Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D55


D55
aktív tag

"a cég nem akadályozza meg az európai importot"

Még jó, amilyen hiányállapotok voltak manapság az itteni piacon, hát még ha a választékot is korlátoznák... Mondjuk ezt nem is értem, hogy az EU ilyen téren miért nem keménykedik, amikor egy helyben kb. egyáltalán nem gyártott termékkör importja nem elégíti ki a vásárlók igényeit. Gondolok itt az árazásra is pl. Nyilván vannak szállítási költségek, meg nem is a 27%-os magyar ÁFA után nézem mi mennyi, de még úgy sem tisztességes szerintem az amerikai cégek európai árazása a legtöbb esetben, főleg amikor esetleg más régiókban meg még arra is találni példákat, hogy az ottani keresleti viszonyokhoz igazítják kedvezőbb irányban az árakat. De itt meg mintha fordítva csinálnák, pedig azért az USA-nal nem gazdagabb az európai átlag és a fogyasztási szokásaink sem olyanok, hogy az árréssel arányosan tudjanak plusz bevételekre szert tenni. Velük ellentétben itt vannak lélektani határok, ha egy-egy termék ára azokat átlépi, akkor sokan még akkor is inkább húzzák-halasszák vagy egyenesen betartanak a vásárlással, ha anyilag amúgy nem osztana, nem szorozna a kérdés olyan szigorúan. Fogyasztói oldalról tehát itt sokkal erősebb igény van a versenyre és a versenyképes árazásra, ezért csak ezeknek a kielégítésével számíthatnak stabil, illetve növekedő keresleti viszonyokra. Magam részéről egyenesen javasolni tudnám, hogy a VGA-k piacán pl. a mostaniakból kiindulva az amerikaikhoz képest korrekt devizakonverzióval számolva 50-60% körüli MSRP-t kéne meghatározniuk és ahhoz a gyártási-kereskedelmi lánc szereplőit is szigorúbban kötniük (nyilván a különféle "extrásabb" változatok miatt nem lehet fillérre pontosan rögzíteni az árakat, de mondjuk egy kötelező és kötelezően X számban gyártott, forgalmazott alapkivitel esetén hozhatnának ilyen megkötéseket). Szerintem így egyébként rövidtávon akár 3x-os növekedést is el tudnának érni mifelénk, mert rengeteg ember van, aki ésszerűségi okokból mondjuk csak 4-5 éves ciklusokban fejleszt és ehhez eltökélten tartja magát, viszont ha mondjuk most nekem valaki 170 ezerért kínálna pl. egy 4070Ti-t, akkor simán beleugranék annak ellenére, hogy megfogadtam, hogy a DLSS FG visszatartása miatt pl. elvből nem vennék ebből a szériából. Mégis, van az az ajánlat ami már mindenki számára visszautasíthatatlan. Itt Európában pedig mindig is erre lehetett a legnagyobb üzleteket alapozni, egyszerűen ilyen a piac, ehhez kell a kínálati oldal szereplőinek is igazodnia. Ha nem teszik, akkor végül minden szektorban az a vége, amit már megannyiszor láthattunk: jönnek a kínaiak, feljönnek egy vállalható szintre és letarolják a piacot, mert valahogy nekik nem okoz viszketést belátni, hogy nem az egy egységnyi árrés mértéke egy tömeggyártású termék esetén a meghatározó, illetve nem az egy évre vetített profit jelenti egy cég jövedelmező mivoltát.

(#2) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

megint kezd elszállni a bitcoin, még időben vegyen mindenki vga -t !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3) D55 válasza hokuszpk (#2) üzenetére


D55
aktív tag

Tudtommal ott már rég ASIC bányászat megy, az Eth PoW meg kifutott tavaly...

(#4) hokuszpk válasza D55 (#3) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

regen is volt asic banyaszat, megis felvasaroltak az osszes vga -t ; mert a bitcoin huzza magaval a tobbi coint, amire esetleg nincs asic vagy eppen azert, mert masik coinra a vgat konyebb atallitani, stb. szoval enaszondom tartsuk szarazon a puskaport.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5) Raymond válasza hokuszpk (#4) üzenetére


Raymond
félisten

A GPU banyaszatnak tavaly befellegzett amikor az ETH valtott PoS-re.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) hajbel válasza D55 (#1) üzenetére


hajbel
addikt

Sajnos màr 20 éve is olcsóbb volt Svàjcban az iphone. Minél nagyobb piac, annàl nagyobb a konkurencia, ergo annàl olcsóbb a műszaki cikk. Nyilvàn màr a forint ingadozàsàt is beszàmítja a kis és a nagykereskedő, amikor az àrrést kalkulàlja. A PCX-nél màr hetek óta lehet kapni a kàrtyàt 300k körül.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7) Darmol válasza D55 (#1) üzenetére


Darmol
senior tag

50-60% körüli MSRP-t kéne meghatározniuk
ha mondjuk most nekem valaki 170 ezerért kínálna pl. egy 4070Ti-t, akkor simán beleugranék
Az semmi! Ha 85k-ért akarnák rám sózni, akkor én kettőt vennék! Pedig nem is akarok venni! És ha nem adják annyiért, elveszítenek egy potenciális duplázó vásárlót. Nagyon nem értenek ezek ott az üzlethez...

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#8) hokuszpk válasza Raymond (#5) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

legyen igazad, es ne kapjanak fel egy masik coint, amit megeri gpuval banyaszni.
en mindenesetre ma megrendelem magamnak a karacsonyi ajandekomat :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9) Create. válasza hajbel (#6) üzenetére


Create.
addikt

Mutasd már meg légyszíves, hogy melyik 4070ti van 300eft körül a pcx-en. A legrosszabb hűtésű, amit az ellenségemnek sem kívánnék az 366eft. Inkább 380-400 az a 300körül. De még árukereső is 350-et hoz a legolcsóbb ajánlatra.

[ Szerkesztve ]

(#10) Molyzsa válasza Create. (#9) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Szerintem ő a 7900 GRE-re gondolt [link]

..o.O..

(#11) Create. válasza Molyzsa (#10) üzenetére


Create.
addikt

Akkor viszont rossz embernek címezte, mert akire válaszolt, ő végig a 4070ti-ről beszélt.

(#12) ergoGnomik válasza Create. (#11) üzenetére


ergoGnomik
tag

Szerintem olvasd el még egyszer a hozzászólást, amire hajbel válaszolt! Nem a 4070Ti-ről beszél, azt csak megemlíti, hogy mennyit engedsz a feléből áron esetleg megvenné, pedig meg akarja büntetni az NVIDIA-t. És az említés igazából felesleges is a mondanivalója szempontjából.

(#13) D55 válasza Darmol (#7) üzenetére


D55
aktív tag

Nanana... Azért én direkt egy olyan reális árat hoztam példának, amiből még az összes érdekelt üzleti szereplőnek jutna tisztességes árrés, míg amit te bedobtál ide, az azért már simán ott lehet a gyártási költségek magasságában, illetve innen nézve mélységében.

És nyilván jófejségből senki sem fog VGA-t fejleszteni meg gyártani, de azért az a másik véglet sem járja, hogy a fogyasztói társadalom rájuk eső alkuját nem tartják be mostanság. Mert az egyik oldalról ott van, hogy mi lemondunk arról, hogy pl. egy termék örökös darab legyen és nem kérjük mondjuk fejvesztés terhe mellett számon a gyártókon, ha az nem tud - javítást, ésszerűen indokolható karbantartást, korszerűsítést természetesen hozzávéve - minket életünk végéig kiszolgálni, mint ahogyan az korábban viszont a legtöbb mérhető összegbe kerülő használati tárgynál még elvárás volt az elmúlt évszázadokban. Cserébe viszont nekik kötelező az árverseny, kötelező folyamatosan a korábbinál mindig jobb ajánlatokkal előállniuk. És miután a 2000-es évek környékén bőven volt már példa arra, hogy erre képesek olyannyira ideális eredménnyel is, hogy miközben mindennek a tudása és a minősége nő, az ára mégis évről - évre csökken, ezért innen nincs visszatáncolás. Legfeljebb átmeneti kifogásokat lehet elfogadni, de hosszú távon az tarthatatlan, hogy ugyanúgy, sőt talán még gyorsabban is elavuló dolgokért egyre nagyobb összegeket kérnek tőlünk. Főleg azok után, hogy talán hasonló, talán kissé különböző okokból kifolyólag, de láttuk már sajnos, hogy a társadalmak milyen visszásságokkal teli, indulatoktól fűtött és a végén sokszor borzasztó mértéktelen válaszokat tudnak adni rá (pl. a kommunizmus eszméjének a kirobbanása), amikor úgy érzik, hogy az üzleti szereplők kezdenek a fejükre nőni... Én pl. személy szerint nagyon nem örülnék neki, ha ismét ilyen vagy hasonló elkeseredett tévutakra jutnánk végül az üzleti szereplők mértéktartásra való fogyatékosságai miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14) TechN7ne válasza hokuszpk (#2) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akkor egy 5700xt megint többet fog érni mint sok új csúcs kártya? ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) Create. válasza ergoGnomik (#12) üzenetére


Create.
addikt

Akkor sorry, de nekem totál az jött le, és csak az rtx4070ti-t említette az írásban, a többi részét én általánosan értettem az összes vga-ra.

(#16) hajbel válasza Create. (#11) üzenetére


hajbel
addikt

A 7900 GRE-ről beszélt, ON-ban is volt a hsz.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#17) D55 válasza hajbel (#16) üzenetére


D55
aktív tag

Arról beszéltem általánosságban, hogy még szép, hogy nem akadékoskodnak ezeknek a modelleknek az itteni forgalmazásával, mert a hivatalos kínálatuk ide európába botrányosan túlárazott, szóval egy ilyesmi már lehet, hogy nagyon veszélyes mértékben kiverné az emberekben a biztosítékot.

Közben felhoztam példának egy 4070 Ti-t, mint itt hivatalosan forgalmazott (és számomra a jelenlegi kínálatból a leginkább ideálisnak tűnő) típust, hogy egyébként ha a versenypiaci követelményeknek és a jó ízlésnek megfelelő korrekt árképzést alkalmaznának, akkor kisebb árréssel akár nagyobb profitra is szert tudnának tenni a passzívabb vásárlórétegek aktívabb mozgósításával.

[ Szerkesztve ]

(#18) villamos válasza Raymond (#5) üzenetére


villamos
őstag

Igen, de félő hogy az AI lehet most az új kripto...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#19) Darmol válasza D55 (#13) üzenetére


Darmol
senior tag

"fogyasztói társadalom rájuk eső alkuját"
Szűzmárijaídesanyám...
Annyi mindent tudnék erre írni, és kérdezni.
De annyira felesleges lenne, látva a komplexusodat...
Ha valami nem éri meg neked, akkor ne vedd meg. Minden más csak nyafogás.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#20) D55 válasza Darmol (#19) üzenetére


D55
aktív tag

Nézd, felnőtt itt nemrég egy generáció nagyon sok szép ígérettel.
"Csak ne legyünk kapzsik, csak dolgozzunk becsületesen, csak legyünk szerények, csak legyünk tekintettel mindenki másra és szépen majd minden valóra válhat"
Közben fordult egyet hirtelen a világ és most mi egyáltalán mit képzelünk, hogy létezni merünk, hát még hogy álmodni merünk, helyette érezzük magunkat bűnösnek és fizessünk mindenért 5x, de ha lehet inkább 10x is annyit, mint mások előttünk és ha 3 évet mindössze apróbb problémákkal kibír, akkor már legyünk végtelenül hálásak is. Mert klímaválság, mert háború, stb, stb, stb... Törlesszük a szüleink, nagyszüleink adósságát és egyszerre váltsuk meg a gyerekeink, az unokáink, de még a dédunokáink világát is. Ez folyik a csapból is. Ez a válasz jön ahányszor csak az ember manapság meg meri kérdezni, hogy ez most miért kerül ennyibe.

Szerinted ez egy komplexus? Mert szerintem meg türelem. Hogy erről még itt, ilyen kultúrált keretek között beszélünk és igyekszünk mondhatni finoman megköszörülve a torkunkat jelezni - az üzleti világ felé - , hogy most, tehát most kellene akkor szépen abbahagyni ezt.

[ Szerkesztve ]

(#21) Exelsior válasza D55 (#20) üzenetére


Exelsior
senior tag

+1 egyébként pont ez miatt vettem 3080-at mikor lementek az árak. Új VGA-t meg inkább nem is említem. Utoljára RX 480 volt. Többet sosem. Majd ha normális árak lesznek. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#22) Darmol válasza D55 (#20) üzenetére


Darmol
senior tag

"Szerinted ez egy komplexus? "
Persze. Most írtad le az okokat, miért alakult ki nálad.
És elismerésem amiért ilyen jól össze tudtad foglalni, vagyis van önismereted.
Ezért ezt most nem bántásból mondom: Attól még nem kell hülyeségeket beszélni, hogy szar a helyzet. Ezzel legfeljebb azt éred el, hogy nem vesznek komolyan. Nincs olyan, hogy "fogyasztói társadalom alkuja".
A most felnövő generáció iszonyatosan megszívta. De ennek nem általánosságban az előző generáció az oka, hanem a mindenkori felső vezetésbe tartozó döntéshozók kapzsisága.
Akármilyen hihetetlen, régen is voltak nem annyira kicsi problémák, felesleges az előző generációkat hibáztatni azért, mert a saját és a gyerekeik életben tartásával voltak elfoglalva.
Jelen témánál maradva többek között ugyanazt tudod tenni amit mindenki tett (én is) öt éve a VGA piacon. Ha nem éri meg, akkor nem veszed meg. Ennél csak drágább lesz minden, és ez a számítástechnikára fokozottan igaz.
Persze csinálhatod azt is, hogy így-úgy összelopod hozzá a pénzt. De akkor igazából bemutattad a képmutatás iskolapéldáját.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#23) adr0001 válasza Darmol (#22) üzenetére


adr0001
tag

(Sajnos) rendszeresen elképedek azon hogy a közösen megtermelt jövedelem újraelosztásakor (pont) a hozzáadott értéket előállítók ujjai kikre/mikre tud némely esetben mutogatni arra a belülről jövő kérdésre reagálván hogy vajh mely entitás vagy náció szalajtotta individuum lehet az okozója a f@sz rosszabbik végén történö konstans álldogálásuknak?
Látván a mindent lehengerlő agymosást, valamint az adekvát válasz adásának potenciálját felmérve kijelenthetem, hogy boldogan lennék körúti kirakat Október 23.-i estéken.

De mivel ez nem belpol topic, és egy éberebb Modi keze ezen a ponton érthető okból simán megremeg, abbahagyom, és elnézést mindenkitől.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#24) akaido válasza adr0001 (#23) üzenetére


akaido
addikt

Ezt a bejegyzést mentettem a könyvjelzők közé. :R

A topik talán zárható is, ott volt a

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25) jeni válasza Darmol (#7) üzenetére


jeni
félisten

Amennyit adnál érte ,nem lehet potenciális ügyfélnek nevezni téged ha bagóért vagy hajlandó megvenni. 85ezer Ft per darab áron ki nem venne akár 3db-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.