Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) AGE-T


AGE-T
senior tag

Bálnára szavaznék, ott még úgy sem voltam. Ha egyáltalán számít mit szavazok :DDD

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#2452) #16820480 válasza AGE-T (#2451) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs is fülesed, csak fél szavazatot kapsz :P

Mondjuk felőlem lehet bálna, de akkor ott is kéne valami helyet találni. Az alagsorban mintha lett volna valami kocsma/kávézó, de amúgy inkább csak ilyen matyó boltok vannak.

(#2453) Tulku válasza AGE-T (#2451) üzenetére


Tulku
veterán

Hát te?
Hallgatsz még zenét? :D

(#2454) kemcso


kemcso
Ármester

Nekem is lehet a Bálna, de akkor valakinek gyorsba el kéne mennie, hogy megnézze mi van, mikor nyit, mekkora, elférünk-e (ha leszünk 15-20-an) stb. És konkrét helynévvel meghirdetni a találkozót.

Ettől persze a kínai is legyen előtte, ha van elég érdeklődő :D

[ Szerkesztve ]

(#2455) AGE-T válasza Tulku (#2453) üzenetére


AGE-T
senior tag

Irdatlan earpods fülhallgatóval meg 128 Gb.-os iphone 6 plus-al csapatom. Felsetupolt Spotify, meg jetAudio premium. Melóhelyen az elnyűhetetlen AKG K551. Teljesen jól elvagyok :DDD

Otthon azért a hangfalak meg a dac adja...

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#2456) #16820480 válasza kemcso (#2454) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van honlapjuk: [link]
Ezek alapján nekem az a Jónás kézműves söröző szimpi, nem olyan elszállt árakkal, csak nem tudom,hogy a beltéri része elég nagy-e, meg mondjuk van-e konnektor.

Kínainak én szívesen kipróbálnám ezt a helyet: [link], bár ez nem olyan kínai étterem, hanem ilyen egyszerűbb ételek vannak csak, sült tészta, meg tésztaleves (amit ramennek írnak, de az egyik kínai ismerősöm szerint nem japán levest árulnak). Szóval ez nem olyan flancos hely, inkább a kínai utcai ételekre hasonlít, csak persze kulturáltabb környezetben.

(#2457) AGE-T válasza #16820480 (#2456) üzenetére


AGE-T
senior tag

1000 Ft 4dl sör? Azta, valahol lemaradtam fizetésben...:D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#2458) Tulku válasza AGE-T (#2457) üzenetére


Tulku
veterán

Na ja...aki külföldről kapja a sörpénzt... :D

Egy sör belefér...nem?
Hallgathatsz LCD-t :)

[ Szerkesztve ]

(#2459) #16820480 válasza AGE-T (#2457) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kézműves sörök ilyen árban vannak. Shanghaiban a sima Heineken üveges 2000 egy átlagos helyen. De itt is van kevésbé fancy sör 5-600 körül, ha jól látom.

(#2460) Tulku válasza #16820480 (#2459) üzenetére


Tulku
veterán

Meg nem sörözni megyünk...mert akkor egy idő után minden jól fog szólni :)

(#2461) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Akkor a repkedő Puli kilőve? Bezárt volna végleg, telefonon sem lehet elérni őket?

(#2462) #16820480 válasza BigBlackDog (#2461) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, az összefoglalóban levő FB oldaluk megszűnt, a Gmaps szerint "permanently closed", szóval gyanítom, hogy annak annyi. De nem jártam arra mostanában.

Tulku: Persze, nem sörözni megyünk, de fogyasztani attól még kell majd, különben nem hiszem, hogy engednek ott ülni egész délután. Én biztos iszok 1-2 sört, ha már ilyen helyen vagyok. Természetesen nem tehetjük kötelezővé, de azért ajánlott, hogy legalább a társaság nagy része rendeljen valamit.

(#2463) AGE-T válasza Tulku (#2458) üzenetére


AGE-T
senior tag

Off:
Több sör is belefér, csak lehidalok, hogy mennyiért vesztegetnek valszeg közepes minőségű "kézmíves" sört...

On:
LCD? Melyik? Nekem is volt egy kettes...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#2464) Tulku válasza AGE-T (#2463) üzenetére


Tulku
veterán

2-es bambusz...ami neked is volt...lehidalok tőle...tetszik...

Sheratan: nekem mondod? Ma is beverek vagy 3-4-et :D

(#2465) vicze válasza Tulku (#2460) üzenetére


vicze
félisten

Hm, sörnek a fülre is olyan hatása van mint a szemre? :D

(#2466) #16820480 válasza vicze (#2465) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem, a hallást határozottan tisztítja :D

(#2467) .DLL


.DLL
veterán

Ez a mostani szombat (15-e) vagy a jövőhéten lesz (22-e)?

(P.H.)

(#2468) #16820480 válasza .DLL (#2467) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jövő szombat, 22.

(#2469) .DLL válasza #16820480 (#2468) üzenetére


.DLL
veterán

Cool, akkor addig még el is megyek a Bálnába befotózni! ^^

(P.H.)

(#2470) #16820480 válasza .DLL (#2469) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szuper :) Keress konnektorokat is, meg olyan asztalsort, ahol elfér 15-20 ember.

Bár amúgy gyanítom, hogy nem leszünk olyan sokan most.

(#2471) celf


celf
őstag

mindenképp megérné becsekkolni előre pár helyet. azzal a sörözővel már szemezek egy ideje. eddig mindíg csak a hozzájuk csapódott tuning bár standjából ettem a hambikat, ha arra jártam barátnővel. nyáron kellemes kiülős dolog van. de sörök pont kimaradtak, leginkább aperol spritzeztük.
valami jó kis vörös sör... ha van 70%-ban olyan szinvonal, mint egy belga Trapist, akkor már jó :)

(#2472) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ti milyen felvételekkel teszteltek füleseket, az én voksom (Rock,Pop,Klasszikus):
- Pink Floyd - Learning To Fly
- Madonna - Express Yourself
- Richard Strauss - Also sprach Zarathustra

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2473) #16820480 válasza zoltanz (#2472) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én általában mindig mással, olyasmivel, amit éppen sokat hallgatok viszonylag. De mondjuk olyanok szoktak lenni a listán, mint:
Dream Theatre - In the presence of enemies
Victor Wooten - Keep it low
The Nimmo Brothers - Red wine
Amorphis - Silver bride
The Gathering - Shortest day
Grigory Goryachev - Danza Arabe

Illetve valami tetszőleges klasszikussal, meg néha elektronikussal, csak hogy képben legyen az adott műfajhoz mennyire jó.

(#2474) vicze válasza zoltanz (#2472) üzenetére


vicze
félisten

Nálam a következő albumok lesznek DSD-ben(SACD iso):
Pik Floyd - Wish You Were Here
Guano Apes - Don't Give Me Names
Norah Jones - Come Away With Me
Queen - Greatest Hits
Queen - Greatest Hits II
The Doors - The Best of The Doors
The Eagles - Hotel California
SCORPIONS & Berliner Philharmoniker - Moment Of Glory

Még keresgélek mást is de a tár kapacitás véges. :)

(#2475) celf


celf
őstag

Én Jody Wisternoff mixekkel :B
mostanában ezeket hallgatom nagyon sokat és tudom, hogyan kell szóljanak, mi az amit ha meghallok, lehidalok, és mi az amit ha nem hoz az IEM, akkor fintorgás van.

Illetve van egy Sony mp3 lejátszóm, amin van 1-2 olyan trekk, amit boltból vásároltam, és jó minőség.

Amúgy szinte mind elektronikus zene lesz, analóg szintis témákkal.

[ Szerkesztve ]

(#2476) f4lcon


f4lcon
őstag

hát ha előveszem valamelyik kínait, akkor a következőkkel tesztelek:
- Rúzsa Magdi: Egyszer (live)
- John Legend: All of me
- Steven'n'Seagulls: Thunderstruck
- Slash feat. Myles Kennedy: Automatic overdrive
- R. Kelly: Fiesta (Remix)
- Madonna: Dear Jessie

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2477) Tulku válasza f4lcon (#2476) üzenetére


Tulku
veterán

Huhh...nektek nagyon nem jönne be az Angie...ezeken szerintem borzalmasan szól...

Nálam jazz trio, klasszikus kamara és nagyzenekar, vokális...na jó némi könnyedebb ambient, fúziós műfajok is...

Diana Krall...valami tőle....búgjon
Bach Zongoraverseny
Bach hegedűverseny (Heifetz- Living Stereo)
Luke Howard trio
Tord Gustavsson trio
Earl Klugh trio
Buena Vista (kihagyhatatlan élőzene)
Cantate Domino
Jazz at the Pawnshop
Liszt Magyar rapszódiák (Fischer - Fesztivál Zenekar)

(#2478) #16820480


#16820480
törölt tag

Akkor mi legyen a hellyel? Megy még arra valaki, és változhat még, vagy próbáljak asztal(oka)t foglalni? Hány órára menjünk?

(#2479) Tulku válasza #16820480 (#2478) üzenetére


Tulku
veterán

Legyen
Nem
Nem és Igen
4?

:D

Nincs ilyen lista amit kiírunk, hogy ki megy?
Engem írj fel, már készülök...egész hétvégén interneten böngésztem valami rongyot amit felvehetnék...ja az nem én voltam hanem a feleségem...én zenét hallgattam...

Neked most UD503-ad van?

(#2480) .DLL válasza #16820480 (#2478) üzenetére


.DLL
veterán

Holnap elnézek a Bálnához, ha másért nem csak kicsodálkozni magam :D s persze nézni alkalmas helyet, ha van. Voltam már ott egy rendezvényen, szerintem bámulatos szerkezet belülről. ^^

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2481) #16820480 válasza .DLL (#2480) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szuper, akkor azt megvárom :K Szurkolok annak a sörözőnek, azért mégis más úgy tesztelni, hogy közben dunaparti kilátása van az embernek :)

Tulku: Szerintem kezdhetünk korábban is, mondjuk ilyen 2-kor. Akkor kisebb az esélye, hogy sokan lennének egy sörözőben, meg ilyen 4-5 körül már sokan pakolnak és mennek.

Igen, az van most.

(#2482) kemcso válasza .DLL (#2480) üzenetére


kemcso
Ármester

Úúú szuper, a helyek nyitvatartását és az esetleges konnektorok meglétét is megnéznéd?

(#2481) sheratan + (#2479) Tulku: én is a 14-órára szavaznék, mint kezdet, akkor kevesebben vannak még egy forgalmas helyen is.

Módosítottam az összefoglalót és betettem a linket a mostani taliról.

[ Szerkesztve ]

(#2483) .DLL válasza kemcso (#2482) üzenetére


.DLL
veterán

Persze, felírom! ;)
hesteg konnektor, hesteg nyitvatartás, hesteg férőhely. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2484) zoltanz válasza Tulku (#2477) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez tetszik Jazz at the Pawnshop.
Ha Jazz akkor Stan Getz vagy Eddie Higgins Trio. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2485) Tulku válasza zoltanz (#2484) üzenetére


Tulku
veterán

Van mindkettő...csak ugye Getz mindegyik sztereósított, de ettől függetlenül alapművek...van Bonfával és Gilbertoékkal mindenféle...
Higginsből van egy jó kis darabom...Higgins, Peplowski és Hamilton...odab.sz....
És van egy Harris Hamilton At last...na az valami...persze sok más is :)

(#2486) .DLL válasza .DLL (#2480) üzenetére


.DLL
veterán

Érdekességképp az emeletről találtam egy jó StreeView-t: [Link]

(P.H.)

(#2487) .DLL válasza .DLL (#2486) üzenetére


.DLL
veterán

Először is még egy Google StreetView :D [link] Ide tök szabadon fel lehetett jönni, megcsodálni a kilátást, a kutyát sem zavarta, és az egyel följebb vezető lépcső is egy hasonló placcra vezet, ha vinnénk kemping székeket, simán tarthatnánk találkozót. :D

Amit viszont néztem, az Esco Bar nevezetű hely, ami rendelkezik megfelelő kapacitású kül- és mai fontosabb, beltéri fogadóegységgel is, mert előfordulhat hogy ilyenkor már cudar idő lesz kint...
Érzésre puccosabb mint a Puli, méretre kb. kétszer akkora. Itallap. Szombatra még nincs foglalásuk, és egyébként nem gond ha beülünk 15-20-an pár órára - mondta a beépített szépség.

Neten láttam még Esetleg. Élőben nem tűnt fel, lehet hogy zárva voltak? Mindenesetre jó helynek tűnik ez is, de a bálnás honlapjuk igen szűkszavú.

(P.H.)

(#2488) Tulku válasza .DLL (#2487) üzenetére


Tulku
veterán

Ha megfelelő a hely, akkor az itallapot úgy kell tekinteni, mint helypénzt :D

2000 ft-ért fogyasszon mindenki (na jó ezresért is) azzal megbékél a tulaj....szerintem...

(#2489) #16820480 válasza .DLL (#2487) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem tetszik mindkettő igazából, kellemes helynek tűnnek. Nem olcsók mondjuk. De a kézműves sörök megfizethetők, máshol is ennyi, viszont a sima csapolt meg üveges árak jó drágák.
Tényleg, konnektor volt? :) Elég egy darab, legfeljebb viszek egy elosztót, hosszabbítót.

(#2490) celf válasza #16820480 (#2489) üzenetére


celf
őstag

a kézműves söröző azt hiszem a másik végében van a bálnának, a Petőfi híd felől

amúgy kell egyáltalán foglalni? 2-kör szinte tuti, h üres lesz. már amelyik nyitva van olyankor.

amúgy lehetne hozni egy hosszabbítót, ha esetleg nincs kialakítva ilyen pop up gadget meetinghez az "infrastruktúra" :D

[ Szerkesztve ]

(#2491) .DLL válasza #16820480 (#2489) üzenetére


.DLL
veterán

Na azt lányos izgalmamban elfelejtettem emgkérdezni. Kicsit értetlen volt a csaj, és kétszer kellett átfogalmaznom,h ogy miért tértem én most be, mit akarok/akarunk majd, aztán a végletekig leegyszerűsítettem: 15-20 ember jönne pár órára, oké? Szabad a hely? kb. :D Aztán a konnektor emg kiment a fejemből, de szerintem tuti van alul, kiállás, elosztó viszont kellhet! :K

Celf: Képek, nyitvatartás, minden ott van a linkeken. ;)

(P.H.)

(#2492) kemcso


kemcso
Ármester

Melyik helyre menjünk? Nem ott kéne eldönteni, miután vannak, akik később jönnek stb. És sztem foglalni is kéne, a jó kérdés, hogy hány főre?

(#2493) #16820480 válasza kemcso (#2492) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem valahogy 10-15 főre kellene, és legfeljebb feladunk 1-2 asztalt, ha nagyon kevesen vagyunk, és jönnének, de gyanítom, hogy elég nagy pangás lesz délután egy kocsmában, talán 1-2 turista betéved majd.

Nekem jó az Echo is, remélem van konnektor, majd beülünk a sarokba.

A kínaival mi legyen, akarsz (akartok) menni? És ha igen, akkor merre?

(#2494) f4lcon


f4lcon
őstag

igyekszem én is menni, viszem az Oppo-t meg a Bosshifi B3-at mert csak azt hallgatom a sok közül :)
a többit igazából el kellene adnom.

(ja, vettem pár bluetooth fülest is, de nem érkeznek/tek meg)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2495) kemcso válasza #16820480 (#2493) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem jó az Esco, de bármelyik másik is. Ha .DLL neked tetszett, legyen az. Foglalsz asztalt kb 10-15 főre 14:00-tól? Eddig 6 jelentkező van, frissítettem az összefoglalót.

Én mennék, de ha csak ketten vagyunk, akkor inkább szervezzünk valami külön, hátha akkor többen érdeklődnek :)

[ Szerkesztve ]

(#2496) #16820480 válasza kemcso (#2495) üzenetére


#16820480
törölt tag

Oké, felhívom akkor őket majd.

Mehetünk ketten is kínaiba, nekem mindegy. Mondjuk ez amúgy is ilyen egyszerű étkezde, nem olyan sokfogásos. De amúgy egy ismerősöm ajánlott két helyet a Szállás utca környékén, ami most nem nagyon esik útba, de amúgy valamikor oda is mehetünk. Ezek nem annyira puccos helyek, mint a Taiwan, de állítólag jól főznek és olcsóbbak.

(#2497) f4lcon válasza #16820480 (#2496) üzenetére


f4lcon
őstag

jól főző olcsó kínai bármikor jöhet nekem is, autóval megyek még 3-4 ember elfér mellettem, hogy a logisztika is könnyebb legyen

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2498) kemcso válasza f4lcon (#2497) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezt ajánlotta sheratan: [link], közel is van.

(#2499) .DLL válasza kemcso (#2498) üzenetére


.DLL
veterán

Hmm, ez gondolkodóba ejtett. :) De lehet hogy valami egyszerűbb kaját inkább az EscoBar-ban rendelek, meg egy kézműves sör, és akkor le van tudva a "helypénz" is. :)

Soundmagic E80 lesz valakinél? Ha az E50 az E10 utóda, az E80 pedig az E30-é, akkor nagyon kíváncsi vagyok rá. :) Ha nincs ilyen reláció, akkor csak kicsit. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2500) celf


celf
őstag

valaki tudna hozni valami best buy kategóriásat a legolcsóbb szegmensből? max 3-4 ezer forint, esetleg 5k. barátnőmnek is akarok venni majd valamit, de neki amúgy kb. tökmindegy, hogy szól, csak ne legyen batárnagy. de túl rosszat mégsem akarok venni neki, hátha úgy adodódik, hogy rászorulok :D mint pl. most is. jelenleg egy rikító rózsaszín kábeles ATH-val közlekedek... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.