Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy topikot a fent említett tabletnek, mert pár kérdés már felmerült más topikokban.

Első körben : rootolásra van jelenleg valami működő módszer?

(#2) Dr. Gabo válasza tomiii. (#1) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Helló,

épp ma gondolkodtam, hogy nyitok egy topic-ot a DPS_TITAN tablet-nak.

Technika:
Gyártó DPS
Processzor ARM Cortex A23
Processzor frekvencia 1,5 GHz Dual-Core
Kijelző mérete 7"
Kijelző felbontás 800 x 480 pixel
Memória 512MB RAM + 4GB ROM
Memória bővítés microSD
Operációs rendszer Android 4.2.2 Jelly Bean
Adatkapcsolat WiFi
Csatlakozás 3.5 mm audio jack, micro-USB
Beépített kamera van
Akkumulátor kapacitás akár 5 óra
Méret 218 mm x 123 mm x 46 mm
Súly 306g
Tartozékok adatkábel, hálózati töltő
Extrák Beépített mikrofon, Flash 10.1 támogatás, Gravitációs szenzor, H.264 videólejátszás, Multi-touch (5) kijelző, ultravékony kialakítás

A készüléket Windows 8.1 alatt le lehet root-olni az alábbi módszerrel.

Szükséges:
1) USB kábel
2) Pár beállítás a tablet-en
3) Windows-os USB driver, hogy amikor a tablet csatlakozik a PC-hez, tudjanak kommunikálni egymással.
4) Root-oló szoftware.

USB kábel
A legtöbb USB kábel jó.
De nekem sikerült olyan USB kábelt találni elöször, amelyik csak az 5V-ot vitte át.
Ezen kívül semmilyen kommunikációra nem volt képes.

Ha csatlakoztatod a tabletet a PC-hez, akkor a PC megpróbálja telepíteni az USB driver-t. Ha ez történik, akkor jó lesz a kábel.

Pár beállítás a tablet-en
Nekem angol nyelvre van állítva a tablet.

Menü Settings / Security (Beállítás / Biztonság)
ON: Unknown sources
OFF: Verify apps
Menü Settings / Developer Options (Beállítás / Fejlesztöi beállítások)
ON: USB debugging

Ha csatlakoztatva van a tablet a PC-hez, akkor automatikusan kijelzi hogy milyen módban van, fent a státus sorban.
Ez a jó beállítás:
"USB debugging connected"
"Connected as an installer"
"USB connected" - nem kell átteni USB tár módba. (Angolul "USB storage").

Windows-os USB driver
Ha elöször csatlakozik a tablet a PC-hez, akkor a PC elkezd keresni USB meghajtó szoftvert hozzá. Ez egyes márkáknál sikerrel is jár. Az USB driver feltelepül automatikusan.

A DPS TITAN-hoz nem települ fel semmilyen USB driver sem. :U
Emiatt nehéz minden további root-olási kísérlet. A megoldás a google általános android driver-e.

- Húzd ki az USB kábelt.
- Töltsd le: Android SDK
- Indítsd el: SDK Manager.exe
- Jelöld meg az installációs csomagot: Google USB Driver
- Más installációs csomag nem kell.
- Nyomj neki OK-t. Letölti az USB driver-t és kész. Ennyi.
- Dugd be az USB kábelt.
- PC jelzi, hogy valami "Android" csatlakoztatva van, de nincs hozzá driver.
- Meg kell mondani Windows-nak, hogy a fent korábban letöltött Google USB Driver-t használja. Nem triviális sajnos. Szóval leírom.
- "Device Manager / Other devices / Android". (Eszközkezelö / Egyéb eszközök / Android)
- Jobb klikk, majd "Update driver software". (Meghajtó szoftver frissítése)
- “Browse my computer for driver software”. (Keresse meg a számítógépen a szoftvert)
- “Let me pick from a list of device drivers on my computer”. (Hadd válasszam ki listából a meghajtó programot)
- “Show All Devices”. (Mutass minden eszközt)
- “Have Disk…”. (Van lemezem...)
- Keresd meg ...\android-sdk-windows\extras\google\usb_driver, majd válaszd ki android_winusb.inf
- Válaszd ki “Android Composite ADB Interface”, majd "Next" (következö), majd “Install” (telepítés)
- Az Eszközkezelöben már az új bejegyzést kéne látni.
- Kész.

Root-oló szoftware

Letöltöd és futtatod, majd "root": Kingo_android_root

3 másodperc alatt le van root-olva.

[ Szerkesztve ]

(#3) Dr. Gabo


Dr. Gabo
tag

Ha sikerült root-olni, dobhatsz egy visszajelzést. :)

Ha esetleg találnál a neten valahol egy megfelelö custom ROM-ot 4.4.2 Kitkat verzióban, az jó lenne.

A custom ROM kiválasztásánál valószínüleg figyelembe kell venni, hogy
CPU: Allwinner A23
Képernyö: 7"
Pixel: 800 x 480

A neten található legtöbb Allwinner A23 tablet ugyanezekkel a belsö paraméterekkel rendelkezik (pl. ONDA EP7202B, eken SM-P600).

DPS TITAN sdk reversion: exdroid4.2.2_r1-a23-v2.0

(#4) tomiii.


tomiii.
aktív tag

valamiért nem ismeri fel, hiába dugom rá, egyből elkezd connectelni, de nem sikerül neki, hibakeresés bevan kapcsolva, mondjuk nem a saját kábelével próbáltam, az nincs most nálam

(#5) tomiii. válasza tomiii. (#4) üzenetére


tomiii.
aktív tag

saját kábelével se ment a dolog.

egyébként nem az én tabletem, egyik ismerős vette a gyerekének, csak megkért, hogy segítsek neki

(#6) Dr. Gabo válasza tomiii. (#5) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Ja, nem ismeri fel a PC rendesen a tabletet. Ez "normális" ennél a tabletnél. Fent leírtam. :D

De hagy egy bejegyzést az eszközkezelöben ettöl még, amíg csatlakozik a PC és a tablet.
Szóval a PC azért látja, csak nem tud vele kommunikálni.

Ezért kell neki feltenni a PC-re az általános google USB meghajtó programot.

De ha Sopronban vagy, meg tudom csinálni se perc alatt. :U

[ Szerkesztve ]

(#7) tomiii. válasza Dr. Gabo (#6) üzenetére


tomiii.
aktív tag

jártam már sopronban, de jelenleg egerben vagyok :D

linket tudsz adni? igen, a gep látta, gondoltam, hogy driver gond lesz, de azt hittem pont, hogy valami spec kell. nem az altalanos dolog. őszintén szólva nem hasznalok asztali gepet 2 eve, csak ritkan establetrol nehezkesebb keresni

(#8) ffhun


ffhun
újonc

Sziasztok!

Szintén DPS Titan-nal küzdök..
2,5 gb-ot lát a belső memoja amit sd-card-nak hív. bele tettem egy külsőt 16gb. gyereknek elég.
De telepíteni nem arra telepít hanem a a belső "sd-re" áthelyezni sem tudok a "külső" sd-re..
Van ötlet..
PLS.
THX

(#9) Dr. Gabo válasza ffhun (#8) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Hi,

A DPS Titan alap esetben lát egy belsö és egy külsö tárat, habár nincsen benne SD kártya.
Ez szoftveresen van bekonfigurálva így.

Én egyböl nyomtan neki egy factory reset-et android alól. Ez úgy tünik megszüntetni a fenti problémát.

16 GB Cat10 SD kártya van benne és úgy tünik jól kezeli.

Üdv,
G.

(#10) Dr. Gabo válasza ffhun (#8) üzenetére


Dr. Gabo
tag

A feltelepített alkalmazásokat át lehet mozgatni az app manager alol SD kártyára az után, hogy fel lettek installálva. Standard android funkció.

Ez érdekes lehet:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1934360

A cikk arról ír, hogy meg lehet toldani a RAM-ot (ami alap esetben 512 KB a DPS Titánon), hogy komolyabb alkalmazások is elfussanak. Az SD kártya üzemel kvázi RAM módban. De ehhez CAT 10-es SD kártyát javasol a sebesség miatt.

(#11) Dr. Gabo válasza ffhun (#8) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Az egyszerüség kedvéért a te esetedben lehetséges símán megcserélni a külsö és belsö SD kártyákat.
Root External 2 Internal SD

Ingyenes.

(#12) ffhun


ffhun
újonc

Nem ez lehet a probléma persze, hogy alapból át lehet rakni a gépről az appokat, de itt az a gond, hogy a mikro sd-t nem látja csak mint tárhely, és sd-kártyaként kezeli a benne lévő ram-ot...

A root externál pedig nem csinál semmit, vagy én nem állítom be jól...

[ Szerkesztve ]

(#13) ffhun válasza Dr. Gabo (#11) üzenetére


ffhun
újonc

Próbálom, apropó win 7 32bit alatt van esély root-olni...

(#14) Dr. Gabo válasza ffhun (#13) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Nem vagyok egy nagy android szakértö, de szerintem meg kell különböztetni pár fogalmat.

RAM (memória) ez teljesen ugyanaz, mint a PCn. Innen futtatja a CPU az app-okat. Ez 418 MB a DPS Titan-nál.
Belsö Tárhely ez olyan, mint a merevlemez (HDD) a PC-nél. Ez 787 MB a DPS Titan-nál.
/mnt/sdcard Belsö SD CARD tárhely, ez 1.14 GB. Ez is valamilyen tárhely, de hogy miért nincs összevonva a fenti 787 MB-al, még nem világos.
/cache Cache ez 504 MB. Nyilván fizikai tárhely, mivel könyvtár van hozzá.
/mnt/extsd Külsö SD CARD 16 GB tárhely, amit te beleraksz.

A memória annyi, amennyi. Nem lehet bövíteni, csak alkatrész cserével. Viszont ha kevés a memória, akkor akadoznak a programok. Van ami el sem indul.

A korábban említett RAM Expander (SWAP) csak egy virtuális memóriát (swap file) hoz létre a külsö SD kártyán, hasonlóan az egyéb ismer operációs rendszerekhez (LINUX, Windows), így kvázi virtuálisan kibövítit a RAM-ot. Gyorsabb lesz a gép és elindulnak azok az app-ok is, amelyek különben a 418 MB-on nem.

ROOT
töltsd le ezt: http://www.kingoapp.com/
Ha fel tudod installálni, akkor root-olni is fog.

[ Szerkesztve ]

(#15) ffhun válasza Dr. Gabo (#14) üzenetére


ffhun
újonc

Igen ez így van mégsem világos, miért nem tudom a külsőre telepíteni, FIFA 14-et akarok a gyareknek rátenni de nem akarja az igazságot. Rootolni pedig nem lehet a leírtak alapján sem csatlakozik, érzékeli, hogy valami csatlakozott hozzá de eszközt nem lát a Kingo.

(#16) Dr. Gabo válasza ffhun (#15) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Szia,

sikerült feltelepíteni a google USB drivert, ahogy fent le lett írva?
Ha igen, akkor az eszköz kezelöben azt írja, hogy composit ?

(#17) ffhun válasza Dr. Gabo (#16) üzenetére


ffhun
újonc

Sajnos nem, Felismeri az eszközt, de Samsung android phone-ként kerül az eszközkezelőbe...

(#18) Dr. Gabo válasza ffhun (#17) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Azt hittem ez egyedi eset. Nálam is ezt csinálta elöször.

Letöröltem a nem használt (Samsung android) driver csomagot a gépröl és utána feltettem az általános google USB drivert (ahogy korábban le lett írva).

Itt le van írva hogyan lehet törölni windows-ban a driver csomagokat: [link]

* Indíts admin joggal command ablakot, majd csomagokat kilistáz: pnputil.exe -e
* Listából összes Samsungot kikeres, oem csomag számát megjegyez, majd töröl: pnputil.exe -d oem#.inf (# helyett nyílván a Samsung csomag számát kell beírni.)
* google USB android drivert feltelepít [link]

[ Szerkesztve ]

(#19) ffhun válasza Dr. Gabo (#18) üzenetére


ffhun
újonc

Köszi, na rámegyek erre a dologra még 1x.. de csak holnap után... addig melo...

(#20) Dr. Gabo válasza ffhun (#19) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Még meg lehetne próbálni ROOT-olni a VROOT kínai programmal is.
Elöbb próbáltam ki és korrektül felismerte a DPS_TITAN terméket és
le is root-olta.

[VROOT]

[ Szerkesztve ]

(#21) Dr. Gabo


Dr. Gabo
tag

Úgy tünik, hogy a tablet alapból midig a belsö tárhelyre installál app-okat. Ez meglehetösen limitált tárterület (787 MB).
Ha az app-ot ki akarjuk rakni az SD kártyára (settings/apps/ "Move to SD card") a belsö tárhelyröl, akkor a /mnt/sdcard helyen lévö SD kártyára másol.
Ez pedig a belsö beépített SD kártya (1,14 GB), nem pedig a külsö (16 GB).

A külsö (16 GB) SD kártya a /mnt/extsd helyre van felmount-olva a Jelly Bean 4.2.2-nél. Úgy tünik nem sok program látja ezt, illetve nem sok program kezeli. A TWRP Manager például nem látja a külsö SD kártyát így nem is tud menteni rá rendszer backup-ot.
Akkor ugye felmerül a kérdés, mi értelme van bedugni külsö SD kártyát ha a rendszer nem vesz róla tudomást? Hát nem sok.

Ezen úgy lehet segíteni, hogy a külsö és belsö SD kártyákat "ki kell cserélni" egy kis egyszerü konfigurációs beállítással. Ezzel a beállítással a tablet azt fogja hinni, hogy a külsö 16 GB SD kártya a belsö, így ezt fogja tekinteni settings/apps/ "Move to SD card" célpontjának. Továbbá a TWRP Manager is látja már és tud rá menteni.

Hogyan megy ez? Csak root-olt tablettel müködik!
Meg kell keresni a vold.fstab file-t a tableten. Ez a system/etc könyvtárban van, de a síma /etc alól is elérhetö.
A Root Explorer (File Manager) javasolt, mert ezen lehet állitani hozzáférési jogokat is.

Az eredti file-ban többek között ez van:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/virtual/block/nandk ....
dev_mount extsd /mnt/extsd auto /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host ......

Erre kell módosítani (semmi mást ne módosítsunk, csak a vastaggal kiemelt elemeket kell megcserélni):
dev_mount sdcard /mnt/extsd auto /devices/virtual/block/nandk ....
dev_mount extsd /mnt/sdcard auto /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host ....

Amire ügyelni kell, hogy az eredeti vold.fstab file-t ne töröljük, hanem nevezzük át vold.fstab.old-ra, így egyszerüen tudjuk majd váltogatni a beállítást.
Másik dolog, hogy a módosított vold.fstab file-nak adjunk ugyanolyan hozzáférési jogokat, mint az eredeti volt: rw-r--r--

[ Szerkesztve ]

(#22) Dr. Gabo válasza ffhun (#19) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Rájöttem, hogy miért müködnek csak bizonyos ROOT-oló programok ezzel a tablettel, míg mások nem is látják.

A legtöbb ROOT-oló program (és ROM adminisztráló program is) az adb.exe parancsot használja.
És minden egyes program feltelepíti a saját adb.exe-jét.

Meglepö módon két adb.exe még akkor is lehet különbözö ha ugyanaz a verziójuk!

Sikerült szintetizálni egy adb.exe file-t, amelyik egyben a legutóbbi 1.0.31-es verzió is, és még müködik is a DPS TITAN-al.

Legegyszerübben:
1) Töltsd le a file-okat: [link]

2) Readme file alapján járj el.

(#23) Dr. Gabo


Dr. Gabo
tag

Hello,

valaki el tudná nekem küldeni a script.bin vagy script0.bin (csak az egyik van a tableten) file-t?

Össze kéne kötni a tabletet PC-ve USB-n és ezeket kiadni:

adb shell
mkdir /mnt/tmp
mount -t vfat /dev/block/nanda /mnt/tmp
exit
adb pull /mnt/tmp/script.bin
adb pull /mnt/tmp/script0.bin
adb reboot

Üdv.

(#24) ffhun válasza Dr. Gabo (#22) üzenetére


ffhun
újonc

Na elakadtam ezzel az adb-vel, feltelepitettem, létrehozta a c-n a mappát amit kér átmásoltam/felülírtam majd indítás után végigfut valami aztán semmi, kezd a t--m tele lenni ezzel...

(#25) Dr. Gabo válasza ffhun (#24) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Ha lefutnak a fenti parancsok és semmi látványos eredménye nincs, akkor valszleg a script0.bin sikeresen a PC-n van abban a könyvtárban, ahonnan kiadtad az adb parancsot. :U

Van e-mail címed? :)

Ha létrehozta a C:\adb-t, akkor jó.
Utána ha felül írtad a fenti könyvtárba lévö adb.exe-t az "én" adb-exe file-ommal, akkor ok.

Ezután beírod cmd-be:
adb devices
Ez a parancs kidob egy hosszabb karakterláncot és egy szöveget, hogy "List of devices attached". A karakterlánc a fontos.

c:\adb>adb devices
List of devices attached
584524d3412587b0f07 device

Ha csak a "List of devices attached" látszik, de karakterlánc nem, akkor még csiszolni kell az PCs USB driver-ereddel.
Ha ez a gond fennáll, akkor ezen még dolgozni kell.

Eddig megy?

[ Szerkesztve ]

(#26) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok

ma vettem én is egy ilyen tabletet, és nekem se megy ez az installálás.

Windows-os USB driver az istennek nem akar felmenni, pedig én egyből a leírás szerint csináltam végig.

azt mondja a windows XP, hogy a megadott android_winusb.inf fájlra, hogy.

" A megadott hely nem tartalmaz adatokat a hardverről. "

ilyenkor mit tehetek? Cserélni nem szeretnék másik tipusra, de a kukába se hajítanám azért el....

Másik driver nem jó hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#27) tpeter77 válasza tpeter77 (#26) üzenetére


tpeter77
addikt

megvan a megoldás.....

Fejlesztői lehetőségek között be volt pipálva az "USB hibakeresés"
innen a pipát kivéve, azonnal feltelepítette a windows az usb drivereket, és szépen látom a Titán táblagép memóriáját.

:)

(#28) Dr. Gabo válasza tpeter77 (#27) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Gratula az USB driver-hez! :)

Ezek szerint az "adb devices" is müködik.

c:\adb>adb devices
List of devices attached
584524d3412587b0f07 device

El tudnád esetleg küldeni a script0.bin file-t az e-mail címemre?

Lecseréltem a gyári ROM-ot egy 4.4.2 KITKAT-re és van némi driver problémám. :U

(#29) karesz1978


karesz1978
tag

Titan 8 jobb vagy ugyanezekl a problémák?

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#30) Dr. Gabo válasza karesz1978 (#29) üzenetére


Dr. Gabo
tag

DPS Titan 8" jobb paraméterekkel rendelkezö Tablet. Jobb minöségü képernyö, nagyobb felbontás, nagyobb méret és bluetooth.

A CPU ugyanúgy ARM Cortex A23 1,5 Ghz, mint a DPS Titan 7".

Valószínüleg hasonló folyamattal lehet root-olni mind a kettö tabletet.

(#31) tpeter77 válasza Dr. Gabo (#28) üzenetére


tpeter77
addikt

c: meghajtót hogy jelenítem meg?
nincs rootolva a készülék, és nem is szeretném.

(#32) Dr. Gabo válasza tpeter77 (#31) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Nem kell root jog az adb parancs kiadásához.

Windows-on indítasz egy terminált (cmd).

A terminál ablakba beírod, hogy adb devices.

Erre az adb (Android Debug Bridge) parancs az USB kábelen keresztül kommunikál a tableteddel és visszaadtja a device ID-t, mint ahogy azt fentebb leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#33) tpeter77 válasza Dr. Gabo (#32) üzenetére


tpeter77
addikt

adb nincs feltelepítve nálam.
küld már át légyszi emailben és akkor segítek.

[ Szerkesztve ]

(#34) vfrr


vfrr
csendes tag

Sziasztok ! valaki tudna küldeni Titan -hoz biztonsági mentést, vagy system bin és lib mappákat elöre is köszönöm. Felraktam a BusyBox ot azóta nem működik pár dolog.

(#35) Dr. Gabo válasza vfrr (#34) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Szeva,

neked müködik az adb parancs a tablet felé?

Mert eddig senkinek se jött össze (rajtam kívül) és a fent már leírt módon szükségem lenne
egy pár file-ra nekem is.

Üdv.

(#36) vfrr válasza Dr. Gabo (#35) üzenetére


vfrr
csendes tag

Szia ! Nálam sem működik.

(#37) vfrr válasza Dr. Gabo (#35) üzenetére


vfrr
csendes tag

Milyen file -re van szükséged ? Elküldöm neked, énekem a szenzorok kellenének mert nem működik egyik sem.

(#38) Dr. Gabo válasza vfrr (#37) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Feltettem egy 4.4.2 Kitkat ROM-ot a Titan-ra és a touch screen el van csúszva egy kicsit.

Ehhez kéne a script0.bin file, ami a HW konfigurációt tartalmazza. Kell majd egy új Linux kernelt tolnom alá a megfelelö driver csomaggal.

(#39) Dr. Gabo válasza vfrr (#34) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Én is tettem fel busybox-ot korábban. Utána már nem forgatta a képernyöt automatikusan.

Ilyesmit tapasztalsz te is?

(#40) vfrr válasza Dr. Gabo (#39) üzenetére


vfrr
csendes tag

Szia ! igen így jártam.
Mivel tetted fel a rom-ot? mert nekem semelyik nem ismeri fel a tabletet.
Megírnád hogy mivel és melyik romot raktad fel ? előre is köszönöm !
Sok veszteni valom nincs mert igencsak nem ugy müködik ahogy kellene.

Üdv : Zoli

(#41) Dr. Gabo válasza vfrr (#40) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Ez a Tablet gyakorlatilag tönkre tehetetlen. Az se gond ha rossz ROM-ot tolsz rá. Ez a jó hír.

Amikor bekapcsolod a tabletet elöször mindig megnézi, hogy van-e boot-olható SD kártya bedugva.
Ha van, akkor onnan boot-ol. Így mindig helyre lehet hozni, akkor is ha már semmi nem indul rajta, a recovery mód se. Személyes tapasztalat. :U
Ilyen módon lehet LINUX-ot (Ubuntu ARM) is telepíteni a tabletre.

A gond, hogy pont olyan ROM-ot nem találtam eddig, amelyik kifejezetten a TITAN HW-hez passzol minden tekintetben. Értem ez alatt, hogy olyan Linux kernel kéne, amelyik a TITAN HW-hez tartalmazza a meghajtó programokat (driver). Mivel ilyen nincs egyelöre, a touch screen rendre rosszul müködik az összes új ROM-al. Habár hagyományos PC egér mindig megy.

Hogyan megy a ROM frissítés:
Elökészület
Töltsd le a PhoenixCard v3.09 verziót. Mondjuk innen.

Azután töltsd el a ROM image-et. Modjuk innen.
Ha nem tudsz Kínaiul olvasni, akkor egy kis segítség: :D
*) klikk a szürke ikonra jobbra fent, amelyikre 508,77 van írva.
*) a felugró ablakban a jobb oldali szürke gombra kell klikkelni. Akkor letölti a ROM-ot.

Itt van még egy nagyobb ROM raktár. Mindig frissül.

Ha ROM-ot keresel, arra kell ügyelni, hogy CPU Allwinner A23 (esetleg A10, A13, A20, A31; más nem jó), felbontás 800x480 legyen. Különben a tablet nem fog indulni.

Kell még egy kisebb / egyenlö 8 GB micro SD kártya.

Frissítés
Csinálunk egy boot-olható image-et az SD kártyára, amelyik a tablet bekapcsolása után feltelepíti az új ROM-ot. Így csinálja a gyár is.

* Minden USB tárat kihúzol a PC-böl. A tabletet is!
* A micro SD kártyád bedugod vagy egy USB átalakítóba, vagy egy normál SD kártya átalakítóba, majd a PC-be.
* PhoenixCard-ot elindítod. A "Diskcheck" listából kiválasztod (remélhetöleg az egyetlen) SD kártyát, mint cél eszközt.
* Betöltöd az image file-t az egyetlen lehetséges helyre: "Img File"
* Write mode-ot hagyod "Product"-ban
* Burn
* Vársz két percet max. A folyamat vége, hogy kiírja "magic finished".
* Exit PhoenixCard.
* SD kártya kész.
* Tabletet kikapcsol, SD kártyát behelyez.
* Tabletet bekapcsol. Megjelenik rögtön egy hosszú piros keret, benne egy zöld progress bar.
* Várni kell max. 5 percet. Általában kevesebbet. A zöld sáv szépen mászik felfele, néha megakad, majd végigfut.
* Ha kész a frissítés, akkor a tablet kikapcsol magától.
* Vedd ki az SD kártyát ha a tablet kikapcsolt !!!
* Kapcsold be a tabletet, várj. Az elsö indítás mindig hosszabb android-nál.
* Kész.

(#42) Dr. Gabo


Dr. Gabo
tag

Szétszedtem a tabletet. A következö HW van benne:

0) 7190 / 131101
1) AXP223 / D6088AC / 6BWI
2) SCS Emicon / HXB15H4G160BF / 15H / CN 1351G / E314X6BR648R
3) A23 / DA067AA / 6BW7
4) Toshiba IB8652 / Taiwan 13499AE / TC58TEG5DCJTA00
5) Realtek / RTL8188ETV / DA00WG1 / GD46
6) Silead / GSL / 1680 / K1E0E5A450N
7) 594 MP
8) 4953 / TF347C
Kamera: JMT - RY V1.0 / MSD0329-86V / GC0329
Alaplap: INET-86DZ-REV01 / ZENG-GC / 2013-11-14

Kép.
Kép2

(#43) vfrr válasza Dr. Gabo (#41) üzenetére


vfrr
csendes tag

Kösz az infot , müködik a frissités, már csak egy megfelelő ROM ot kell találni hozzá
.

(#44) vfrr válasza Dr. Gabo (#42) üzenetére


vfrr
csendes tag

Szia ! Linuxot rárakni esetleg mondjuk Ubuntut ? Már rég nem foglalkozok szoftverlésel nincs is rá időm..
Én visszaraknám az eredeti rom - ot de sajnos nem létezik.
Nekem annyira is jó lenne ha a wifi müködne, mert nekem csak dlna ként kell.

(#45) Dr. Gabo válasza vfrr (#44) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Ha találok gyári ROM-ot, szólok. :)

Van olyan 4.2.2 ROM amelyikkel megy a WiFi. Benne van az image file nevében, hogy mit támogat.
pl. PH_Q8h_v2.0_800x480-auto-gc0308-0308-8188-20131231_logo.img

gc0308 kamera; nekünk gc0329 kéne
8188 Wifi; nekünk pont ez van (RTL8188ETV)

Le tudod tölteni a korábban megadott helyröl, vagy elküldöm mail-ben.
Frissítés ugyanígy.

(#46) vfrr válasza Dr. Gabo (#45) üzenetére


vfrr
csendes tag

Köszi ! Végre tudom irányitani a tv ét.

(#47) vfrr


vfrr
csendes tag

Meg vannak a driverek, de az adb nem jó nálam , hogyan telepítsem rá ?

(#48) Dr. Gabo válasza vfrr (#47) üzenetére


Dr. Gabo
tag

milyen driverek?

(#49) vfrr válasza Dr. Gabo (#48) üzenetére


vfrr
csendes tag

8188 ko
gc0329 ko
gsl1680 ko

de találtam egy ilyet csak letölteni nem tudom öket pedig egész nap próbáltam, szerintem ez nekünk is jó lenne :

http://linux-sunxi.org/Inet_86dz_d701hc

(#50) vfrr


vfrr
csendes tag

Próbáltam minden windows rendszeren az adb nem müködik , még hátra van a win95 hátha
Csak azt nem értem a root míért müködik ?.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.