Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) MPowerPH


MPowerPH
félisten

És a turbonak van még egy nagy előnye a szívó ellen. 2000 környékén már megjön a max. nyomaték, és hirtelen hátbavág. Nem kell visszapakolgatni, tök mindegy a fokozat. Míg pl. az M5 esetében szépen fokozatosan jön meg a max. nyomaték, többet kell visszaváltani. Így nem olyan rugalmas mint egy turbos gép(főleg a biturbo, ahol már turbolyuk sincs...). De amúgy elképesztő, hogy sima szívó benzinből annyi lovat tudnak kihozni, mint az audi ugyan akkora motorral, ráadásul ott van 2db kis turbo.

Amúgy sok helyen írják, hogy az új M5 már dupla turbos lesz. És azt olvasgatom, hogy a BMW SMG -je nem muzsikál valami jól az M5 -ben, és az új szériátol tervezik a VW, Audi féle DSG bevezetését. Mondjuk nem értrem a dolgot, mert nagyon dícsérték az M5 SMG -jét, és sokan mégis a gyengeségei között említik a váltot. :F

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2702) dragonfx válasza MPowerPH (#2700) üzenetére


dragonfx
veterán

te döntésed de az M5 V'10 biturbó 810 ló..kicsit odavág mindegyiknek...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2703) God Vazzeg válasza dragonfx (#2702) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:Y :DD

(#2704) MPowerPH válasza dragonfx (#2702) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na, hát én nem ilyet akarok venni. :DDD Csak ecseteltem, hogy szériába még nem dobtak ki ütős M5 -öt, amit majd 6 év múlva meg tudok venni, ha már normális lesz az ára. :D

Don't Tread On Me

(#2705) Eagl3 válasza MPowerPH (#2704) üzenetére


Eagl3
veterán

Ti miről beszéltek? Miaz, h. nem dobtak ki ütős széria M5-öt?
Mind ütős...

(#2706) Eagl3


Eagl3
veterán

(#2707) MPowerPH válasza Eagl3 (#2706) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem szívesen mondom, de nem reális az összehasonlítás. Ugye az M3 -as bőven 300 ló felett van, a T5 -ös volvo meg 250 lovas. Majdnem 100 ló a különbség. Azért én megnéznék egy E46 M3 vs. Volvo S60 R gyorsulást is. ;] Mert ugye úgy lenne reális a dolog, hogy a széria legerősebb modelljei.

Amúgy nem az, hogy nem ütős az M5, csak az RS6 mégbrutálisabb, mert rohadt rugalmas.

Így lenne reális.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2708) MPowerPH


MPowerPH
félisten

De ne beszéljünk Volvokról, én is azt mondom. Ha úgy döntök, hogy az lesz, majd beszólok ide is. :) Utána kellene járnom, hogy mennyire megbízhatóak.
Egyenlőre örülnék a jó öreg 528i -mnek is. :D Ha jövő hétre kész lesz, tankolok bele 100 -as benzint, azt föltolok én valamit a youtube -ra. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2709) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Hát igen a BMW valamiért nem csinált turbót .... csak olajkályhákhoz:(

pedig ha csinált volna...........

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2710) MPowerPH válasza Vangelis (#2709) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na, erre akartam kilyukadni. :) Most kezdi el gyártani a turbokat, amik nagyon jók, de elmaradnak a Volvo turboitól, mert ugye ők már elég régóta csinálják a turbosítást. De annyiban nagyott húzott a BMW, hogy egyből 2 turbot rakott a gépbe, így tényleg nincs turbo lyuk, és sokkal kulturáltabb. Csak abból a 335i, 535i -ből kihozhattak volna a 3000 -es motor mellett 2 turboval kicsit több lovat. De amúgy az már egy nagyon korrekt gép, és bivaly erős. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2711) Vangelis válasza MPowerPH (#2710) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát nem tudom de nekem egyenlőre elég ez a 150 paci is....

Főleg a gazdaságos fogyasztással együtt:)
Volvóról meg annyit, hogy Renault:) nah igen Ők tudnak turbót csinálni.. nem is cseppet.
1500ccm= 1500paci

De mivel volvókban is sok renault alkatrész van .....

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2712) MPowerPH válasza Vangelis (#2711) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vangelis, most kicsit belédkötök. A Volvo az nem a fordal fejleszt közösen? :U Legalábbis az erőforrások közösek, mivel az új Mondeo ST a Volvo T5 -ös motorját kapta meg, az 5 hengeres turbot. A Volvo meg a mondeo dieseleit kapta meg. Pont ez a turbo lényege, a gazdaságos fogyi. Renault szerintem az egész francia brigáddal együtt nagyon gyenge motorokat gyártanak. És főleg a peugeot és a citroen van lemaradva, még a renault csak csak... Motor téren a németek verhetelenek, és közülök a BMwW benzinben kiemelkedő, dieselben meg a mercit dícséri mindenki.

Don't Tread On Me

(#2713) Vangelis válasza MPowerPH (#2712) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ÉN nem a legújabb cuccokra gondoltam.
Hanem pár évvel ezelőttire.

De teljesen igazad van...

Akkor is maradjunk a bmw nél:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2714) Gyok2


Gyok2
aktív tag

A BMW is csinalt 1500 cm3 - 1300 LE-s motort.

Tiszta Windows rendes ház

(#2715) dragonfx válasza MPowerPH (#2710) üzenetére


dragonfx
veterán

3.0 biturbó 306 ló....miért is ekvés 100ló per liter megvan...de amugy szerintme pillanatok alatt felcsippelik neked 350re........asszem hamannék 360at hoztak ki belőle alpina pedig 380at..szerintme 400 is lehetséges...és lehet leturja az M3 V8as mocit is ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2716) MPowerPH válasza dragonfx (#2715) üzenetére


MPowerPH
félisten

Úgy kevés, mert a sima 530i az 265 lovas. Tehát a 2db turboval nyertek 41 lovat, ami kevésnek hangzik. Mondjuk sokkal rugalmasabb az auto.
Az új M3 420 lovas gyárilag, szóval nem tom. Rugalmasságban ha megvan chippelve olyan 360 lóra a 335i, akkor rövid,kis gyorsulásoknál simán odaver az M3 -nak.

Vangelis: a régi időket nem ismerem... :( A Volvo az 200 óra gyárt használható autokat, addig sok technikai probléma volt a gépekkel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2717) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A régi M3 -ast azt odaveri, 1, pedig van 40 ló különbség. Mondjuk már egészen más az színvonal. De az a durva, hogy a régi M5 -öt is kipicsázza.

Ti tudjátok ezt hogy csinálják a BMW -sek? Befékezik az autot, vagy mi, hogy a hátsó kerék pörög, elől meg fog a tárcsa... :F

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2718) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, azért nem veri oda.[link] :D

Don't Tread On Me

(#2719) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Le van valasztva a hatso fekkor.

Tiszta Windows rendes ház

(#2720) MPowerPH válasza Gyok2 (#2719) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, erre én is gondoltam. De mindennapi használatnál is? Vagy ez nem olyan bonyolult dolog? :U
Sokat láttam ilyet az utcán is, hogy egy BMW -el így ökörködtek, és az tiszta széria volt, a csávó mindennapi használatra tartja.

Don't Tread On Me

(#2721) dragonfx válasza MPowerPH (#2720) üzenetére


dragonfx
veterán

egyszerű láttad soltvadkerten is...

annyira magas fordulaton tartják a ocit hogy nem tud elindulni..féket nem nyomank...ez a drift alapja is..vagy egyszerűena kézi van behuzva....

durva hogy a 335i 3. és 4.ben hogy lelépi az m3at megaz m5öt..olyna 250nél fogja meg az m5 kb....cm3 miatt

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2722) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Azt hiszem a kezifek a hatso kerekekre hat.

Tiszta Windows rendes ház

(#2723) MPowerPH válasza dragonfx (#2721) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ja, nem a kézifék ott a kulcs... Ott valami a fékkel van babrálva. Még arra gondolok, hogy rákapcsolt hátsó fékkörnél is csinálják ezt. Bár kicsit kegyetlennek hangzik, de szerintem megvalósítható, mivel elől sokkal nagyobb a fékhatás.
Ja, 200 fölött jön meg az M5 lóerőtöbblete és az hogy 8 hengeres. A köbcenti az megint más, de az is rásegít, bár az nem túl nagy előny egy turbos auto ellen.

Don't Tread On Me

(#2724) Topa00


Topa00
tag

(#2725) Picco


Picco
addikt

hi

egyik haveromnak bmw-je van es behalt a cd lejatszoja, faterom megcsinalna de kellene egy bekotesi rajz a magno csatlakozojarol h melyik pin mi lenne.
ha tudtok segiteni akkor elore is koszi.

udv: Picco

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2726) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!

E36 coupeba (94es) ki milyen Angel Eyes-t javasolna és honnan?

Köszi...

(#2727) Bubu79 válasza Picco (#2725) üzenetére


Bubu79
addikt

Üdv :)

[link] A gáz az, hogy a szervizkönyvben a hangszórók bekötésénél elírás van, és sajna nem emlékszem rá, hogy mi az igazi bekötés - de a többi bekötés stimmel, a feszkók a helyükön vannak :)

Sok sikert a javításhoz :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2728) dragonfx válasza Gézengúz (#2726) üzenetére


dragonfx
veterán

nézz szét német ebayen és onnan rendelj komplett fényszórópárt amiben benen van szeritme ez az utolagos szétszedme beleteszem nem nyerő dolog...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2729) Picco válasza Bubu79 (#2727) üzenetére


Picco
addikt

koszonom szepen a segitseget :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2730) Bubu79 válasza Picco (#2729) üzenetére


Bubu79
addikt

Legkevesebb ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2731) Vandit.


Vandit.
addikt

Na srácok visszatértem. Nagy vita van, hogy BMW v. Civic. Én próbálom asszonykát jobb belátásra téríteni. Szerintetek?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2732) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Ne engedj a 6 hengerbol.

[link]

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#2733) t1


t1
addikt

Na megtörtént életem első BMW-s élménye. Osztálytársam pasija elvitt minket egy körre 525D M-Packet ezüst, hát ahogyan megy ez az autó automata váltóval is hihetetlen, kezdem érteni mi az a BMW feeling. Nagyon tettszik! :R

[ Szerkesztve ]

(#2734) dragonfx válasza Vandit. (#2731) üzenetére


dragonfx
veterán

jó, de inkább 6 henger..igaz járkálni elég ez is lásd én :DDD...320 elég...és jó az e36... :K ..persze ha futja e46 320ra akkor zargasd vangelist neki az van.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2735) rien


rien
senior tag

Üdv!

Ehhez mit szóltok?
Illetve egy kérdésem is lenne, hogy erre milyen felni/gumi párost kéne vennem télre (spórolósan) :U

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#2736) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Ekkora kocsiba keves a 2L-es motor. Legalabb 2.5 L-est keress, ha szamit az elmeny, kozlekedni eleg.

Tiszta Windows rendes ház

(#2737) dragonfx válasza rien (#2735) üzenetére


dragonfx
veterán

osztom a véleményt 2.5öset vegyél, ugyanannyit eszik cserébe jobban megy... :K

225/45/17 az alap ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2738) Eagl3 válasza rien (#2735) üzenetére


Eagl3
veterán

Ez az autó több mint fél éve hirdetve van.
Gyanúsan olcsó és sokat futott. Ha nincs messze nézd meg, de mindenképpen hozzáértővel.
A 2000motor elég a kasztni alá, nekem e34-em van ugyan ilyen motorral, de ha találsz elfogadható árban 2.5-ös et akkor azt válaszd.

(#2739) Gyok2


Gyok2
aktív tag

150 LE 1 tonnahoz valo nem 1.5-hez.

Tiszta Windows rendes ház

(#2740) rien válasza Gyok2 (#2736) üzenetére


rien
senior tag

Köszi és dragonfx-nek is :R
Igen pont ezt kérdeztem már korábban és ki is lett tárgyalva, hogy 2,5 kell. De ha azt mondom nem bánom ha nem megy úgy :U ?
Eddig egy bmw-m volt az 2,5 volt, azóta is bmw-re vágyom, full szerelem lett belőle :)
De az igazság az, hogy 2,5-ben a közelében nem találtam hasonló ár/évjárat, km, kinézet, műszaki állapot arányú autót, nézegetem azóta is folyamatosan mióta kérdeztem (nagyon szeretnék cserélni autót). De a bömikben vagy kurva sok km van, vagy nagyon lepusztult.....ami azért nem kell :U
Viszont van még egy autó ami számításba jöhet, megdobogtatja a szívem :B a Mitsubishi Galant ebből egy 1,8-as 110-137 Le-vel :U .....könnyebb találni belőle olyat amit szeretnék: nem túl sok km/ ár, nem túl öreg /műszaki állapot, kinézet értékűt (tudom ezt most nem igazán kellet volna, de ahogy figyelem ez van, és nekem bejön ez is :B ) pedig a szívem bmw-s, de amennyim van rá és amilyet szeretnék :U ez nem igazán találkozik :U bár lehet több türelem kéne :U de nem igazán látok hasonlót.

Így esetleg? Vélemény? Esetleg gyanúsan olcsó vagy hasonló? bár leírja a tulaj a hiteltől akar szabadulni, de messziről jött ember....

szerk: küldés után látom mit írtál Eagl3 na pont ilyesmire gondoltam, akkor nem csak én érzem így, bár én korábban nem láttam a hirdetést, lehet itt hirdeti fél éve, de én valahogy átsikottam rajta.........az is igaz előzményekből 2,5-est kerestem elsősorban

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#2741) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Ha draga az E39, nezz E36-ot.

Tiszta Windows rendes ház

(#2742) dragonfx válasza Gyok2 (#2739) üzenetére


dragonfx
veterán

Gyok2>>azé ez kicsit durva teso ezzel az aráynszámmal számolv a 2.5 is ekvés bele :DD ..nem kell átesnia ló másik oldalára....az e36 320 is 1350kg kb és 151 ló akkor az gyenge? :U ...azé ne....

Amugy ez az e39 tényleg gyanuson olcsó és tényleg régóta fenn van emlékszem rá én is...a felni meg nem m6 hanem m5 szal még nem is ért hozzá....

Rien>>Keresni kell ez a kulcsa...pl: 1 telot megér ebbe mennyi km lehet?szervízkönyves
és ez?
ez:??
nos?
ez nem semmi

szal van lehetőség, de ha tényleg sokak ezek nézz tényleg e36ot...normál közlekedéshez elég a 2.0ás de jobb ha a többségre hallgatsz... :K

gyanusan sok az 523 eladó enm tom miért majd valami szaki tán válaszol itten...a km meg egy dolog az 5ösök mind üzleti autok votlka mentek velük ahogy a mostaniakkal is....M52/m54 mocisat nézz azok nem esznek sokat!!!

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2743) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Volt egy Astra GSi-m 150 LE, 1100 kg, nem volt egy raketa.

Tiszta Windows rendes ház

(#2744) dragonfx válasza Gyok2 (#2743) üzenetére


dragonfx
veterán

de neki nem is kell rakéta...lehet te nem tudsz vezetni ...vagy az opel mégis elkop? ;] ... a bmw nem

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2745) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Na, ez a hozzaszolas megint hozta az itteni szinvonaladat.

Tiszta Windows rendes ház

(#2746) rien válasza dragonfx (#2742) üzenetére


rien
senior tag

Köszi, megnéztem mindet, de sajna ennyim nincs rá :( 1m környéke a vége :B ha olyan, hogy húde akkor lehet több ( a galantot csak a látványra raktam be, most perpill nem volt olyan ami jó lenne árban is meg nem is ez a topik)
Mindenesetre nagyon örülök, hogy kérdeztem........az azért már árulkodik, hogy fél éve árulja :U ha ez volt az ára. Nos akkor nézelődök tovább.

Gyok2: nekem 1,8-as , 110 Le-ős kadett gsi-m volt (nem tudom hány kilo) az azért jól ment :U abból ültem át a 2,5-be amit 2,0-nak vettem, durván ugyanaz a Le lett volna mindkettő, a bömi első szervizekor derült ki, hogy valójában 2,5-es motor van benne csak úgy lett műszakiztatva (gondolom ismeretség). Én mindenkinek mondtam a vétel után, hogy jobban megy a nehezebb bömi, kinevettek, hogy áááááá ugyanúgy megy az kb. Aha :)
De én nem értek az autókhoz csöndben is maradok és rátok figyelek.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#2747) Eagl3 válasza Gyok2 (#2739) üzenetére


Eagl3
veterán

AZért azt tisztázzuk, hogy egy 525-ös BMW sem tépi össze az aszfaltot.
MEgosztanád, h. melyik 1 tonnás BMW-be van 2000-es motor? Sztem nics is 1 tonnás BMW.

E36 és E34 között van kb. 200 kiló. Tehát az sem megy sokkal jobban max 1-2másodpercel gyorsulja le, de 90 felett ez a külömbség már nem számít.
Ami igazán kicsi ebbe a aksztniba azaz 1.8-as 4hengeres moci.

(#2748) Eagl3 válasza rien (#2746) üzenetére


Eagl3
veterán

1m-ért felejtsd el az e39-et.
1 misiért vagy régi e36-ot kapsz vagy egy jobb állapotó e34-et. De ha ezek nem tetszenek akkor a BMW kilőve.

(#2749) Vandit.


Vandit.
addikt

És ez milyen?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2750) t1 válasza t1 (#2733) üzenetére


t1
addikt

kiderült késöbb hogy 530d volt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.