Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) loosht válasza Baboon (#950) üzenetére


loosht
senior tag

Én vettem egy ilyet. Nem sárga a felirat, hanem fehér. Elég kicsik a betűk, bár jó szemmel lehet látni. Sajna az enyém nem jó, így szemüveg nélkül esélytelen vagyok. Megeszik (szinte) minden formátumot, ráadásul ki se kell írnom amit meg akarok nézni, csak rálököm a pendrive-ra és már nézem is. XViD és DivX simán megy, még a legújabb verzióval készítettek is. Szerintem ennyi pénzért tuti vétel. És ha később a mechanikája megadja magát, USB-ről még mindig lehet filmet nézni!
Ezt a linket ajánlom még. Itt esik egy pár szó a lejátszóról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#952) zorrobomber


zorrobomber
tag

Sziasztok!

Tudtok olyan lejátszót ajánlani nekem amiben állítható a felirat mérete?

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#953) zorrobomber válasza zorrobomber (#952) üzenetére


zorrobomber
tag

senki nem tud vmi jó kis pleját ajánlani karácsony előtt :F

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#954) Gyick


Gyick
őstag

Nekem is tudnátok ajánlani? 42"-os plazmához kellene (talán).Csak feliratos divxek-re használnám....

(#955) #54715584 válasza Gyick (#954) üzenetére


#54715584
törölt tag

akkor vegyel yamadat :)
en akarhany markas csodat vettem, a divx-es filmek feliratozasa egyenlo volt egy hanyassal...
a film kozepere tette ka feliratot, vagy sarga volt a betu vagy a hatter, semmi normalis betumegjelenites rossz helyen...

zorrobomber: te is vegyel yamadat :)

[ Szerkesztve ]

(#956) doc válasza #54715584 (#955) üzenetére


doc
nagyúr

én pont yamadát keresek :)
sógornak kéne vmi olcsó, de jó lejátszó karácsonyra
nekem Pioneerom van és imádom, de egy Yami feleannyiba sem kerül
viszont sehol nem találni normálisat, egyedül egy mosonmagyaróvári online boltban láttam egy 2400-ast
valaki esetleg tud olyan helyet, ahol online megrendelhetem és a futár lehozza?

(#957) zorrobomber


zorrobomber
tag

Igen, igazából engem is egy olyan pontos típus érdekelne, ami jó, olcsó, és mondjuk elérhető is, nem csak a mesékben létezik. Persze a jó szubjektív fogalom, ezalatt csupán anniyt értek hogy nem esik szíjjel 2 hét után, játssza az általános dolgokat, 5.1 kimenet és legyen vmi normális feliratkezelése.

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#958) doc


doc
nagyúr

találkozott már vki közelről a Magnavox MDV439-es lejátszóval?
euronics-ban 12K-ért árulják, de minimális infot találok róla a neten
sógornak jó lenne karácsonyi ajándéknak...

(#959) Razor1 válasza BPFeri (#943) üzenetére


Razor1
aktív tag

én ma vettem egy ilyet (philips dvp3142). mindent lejátszik, jól néz ki, igazából három dolog van ami nem tetszik: felirat mérete nem állítható, divx-nél minden fájl megnyitása előtt rákérdez a feliratfájl megnyitására tök feleslegesen, szintén divx-nél ha külön mappában vannak a fájlok akkor nem ugrik a következőre, ki kell menni a menübe és ott átmenni. utóbbi feliratos sorozatoknál elég idegesítő. mind1, szülőknek vettem, őket ez úgyse érinti, az egyszerű kezelhetőség miatt nekik nagyon jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#960) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki egy olyan kutyut ajanlani, ami digitalis jelbol csinal analogot? Coax-bol kene vagy 3x2 RCA vagy 9 polusu Din.

Koszi!

(#961) Tibiajax válasza #54715584 (#955) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

áá kis Monstre, látom itt is nyivákolsz :D
Most vettem észre a topicot, s mivel pont a témában voltam a hétvégén, és sikerült jol járnom a végére, ezért megosztom veletek a tapasztalatomat, ami röviden ennyi:
Pioneer DV-300
Ha vki biztosra akar menni, divx-kompatib.esetén, és egy jó készüléket akar, akkor én ezt ajánlom. Nálam, a régi kiírt vegyes divx-lemezeimbol 10/10-et vitt, tökéletesen, felirattal. :R 19k-t pedig ki kell adni egy dvd-ért, én mint igyekvő szagértő, azt mondom. Persze, ha vkinek megéri, h gagyit vegyen, és ezzel sporoljon 4-5 ezreket, ő tudja.

(#962) doc válasza Tibiajax (#961) üzenetére


doc
nagyúr

nekem is pioneer-om van, és imádom
már vagy másfél éves (dv-393) de semmi baj nincs vele, remélem kihúz még jópár évet, amíg a h264-es lejátszók elérhetőek lesznek
amúgy pont múlt héten láttam egy boltban, 25-ért volt kirakva meg is lepődtem mert én tavaly vettem 26-ért...
szóval ha minőség kell, akkor Pio
ha meg az ár számít, akkor mondjuk Yamada ;)

(#963) zorrobomber válasza Tibiajax (#961) üzenetére


zorrobomber
tag

Nem találtam sehol Pio-t nagy boltban, én is Philipset vettem végül.

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#964) Tibiajax válasza zorrobomber (#963) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a westendes hülyenemvagyok-boltban egy oszlopnyi volt most szombaton

(#965) zorrobomber válasza Tibiajax (#964) üzenetére


zorrobomber
tag

hát akkor igy jártam :U
csatlakozom az alattam szóló Razor1 kolegához, mely szerint "anyuéknak" jólesz ezis :D

[ Szerkesztve ]

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#966) burnaby_joe


burnaby_joe
csendes tag

Üdv!
Ócskában, Tecsóban kapható max. 8-10e Ft-os divX-es DVD lejátszók közül melyiket éredemes jelenleg venni?
Orion 2602 volt, de nem indul, viszont szinte minden lemezt megevett, s feliratokat stb. jól kezelte, több, mint 2.5 évig...

(#967) burnaby_joe


burnaby_joe
csendes tag

Up.

(#968) G4bi89


G4bi89
senior tag

Na olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy így éppen csak karácsony után kicsit megkésve de vennék egy DVD lejátszót. Ami fontos lenne,hogy vigye a DivX-et ami manapság már minden lejátszó tud de örülnék neki ha mindent megenne szóval ne nagyon legyen baj vele mert ugye mint tudjuk DivX-ből is van sok fajta. Ami a márkát illeti márkásat szeretnék kedvelem a Piooner-t mert PC-be a DVD íróm Pio. és semmi baja pedig már rengeteg lemezt megírd 300-at biztos és semmi baja. Sőt még olyan lemezeket is lejátszik amit az LG :( már nem szóval Pio. tenném le a voksom. Az ár limit olyan 20ezer körül lenne. Mit ajánlotok? (lehet más márka is ha tudtok jobbat.)
Meg érdekelne,hogy a feliratokat,hogy kezeli a Piooner mert nem vetem meg a feliratos filmeket sőt...Még egy kérdés van olyan lejátszó (gondolom nincs) ami kezeli a Dual audiós Divx filmeket?
Na szóval előre is köszönöm a segítséget.
----------
Vagy érdemes "márkátlan" lejátszót venni mert az mindent lemezt megeszik és minden formátumot lejátszik mert elvileg a jogok miatt azok jobban kompatibilisek...Hallodtam egy ilyet vagyis olvastam róla...

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#969) Xantomas válasza burnaby_joe (#966) üzenetére


Xantomas
őstag

Vidd el motorcseréztetni, vagy cseréld ki magadnak benne. Valamelyik motor zárlatos lett, és lekapcsolja magát a védelem. Általában pont a fő motor adja be a kulcsot.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#970) doc válasza G4bi89 (#968) üzenetére


doc
nagyúr

nekem Pioneerom van, 393-as, és imádom, eddig a többszáz filmből egy olyan volt, aminél képet nem adott csak hangot, amúgy mindenféle avi-t megeszik
dual audio-s divx-et is kezel, egyszerre több feliratot is, a feliratnál csak arra kell vigyázni, hogy a Linuxos sortöréseket nem szereti
pont most pár hete láttam egy üzletben egy ugyanilyet, most 25-ért, de szerintem bőven megéri, ha megveszed utána jópár évig kiszolgál, legközelebb majd h.264-es lejátszóra kell váltani :D

a kevésbé komoly lejátszók (pl. yamada,stb) is lehetnek jók, a gond a tartóssággal van, ez a Pio lejátszó lesz 5 év múlva is, egy Yamada már nem biztos

(#971) G4bi89 válasza doc (#970) üzenetére


G4bi89
senior tag

Itt láttam 20-22ezerért:
http://www.argep.hu/product_383904.html
akkor ezek szerint az jó ár.

Erről mi a véleményed?
http://www.argep.hu/product_466879.html

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#972) G4bi89 válasza G4bi89 (#971) üzenetére


G4bi89
senior tag

Na meg is rendeltem Pestről 19.900 Ft + szállítás :)
Kecskeméti vagyok és sajna itt a városba (110ezres város) nem találtam szinte Pioneer-t sem ezért rendeltem meg neten...
Köszi a segítséget :) eredetileg is Pio.-t akartam és erősítést is megkaptam ,hogy Pio. kell biztosan :)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#973) doc válasza G4bi89 (#972) üzenetére


doc
nagyúr

én jóval kiseb városban találtam (Ajka) de lehet ez csak vmi ittmaradt példány volt :D
jól néz ki ez a 300-as, a chip ugyanaz benne mint az enyémben, ahogy nézem különbség a kimenetek típusában van, meg abban hogy ez már eszik kétrétegű dvd-t is
ja, amúgy az enyémnek a kézikönyvében az áll, hogy dvd-ről nem játszik mp3-akat, ennek ellenére remekül megy vele szóval ha vmi hasonlót találsz, azért próbáld ki mielőtt elkönyveled hogy nem megy ;)

ja és grat, szerintem nagyon jó választás volt, szeretni fogod!

(#974) G4bi89 válasza doc (#973) üzenetére


G4bi89
senior tag

Elkiabáltam a megvételt.Igaz megrendeltem de ma írtak,hogy nincsen nekik készleten és mivel kifutó termék (Pioneer DV-393..) ezért már nem is tudják beszerezni :(

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#975) doc válasza G4bi89 (#974) üzenetére


doc
nagyúr

próbáld meg a már említett 300-ast, az biztos van készleten

(#976) G4bi89 válasza doc (#975) üzenetére


G4bi89
senior tag

Jaja csak annyi bajom van avval,hogy néztem melyik mit támogat és a 300-as modellnél annál azt olvastam,hogy nem tudni,hogy mennyire támogatja a feliratokat és bizonyos formátumait (srt,ssa...) azért is választottam a kettő közül a 393-ast de lehet végül csak ez lesz.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#977) doc válasza G4bi89 (#976) üzenetére


doc
nagyúr

vigyél egy teszt cd-t a boltba :)
de amúgy srt-t tutira támogat (messze-messze a legelterjedtebb szabvány), meg mivel amúgy is ugyanaz a chip van benne mint az enyémben, elvileg ugyanaz a felirat is megy, a firmware meg csak jobb lehet, köszönhetően annak hogy újabb
amúgy a 393-as mpeg-player.info-s adatlapját én töltöttem fel :)

(#978) MartinIsti


MartinIsti
csendes tag

Sziasztok!

kb. 3,5 éve vettem egy LG házimozi rendszert (LH-D6230 [link]). Akkor még a DivX-esek nagyon drágák voltak, úgyhogy nem az lett belőle. Most viszont már jó volna, ha közvetlenül is tudnék avi-kat nézni, nem kéne mindig 1-1,5 órás konvertálásokat végezni.

Viszont a hangja még mindig tökéletesen megfelel nekem, úgyhogy abban reménykedem, van arra lehetőség, hogy veszek egy sima DivX-es lejátszót, és rákötöm a meglévő házimozi hangfalait. Ez pikk-pakk megoldható, vagy számolnom kell valami komolyabb nehézséggel? (nem vagyok egy ezermester, szóval már az egyszerűbb nehézség is lehet komolyabb :) )

Mire kell esetleg figyelnem az új lejátszó kiválasztásánál?

Előre is köszi a segítséget!

MartinIsti

[ Szerkesztve ]

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

(#979) tope válasza MartinIsti (#978) üzenetére


tope
addikt

Általában a komplett házimoziknál a hangfalakat a lejátszó erősíti, tehát ha csak simán rákötöd a hangfalakat egy másik lejátszóra, akkor nem lesz olyan hangja (de ne legyen igazam) Lejátszókról itt olvashatsz többet

(#980) MartinIsti válasza tope (#979) üzenetére


MartinIsti
csendes tag

Köszi a választ tope!

Ebben az integrált erősítős dologban igazad van. És ha úgy próbálom meg, hogy az új lejátszót a házimozira kötném rá, hogy azon keresztül menjen a hang? Mint ahogyan régen a videókon keresztül nézték a TV-t.

Az általad ajánlott oldalra már rátaláltam, de nem jön be.

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

(#981) Belphi


Belphi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék DVD lejátszó vásárlásban.
Természetesen DivX-ből a legtöbb verziót lejátssza, sok feliratos filmet nézek
úgyhogy ezeket is jól, esetleg állíthatóan kezelje.
Az írott DVD-vel ne legyen gondja.
Ac3 hangot tudja, illetve legyen rajta egy jó HDMI kimenet, egy Samsung LCD TV-vel lenne összekötve.
Nem nagyon értek hozzájuk, eddig mindent számítógépen néztem, az lenne a lényeg ezeken kívül amiket leírtam hogy a TV-vel mennél jobb képet ki tudjak hozni belőle.
Ezért szeretném a HDMI kimenetet.
Vagy ha rosszul gondolom hogy ilyen csatival lehet egy LCD tv-vel a legjobb minőséget kihozni akkor világosítsatok fel légyszi.

Előre is köszi
Belphi

(#982) Kekszi válasza doc (#970) üzenetére


Kekszi
csendes tag

Szia!

Felirat meretet lehet allitani a 393-mason?

"Szar az egész - mondá Jézus, és az hívők közé baszá az keresztet."

(#983) doc válasza Kekszi (#982) üzenetére


doc
nagyúr

nem, és sokak szerint elég kicsi
nálam a 61 cm-es TV-n bőven olvasható, nem is kell nagyobb, de azért ha tudod nézd meg hogy neked jó-e a méret
meg lehet hogy van már hozzá módosított firmware, abba szoktak ilyet rakni

(#984) Petie


Petie
veterán

sziasztok.
engem is kezd érdekelni asztali lejátszó.
divx-eset szeretnék ami viszi mkv-t is. ilyen lejátszót lehet kapni? mennyivel drágább hogy mkv-t is birja? milyen márkák jöhetnek szóba?
válaszokat előre is köszi
üdv

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#985) zLL


zLL
tag

mi az az mkv ?

Intel Core 2 Duo E6400 @ 3,2 Ghz + Scythe Ninja Rev B . Abit AB9-Pro . Galaxy 8800 GTS 640 MB + Thermalright HR-03 Plus . Corsair XMS2 2 Gb 800 Mhz . 3dmark05/06 17417/10272

(#986) kali válasza zLL (#985) üzenetére


kali
legenda

(#987) Kazimír


Kazimír
őstag

Üdvözlet!
Az egyik barátom szeretne venni egy asztali DVD lejátszót úgy kb 3 hét múlva. Bár nem közölte még velem, hogy mennyit szán rá, de gondolom az általános "minél jobbat, minél olcsóbban" elv mentén, valamiféle "best buy" készülék lenne neki jó.
Én azonban nem ismerem ezt a piacot, így hozzátok fordulok segítségért.
Mit ajánlotok konkrét készülék és márka terén?

Előre is kössz! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#988) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok,
FONTOS

Van egy olyan problémám hogy a DivXes filmeim feliratában az ékezeteket kicseréli ismeretlen karakterre. a Készülékem : LG DP271B . Nincs erre vmi megoldás?..valaki?

léciiiiiii;)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#989) doc válasza medvezsolt (#988) üzenetére


doc
nagyúr

próbálj többféle kódolással készült feliratot, így kiderül hogy melyiket szereti
pl. iso-8859-2, utf-8, cp1250, stb

(#990) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok!

Van 10-12 rugóm és szeretnék valami mindenevő lejátszót venni, mit ajánlotok?

Márka kinézet mind1 csak egyen meg minnél több mindent :R

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#991) #54715584 válasza zsolt19900 (#990) üzenetére


#54715584
törölt tag

yamada :)

(#992) zsolt19900 válasza #54715584 (#991) üzenetére


zsolt19900
őstag

iiiiiiiiiiiiiiiiiigennnnnn :D és azon belül ;)

jah és lehetőleg baranyában gondolkozzunk, szóval ósőn sajna nem jöhet szóba és megmondom őszíntén oriont néztem 5000 rest a metrosba most van 9999 körül.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#993) #54715584 válasza zsolt19900 (#992) üzenetére


#54715584
törölt tag

huuh, hat nem tudom most melyik a legfrisebb verzio
volt 6600x most van mi220x
azert szeretem a yamadat, mert az uj firmwarrel allithato benne minden, felirat nagysag, pozicio, a kepernyo aljan jeleniti meg a feliratot, nem a kozepen, stb...csak jokat tudok rola mondani es minden lemezemet vitte eddig...
van vmi mpeg4 players forum vagy mi es ott van rengeteg lejatszo
vettem mar csomo markas lejatszot 20k felett, de azok is szarok voltak olyan szempontbol, hogy se magyar menu, es a feliratot pl kis betumerettel sarga szinnel kitette a kepernyo also harmadanak a tetejebe, ahol pont nem tudod elolvasni, es nem lehetett allitani semmit...
ezert ajanlom a yamadat vagy vmi noname lejatszot...
asszem a yamadat rendelni is lehet a netrol, bar ha nem jo, akkor maceras lehet kicsereltetni

szerk: most latom van mar lejatszo hd kodekkel...melyik lehet az? tud errol vki vmi infot?

[ Szerkesztve ]

(#994) Kazimír válasza #54715584 (#993) üzenetére


Kazimír
őstag

Akkor ez erre is jó választás? :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#995) #54715584 válasza Kazimír (#994) üzenetére


#54715584
törölt tag

igen :)

(#996) tope válasza #54715584 (#995) üzenetére


tope
addikt

Korábban írtam, hogy én is Yamada-t akartam venni (van egy 5520-as játékosom (jön a párás gőz leírással :D )), de itt Szolnokon se foglalkoznak nagyon a márkával, így a forgalmazót felhívtam (Origami System) és ő inkább Airis-t (LW108B) ajánlotta akkor, mert a Yamadánál nagyobb volt a hibásodási ráta, de sajna azt se nagyon lehet kapni errefele, igaz netről azt is lehet rendelni
Így vettem a Tescoban (nem röhög) egy Orion 5000M-et, ami USB-s, kártyaolvasós, és elég sokmindent lejátszik

(#997) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Keresek valami minőségibb dvd lejátszót. Ami a lényeg, hogy legyen megbízható, bírja legalább pár évig, és lehessen firmware-t frissíteni rajta. Ár: max 25-30 ezer

Mit ajánlotok?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#998) doc válasza Spidee (#997) üzenetére


doc
nagyúr

Pioneer
az enyém (393) tökéletes, pedig már vagy 2 éves lassan, bár firmware-t még nem piszkáltam, mindent megeszik

(#999) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

USB-s asztali DVD lejátszót akarok venni, mert az RW írogatásból elegem lett. Kérdésem az, hogy ezek a készülékek felismerik-e az USB-s külső házba tett vinyókat? Mert ha igen akkor nem vennék pendrive-ot, hiszen van egy 80 gigás noti vinyóm.

Várom a tapasztalatokat!

(#1000) lono981


lono981
csendes tag

Szervusztok! Nekem két dvd lejátszóm van.
1. Onkyo dvs555 (2001) Ár: 119990 Ft
2. Elta 8847mp4. (2007) Ár: 17990 Ft Van rajta usb és kártyaolvasó is. A dvd lejátszó fat32 fájlrendszert fogad el, azt is 250 gigáig. Van nekem egy 80 Gb Samsung Sata vinyóm usb rackben, amin ntfs fájlrendszer van. A lejátszó azt írta ki, amikor rákötöttem, hogy nem támogatott usb eszköz. Sajnos még nem sikerült fat32-re leformáznom, de szerintem működni fog vele a vinyó. A külső vinyót meg nem engedélyezi fat32-be formázni a rendszer. Az én pécém csak IDE rendszerű.
Kérdéseim:
1. Van olyan program, ami képes külső vinyót fat32-be formázni?
2. Szerintetek mennyiért tudnám elpasszolni az onkyo lejátszót? Még a fólia is rajta van a kijelzőjén.
Na további szép napot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.