Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Don't Starve

Hozzászólások

(#1) spanyoll


spanyoll
addikt

Minden a Don't Starve játékról.
Tapasztalatok, taktikák, tanácsok.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#2) spanyoll


spanyoll
addikt

Én nem rég kezdtem hozzá, pár napja, de saját magamtól, plusz netes segítséggel kezdek ráérezni az ízére. Most azt a taktikát választottam táborépítéshez, hogy a malacokhoz építek mindent, és ha balhé van akkor gyorsan kapnak kaját, aztán segítenek. Mondjuk az irritál kicsit, hogy a fejlesztésekhez gyűjteni kell a kis égőket, de hát ez van...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3) nkAAA


nkAAA
aktív tag

Azt nem tudjátok véletlen, hogy a pulykákkal mit lehet csinálni? Hát megeszik a bogyóimat!

https://twitter.com/nkaaa

(#4) R1200GS válasza nkAAA (#3) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Vannak távolsági fegyverek. Még nem próbáltam, de valamelyikkel le lehet lőni szerintem.

Tudtok hasonló túlélő játékról amiben craftolni lehet, de van valami célja is, és esetleg lehet multiban játszani? A minecraft nem érdekel.

Egyébként elvagyok ezzel is, eddig tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#5) nkAAA válasza R1200GS (#4) üzenetére


nkAAA
aktív tag

Na, akkor majd megpróbálom azzal levadászni :)

Egyébként a tél ellen van valami tuti tippetek? A leghosszabb game-ben pont az végzett velem, hogy egy idő után halálra fagytam - annak ellenére, hogy csináltam magamnak "nyulas fülest". A taktika az volt, hogy csinálok egy farmot a bölénycsorda közelében, amire raktam egy-két kezdetleges ültetvényt, sok szamóca(?)bokrot meg fát, hogy sose fagyjon be a hátsóm, de a hideg - egy idő után - kifogott rajtam.

Meg nekem még az is új volt, hogy néha a bölények megőrülnek és egyfolytában meg akarnak támadni, ha a közelükbe megyek.

https://twitter.com/nkaaa

(#6) R1200GS válasza nkAAA (#5) üzenetére


R1200GS
aktív tag

A hideg ellen jó a heat stone. Többet szoktam belőle csinálni, és ha "bázis" körül tevékenykedek akkor cserélgetem. Rendszerint ég a tűz és mindig van egy meleg kő mellette. Ehhez érdemes erdőket felégeti, hogy legyen szened, gyorsabb mint a favágás. Legelőszőr én is meghaltam a hideg miatt. Akkor még nem tudtam a kőről, és melegedni jártam a tűzhöz, de egy idő után meguntam. A kő miatt is járkálni kell a tűzhöz, de így nagyobb távolságokat megtehetsz.
Varrtam egy kötött sapit is, de önmagában kevés, kell a kő mellé.
Ha messzebb mentem valamiért, pl bányászni, vagy pókhálót gyűjteni akkor csináltam egy tűzhelyet a közelben és ott is tartottam egy csere követ.

A bölényeknek ha piros a hátsója akkor támadnak, de el lehet szaladni mellőlük.

Itt található a mentés:
C:\Users\Users\AppData\Local\FLT\Steam\219740

Időnként ki szoktam másolni, és nem kell teljesen elölről kezdeni ha meghalsz. Vannak helyek amik visszahoznak egyszer halál után. Valamint azt hiszem ez a bábú is arra jó. Én inkább visszamásolgatom, az egyszerűbb.

Nagyon sokáig csak szárított nyúlhúst ettem, de a főzéssel sokkal jobb kajákhoz lehet jutni.
Szerintem az egyik legjobb kaja a Pierogi. De kell hozzá tojás, zöldség, és bármilyen hús (szörnyé is jó), meg egy negyedik alapanyag ami mindegy.
Ha vészesen csökken a sanity arra jó a Taffy. Csak méz kell hozzá, ezért egyszerű, de más módon is lehet védekezni ellene, nekem ez jött be.
Ha fogsz madarat, és kalitkába teszed, valamint hússal eteted akkor ad tojást, a szörny húsért is. A magokat megújítja, nem eszi meg.

Ha aranyra van szükséged a disznó király a legjobb megoldás. Húsért, tojásért, és még néhány dologért aranyrögöket ad.

Egy idő után a kutyatámadások elég bosszantók és halálosak lesznek. A sok favágásért nekem életre kelt néhány Treeguard és a bázis körül ólálkodtak, de előtte le kellett rázni. Ha jöttek a kutyák akkor felé csaltam őket, így megoldotta nekem a problémát.
Nemrég csináltam egy kőből kirakott folyosót amit csapdákkal telepítettem be. Ha jönnek a kutyák akkor becsalom ide őket. 10-12 csapda majdnem minddel végzett, ha marad is kutya azt már le lehet csapkodni. Utána csak a csapdákat kell visszaállítani, és a maradványokat feltakarítani.
Végre csináltam pár disznóólat is. Ők is lenyomják a kutyákat. Ha szerencséd van mindkét oldalon lesznek veszteségek, és szórnak el hasznos cuccokat.

Pókhálót úgy szoktam szerezni, hogy csinálok 6-8 csapdát amit a fészek körül eldobálok, és felé csalom a kispókokat. Ha teljesen kiürült a fészek akkor szétverem. Adhat tojást is amit lerakhatsz. Most a következő terv egy pókfarm létrehozása. Körbe akarom keríteni kővel, és 2-3 tojást lerakni. Így nem kell nagyon messzire menni pókhálóért.

Ezt mind a wikiből szedtem vagy a youtuberól, nem magamtól jöttem rá.

(#7) nkAAA válasza R1200GS (#6) üzenetére


nkAAA
aktív tag

Köszi szépen a tippeket, már én is ráálltam a Wiki böngészésére, mert mire mindent felfedezek, unokáim lesznek.

Egyébként a GOG-on most 10 dollárért beszerezhető, ami igencsak jutányos ár :)

https://twitter.com/nkaaa

(#8) nkAAA válasza R1200GS (#6) üzenetére


nkAAA
aktív tag

A téllel már csak egy bajom volt, hogy a virágok szép lassan elfogynak, kezdek tőle megőrülni, de ha szedegetem őket, akkor is nagyon lassan rázódok helyre. De ezzel még nem is lett volna semmi gond, ha nem jön 2 kutya, meg egy nagy és egy kis rozmár, akik szanaszét köpöcsőveztek és szépen meg is haltam :(((

https://twitter.com/nkaaa

(#9) R1200GS válasza nkAAA (#8) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Sanity-re jó a Taffy. De ahhoz méhkaptárak kellenek, amihez méheket kell fogni hálóval, meg néhány Bee Hive-ot is szét kell verni. Valamint lepkéket is élve kell elfogni, azokat el lehet ültetni virágnak. Szóval az egész elég hosszú folyamat.
Ahogy fentebb is írtam nagyon sokáig csak szárított nyúlhúst ettem. Ehhez kell Drying Rack. Először négyel kezdtem de végül csináltam tizenkettőt. Raktam mellé pár ládát, és mikor nem volt szükségem kajára ide pakoltam a nyulakat. A táborom közelében jó pár nyúlüreg van és így nem kell messze mennem. A lényeg, hogy ez 10-el emeli a sanity-t is. Addig jó míg nem tudsz főzni.

A kutyákról is írtam, hogy valamihez oda kell csalni őket. Mindent megtámadnak, de gyengék. Bár télen veszélyes lehet, főleg ha este jönnek. Mindig tudj fáklyát gyújtani bármit is csinálsz, de gondolom ez alap. 1-2 percig lehet hallani, hogy jönnek a dögök. Olyankor veszek fel esetleg páncélt, és fegyvert, meg ha tél van jól felfűtöm a kövemet a szaladgálás idejére.
Sisakhoz kell malac bőr. Ezt sokáig nem tudtam csinálni. De páncélt hamar össze lehet dobni, csak fa és kötél kell hozzá. Sokat védenek.
Malac bőrt úgy tudsz könnyedén szerezni ha szétvered a bódéjukat, akkor fog dobni kettőt. Nem veszik zokon. Kalapáccsal tudod ezt megtenni. De vigyáz ha a kezedben van és bármire kattintasz szétveri. Többször szívtam vele, hogy el akartam raknia dobozba, de ráütött, bár elsőre csak kihúlanak a tárgyak a dobozból.

Azt elfelejtetem írni, hogy úgy játszok, hogy ami jó abból sokat állítottam be, valamint a nappalt is hosszúra tettem, meg a villámlást kikapcsoltam. A többit defaulton hagytam. Lehet ez kicsit csalás, de meguntam a hosszú éjszakákat. Engem valahogy az nem szórakoztat, ha állandóan szívni kell. Inkább a kraftolgatás tetszik meg a tábor csinosítgatása.

[ Szerkesztve ]

(#10) nkAAA válasza R1200GS (#9) üzenetére


nkAAA
aktív tag

Köszi szépen az infókat :)

Egy kis oktatóvideó a hozzám hasonló beginnereknek.

https://twitter.com/nkaaa

(#11) nkAAA


nkAAA
aktív tag

Ki is jött a keddi update előzetese :C

https://twitter.com/nkaaa

(#12) R1200GS


R1200GS
aktív tag

(#13) csana


csana
senior tag

Látom pörög a topik :D.

Nemrég ismét rákattantam a DS-ra, és a játék olyan 70 nap körül jól megszivatott: a sötétség beállta előtti pillanatokban megjelent 7 vad kutya. Bár a coca falu közelében táborozta, ezek a suttyók már alkonyatkor elsunnyogtak a viskóikba, így a dögök akadálytalanul lecsaphattak rám. Szerencsére a Meat Efigi- a táborban volt, így miután széttéptek, ismét nekem tudtak ugrani, hogy elbánjanak a fegyvertelen seggemmel XD.

Na ekkor döntöttem úgy hogy menteni fogom az állásokat, mert ez így nem esett jól.

(#14) Damage


Damage
senior tag

PS4-re ingyen letölthető a PS+ felhasználóknak.
Van valami mód a mentésre PS4 alatt? Elég idegesítő (és unalmas), hogy minden egyes halál után az elejéről kezdődik!
Szerk.: Most látom, hogy PC-s topik. Elnézést! A keresőben kerestem a játékra, nem néztem, hogy melyik platform alatt van ez a topic.

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#15) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a játék indításakor azt az üzenetet kapom, hogy graphics error.
Ez ellen lehet tenni valamit?

A gép lenne a gyenge hozzá?
Ettől sokkal nagyobb játékok is mennek a gépemen simán.

Köszönöm a válaszokat!

(#16) corolla7111


corolla7111
csendes tag

Dont Starve Gameplay
Akit érdekel lesse meg :P

(#17) NyxNyxNyx válasza csana (#13) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Várjál, lehet menteni? :DDD

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#18) atomeec


atomeec
senior tag

Sziasztok, hátha van megoldás, mert nem csak én kínlódok ezzel. Főmenüben kilépésre kattintva fekete képernyő és meghal a gép. Próbáltam újratelepíteni, maradt ugyanaz... :( Steam-es verzió. Előre is köszi, ha bárki bármilyen infóval szolgál :R

(#19) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jön a multiplayer!!!

Én eddig nem toltam sokat egyedül, túl magányos játék, de ha van még valaki a topikban, szívesen kipróbálnám multiban, taktikázva. :D

(#20) atomeec válasza BomiBoogie (#19) üzenetére


atomeec
senior tag

Adventure mód nekem nagyon gyilkos, párszor próbáltam meg, de nem jött be...egyszer békák potyogtak az égből, ez főleg éjszaka volt kellemetlen, hogy fáklyával meneküljek folyamatosan (szinte állandóan esett az eső és a békák). Másodjára meg tél volt és jöttek a rozmárok levadászni meg a nagy egyszemű rémszarvas (bocs, most hirtelen nem keresem meg mi a nevük). Negatív élmény volt, a túlélés már nagyjából megy, 94 nap lazán, de véletlenül éhen haltam, elmentem felfedezni és semmi kajám sem volt...banális :)

Várom én is, lehet nem hosszútávú, de néha biztos leköt és multiban meg nem egyedül futkosol a kutyák/farkasok elől.

(#21) BomiBoogie válasza atomeec (#20) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az a baj, hogy én ötletes játéknak tartom, de tényleg annyira rogue-like, mindig meghalni és a semmiből újrakezdeni, nekem tényleg túl büntető.

(#22) atomeec válasza BomiBoogie (#21) üzenetére


atomeec
senior tag

Amíg csak pár napig húztam, addig idegesített. Most, hogy már ismerem egy kicsit a játékot, olvastam ezt-azt, hogy mi micsoda, így már sokkal jobb. A legnagyobb gondom az szokott lenni, hogy mihez gyűjtsek alapanyagot...pl jó lenne már a barlangot is felfedezni meg mondjuk pókkirálynőket levadászni, de majd eljön annak is az ideje.

Ami nagy hátrány, hogy az eleje lassú, amíg összehozol egy kis bázist, meg ha leülök játszani, akkor rámegy a nap (hétvége... :DDD )

Mindegy, ha kijön a multi és ha van kedved/időd, én szívesen megpróbálnám :)

(#23) BomiBoogie válasza atomeec (#22) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Rendben, de én tényleg amatőr vagyok. :)

Mi a Steam-neved?

(#24) atomeec válasza BomiBoogie (#23) üzenetére


atomeec
senior tag

Fát vágni jó leszel :P (csak viccelek, én se játszottam csak kb 40 órát :B )

atomeec vagyok mindenhol a neten

[ Szerkesztve ]

(#25) #79621120


#79621120
törölt tag

Most kilenc dollárba kerül az alapjáték plusz a DLC a GOG-on . Érdemes beszerezni ?

(#26) atomeec válasza #79621120 (#25) üzenetére


atomeec
senior tag

Nos az attól függ, mit szeretsz. A játék, ha nem vagy kitartó, már az elején felidegesít és törlöd :)
Viszont ahogyan szépen lassan rájössz, hogy mi micsoda és mit mikor és hogyan kell csinálni, akkor leköt pár órára.
Zavaró tud lenni, hogy ha meghalsz, kezdheted elölről. Az adventure mód, ami a történet lenne, na nekem pokoli nehéz, az első pályán nem jutottam tovább...A sima túlélés is egy darabig nehéz, utána, mikor már tudod, hogy kell kialakítani a bázist, akkor már élvezetesebb. Ha türelmes ember vagy, akkor lehet tetszeni fog :))

(#27) szabferi válasza atomeec (#26) üzenetére


szabferi
tag

Én végigtoltam az adventure módot, "kicsi" könnyítéssel: minden pálya elején elmentettem a játékot, és ha meghaltam (mert meghaltam nem1x minden pályán) akkor a pálya elejéről kezdtem újra.

Az eredeti felállás nagyon durva, nevezetesen hogy ugye ha meghalsz akkor kikerülsz az egész adventure módból és kezdheted elölről. Így viszont jó voolt, mertminden pályán volt egy cél, nem magamnak kellett kitalálni mint a sandbox játékrészben hanem adva volt egy feladat. Kár hogy csak 5 pályás az adventure mód.

A sandboxot is szerettem, még a reign of giants előtt elég sokat toltam az alapjátékot - amióta kijött az RoG azóta megint kacérkodom a gondolattal hogy belekezdek egy dont starve partiba... de kicsit riasztó az RoG, hogy ott már ugye a nyár is olyan kemény mint az alapjátékban a tél. Nem az a fajta ember vagyok aki szereti ha a mellbimbóinál fogva lógatják fel :)

(#28) atomeec válasza szabferi (#27) üzenetére


atomeec
senior tag

Kábé ja. Én nemrég kezdtem bele egy RoG-ba, de állandóan szakad az eső, nem is sűrűn játszok már vele...pedig biztos sok újdonság van benne, de nagyon zavar, hogy az alaptábor felállítása is sokkal több időt venne igénybe (illetve csak ki kéne ismerni, ahhoz meg párszor meghal az ember...). Másolgatni nincs kedvem, úgy vagyok vele, hogy pont az adja meg az ízét, hogy minden induláskor újra generál mindent, a felfedezés öröme stb. Persze annál nagyobb szívfájdalom, mikor banálisan nyíratom ki magam...

(#29) szabferi válasza atomeec (#28) üzenetére


szabferi
tag

Jogos, sima sandboxban én se "csalok", amúgy is, nekem mindíg a játék legeleje a legizgalmasabb, amíg felfedezek, utána valahogy mindíg leül a cucc és félbehagyom, hogy aztán később kezdjek egy új partit. Emiatt pl barlangokná még csak az első szintre jutottam le, nem mentem tovább.

Nincs előttem a gép, de nem lehet az RoG tartalmat pályakezdéskor finomhangolni? Pl kevesebb eső/kánikula stb, hogy kicsit "kedvesebb" legyen a játék?

De amúgy viccess hogy bár papíron sok survival játék van (pl most tolom a Darkoutot), igazán meghalni egyikbe se lehet rendesen, csak itt :)

(#30) atomeec válasza szabferi (#29) üzenetére


atomeec
senior tag

Most én se vagyok játék előtt, de mint a simát, gondolom a RoG-ot is lehet állítani, de én egy picit azt is "csalásnak" veszem. Persze lehet pont ezzel a makacsságommal ölöm meg a játékot, mert így nincs kedvem játszani a kiegészítővel. De lehet újrakezdem, hátha alapon se fog már másodjára annyi eső esni. Simában az adventure-t háromszor próbáltam, békaeső, téli szétfagyás meg szinte kapásból rémszarvas és rozmárportyák...harmadikra már nem emlékszem, de esélytelenek voltak számomra.

A sima túlélős az megy már lazán, ha nem bénázom el, hogy elmegyek felszerelés nélkül nézelődni, rámsötétedik és nincs anyagom egy fáklyához sem...illetve kilencvenakárhanyadik napon éhen haltam, mert nem értem vissza a táborba enni (se bokor se répa se semmi nem esett útba persze). Amúgy az egyik legjobb játék, nagyon leköt ha van hozzá hangulatom. :K

(#31) szabferi válasza atomeec (#30) üzenetére


szabferi
tag

"Persze lehet pont ezzel a makacsságommal ölöm meg a játékot, mert így nincs kedvem játszani a kiegészítővel."

Egy az egyben így érzek én is. Rá kell vennem magam hogy belekezdjek (most éppen unszolom magam rendesen), de ha belekezdek akkor meg rákattanok rendesen.

(#32) atomeec


atomeec
senior tag

Nos, úgy fest a nyári multiplayer-ből se lesz már semmi... Talán karácsonyra, ha így sürgetik, persze jobb későn, mint soha. Eredeti hír.

(#33) szabferi válasza atomeec (#32) üzenetére


szabferi
tag

Nem baj, tőlük nem sajnálom az időt.

Közben végül belekezdtem egy RoG partiba - hát mit mondjak, a nyár az durván kiszúrás, sztem SOKKAL keményebb mint a tél.
Az egész nyári időt úgy terveztem hogy barlangi felfedezéssel töltöm (barlang = hideg ugye) de kiderült hogy a barlangban ugyanúgy megy az overheat mint a szabad ég alatt. De ez még hagyján, az hogy minden elszárad és a bázisom rendre kigyullad (még az ice flnigomatic ellenére is) az hab a tortán.
Nehéz lett....

(#34) atomeec válasza szabferi (#33) üzenetére


atomeec
senior tag

Azóta nem játszottam vele. Így leírva érdekesen hangzik, viszont játszva lehet tépném a hajam. Lehet nekiállok majd valamelyik nap, mármint folytatom...A multi meg jön majd mikor jön, persze, csak meglepődtem, hogy nem pár hetet csúsznak, hanem sokkal többet. Legyen jó és késsen, mint bugos és most jöjjön :K

(#35) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Mért van az, hogy ha elkezdek vele játszani akkor olyan fél óráig simán jó minden aztán elkezd akadni, laggolni az egész játék és maga az emberke is lassabban megy?
Nagyon nem is lehet állítgatni a grafikát a játékban ahogy néztem.
Gépem: 1,5GB RAM, ATI REDEON 9600, intel celeron 2GHz proci

(#36) szabferi válasza szildavid90 (#35) üzenetére


szabferi
tag

Vannak e fenn modok?

Böngészgetve a fórumjukat voltak emberek akiknek 1-2 mod okozott mindenféle memory leaket és az okozta a lagot.
Ha vannak modok próbálj meg egy játékot minden modot kikapcsolva...

(#37) szildavid90 válasza szabferi (#36) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Nincsenek modjaim, szóval nem értem mi okozhatja ezt a lassulást, elvileg mennie kellene jól, ma pl játszani akartam vele, de egyből lassú volt, valamikor meg bírja fél óráig is, abszólút nem értem. Semmi nem volt megnyitva a gépemen sem miközben játszottam azért is nem értem.

(#38) gmx9


gmx9
aktív tag

Nekem meg épp a modokkal van gondom. Hiába szedtem le workshopból 1-2 dolgot, nem jelenik meg a játékban (nevezetesen a mini map és a pontos jelző, ami kiírja a jobb felső sarkos adatokat egyből, nem kell rámenni egérrel). Mi lehet a gond?

Egyébként hétvégén vettem meg DLC-vel együtt, zseniális játék. Beszippant teljesen, fantasztikus ez a rajzolt világ. Igaz a plusz tartalmat még csak egyszer próbáltam, egyelőre elég nehéz. :) Az alapot már játszottam korábban, így nagyjából ismerem, de a legjobb cuccokat még nem unlockoltam.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#39) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Valaki kis Don't Starve Together? :D

(#40) gmx9


gmx9
aktív tag

Ritkán látni ilyet egy fejlesztőgárdától, hiába indie. Már most -75%-on adják a Togethert (5 euró), ráadásul akik most megveszik Earlyben, kapnak egy plusz példány Don't Starve-ot és a Togethert is, amit egy barátnak oda lehet adni.

Plusz akiknek megvan a játék, azok ingyen megkapják majd a Togethert is, ha a kiegészítő elhagyja az Early státuszt és teljes verzió lesz. Kedves gesztus.

Ui:: a mod-os gondokat már sikerült megoldani.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#41) BomiBoogie válasza gmx9 (#40) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát, ha megvan az alapjáték, akkor fogok kapni egy Togethert is, akkor is, ha nem csinálok semmit? :)

(#42) atomeec válasza BomiBoogie (#41) üzenetére


atomeec
senior tag

Pontosan. Bétára én nem jelentkeztem :B

(#43) BomiBoogie válasza atomeec (#42) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na, megvan a Together, bár még elég laggosnak tűnik.

Ha valaki szintén rendelkezik már példánnyal, ordítson. :D

(#44) atomeec válasza BomiBoogie (#43) üzenetére


atomeec
senior tag

Én megvárom, hogy megkapjam ingyé a meglevőhöz. Utána jó lenne tolni, de majd rád írok úgyis :P

[ Szerkesztve ]

(#45) BomiBoogie válasza atomeec (#44) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Rendben, majd jelezd, mert van benne potenciál. :K

(#46) raymi16 válasza gmx9 (#40) üzenetére


raymi16
tag

A mod problémád hogy oldódott meg? Egyik spanomnak se akar menni pár mod, nekem meg simán fut és nemtudjuk miért! :Y
Amúgy a Togethernél csinálja!
A játékhoz meg annyit szólnék hozzá, hogy szerintem nagyon jóra sikeredett, csak kár hogy a multy-s részből kimaradt a Reign of Giants elemei, pl a 4 évszak, sivatagok, de még sorolhatnám! :))

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#47) szabferi válasza BomiBoogie (#43) üzenetére


szabferi
tag

Nekem megvan, tologattam is a téli szünet alatt a játékot kicsit.
Azt kell mondjam, véletlenszerű szervereken ismeretlenekkel tolni elég kiábrándító a játék. És sajnos nemcsak az emberi tényező miatt.

Eleve ott van hogy amikor bemész a szerverre lehet hogy a tél közepébe esel egy szál semmiben esetleg rögtön kapsz a nyakadba egy halom fenevadat (--> lényegében instant halál mindkettő).

Aztán komoly probléma hogy a flint (kavics) nem termelődik újra, gyakorlatilag 2-3 órája futó szerveren egy újoncnak esélye sincs kavicsot találni, ergó szerszámokat se tud csinálni, tehát nem tud értelmes dolgokat csinálni.

Na és akkor az emberi tényező.... a szerverre csatlakozókból gyakran 1 vagy több nem ért a játékhoz vagy csak egyszerűen lusta. Gyakorlatilag már egy ember is elegendő ahhoz hogy tönkretegye a többiek munkáját, éhes szájként felzabálja a tartalékokat miközben szó szerint SEMMIVEL nem járul hozzá a szerver előrehaladásához. Rosszabb esetben fog egy fáklyát azt felgyújtja az egész tábort...

Nem egyszer láttam, hogy a táborban amit építettünk 2-3 ember álldogált és semmi mást nem csináltak csak szaladgáltak körbe és nyitogatták a ládákat amiből kivettek mindent amit csak találtak benne. És hiába írtuk be többször hogy ha más nem, legalább szedjenek gallyakat meg a szalmát, amiből építsenek csapdát amiket a kb 2 képernyőnyire lévő szavannán tudnak használni nyúlfogásra. De nem, csak szaladgáltak körbe körbe a bázison amíg éhen nem haltak. Aztán persze szellemként szívták a többiek sanityját...

Szóval összeségében ezt a játékot csak LANon tudom elképzelni, vagy privát szerveren ahol szűk baráti társaságok tudnak játszani.

[ Szerkesztve ]

(#48) BomiBoogie válasza szabferi (#47) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez tényleg kiábrándítonak hangzik, úgyhogy akkor marad a privát szerver.
Bár én sem vagyok pro, de az utasításokat jól tudom követni. :D

Vegyél fel Steamen, ha gondolod, ugyanez a nevem, mint itt.

(#49) raymi16


raymi16
tag

Bár több időm lenne nekem is kicsit ökörködni normális emberekkel! :O

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#50) BomiBoogie válasza raymi16 (#49) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vegyél fel te is, én normális vagyok. :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Don't Starve
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.