Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Nagyon jó lett ez az új verzió, semmilyen spam nem jön. Mondjuk más levél sem. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2752) ledgeri válasza tomcsi23 (#2751) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mennyi szűrőd van?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2753) tomcsi23 válasza ledgeri (#2752) üzenetére


tomcsi23
veterán

Magamtól nem állítottam be semmit. Máshol látom, hogy megérkezik, de ide semmi.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2754) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#2753) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, így már érhető.
Hát elmehetnek a pipe... :U

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2755) ledgeri válasza tomcsi23 (#2754) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez mi?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2756) 4Grider válasza ledgeri (#2755) üzenetére


4Grider
nagyúr

A spamszűrés kommunikációja.

(#2757) tomcsi23 válasza ledgeri (#2755) üzenetére


tomcsi23
veterán

A küldő ezt kapta vissza, a címzett semmilyen értesítést vagy levelet nem kapott.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2758) 4Grider válasza tomcsi23 (#2757) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akármi és akármilyen levelezőszerver felől már nem küldhető be a freemail.hu-nak, az 550 5.7.1-nek oka van. Első körben a domain-jét ellenőrizném pl. az https://mxtoolbox.com/ oldalon.

(#2759) ledgeri válasza tomcsi23 (#2757) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2760) cappa72 válasza 4Grider (#2756) üzenetére


cappa72
nagyúr

Aztán meg közben olyan szép smap-ek tudnak jönni, hogy örő' nénni'.
Sokszor a fontosak meg simán fennakadnak a szűrőn.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2761) #21346560 válasza cappa72 (#2760) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nem véletlen kezdtem el a teljes átköltözést gmail-re...

(#2762) cappa72 válasza #21346560 (#2761) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát igen... szintén hanyagolom épp.
Még van pár dolog, ami ezen van, de lassan a hotmail-t tartom meg mindezen célra.
(A gmail-t nagyon privát dolgaimra használom)
Anyumat szintén irányítom át máshova...
Kicsit fájó, mert 20+ éve indult, de hát evvan'.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2763) 4Grider válasza cappa72 (#2760) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam az átállás óta az összes spam a megfelelő mappában landol, a gmail és a céges domainjeim felől a leveleim megérkeznek.
Továbbítások nem igazán működnek a gmail felé, mert az meg elvárja és figyeli az spf rekordot, abba meg a freemail ip címe nem lesz benne.
Ja és a webáruházainktól is végre megkapják a freemailesek a rendelés visszaigazolásokat. Nekem ez mindenképpen előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#2764) tamas1000


tamas1000
friss újonc

üdv

31.-én feltörték és kizártak a freemail fiókomból.
azonnal mindent ami kapcsolódik(hat) átraktam másik címre, stb..
jeleztem szolgáltatónak, másnap reggel rendőrség, stb.
viszonylag gyorsan visszakaptam, új jelszó stb.
biztonsági emil.
viszont a biztonsági kérdéssel nem jutok tovább, ezek a küszöbmajmok beadtak egyet, és nem tudom átírni mert nem tudom a jelenlegi választ WTF.
freemailnek jeleztem, várom a választ.
próbálom lenullázni ezt a címemet, (kb 15-20 éves) szóval kurvasokminden volt rajta, 10.000 emil kb. mindent töröltem.

most figyelgetem mi történik vele, eseménynaplóba ilyeneket látok, azóta hogy visszakerült hozzám. többféle országból

userEvent.unallowed_protocol 92.119.74.249Spanyolország

Illetve sikertelen belépési kísérlet is volt Szaud Arábiából.

Ez mi lehet pontosan?

userEvent.unallowed_protocol ???

köszi
tamás

(#2765) Atish19 válasza tamas1000 (#2764) üzenetére


Atish19
őstag

Ugyan így jártam nem is olyan rég. Máig nem tudom hogy jutottak be. Egyedi, erős jelszó. Tiszta gép és tudatos használat. Azóta is kapom ezeket az esemény naplókat. Freemail ügyfélszolgálat szerint próbálkoznak hozzáférni a fiókhoz. Mindent át vittem azonnal gmailre. A biztonsági kérdéssel nekem nem volt gondom. Reset után simán beadtam egy új választ.

[ Szerkesztve ]

(#2766) cappa72 válasza Atish19 (#2765) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nővéremnek is feltörték, és mindent töröltek.
Ez miatt azonnal áttértem a kétlépcsős azonosításra.
Ha idegen helyről jön a próba, még jelszókijátszás esetén is jön a második szintű azonosítás; ez viszont google authenticator-on keresztül megy.
(kisebbik fiamnál jellemzően a hotmail-es címet támadják, véletően a Fortnite felhasználói fiókja miatt. Ott is jön a másdik szintű ellenőrzés: sms a telefonra. Ott megáll a dolog.)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2767) Nikaré válasza cappa72 (#2766) üzenetére


Nikaré
őstag

Nekem még nem törték fel, de ilyennel próbálkoznak!

'GLS Hungary (chatcomplaint@fbise.edu.pk)
Tisztelt Ügyfelünk,
Sajnálattal értesítjük, hogy 2022. november 1-án megérkezett csomagját visszaküldjük.

Új szállítást kell ütemeznie.

Küldemény azonosító: #HU490171111

Ez akkor fordulhat elő, ha a cím helytelen. A csomag kézbesítéséhez kérjük töltse ki a weboldalunkon található űrlapot:
* Új szállítás ütemezése
Felhívjuk figyelmét, hogy csak 3 nap ingyenes tárhelyet kap, ezt követően pedig minden egyes tárolási napért 1500 Ft plusz díjat számítunk fel.

© 2022 GLS HUNGARY"

[ Módosította: radi8tor ]

(#2768) ledgeri válasza #21346560 (#2761) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én azon felül is ajánlanék egy alias szolgáltatást, pl simplelogin.
Mindennel át kell álni arra (újból), rendben, de utána 1 mező átírásával váltod át az összes leveledet egy másik fiókba, ha úgy akarod. Direkt fiókot írtam, és nem címet, mert ezzel pont ezt a kettőt lehet szétválasztani. + így leválasztod azt, hogy milyen címet tudnak a dolgaid arról, hogy mi az amibe érkezik a cumó, mibe is kell belépned, hogy lásd a dolgaid.
Tudom, van a google-nál a +ozás, vagy az outlooknál 10 alias...De több a lehetőség azzal, hogy a cím ,és a fiók "külön van".

#2767 Nikaré így direkt linket ne!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2769) #21346560 válasza ledgeri (#2768) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én a regisztrált oldalakon írom át az ímécímet! ;)

(#2770) ledgeri válasza #21346560 (#2769) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor részleteiben: ha -csak mert ezen csináltam- simplelogint használsz, akkor kívülről van ingyen 10 emailcímed (fizetősen végtelen), és használsz egy email-fiókot. Pl legyen freemail.
Ha a freemail nem tetszik, akkor, csak annyit csinálsz, hogy simpleloginban átírod 2 helyen az emailcímed (egyik az "account", másik a "továbbítási cím"), pl legyen protonmailre, így ezzel az összes, egyenként nem váltott regisztrációd nem a freemailre továbbítófik, hanem protonmailbe. 2 perc alatt már más interface, élmény, stabilitás, miegymás fogad.
Ha a címet váltanád viszont, akkor meg generálsz egy másik aliast simpleloginen belül, és azt ami a bajos címet használja átírod anélkül, hogy -ha olyan- akkor az egész levelezést, mindent kellene költöztetni (a lánc törik, de az annyira nem nagy baj).
Sőt. ha pl google, akkor van megannyi rémstory, hogy egyik napról a másikra "törölték" a fiókot (apuka pandémiás időszakban babáján lévő fura foltról küldött képet orvosuknak, amit a google contentID-zett, letiltotta a fiókot, és feljelentette a gyerekvédelemnél). Ez esetben csak simpleloginbe kell belépni, átírni 2 sort egy új címre, és már meg is van a "fontos levelet várok/ mindem accom oda menne" nyugodság, és csak az "ejj, kimentettem volna" bósszúság marad.

Ha még erre rávesszük, hogy az a cím mibe a SL továbbít, és az amivel bele lehet lépni, és az amivel te a (outlookról tudom) emailfiókodba bele tudsz lépni lehet 3 különböző, akkor már is annak, aki ellened megy, sokat nagyon, sokat kell tudnia rólad.

Persze jöhet az, hogy mi van ha a simplelogin kompromittálódik... De ezt a fenti pontenciállal egyetemben kell értékelni.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2771) Nikaré válasza ledgeri (#2768) üzenetére


Nikaré
őstag

Basszus!!!
Véletlenül bennehagytam!

radi8tor köszi a módosítást!

Sorry
:U

(#2772) #21346560 válasza ledgeri (#2770) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszönöm szépen a részletes leírást, az idődet, türelmedet! :R
Én már csak ilyen maradi vagyok, hogy webes felületen lépek be a fiókba, és nem használok mindenféle külső cuccot... :B

(#2773) ledgeri válasza #21346560 (#2772) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ezt ne úgy képzeld el, mint pl a thunderbird-et, hogy az leszívja a leveleid, és abban nézel mindent. Vagy újraértelmezve az előbbi hsz-ed, mint valami más webfelületet, programot mint az eredeti ahová belépnél
Ezt úgy képzeld el, mint egy valós élet béli postafiók, amit megadsz máshol, de amiből rögtön továbbitja is a posta neked a dolgaid a saját címedre.
Ez azt jelenti, hogy pl ide a prohardverhez@aleeas.com emailcímmel lépsz be, ezt írod be a mezőbe itt, de ha jön egy privát üzenetes, vagy nyereményes értesítő ph-ról akkor az a runo-private@másmail.hu címedre érkezik meg végül. Emellett, pl bankhoz az csak-a-bankomnak@aleeas.com-ot adod meg, ha játszól ahhoz meg gamingname2022@aleeas.com-ot. Minden a runo-private@másmail.hu-ra lyukad ki, ott úgy szűrőzöd, ahogy akarod, sőt, ha olyanod van, akkor abból szivatod ki thunderbird-del, de a játékod nem tud a bankodéról, a bankodé nem tud a PH-sról, neked meg egy helyen van minden.
Nem győzködlek, hogy használd, csak úgy éreztem nem érted igazán mi is ez, és mik a potenciáljai, mik a rizikói. Ha más nem, egy ingyen reg, 5 perc teszt email küldözgetés, és minden tiszta lesz! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2774) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Van ötletetek arra, hogy miért nem működik a levélküldés a Freemail fiókjaim alól, levelező kliensben?

Az utolsó levél, amit küldtem, augusztus elején volt. Akkor még működött.

Az SMTP beállításokon azóta nem változtattam, de most egyik fiókomból sem tudok levelet küldeni. Attól függően, hogy "Normál", TSL, vagy SSL kódolást állítok be (az azoknak megfelelő dedikált portokkal) a levelező kliens is más-más hibaüzenetet ír ki.

"Aquila non captat muscas."

(#2775) 4Grider válasza Piftuka (#2774) üzenetére


4Grider
nagyúr

Augusztusban elég nagy változások történtek. Voltál azóta a webes felületen, elfogadtad őket?

(#2776) Piftuka válasza 4Grider (#2775) üzenetére


Piftuka
veterán

Az egyébként még júliusban volt; de természetesen az érintett Freemail fiókjaim mindegyikével meglátogattam a web-es felületet, elfogadtam az új ÁSZF-et, Adatkezelési tájékoztatót, engedélyezetem a kliensek használatát, stb.

A levelek letöltése (POP3) működik is kifogástalanul, csak küldeni nem tudok egyikről sem.

Mi lehet a probléma? Segít a diagnosztikában, ha leírom, melyik SMTP beállítás és port kombinációra milyen hibaüzenetet ír ki a levelezőprogram?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2777) 4Grider válasza Piftuka (#2776) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én csak egy konfigról tudok:
A kimenő levelek (SMTP) kiszolgálója: smtp.freemail.hu
A Fióknévnél az email cím megadása szükséges.
A Jelszónál a [freemail] webes felületén használt jelszó megadása szükséges.
Port: 587 (STARTTLS támogatással)

(#2778) Piftuka válasza 4Grider (#2777) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezzel a beállítással is megnéztem. (Kivétel az email cím megadása, mert a "levélküldésnél" a kliensben nincs is ilyen sor a fiók tulajdonságok alatt. A "levélfogadásnál" van, de ott is csak "Felhasználónév", tehát a @freemail.hu előtti rész. De az most irreleváns, mert a fogadás működik.)

Erre a beállításra a "Néhány levél nem lett elküldve. Ellenőrizze a fióknaplót!" üzenetet írja ki a kliens.

A naplóban pedig a vonatkozó rész:
2022. 11. 04., 13:10:58: SEND - Levélküldés ................. címre
!2022. 11. 04., 13:10:58: SEND - A szerver hibát jelez. A hiba oka: 5.7.1 You must authenticate (Azonositas szukseges) [92250aef]

"Aquila non captat muscas."

(#2779) 4Grider válasza Piftuka (#2778) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én még nem találkoztam olyannal, hogy nem tudsz teljes email címet beírni egy levelező kliens felhasználói név mezőjébe.

(#2780) Piftuka válasza 4Grider (#2779) üzenetére


Piftuka
veterán

Félreértesz. Nem arról van szó, hogy nem tudom beírni, csak korábban a Freemail-es fiókoknál erre nem volt szükség. (Gmail-esnél igen; de ott úgy is van beállítva.)

Esetükben a web-es felületen is be tudsz jelentkezni csak a "Felhasználónév", vagy a teljes email cím beírásával is.

Egyébként megnéztem úgy is, hogy teljesen email címet írok be a "Felhasználónév" rovatba a kliensben, de a lényegen nem változtat.

Nem küldi el a levelet így sem.

"Aquila non captat muscas."

(#2781) Dilikutya


Dilikutya
félisten

2022-ben milyen indokot tud bárki is mondani, ami miatt használ freemail-t? :F

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2782) #21346560 válasza Dilikutya (#2781) üzenetére


#21346560
törölt tag

A retró érzés! :B

(#2783) cappa72 válasza Dilikutya (#2781) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nincs másik.

(Nekem van, de másoknak ez lehet egy indok)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2784) 4Grider válasza cappa72 (#2783) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meddig tart másikat regisztrálni?

(#2785) cappa72 válasza 4Grider (#2784) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az attól függ kinek, és mikor.
(79 éves anyukkámnak sokáig tartana, és azt sem tudná, hogy milyet csináljon helyette - napokba telhetne. Segítettem neki, így 2 perc volt a gugli fiók kb., innen már teamviewer-rel a többi "integrációs részt" is megoldottam, ide értve a Thunderbird beállításokat is)

(pl. egy M$ fiókot csinálni, ha w10 alatt online vagyok telepítés után, akkor 20 perc alatt sem sikerült... mindent össze akar kapcsolni mindennel... "offline" módon, vagy Linux alól egy m$ fiók létrehozása meg 5 perc.)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2786) Piftuka válasza Dilikutya (#2781) üzenetére


Piftuka
veterán

A "Freemail" szolgáltatásának szentelt topic-ban ezt segítőkész hozzászólásnak szántad? (Szónoki kérdés volt...)

"Aquila non captat muscas."

(#2787) Piftuka válasza cappa72 (#2783) üzenetére


Piftuka
veterán

Nekem is van (Gmail), de ez most irreleváns.

Van egy problémám, amelynek megoldásában ezen a fórumon, a témának szentelt topic-ban reménykedtem.

Ha tudtok érdemi segítséget nyújtani, azt megköszönöm!

A "ki miért használ mennyivel jobb másik levelező szolgáltatást" témájú virtuális csörtébe pedig ne menjünk bele, kérem! Köszönöm!

"Aquila non captat muscas."

(#2788) 4Grider válasza Piftuka (#2787) üzenetére


4Grider
nagyúr

A freemail webes felületén bejelentkezve a beállítások, levelezés, kliensek engedélyezése tutira be van kapcsolva? Most tettem fel egy androidos kliensre, és megy mind az imap, mind az smtp, ezekkel a beállításokkal:
imap.freemail.hu:993
SSL szigorú ellenőrzéssel
hitelesítés automatikus
smtp.freemail.hu:587
STARTTLS szigorú hitelesítéssel

Fejléc:
From: =?UTF-8?B?6666665uYWkgS6666==?= <netuddki@freemail.hu>

Received: from [192.168.66.666] (66666666.dsl.pool.telekom.hu [666.255.66.66]) (using TLSv1.2 with cipher ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256 (128/128 bits)) (No client certificate requested) by smtp.onbox.hu (Postfix) with ESMTPSA id 46666666zLLp for <netuddki@gmail.com>; Fri, 4 Nov 2022 15:47:09 +0100 (CET)

Authentication-Results: mx.google.com; dkim=pass header.i=@freemail.hu header.s=6666604 header.b=thYYzOJn; spf=pass (google.com: domain of netuddki@freemail.hu designates 66.666.66.666 as permitted sender) smtp.mailfrom=netuddki@freemail.hu

(#2789) ledgeri válasza Piftuka (#2776) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azóta volt még egy tulajváltás, és tulajváltásból eredő új szövegezésű ASZF elfogadtatás...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2790) Piftuka válasza 4Grider (#2788) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t és a tesztelést! :R

Természetesen be van kapcsolva a kliensek engedélyezése. Anélkül a levelek letöltése sem működne. Ahogyan akkor, júliusban meg is szűnt a kliensben a levelek fogadása-küldése, amíg be nem jelentkeztem a web-es felületen.

"Aquila non captat muscas."

(#2791) Piftuka válasza ledgeri (#2789) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, az október elején történt, és természetesen elfogadtam mindegyik fiókkal az új ÁSZF-et is. :K

Számtalan alkalommal bejelentkeztem mindegyik fiókkal a web-es felületen.

Lehet, az új felületüknek köze a működésbeli problémákhoz? :F

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2792) ledgeri válasza Piftuka (#2791) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha minden igaz még ott a gomb (engem még nem dobott át az újra). Megnézésével kizárható az is.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2793) Piftuka válasza ledgeri (#2792) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a tippet! A bejelentkezéskor felajánlotta az új felületre áttérést, és úgy voltam vele, hogy miért ne... teljesen mindegy, hiszen alapvetően nem sokat bámulom. (Mivel kliensből levelezek.)

Egyébként visszaváltottam a régi felületre is az egyik fiókban, de az sem oldotta meg.
Ráadásul 2 fiókom még bug-osnak tűnik. Közel 20 éve regisztráltam őket, alig használtam, és amikor az ÁSZF elfogadása miatt web-en is beloggoltam, és elvégeztem a beállításokat (erősebb jelszó beállítás, kliens használat engedélyezése), akartam biztonsági kérdést/választ is beállítani, de azt viszont nem lehetett.

A Profil-ban azon a részen a menüben nem "biztonsági kérdés létrehozása" szerepel, hanem "módosítása". Viszont kérdés nem található ott. Így nem is lehet "módosítani", mert nincs mit.

Természetesen ellenőriztem az "elfelejtett jelszó" funkcióval, mert ott frankón mutatja mindig, hogy adott fiókra milyen biztonsági lépések lettek beállítva: jelszó emlékeztető levél a saját fiókba/ jelszó emlékeztető alternatív email címre/biztonsági kérdés & válasz.

Namost utóbbira azt írja, hogy "erre a fiókra nem lett beállítva ilyen".

Ezügyben írtam a Freemail support-nak, még várom a válaszukat.

Ami viszont fontosabb most, hogy miért nem működik kliensből a levélküldés egyik beállítással sem? :F

Bár levélküldésre ritkán használom őket, azért szomorú volnék, ha mindig csak web-ről tudnám használni az érintett fiókokat. :(

Pláne, hogy immár ~21 éve kliensből levelezek mindig.

"Aquila non captat muscas."

(#2794) 4Grider válasza Piftuka (#2793) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem is bőven öregebb a fiókom 20 évnél és az új felületet használom.
Az internet szolgáltatód, hálózati beállítás nálad esetleg nem tiltja az 587-es port használatát?

(#2795) Piftuka válasza 4Grider (#2794) üzenetére


Piftuka
veterán

A hálózati beállítás nem tiltja, a szolgáltatóban nem vagyok biztos.

Vodafone (ex-UPC).... egyébként miért tiltaná éppen azt? :F Van erre példa a gyakorlatban?

"Aquila non captat muscas."

(#2796) tibor23


tibor23
senior tag

Arra van megoldás, hogy a levélben csatolt képeket egyből megnyissa a böngésző? Mert az új rendszer csak menteni akarja a képeket, és semmiképp nem tudom anélkül megnyitni őket. Firefox és Chrome böngészővel is ez van sajnos, a régi rendszeren ilyen probléma nem volt.

(#2797) prozodus válasza tibor23 (#2796) üzenetére


prozodus
őstag

Még nem találtam rá megoldást, de roppant bosszantó...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2798) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Próbálok egy ideje átszokni, áttérni a gmail-re. De kb tízből háromszor ellenőrző kódot küld az általam megadott mobil számra, amit történetesen én használok. Csakhogy rendszeresen bele futok azokba a szitukba:
- nincs nálam a telefon,
- ha nálam is van, lemerült,
- és a leggyakoribb eset, hogy nincs térerő az adott helyen. Hetente többször vagyok ilyen helyen, helyeken. Vezetéken a laptopnak van internet, de térerő nuku.
Ilyenkor persze nem tudok gmail-t nézni :-(
Létezik erre valami áthidaló megoldás?

(#2799) sopruk válasza Zwodkassy (#2798) üzenetére


sopruk
aktív tag

Bejelentkezéskor, az ellenőrző kód kérése során van egy olyan választható opció, hogy többet ne kérje azon az eszközön az ellenőrzést. Persze ezt csak akkor érdemes használni, ha a saját megbízható eszközödről jelentkezel be...

[ Szerkesztve ]

(#2800) ledgeri válasza Zwodkassy (#2798) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Olyan emailszolgáltatót kell választani, amelyik nem a követős push-szolgáltatásos notofy-cuccot használja másodfaktornak, hanem egy "industry standard" TOTP-t... és akkor nincs ez vele. Vagy a drága módszer, hogy szerzel 2 hardverkulcsot (2. backup), ha nagyon kell a g-világ.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.