Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) dobolan válasza katt777 (#750) üzenetére


dobolan
senior tag

Nem abban, hanem ami a Documents & Settings\profil\Dokuments\My Games\Oblivion könyvtárban van. Mindent abban írj át, de előtte mentsd el a régit, nehogy újra kelljen telepíteni vmi miatt a játékot...

Na, én kipróbáltam 11-es értéken. Bruma felőli útról lenézve Imp. Cityre, szinte minden erőd, híd, stb. látszik.
De ami a lényeges, hogy nálam /minden más a régi beállítás szerint/ leesett a framerate 5-6 körülire a 30-35 ről, úgyhogy nekem ez felejtős, inkább maradok a már bevált 5-ös értéknél, tájékozódni meg nem látványra, hanem térképről, vagy emlékezetből fogok.. :D

[ Szerkesztve ]

(#752) katt777 válasza dobolan (#749) üzenetére


katt777
félisten

Kösz a tippet! Nem kell ide LOD, MOD, meg mittomén! :D
9-re állítottam 5-ről az objektumok megjelenítési távolságát, így már az útról is látható a torony! Bekarikáztam azt a fűsávot, amelynek az innenső oldaláról a fenti képeken még nem lehett látni. A terület betöltési ideje fél másodpercről kb. másfélre nőtt, de a fák megjelenítési távolságát is növeltem. A játék sebessége nem csökkent. Az érdekes, hogy terület-betöltődéskor kicsit megváltoznak, ez már a fenti képeken is látható. A végén még egész csinire szabom a megjelenítésemet.

A karaktermentést elfeledtem. :W Majd meglesz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#753) katt777 válasza dobolan (#751) üzenetére


katt777
félisten

Az előbb épp a 10GB-os Oblivion könyvtárt (és a taljánok még nincsenek fenn) másoltam közben, de mindjárt nézek FPS értéket 11-es távolsággal.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#754) dobolan válasza katt777 (#748) üzenetére


dobolan
senior tag

Nem léptem én semmiféle daedra kultuszba, azt sem tudom hogyan kell.
A Daedric Prince a legerősebb nehézpáncél típus, ami van a játékban, egyszerűen a küldetések alatt összegyűjtöttem.
Ez is egy lényeges dolog az Oscurro's modban, hogy bármit találhatsz akár 1-es szintű karakterrel is. Az más kérdés, hogy semmi esélyed arra, hogy leüss egy Daedric Prince-t, hogy kifoszthatsd. Ennyi.
Ha alapjátékkal játszottam volna, mindenféle modok nélkül, már rég kimaxoltam volna a tulajdonságokat, meg lenne a karakterem vagy 40-50es szintű, és az úgy nem igazán jó nekem.
Ez a karakter 10-es szintű, de bivaly erős. :D Ja és messziről kerülöm a power trainelést, az megöli a játékot, előbb-utóbb ponthajhászás lesz belőle.
Én a fejlődést majdnem a leglassabbra vettem, ami úgy emlékszem az eredeti 1/5-e, de ez nem biztos.
Egy ideig gondolkodtam azon, hogy felrakol a realtime modot, amiben 1:1ben telik az idő, de arról végül letettem. :DDD

(#755) dobolan válasza katt777 (#753) üzenetére


dobolan
senior tag

Ott nézd meg, ahol én voltam, kiváncsi vagyok rá.
Brumai ut és Imp City körút kereszteződésénél, ránézve a tóra, meg a fővárosra. Nekem ott külső nézetben 5-6 fps lehet úgy saccra.

(#756) katt777 válasza katt777 (#750) üzenetére


katt777
félisten

Feltettem 11-re (fákat 30-ra). Hiba volt. Amikor betöltötte, már jó volt (20 fölött), de éjjel simán 1FPS-re esett az esőben. Csak megfegtettem a VGA-mat! ;] Amúgy töltéssel is 7-8 körül volt, de az éjszaka betett neki.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#757) SystemRoot válasza dobolan (#754) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az a Daedric armor csak az OOO által van a játékban, amúgy csak sima Daedric van. Én soha nem csökkenteném le a skillfejlődés szintjét ha a helyedben lennék, sok cucc pl csak lvl35-ön a legerősebb "verzió", sőt majdnem az összes különleges reward még erősebb lesz lvl25-30-35 ig, meik hogy. Az idő múlását én is anno változtatni akartam, mert nem realitsztikus a túl gyors idő az alapgaméban. Viszont a realtime meg túl durva sztem. Az ini fileban megtaláltam hogy hol lehet átállítani az idő múlását, beraktam 1/10-edre de nem éppen az történt mint ami vártam... Minden(!) belassult 10%ára. A tűz lobogásától kezdve a mozgás, menünyitás, minden. Valami borzasztó volt... :DDD alig tudtam kilépni... nagy nehezen nyomtam egy console qqq -t aztán kimenekültem. Franceso modja az felkínálja ezt, de ott meg ha már meglévő savegamere installáltam(ergo nem vele kezdtem) akkor nem állította át az időt... csak ha új karaktert csináltam....:(

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#758) SystemRoot válasza katt777 (#756) üzenetére


SystemRoot
őstag

hmm, azon gondolkozok hogy lehet ha átírod az ini-ben hogy mennyi ramot használjon akkor ez javul. Persze ez csak tipp. [link] az itt leírtakat csináld meg, hátha segít.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#759) katt777


katt777
félisten

Itt a szedett-vedett, talált holmikból öltözködő bretonom. Most találtam a telepi banditáknál rakat erős drága páncélt, csak nem bírom el. :W Az életerő olyan alacsonynak tűnik... :U



[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#760) SystemRoot válasza dobolan (#739) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem, a Lod replacerek azok mást csinálnak.:[link]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#761) SystemRoot válasza katt777 (#759) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát télleg nem egy Imba karakter... ;]
Használsz OOO-t? Nemtom lehet hogy az, vagy valamelyik másik mod cseszi el az életedet, de annak nem ennyinek kéne lennie. Mennyi az Endurancod?
[OFF]

-jah és pfuj nekem valahogy gusztustalan így magyarul látni az oblit... mondjuk lehet csak a megszokás hogy soha életemben nem játszottam magyarított játékkal[/OFF]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#762) katt777 válasza SystemRoot (#760) üzenetére


katt777
félisten

Ő is ezt linkelte be. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#763) katt777 válasza SystemRoot (#761) üzenetére


katt777
félisten

Köszönöm a dicséretet. :D :R :O
Nincs még fent OOO. Endurance-ot most nem tudom. Ha az állóképesség, akkor az sem magas. Persze ált. erőt, intelligenciát nyomtam föl, esetleg még gyorsaságot és ügyességet.
Ne félj, a magyarítás roppant kevés részében észlelhető a játéknak. 0.4-es, és már 1 éve legalább nincs újabb. Én meg játék közben nem nagyon akarok ángliust fordítgatni. Persze vannak mellbe vágó dolgok a magyar szövegben, pl. J helyett LY, és hasonlovak.
Valami gáz van, mert visszatéve a távolsági megjelenítés beállításait most 7 FPS-szel megy a progi. Sebaj, van mentésem. :D

Erő: 53
Intelligencia: 63z
Akarat: 57
Ügyesség: 49z
Gyorsaság: 42
Állóképesség: 30
Egyéniség: 65z
Szerencse: 50

z=zöld (most)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#764) SystemRoot válasza katt777 (#763) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hmm, fel tudnád létszi sorolni hogy milyen moddokat használsz, csakmert a legújabb karakteremmel ugyanez van, hogy meglepően kevés az élete. Elméletileg az origiben úgy van a rendszer hogy 2*endurance(állóképessség) + levelupnként +0,1 endurance-nyi hp hozzáadódik. Namost nekem valamiért valami idióta formula szerint generálja a hp-t. Amikor felraktam a deadly reflex modot és beraktam a higher damage .esp volt olyan hogy egy power attacktól meghaltam... :U . mivel ugye fent volt az OOO is ami poénból néha 20levellel magasabb szörnyeket rak be. Nem lenne ezzel baj de sztem nekem valami elcseszi a hp-mat, és arra gyanakszom hogy ez a mod neked is fent van, feltéve ha neked a fentiektől eltérő módon számolódik a hp-d.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#765) SystemRoot válasza katt777 (#763) üzenetére


SystemRoot
őstag

kiszámoltam, nálad minden rendben. Pontosan a formula szerinti értéken van a HP-d.
Akkor mégsem kell a modlistád...
Van itt valaki aki OOO-zik és nála is furcsán alacsony a hp? Létszi számoljatok már utána hogy nálatok ok e, mert tartok tőle hogy ezt az OOO csinálja... :U

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#766) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Jah, és az AF level modban hatalmasat csalódtam. Nem lehet rendesen uninstallálni...:(
A readmejében leírt módszer az csak féligazság. Igen ahogy leírják úgy a TES CS vel le lehet törölni a cuccot. DE!: bár utána műxeni fog a lvlup, nem fog előjönni ugyanaz a menü, csak az ő modjukra beálított kis szánalmas gratuláló szöveg, nem lesz lehetőség az attrib pontokra rakni. Ergo sehogysem lehet utána visszaállítani az eredeti Oblis fejlődési rendszert.... Iszonyatosan felháborító...:(

és ilyenkor nincs mese, reinstall + savek is használhatatlanok...
egyetlen kiút hogy használod az ő levelmódszerüket (ami sztem nemcsak bugos, rossz ötlet elve ahogy ki vannak vitelezve a lehetőségek) vagy manuálisan adogatod magadnak konzollal az attribpontokat... :(
Nagyon dühítő.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#767) katt777 válasza SystemRoot (#766) üzenetére


katt777
félisten

Pedig de.
Készítesz egy biztonsági másolatot az Oblivion mappáról, meg a Dok mentésekről, aztán kitörlöd az AF-eset, és bemásolod a helyére az eredetit. Elébb már írtam.
AF modot nem tettem föl, de akkor le is törlöm.
OOO-val kapcsolatban most eszembe juttattál +1 okot, hogy miért nem tettem föl. Most megint elgondolkodtam, kipróbáljam-e.
Csak küldetés-, és világjavító modokat használok. Mindenesetre az állóképességemen akkor javítanom kéne, alighanem.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#768) katt777


katt777
félisten

Ha mondjuk a harcos céhben berakom egy ládába a cuccaimat, azok megmaradnak ott, vagy valaki elviheti? Csak mert szükségem lenne a teherbírásomra.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#769) SystemRoot válasza katt777 (#767) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem értem amit mondasz. Milyen eredetit másolok be? A mentések arra épülnek, szal hiába rakok alájuk teljesen új olbit, akkor is ugyanaz lesz a gond. Legalábbis elméletileg, majd megpróbálom minden tudásomat bevetni hogy megcsináljam, mert most nagyon jó karaktert sikerült csinálnom, és a face generálásban iszonyat nehéz jót csinálni, főleg kétszer... :O
Majd mindjárt belinkelem a karakterem pofacsontozatát hogy eldöntsétek sírtok vagy nevettek, nekem nagyon tetszik. Egy pill.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#770) SystemRoot válasza katt777 (#768) üzenetére


SystemRoot
őstag

nem viszi el senki, viszont egyes ládák respawnolnak, mert loot-ládának számítanak. Ergo ha egy olyanba berakod akkor eltűnhet. Tudtommal a céhek legtöbbjénél nem respawnolnak a ládák, szal nyugodtan berakhatod, (kivétel a Bruma Mages Guild(SPOILER, az azért van mert az késöbb megsemmisül, és onnatól kezdve már "loot területnek" számít, namost ezt sajna már előre beleírták... és énnekem ezt pont sikerült kifogni...:D:DDDSPOILER-END) De azért legyél óvatos, csinálj egy mentést amikor sok és jelentős cuccot raksz le, no nem azért hogy loadold majd, mert mire kiderül már +5 levellel fölötte leszel, hanem hogy lásd a listát hogy konzollal mit rakjál vissza a jogos tulajdonodba:D
Amúgy tudtommal a bérelhető szobák ládái is non-respawnolók. A házakban meg egyértelmű.
Ha nagyon aggósz akkor dobd le a földre, én még nem láttam olyat hogy valami eltűnt volna amit egyszer leraktam a földre.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#771) SystemRoot


SystemRoot
őstag


nah a pofija a karimnak,

nem tökéletes ez sem, de sokkal jobb mint amiket általában ki szoktam hozni hosszas szenvedés árán.
Kép eléggé tré minőségű tudom, ez most így jött össze...

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#772) SystemRoot válasza katt777 (#767) üzenetére


SystemRoot
őstag

jah télleg javítanod kéne az endurancodon mert ahogy nősz szintet elesel a bónusz HP-któl, ergo lvl30 on akár 100+hp val is kevesebbed lehet mintha fejlesztetted volna szépen az endurancot.
Egyébként a játékban meg van írva valami olyasmi faktor az NPC-knek hogy "tisztességesség" vagy valami ilyesmi, egyes csövesebb npc-k akár lophatnak is. De ez annyira iszonyatosan ritka a játékban hogyha látsz ilyet akkor nem hiszel majd a szemednek. Leyawinben van rá kb 0.0001% esélyed hogy látsz ilyet. De az hogy tőled lopjanak az abszolút 0.(-273,15..°C, szal nem sok:DDD:DDD)

- amúgy a karim haja, az a number20-as standard mystic elf világos-ezüst, nagyon hosszú agyonfésült haj. Elég jól néz ki. Ha lesz időm csinálok majd normális képeket róla.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#773) katt777 válasza SystemRoot (#772) üzenetére


katt777
félisten

Hát én meg most kurva ideges lettem. Megyek vissza ahhoz a balfék Marius Caro-hoz, hogy közöljem vele, végeztem a banditával a telepen, erre nincs ott a válaszok között ez, az ökör meg csak azt hajtogatja, hogy ha elvégzem a küldetésemet, lovagi címet kapok. :W Hát már rég elvégeztem, vazze! Még pár ilyen, aztán kuka az egész Oblivion-nak, az héccencség. Inkább, minthogy minden másnap azt találgassam, mi szaródott el benne. Semmi karaktermod, vagy ilyesmi nincs rajta! Egyébiránt ezt is vissza kellett töltenem, mert újraindultam a Telepre, megszabadulva a ballasztoktól. Előtte meg, amíg vártam a banditákra, szépen meghaltak, a holttestük meg sehol. És az ork velem várakozott, az nem tehette.
Amúgy az a baj, hogy ha jól rémlik, az állóképességemet nem tudom több ponttal növelni. De majd megnézem, ha addig le nem törlöm az egészet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#774) tzimash


tzimash
őstag

ha már ládákról esett szó, valami olyasmi volt amikor végig vittem az egyik guild-et (talán fighters) tehát eljutok a legmagasabb szintre a guilden belül. akkor lesz egy láda, amit időnként felkereshetek, mert újratermelődnek benne a cuccosok. jól emlékszem? ha igen, akkor hol is van ez a láda? :F és milyen időközönkét lehet kirámolni? :)

(#775) SystemRoot válasza katt777 (#773) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ha nem akar menni a quest, ne keseredj el még mindig ott van a konzol ;)
Azzal mindent el lehet intézni. Írd be ezt a konzolba: setstage ms92 80
És menj el most a count-hoz. Ha nem jó akkor pedig írd be ezt: setstage ms92 100

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#776) SystemRoot válasza tzimash (#774) üzenetére


SystemRoot
őstag

hali,
ez a Chorroli fighters guildben van, mivel az a főhadiszállás.
játékidőn belül havonta (4hét) lehet kirámolni, és két beállítás van, vagy értékes cucc + kevesebb pénzt kapsz, vagy semmi cuccot(vagy gyengét) és sokkal több pénzt. Ez attól függ hogy milyen parancsot adsz ki. A recruit csinálja a cuccokat asszem, és több contract pedig a pénzt.

szerk: időnként több részletben kerülnek bele a dolgok szal érdemes kb hetente vagy kéthetente csekkolni a dolgot, de ez lehet csak nálam volt így, vagy rossz volt az időérzékem nemtom...

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#777) katt777 válasza SystemRoot (#775) üzenetére


katt777
félisten

Már rájöttem, hogy kisebb a baj. Inkább az álmosság, no meg, hogy szürkével írta, és legelölre tette a küldetést. Azzal meg jól megszívatott, hogy elvette tőlem a fekete íjat, mert én meg eladtam az acél íjamat, mivel ez erősebb volt (sőt, a többi feketét is már rég pénzzé tettem). Hát tök jó, hogy ilyesmi utólag derül ki. Mérgemben aztán elmentem Frostcrag Spire-ba, ahol meg, mihelyst mentettem, eszembe jutott, hogy elfelejtettem a térkép túlvégén, ahonnan jöttem, felvenni a 4 Elementál küldetést. Grrr... :W Na, majd visszatérek, ha végeztem Brumával.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#778) SystemRoot válasza katt777 (#777) üzenetére


SystemRoot
őstag

ne aggódj én is szenvedek néha ilyesmivel.
Egyébként te használod az unofficial patch-et? Én régen használtam, de most valami elképesztő 200oldalas conflict listát ír ki az OOO-val... Az amúgy tele van ilyen kis bug javításokkal, egy csomó quest ami elromolhat az azzal már elméletileg nem fog. Aúgy most én sem használom, de ha megtom oldani hogy ne conflitoljon ilyen keményen akkor feltétlen fogom.

ÜDv. SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#779) dobolan válasza katt777 (#777) üzenetére


dobolan
senior tag

Úgy látom elég sokáig bírtad. :)

Nekem fel van téve a legfrissebb hivatalos patch a játékhoz, ezenkívül egy unofficial patch is, már nem tudom melyik verzió, de nekem nem volt semmi bugom a játékkal.
Ha valamilyen küldetésben nem boldogultam vmiért, hagytam későbbre, mikor egy kicsit erősödtem, sohasem volt vele problémám.

Minden főellenséget sikerült likvidálnom, úgy hogy a nehézségcsúszka középen van. Egy pár helyen trükközni kellett: pl Mannimarco olyan erős az OOO mod miatt, hogy egy-két "lövéssel" leterítette a karakteremet. Mikor belekényszerítettem a vízbe, és ott nem tudta használni a tűzvarázslatait, csak tőrrel küszködött, így le tudtam verni (mondjuk úgy sem simán , de sikerült)

Azért is érdemes feltenni az OOO modot, mert sokkal nagyobb kihívás a játék. Haveromnál semmi extra, csak az alapjáték + patch van feltéve, a difficult csúszkát maxra húzva sem kihívás a játék egy felerősített karakterrel, csak max az elején. Meg semmi jó extra tárgy nincs benne úgy.

OOO-val még 5-ös szintű voltam, kóboroltam csak úgy Brumától keletre a hegyekben, összetalálkoztam egy varázsló csókával, sikerült lelöknöm egy szikláról nagy nehezen. Cserébe volt nála olyan felszerelés, amivel elvoltam egy ideig, nem a szokásos loot.

(#780) dobolan válasza SystemRoot (#757) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez nem teljesen így van, mert csak a major skillfejlődést lassítja, azért csak 10-es szintű a karakterem, de erős, mert szintlépésnél szinte mindíg 4-5 értékkel tudom növelni az attribokat, ugyanúgy ahogy powertraineléssel elérhető, de hát az meg milyen játék.
Ennek csak egy hátránya van, hogy lassú, de én nem rohanok sehová. :)

A másik dolog meg az, hogy powertraineres karakter úgy kell összeállítani, hogy kiölöd az RPG realitást a karakteredből, vagyis pl. az én karim csatamágus, de főleg a kardra, heavy armorra fejlesztve. Hogy nézne ki az, hogy a major skilljeiben ezek nem lennének benne, csak ilyen alchemi, meg block dolgok, amiket könnyű irányított fejlődéssel növelni. :(

Az OOO mod miatt a major skillek hálaistennek jobban számítanak, nem úgy mint az alapjátékban, ott egyenrangúak.

(#781) katt777 válasza SystemRoot (#778) üzenetére


katt777
félisten

1.2.0416 van fent, asszem ez a végleges hivatalos (újabbat legalábbis nem találtam).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#782) katt777 válasza dobolan (#779) üzenetére


katt777
félisten

Hát nem tudom. A Morrowind szemétsége (értsd: nem sebződik az ellen, hiába kaszabolom, ami irreális, mert akkor legalább védené ki a támadásaimat) miatt így is legkisebb nehézségen kezdtem, amitől néha valóban könnyűnek tűnik (de néha meg nem annyira, igaz, talán több itókát kéne magamhoz vennem). Nem tudom, nehéz szinten jobban fejlődnék-e, vagy csak nehezebb lenne a játék.
Azt hiszem, ma már tényleg felteszem, csak aztán kérdés, mekkorát szívok, ha olyan ellenfelet tesz be, akit nem tudok legyőzni.
Ja, és rájöttem, mitől voltam olyan ász: kaptam Pilgrimage varázslatot, amely vagy 6-7 értéket felnyom, de cak tegnap vettem észre, mert a varázslat-sor elejére rakta. Az az érzésem, néha nem összpontosítok teljesen a játékra. Csak ha feltennék valami pihenés-figyelmeztető progit, attól biztos totál ideges lennék, és nem hatna rám a pihenés gyógyitala. :D
Megyek bravilba, követni a mágusbot tolvaját, meg egyéb küldetésekért körülnézni. Azt hiszem, fölös cuccaimat majd Frostcrag Spire-be pakolom, csak nem rabolják ki... :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#783) dobolan válasza katt777 (#782) üzenetére


dobolan
senior tag

Mielőtt felrakod az OOO modot, a savegame könyvtárat mentsd el, ha esetleg nem jönne be, akkor ne kelljen elölről kezdeni a játékot.
Ugyanis a moddal új játékot kell kezdened, vagy áteditálnod a kimentett állásodat a modleírásnak megfelelően. Ehhez le kell tölteni még egyéb progikat is, de nem bonyolult, ne ijjedj meg előre. :)

(#784) tzimash válasza SystemRoot (#776) üzenetére


tzimash
őstag

igeen ez lesz az, köszi!

(#785) katt777 válasza dobolan (#783) üzenetére


katt777
félisten

:W Nem ijedek, pusztítok. ;] Ha kell, az egész modot.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#786) don pardon


don pardon
aktív tag

Hello!

Szerintetek mitől lett az hogy arch mage toronyban eltűnt legalább 3 láda? persze a cuccaimmal teli. Annyit csináltam hogy ooo helyett felraktam a francesco modját. Feltettem hogy a ládák az eredeti játékban is ott voltak nemcsak az ooo tette fel, bár ezek szerint nem így van. Íígy most elég szívás lett az egész. Asszem annyi a megoldás hogy visszateszem az OOO-t aztán kezdem előről egy régebbi mentésről. Ha van vmi ötletetek osszátok meg velem plz :O

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#787) katt777


katt777
félisten

Valami Wry Bash kell a mentések átviteléhez, de a megadott linken csak kóválygok oda-vissza az oldalak között, egyik sem az az 1.15-ös Wry Bash. :W
Na végre megvan. De elcseszett egy oldal... Nemsokára ugrik a majom a vízbe...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#788) don pardon válasza katt777 (#785) üzenetére


don pardon
aktív tag

Azért a modot ne szedd le. Megéri a fáradságot hidd el. Én már bánom hogy leszedtem :D

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#789) katt777 válasza don pardon (#786) üzenetére


katt777
félisten

Már régebben olvastam (most teszegetem fel ezeket), hogy Francesco modjaihoz kell az OOO. Ha jól emléxem.
Nincs kedvem új karaktert indítani.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#790) katt777 válasza SystemRoot (#778) üzenetére


katt777
félisten

A hordó- és ládanyitogatás aut. OK lesz OOO-val? Csak mert nem írtad meg, melyik van aktiválva nálad.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#791) don pardon válasza katt777 (#789) üzenetére


don pardon
aktív tag

Hát legyen így. bár kicsit csodálkoznék rajta, mert elvileg mind2 a creature-ök szintjét irogatja át, én inkább azt gondolnám hogy conflictban vannak egymással. Na majd kiderül ha végre lejön újra, mert én hülye kitöröltem a telepítőt :W

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#792) katt777 válasza don pardon (#791) üzenetére


katt777
félisten

Marts Monster mod readme:

===== INSTALLING =====

1] Extract to your Oblivion/Data directory
2] Select 'Mart's Monster Mod.esm'
3] Select 'Mart's Monster Mod.esp' *OR* 'Mart's Monster Mod for Francescos.esp'
4] Copy across and select your choice of Plugins from the Plugin directory
5] Play!

What are the different versions?

Mart's Monster Mod: Use with vanilla, OOO, Adventurers and pretty much everything else!

Mart's Monster Mod for Francescos: A tailored version for Francescos that allows stronger enemies and stronger bosses and more to appear in MMM.

===== LOAD ORDER =====

As MMM is designed to work both stand alone as well as with other mods like OOO and Francescos, it's important MMM is loaded after these to take effect. If you are using MMM with Francescos, this would be a good load order (note .esm 'master files' always load first regardless):

Francescos main .esm
Francescos extra items .esm
Mart's Monster Mod.esm
...
...
Francescos optional plugins .esps
Mart's Monster Mod for Francescos.esp
Mart's Monster Mod optional plugins .esps

Generally MMM should always be loaded last in your chain, the main exception is Mighty Magick, this should be loaded after MMM. Other notes:

* If you use Hunters 2.0 or Hunters 2.5, de-select it (included in MMM)
* If you use Creature Continuum, de-select it (included in MMM)
* If you use Beautiful People, or any other mod based on Elaborate Eyes, don't use the 'Races Resized' optional plugin
* If you use onboard sound, nearby creatures may cause stuttering. Use the newest 'Quiet Feet' mod, which is compatible with MMM, OOO and others -- http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=1896

===== PLUGINS =====

MMM features a plugin system that allows you to tailor the mod to your playstyle. All plugins can be enabled or disabled at any time, but note some changes will take time to appear -- such as Diverse Imperial Armor or Reduced Spawn Rates -- which naturally occurs as cells reset while you play.

All plugins need to be loaded after whichever main .esp you are using, Mart's Monster Mod.esp or Mart's Monster Mod for Francescos.esp.

But what do the different Plugins do?

Reduced Spawn Rates -- Reduced spawn rates for lower-end machines, stealthy characters, or those who prefer less action but want the other features MMM offers.

Reduced Reduced Spawn Rates -- As above, but further reduced.

Increased Spawn Rates -- The oppposite of RSR, this plugin adds a crazy amount of spawns to hardcore trigger happy players.

Friendlier Factions -- Like it says on the box. Inter-faction fights less likely to occur for all creatures, except Bandits and Marauders who are mortal enemies.

Less Bone Loot -- Another request in the official thread, reduced generic bone loot on creatures for those who don't use bones for crafting.

Damage & Durability -- Increases weapon damage by 50% and armor and weapon durability by 100%.

Resized Races -- Whether the diversity in race sizes is exentuated as well as females generally being shorter, and bulkier Nords and Orcs.

Diverse Imperial Armors -- The much improved Imperial City Guard armors by yakueb.

Gems & Gem Dust -- Combines Gem Dust, Tamriel's Glittering Geology, and Bone Grind into MMM's crafting system. The Gem Dust scripts have been scaled and applied against the gems in Tamriel's Glittering Geology, which you will also now find appearing on scome creatures and in gem-based loot level lists. Now updated by Bendiwolf to include new gem dusts for the new gems.

TNR Faces -- Veritas' excellent work for Imperials and Bretons applied against MMM NPCs. Note you still should merge TNR with your main gameplay mod (OOO or Frans), this module ensures continuity for those NPCs MMM adds.

No Giants -- Removes the giant humanoids from MMM's lists, for those who don't like hacking at knees.

No Carrion Rats -- Removes the Carrion Rats spawning at corpses after a few hours. Alternaively, you can load this plugin and alter the percentage chance, just look for the global variable 'AMMRatPercent'.

Francesco's levelled quests (and HC + DD version) -- Francesco's levelled quests plugin updated for MMM. The HC + DD version is the same as the Francescos HC + DD version, also updated for MMM. Use these in place of the ones bundled with Francescos. Requires Francescos.

Diverse NPC Faces -- A new community plugin developed by Argocrhis to take advantage of MMM's over 600 variant NPCs to give them all unqiue faces and races. NOTE: This plugin replaces the old TNR Faces plugin. Delete TNR Faces if you're using it and use Diverse NPC Faces instead.

More Wilderness Life -- Another community plugin developed by Dae, More Wilderness Life adds hundreds of new spawn points across Tamriel to help fill the bare, empty areas Bethesda left in the game. This isn't about simply meeting more creatures -- the advanced behavioural AI and inter-faction relationships introduced by MMM results in a thriving, living world around you as you travel (and where you're not always the center of attention), completely changing your experience of Tamriel. Highly recommended!

Recommended plugins:

It's highly recommended to play with the following plugins for the full MMM experience:

Diverse NPC Faces
More Wilderness Life
Damage & Durability
Gems & Gem Dust

Don't forget if you're finding the going tough, espcially if you're loading More Wilderness Life, try also:

Reduced Spawn Rates
Friendlier Factions

===== UPGRADING =====

A number of plugins and features have been updated in 1.70 and previous plugins are *not* compatible. If you already use a version of MMM prior to 1.70, delete all your current plugins and use the new ones bundled in 1.70.

Just to re-iterate what's said in the Plugin section above: all plugins can be enabled or disabled at any time, but note some changes will take time to appear -- such as Diverse Imperial Armor or Reduced Spawn Rates -- which naturally occurs as cells reset while you play.

Note that you can speed this up by going inside somewhere (preferably with no one around), saving, waiting 3 days (or more, depending on what cell reset time you use, such as 10 days if you're using Francescos), save and quit, and then reload.

===== KNOWN BUGS =====

* Archery mods that alter bows and that don't properly set the bow range to > 0 (a known bug with Oblivion) will cause a CTD when MMM NPCs draw a bow with '0' range. Two such mods are Archers Arrows and Quad Damage for Archers. Either use a different archery mod, or edit these mods and make sure all bows have a range larger than '0'. Any mod that alters just arrows, adds new bows, or sets vanilla bows with proper ranges will work fine. The author of this mod uses the Realistic Arrows mod.

Ott van az elején, hogy OOO-val használd.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#793) don pardon válasza katt777 (#792) üzenetére


don pardon
aktív tag

Igen ott van, de azt nem írja hogy a francesco az fut az OOO-val együtt. De akkor lehet használni fogom ezt az MMM + OOO kombó. Köszi amgy az infot :R

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#794) katt777


katt777
félisten

Nincs exe a Wrye Bash-ban. Gondolom, csak upgrade.
Python24.exe-t keres, a C: meghajtómon kéne lennie, mégsincs.
Ha amúgy töltöm be a játékot, akkor nem fog működni az OOO?
Francesco's-t letöröltem, sztem OOO-ban úgyis jobban megcsináltak mindent.
Na, megvan ez a kígyó is. Nekiveselkedem...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#795) katt777 válasza don pardon (#793) üzenetére


katt777
félisten

"Use with...", azaz használd ezekkel, vagy bármi mással. A szövegben benne van, hogy utolsónak kell betölteni az MMM-et, csak a Francesco mágia modulját előtte.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#796) don pardon válasza katt777 (#794) üzenetére


don pardon
aktív tag

Ha nem írod át a save gameket akkor nem fog menni az OOO, szerencsére azért elég jó a leírás, hogy mit hogy kell csinálni.

Amúgy amikor a francesco-t használtad akkor nemvolt bugos az obli? mert nekem a mod manager alapból azt mutatta hogy önmagával konflict-ozik. Mármint a sima .esp meg az optionak.esp szóval kicsit fura volt nekem

Értem hogy mit ír. Sztem te arra gondolsz hogy az MMM + Francesco az megy együtt. Én meg az OOO+Francesco-t kérdem. Végülis már mindegy a válasz mert akkor áttérek az MMM+OOO ra.

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#797) katt777 válasza don pardon (#796) üzenetére


katt777
félisten

Nem, én arra gondolok, amit kérdeztél. Azt is írja, hogy használhatod OOO-val. Persze mérges gombát is lehet enni. ;]
Amúgy nem használtam F. modokat, eddig OOO-t sem.
Azzal a Pythonos szarral még mindig nem tudtam mit kezdeni. Most másik verzióval próbálkozom.
Mod manager nálam simán lefagy, ha conflict-ot keresek, szóval megvan: az okozza.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#798) don pardon válasza katt777 (#797) üzenetére


don pardon
aktív tag

Köszi!

Még egy kérdésem lenne, a quarl texture pack 2-ről. Ugye minden fájlt felülírok a texture és meshes mappában és utána Mod managerrel kell beállítani a bsa-t hogy alapból ezeket olvassa be. Namármost azt így kell: Mod manager -> utilities-> archive invalidation->Bsa Alteration -> Texture-t kipálni és akkor update?
Elvileg le van ez írva csak nekem olyan opciók nem nagyon voltak a mod managerban. Szóval jól csináltam? :F

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#799) katt777 válasza don pardon (#798) üzenetére


katt777
félisten

Nem tudom, én QTP3-at tettem föl (azután nem nagyon kell külön textúrázni, nézd csak meg a tegnap feltett képeket itt és itt :) ). Egyébiránt én is az Alteration-t választottam, és működik. Még a QTP3-ban is 0.7-es Mod Manager-ről írnak, én meg 1.1.8-asat töltöttem le, és bemásoltam az 1.7-es patch-et. Talán ezért fagy le a conflict keresés? Most nézem, a javítás is 1.1.8-as. Nem értem...

Kipipáltam az OOO-t, és simán ment a mentésem. Vagy ez csak a látszat, és a funkciói nem működnek? Az agyamra megy ez a Wyre Bash. :W Most már letöltöttem a Python sima telepítőjét, meg a wx-et is. Ekkor szart rég láttam. :O

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#800) katt777


katt777
félisten

Na lesz@rom az egész rendszerb@szó Python baromságot, meg a működésképtelen Wyre Bash-t is, amely csak lefordítja a fájlokat, aztán nem csinál semmit, ahelyett, hogy behozná azt az ablakot, amelyből megoldhatnám az OOO savegame importot. :W
F1Challenge-hez 5 DVD-nyi tömörített modom van, és mind használható, nem kell minden sz@rt a rendszerre telepítenem. :W
Ha másképp nem működik az OOO, megy a kukába, én ugyan nem kezdek új játékot valami b@lf@sz kedvéért, aki olyan hatalmas munkát végzett, hogy a mentések átvételét nem tudta már megoldani. :W Ezzel b@sz@kodok itt fél napja a játék helyett. :W
Ha van valami használható mentés-exportáló, linkeljétek be, légyszí, még ma. Most már nagyon kedvem van az egész Obliviont letörölni, és tisztában vagyok azzal is, hogy ez nem ésszerű valami seggfej hülyesége miatt. Viszont jobban fogom érezni magam tőle. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.