Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Z86 válasza #33347072 (#398) üzenetére


Z86
őstag

Ez szoftveres probléma, valami bug. Gyomláld ki teljesen a programot a gépedről, és úgy telepítsd újra

(#402) neooen válasza Z86 (#400) üzenetére


neooen
aktív tag

Ezt honnan tudtad, wow? Nagyon szépen köszönöm!!! Már kezdtem falra mászni tőle! :R :R :R

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#403) Z86 válasza neooen (#402) üzenetére


Z86
őstag

Nincs mit, szívesen :)
A szoftver minden Logitech egérhez ugyan az.

(#404) #33347072 válasza Z86 (#401) üzenetére


#33347072
törölt tag

Hogy tudom az un installon kívül kigyomlálni jobban?Benne lehet még valahol a WIn 7 Registry-jében?Azt a könyvtárat amit létrehoz telepítéskor teljesen leveszi ha un installálom. Az nem lehet gond hogy több logitech szoftver is fel van telepítve. Pl webcam, G13 game konzolhoz progi?

(#405) neooen válasza Z86 (#403) üzenetére


neooen
aktív tag

Azt vágom, de nekem az életbe eszembe nem jutott volna, hogy middle button, hát az a scroll :) . Köszönöm mégegyszer.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#406) Z86 válasza #33347072 (#404) üzenetére


Z86
őstag

Igen a registryre gondoltam én is.
A többi szoftver nem az egeret piszkálja, szóval azok talán nem zavarnak be.

(#405) neooen
Mikor megvettem az egeret és feltelepítettem a szoftvert végigpróbálgattam miket lehet állítgatni :D

[ Szerkesztve ]

(#407) #33347072 válasza Z86 (#406) üzenetére


#33347072
törölt tag

Sajnos fogalmam sincs hogy a registry-ben mit kellene hogy keressek ebben nem tudnál segíteni?

(#408) Z86 válasza #33347072 (#407) üzenetére


Z86
őstag

regedit parancs, aztán HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Logitech
Itt elég sok minden van, és tekintve, hogy több logitech dolgod is van vigyázz, hogy csak az egeres setpoint dolgokat töröld.

(#409) #33347072 válasza Z86 (#408) üzenetére


#33347072
törölt tag

Ezeket találtam a registry-ben:

Nekem egyik sem tűnik hogy az egéré lenne szerinted?

(#410) Z86 válasza #33347072 (#409) üzenetére


Z86
őstag

sp6 az egyetlen ami nálam is van, és az a setpointhoz tartozik szóval az egéré

(#411) #33347072 válasza Z86 (#410) üzenetére


#33347072
törölt tag

Kitöröltem de nem hozott eredményt... :(

(#412) Z86 válasza #33347072 (#411) üzenetére


Z86
őstag

Hát nem tudom, próbáld meg a 6.1-et talán az jó lesz.

(#413) #33347072 válasza Z86 (#412) üzenetére


#33347072
törölt tag

Sajnos ezzel is ugyan az a gond...

(#414) #33347072 válasza #33347072 (#413) üzenetére


#33347072
törölt tag

Meg van a megoldás ha bárkinek ilyen jellegű problémája adódna.Egy barátom segített ő is egy külföldi fórumon olvasta. A lényeg hogy C:\setpoint620_x64.exe/s ként kell futtatni az az meg kell adni az abszolút helyét a fájlnak ahonnét telepítjük.Remélem jól írtam.Köszönöm az eddigi segítséget...

[ Szerkesztve ]

(#415) nyunyu


nyunyu
félisten

Azert az rohej, hogy a piacvezeto Logitech, aki nemreg unnepelte, hogy 25 eve egeresznek, nem birt osszerakni egy bugmentes drivert sem az elmult 10-12 evben.

Utoljara asszem az a 9.xx-es MouseWare volt hibatlan, amit a MouseMan+-omhoz adtak gyarilag 98-ban.
9.71 mar bugos volt, nem is beszelve az MX500/700-hoz valo verziokrol.

SetPoint? Ehh, hagyjuk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#416) sbazsi


sbazsi
veterán

van három "kis" gondom az egeremmel.
m510
Gép: Lenovo T410. Win7 64 bit.
Semmilyen drivert nem tettem fel, csak bedugtam, és megy.

Az egyik gond az energiagazdálkodásnál:
"Az eszköz felébresztheti a számítógépet" mellett nincs pipa. Ennek ellenére Alvó állapotba teszem a gépet, és az bekapcsol, ha megmozdítom az egeret.

Beállítottam, hogy "A gördítőkerék egy rovátkájának a gördítésére guruljon" 4 sort.
De visszaállt magától 1-re. Ezt többször is eljátszotta.

A harmadik, mintha lenne egy pici késleltetése. Most is megfogtam, mozgatom le, de nem mozdul, csak kb 0,5-1mp után.

Bármi ötlet :F

[ Szerkesztve ]

(#417) dudika10 válasza sbazsi (#416) üzenetére


dudika10
veterán

Biosban nincs az elsőre vonatkozó beállítás?

Másodikat passzolom.

Harmadik pedig azért van mert ha nem nyúlsz hozzá akkor takarékra rakja magát és meg kell mozgatni egy picit, hogy felébredjen és csak utána működik. Ha folyamatosan mozgatod nem csinálja.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#418) Z86 válasza sbazsi (#416) üzenetére


Z86
őstag

Nekem is ilyenem van.
A felébresztős dolog nekem is előjött, a BIOS-ban a Wake up on USB-t letiltottam, így már nem csinálja.
A scrollal nekem nem volt bajom, tedd fel a setpointot, ott be lehet állítani rendesen.
A késleltetést gondolom neked is akkor csinálja, ha egy darabig nem birizgálod. Ez az energiatakarékosság miatt van, ilyenkor kikapcsol, majd vissza be ha mozgatod.

(#419) sbazsi válasza dudika10 (#417) üzenetére


sbazsi
veterán

a biosban nincs semmi beállítás.
sem az usb részben, sem a power részben.

sztm ez nem a takarékoskodás miatt van, mert van, hogy menet közben is csinálja, van hogy hozzányúlok 1 perc után és csinálj, és olyan is, hogy 5 perc után nem.

(#420) dudika10 válasza sbazsi (#419) üzenetére


dudika10
veterán

Bizonyos időközönként bekapcsolja az optikát, ha pont elkapod azt amikor bekapcsolja akkor egyből működik, ha nem találod el akkor amikor legközelebb bekapcsolja akkor kezd működni. A menet közbenit viszont nem értem hogy lehet. :F
Mondanám, hogy rakd a gép elejébe az usb vevőt de nálad nem ez lesz a hiba.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#421) sbazsi válasza dudika10 (#420) üzenetére


sbazsi
veterán

a noti bal oldalán van a vevő, és a jobb oldalán használom.
most próba jelleggel áttettem a jobb oldalra. eddig is max 50cm volt az egér és a vevő között.
de hogy a beállítást mitől felejti el :F

(#422) sbazsi válasza sbazsi (#421) üzenetére


sbazsi
veterán

most egy kijelölésnél ismét megállt egy kicsit. :U

(#423) dudika10 válasza sbazsi (#422) üzenetére


dudika10
veterán

Nem szereti a felületet amin használod ha menet közben akadozik.
Kezdj el vele rajzolgatni paintben pl köröket és egyből kiderül ha ez a helyzet.
Kell alá egy egérpad. :)
Beállításra viszont tippem sincs. :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#424) sbazsi


sbazsi
veterán

na most feltettem a setpointot.
most két egeret mutat.
egy hid kompatibilis, és egy logitech unifying.
egyiknél sincs energiagazdálkodási lehetőség. :F

(#425) sbazsi válasza dudika10 (#423) üzenetére


sbazsi
veterán

itt valami más bibi lesz. görgővel megyek le/fel az oldalon, egyszercsak megakad.
vajon bezavar valami a rádióba, vagy mi :F

(#426) dudika10 válasza sbazsi (#425) üzenetére


dudika10
veterán

Nem merül az elem? :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#427) dean23


dean23
csendes tag

Hello

Van egy Icon7 S300 egerem. Mostanában azzal a problémával szembesültem, hogy a srcoll nem jól működik. Például lefele görgetem és le és fel is mozog. Néha pont ellentétesen, mint ahogy várnám. A többi gomb hibátlanul működik rajta és más mezei vezetékes egeret használva nincs hibajelenség.

Van valakinek ötlete a probléma megoldására? :F

(#428) Logic83


Logic83
csendes tag

Sziasztok,
Van egy Genius Netscroll 620 Laser egerem. Az a problemam vele, hogy nem csatlakozik a vevohoz. Ez az elso lezer egerem, ugyhogy nem tudom hogy lehet-e latni valahol, hogy mukodik-e az eger (optikainal van piros feny, de ahogy a neten olvasom a lezernel lathatatlan). Probaltam uj elemmel, 2 szamitogepen is. A gep felismeri a vevot es telepiti a szoftvert, de hiaba nyomkodom a `Connect` gombot az egeren es a vevon, nem tortenik semmi.
Esteleg valami otlet? Mit tudok tenni? Geniusnal van gyartoi garancia (mivel nem uzletben vettem)?
Elore is koszi

(#429) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hali!

Nekem van egy razer copperhead egerem ami 3éves vagy kicsit több is már talán. Olyan problémám lenne hogy a bal gombja nem érzékel már annyira, tehát azt sokkal erősebben kell lenyomni és a gomb felületének a közepén érzékel. Ez amiatt lehet hogy már régi és elkophatott? Mit lehetne vele csinálni? Most sajnos nincs pénzem új egérre, meg nincs is kedvem más egeret használni, nagyon megszerettem ezt :)
Ha tudtok valami megoldást hogy lehetne helyrehozni a hibát írjatok pls!

Előre is köszönöm!

(#430) S*Tom* válasza -=Vacsek=- (#429) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Jól bírta nagyon. Tipikus CH betegség elkopott a mikrokapcsoló ezt csak annak cseréjével orvosolhatod, de nekem nem sikerült. Nálunk 2db RazerCH és egy RazerDB ment szét így, 3 éven belül.

(#431) -=Vacsek=- válasza S*Tom* (#430) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Akkor még szerencsém volt vele hogy ennyit bírt :) Hogy próbáltad meg cserélni? Nem rég szét szedtem ki is tisztogattam aztán próbálgattam de jónak tűnt a kapcsoló (nem éreztem különbséget a jobb és a bal nyomkodásakor) amint összeraktam ugyan az a hiba.

Gondolkoztam h beviszem egy pc boltba szerinted ott foglakoznak ilyen dolgokkal?

(#432) S*Tom* válasza -=Vacsek=- (#431) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Ugyanez volt nálam is szétszedtem kipucoltam 1-2percig fasza utána hiba. Kiforrasztottam a mikrokapcsolót és a helyére másik ment csak a pákám nem mai darab szal a finomforrasztás esélytelen volt. Ha van ismerős bontóban esetleg műszerész vagy villanyszerelő, a PC bolt esélytelen, ott esetleg adnak másikat.

(#433) -=Vacsek=- válasza S*Tom* (#432) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Értem és nagyon köszi a segítséget!! Valakivel megpróbáltatom megforrasztani aki ért hozzá. Kár lenne ezért a jó kis egéért :) Nagyon a szívemhez nőtt és nem akarok másikat megszeretni :D

(#434) dudika10 válasza -=Vacsek=- (#433) üzenetére


dudika10
veterán

Egy mikrokapcsoló csere nem nagy dolog, akárki megcsinálja akinek volt már a kezében páka. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#435) Phvhun válasza -=Vacsek=- (#429) üzenetére


Phvhun
őstag

Van rá esély, hogy csak maga a felső müanyag engedte el magát, ugyanez volt a régi diamondbackemmel, szét kell szedni, és ha rájössz arra, hogy hogyan is működik a gomb, akkor egy bizonyos ponton meg lehet hajlitani.
Nekem sikerült teljesen "újra hajlítanom" .

(#436) -=Vacsek=- válasza dudika10 (#434) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Eszembe jutott még1 utolsó ötlet mielőtt forrasztatnám. Szétszedtem és gondoltam mind1-mind1 alapon kentem egy kis pillanatragasztót a műanyag részre ami lenyomja a kapcsolót. Megszáradt kentem rá még 1 réteget. Összerakom kipróbálom és olyan mintha ÚJ lenne! :D
Éreztem is hogy nem a kapcsolóval lesz itt a gond nyomkodtam mind a 2-t és teljesen ugyanolyan jól működött!
Kíváncsi leszek meddig fogja így kibírni.. de ha csak annyit kell tennem h megragasztom időközönként legyen :)

Most nagyon örülök h nem kell újat vennem és használhatom a kis egerem :D

(#437) S*Tom* válasza -=Vacsek=- (#436) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Ha rossz a mikrokapcsoló azt észreveszed, mert vagy nem visz be semmit vagy duplákat csinál egy érintésre.

(#438) bandus


bandus
veterán

jaa, hogy van ilyen tpik is. akkor beteszem ide a problémám:

sziasztok!
az lenne a problémám, hogy teljesen meghülyült a laptopom egér terén... ha újraindítom minden okés vele, viszont ha kihúzom majd visszadugom az egeret bármely más usb portba, akkor használhatatlan. ez alatt azt értem, hgy nem tudok vele máshol kattintani, csak és kizárólag az asztalon. ezen kívül a tálca, bármely futó alkalmazás (beleértve azt is, amit az asztalról elindítok) mintha inaktív lenne, és nem reagál egyáltalán kattintásra. csak az azstalon lévő ikonok. ha kihúzom az egeret akkor ez az állapot továbra is fennáll a touchpadra vonatkozólag. eddig nem produkált ilyet... ugyan tegnap néhány vesztes játszma után volt egy kis beszélgetésem az egérrel, aminek következtében tönkrement a görgője, de ettől még ilyet nem kellene csinálnia. valakinek valami ötlet?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#439) S*Tom* válasza bandus (#438) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Ha a tochpad is ugyanezeket a hibákat produkálja, akkor kár volt szétverni az egeret. Érdemes lenne másik gépen is kipróbálni az egeret és a notin is egy másikat. Ha a hiba a másig gépnél megszűnt, akkor az egér jó, ha nálad továbbra is jelentkezik a másik egérrel törölni majd újra rakni a drivereket (egér és alaplapi meghajtók), átnézni az enrgiagazdákodást hátha az piszkál az USB portokhoz vagy az egérhez, átnézni a BIOS USB-beállításokat már, ha van ilyen, ha ez sem akkor újrahúzni a win-t. Ha semmi nem segít, kérdez meg [itt] esetleg [itt].

(#440) master90


master90
aktív tag

Nem rég vetem is itt PH egy Logitech MX-518 nagyon jól működik !
Csak egy probléma van xp sp3-ra felraktam a Logitech SetPoint 6.20 verzióját!
De win 7-en már nem megy ! Ezt írja ki!
"Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert párhuzamos konfigurációja helytelen.."

ne csak nézz láss is

(#441) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy A4Tech X718-as egerem. A problémám, hogy görgetéskor ugrál a görgetés. Néha nem is megy lejjebb, hanem csak ugrál le fel. Nagyon zavaró tud lenni. Mi lehet a gond? Meg lehet csinálni? Szétszedtem már az egeret, de nem volt koszos, illetve nem láttam mi lehet a gond vele.

Üdv: Fishor

(#442) Logic83


Logic83
csendes tag

Sziasztok,
428-ra esteleg valakinek otlet?
Thx

(#443) Tomi7887 válasza master90 (#440) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Próbálkozz még bátran mert nekem is ugyanilyen egerem van és fent van a 6.20.5!

Egyébként hasonló egérnél kérnék segítséget, hogy a balgombom folyamatos nyomáskor kihagy, ellenben ha egyesével használom játékban és lövök akkor működik, mit lehet tenni ilyenkor? Volt már valakinél ez a probléma?

Cseréljem ki a mikrokapcsolót?

-

(#444) master90 válasza Tomi7887 (#443) üzenetére


master90
aktív tag

nem találtam a 6.20.5 verziót vagy frissítőt !

én is akarat venni egy egeret aminek ilyen baja volt mint neked de ha még garis az egered akkor felhivod a logitech ügyfélszolgálatát és elmondta saját problémádat ha 3 éven belül van
de már halotam már olyan rolis hogy lejárt gari és utána is kicserélték!

ne csak nézz láss is

(#445) Tomi7887 válasza master90 (#444) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Én biztos, hogy a logitech oldaláról töltöttem le, nekem ezt (6.20.5) az után irja ki miután fel van telepítve, amúgy sima 6.20. Mennie kell.

-

(#446) master90 válasza Tomi7887 (#445) üzenetére


master90
aktív tag

ütközik valami progmala gépemen mert xp kipróbálatlan és azon ment !
ha egyébként az egerednek mikró kapcsoló hibája van !

ne csak nézz láss is

(#447) Tomi7887 válasza master90 (#446) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Próbáld meg eleve kompatibilitási módba telepíteni. Este megpróbálom a gépen, hogy leszedem és felteszem, hogy megnézzem mi lehet vele.

-

(#448) master90 válasza Tomi7887 (#447) üzenetére


master90
aktív tag

már minden próbáltam és nem jövök rá hogy mivel ütközik a program :W :W

ne csak nézz láss is

(#449) Tomi7887 válasza master90 (#448) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Szia, most próbáltam meg, nálam minden gond nélkül felment újra. Nem kellett hozzá se kompatibilitás se semmi.

Ha gondolod küldd át az installált programok listáját és megpróbálunk rájönni. Biztos, hogy valami nagyon alap dologról lehet szó.

-

(#450) Katan


Katan
csendes tag

hali all!
Razer Diamondback egerem van, a probléma a következő, minden olyan játék, amit steamen keresztül indítok el, abban nem működnek az egér oldalsó gombjai+görgő lenyomása sem.

valakinek valami tipp? már raktam fel új szoftvert is az egérhez, már indítottam renszergazdaként a programokat, kivételekhez is adtam már az egész steam/egér könyvtárat (nod32), kezdek kifogyni az ötlegtekből pls help meeee!!!!!

[ Szerkesztve ]

http://www.gametracker.com/server_info/193.221.95.212:29004/

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.