy ennyi előképzést ott megszerezzen az ember.
Ha nem lesz tökéletes az A hang, akkor is tökéletes lehet a hangszer önmagához képest. Azaz szolmizációs hangokban gondolkodva jó lesz a hangszer.
Szerintem nem egy nem két művész van akik nem használtak a kezdetekben hangolót. Nagyon sok híresség, nagy előadó van akikről azt olvasni, hogy itt meghallották az adott hangszert majd autodidakta módon tanulták meg. Általában ilyenkor nem volt ott a hangoló. Főleg ha a 40-80évek közötti időszakot nézzük. Akkoriban nem voltak olyan elérhetőek ezek a műszerek. Régen se kellett, a villany feltalálása előtt. Biztos más volt, lehet, hogy nehezebb volt, de nem volt képtelenség behangolni. Sőt akkor is születtek csodás szerzemények.
A lényeg, abban van, hogy most mind ketten leírtuk a véleményünket. Itt van a fórumban. Akik meg ebben a témában keresgélnek, azok meg megtalálhatják a vitánkat. Aztán eldöntik, hogy mit látnak fontosnak, majd döntenek.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7423) Szten Márs válasza benedekco (#7422) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az emberek zömének füle nem 10 perc után fog ráállni a helyes hangokra. Lehet ez ellen tiltakozni, de ez van. Azt én is írtam, hogy önmagához képest lehet helyes a gitár attól, hogy az A nem tökéletes, de nem hiszem, hogy ez célszerű, főleg, ha elkerülhető.

Soha nem írtam, hogy lehetetlen volt régebben hangolni és emiatt nem születhettek csodás szerzemények, ez elég nagy hülyeség lett volna, és igazából ez az egész gondolatmenet annyira offtopic a vitánk szempontjából, amennyire csak lehet.

Természetesen régebben nem volt hangológép, mégis ment sokaknak. Ma is megy
sokaknak. De hidd el, még többeknek nem megy és régebben sem ment, a hangológépek kora előtt sem. Csak akkor azok az emberek nem tudtak mit csinálni. Most meg tudnak. És igencsak élhet bennük is a zene. Ilyen egyszerű. Ne akarjunk valamit élből elutasítani, aminek rossz oldala nincs, jó viszont annál több. Nem látom semmi értelmét.

Ne tévesszük szem elől a zene értelmét... könnyen fel lehet ülni saját magunknak, hogy jé, milyen jó fülünk van, de lássunk ennél tovább.

[ Szerkesztve ]

(#7425) benedekco válasza Szten Márs (#7423) üzenetére


benedekco
addikt

Nem állítottam azt sem, hogy 10 perc után hangolja be a gitárt valaki. Azt mondtam, hogy tíz perc oktatás után már tudjuk a metódust. Aztán gyakorlás és menni fog. Ne forgasd ki a szavaimat kérlek!
Azt sem írtam, hogy olyat állítottál volna, hogy nem születtek volna jó szerzemények. Ezt csak azért mondtam, hogy az ember belegondolhasson abba, mi volt, mi lehetett régen.
Most is kitartok amellett, hogy egy gitár behangolása nem nagy ördöngösség. Az elsők között kellene megtanulniuk az embereknek. Attól függetlenül, hogy használ-e hangológépet vagy sem. Annak idején valami kópé azt nyilatkozta... talán Paul McCartney, hogy ha megtanultad behangolni a gitárt, akkor már félig tudsz gitározni. Persze ezzel Én sem értek így egyet, de azért érezni belőle valamit. Kinek mi megy át, ki hogyan értelmezi.
Ami még fontos. Hogy ki mit tűz ki célul. Ha valaki azt tűzi ki, hogy "megtanulok gitározni", az oké, de milyen szinten? Van egy jópár ismerősöm akik meg akartak tanulni, de ez azt jelentette, hogy a csalamádéból tudja az alap akkordokat és azokat a nótákat tudják házibulin/tábortűz mellett - 6 sör után - kísérni. Ehhez szerintem teljesen felesleges a hangológép. De van, aki csak a maga kedvéért otthon akar megtanulni, hogy kibővítse a tudásbázisát, vagy fejlessze/tréningezze az agyát. De aki "komolyan" (na ez mit takarhat?) akar annak sem mondanám, hogy hangoló nélkül nem lehet, és egyszerűen az kell a gitározáshoz. Mert ha ez így lenne akkor sokan ma nem is zenélnének. Nyilván ez egy baromi jó dolog. De a gyökerekről és az alapokról sosem szabad megfeledkeznünk. Szerintem konzira se vesznek fel olyan embert akinek nincs füle egy 6húros gitárt behangolni.
A gityótanárom szerint a csúszásgátló és a lábtartó a kötelező kellék. A jazzgitáros ismerősöm szerint meg a tudás... meg a húrtekerő kurbli. Kinek mi. Szerintem egy gitár és lelkesedés a kötelező kellék. Azon felül meg tudd behangolni a gitárt magad és nem kell tökéletesen, csak szóljon rendesen. Amúgy rengeteg gitárt nem is lehet rendesen hangolni. Még hangolóval sem. Mint ahogy fentebb írtam az elektromos gityóm mizériáját, de még nem volt időm vele komolyabban foglalkozni (mert itt a fórumon írogatok ;] ).
A gitár hangolása kismillió helyen le van írva a neten, a google is segít benne.

"Ne tévesszük szem elől a zene értelmét... könnyen fel lehet ülni saját magunknak, hogy jé, milyen jó fülünk van, de lássunk ennél tovább." - Ezt nem értem, kifejtenéd bővebben? Ennek ellenére mégis reagálok rá. Sajnos azt érzem, hogy a fülem 10x jobb mint a tudásom a hangszerekhez, szóval kb csak kritikusnak lennék jó :P

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7433) Szten Márs válasza benedekco (#7425) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Nem állítottam azt sem, hogy 10 perc után hangolja be a gitárt valaki. Azt mondtam, hogy tíz perc oktatás után már tudjuk a metódust. Aztán gyakorlás és menni fog. Ne forgasd ki a szavaimat kérlek!"

Nem kiforgatni akartam, félreértettem. Elnézésedet kérem. :B

Egy dologgal maximálisan egyetértek: "Szerintem egy gitár és lelkesedés a kötelező kellék"
Abszolút így van, és itt legyen is ez a zárszó. A többire már csak magamat tudnám újra ismételgetni, de szerintem tényleg leírtuk mindketten, amit akartunk és nem is hiszem, hogy fog változni bármelyikünk álláspontja a téren :)

Ja igen, még egy dolog, amit kértél.

"Ne tévesszük szem elől a zene értelmét... könnyen fel lehet ülni saját magunknak, hogy jé, milyen jó fülünk van, de lássunk ennél továb"

Úgy vettem észre, hogy nagyon alap dolognak tartod azt, hogy márpedig az embereknek úgyis jó füle van és be tudja hangolni a gitárt az, aki zenélni akar. De ahogy te magad is írtad, a zenéléshez nem ez kell. A zenéléshez lelkesedés kell, az, hogy évlezze az ember. Ha eleinte botfüle van és még kb.-ra sem tudja behangolni, nem számít, nem kell, hogy számítson. Igen, lehet a konziba nem veszik fel, de valószínűleg nem is akar oda felvételizni, hanem élvezni akarja a gitározást. Ez a zene lényege, hogy élvezzük. Azok is, akiknek nincs (eleinte) elég jó füle semmiféle hangoláshoz. És akinek nincs, azt segíti a hangológép abban, hogy élvezhető legyen az, amit művel, saját maga számára is - tehát igen, a hangológép sok embernek segít abban, ami a zenének a lényege, értelme. Erre céloztam.

(#7445) rrbmirgamid válasza Szten Márs (#7433) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Végigolvasva a párbeszédeteket, már az első perctől fogva a te véleményedet osztom én is.

A hangológéppel kapcsolatban leírtakkal maximálisan egyetértek.

Tény, hogy vannak olyan emberek, akik olyan adottságokkal lettek megáldva, hogy nincs szükségük ilyen eszközre, illetve eljutottak már olyan szintre (!fejlődés!), hogy enélkül is elboldogulnak, de valljuk be őszintén, hogy a többség nem ilyen.
Főleg nem a "hobbi gitárosok", illetve aki csak most lépnek csak erre az ösvényre. Én magamat is hobbi gitárosok közé sorolom. Kb. 4 éve kezdtem csak el gitározni, hosszabb-rövidebb kihagyásokkal, különböző intenzitású szakaszokkal. Az első évben az egyik haverom tanított, azóta teljes mértékben autodidakta módon. És azt kell mondjam, hogy a gitár és az erősítő (meg persze a kábelek) megvásárlása után a legelső dolgom egy hangológép beszerzése volt. Anélkül nem boldogultam volna, és valószínűleg 2 hét után abba is hagytam volna a dolgot.

Persze, aláírom, hogy a hibrid megoldások is (pc, okostelefon) működnek, illetve a klasszikus (hangvilla) módozatok is. Ezzel nincs is gond, de ez tipikusan a "kinek mi". Akinek bonyolult, illetve nehezebb (esetleg kényelmi szempontból kevésbé "fájó") az egyik eszköz, használjon másikat. A kínálat szerencsére nagy, így mindenki igénye szerint járhat el.
Ha nekem hangvillával kellett volna játszadoznom a kezdetek-kezdetén, akkor úgy dobtam volna ki az ablakon az egészet, mint a szél. Ezzel persze - még mielőtt valaki félreértené - nem azt akarom sugallni, hogy az egy hülyeség. Nem, nem, nem!!! Az lehet egy következő lépcsőfok. Persze nem kell, hogy az legyen, csak LEHET. De még anélkül is el lehet éldegélni egy hobbi gitárosnak, lásd pl. én. Mindenki maga döntse el, hogy milyen szinten szeretné ezt a mesterséget űzni, és az alapján állítson fel elérendő célokat, feladatokat. Pl. nekem nincs szükségem rá, ezért nem is áll szándékomban a közeljövőben hangvillával játszani. PC-s megoldás nem érdekel, nem fogom csak egy hangolás miatt bekapcsolni a gépemet; megy az úgy is eleget anélkül is. Okostelefon+sw: mivel ezek az eszköz nemrég kerültek csak be a köztudatba, így viszonylag újnak mondható. Én is próbálkoztam vele, illetve a próbálkozáson túl használom is, ha épp nem találom a hangológépem. A hangológépem azért is szeretem, mert vonalból tudom állítani, és nem mikrofonon keresztül, ami a sok háttérzaj miatt sokszor nehézkessé is tenné a dolgot. Van benne mikrofonos állítási lehetőség is, de néha rosszalkodik a mikije. Ilyenkor is jól jón az okostelefon.
(Illetve a 12 húros akusztikus gitárom hangolásánál is hasznát veszem, mert ott nincs vonali lehetőség.)
Ami még nagyon jó, hatékony és gyors megoldás a hangolásnál, ha lejjebb kell egy fél vagy egész hanggal hangolni a gitárt: szerencsére ez is támogatott benne, így pillanatok alatt megvan. Enélkül kicsit bonyolultabb, hosszabb (= "fájdalmasabb") lenne a dolog. (Nagyon sokszor hangolom át az alap EADGBE-ről EbAbDbGbBbE-re, majd vissza, majd DADGBE, majd át DbAbDbGbBbEb, és össze-vissza minden variációban.)

És ami nagyon fontos, hogy tényleg pontos legyen a hangolás: Ha egy zenei számmal vagy egy backing trackkal együtt jammel az ember, akkor ott nincs helyen kis pontatlanságoknak sem. Azonnal kihallatszik az összképből. Ilyenkor szoktam azonnal újrahangolni a gitárt. Egyszerűen zavaró a fülnek. Ha már csak egy kicsit elmászik az egyik húr, és megpengetsz egy akkordot, mondjuk egy jó zsíros distortion-nel, akkor szörnyűség tud kisülni belőle. Stb, stb.

Száz szónak is egy a vége:
Tehát nálam a kulcs: gyors, pontos, megbízható.

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#7448) benedekco válasza rrbmirgamid (#7445) üzenetére


benedekco
addikt

Az a "B" gondolom "H", nem? Magyarországon legalábbis. Mert a magyar "B" az Besz az angol területeken.
Kapcsoljuk be a médiát ami hangot sugároz. Nézzük meg mennyi tehetségtelen ember zenél ma. Mennyi van ott, ahol. Kizárva az igazán tehetséges művészeket az őket megillető helyükről. Aztán gondolkodjunk el azon, hogy mennyire jó az, hogy ma a fősulik felvételi szintje a felén van mint 30évvel ez előtt. Nem gond ha bárki otthon zenél, vagy foglalkozik a zenével. Ez óriási dolog. De maradjon minden a maga helyén. Sajnos manapság elszállóban vannak az értékrendek.

"Ha egy zenei számmal vagy egy backing trackkal együtt jammel az ember, akkor ott nincs helyen kis pontatlanságoknak sem. Azonnal kihallatszik az összképből. Ilyenkor szoktam azonnal újrahangolni a gitárt. Egyszerűen zavaró a fülnek. Ha már csak egy kicsit elmászik az egyik húr, és megpengetsz egy akkordot, mondjuk egy jó zsíros distortion-nel, akkor szörnyűség tud kisülni belőle."
Erről beszéltem? Akkor van hozzá füled! Nincs vita! Ha ezt hallod akkor behangolni sem lenne nehéz, max lusta vagy. A többi a 12húrról, meg az ide-oda hangolás az más. De azt hiszem Én pl végig 6 húrosról és arról beszéltem hogy nem "Kötelező". Ez amit Te csinálsz, ez nem az első éves anyag. Azaz nem kötelező instant rohanni megvenni, magát a hangolót, mert nélküle nem lehet zenélni. Teccik érteni?

Hangológép téma részemről lezárva, tartom magam ahhoz, hogy tábortűz mellett sörözve aktualitását veszti a hangológép illetve ott lehet bárkinek zenélni akár botfüllel is. Ha meg komolyra fordul a dolog, akkor meg már tök mind1, ha későn vágsz bele, vagy nincs füled. Lehet ezen vitázni. De szerintem az ilyen emberek nyugodtan zenéljenek maguknak, a családnak vagy a haverokkal. Oda meg szintén nem "kötelező a hangológép". Mellesleg... ha van egy szintid akkor minek kellett a hangológép?
Részemről most szállok ki végleg, ebből a vitából. Mindenki aki akarja olvashatja. Azt hiszem ennél többet nem tudok írni, mert akkor Én is csak "ismételni" tudnám magam mint Szten Márs. Azt pedig nem szeretném :) Pedig ahogy elnézem már itt is megtettem. :(

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7450) Szten Márs válasza benedekco (#7448) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Attól, hogy valaki hallja, hogy hamisan szól együtt másik hangszerrel, nem fogja tudni normálisan fülre behangolni a hangszerét :N (Illetve persze, de, ha addig játszik a hangolókulcsokkal, amíg nem hallja hamisnak, de ez adott esetben több tíz percet vehet igénybe. A hatékony és viszonylagosan gyors relatív hangoláshoz való fül és a halljuk, hogy hamisan szólhoz való fül két különböző szint.)
(Ez még talán nem volt önismétlés :B :D )

[ Szerkesztve ]

(#7451) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Na csak mint kezdő én is hozzászóljak a témához... Nekem a legnagyobb fejfültörést az okozza, hogy a le nem fogott húr sokkal jobban csilingel, mint amelyik le van fogva (és minél lejjebb fogom, annál tompább a hang). Na már most odáig eljutottam az első próbánál, hogy egy jól behangolt hangszernél megállapítottam, hogy melyik bundnál kell lefogni, hogy úgy szóljon, mint a következő, csakhogy az előbb említett okokból kifolyólag mégsem úgy szól, így nem biztos, hogy hangolóeszköz nélkül minden simán menne. Amúgy Cort e70 tapasztalat szerint nagyon jól tartja a hangolást. Nekem a telós hangoló tökéletes, az mellesleg úgyis mindig nálam van :)

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7454) Eastman


Eastman
őstag

Visszaolvasgattam, szerintem elengedhetetlen a hangológép. Ha csak a tiszta, jól beállított hangokat hallja a kezdő vagy tapasztalt gitáros, az mindenképpen fejleszti a hallását. Minden más "próbálkozás" értelmetlen, hiszen a technika adott. Síppal, meg hangvillával próbálkozni "kezdő füllel" teljesen felesleges. A hamis, akár picit is melléhangolt húrok rontják a zenei hallást. Ráadásul nagy igénybevételnél (pl. rutintalan vagy erős pengetési stílus, rutinos nyújtások) hamarabb hangolódik a gitár, gyakrabban utánna kell állítani. Praktikus a hangoló. Nagy kijelzős, fára csíptethetőt vettem Apámnak egy hónapja 2 ezerért.
Én egy használtan, "fillérekért" vett yamahát gyűrök évek óta.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7457) pc-user válasza Eastman (#7454) üzenetére


pc-user
aktív tag

Én is úgy gondolom, hogy a jól behangolt gitár olyan alapfeltétele az azon való játéknak, mint amikor indulás előtt idehaza bekötöm a cipőm fűzőjét... :)

Nekem is kétezer forintos hangolóm van ("Qwik Tune") - bár ez nem csíptetős (legközelebb olyat veszek).

(#7470) Womb válasza benedekco (#7467) üzenetére


Womb
senior tag

Ma már a profik sem igazán "füleznek", gyorsan ránéznek a "nagykijelzős" hangolóra (pld. Peta, Alapi, Szentkirályi, stb... hogy csak a magyarokkot említsem...)
Régebben persze más volt a helyzet.
"Adj egy Á-t", oszt pillanatok alatt egymásra hangoltunk. :)
Nem mellesleg értem amit mondasz, de a mai feltételek más hozzáállást hoznak.
Mondom ezt úgy, hogy soha nem volt hangolóm, csak egy villám van, kb 20 éve.

[ Szerkesztve ]

(#7480) love


love
tag

Na elkelt tegnap a hangszer :O de az új meg remekel :))
A hangolástémához szólva meg, ha valaki nem akar v tud fülre hangolni akkor minek erőltesse, vegyen hangológépet és kész.

[ Szerkesztve ]

Csak a Funky ;)

(#7487) Printszkrín


Printszkrín
senior tag

Kérek minden érintettet, hogy a hangolós témát hanyagoljuk egy időre. Szorítkozzunk a milyet, mennyiért, hol kérdésekre ezzel kapcsolatban.

Nem tisztem igazságot tenni, még csak véleményt sem mondok a témáról, mindössze annyit tennék hozzá, hogy én 1983-ban kezdtem el gitározni, és ekkor egy hangvilla volt minden segédeszközöm a hangoláshoz. Nem azért, mert nem akartam hangológépet venni, hanem mert nem tudtam.
Ez idő tájt a Triál volt a legnagyobb hangszer ellátó Magyarországon, és létezett néhány látszólag független üzlet ahol néha arany áron lehetett kapni olyan gitár hangoló gépet, amin ma csak röhögnénk, viszont akkor az apám egyhavi fizetésébe került.
Szóval maradt a hangvilla.....
Becsüljétek meg magatokat, hogy a mai világban akár ingyen, is hozzájuthattok alap szintü hangolókhoz, vagy pár ezerért olyat tudunk venni, amiről én álmodni sem tudtam kezdő koromban.
Gondolj csak bele, hogy a ma kapható nagykijelzős csiptetős kis kütyükben komolyabb kijelző van, mint az első mobitelómban.....
Nem akarom tovább ragozni a témát, és ti se tegyétek légyszíves, mert már unom.

Köszönöm hogy elolvastad!

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7521) magno


magno
csendes tag

Régen volt szép volt jó volt :). Pallai másfél milliót bukott a dupla koncerten. Sajna visszaszorultunk a kis klubokba. Szóval nem a hangolón múlik :D. Drukkoljatok lehet összejön végre egy jó manager, a Viharock.hu és a Wackor-os manager segítségével. Hátha. Gondolkoztam megint egy tremolós gityón. Utoljára 2005-ben volt egy Original Floyd-os Ibanezem. Meg nem mondom milyen széria volt de valahol a 80-as évek közepén gyárthatták. Na mindegy azt nem sokáig használtam viszont az új szólósunknak van egy rakat tremolós gitárja és éppen egy Schecter-el jött le. Fura volt nekem a 648-as menzúra mert gyakorlatilag már régóta csak LP-m van de a nyekergetés mindent megér :D. Imádtam :D. Gitároljatok sokat :)

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#7568) Szten Márs válasza AMD Power (#7566) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt tudom neked is mondani, amit másnak, ha nagyon olcsón kell fémhúros akusztikus gitár, akkor a Julia márka 17-18 ezres modelljeit tudom ajánlani. Egy apró bökkenő van: eddig a gitárcentrumban (gitarcentrum.hu) lehetett őket kapni, most viszont egy (egyébként a sima akusztikosoknál egy tízessel drágább) elektroakusztikus kivételével egy Julia model sincs, még a honlapon sem. Lehet érdemes utánaérdeklődni náluk, tudnak-e beszerezni sima akusztikus modelleket... Azok olyan gitárok, amitől nem megy el az ember kedve a további zenéléstől, ami ebben az árkategóriában a gitárok java részéről nem mondható el. Égben lévő húrok, ami miatt kínzással ér fel a játék, nem pedig élvezet, megbízhatatlan, lötyögő hangolókulcsok, és budihang szokott lenni az általános a nagyon olcsó westerneknél.

A hársfának általában fedettebb, kevéssé fényes hangja szokott lenni, ez tény. Nem szeretem ezt az alapanyagot, de az olcsó gitárok zöme ebből készül. Egyébként elektromos gitároknál igen jóféle hangszerek készülnek hársfából - bár tudom, az egy más világ, más követelményekkel. Az általam ajánlott Julia-k is hársfából vannak, de az adott árért korrekt a hangjuk, húszezer alatt jobbat nem lehet kapni.

A másik út, hogy kicsit többet rászánsz a dologra és veszel egy Cort AD-810-et, vagy valamilyen 100-as sorozatbeli Epiphone-t. Ezeknél már fenyő a fedlap, nem hársfa, plusz rózsafa a fogólap, nem pedig feketére festett juhar. Ez utóbbival az a nagy gond, hogy ahol gyakran fogják őket, igencsak rondán kifényesednek - tényleg nem néz ki valami szívderítően egy-egy ilyen fogólap, már pár hónap játék után sem.

Amit tényleg nem ajánlok: ezeknek a tizenezerforintos random gitároknak a beszerzését, mert nagy valószínűséggel csak elmegy a gyerek kedve az egésztől. Akkor inkább várjatok még, hogy összegyűljön egy értelmes hangszerre. Ja igen, a mezzoforte oldalán láthattok olcsóbban Staggokat... azok is eléggé kínzóeszköz jellegűek, nem ajánlanám azokat sem, kicsit sem...

[ Szerkesztve ]

(#7572) Eastman válasza AMD Power (#7564) üzenetére


Eastman
őstag

Vásároltam már tőle (hangolót), nagyon korrekt eladó. ...de a linkelt gitárért nem adnék pénzt.

Goto #7568...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7740) X2N válasza Gyick (#7736) üzenetére


X2N
senior tag

Amúgy az hogy 10-es skálán kettesen használod irreleváns mert nem fog 4-esen 2x hangosabb lenni. Ez is egyfajta vakulj paraszt system :P Hogy azt gondolják olyan hangos lesz az erősítő h na... Egyszerűen ilyen a szabályzása a lineáris potméternek. Szerintem se sokat érnek ezek a beépített effektek, ez gyakorlás szempontjából teljesen felesleges funkció, ami jó lenne egy metronóm vagy dobgép, meg hangoló. Én nem szeretek a géptől függeni ha gitározásról van szó ezért nálam az ilyen multieffektek nem játszanak :DD

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#7943) _seth_


_seth_
veterán

Ez mennyire bevált/jó hangoló? [link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7950) _seth_ válasza Szten Márs (#7948) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor ez lesz :) Hangszerbolt lesz a legjobb megoldás, vaterán csak ilyen 5-10-es egyforma pakkok vannak.

A hangolónak utánaolvastam, csak pozitív véleményeket találtam és ajánlották is pár helyen másnak, hogy ilyet vegyen. A korg márka pedig önmagába elég jó, és ennek van mikforonja valamint bemenete is.

Kép a cuccokról, szerintem a képen is látszik, hogy gyakorlatilag új, a fehér részen még rajta van a fólia és még az sem karcolódott össze. Rákeresve a gitárra én ezeket találtam róla: Juharfa test és nyak, rózsafa fogólap, 22 bound, vintage tremolo, 3 single coil hangszedő. Ahogy írtam van hozzá tok valamint egy széles vállpánt is, a gitáron van 1 hangerő és 2 tone, igazság szerint a két tone hatását én eddig nem igazán vettem észre, és az erősítőn lévő tone gombét sem. A több állású kapcsoló viszont egyik állásban olyan a hangja mint egy akusztikusnak a másikban pedig már olyan elektromosabb :) Jack kábel van hozzá amivel az erősítőre lehet kötni és egy rca-rca kábelt is kaptam de azt sehova sem lehet bedugni, na mind1 ha van valami az nem baj :)

Az egésznek így inkább klasszikus vagy akusztikus a hangja, ha veszek egy [link] akkor már gondolom megoldható lenne pl egy fokkal keményebb hangzás is. Állandóan rá kell lépni a kívánt hatáshoz vagy az már csak plusz effekt? Amilyen hangzást szeretnék: [link] ilyesmit :)
Ahogy ebben a videóban láttam egész sokat tud, és már választ is kaptam az egyik kérdésemre: nem kell folyamatosan nyomni :)

(Lehet a többi gitár még jobb, de elsőre ez is profi hatást kelt legalábbis számomra, az pedig, hogy hibátlant sikerült találni külön öröm :) )

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7953) Gyick válasza _seth_ (#7952) üzenetére


Gyick
őstag

az ilyen videokra ne alappozz a te gitároddal meg erősitöddel nem lesz olyan hangja mint a videoban(lehet hogy fele se).ki fogod használni,meg ezekben van hangoló is.zoom g1-t ajánlani tudom volt egyszer nálam egy pár hétig.Én zoom g2-t használok és nagyon szeretem.Van itt videoim rola [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#7958) izomhod válasza _seth_ (#7943) üzenetére


izomhod
senior tag

pénztárcsafüggő, de csak egy javaslat:

ez a hangoló 6 rongy, ha rászánsz egy 10est még, veszel egy használt pocket podot, az hangoló is egyben, és csomó effektet tud, kis helyen elfér, nem kell erősítő se hozzá

de van egy boss metal zone-om, azt 1-2 hétre szívesen kölcsön adom

[ Szerkesztve ]

(#7960) _seth_ válasza izomhod (#7958) üzenetére


_seth_
veterán

A hangolót sikerült megvenni 2500-ért + párom faterja is majd azzal hangol így azt kiváltani nem tudtam volna sehogy sem.

Amit mutattam pedál jelenleg 4e forinton áll és helyben át tudnám venni, képek alapján az sem volt használva sokat, így azt a 4-et még megérné de még a gitáron lévő potmétereket sem teljesen értem, egy multieffekt pedig jóval több mint amit szeretnék ugyanakkor youtube videókat nézve az a pedál kezdetben bőven elég lenne, a cél csak az, hogy ne akusztikus jellegű legyen a gitár hangja :) Gépre rákötéshez még egy usb-s hangkártya is kellene ugyanis laptopon nincs vonalbemenetem sem, abból is akkor egy jobb kellene szóval ahhoz még kellene pár cucc, felvenni még nincs mit :D Smoke on the water első 20 hangja megy úgy ahogy... :D

A felajánlást köszönöm de még nem tudnám kihasználni ellenben később még lehet igénybeveszem ;)

Jelenleg ott tartok, hogy látom mit és hogyan fognak de az ujjaim nagyon nem állnak rá... pengető sem ártana de még nincs, a hangoló kb holnap már nálam is lesz legalább akkor a hangolása le lesz tudva. Pénztárca bírna többet is a kérdés az, hogy értelme van-e jelenleg a meglévő 20 hangból álló tudáshoz minden tuti cuccra beruházni, viszont ha már menni fog valamennyire akkor lehet több hasznát látom majd én is az említett eszközöknek :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7970) X2N válasza _seth_ (#7968) üzenetére


X2N
senior tag

Belenéztem, de ilyeneket nem lehet javítani. van benne pár féle torzító, meg ládaszimuláció dobgép, hangoló meg a szokásos effektek. Igen olyan mint egy rp-50-es.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#7976) _seth_ válasza X2N (#7972) üzenetére


_seth_
veterán

Sikerült? :)

Ui.:

Megjött a Korg GA30 hangoló (volt még benne 2 kb új duracell elem is, az sem kis tétel manapság :) ). Be is állítottam, volt olyan húr amin 4 teljes tekerés kellett, totálisan félre volt állítva minden :)

Dunlop Ultex .73 és Dunlop .96-os pengetőket vettem, az előbbi ami így elsőre tetszik. Ha pengetőt cserélek már más is a gitár hangolása szóval olyan mintha 1 adott pengetőhöz állítanám be, utána a másikkal már minden hang magasabb vagy éppen mélyebb.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8003) Enton válasza Atticus85 (#8000) üzenetére


Enton
addikt

Na persze hülyeség nem mindig hangolok, hanem mindig adott hangolásban ha már első pengetésekkor nem ugy cseng az az adott hang.
Akkor egy gombnyomás a hangolón pár pengetés.
Ha pl hosszabb ideig volt letéve, 2-3 nap vagy épp a tremolóval jácogattam előzőleg és lusta voltam akkor megnézni, hogy mennyit hangolódott, na akkor általában megvan a félhangnyi eltérés 2-3 húrnál.
Azt utánállítom és aztán megint szépen csengő hangja lesz az a hangoknak.
De úgy hasraütésre kb 1 hétig tuti a beállított hangolás normál pengetési stílussal.
Az már más kérdés néha egy hétig nem bírja egy adott hangolás mert én magam váltok rajta.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8022) _seth_ válasza Eastman (#8020) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor oké :D Egyébként szépen mutat, dísznek sem utolsó ez a fender utánzat és ha látom talán többször az ölembe veszem :) Hangoló is megvan így azzal sem lesz gond :)

izomhod: Nevetni fogsz: o tannenbaum, für elise és társaik :D Pár napra öntapadós lapra ráírtam a boundok számát és a hangok nevét, hogy rögzüljön, működött :) De nincs annyi időm rá mint amennyit szeretnék, jó ha 1,5 órám volt rá a napokban ami nagyon kevés, mindig mire belejönnék már más dolgom van, na de itt a gitár most már a falon így ha kedvem van csak leveszem és lehet is pengetni :)

Debrecenben melyik a legjobb hangszerbolt? A miklós utcait azt leírtam, a szent annán ami van nem rossz de az áraik kicsit borsosak valamint bosszantó, hogy egy 4-500 forintos öntapadós pengető tartót nem kapni sehol sem :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8371) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8370) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

7000-ért hozzá tudnék jutni egy újnak. Annyiért meg jó volna elbohóckodni sztem itthonra.

Közben találtam pár hibát a Vintagemen is. Először is a hangolókulcsok felhúzva is zörögnek üresen, nem a húr, hanem maga a kulcs, mert ha megfogom, akkor elnémul. 6-ból 3 ilyen. Sztem vagy kicserélem, mert amúgy se tetszik ez a zöld műanyag, vagy vmit rakok a furatba, mert sztem az miatt zörög. Vagy szétszedem a kulcsot, de nincs rajta csavar, hanem pattintva van, vagy hát két ilyen kis pöcök tartja.
A pálca takaró kis lemezke is mintha meg lenne hajolva kicsit, mondjuk az nem nagy tétel.
Emellett az egyik potinak a kis tekerőjéből is hiányzik egy darab, bár ez is olcsóság.
Letakarítottam, és kurva sok retek jött le róla, főleg a fogólapról, a tulaj sztem nagyon leszarta az ápolását.
Este rakok fel képeket róla.

(#8374) Bencsizy válasza Atticus85 (#8372) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Úgy nincs rajta csavar, hogy nem lehet szétszedni, hanem csak a 2 csavar rögziti a fejhez, de a hangolókulcsot magát nem lehet szétcsavarozni, hanem ilyen kis kapcsos, pattintós bizbasz van helyette, amit ha sztem szétszedek, dobhatok is ki, mert annyira ócska lehet.

(#8623) Printszkrín válasza Moonwolf (#8621) üzenetére


Printszkrín
senior tag

ha annyira xar lenne hogy max csak a falhoz csapni jó akkor talán nem forgalmaznák, nem ?

Dehogynem!
Mindent forgalmaznak amiért valaki hajlandó pénzt fizetni.
Azért ezek között és a 2-300 ezres gitárok között van átmenet, választék bőven.
Van miből válogatni, akár külön a gitárt, és az erősítőt.
Ha mindenképp egyben szeretnéd szettként, akkor én is a Cort-ot javasolnám.
Egyébként meg gondolj bele, ennyi pénzért mindenből a legalját kapod.
Olcsó gitár olcsó erősítő, olcsó hangoló gép, olcsó tok.
Először vennk egy gitárt, és egy erősítőt kábellel, aztán hevedert, egy normális
hangoló gépet, és ha szükség lesz rá, mert hurcolászni szeretnéd, egy normális tokot.
Így szétosztva elviselhető költség és valami olyasmit veszel, ami maradandó lehet.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8713) Printszkrín válasza theiron320 (#8710) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ha jól sejtem, ebben van egy kromatikus hangoló. [link]
azzal gond nélkül be kell tudnod hangolni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8727) Plazmacucci válasza izomhod (#8715) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gibsonnak van robot guitar nevű rendszere, amiben elektromos hangolókulcsok vannak. Maguktól behangolnak ha megpengetsz egy húrt vagy bármit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8849) bajaki válasza BluEyes (#8848) üzenetére


bajaki
őstag

Hát igen, nem írtam keretet- Először olyan max. 20k-ra gondoltam aztán ezt toltam fel a Cort
határáig. Ennél többet nem szeretnék most rááldozni, így is kellene még egy hangoló is.

Holnap elugrok a szomszéd városba egy zeneboltba és szétnézek ott mi a helyzet Cortok terén, ha nincs akkor kénytelen leszek netről rendelni.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.