Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  FOTÓS beárazás (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:48

LOGOUT.hu

FOTÓS beárazás
Kérés előtt olvasd el az alább található összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) imyourfriend válasza Zolom89 (#250) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kleroo: szó sincs ilyesmiről,legalábbis én nem gondoltam.

Zolom89: 130 ezer körülre tippelem. bár a 16 gigás kártya elég jól megdobja az árát ha a kitobinak nincs nagyon ára és a gép is picit használt szerintem reálisan ennyi. +még ami jólesik lehet belőle 135-140 is ha nem sürgős eladni.

(#252) t_a_m_a_s válasza Kleroo (#247) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

VR nélküli 18-55-t nem tudnák olyan olcsón adni,hogy kelljen. Max 10k.

Azért ez így kicsit ellentmondásos :B Valóban kb 10K-t hajlandóak fizetni érte, de azt hozzátenném, hogy kicsit méltatlanul savazzák sokan ezt az obit. Nem rajzol rosszabbul, kevésbé torzít mint a mindig best-buyként aposztrofált 18-105, ha jól emlékszem a közelpontja is jobb. Ha jó áron találsz vázat, első obinak 10K-ért szvsz jó vétel, ha veszel mást, utána meg jó lesz aranytartaléknak:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#253) j.bravo válasza t_a_m_a_s (#252) üzenetére


j.bravo
addikt

Jaja, megmaradt a divat savazni a kitobit, holott a C első szériája volt csak annyira tré, utána teljesen rendben lett; a N változat eleve nem volt olyan gáz (oly meg állítólag kif. oké volt)
Persze lehet hogy nekem mázlim volt, vagy csak a d50-et egy söröskorsó is kirajzolja, vagy nem vagyok pixelpeeper.
Sok MPes vázra nyilván gyenge, de ha tényleg alig gyengébb a 18-105nél, akkor...

Whatever.

(#254) LGyuri válasza j.bravo (#253) üzenetére


LGyuri
tag

Igen, sokan el vannak szállva ez ügyben, de ezek a Nikon kitlencsék messze jobbak, mint a 3rd party hasonló kategóriájú társaik:

http://www.kenrockwell.com/nikon/1855.htm
http://www.kenrockwell.com/nikon/18-55-ii.htm
http://www.kenrockwell.com/nikon/18-55mm-vr.htm

érdemes elolvasni. Nem mondom, hogy egy fix 2.8-as lencsen nem jobb, de korántsem szabad leszólni.

Peace!

[ Szerkesztve ]

(#255) j.bravo válasza LGyuri (#254) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha figyelmesen olvasod, én se szóltam le ;)

Mondjuk az hogy nagyon olcsók a használtpiacon, valószínűleg amiatt is van hogy sok van belőlük.

Whatever.

(#256) Kleroo


Kleroo
veterán

Egy szóval sem mondtam hogy rossz optikák.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#257) imyourfriend


imyourfriend
őstag

ár érték arányban a 18-55vr és az 55-200vr szerintem előkelő helyen állnak. megnézném hogy 40ezer forintért mivel fotózol madarat hogyan és mikor ilyen minőségben.

(#258) randomhaver válasza imyourfriend (#246) üzenetére


randomhaver
csendes tag

Igen, szenzor miatt kell. Azért sokallom érte azt a 60ezret amit írtál, de köszi :)

(#259) imyourfriend válasza randomhaver (#258) üzenetére


imyourfriend
őstag

elnézést, most olvasom hogy azt kérdezed mennyit kell még rátegyél. én a gépet néztem és azt értettem 55-60k körülre. :R

(#260) randomhaver válasza imyourfriend (#259) üzenetére


randomhaver
csendes tag

Nem gond, sejtettem :) Szóval kb mennyit reális rádobni?

(#261) imyourfriend válasza randomhaver (#260) üzenetére


imyourfriend
őstag

most van egy üzleted amiben megbeszélted hogy D80at adsz a D90ért+ némi kp-t ha jól értelmezem. hasonló expó szám mellett is olyan 35-40ezret rá kell dobni számításom szerint, 100ezer alatt nem nagyon osztogatják ezeket a vázakat,de megvehetők még 30ezer expóval is,de még 40-el is. Viszont ha azt mondják 45ezret kérnek még akkor kevesebb legyen benne az expó. az ilyen 20-25ezer környékieket megkaphatod már 110ezer környékén, de van pár leharcolt darab is amelyek ugyan működnek de én meg nem venném még fele áron sem ahogy kinéznek. :Y :DDD

(#262) randomhaver válasza imyourfriend (#261) üzenetére


randomhaver
csendes tag

Igen, jól érted :) Az enyémben 27e van, az övében 20e. Külsőre eladó szerint pattent, de még nem láttam élőben. Amúgy én is 35- max 40ezerre gondoltam, köszi a megerősítést :R

(#263) imyourfriend válasza randomhaver (#262) üzenetére


imyourfriend
őstag

én nem vagyok árzseni mint itt legalább ketten azok. :K csak igyekszem segíteni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#264) OverKiller


OverKiller
tag

Egy jó állapotú Nikon D70 10-20.000 expoval és egy kitobit mennyi az amennyiért még érdemes megvenni?
Vagy akár külön nézve a kettőt, váz / obi mennyibe fáj? (Nem igazán vagyok benne ebben, most akarom eladni a "régi" kis digitálisom, és helyette venni valami DSLR-t, kiindulásnak néztem ezt a D70-et egy kitobival)

[ Szerkesztve ]

(#265) imyourfriend válasza OverKiller (#264) üzenetére


imyourfriend
őstag

nézd, motor van benne, nem tudom mennyire akarod használni. én gépért pártatlanul 40-45öt adnék maximum 50et ha tényleg most jött ki a gyárból állapotban van. VR-es kitobit ajánlok hozzá 18-55öt. bár ettől független megveheted ezt is: http://hardverapro.hu/apro/elado_nikon_d70_18-70mm_nikkor_objetiv_extrak/hsz_1-50.html
csak vigyázz ez a 18-70 nem VR, nappal annyira nem gond este azért inkább. szóval egy 18-55 VR kitobit olyan 20Eft környékén kapsz. én 70ért adok D60-at 8,5E expóval és 18-55VR-el,ha sürgősen kell akkor alkudhatsz belőle, bár ez itt nem az üzletelés helye! így maximum 65 környékét adnék egy jó minőségű D70+18-55VR-ért

(#266) OverKiller válasza imyourfriend (#265) üzenetére


OverKiller
tag

Rendben, köszi a segítséget!!
Csak egy apró off-szösszenet, ha már itt tartunk: Hogy érted, hogy este gond, hogy nincs VR? A VR az nem a képstabilizátort jelzi?

(#267) imyourfriend válasza OverKiller (#266) üzenetére


imyourfriend
őstag

van benne egy olyan üveg ami kijavítja azt ha bemozdul a kezed bizonyos értékekig.Persze állványról lőve nem számít hogy van e VR de ha úgy vagy hogy 50mm-en lősz és nincs meg az 1/55 vagy kisebb záridő ha kézben tartva lősz a géppel akkor bemozdulhat. a VR ezt hivatott korrigálni. Nappal azért veszélytelenebb hogy bemozduljon a kezed mivel tudsz jobb záridőt beállítani a jobb fény miatt, ezért mondtam hogy este azért gond. de lehet csak gond lehet.

(#268) OverKiller válasza imyourfriend (#267) üzenetére


OverKiller
tag

Jaaa, értem! Köszi mégegyszer. :R

(#269) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Panasonic FZ150, 1 éves, kitűnő állapot, van még rá 1 év garancia. Mennyit érhet?

(#270) TayRol válasza HollyBoni (#269) üzenetére


TayRol
veterán

80-85e körül.

(#271) cOxeR válasza HollyBoni (#269) üzenetére


cOxeR
Ármester

Olyan 83k környéke.

(#272) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Köszi.

Van még egy: Fuji S5600, már jó sok éves, jó állapotban kivéve egy dolgot. Az elemtartónál letört egy kis pöcök, csak úgy működik ha raksz rá egy gumit ami odaszorítja. Ezen kívül semmi baja.

(#273) quailstorm


quailstorm
nagyúr

[link] Ha netán nem vettétek volna észre. Vagy ez nem számít fényképezőgépnek?

(#274) TayRol válasza quailstorm (#273) üzenetére


TayRol
veterán

S5700: 18-20e ft kb. most használtan a piacon.

A másik kérdésedre itt biztosan kapsz válasz.

(#275) TayRol válasza HollyBoni (#272) üzenetére


TayRol
veterán

12-13e ft kb.

(#276) imyourfriend válasza HollyBoni (#272) üzenetére


imyourfriend
őstag

állapottól függően max 14ezer forint,ha a hiba nem befolyásolja a működést.

(#277) quailstorm válasza TayRol (#274) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Köszi. Kompaktoknál akkor még sokkal jobb volt, most más a helyzet, elavult a gép.
A topicba meg nem néztem bele, most látom hogy a bridge gépekről is van szó benne.

(#278) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Eltévesztettem. S5700, és nincs hozzá lencsevédő. :W

(#279) TayRol válasza HollyBoni (#278) üzenetére


TayRol
veterán

az 5600-hoz képest akkor is sajna max. pár ezressel ér többet.

(#280) krisi047


krisi047
aktív tag

Szia! Egy cserébe beszámítottam egy Sigma 17-70mm 2.8-4.5 DC Macro objektívet, ami Nikon bajonettel rendelkezik, teljesen újszerű állapotban van, nagyon keveset használta a gazdája, én is csak kipróbálgattam. Doboza, papírjai és a gyári napellenző természetesen megvannak hozzá. Garancia viszont sajnos már nincs rá. Mennyi a reális értéke a használt piacon? Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#281) imyourfriend válasza krisi047 (#280) üzenetére


imyourfriend
őstag

~45-50ezer jó magyar pénz. ha VR lenne rajta 70 körül vagy még 75-öt is megérne állapottól függően. Egy ilyent szeretnék én is majd. csak a VR-est :R

(#282) TayRol válasza krisi047 (#280) üzenetére


TayRol
veterán

Igen, max. 50e.

(#283) krisi047 válasza TayRol (#282) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszönöm a megerősítést, uraim! :)

(#284) Kleroo


Kleroo
veterán

Szerintetek a Sigma 70-200/2.8 HSM Macro II-nek mi a reális ára amennyiért el is viszik?
Én 150,esetleg 160k-t gondolok.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#285) TayRol válasza Kleroo (#284) üzenetére


TayRol
veterán

akkor tedd fel 160e-ért, max. alkudnak. kevesebbért én sem akarnám eladni - ha egy ilyent birtokolnék.:)

(#286) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mit gondoltok az árakról?

[link]

[link]

(#287) TayRol válasza HollyBoni (#286) üzenetére


TayRol
veterán

indulásnak jók, kis alku legalabb belefér.

egy kis hasznos tanács: a nehezen hozzáférhető helyeket pl. fülpucoló pálcikával töröld le így sokkal gusztább lesz tőle a masina (pár képen látszik és elhanyagoltnak tűnnek tőle).

(#288) HollyBoni válasza TayRol (#287) üzenetére


HollyBoni
veterán

:R

(#289) Kleroo válasza TayRol (#285) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszi a megerősítést. Konkrétan nem az enyém,komplikáltabb annál a dolog. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#290) Santiagain válasza Kleroo (#284) üzenetére


Santiagain
senior tag

Én 170-ért vettem 1 év garanciával, kifogástalan állapotban, összes tartozékával.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#291) imyourfriend válasza Kleroo (#284) üzenetére


imyourfriend
őstag

155 pénz a plafon szerintem garancia nélkül megfelelő állapotban. védőkkel ésatöbbi 165 max.

(#292) imyourfriend


imyourfriend
őstag

árakkal kapcsolatban ez tényleg pofátlanság hogy drágábban hirdetik a cuccot mint amennyiért a boltban meg lehet venni ez ellen lehet tenni valamit,vagy az ember csak hozzászóljon hogy túl sok és kész? gondolom néhány kezdőt át akar verni vele.

(#293) Zozzer888 válasza imyourfriend (#292) üzenetére


Zozzer888
addikt

Attól függ hol.Ha forumon látod akkor írj...vaterán hiába írsz,ha rossz szándékú úgyis kitörli.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#294) v-man válasza Kleroo (#284) üzenetére


v-man
őstag

November legvégén 160-ért vettem meg egy nagyon szép példányt minden eredeti tartozékával, de garancia nélkül. (175-ért volt hirdetve)
A 150-160 ár teljesen reális sztem.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#295) imyourfriend válasza Zozzer888 (#293) üzenetére


imyourfriend
őstag

írtam is, de tényleg off. ez nem ide tartozik. Elnézést!
http://hardverapro.hu/apro/nikon_d3100_18-55mm_dx_vr_kit/hsz_1-50.html
ez az :DD

(#296) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Minden érdeklődő sokallja a 83-at az FZ150-ért, pedig teljesen reális ár. :W

(#297) szibafa


szibafa
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni az alábbi obik reális árának a meghatározásához:
Nikon Nikkor 70-300 f5-5,6 G

Nikon Sigma 55-200 f4-5,6 DC

Köszönöm a segítséget!

(#298) TayRol válasza szibafa (#297) üzenetére


TayRol
veterán

a 70-300 nem 4.5-5.6-os akar lenni?

(#299) imyourfriend válasza TayRol (#298) üzenetére


imyourfriend
őstag

szerintem csak olyan létezik belőle ami VR nélküli, ha jól tudom 25k környékét éri, a másik obival viszont gondban vagyok...

(#300) Horbal válasza cOxeR (#231) üzenetére


Horbal
őstag

Köszönöm a segítséget végül 80K-t kaptam érte + 16K kedvezményt a D7K árából. Szerintem reális.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  FOTÓS beárazás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.