Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) biokox válasza Tulku (#2799) üzenetére


biokox
tag

Na most már kimondom mindig is féltem töle.

(#2802) Tulku válasza biokox (#2801) üzenetére


Tulku
veterán

Ugye? :)

(#2803) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.A 18óra már fix?Sajnos akkor indulok dolgozni. :F

(#2804) #16820480 válasza kromatika (#2803) üzenetére


#16820480
törölt tag

18 órát hasra ütéssel mondtam, kb ilyenkor érnek oda amúgy is az emberek munkából, de felőlem jöhetünk előbb is, akik ráérünk.

(#2805) kromatika


kromatika
veterán

Az jó lenne.Amit tudnék vinni AUDIO-TECHNICA ATH-AD900X,Audio-Technica ATH-MSR7,Senheiser HD 650,Beyer Dinamic DT770Pro,Hiperx Could. DAC:Audisnt HUD MX1,FIIO E 17K,Én már 18 órakor ott tudok lenni,vagy 17 órára.

[ Szerkesztve ]

(#2806) #16820480 válasza kromatika (#2805) üzenetére


#16820480
törölt tag

Fejhallgatókat szerintem felesleges ide hozni (mármint többet), mert nem lesz ilyesmire hely igazán. Ez főleg csak fülhallgatós meg hordozható cuccos találkozónak készül :K

(#2807) kromatika válasza #16820480 (#2806) üzenetére


kromatika
veterán

Értem.

(#2808) krx21 válasza Tulku (#2793) üzenetére


krx21
nagyúr

Létezik balanced 2.5mm ---> unbalanced 3.5mm átalakító?

(#2809) Tulku válasza krx21 (#2808) üzenetére


Tulku
veterán

igen....zerintem AK-nak is van...jó drágán...aliról lényegesen olcsóbb....

[ Szerkesztve ]

(#2810) #16820480


#16820480
törölt tag

Jó, mivel kb fele-fele arányban szavaztatok a két lehetőségre, és ki lettem kiáltva teljhatalmú döntéshozónak, illetve már csak két nap van az időpontig, így akkor leteszem én is a voksomat egyelőre a borozó mellett. Délben nyitnak, utána felhívom őket, hogy milyen alkoholmentes kínálatuk van, illetve hogy foglalnék asztalt.

Akiben ezzel egy világ omlott össze, sérültek a jogai és korlátozva lett a szabadság, és ezért örök haragra gerjedt, az kérem most szóljon, mert később már hiábavaló lenne. :R

(#2811) Tulku válasza #16820480 (#2810) üzenetére


Tulku
veterán

Teljesen hiába való a protestálás...testi fölényed kihasználva elnyomod a békés, zenét szerető polgárokat!

Lehet hogy meggondolom, oszt elmenek a borozóba...csetérteken...

Rántotthús van? :DDD

(#2812) f4lcon válasza Tulku (#2811) üzenetére


f4lcon
őstag

szerintem álljunk össze, hozzunk létre sztrájkbizottságot, és bojkottáljuk a rendezvényt!
mindenki csak az elégséges szolgáltatást nyújtja, háromból csak egy fülest hoz el

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2813) Tulku válasza f4lcon (#2812) üzenetére


Tulku
veterán

Rendben...akkor viszem a CIEM-et ...azt úgy is csak én tudom hallgatni :D

Játsszon el mindenki olyan építő, közösségi embert, mint mondjuk Bean...jól nézne ki 8-10 autista egy rakáson...

(#2814) AGE-T


AGE-T
senior tag

Van valakinek egy OPPO HA2 készüléke, amit esetleg lightning kábellel együtt el tudna hozni a talira? :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#2815) #16820480


#16820480
törölt tag

Foglaltam asztalt 10 főre***, elvileg a galérián fogunk helyet kapni. Megkérdeztem, van mindenféle alkohol mentes cuccuk is (szénsavas, gyümölcslé, kávé, tea), enni is lehet, inni is lehet.

*** - Múltkor is a kávézóban foglaltam 10 főre, aztán szégyen szemle alig voltunk meg öten úgy átlagban, szóval szerintem elég ennyi is, de aztán szóljatok, ha többen leszünk.

(#2816) AGE-T válasza #16820480 (#2815) üzenetére


AGE-T
senior tag

Szerintem az a kisebb para, ha többen leszünk. Inkább az ciki, ha ott a nagy asztal foglalva, és vagyunk 5-en. Bővíteni lehet általában.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#2817) Tulku válasza AGE-T (#2814) üzenetére


Tulku
veterán

Ha lesz Vicze akkor annak van HA2...Biokox elhozhatja a HA1-et, de az kissé nagy és nem akkus :D

(#2818) monti0222w válasza #16820480 (#2810) üzenetére


monti0222w
addikt

Nekem jó lesz, azt hiszem erre is szavaztam. :K
Kemcso fog jönni? Bodz ajánlotta a fülesét meghallgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#2819) krx21


krx21
nagyúr

Kár hogy nem tudok menni, dolgozok... :O

(#2820) vicze válasza AGE-T (#2814) üzenetére


vicze
félisten

Lesz nálam minden, az összes lehetséges kanóc.
kedvcsinálónak a következőket viszem:
Oppo HA2, minden nemű kábel hozzá VOOC/Dash is +X1 Carbon(gen2)
Sony:
XBA-30
XBA-300
XBA-H1
MDR-NC31E (Sony Z4T, Xc és ZX1c, teszteléshez)

Egyéb füles:
Astrotec AX-35
1More E1008 (Earbud)
1More Capsule (minden illeszték)
HifiMan RE-600 (egy médium illeszték, elnézést ezt elfelejtettem)
Yamaha EPH-100 (minden illeszték)
FiiO EX-1 (gen1) (minden illesztek)
FiiO F5 (minden a két kábel + minden illeszték)

BT:
Tennmak BT kábel XBA csatira átszerve, XBA-300-zal hallgatható
Eurobird H2000 (akinek kell viheti, egy hulladék)
Sony SBH-54 (akinek kell viheti, egy hulladék)
TaoTronics TT-BA07
Jabra Elite Sport (Gen 1) (minden illesztek)
Bragi The Hedphones (minden illesztek)

Illesztékek:
A fent felsoroltakat kivéve még nálam lesz:
Sony összes létező típusa majdnem minden méretben! (Hybrid, szivacsos, habszivacsos, triple comfort, ez csak médium.) Hybridből bárki kérhet egy párat ha jön a talira.
Trinity Audio Hybrid (szivacsos, ebből is lehet kérni)
Synbio N minden méret
Synbio W minden méret

(#2821) wolfm87


wolfm87
csendes tag

Sziasztok!
Én is csatlakozhatok csütörtökön?
Remélem választ találok az dap-os kérdésemre az AK70-el kapcsolatban.
Fülest csak a Xiaomi Hybrid dual driveres Pro HD-t tudom vinni.
Fejeset többet: régi klasszik Koss Porta Pro-t; AKG K450 és B&O H6 v1-et.

(#2822) kemcso válasza monti0222w (#2818) üzenetére


kemcso
Ármester

Jövök, ha minden igaz, de lehet sztrájkolok és csak a Piston Earbudot hozom ;]

(#2823) monti0222w válasza kemcso (#2822) üzenetére


monti0222w
addikt

Ó, pedig a Primo-ról hallottam szépeket, szóval mindet vagy semmit! :D

(#2824) f4lcon válasza wolfm87 (#2821) üzenetére


f4lcon
őstag

fejest szerintem fölöslegesen ne hozz, nem minden alkalommal van rá tér és idő

Oppo HA2-t én is viszek

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2825) #16820480 válasza kemcso (#2822) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Hifiman earbudot hozd akkor már inkább csak :P

Én amit viszek:
- Vsonic VSD3
- TFZ Series 1S
- Audio Technica ATH-E70
- Tennmak Pro és Bluetooth kábel hozzá (gyári mmcx csatlakozóval)
- Avantree Clipper Blutooth adapter
- Astell&Kern XB10 Bluetooth adapter

(#2826) f4lcon válasza #16820480 (#2825) üzenetére


f4lcon
őstag

viszek én is BT kábelt A-B összehasonlításra

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2827) Melorin


Melorin
addikt

Én főleg tanulni, ötletet meríteni megyek, én csak egy Shanling M1, Piston 3, KZ ATR felhozatallal megyek. :B
Ha korán érnék oda, mit tudok csinálni? Melóból jövök egyenesen Jászberényből, kb 16:30-ra érek oda.

[ Szerkesztve ]

(#2828) monti0222w válasza Melorin (#2827) üzenetére


monti0222w
addikt

Inni szerintem! :D

(#2829) s4tch válasza monti0222w (#2828) üzenetére


s4tch
veterán

Mire odaér a társaság, kellemesen be lehet karmolni. ;]

Nálam az AKG N40, a Fostex TE02 és 2 dac (CEntrance HIFI-M8 és Xduoo XD05) lesz. Lightning kábelem nincs.

(#2830) #16820480


#16820480
törölt tag

Mondjuk kocsival érkezve nem annyira ajánlott inni, de mondjuk lehet addig vacsorázni, meg egyéni érdeklődéstől függően ellenni a környéken. Meg aki odaér hamarabb, az csatlakozhat.

(#2831) Melorin


Melorin
addikt

Szerintetek parkolni hol tudok a közelben? Egyáltalán nem vagyok jártas és ismerős a budapesti lehetőségekkel kapcsolatban. :N

(#2832) #16820480 válasza Melorin (#2831) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Corvin Pláza alatt ingyen (talán első 3 óra ingyenes), onnan kb 10 perc átsétálni. A Bálna alatt fizetősen, az kb mellette van. Illetve bárhol a környező utcákban, elvileg este 6 után már ingyenes.

(#2833) Melorin válasza #16820480 (#2832) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi :)

(#2834) f4lcon válasza #16820480 (#2832) üzenetére


f4lcon
őstag

a Corvin Plázában már nincs 3 óra ingyen, csak az első, utána minden megkezdett óra 250 forint
a Bálnában is az első óra ingyenes, utána minden megkezdett óra 300 forint
az utcán parkolás a 9. kerületben a vonatkozó részen (körúton belül) reggel nyolctól este 8-ig 440 forint per óra (0901 zóna) de a körúton kívül csak 6-ig fizetős, és csak 265 forint per óra a fizetős rész (0904 zóna)
a 8. kerületben a körúton kívül szintén hatig fizetős, szintén 265 forint (3086, 3084 és 3082 zónák) de a nyolckernek a belső része, ami közel van a Borbírósághoz, az ugyanúgy 8-ig fizetős, 440-ért (3081 zóna).
az ötödik kerületben a Vámház körút túloldalán szintén este 8-ig fizetős, 440-ért.
Parkolási zónák
van amúgy a Csarnok téren 400 forint per óráért őrzött kültéri, meg a Czuczor utca 2-ben egy mélygarázs, 200 / félóra.

összeszedtem a cuccokat, amiket viszek:
- Oppo HA-2

- KZ HDS-1 annak aki még nem hallotta volna a micro driver gyönyöreit 10 dollárért
- PMV A01 (hibrid)
- Bosshifi B3 (hibrid)
- aliexpresses mmcx BT kábel

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2835) Melorin


Melorin
addikt

Nagyon hamar beértem Pestre, bejöttem az Árkádba ellógni 2 óra parkolási díjat :D
Valaki pü-ben megosztaná a telefonszámát arra az esetre ha elvesznék a Bálna körül majd? :DDD

(#2836) wolfm87


wolfm87
csendes tag

Én viszont lehet nem megyek, csak most értem haza, és a cuccaimat cégnél kellett hagyni. :( Bocs, Melorin...

[ Szerkesztve ]

(#2837) monti0222w


monti0222w
addikt

Nem tudtam menni az asszonyt műtötték, sajnálom, szerettem volna megmutatni az AF vonalamat, de vannak fontossági sorrendek.
Akit esetleg érdekelné a meghallgatásuk, szívesen állok a rendelkezésre egy másik időpontban. :K

(#2838) kemcso válasza monti0222w (#2837) üzenetére


kemcso
Ármester

Jobbulást az asszonynak!

Köszi azoknak, akik eljöttek. A hely nem volt rossz, de se nem olcsóbb se nem halkabb, mint a kínai lett volna (és akik nem akartak kínaizni többségében el se jöttek) :)

Nekem a Bragi volt a meglepetés, egészen jól szólt, teljesen vállalható hangja van, ez a jövő a BT vonalon.

(#2839) Tulku válasza kemcso (#2838) üzenetére


Tulku
veterán

Én is sajnálom...de ..sajna gondok adódtak...mindent megtettem, még Sheratant is felhívtam...
Akkor legközelebb legyen újra kínai..azt már nagyon ismerjük...

(#2840) Melorin


Melorin
addikt

Számomra tanulságos volt a tegnapi nap. Az első az volt, hogy egy cipőfűző is megtartja a kipufogót akár 100km-en keresztül is :D Ugyanis leszakadt, pont a találkozó előtt fél órával...
Utólag is köszi mégegyszer s4tch-nek azt a kb 1m hangfalkábelt amivel kisegített :R

A fülesekről: A legjobban ezek tetszettek: AKG N40, Vsonic VSD3. Mindkettővel élvezetes volt hallgatni azt a néhány dalt amivel kipróbáltam őket. De...:

Az AKG-ban egyedül az nem tetszett, hogy ha egy bizonyos hangerő fölé tekertem, elkezdett bántó lenni a magasa. DAC-al is kipróbáltuk, az sem segített, tehát nem a forrás volt a ludas. (Shanling M1)
Sajnos pont azt a hangerőszintet nem lehetett elérni vele amilyennel zenét szoktam hallgatni, így ez is kiesett.

A VSD3 iszonyú kellemesen szólt viszont túlzott V karakterisztikája van szerintem. Szerencsére nagyon alul és nagyon felül van kiemelve ami miatt annyira nem rontja el az összképet de nekem ez már így is sok lenne egy mindennapos zenehallgatáshoz.

A többi fülesről nem tudok nagyon írni mert azt sem tudom miket hallgattam, csak úgy adogattátok egymás után őket nekem :D

A hely szerintem is zajos volt, de ilyen zajban is le lehetett szűrni a fülesek közötti különbséget.
Sajnálom, hogy nem tudtam minden fülest meghallgatni de sajnos kevés volt az idő. El kellett jönnöm mert hosszú volt az út hazáig és ma (is) korán keltem (04:30) :(

Köszönöm a lehetőséget :)

(#2841) Tulku válasza Melorin (#2840) üzenetére


Tulku
veterán

Érdekes amit az N40-ről írsz....mindnre tippeltem volna, csak arra nem, hogy annak bántóak a magasai...
GR07-et sem merem már így ajánlani, bár az biztosan nem V...elég széles közepekkel és visszafogott mélyekkel rendelkezik egyébként...

(#2842) #01758976


#01758976
törölt tag

Én is had köszönjem a lehetőséget, ha rövid időre is, de találkozhattam pár minőségre elkötelezett arccal. A felszolgálók lehettek volna finom kis egyetemista csajok, de ennyi a maximum kifogásolni való. THX

(#2843) monti0222w válasza Melorin (#2840) üzenetére


monti0222w
addikt

Akkor a Kemcso Primoját nem is hallottad? Falcon Bosshifijét is érdemes lett volna meghallgatni.
Sajnálom hogy nem hallottad az AF füleseimet, szerintem ők is jók a maguk kategóriájában.
Sajnos nincs jól az asszony, így vele maradtam. :(

(#2844) s4tch válasza Melorin (#2840) üzenetére


s4tch
veterán

Volt még a dacon két gain lépcső, majd legközelebb... :)

Én is köszi mindenkinek a lehetőséget! vicze1 brutális illeszték-gyűjteménye láttán leraktam az arcom :R

Néhány random gondolat:
- hárásónak külön köszönet a kissé off Meze 99 próbáért. Utállak, most vehetek egyet :D Iszonyú feszes, nagy felbontású fejes. Kéne.
- A CEntrance DACportable hangyányit, de érezhetően jobb a Hifi-M8-nél. Hárásó jobbnak érezte a dac részét és az erősítőt is; a dac résznél én is éreztem a felbontásban a különbséget, az erősítő viszont olyan szinten testre szabható a M8-ben, és annyi tartalék van benne, hogy azt a részt nem cserélném el. Azért kéne.
- Volt két Oppo HA-2 is, rövid hallgatózás alapján piszok jó cucc, a Sabre dacok harsánysága nélkül. Ja, és ennek a mérete legalább tényleg hordozható, ellentétben az XD05-tel és a M8-tel. Kéne.
- A Bosshifi B3 (?) tényleg nagyon kellemes, enyhén meleg hangú cucc, az árát abszolút megéri. Kéne.
- A Shanling M1 vicces kis kütyü, nyilván a dedikált dacok hangját nem hozza, de az áráért van egy jó kijelzője, könnyen kezelhető, nagyon kellemesen szól, és elfér bárhol. A maga nemében tökéletes, kéne.
- A 4 diveres Nuforce IEM-re egy másik illeszték kéne. :D Biztos jó, de sajnos nem tudtam érdemben meghallgatni. A két Fiio IEM közül a nagyobbikat (F9) próbáltam, nem rossz, erőteljes és jó felbontású a közepe, de az N40 után harsány a magasa. Mondjuk az N40 után majdnem mindennek harsány a magasa.
- Az illeszték-arzenál egyik része nem ment fel a fülesre, egy másik része nem szigetelt, megint másik néhány illeszték rontott a hangon. Viszont a Symbio W M-es méretben, és az a puha, szivacs harang (!!!) Sony is kötelező lesz nekem, kéne.
- A Fiio X5 III először volt a kezemben. Minden igaz róla, amit Tulku korábban írt: unbalanced módban hallgatható, de semmi különös (hogy őszinte legyek, nem cserélném el a telefonomra azt a hangot), balanced módban viszont állat, mintha egy teljesen másik lejátszó lenne. Csakis szimmetrikus kábellel érdemes hallgatni, úgy viszont nagyon kéne. A kezelhetősége könnyű és egyértelmű (android...), masszív, méretéhez képest bizalomgerjesztően nehéz, az ui sebessége elmegy (friss telefonokhoz képest van némi késés, amúgy teljesen oké), a szimmetrikus kimeneten tényleg jól szól.
- A Fiio balanced kábele is nagyon kellemes, vékony, pihekönnyű, nem gubancolódik, tökéletesen illeszkedett az N40-re, L alakú jackkel kéne.

Monti, jobbulást az asszonynak... Remélem, legközelebb tudsz jönni.

...és bakker most látom, hogy az Astrotecről és a Yamaháról is lemaradtam, úgy, hogy így is negyed 11-kor hagytuk ott a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#2845) kk831228 válasza kemcso (#2838) üzenetére


kk831228
addikt

Melyik Bragi volt...?? 🤔 :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2846) monti0222w válasza s4tch (#2844) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi szépen neked is és Kemcsonak is, most is szerettem volna elmenni, készültem rá nagyon, de a következőn már remélhetőleg ott leszek. :K

(#2847) kemcso válasza kk831228 (#2845) üzenetére


kemcso
Ármester

Vicze1 írta a listáján: Bragi The Headphones (minden illesztek)

(#2839) Tulku , igen, mondta, meg Biokox is próbálkozott, hátha... Amúgy nem volt rántott hús és kicsit a kaja fine dinings jellegű volt így nem a jóllakós-kedvenc helyed lesz :D

s4tch egy fejhallgatós-találkozóra menj el sztem azelőtt, hogy a Meze-t megveszed, én ugyan nem hallottam, de volt aki szerint nem nagy szám ezért érdemes körbejárni a piacot, mielőtt elkötelezed magad ;)

Amiket hallottam és vmi nyomot hagytak bennem:
Darvinya féle BT füles: nekem szörnyű: mosott, tompa mélyek, amik ráülnek az egész hangképre. Futáshoz, ha csak annyi kell hogy tolja a ritmust még elmegy, de nem ajánlott

Bragi The Headphones: teljesen vállalható hang, semmi extra, de szépen szól. Nagyon kényelmes és a kábelmentesség szabadsága nagyon nagy előnye. Jó áron ajánlott (és mint írtam, sztem ez a jövő)

Hifiman RE600 V2: eddig hallott legjobb hangú DD. Kiegyenlített hangkép, kényelmes, jó kábel (hogy tartós-e az ennyiből nem megállapítható). 130$-os jelenlegi árát megéri.

(#2848) f4lcon


f4lcon
őstag

én azzal jöttem el, hogy ha megtartom az Oppo-t, akkor annak nagyon nyomós oka kell legyen, mert a Bragi iPhone-ról _nagyon_ tetszik nekem.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2849) s4tch válasza kemcso (#2847) üzenetére


s4tch
veterán

Voltam már találkozón, és szerencsére ismerek elég sok zárt fejhallgatót ahhoz, hogy szerintem megalapoztam a véleményem, a Meze számomra tényleg nagyon jó tudna lenni. Ettől még lehet, hogy valakinek nem tetszik, annyira végtelenül szubjektív ez az egész műfaj.

(#2850) kemcso válasza s4tch (#2849) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor tárgytalan a megjegyzésem :) Én nem hallgattam meg, hordozható forrásról jól szólni nem hallottam még fejest, így próbálkozni sem nagyon volt értelme.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.