Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  FOTÓS beárazás (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:48

LOGOUT.hu

FOTÓS beárazás
Kérés előtt olvasd el az alább található összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) rascalyjo


rascalyjo
tag

:C :R

(#652) akela91


akela91
addikt

Ez hihetetlen már. Sigma 150mm (non OS)-t vadászok hónapok óta. Találtam egy jót, németből. Megbeszéltük, hogy szállít nekem Mo-ra. Megbeszéltük Biztosított futárt stb. Mondom max 420Eurot rászánok(bid), ez tök reális, erre mennyiért megy el? EUR 558.53 (168K) :W :W :W Mióta ér ennyit ez az obi?

szerk: természetesem több éves használt...

[ Szerkesztve ]

(#653) TayRol válasza akela91 (#652) üzenetére


TayRol
veterán

az kicsit sok lesz érte. a 420 eur korrekt, de az is inkább a teteje ha kintről hozod.

(#654) k!nG


k!nG
aktív tag

Egy használt Nikon D300 váz, 45971 expoval 155.000Ft-ért milyen ár? Állítólag gyönyörű állapotban.

https://www.behance.net/vargadom

(#655) gubernya válasza k!nG (#654) üzenetére


gubernya
csendes tag

Ez nagyon jó árnak tűnik!
Úgy látom ezt fotós boltból vennéd, lehet még egy kis garanciát is ki tudnál harcolni, nem?

(#656) k!nG válasza gubernya (#655) üzenetére


k!nG
aktív tag

Igazabol rohejesen keveset irtak rola, de szerintem majd felhivom meg oket.

https://www.behance.net/vargadom

(#657) gubernya válasza k!nG (#656) üzenetére


gubernya
csendes tag

Feltűnt az azonos exposzám :)

(#658) akela91 válasza akela91 (#652) üzenetére


akela91
addikt

A következőt is EUR 527,23 vitték el németből. Vicc... Sebaj, van még 2, de 500 alatt egyik sem áll meg az fix.

(#659) akela91 válasza akela91 (#658) üzenetére


akela91
addikt

Következő: EUR 520,55 :W
Azt hiszem lehet újragondolni a használt piaci árát az obinak.

(#660) TayRol válasza akela91 (#659) üzenetére


TayRol
veterán

ha keves eladó van akkor felmegy az ára. vegyél egy újat idehaza valami akcióban.

(#661) akela91 válasza TayRol (#660) üzenetére


akela91
addikt

Nem árulják a non OS verziót már(használtan sincs a magyar piacon), illetve az új OS változat nevetségesen drága.

(#662) TayRol válasza akela91 (#661) üzenetére


TayRol
veterán

sajna az összes új obi durvan megdragult.

(#663) kasee


kasee
aktív tag

Hello

Canon eos500d + 18-55 kitobi, jó állapotban, 1000 expoval, mennyit ér most reálisan?

Illetve:
Panasonic GF3 + Lumix G Vario 14-42mm, 1,5 garival, hibátlan állapotban?
köszi
N

[ Szerkesztve ]

(#664) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Szerintetek mennyit érhet a D90-es gépem MB-D80-as markolattal minden eredeti tartozékkal papírral kábellel aksival töltővel dobozzal stb...+ 2014 decemberig garival? :R 7831 kattintás van a gépben és sosem volt javítva.

(#665) .: JuSzT :. válasza fireproof (#664) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A piaci ára szerintem 100-120 között lenne, attól függ mennyi idő alatt szeretnéd eladni.
Viszont amivel a baj lesz, hogy ennyiért is már új KIT-ek vannak a boltokban, és szerintem nagyon sokan inkább azokat választják. (D3100,D3200,1100D).

(#666) .: JuSzT :. válasza kasee (#663) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

90

80-90.

(#667) fireproof válasza .: JuSzT :. (#665) üzenetére


fireproof
őstag

Portrémarkolattal 120? :Y A pitsáb@ annyiért inkább megtartom. :(

(#668) .: JuSzT :. válasza fireproof (#667) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

En ugy vagyok az eladassal h ha valamit eladok akkor nem szeretem hetekig hirdetni. Lehet hogy ha felteszed 140ert akkor nezegeted hetekig. Egy probat meger :)
De tenyleg 140 korul mar kani d3100+18-105 vr kitet. Lehet h en is azt vennem pedig jo vaz a d90

(#669) TayRol válasza fireproof (#667) üzenetére


TayRol
veterán

jah, 90e a gép és olyan 30-35e a markolat. és ez már olyan ár hogy a gari és a megkímélt expószám figyelembe lett véve.
feltenném 100e-ért a vázat és külön a markolatot, hátha. sajnos megy le a használt ára mindennek. bár ha ilyen megkímélt a helyedben még használnám, attól drasztikusan nem fog csökkenni az ára.

(#670) Kleroo válasza .: JuSzT :. (#668) üzenetére


Kleroo
veterán

.: JuSzT :.
A D3100 kit hogy jön ide? Egy alacsonyabb kategóriás kicsi buta váz. Aki a kettő között érdemileg filózik(mondjuk örlődve,hogy 12 vs 14MP), az nem tudja mit keres. A D90 sokkal!!! jobb váz.

Tayrol:
A markolat 30-35ért nem reális. Annyiért már MB-D10-ek mennek,nem ez a műanyag vacak. A 20k teljesen reális középár érte. A D90 nehéz kérdés,sok az eladó. Sőt,az azonos kategóriás D7k ára is most indul meg erősen lefelé. Szerintem egy ilyen kevés expós,makulátlan polclakó darab megér 100-105öt annak aki D90et szeretne. 90 ezer legalábbis egyértelműen kevés érte. A gari nélküli 40-60e expós darabok akkor 70-et ha érnek. Pedig ilyet nem láttam. Ez már majdnem a D80 ársávja. 90ért a jóval több expós darabok mennek,többnyire gari nélkül.Persze biztos van kivétel,aki tegnap előtt akarja eladni. :)

szerk: ha nincs nagyon komoly ambíció,meló lehetőség,szvsz nem érdemes lecserélni ilyen árak mellett.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#671) TayRol válasza Kleroo (#670) üzenetére


TayRol
veterán

A gyári markolat elég ritka, én a 20k-t kevesellem érte de lehet hogy nem adnak többet érte.

(#672) Kleroo válasza TayRol (#671) üzenetére


Kleroo
veterán

MB-D80-ban otthon vagyok.Sokat foglalkoztam a témával,sokszor kerestem:-) Már 25ért se nagyon megy el egy makulátlan darab sem.:-) És ez(20k) reális is érte.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#673) .: JuSzT :. válasza Kleroo (#670) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pontosan. Az ara miatt sok hozza nem erto rohan a MM-ba es veszi 90ert a gagyi kiteket.

(#674) fireproof válasza Kleroo (#670) üzenetére


fireproof
őstag

Hát videó miatt szeretnék D7000-re váltani. Egyébként nem szeretném lecserélni a D90-et mert tényleg remek kis gép. Nem lenne munka vagy ilyesmi csak hobbi de a D90 videóban sajnos gyenge.

(#675) sebo


sebo
tag

Sziasztok kérnék egy árazást ezekre:

- Nikon F75 gyári portrémarkolattal
- Nikon F80
- Nikon AF Zoom Nikkor 28-80 mm f/3,5-f/5,6 D
- Tamron AF 100-300 mm f/5-6,3 macro
- SunpakPower Zoom 4000 AF for Nikon
- Soligor AF & Macro 12/20/36 mm Nikon AF
- Soligor fotós táska, állítható osztásokkal, fekete

Kifogástalan, újszerű állapotú, eredeti dobozokkal, számlákkal, lejárt jótállási jegyekkel. Gyári kezelési útmutatókkal. Alig használt, kb. 15-20 tekercs film (kb. 6-700 kép) lett készítve vele.

Illetve ezekre is kérnék egy árat:

Nikon D90 (~10 500 expo)
Nikon MB-D80 gyári portrémarkolat
2db Gyári akksi
Nikon 18-70mm 3.5-4.5G ED
Hoya Slim Polárszűrő 67mm
Extreme SD kártya 4GB
Lowepro Nova 4AW fotóstáska élettartam garanciával

Doboza és minden itt is megvan.
Előre is köszönöm. :R

(#676) Kleroo válasza fireproof (#674) üzenetére


Kleroo
veterán

Ennyire megtetszett? :)
Na jah,D90 így 2013-ban már nem valami nagy durranás videó ügyileg. Persze bokeh ígyis-úgyis szuper,de hát na...
Én most D5100-at nyúzok videós ambíciókra,tanulgatom. De sajnos ettől sem fostam le a bokám. Pedig etalonjó lenne,ha valami normális, kevésbé tömörített formátumba mentene. Az legalábbis ciki,hogy megfelelően hackelgetve az S2-m jobb minőséget produkál ilyen értelemben. De most rengeteg D7k is van a piacon,így most érdemes akkor váltani,ha már megvan a bogár a fülben. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#677) fireproof válasza Kleroo (#676) üzenetére


fireproof
őstag

Mármint mint hogy hogy mi tetszett meg ennyire? A D90? Ja megszerettem mert sosem volt vele semmi problémám.

(#678) Real_Necro válasza fireproof (#677) üzenetére


Real_Necro
veterán

Videó miatt biztosan nem cserélném le a D90-em eg D7k-ra. Abból a különbözetből már akár egy HD kamerát is lehet venni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#679) Kleroo válasza fireproof (#677) üzenetére


Kleroo
veterán

A videózás. :)

Real_Necro:
A baj csak az,hogy kicsi szenzor-nagy DOF.
A kolléga a korábbi videóját nézve tipikusan moziszerű,rövid snittekből összerakott eye-candy anyagokat gyártana,nem öcsi-hugi szülinapját. :) De egyébként igazad van,kicsit azért fura,hogy videó miatt vegyen az ember jóval drágább fényképezőt. :)

Esetleg egy D3100? És akkor rögtön van 2 vázad. :) Bár nem tudom a hang mennyire fontos, nem lehet külső MIC-et csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#680) Real_Necro válasza Kleroo (#679) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha nagyon kellene a videózás, akkor már lehet valami Hero Gopro-t vennék DSLR mellé, amit nem kell sajnálni esőtől sártól. Családi dolgokra meg már egy 50ezres Samsung is elég, kollégámnak is valami "kétbalkezes" készüléke van és meg van vele elégedve.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#681) TayRol válasza sebo (#675) üzenetére


TayRol
veterán

este válaszolok.

(#682) sebo válasza TayRol (#681) üzenetére


sebo
tag

:R

(#683) fireproof válasza Real_Necro (#680) üzenetére


fireproof
őstag

Autó videókat készítenék vele. (főleg). GoPro van a közelemben szóval az már "nem kell". HD kamerával viszont nem lehet fotózni.

D3100 jóval drágább lenne mint ha vennék egy D7100-at. D7100 meg ahogy láttam elég jó képminőségben fotóknál és videóban is. Aztán szerintem befejezném a vázak váltogatását és beszereznék minél jobb objektíveket. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#684) Kleroo válasza fireproof (#683) üzenetére


Kleroo
veterán

A D90 és D7k között tán még nagyobb is az árdifi mint egy D3100 váz. Ezért vetettem fel alternatívaként :-)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#685) fireproof válasza Kleroo (#684) üzenetére


fireproof
őstag

Majd kiderült. Mindenesetre most felteszem markolattal együtt 140-ért aztán maximum marad ha ennyiért nem megy el. Nem akarok tőle megszabadulni.

(#686) Zozzer888 válasza Kleroo (#684) üzenetére


Zozzer888
addikt

Azért annak nézzen utána hogy hogy lehet videozni a D3100assal mert én úgy tudom hogy nem lehet annyi mindent álligatni mint a D7000nél.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#687) k!nG válasza Kleroo (#684) üzenetére


k!nG
aktív tag

De fokent videora vesz vazat, miert nem MILC-et vesz? Egy NEX-C3, vagy egy Pana G3 idealis megoldas lenne es elobbit talan konnyebben is tudna hordozni, mint a D3100-et.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#688) fireproof válasza k!nG (#687) üzenetére


fireproof
őstag

Nem főként videózásra venném. Egyenlőre a videózásba még csak most kezdenék bele. Elsődleges a fényképezés egyenlőre de szeretném ha a gép jó videót is csinálna.

(#689) k!nG válasza fireproof (#688) üzenetére


k!nG
aktív tag

Jo, de a C3, azert fotoban sem gyenge. Es videoban szerintem jobbak a milcek. (csomo hasznos ficsor van bennuk)
Nekem is 3100 van es videozasra nem is hasznalom. (foleg, hogy max. 10 percet enged filmezni egyben valamiert)

Dontsd el te. C3: [link] D3100:[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#690) fireproof válasza k!nG (#689) üzenetére


fireproof
őstag

Kétségtelenül jó videót csinál ez a C3 viszont nem dslr. A D3100-nál meg szerintem jobb gép a D7000.

(#691) TayRol válasza sebo (#675) üzenetére


TayRol
veterán

- Nikon F75 gyári portrémarkolattal: 15e
- Nikon F80: 25e
- Nikon AF Zoom Nikkor 28-80 mm f/3,5-f/5,6 D: ~10e
- Tamron AF 100-300 mm f/5-6,3 macro: ~ ~18e
- SunpakPower Zoom 4000 AF for Nikon: ~10e
- Soligor AF & Macro 12/20/36 mm Nikon AF: ~14-15e
- Soligor fotós táska, állítható osztásokkal, fekete: ez lehet sok fajta, eléggé különböző áron.

Bármennyire is szuper a szett, az egész nagyon max. 100-at ér, de akkor a két váz benne van. Bár számodra gondolom értékesebbek, eléggé pöpec az állapotuk.

- Nikon D90 (~10 500 expo): ~95e
- Nikon MB-D80 gyári portrémarkolat: ~20e
- 2db Gyári akksi: ~10e
- Nikon 18-70mm 3.5-4.5G ED: ~35e
- Hoya Slim Polárszűrő 67mm: ~5-6e
- Extreme SD kártya 4GB: ~1e
- Lowepro Nova 4AW fotóstáska élettartam garanciával: ~3-4e

(#692) k!nG válasza fireproof (#690) üzenetére


k!nG
aktív tag

Hat en arra az esetre mondtam, ha a Kleroo fele variaciot valasztod.

https://www.behance.net/vargadom

(#693) fireproof válasza k!nG (#692) üzenetére


fireproof
őstag

Ja értem. Köszi. :R Mindenesetre szerintem a D7000 jó választás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#694) Kleroo válasza k!nG (#687) üzenetére


Kleroo
veterán

Ez így már túl komplikált lenne. Egy teljesen más rendszert venni,megtanulni. És előrébb sem sokkal lenne. A fő erényük az,hogy gyors az AF. De ő a rövid snitteknél úgyis MF-ezne. illetve a bokeh is kicsit kisebb.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#695) randomhaver


randomhaver
csendes tag

Sziasztok! Normál állapotú Sigma 10-20mm D 4-5.6 DC HSM-nek mi a reális ára? Első hátsó sapka és napellenző van hozzá. Köszi :)

(#696) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Mennyiért megy most egy Canon 70-200 f/2.8L ?

(#695) randomhaver Nem vagyok expert, de én 80-100 közt szoktam látni ilyeneket. (80-ért inkább rosszabb állapotban)

(#697) TayRol válasza randomhaver (#695) üzenetére


TayRol
veterán

hú, sorry, elfelejtettem válaszolni... :B

90e körül.

(#698) LGyuri válasza TayRol (#697) üzenetére


LGyuri
tag

Az nem az f/4L? bocsánat, hogy kérdezem...

[ Szerkesztve ]

(#699) Zozzer888 válasza LGyuri (#698) üzenetére


Zozzer888
addikt

A sigmára válaszolt:)

(#697) TayRol válasza randomhaver (#695) üzenetére

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#700) LGyuri válasza Zozzer888 (#699) üzenetére


LGyuri
tag

Ó bakker, inkább meg sem szólalok...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  FOTÓS beárazás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.