Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Klemens válasza 30z.Samu (#98) üzenetére


Klemens
őstag

Szia Sándor! ;]
Látom nagyon fosol! ;]
Sajnos keddig ki kell bírnod. :K :D

Amúgy nekem is van ekcémám, nem a hagyományos ekcéma, hanem valamilyen fajtája és ráadásul az arcomon. :O

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#102) 30z.Samu válasza Klemens (#101) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nagyon nem fosok, csak egy kicsit. :DDD
Köszi mindenkinek, kénytelen leszek akkor jegelni keddig. :(
ladybug: Nem biztos, ma is csak estére volt újra rajtam, nap közben nem. :F

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#103) Klemens válasza 30z.Samu (#102) üzenetére


Klemens
őstag

Lefogják vágni tőből a karodat a többi helyen meg 15cm mélyen kifogják vágni a dudorokat! ;] Szerintem fossál nagyon! :DDD
Na jó, együtt érzek azért. :D :D

Majd amint lehet, kérjél beutalót a mária utcai Bőrklinikára, nekem az bejött. :K

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#104) 30z.Samu válasza Klemens (#103) üzenetére


30z.Samu
félisten

Látom, hogy mennyire érzel velem együtt! ;] :DDD

Sic Parvis Magna

(#105) Klemens válasza 30z.Samu (#104) üzenetére


Klemens
őstag

Pedig együtt érzek, csak rossz a kifejezőképességem. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#106) 30z.Samu válasza Klemens (#105) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mi tagadás, van mit rajta javítani... :P ;]

Sic Parvis Magna

(#107) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#106) üzenetére


30z.Samu
félisten

Fejlemény: Felkeltem éjjel olyan fél 1 felé. Elmentem WC-re, megyek kezet mosni, belenézek a tükörbe és látom hogy a karomon kívül az arcom is tele van ilyen kiütéssel... :F
Reggelre elmúltak, mentünk locsolkodni... kiszálltunk a kocsiból már jöttek a kiütések. :F
Most már nagyon kíváncsi vagyok mi ez. :F

Sic Parvis Magna

(#108) Klemens válasza 30z.Samu (#107) üzenetére


Klemens
őstag

Hű, vazze...nem egyszerű. :(
Holnapig bírd ki, bár...muszájl esz. :K

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#109) 30z.Samu válasza Klemens (#108) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát nem... :(
Ma ment egy film a TV-ben, lefeküdtem Fater ágyára nézni, film után felkeltem, szó szerint az egész felső testem tele lett kiütésekkel... :F És az én ágyamnál is ez van... komolyan mondom nem értem a dolgot. Remélem holnap már kiderül minden. Lehetséges, hogy a héten el is felejthetem a melót.

Sic Parvis Magna

(#110) Eastman válasza 30z.Samu (#109) üzenetére


Eastman
őstag

...remélem, hogy épp' a bőrgyogyónál vagy... ! :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#111) molecula válasza 30z.Samu (#109) üzenetére


molecula
csendes tag

Én ugyan ebben a cipőben jártam, fogalmuk nem volt, hogy mitől: néztek étel allergiára és mindenre. Amikor harmadszorra (másfél év alatt) is ugyan úgy néztem ki megvonta a vállát a doki és azt mondta valami fertőzés.
A fejembúbjától a lábam ujjáig tele voltam piros összeföggő kiütésekkel.
Sajnos ezt okozhatja a stressz (nálam mind a háromszor munkahely váltos után pár nappal jott ki), étkezési szokás (igázábol bármi.
Több mint 1 éve tünetmentes vagyok, de figyelek arra folyamatosan, hogy mit eszek mert bármi kihozhatja újra.
Kitartást, a gyógyszernek elég erős mellékhatásai vannak 3 napig csak aludtam de kb ennyi idő alatt el is múlik a kiütés.

Most néztem a képet ez ugyanaz a csallán kiűtés ami engem kínzott!! Allergiás reakció, csak az allergológus ad rá gyógyszet:
FONTOS: Kálcium pezsgőtablettát igyál nehogy befulladj mint én (feldagatd az arcom és a nyelőcsöve)

[ Szerkesztve ]

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#112) Klemens


Klemens
őstag

Nem tudom mi van Sándorunkkal, mert msn-en sincs pedig általában egész nap ott kotlik.
Lehet elment dokigoz és egy hosszú folyamatban vesz részt.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#113) 30z.Samu válasza Klemens (#112) üzenetére


30z.Samu
félisten

"pedig általában egész nap ott kotlik."

Te nagyon összekeversz magaddal! ;]

Voltam a házi dokinál, mert úgy tudom hogy tőle kell kérni a beutalót. Annyit kellett ott várni, hogy nem igaz. :F Felírt Fenistil kapszulát, eddig úgy néz ki, hogy jó. De csütörtökön vissza kell mennem, akkor szerintem fogom neki mondani, hogy adjon beutalót, mert azért mégis jó lenne tudni mi a rák okozta. Az is lehet, hogy toxikus, tehát valamitől, ami még bennem van.

Sic Parvis Magna

(#114) picur220


picur220
veterán

Sziasztok! Nekem is van jelenleg is a fent emlitett bőrbetegségem, voltam is vele bőrgyógyásznál, felirta az elocomot vmi higitott formában, de nem volt jó semmire. Aztán felirta az eredeti formában, de az sem igazán használt, mondhatni semmit sem ért. Egy barátom ajánlott egy oldatot, ami állitólag pikkelysömörre van, de a gyógyszerészek azt mondták, hogy ekcémára is jó. Ennek a neve Diprosalic, ez kb ugyanannyit ér, mint az elocom, magyarul semmit. Vkinek van vmi ötlete? Nem olyan vészes a helyzet, csak a kezemen van pár helyen, de kissé néha idegesitő tud lenni...

(#115) 30z.Samu válasza picur220 (#114) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elvileg az ekcéma is valami allergiás betegség. Próbáld ki a Fenistil kapszulát, én bevettem egyet, és eddig egész jól megvagyok. Néha jelennek meg pici foltok, de el is tűnnek. Eddig ez a tapasztalatom. :)

Sic Parvis Magna

(#116) picur220 válasza 30z.Samu (#115) üzenetére


picur220
veterán

Ok meglesz. Receptes, vagy anélküli a cucc??

(#117) Klemens válasza 30z.Samu (#115) üzenetére


Klemens
őstag

Nem feltétlen allergiás dolog. Nálam csináltak allergiatesztet, teleragaszgatták a hátamat, de mind negatív volt.
Sokmindentől kitud jönni ez (idegesség, fűszeres kaja, ilyen kaja, olyan kaja meg kb a végtelenségig lehetne sorolni)

Összekeverlek magammal?? Nem tudom ki kotlik reggeltől késő estig msn-en csög! ;]
Nem elég, hogy még msn-en is látlak, még suliban is elkell viselnem! ;]

Nekem doki felírt valami kenőcsöt amit gyógyszertárban kell kikevertetni. Anyám is megnézte a receptet, azt mondta, van benne valami fertőtlenítő anyag, ekcéma ellene anyag meg a vivő krém. Nekem nagyon jól beválik, bekenem vele az arcom és már másnap sokkal jobb, de max. 2 nap és teljesen elmúlik.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#118) 30z.Samu válasza Klemens (#117) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Összekeverlek magammal??"
Igen, magaddal! ;] Nem szoktam reggeltől estig msn-en lenni, már csak azért sem, mert Asszonnyal szoktam lenni meg focizni. :P Hogy este msn-ezek az más kérdés. ;] :DD

picur220: Én kaptam receptet.

Sic Parvis Magna

(#119) Eastman válasza 30z.Samu (#113) üzenetére


Eastman
őstag

No comment.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#120) Klemens válasza 30z.Samu (#118) üzenetére


Klemens
őstag

Asszonnyal lenni...ezt a múltkor letárgyaltuk, sosem beszélgettünk még úgy, hogy ott lenne az asszony. Na jó...ezen nem veszünk össze, legfeljebbb suliba lerendezzük, mint ahogy a múltkor is akartunk. ;]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#121) 30z.Samu válasza Klemens (#120) üzenetére


30z.Samu
félisten

"sosem beszélgettünk még úgy, hogy ott lenne az asszony."

Te pedig úgy néz ki sose figyelsz. ;]

Eastman: Én is abban voltam, hogy beutalót ad...

Sic Parvis Magna

(#122) Eastman válasza 30z.Samu (#121) üzenetére


Eastman
őstag

OK, csüti kérj! Van a tüneti kezelés (a bogyesz meg a krém) meg van az ok megkeresése. Mindig a betegség kiváltó okát kell megszüntetni! ...nem a tüneteket elnyomni.

Másik kulcsszó a betegjog. Menni akarsz a bőrgyógyászatra aszt' kész. ;)


Bocs, ha durva vagyok, de ma este durva vagyok...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#123) sti10p


sti10p
senior tag

Hi!

Nekem a hasamon van már úgy 7 éve, a szőrtüszőim "gyulladnak be" apró piros pöttyökben 4-8 cm hosszúságban változik a kiterjedése. Az érdekes, hogy mindíg csak egy gócban van, tehát nem szorványosan és van amikor eléggé visszahúzódik és napokig nem is érzem, de ha meleg van és izzadok akkor igencsak bepirosodik...
Valószínüleg nem allergia, bár volt , hogy gyanakodtam a mosóporra, de ez elég sansztalan, meg alapból furcsa, hogy a szőrtüszők duzzadnak és pirosodnak be, más bajom meg sose volt a bőrömmel... Ráadásul 7 évvel ezelőtt még semmi nyoma nem volt, úgyhogy fogalmam sincs, hogy mi okozhatta! (Egyszer csináltak koponya CT-t és gerinc röntgent, vagy lehet a tüdőszűrős X-Ray? :F )
Ja és persze eléggé viszket, legfőképpen e miatt zavaró. A doki írt ki rá Elocom-ot, amitől néha tényleg visszahúzódik, de nagy melegben ez se használ sokat.

Tippetek, hogy mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

XY

(#124) 30z.Samu válasza Eastman (#122) üzenetére


30z.Samu
félisten

:))

Fogom is neki mondani csütörtökön, hogy küldjön vizsgára.

Sic Parvis Magna

(#125) Eastman válasza 30z.Samu (#124) üzenetére


Eastman
őstag

Jó-jó, de egyenlőre még ne vizsgázz a témából! Tanulj még egy kicsit... ;] :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#126) 30z.Samu válasza Eastman (#125) üzenetére


30z.Samu
félisten

:DDD

Sic Parvis Magna

(#127) Eastman válasza 30z.Samu (#126) üzenetére


Eastman
őstag

Mik a hírek? Megmaradsz?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#128) 30z.Samu válasza Eastman (#127) üzenetére


30z.Samu
félisten

Úgy néz ki igen, de hétfőn még vissza kell mennem. Felfoghatatlan, amit művel ez a doki... :U Holnap lexarom, kérek beutalót.

Sic Parvis Magna

(#129) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Holnap megyek allergiavizsgálatra! Drukkoljatok! :DD

Sic Parvis Magna

(#130) molecula válasza 30z.Samu (#129) üzenetére


molecula
csendes tag

én sem vagyok semmire sem allergiás külön-külön, hanem valamit valamivel érez meg a szervezetem. Tök negetív volt minden tesztem és jelzem, hogy jelenleg is meg akarok halni a pollentől. Én lekopogom nekem megszünt ez a csallnkiütés. Nem mondta a doki, hogy változtass az életmódodon mert a sok stressz hat így a szervezetre? :W

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#131) 30z.Samu válasza molecula (#130) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem mondott semmi ilyesmit. De ami ma volt az kész! Mondta nekem tegnap a doki, hogy 8-tól 14-ig van allergia vizsgálat. Bemegyek a kórházba, közlik velem, hogy délután van felnőtt vizsgálat, kérjek időpontot azon a számon, amit felírt a papírra a nő. Hazajövök, hívom őket, egy nő veszi fel és miután mondtam neki mit szeretnék közölte velem, hogy 14 óra után hívjam fel őket. Mondom oké... felhívtam 14 után, kapcsolták az illetékes orvost, aki közölte velem, hogy június közepén tud csak fogadni. :Y Gondolhatjátok mennyire örültem neki... :U

Sic Parvis Magna

(#132) molecula válasza 30z.Samu (#131) üzenetére


molecula
csendes tag

Igen ez így van engem úgy fogadtak azonnal, hogy édesanyám egészségügyi dolgozó. ;]
Ha nem találnak nálad semmit majd jön a tippelgetés, vírus fertőzés, stressz, összetett allergia stb. (vagy élj vele együtt :W ).
Nekem a fenisztilgél ami használt, de kettesével ittam a kalciumszandoz tablettát és azóta is hordok magamnál.(próbáld ki, nekem viszonylag hamar elmúltak tőle a kiütéseim, ártani nem árthat)

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#133) 30z.Samu válasza molecula (#132) üzenetére


30z.Samu
félisten

Fenistil kapszulát szedek, amit felírt az orvos. Időnként előjön a karomon pár kiütés de fél órán belül elmúlik.

Sic Parvis Magna

(#134) AMD Power


AMD Power
titán

Tud valaki valami allergia ellen "erősítő" vitamint vagy ilyesmit?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#135) picur220


picur220
veterán

Tudja vki, hogy ekcémára jó-e a Diprosalic oldat/krém?? Álítólag pikkelysömörre van, de a gyógyszerész aszonta, hogy szokták ekcémára is alkalmazni...

(#136) rien válasza AMD Power (#134) üzenetére


rien
senior tag

Anyumnak parlagfű, egyéb fűfélék, házipor, dohányfüst, valamilyen penész allergiája van.
Ha nem szedi a Zyrtec gyógyszert akkor az Antipoll Forte cseppeket szedi és Echinacea teát iszik.

De általános immunrendszer erősítő pl. a grapefruitmag olaj de itt írják róla (amúgy ezt nem tudtam csak ahogy kerestem, hogy linkeljem találtam róla, hogy bőrjellegű problémákra is jó, a topik témájánál maradva)
Szõrtüszõgyulladás, vágott seb, bõrkiütés, övsömör, ekcéma, szemölcs, bõrgomba, korpásodás, fejtetû esetén külsõleg
Krémekbe keverve hatékony ellenszere az ekcémának, herpesznek, pattanásoknak, fertõzéses eredetû bõrkiütéseknek

és pl. a kasvirág (echinecea) cukorka is immunrendszererősítő és jóízű is.

Mindent amit linkeltem gyógynövény-, bioboltokban kapható.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#137) Pisztillus válasza 30z.Samu (#133) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

A képen, amit linkeltél, klasszikus csalánkiütés van. Ez az allergia jele. Kutya, macska, más kisemlős van-e? Mennyire van por a lakásban? Ezek ugyanis mind okozhatják. Mit mutatott ki az allergiavizsgálat?

Picur220: néhány szó a Diprosalic-ról: ez egy erős szteroid és szalicilsav keveréke. Psoriasisban és ekcémában is használatos. A szalicilsav az elhalt hámsejteket oldja le, míg a szteroid a fokozott hámsejtosztódást állítja le. Pont ezért kell a szteroidokat a lehető legrövidebb ideig használni. (Na meg a bőrvékonyító mellékhatása miatt is.) Az ugyancsak korábban említett szőrtüsző-gyulladásra (sti10p) meg lehet próbálni a szaliciles szesz-t (Spiritus salicylatus) is, ez recept nélkül kapható a patikákban.

Akiknél könnyen előjön az allergia (főként csalánkiütés képében), tartsanak maguknál kalciumot (Calcium-Sandoz, Calcium Pharmavit) vagy akár Claritine tablettát. (Korábban csak a Claritine Akut ment recept nélkül, most már a sima Claritine is.)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#138) picur220 válasza Pisztillus (#137) üzenetére


picur220
veterán

Psoriasisra eddig is tudtam, csak azt nem, hogy erős szteroid, és érzem, hogy marja a bőröm, na mind1, meglátjuk, használ-e, de sztem hasznosabb, mint az elocom, mivel az csak a szteroid, és nem oldja az elhalt sejteket...

[ Szerkesztve ]

(#139) Carpio


Carpio
tag

Sziasztok!

Régóta küzdök ekcémával, de a tavalyi évben rábukkantam a sanatopic nevű kémre, amely - az eddig használt módszerekhez képest - a legjobb eredményt produkálta az én esetemben.
Link

Üdv

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#140) Arni90


Arni90
tag

nekem olyan problémám van, hogy a parfümökre vagyok allergiás! főleg a nyakam egyszerűen viszket piros, és véresre tudom marni magam!

(#141) qdak


qdak
addikt

hy

problm: egy estére veszem fel az ezüst vagy az arany nyakláncom t m1 h meiket, reggelre iylen tök kiszáradt lett a böröm megint, majd jol el is vakartam :S
vmint, a füleim is x időnként kisebesednek :F
a kezem meg sajna a kötelező munka ruhátöl érzem h ég és zavarja :S el kezd viszkedni majd a szörszálak kölrül mintha pattanás lenne oylan lesz, még jo h nem nagy felületen.
már a gyürüket is levettem, pedig azok évekig rajtam voltak ( mondjuk akkor is volt iylenem x időnként mindig! )
mi a bánatot csinjek ???

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#142) qdak válasza qdak (#141) üzenetére


qdak
addikt

hmm

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#143) qdak válasza qdak (#142) üzenetére


qdak
addikt

semmi

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.