Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Comodo personal firewall (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1551) blattida válasza BlackSeven (#1548) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a d+ is használatban lenne, akkor igen, egyébként lehet, hogy kevés, szerintem.
A fizetős panda cloud sokkal jobb lenne, ha már felhős...a konfigon elvileg nem lenne velük gond.

Ha ingyenes és keveset fogyasztó, akkor avira vagy avast jöhetne még.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1552) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Comodo jelezte, már van 4-es. Kell uninstalálni a 3-ast, vagy lehet rátelepíteni a 4-est?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1553) blattida válasza tknof1871 (#1552) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, telepítsd az elérhető frissítést és után a beállítások elvesztése nélkül is át tudod frissíteni a 4-esre. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1554) tknof1871 válasza blattida (#1553) üzenetére


tknof1871
őstag

Kérek egy részletesebb tájékoztatót, mert összezavarodtam. Előbb volt egy frissítés, elfogadtam és letöltötte, majd telepítette a tűzfal és utána restart-ot csinált az OS. A verziószámot nézem, de csak 3.14.147648.588. De lett a tálcán egy másik COMODO-s ikon, az Updater. Rákattintok, és a böngésző megnyitja az oldalt, ahonnan letölthetem a 4-es telepítőt, egy 55 MB-os fájlt.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1555) blattida válasza tknof1871 (#1554) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, azt letöltöd, telepíted és lesz egy négyes comodo-d a saját beállításaiddal. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1556) tknof1871 válasza blattida (#1555) üzenetére


tknof1871
őstag

Ezekkel telepítettem:
* Tűzfal maximum megelőző Defense+ védelem
* Szeretnék a Threatcast közösség tagja lenni
* Nem szeretnék COMODO Secure DNS szervereket használni

Milyen?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1557) blattida válasza tknof1871 (#1556) üzenetére


blattida
nagyúr

Jó. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1558) tknof1871 válasza blattida (#1557) üzenetére


tknof1871
őstag

A telepítés után a beállítások elvesztek, de np, az utorrent-et és az emule-t már kiengedtem a tűzfalon. Van valami, ami a COMODO fórumán a leírásban van, hogyan kell csinálni:
1. Go to : Firewall -> Advanced -> Attack Detection Settings -> Miscellanous and disable Do Protocol analysis

Attack Detection Settings nincs, ezt a pontot kihagytam. Ez gond?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1559) blattida válasza tknof1871 (#1558) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezek szerint nem mentetted el a konfigod...mondhattam volna :W

Hogy-hogy nincs?? Ott kell annak lennie. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1560) blattida válasza blattida (#1559) üzenetére


blattida
nagyúr

Igaz, mert megváltozott a gui és máshol szerepel, itt:

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1561) tknof1871


tknof1871
őstag

A 4-es telepítése óta az OS kikapcsolásakor felugrik egy hibaüzenet: csc.exe Alkalmazás. Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő. Rákerestem, de magyarul semmi használhatót nem találni a csc.exe és a comodo viszonyáról. Lehet/kell valamit kezdeni a hibával? Többször is leokézom, mire eltűnik az üzenet.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1562) blattida válasza tknof1871 (#1561) üzenetére


blattida
nagyúr

A CSC.exe a comodo system cleaner fő összetevője.

Nem telepítetted korábban, illetve ha igen, el lett rendesen távolítva a gépedről?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1563) tknof1871 válasza blattida (#1562) üzenetére


tknof1871
őstag

Ezt nem tudom. A 3-ast jó pár hónapja használom, nem uninstaláltam a 4-es telepítése előtt. Most rendszergazdaként uninstaláljam az egészet,aztán telepítsem?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1564) blattida válasza tknof1871 (#1563) üzenetére


blattida
nagyúr

Megpróbálhatod, de előtte mentsd le a konfigod!
De elvileg a csc.exe miatti rinya nem fog megszűnni, hisz a comodo tűzfal újratelepítése nem érinti...Mielőtt újratelepíted, futtasd le a comodo saját takarítóját is! Töltsd le innen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1565) tknof1871 válasza blattida (#1564) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm! Most már azt hiszem jó, mert ahogy meg van írva, uninstaláltam, telepítettem, betöltöttem az elmentett 4 cfgx fájlt. Utána 2x restartoltam az OS-t, de hibaüzenet nélkül leállt. A My Configurations ablakban a COMODO - Firewall Security Updated old legyen az aktív?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1566) blattida válasza tknof1871 (#1565) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha az volt az elmentett konfogod, akkor az maradjon.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1567) tknof1871 válasza blattida (#1566) üzenetére


tknof1871
őstag

A Configuration-on bellül 4 lehetőség:
COMODO - Internet Security
COMODO - Proactive Security
COMODO - Firewall Security
COMODO - Firewall Security - Updated (old)

Ezek csak fantázianevek, semmit se jelentenek? Úgy értem, mindegy, melyiken engedem ki az utorrent-et, emule-t, bármelyiket "gyúrhattam" volna bármilyenre?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1568) blattida válasza tknof1871 (#1567) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, ezek jelentéssel bírnak.
Az av sec. csak av, az internet sec. az tűzfal+av plusz d+, ez az alapértelmezett, a proaktív az az előbbiek maximális védelmi beállításokkal.

A fenti beállítások a cis egészére vonatkoznak, nem az egyes számítógépen lévő összetevőkre.

Az egyes programokra érdemes külön-külön szabályokat létrehozni a biztonsági házirenden belül.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1569) tknof1871 válasza blattida (#1568) üzenetére


tknof1871
őstag

av=ativírus? A Comodo Antivirus for Windows telepítőt nem töltöttem le, csak a Comodo Firewall for Windows-t. A víruskeresőm avast.

Ez az inicializálási hiba megint megjelenik, ha kilépek a fiókból vagy leállítom/kikapcsolom az OS-t.
csc.exe Alkalmazás. Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő

Talán a SUPERAntispyware kitörölt valamit, ami a COMODO tűzfalnak kell? Ennyi idő alatt, amíg jó volt nem is telepítettem semmit, és csak a féregkeresőre tudok gyanakodni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1570) tknof1871


tknof1871
őstag

A már telepített különböző programokat (pl. Sony Vegas) a Defense + ban minek kell minősíteni, windows system applycation?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1571) body007 válasza tknof1871 (#1570) üzenetére


body007
addikt

inkább csak trusted application-nek

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1572) #41133696


#41133696
törölt tag

Nos uninstalláltam az Agnitum próbaverzióját és visszatértem a Comodo + MSE párosításhoz a kisebbik gépen. Döntésemnek, főleg gazdaságossági okai voltak :D

(#1573) #41133696 válasza #41133696 (#1572) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egy kérdés : Két hálózatot érzékelt ,egy felől a routeremet másfelől meg ezt :

Ez mi lehet ? Bluetooth ?

(#1574) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#1573) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Indítsd a parancssor, futtasd ezt a parancsot: ipconfig /all
Nézd meg a listában, hogy minek/milyen eszköz IP-je, amit a CIS megadott, aztán annak megfelelően nevezd el a hálózatot.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1575) Tosee válasza #41133696 (#1573) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Ha használsz valamilyen virtualizációs programot (vmware, virtual pc, egyéb...) akkor valószínűleg, az! De ellenőrizd, ahogy Fire/SOUL/CD kolléga is írta!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1576) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#1574) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló,

nos én itt nem látom ezt az IP-t. Utólag egyébként hol lehet átnevezni a Comodoban?

(#1577) #41133696 válasza Tosee (#1575) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, nem használok semmilyen virtualizációs programot . A Sandboxie volt fent de uninstallálva is lett a Comodo előtt :)

(#1578) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#1576) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor az valóban lehet, hogy a BlueTooth eszközhöz kapcsolható IP...

Tűzfal/Speciális/Hálózati bizt. házirend/Saját hálózati zónák fül

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1579) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#1578) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, köszi :R

(#1580) #41133696


#41133696
törölt tag

Az miért van, hogy bár tagja vagyok a Threatcast közösségnek, nem jelenik meg a Threatcast fül döntés hozatal előtt ?

(#1581) #41133696


#41133696
törölt tag

Így este felé szoktam ezt az üzit kapni, amit le is szoktam tiltani. ippjeim vannak, de megszeretném kérdezni a Ti véleményeteket, ez mi lehet ?: ) Az svchostot természetesen ismerem :)

(#1582) blattida válasza #41133696 (#1581) üzenetére


blattida
nagyúr

Időnként a win szeretne így kapcsolódni a távoli szerverükhöz, alapesetben ez normális és engedélyezhető, akár megjegyzéssel együtt is
Ha zavar, tiltsd le az svchost.exe forgalmát.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1583) qwefgh


qwefgh
csendes tag

Üdv mindenkinek,

Miért van az, hogy ha a Comodo Leak Test-et a homokozóban futtatom akkor 340/340 az eredmény, ha homokozó nélkül akkor 170/340.

Ez normális szokott lenni, hogy homokozó nélkül ennyire sebezhető?

(#1584) blattida válasza qwefgh (#1583) üzenetére


blattida
nagyúr

A 4.1-esből érdemes a legfrissebbet használni!
A defense+ szabályok közül töröld ki a clt.exe szabályait!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1585) qwefgh válasza blattida (#1584) üzenetére


qwefgh
csendes tag

Jelenleg a 4.1.150349.920 van fent.
A defense+ "Számítógép biztonsági házirend" menüjében nincs olyan, hogy clt.exe, csak olyan, hogy cfp.exe, törlésénél meg ezt írja ki: Az elem törléséhez használja a "Saját fájlcsoportok" ablakot. Azt nem nem találtam meg:(

(#1586) blattida válasza qwefgh (#1585) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha ott nincs, nézd meg, hogy nincs e a saját biztonságos fájlok között, ha ott van, töröld! :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1587) qwefgh válasza blattida (#1586) üzenetére


qwefgh
csendes tag

Ott sincs.

(#1588) qwefgh válasza blattida (#1586) üzenetére


qwefgh
csendes tag

Bocs, kétszer küldte el.

[ Szerkesztve ]

(#1589) blattida válasza qwefgh (#1587) üzenetére


blattida
nagyúr

Még az is lehet gond, hogy a 4.1-es előtt nem lett eltüntetve rendesen a képről a korábbi comodo.
Mentsd le a comodo konfigját, uninstalláld például a revo uninstallerrel és tedd föl tisztán.
Nálam például korábban ez megoldotta a hasonló jellegű problémát

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1590) scott_free


scott_free
senior tag

az hogy a fenébe lehet, hogy a 4.1-es comodo firewall-om a CLT-n 30/340-es eredményt csinál?! :Y
(nem elírás: harminc!)

ezt persze homokozó nélkül, de akkor is, ha a "minden tilt" + "paranoiás" módot állítottam be.

homokozóban futtatva 280/340.

alapból milyen beállítás hiányzik vagy lehet rossz, hogy ennyire gyenge eredményt adott?

(#1591) scott_free válasza scott_free (#1590) üzenetére


scott_free
senior tag

teszteltem még.
a jobb klikk --> konfiguráció menünél nálam 4 opció van:

1. COMODO - Internet Security
2. COMODO - Proactive Security
3. COMODO - Firewall Security
4. COMODO - Firewall Security - Updated - Updated - Updated - Updated

az utolsó kettőnél csinálja a 30-as értéket, az első kettőnél homokozó nélkül 330-at (mindkét helyen "biztonságos mód"-on van).

azt mondjuk továbbra sem értem, hogy "mindent tilt" + "paranoiás" módban hogyan csinálhat 30-at? :F

(#1592) qwefgh válasza blattida (#1589) üzenetére


qwefgh
csendes tag

Újraraktam és 150/340 lett. Mellékelem a képet, ezeket írja ki, hogy sebezhetőek.

(#1593) blattida válasza qwefgh (#1592) üzenetére


blattida
nagyúr

Proaktívra állítsd a konfigot, ha nem ott lenne!

scott_free
A második két beállítás gyakorlatilag ugyanaz, akkor sokkal kevesebb részterületet figyel a defrense+, hiába állítod paranoidra, a konfignak is proaktívban kell lennie, ha maximális védelmet szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1594) qwefgh válasza blattida (#1593) üzenetére


qwefgh
csendes tag

Azt elfelejtettem leírni, hogy mindkét esetben proactiveban volt

(#1595) blattida válasza qwefgh (#1594) üzenetére


blattida
nagyúr

Tehát: akkor nálad nem szerepel clt-re vonatkozó szabály sem a tűzfal, sem a defense+ szabályok között, valamint a biztonságos fájlok közé sincs berakva a clt.exe?
Amikor futtattad a tesztet, kikapcsoltad a sandboxot?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1596) qwefgh válasza blattida (#1595) üzenetére


qwefgh
csendes tag

clt.exe nincs, csak cfp.exe (de azt is csak a defense+ szabályaiban), azt nem tudom törölni, mert azt írja ki: Az elem törléséhez használja a "Saját fájlcsoportok ablakot". Azt meg nem találom.

A homokozó biztonsági szintje a bekapcsolt.
Ha a tesztet úgy indítom el, hogy jobb egérgomb -> Futtatás COMODO homokozóban, akkor nincs semmilyen gond, 340/340 az eredmény.
Ha csak simán homokozó nélkül akkor az eredmény ez előző hozzászólásomban látható.

Szerk.:
A tűzfal biztonsági szint: Biztonságos mód
Defense+ biztonsági szint: Biztonságos mód

[ Szerkesztve ]

(#1597) blattida válasza qwefgh (#1596) üzenetére


blattida
nagyúr

A cfp.exe-t ne töröld onnan, az a comodo része.
Próbáld úgy futtatni a tesztet, hogy a sandboxot kapcsold ki!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1598) qwefgh válasza blattida (#1597) üzenetére


qwefgh
csendes tag

Köszönöm szépen.

A sandbox kikapcsolásával 330/340 lett.

(#1599) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

lecseréltem a CIS 4.x-t 5-0-ra és teszik.
van azonban egy probléma.

Alul, a futó alkalmazások közt egy sárga körben felkiáltójel van az ikonban.
Ha megnyitom az ablakát, a bal oldalon azt írja ki:

"A Defense+ nem működik megfelelően"

Alatta gomb: "Diagnosztika futtatása"
Ha lefuttatom, az eredmény: "A diagnosztikai eszköz nem talált hibát a telepítésben"

uninstall és próbáljam újra? (ha a telepítőt futtatom, nincs olyan opció, hogy javítás/módosítás

kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1600) blattida válasza Wolfskin (#1599) üzenetére


blattida
nagyúr

Szedd le a revo-val vagy a saját takarítójával és csinálj egy tiszta telepítést!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1601) Wolfskin válasza blattida (#1600) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi, de mintha reggelre meggyógyult volna. Most már csak a teljes rendszerellenőrzést hiányolja. Meglátjuk, utána mi lesz...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1602) akaido


akaido
addikt

Nőtt egy "kveszcsőn" valszeg a Comodo free firewall miatt.
CSak rendszergizdai jogú felhasználót enged futtatni internet böngészőt. Hogyan oldható fel eme pl. Kiemelt felhasználókat is tiltás?
A tűzfal rész biztonságos módban, a Defense+ Tanuló módban, a Sandbox aktív módban üzemel. 5.0-s verzió.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#1603) akaido válasza akaido (#1602) üzenetére


akaido
addikt

Valami XP gebasz lesz ez, mert az IE-t futtaja minden további nélkül Korlátozott fiókkal.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#1604) adyh


adyh
tag

Sziasztok!
Ebben tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#1605) ollie


ollie
MODERÁTOR

Fáradjatok át a Comodo gyűjtőtopikba.

***

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Comodo personal firewall (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.