Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-06 20:18:02

LOGOUT.hu

N+1. (vagy N+2...?) Fülhallgatós találkozó
Időpont:
Helyszín:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) kemcso


kemcso
Ármester

Ez a FiiO E10K kellemes meglepetés, nem szól rosszul róla az AD1KX. A Westone sokkal jobban kihozza a hibáit, ott elvérzik szegényke, de értem miért tetszik Dorien-nek róla az AD500X.

[ Szerkesztve ]

(#2052) .DLL válasza kemcso (#2051) üzenetére


.DLL
veterán

Doriennek E10 van. Lehet ugyan az a kategória, de a belsejét eléggé átszabták, így valszeg azért máshogy soul.

(P.H.)

(#2053) bucsher válasza kemcso (#2051) üzenetére


bucsher
őstag

És az E11K?

In the pipe - five by five!

(#2054) kemcso válasza bucsher (#2053) üzenetére


kemcso
Ármester

Az még nincs nálam

(#2055) Ati1979


Ati1979
veterán

Filozoli is jön. Hozza az ie80-at, meg az új sony F series walkamant. Nem fog provokatívan viselkedni. Megígérte.

(#2056) fattyu válasza Ati1979 (#2055) üzenetére


fattyu
veterán

pfff

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2057) szentkuti11 válasza Ati1979 (#2055) üzenetére


szentkuti11
addikt

Még mindig nem változott meg a Sennheiser-imádata? ;] :P

(#2058) raven12 válasza fattyu (#2056) üzenetére


raven12
senior tag

miért pff?
szerintem mindenkit tárt karokkal várunk!
amúgy is csak félvicces csipkelődések voltak azok, miután leesett a tantusz.

(#2059) fattyu válasza raven12 (#2058) üzenetére


fattyu
veterán

audios topikokból nem ismerem. máshonnan igen.......... köszönöm nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2060) fattyu válasza fattyu (#2059) üzenetére


fattyu
veterán

(* A felhasználó jogait az Alapelvek sorozatos megsértése miatt végleg felfüggesztettük!)

ez is biztos csak félvicces csipkelődések miatt sikerült...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2061) raven12 válasza fattyu (#2060) üzenetére


raven12
senior tag

jó, szerintem ne ragozzuk! :R

(#2062) .DLL válasza fattyu (#2059) üzenetére


.DLL
veterán

Majd szétültetünk benneteket. :D

(P.H.)

(#2063) Ati1979 válasza fattyu (#2056) üzenetére


Ati1979
veterán

Normálisan fog viselkedni. Ezt ígérte.

(#2064) #16820480 válasza Ati1979 (#2055) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kíváncsi leszek :DDD

Amúgy akkor végül hányra megyünk a kínaiba? Lehetne a meki előtt találkozni, mint múltkor.

(#2065) fattyu válasza .DLL (#2062) üzenetére


fattyu
veterán

per pill elég kérdéses hogy megyek-e. állatorvos van délelőtt ami sajnos húzódhat délután meg lehet nő is kavar... ezért is nem iratkoztam fel.

ha mégis megyek akkor d2+ és sansui ss l55 lesz nálam. de elég valószínűtlen :(

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2066) kemcso válasza #16820480 (#2064) üzenetére


kemcso
Ármester

Én is, részben egyetértek fattyu-val, nem véletlenül tiltották ki...

12-1/2 1?

(#2067) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy én is megyek holnap a találkozóra, egy AK100-al és Brainwavz B2-vel.

(#2068) kemcso válasza Bodor (#2067) üzenetére


kemcso
Ármester

Szuper :))

(#2069) Ati1979


Ati1979
veterán

Nem nagyon leszek net közelben szombatig. Telefonon leszek elérhető.

(#2070) kemcso válasza Ati1979 (#2069) üzenetére


kemcso
Ármester

Hánykor találkozunk akkor szombaton kínaizni? És hol? És kire várjunk? És kire ne?

(#2071) #16820480 válasza kemcso (#2070) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem dél, Blaha, meki előtt. Aki jön, az jelezze légyszi, hogy várjunk rá. Akire nem vártunk/késik, de jönne mégis, az a Népszínház utca elején, a villamosmegállóban levő kínaiba jöjjön.

(#2072) szentkuti11 válasza #16820480 (#2071) üzenetére


szentkuti11
addikt

Rám nem kell majd várni, délre ott leszek :D

(#2073) .DLL válasza fattyu (#2065) üzenetére


.DLL
veterán

Remélem jól alakul a napod és be tudsz nézni.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Én a Puliba repülök kettőre.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2074) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Most is ugyanaz az asztalsor lett foglalva, mint előzőleg? Úgy tűnik, hogy a kínai kimarad a részünkről is, viszont lehet, hogy 14.00 előtt már odaérünk a Puliba.

[ Szerkesztve ]

(#2075) bucsher válasza kemcso (#2070) üzenetére


bucsher
őstag

Jövök délben, remélem nem kell rám várni.

In the pipe - five by five!

(#2076) randras_83 válasza bucsher (#2075) üzenetére


randras_83
addikt

én is jövök délre, valaki nem jön a békásról? csak mert én 4 kerekűvel megyek és ha igény van elviszem

https://www.flickr.com/randras83/

(#2077) ribery22


ribery22
tag

Úgy néz ki, én is megyek a Puliba (nem tudom olvassa-e még valaki)

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#2078) randras_83


randras_83
addikt

Sehol senki? Mindenki kicentizi a 12h-t :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#2079) .DLL


.DLL
veterán

Jó étvágyat! :)

(P.H.)

(#2080) GML


GML
őstag

Érkezek lassan :-)

(#2081) krx21


krx21
nagyúr

Köszönöm, hogy ott lehettem, jó volt, jó társaság! :R
Én már itthon is vagyok, sajnos nagyon sokat nem tudtam maradni...

(#2082) bucsher


bucsher
őstag







In the pipe - five by five!

(#2083) krx21 válasza bucsher (#2082) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez mikor volt?

(#2084) bucsher válasza krx21 (#2083) üzenetére


bucsher
őstag

Délben.
A kínaiban.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#2085) randras_83


randras_83
addikt

Jó volt köszi mindent. :)
Ja és jók lettek a képek, nem hiába ezt tudja az atom objektív átalakítóval.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#2086) raven12 válasza bucsher (#2082) üzenetére


raven12
senior tag

Most ettem, de ettől most nagyon megéheztem! :Y :C

Köszönöm a társaságot, a holmikat, miegymást!

Akkor kezdeném:
Sokkal kevesebb cuccot sikerült meghallgatnom, mint szerettem volna.

ES18 vs Piston 2 vs Sony EX50 (Metallics-ot nem találtam):
ES18: mélytúlsúlyos, tudjuk, nem szól rosszul, de nagyon fedett és zárt.
EX50: Egyáltalán nem basshead, nem rossz hangú, de ez is zárt.
Piston 2: EX50-hez hasonlóbb, nem mélytúlsúlyos, de naturálisabb, nyitottabb hangképű, tetszett, főleg, hogy 3k? Ez tényleg a nem-basshead ultrabudget királya nekem eddig.
Egyik sem izolált jól, de kényelmesek voltak számomra.

ATH IM-70: Dual symphonic (dynamic). Erős basszus, felül gyenge, és talán 22k? Nem. Én kivenném az összefoglalóból... (Bár hogy az SE215-tel szemben mit tud, azt nem tudom... De nem tűnt olyan borzasztóan tartósnak.)

W4R vs W40:
Alig van különbség, ha van, még mindig nagyon jók! Bikán izolálnak, jó, koherens hanképűek, élvezet hallgatni (de felül egy Q701-hez képest p*csafüstök ;] )!

VSD3S:
Hát ez tényleg nagyon jó, nem volt VSD1, de a magasakat szerintem tovább csiszolták, naturális hangképben 23k-ig ez a király nálam (utána GR07).
Kb. annyi basszus, mint a GR07-ben, a közepeket dominánsabbnak éreztem, mint a GR07-ben, kicsit idegesebb természet, nem az az "effortless", mint a GR07. Megnyugodtam, hogy azért nálam van különbség a GR07 javára bőven.
Izolációja tán egy picivel jobb a GR07-nél, de nem mondanám kifejezetten jónak.

Füles részről ennyi, sajnos a Dunuról elfelejtkeztem, nem hallgattam, pedig 30-80k sovány felhozatalú, úgyhogy kellene a matéria.
Fejes részről:
Denon ah-a100: keveset hallgattam, de nem tetszett sajnos semmi sem benne. Nem a világom.
ATH-AD1000X: ez is keveset ment, de fasza volt.
Q701-ből kettő volt, GML-é Austria, enyém Chinese, bass mod-olt, egyértelműen az enyém tetszett jobban, ezért is csináltam rajta a modot, így ez most egy jó visszajelzés volt.

DAP:
Szánom-bánom, de ezekből nagyon kimaradtam, és csak az AK240-et hallgattam meg, de az valami frenetikus volt. Jó, hatod áron venném meg maximum, de nagyon szépen szólt, sajnos a GR07-tel is :DDD Azt hittem, forrásigénytelen dynamic-on már nem hoz a DX50-hez képest, de igen, sokat! AK120-szal össze kellett volna hallgatni..
W40 meg ég és föld DX50 és AK240 között, annyival finomabb, feszesebb, kontrolláltabb volt...

[ Szerkesztve ]

(#2087) bucsher válasza raven12 (#2086) üzenetére


bucsher
őstag

AK-kra nem nagyon jutott idő és energia, úgyhogy kénytelenek leszünk Ati (talán nem nagyon elfogult) értékelésére hagyatkozni, amit nagyon várunk!
A nap meglepetésfülese a Piston2 volt, szerintem simán összemérhető a VSD-kkel.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#2088) .DLL


.DLL
veterán

Jó volt a találkozó! :R
Köszönet!

A véleményeket az adott témájú topikokba írom.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2089) kemcso


kemcso
Ármester

Jó volt a találkozó, lassan kinőjük a Pulit annyian voltunk :C

Piston 2: Bestbuy 10K alatt. Egyértelműen, nekem. Jó minőségű, a kábele kif. tetszett, a hangja is jó.
VSD3S: Vsonic hang, 10k körül a legjobb volt a találkozón (a VSD1-el összehallgattam volna)
W40: a W4R-t hozta, én nem éreztem semmi különbséget, szerencsémre :) Még mindig a legjobb füles, amit hallottam :))

AK240: Rohadjon meg az AK-ék összes befőttje, nagyon szépen megszólaltatta az AD-t. Még szerencse, hogy olyan ára van, hogy ennyiért esélytelen.

Q701: AK+Champ-al jó kis fejes nagyon (a modolt változatot hallgattam), de az AD hangképe jobban bejön
AKG K545: Nekem AK-ról nem tetszett annyira, viszont a Benchmark-ról óriásit változott, arról nagyon tetszett a hangja.
Beyer 770: Az első Beyer, ami tetszik.

Benchmark Dac1: a DAC része tök jó, de kell utána egy erősítő. A Q701-et nem hajtotta meg rendesen, az AD-ból sem hozott ki lényegesen többet.
Musiland: Az AK mellett sajnos elvérzett részletességben.
Champ: Végre hallottam rendesen erősítve az AD-t, vmit kell venni az AK után

Köszi mindenkinek, hogy ilyen sok cuccot hozott :R

[ Szerkesztve ]

(#2090) bucsher válasza kemcso (#2089) üzenetére


bucsher
őstag

E11K nem volt meg? Tőled is, meg a többiektől is kérdezem, aki próbált abban a zajban fejeseket tesztelni.

In the pipe - five by five!

(#2091) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

GR07 Classic volt a miénken kívül egyébként? :U

(#2092) kemcso válasza bucsher (#2090) üzenetére


kemcso
Ármester

Én nem hallgattam meg, de itt van nálam. Mielőtt visszaadom mindenképp kipróbálom, van valami ami érdekel azzal kapcsolatban?

(#2093) bucsher válasza kemcso (#2092) üzenetére


bucsher
őstag

AK-n van line out? Mert akkor az érdekelne, milyen a hangja az AK beépített erősítőjéhez képest.

In the pipe - five by five!

(#2094) fattyu válasza kemcso (#2089) üzenetére


fattyu
veterán

ezt a piston 2t be lehet szerezni itthoni garral?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2095) kemcso válasza fattyu (#2094) üzenetére


kemcso
Ármester

Be, csak majd 2x annyi mint pl a Pandawill-en :U [link]
Nagyon kell figyelni, mert sok a hamisítvány, itthon is.

(#2096) contaxg válasza bucsher (#2082) üzenetére


contaxg
veterán

Ezért fáj a szívem legjobban.... :B
Az eredmények nagyjából borítékolhatok voltak. :)

Jó olvasni a véleményeket!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2097) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Végre sikerült végighallgatnom nagyjából a DAP-okat és szerencsére a forrásváltó segítségével mindegyiket hozzá tudtam mérni a DX50-hez. Fülesként egy Shure 425, illetve egy Vsonic GR07 szolgált. Szóval, nem meglepő módon, a rangsor az alábbi lett.
Sandisk Sansa (kicsit "nyersebb" hang a DX50-hez képest) < X1 < X3 < DX50 < X5 (több mély a DX50-hez képest) < DX90 (kb. ugyanaz, mint a DX50, csak még részletesebb, viszont sokkal gyorsabb működés, reakciók)

Így kapcsolóval átkapcsolva két forrás között, ráadásul, ha mindkét forrásból ugyanaz a hanganyag jön majdnem tökéletes szinkronnal, eléggé csekélynek hallottam a különbségeket. Ez számomra is elég meglepő volt, eddig ugyan csak hagyományos módon -fülhallgató jack kihúz, majd bedug- hallgattam őket, de mintha nagyobb különbségeket hallottam volna. Azért kíváncsi lennék egy vakteszt eredményére, mekkora eséllyel sikerülne felismerni a jobbat (pl. X3 és X1 között alig hallottam differenciát).

Fülesek terén szomorúan szűrtem le a jelenlegi helyzetemet. ~10e Hufig VSD3S-et, ~20e Hufig GR07-et vennék még mindig. Viszont, ha onnét feljebb akar lépni az ember, az már nem kicsi megterhelés anyagilag, szerintem a következő minőségi ugrás a Westone W40/W4R lenne az általam hallottak közül. Ugyan ott volt a Creative Auravana In Ear 3, illetve a Brainwavz B2 (sőt, még a VC1000-et sem mondják rossznak), de ezek közül egyik sem volt minden téren egyértelműen jobb szerintem, mint a GR07, sőt, számomra hangminőségben sem volt egyértelmű a különbség mindig.

Viszont a Piston 2 a nap meglepetése volt számomra. Számítottam rá, hogy jó, de azért nem ennyire. :) Korrekt csomagolás, normális építési minőség, szövet bevonatú kábel, mikrofonos-gombos kivitel (aminél a hangerőszabályzók, illetve a play-pause/hívásfelvevés gomb WP8.1-el is működik) és korrekt hang (kicsit nagyon sok a mély nekem és nem teljesen igazi a magasak minősége, de még mindig nem szabad elfelejteni az árát).

Szóval összességében ismét hasznosnak éreztem a találkozót és köszönöm lehetőséget, hogy meghallgathattam ezt a sok jó dolgot! :)

[ Szerkesztve ]

(#2098) #16820480


#16820480
törölt tag

Köszi mindenkinek a részvételt, szuper volt a találkozó, rengeteg cuccal és jó társasággal :R

Ja, és AGE-T, lejárt a feketemágiád, újra szól a W30...

(#2099) fattyu válasza kemcso (#2095) üzenetére


fattyu
veterán

köszönöm.

ez az?
meg egy utolsó kérdés. sima mp3 lejátszóban működnek ezek? vagy a jack kiosztás nem stimmel?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2100) bucsher válasza #16820480 (#2098) üzenetére


bucsher
őstag

Szerencsére a W40-re egyáltalán nem hatott a mágia, és úgy látszik a W30-ra is csak gyengén. :D
Most nézem, hogy W10-W60ig ugyanúgy néz ki az összes, csak a W50-W60hoz már arany/ezüst színű skineket adnak.
Akkor még a W60at kell legközelebb meghallgatni, ha már elérhető.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.