Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) belaazallat válasza Joker88 (#3700) üzenetére


belaazallat
addikt

kép4

minden értéket állíts "normal"-ra , Vcore load line calibration(röviden LLC) itt nem tudom lesz-e normal.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3702) DeltaPower válasza Joker88 (#3700) üzenetére


DeltaPower
őstag

kép7-en, biosban 46 fokos cpu az nekem soknak tűnik, hűtés rendben van?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3703) Joker88 válasza DeltaPower (#3702) üzenetére


Joker88
őstag

egy [ilyen] hűtő van rajta.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3704) Joker88 válasza belaazallat (#3701) üzenetére


Joker88
őstag

megcsináltam a beállításokat, egyenlőre stabil. :)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3705) belaazallat válasza DeltaPower (#3702) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem a hűtéssel volt probléma, hanem, az alaplap auto beállításokon túlfeszelte a procit, emiatt volt magas a hőfok is. Valószínűleg meg is oldódott a probléma a javasolt beállításokkal, mivel nem jelentkezett újra a fórumtárs.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3706) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Sziasztok!
Ismét segítséget szeretnék kérni, hogy merre is induljak el hibát keresni... a jelenség a következő: bármely játéknál (csak játékok közbeni terhelésnél) a játék főképernyőjére jutás után nem sokkal összeomlik az egész windows 10 és újraindul a gép. Táp, VGA kari kiszűrve, RAM-okat páronként próbáltam, ott nincs gond. Alaplap halódik vagy processzor? Vagy mi lehet a gond? Előre is köszönök bármilyen segítséget. Konfigom: Fractal Design Define R5 (6db venitvel), GA-970A-UD3P (rev. 2.0), AMD FX-8350 4.2GHz, Alpenföhn Brocken 2, MSI R9 390 Gaming 8G OC, Cooler Master G750M RS750, 4*4GB DDR3 1600MHz RAM, 1.5Tb HDD, Samsung 24" Full HD LED.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3707) belaazallat válasza fejesg2 (#3706) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Ha csak 2x4GB ram van a gépben, akkor is csinálja? Win 10 melyik verziója? 1903?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3708) fejesg2 válasza belaazallat (#3707) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Igen, akkor is csak kicsit később borul össze a rendszer. Win verzió 1909 build 18363.535

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3709) belaazallat válasza fejesg2 (#3708) üzenetére


belaazallat
addikt

A Win lapozó fájl hogy van beállítva?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3710) fejesg2 válasza belaazallat (#3709) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Passz..... az bios-hoz nem nyúltam, ott minden alap, ahogy a win-ben is.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3711) belaazallat válasza fejesg2 (#3710) üzenetére


belaazallat
addikt

Bios-hoz nem nyúltál, de a a 4GHz-es proci 4,2-n megy. :U Vagy a 4,2 a turbóra vonatkozik, akkor érthető lenne, de azt egy FX-en nem szabad bekapcsolva hagyni.

És a korábbi beállítások, amiket írtam?

Win 10 alatt volt olyan, hogy ha nem fixáltad a lapozó fájlt, akkor hajlapos volt problémákra,

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3712) fejesg2 válasza belaazallat (#3711) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Alapon megy a proci is, csak akkor rosszul írtam le. Nincs húzva semmi.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3713) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Lapozófájl automatán volt állítva, 16MB minimum, 1920MB maximum értékekkel.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3714) belaazallat válasza fejesg2 (#3713) üzenetére


belaazallat
addikt

Lapozó fájlt fixáld 8GB méretre. Bios-ban turbo off, minden feszültség értéket állíts auto-ról normal-ra.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3715) fejesg2 válasza belaazallat (#3714) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Fixálás az, hogy min és max érték is 8 GB legyen?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3716) belaazallat válasza fejesg2 (#3715) üzenetére


belaazallat
addikt

igen

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3717) fejesg2 válasza belaazallat (#3716) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Köszönöm! Bocs, hogy ilyen nehézkes vagyok, de ez a virtuális memo dolog ismeretlen terület nekem. Állítom és tesztelem..... hátha megszűnnek az összeomlások.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3718) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Ugyan az lett a vége, összeborult, újraindult. Lapozó 8Gb, turbo off, feszek normal. Tudom, nem könnyű a távgyógyítás. Köszönöm, hogy próbálsz segíteni...

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3719) belaazallat válasza fejesg2 (#3718) üzenetére


belaazallat
addikt

:(

Ajajj! R390-en van túlhajtás? Adatlapodod Vega 56 van. Még az okozhat ilyet. Nálam a radeon chill-t nem csipázza a gép.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3720) fejesg2 válasza belaazallat (#3719) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Nincs overclock semmin. Igen, ma vettem egy Vegát mert VGA-ra gyanakodtam, de feleslegesen. Chill-t kikapcsoltam alapból. Ráadásul ezek a tünetek a 390-el kezdődtek viszonylag ritkán, most már gyakorlatilag semmivel sem lehet játszani, mert eldobja magát a vas bármely játéknál. Tehát gyan az történik a 390-el is... és már agyf@szt kapok tőle... :W

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3721) belaazallat válasza fejesg2 (#3720) üzenetére


belaazallat
addikt

Tudom milyen érzés. Win 10 1703 után volt egy kis probléma az egyik frissítéssel. Az fx-ek nem szerették, mire a topicba rájöttünk.

Terhelve dobja el magát a gép?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3722) fejesg2 válasza belaazallat (#3721) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Igen. Egyértelműen. Ha csak böngésszek, nem jelentkezik a gond.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3723) belaazallat válasza fejesg2 (#3722) üzenetére


belaazallat
addikt

írj be az FX topicba is, ott többen megfordulnak, hátha valami elkerülte a figyelmemet.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3724) fejesg2 válasza belaazallat (#3723) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Rendben, köszönöm a tippet. Talán holnap...

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3725) belaazallat válasza fejesg2 (#3724) üzenetére


belaazallat
addikt

Indíts el egy IBT-t veri high beállításon, meg egy hwinfo progit. Monitorozd a hőfokot. Nem-e azzal van gond.
Tápod látom 1db 12 voltos ággal rendelkezik, az sem lehet baj, hogy nem jól oszlik meg a terhelés.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3726) fejesg2 válasza belaazallat (#3725) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Sajna a hőfok is totál rendben van. A 390 71 fokos szokott lenni max, a Vegát meg így esélyem sincs meghajtani. Proci, alaplap is totál ok.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3727) belaazallat válasza fejesg2 (#3726) üzenetére


belaazallat
addikt

Nincs több ötletem sajna.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3728) fejesg2 válasza belaazallat (#3727) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Alaplapra gyanakszom. Meg talán, talán mégis táp..... holnap talán lesz még egy kölcsön táp, amivel kipróbálhatom.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#3729) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Meglett a probléma. SATA kábel b@szakodott, újra történő csere után megszűnt a probléma. Köszönöm mindenkinek a kitartó segítségét! :R

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.