Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) BenJoe80 válasza Delila_1 (#18250) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Igen. De a többi 2000 cellába hogy adom meg ugyan ezt a képletet, úgy hogy közben a vonatkozás a cellákra változzon? Mert eddig is megtudtam ezt oldani, de csak a B3-ra mutatott minden cellában. Márpedig minden cellában a saját cellájára kellene mutatnia, nem? Pl.:

B3 cella - =DARABTELI( B: B;B3)>1
B4 cella - =DARABTELI( B: B;B4)>1
B5 cella - =DARABTELI( B: B;B5)>1

... stb.

B1517 cella - =DARABTELI( B: B;B1517)>1

És ezt a feltételes formázást, hogy tudom úgy bemásolni az összes cellába, hogy közben a cellák értéke nem változzon?

Itt találtam egy leírást. Az én problémám és kérdésem a 3. bekezdés: "A feltételes formázás másolása a többi cellába"... nekem nem változnak át a cella értékek...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#18252) Delila_1 válasza BenJoe80 (#18251) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azzal kezdtem, hogy "Jelöld ki a B oszlopot, és a feltételes formázásnál add meg a képletet".
Ebben az esetben nem kell másolgatni. Ha így teszel, akkor az 1517. cellán állva a megfelelő képletet találod a feltételes formázásnál. Figyelj arra, hogy a képletben a 2. paraméter B1 legyen.

Lehet úgy is másolni, ahogy a leírásban szerepel, de egyszerűbb, ha a másolandó cellán állva rákattintasz a formátumfestő ecset ikonra, és az ecsetté vált egérmutatóval befested a cellákat, ahova a formátumot szeretnéd másolni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18253) BenJoe80 válasza Delila_1 (#18252) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Nem tudom... biztos én csinálok valamit rosszul, de nekem minden cella formázása ugyan olyan marad... :F

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#18254) Delila_1 válasza BenJoe80 (#18253) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tedd ki a füzetet egy elérhető címre, színezd ki gyalogosan a cellákat.
Előtte a nem publikus adatok helyett írj vak adatokat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18255) BenJoe80 válasza Delila_1 (#18254) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Várjál... azt hiszem sikerült... most úgy csináltam, hogy a formázásnál jelöltem ki az egészet azzal a gombbal (az értelmezési tartományt) és most sikerült... de azért teszek még egy próbát...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#18256) BenJoe80 válasza BenJoe80 (#18255) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Aha... szóval kétszer kell kijelölni: egyszer az elején, majd a feltételes formázásnál újból kijelölni a tartományt.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#18257) Delila_1 válasza BenJoe80 (#18256) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A 18250-es leírás szerint próbáltad már?

Csak egyszer jelöltem ki a teljes oszlopot. Megnyitottam a felt. formázás menüt, megadtam a képletet, a formátumot, és kész.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18258) BenJoe80 válasza Delila_1 (#18257) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Igen, de ha úgy próbálom, akkor nekem minden cella formázása ugyan arra az egy cellára mutat. Magyarul:

B2 - =DARABTELI(B: B; B2)>1
B3 - =DARABTELI(B: B; B2)>1
B4 - =DARABTELI(B: B; B2)>1

...stb. Még a

B986 - =DARABTELI(B: B; B2)>1

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#18259) BenJoe80 válasza Delila_1 (#18257) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Ami azért érdekes, mert ha másodszor kijelölöm az értelmezési tartományt azzal a gombbal akkor a képlet a következőre változik:

=DARABTELI($B$2:$B$2001; B2)>1

Viszont ha manuálisan írom be a képlethez a fenti képletet ( a dollár jelekkel) akkor megint nem fogom működni, mert minden cella formázása a B2-re fog mutatni.

Szóval ezt nem értem...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#18260) dellfanboy


dellfanboy
őstag

miért nem működik az fkeres?? egy id-t keresek egy másik táblában.
ha ctrl+f-el rákeresek akkor kapok eredményt, de fkeres nem talál semmit hiányzik az érték...
pedig van...
formátumot átállítottam, már átcopyztam egy sheet-re de eredmény ...
pedig a hozzárendelés 1:1-hez és egy id...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#18261) Delila_1 válasza dellfanboy (#18260) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A szokásos hiba ilyenkor, hogy vagy a keresendő, vagy a listában lévő adat tartalmaz egy nem látható, pl. szóköz karaktert. Ezt ellenőrizd mind a kettőnél.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18262) dellfanboy válasza Delila_1 (#18261) üzenetére


dellfanboy
őstag

nagyon köszi, nem értem hogy nem jutott ez az eszembe...
tényleg az egyik cella egy space-el kezdődőtt..
most jön a következő kérdésem, hogy tudom eltűntetni a spacet? vagy egyesével kell kitörölnöm a 23 000cellámban?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#18263) Delila_1 válasza dellfanboy (#18262) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A TRIM függvény [=trim(a1)] megszünteti a hivatkozott cella elején-, és végén lévő szóközöket, valamint az adat belsejében lévő dupla szóközöket eggyé alakítja a több szóból álló kifejezésekben.
A tisztítás után ezt az oszlopot irányítottan, értékként illesztheted az eredeti oszlopra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18264) dellfanboy válasza Delila_1 (#18263) üzenetére


dellfanboy
őstag

köszi

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#18265) Delila_1 válasza dellfanboy (#18264) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18266) littledon


littledon
tag

Sziasztok! :)

A segítségetekre lenne szükségem, biztosan egyszerű de sajnos csak a nagyon alapokat "tudom" excelből...
A feladat az lenne, hogy van két oszlop adatom az "A" oszlopban 1417 db az "F" oszlopban 835 db adatom van . Az "A" oszlopban megtalálható az "F" oszlop mind a 835 adata. Szeretném, hogy az "A" oszlopban piros színnel színezze be az "F" oszlopban is megtalálható adatokat, hogy lássam melyik adatok egyeznek meg a két oszlopban és mik azok amik az "F" oszlopban nem találhatóak meg. Milyen módon tudnám ezt elérni? :F (picit szájbarágósan, hogyha kérhetem...) :B

Nagyon szépen köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#18267) lappy válasza littledon (#18266) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
HA egy pár hozzászólást visszaolvasol akkor pont erről volt szó!
Piros betűszín minden cellában ha van az F oszlopban

Jelöld ki a A oszlopot, és a feltételes formázásnál add meg a képletet:
=DARABTELI(A:A;F1)=1
:C

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#18268) terencehill


terencehill
tag

Sziasztok!

Valaki megtudja mondani nekem hogy az excel-be lehet olyat csinálni hogy különböző sorokban az oszloptávolság más legyen. pl: első 5 sor szélesebb oszlopokkal utána meg vékonyabbal??
Előre is köszi a választ!!! :DD

---

(#18269) föccer válasza terencehill (#18268) üzenetére


föccer
nagyúr

Sorok illetve oszlopok sorszámai közé beviszed az egere, akkor megváltozik az egér mutató. Ekkor egérgombot nyomva tartva szét tudod húzni, vagy össze tudok őket nyomni.

Több sort kijelölve is működik, illetve, ha duplán kattintasz akkor automatikus méretezésre áll át.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18270) Apollo17hu válasza terencehill (#18268) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ha meg lehetne oldani, akkor a keskenyebb oszlopokkal rendelkező soroknál mivel töltenéd ki a "hézagokat"? Egyáltalán ez mire lenne jó?

(#18271) föccer válasza terencehill (#18268) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, félre értettelek. Én ezt mindig cellák összevonásával oldottam meg. Beszúrok +1 oszlopot, megcsinálom a kellő kiosztást, majd a fennmaradó sorokban összevonom a 2 külön oszlophoz tartozó cellákat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18272) Mutt válasza kvoaksz (#18243) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Delila_1 megoldása mellett csak függvényeken alapuló megoldásomat innen tudod letölteni.

A színes naptár valójában egy feltételes formázást tartalmazó táblázat. Az adott napokhoz vagy 0, vagy 1-et iratok ki attól függően hogy a név a vizsgált dátummal szerepel-e a beviteli listán vagy sem. Ha szerepel akkor 1 a függvény értéke és ekkor van pirossal kitöltve a cella. A függvény pedig egy sima DARABHATÖBB.
A 0 és 1 értékeket elrejtettem egy egyedi számformátummal így nem látszanak, de az Excel tud számolni velük.

Próbáltam interaktívvá tenni ezért van még pár plusz számítás is és formázás is, ezek főleg a számítás lapon vannak. Ezzel csak a beviteli lista első 1000 sorát figyelem és csak az első 25 nevet rakom ki a naptár oldalra.

Egy igazán profi megoldást a http://chandoo.org/wp/2013/01/24/employee-vacations-tracker-dashboard/ oldalról tudsz letölteni.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#18273) littledon válasza lappy (#18267) üzenetére


littledon
tag

Ó nagyon szépen köszönöm! :) úgy néz ki jó lett... lehúztam és kiírta, hogy igaz/hamis... Egyébként nem értem, hogy az A oszlopot miért nem kellett rögzíteni?? Valamint a képlet végén "=1" ez jelentené azt, hogy Igaz (Benne van) ??
(összességében nem úgy lett megoldva ahogyan szerettem volna, de nekem így is tökéletes) :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#18274) lappy válasza littledon (#18273) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Az A:A a teljes oszlopra nézi a másikban igazad van, bár lehet nem lett volna szükség =1 re, de a Libre office-t nem annyira ismerem, de működik!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#18275) marchello1


marchello1
csendes tag

Sziasztok,
Írtam egy makrót, de vannak pontok ahol elakadtam. :F
Az első az, hogy ha megadok egy DÁTUMOT akkor beírja a jobb oldalon lévő összevont cellába, de az újabb bevitelnél már nem. Tehát csak az első cellába írja ki a bevitt dátumot. (akkor működik, ha nincsenek a cellák egyesítve)

A második, meg, a két helyszínt csak egymás mellé tudom kiadni, egymás alá már nem megy.

Ha erre valaki tudna nekem segíteni azt nagyon megköszönném :R :R
Itt van a kép: [link]
Itt a file: link
Itt az eddig megírt makró:
Private Sub CommandButton1_Click()

Dim nextrow As Integer
nextrow = WorksheetFunction.CountA(Sheets("Munka1").Range("i:i")) + 1

Sheets("Munka1").Cells(nextrow, 9) = Munka1.Range("B2").Value
Sheets("Munka1").Cells(nextrow, 11) = Munka1.Range("B3").Value
Sheets("Munka1").Cells(nextrow, 11) = Munka1.Range("B4").Value

Munka1.Range("B2").Value = ""
Munka1.Range("B3").Value = ""
Munka1.Range("B4").Value = ""

End Sub

(#18276) Delila_1 válasza marchello1 (#18275) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Sheets("Munka1").Cells(nextrow, 11) = Munka1.Range("B4").Value helyett
Sheets("Munka1").Cells(nextrow+1, 11) = Munka1.Range("B4").Value -et írj.

A B3 és B4 cellák adatait azonos helyre írattad be.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18277) dellfanboy


dellfanboy
őstag

van az egyik oszlopban a ,b,c,d vevőm. ezek ismétlődnek, a többi oszlopban ezeknek a vevőknek a tulajdonságai vannak pl telephely.
hogy tudom a legelső oszlopban a vevőket úgy elrendezni, hogy a mellette lévő oszlopok is változzanak?
példa
A oszlopban most így szerepel az első három sor, vevőx,vevőy,vevőa, mellette b,c,d oszlopban, telephely, dolgozók száma, ajtók száma
Azt megnéztem hogy vevőa-ból 9 van, szeretném ha a2 oszloptól a11-ig ez a 9 vevő szerepelne, mellette b,c,d oszlopban pedig ezen telephelyek adatani? már próbáltam sorba rendezni de akkor a többi oszlop adatai nem változtak...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#18278) marchello1 válasza Delila_1 (#18276) üzenetére


marchello1
csendes tag

Köszönöm szépen :R :)

Már csak annyit kéne kiküszöböljek, hogy ha megadok egy dátumot és hozzá csak 1 helyszínt, akkor a következő dátumot és a helyszínt írja ki. Mert így csak akkor működik ha minden adatot megadok...

Köszönöm még egyszer. :))

(#18279) Delila_1 válasza marchello1 (#18278) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

if range("b4")="" then nextrow=nextrow+2

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18280) Delila_1 válasza marchello1 (#18278) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tulajdonképpen azt szeretnéd, hogy a bal oldali táblázatból gyűjtse ki a jobb oldaliba azokat az adatokat, ahol mind a két helyszín megvan?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18281) Delila_1 válasza marchello1 (#18278) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Más elrendezést javasolok, amivel 1 rekordba kerülnek az összetartozó adatok, és a cellák összevonása is elkerülhető.

A makró:

Sub helyszinek()
Dim sor%, sor1%

sor% = 2: sor1% = 2
Do While Cells(sor%, "A") <> ""
If Application.WorksheetFunction.CountA(Range("B" & sor% & ":C" & sor%)) = 2 Then
Cells(sor1%, "I") = Cells(sor%, "A")
Cells(sor1%, "J") = Cells(sor%, "B")
Cells(sor1%, "K") = Cells(sor%, "C")
sor1% = sor1% + 1
End If
sor% = sor% + 1
Loop
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18282) marchello1


marchello1
csendes tag

nem csak azokat amiknél meg van mind a kettő. Lehet, hogy lesz olyan ahol csak egy helyszín lesz, de a következő bejegyzésnél már kettő vagy akár több is a későbbiek során. Nem tudom mennyire érthetően írtam le :)

(#18283) Delila_1 válasza marchello1 (#18282) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Már csak azt nem tudom, hogy mit szeretnél az adatokból kihozni. :(
Az mindenesetre meggondolandó, hogy azonos rekordban (sorban) legyenek az összetartozó adatok.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18284) marchello1 válasza Delila_1 (#18283) üzenetére


marchello1
csendes tag

Alapvetően ezt egy edzésnaplóként szeretném használni. Az egyik munkalapon lenne a beviteli felület (óra, darab szám, helyszínek, stb). Majd ezeket az adatokat, egy másik munkalapon összegyűjtené, ahol majd lehet szűrni stb.
De egy naphoz-dátumhoz tartozhat több edzés alkalom, vagy helyszín.
Lehet kicsit bonyolultan próbálom megközelíteni a dolgot? :P

(#18285) Delila_1 válasza marchello1 (#18284) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Miért nem helyben szűröd? Ha egy sorban vannak az összetartozó adatok, bármelyik oszlopra szűrhetsz.
Az adatok duplikálása (redundancia) a 7 fő bűn között van. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18286) marchello1 válasza Delila_1 (#18285) üzenetére


marchello1
csendes tag

Mondasz valamit... :) :U

Csak gondoltam megegyszerűsítem a dolgom, hogy ne kelljen állandóan új sort beszúrogatni, azt formázni, vagy legörgetni az aljáig az utolsó bejegyzésig... :)

[ Szerkesztve ]

(#18287) Delila_1 válasza marchello1 (#18286) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az oszlopban bárhol állva a Ctrl+le-nyíl azonnal az alsó adathoz visz, nem kell görgetni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18288) marchello1 válasza Delila_1 (#18287) üzenetére


marchello1
csendes tag

:) Akkor hagyom a makrót :) :D Valóban csak túlbonyolítottam az egész "projectet"
;)

(#18289) Delila_1 válasza marchello1 (#18288) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Helyes. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#18290) littledon válasza lappy (#18274) üzenetére


littledon
tag

Értem! Köszönöm! :))

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#18291) ElemiKoczka


ElemiKoczka
csendes tag

Sziasztok!
Munkaügyi témában kérnék Excel segítséget.
A dolgozók munkalapját excelben vezetjük.
A oszlop: hónap napja (pl. 1, 2, 3...31)
B oszlop: munkakezdés időpontja (pl. 17:00)
C oszlop: munka befejezés időpontja (pl. 01:00)
Ezek az időpontok a nap minden időpontjára érvényesek lehetnek, mivel folyamatosan üzemelünk.
A munkavégzés idejét ki tudom számolni.
Amit nem tudok az az, hogyan lehet külön venni a délelőttös bérrel számolt időtartamot (6tól 18ig) és az éjszakás bérben számolt időtartamot (18tól 6ig).
Előre is köszönöm a segítséget.

(#18292) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok!

Anno kaptam egy függvényt itt, de sajnos csak most volt időm megnézni és bizony nem megy. Tudna valaki segíteni? A függvény lényege az lenne, hogy kerekítsen a mostani pénztári szabályoknak megfelelően:

[M](C)=IF(MOD(A2,10) <3, A2-MOD(A2,10), IF(MOD(A2,10)<8,A2-MOD(A2,10)+5,A2-MOD(A2,10)+10))(/C)[/M]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#18293) lappy válasza Geryson (#18292) üzenetére


lappy
őstag

=HA(MARADÉK(A2;10)<3;A2-MARADÉK(A2;10);HA(MARADÉK(A2;10)<8;A2-MARADÉK(A2;10)+5;A2-MARADÉK(A2;10)+10))
Szia!
Nincs semmi baja! Igaz ezt magyar excelben próbáltam!
Ha=IF MOD=maradék fgv.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#18294) Geryson válasza lappy (#18293) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudom mit rontottam el, de az általad készítettet ha bemásolom, akkor az megy (a régi nem). Köszönöm! :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#18295) sztanozs válasza Geryson (#18294) üzenetére


sztanozs
veterán

Ahogy írta is, magyar vs angol excel különbség...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18296) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

A csere funkciót szeretném használni Excel 2003-ban úgy, hogy egy adott karaktersor bizonyos részét cseréljem le. Példa: 01-K ... 02-K ..., és ezekből szeretnék olyat csinálni, hogy 11-K ... 22-K ...

Sima cserével (0 ->1) nem megy, mert a szövegben többször máshol is előfordul a nulla. Tehát helyettesítő karaktert (? vagy *) kellene használnom. Ha a "Keresett szöveg" részbe beírom, hogy "0*-", a "Csere erre" részbe pedig a 0 helyére 1-et írok, akkor lecseréli a 0-kat, de a 2. karakter helyére ?-t tesz, pedig az eredeti karaktert (ami valamilyen szám) kellene meghagynia. Mit írjak a "Csere erre" mezőbe a "?" helyett? Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18297) bteebi válasza bteebi (#18296) üzenetére


bteebi
veterán

Mivel csak az első karaktert kellett lecserélni, ezért közben már megoldottam kerülő úton, függvénnyel: =CSERE("cella";1;1;2). Mindenesetre örülnék neki, ha valaki tudna megoldást adni az eredeti problémára függvény és makró nélkül :) :R.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18298) lappy válasza bteebi (#18297) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Ha sok van akkor egy kicsit nehézkes a dolog,de szűrőt alkalmazva és akkor csere működik!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#18299) nimmy001


nimmy001
csendes tag

Sziasztok,

Hogy lehet excel makró segítségével egy csv fájlt xlsx formátumba átmenteni úgy, hogy utána az xlsx fájlt meg is lehessen nyitni, és hogy ami a csv-ben egy cella volt, az az xlsx-ben is egy cella legyen, és ne vonja össze az egy sorban egymás után következő cellákat egy cella tartalmaként?
Egyelőre makróval nem megy, csak úgy, ha megnyitom a csv-t és mentés másként paranccsal elmentem, így megtartja a forráscellák helyeit és a tartalmukat jól, de makróval vagy lementi ugyan, de hibaüzenetet kapok, hogy nem lehet megnyitni az xlsx fájlt, vagy összevonja az egy sorba tartozó cellák tartalmát egy cellába. Keresem a megoldást, de egyelőre nem találtam meg. Amíg nincs meg a makrós, addig marad ez a kerülő megoldás, de jó lenne, mert nem egyszeri használatra kellene, és gyorsabb lenne, ha a makró megcsinálná jól.
Esetleg még jobb lenne, ha a csv-t törölné is, de az már csak bónusz, az eleje a fontos.

(#18300) Excelbarat válasza nimmy001 (#18299) üzenetére


Excelbarat
tag

+1 aki tudni szeretné a megoldást :)
tegnap 4 órámba telt mire rájöttem h ott csúszik el az én exelem is h amikor "manuálisan" nyitom meg akkor szépen fel van osztva cellákra ha viszont makróból akkor csak az "A" oszlopban van összevonva az összes... sajnos az oszlop felosztása nem működik mert eleve hibásan (random több sornál a vesszőt is elválasztónak veszi a pontosvessző helyett) nyitja meg és így idegölő.
Viszont a csv fálj törlésére van megoldásom, és itt járok:

Dim teszt
teszt = ActiveWorkbook.Path & "\" & "adatbázis.csv"
ment = ActiveWorkbook.Path & "\"
Application.ScreenUpdating = False

If FileLen(teszt) > 0 Then
Workbooks.OpenText Filename:=teszt

Sheets("adatok").Select
Sheets("adatok").Copy
Cells.Select
Cells.EntireColumn.AutoFit
Range("A1").Select
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=ment & "Kimutatás.xlsx", FileFormat:= _
xlOpenXMLWorkbook, CreateBackup:=False
Windows("bizonylatkereses.csv").Activate
ActiveWorkbook.Close
Kill teszt
Windows("Kimutatás.xlsx").Activate
'ide jöhet egyéb parancsok
Else
Call MsgBox("Nem létezik a fájl!", vbOKOnly)
End If

A fájl törlése a "Kill" parancsal történik! (nálam ugye a teszt változó amit már a makró elején meghatároztam).
Egyenlőre én is azt a megoldást alkalmazom hogy megnyit és elment xlsx-ként és úgy megmarad a cellafelosztás így már azt nyittatom meg vele. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.