Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) loszerafin


loszerafin
senior tag

Sziasztok

PC-hez kellene Bluetooth headset. Skype programmal használnám.

Ugye a bluetoothos headsetek mennek PC-vel is, nem csak telefonokkal?

Előre is köszönöm

Konfig:
Win XP

Headset:
STLab/Sedna Bluetooth headset
vagy
MSI Bluetooth Headset

Bluetooth dongle:
Microcom Bluetooth adapter 10m

Két ilyennel felszerelt pc fog üzemelni egy szobában.


KL

(#2) Szalma válasza loszerafin (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Megy, de az MS BT stackjét (XP SP2 Bluetooth kezelője) felejtsd el, a kulcs gyári driverét kell felraknod (ez nem feltétlenül egyszerű, widcomm alapúnál kifejezetten szívás a driver csere; jobb, ha nem sp2-es xp-t támad az ember ilyenkor...), mert az MS implementáció nem ismeri a headset és audiogateway profilokat...

A BT headset aktiválás után default audio io lesz, utána indítva a skype-t azt fogja használni. Jól megy. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#3) loszerafin válasza Szalma (#2) üzenetére


loszerafin
senior tag

Köszönöm.

Külön köszönöm a telepítési útmutatót.

(#4) Yaye válasza Szalma (#2) üzenetére


Yaye
őstag

A BT abszolút terra incognita a számomra, lehet hogy hülyeséget kérdezek: BT headset gyakorlatilag mindenben helyettesítheti az audio ki/bemenetre dugott fejhallgatót/mikrofont? A win minden ki/bemenetet kiküld rá, vagy csak az erre képes programok?

(#5) Szalma válasza Yaye (#4) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha aktív állapotban van, akkor igen. Lehet rajta mp3-at hallgatni a wc-n ülve. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#6) ArGab


ArGab
őstag

Kipróbáltam, tényleg megy. A minősége kicsit gagyi, de tetszik a wireless feeling. :)

(#7) Yaye válasza Szalma (#5) üzenetére


Yaye
őstag

Na ez az :) Notimban van bt, és épp nincs rendes mikis fülesem, gondolkozom valami bt megoldáson. Mondjuk ezek az egy fülbe dugható kis vackok nem épp audiofilek. :)

(#8) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Én is épp mostanában gondolkodtam ezen.
Én egy Nokia HDW-3 -at szeretnék venni az is fog menni mert elvileg igen de ki tudja :F
És a BT adapterem egy MSI 100m -es
És ez már lehet hogy kicsit off de ez a 100méter nekem igazából nem akar működni már kb 10-15m után, pedig semmi sincs az útjába mert látom szabad szemmel a BT adaptert.
Vki tapasztalt már hasonlót?

(#9) ArGab válasza rambo4ésfél (#8) üzenetére


ArGab
őstag

Az adapter 100 méter, de mennyit tud az, amivel próbáltad?

Otthon u.i. MSI 100-as van, ott a T610-est kb. 10 méter távról kezeli. Albiban egy MSI 10-essel már csak olyan 3-5 méter.

(#10) Szalma


Szalma
őstag

(BT class1-es eszközt (100m) csak fix telepítésű eszközben láttam még. A hordozhatók 90%-a class2-es (10m) a többi pedig class3 (<1m)...

Egy BT kapcsolatban mindig a legmagasabb class-ú hatótávolsága az érvényes.)

Szeretettel:
Szalma

(#11) rambo4ésfél válasza ArGab (#9) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Ohh akkor az eszköznek is 100m-t kell tudnia?
Eddig úgy tudtam hogyha 100m.es az adapter akkor szabad rálátás esetén 100m.es körzetben tudja kezelni a BT-os eszköz(öke)t

(#12) Szalma válasza rambo4ésfél (#11) üzenetére


Szalma
őstag

(Igen, azokat, akik ''ellátnak'' hozzá.)

Szeretettel:
Szalma

(#13) Yaye válasza Szalma (#10) üzenetére


Yaye
őstag

És ezek az olcsó, bruttó 10k körüli hedszetek vajon milyen kategóriájúak? Kettes csak megvan, nem? Laptopok?

Ja, és miért ''offolsz''? Ez tök a topikcímbe vág, nem? :)

[Szerkesztve]

(#14) Szalma válasza Yaye (#13) üzenetére


Szalma
őstag

(Eddig csak class2-es headsetet láttam. Laptopba már szoktak class1-et tenni, meg kell nézni a specifikációját. De mindenr RF eszközre rá kell írni, hogy milyen sugárzási szabványoknak felel meg, így szemrevételezéssel is megállapítható, ha a leírásból nem derülne ki.

A legolcsóbb headset is jó. :)

Van itt egy topik (Bővebben: link), ahol már van leírva egy, s más...)

Szeretettel:
Szalma

(#15) Yaye válasza Szalma (#14) üzenetére


Yaye
őstag

Király, sasolom. Kösz! :)

(#16) henry


henry
tag

Sziasztok! Én is skypera használnék PC-t + Bluetooth headsetet. Kérdésem, hogy hangminőség terén kinek mi a tapasztalata és hogy milyen dongle-t ill. headsetet ajánlotok erre a célra? (Én Logitech Mobile Pro-ra gondoltam, ha műxik vele a dolog.)

Nagyon kezdő vagyok ezen a téren, affelől is vannak még kétségeim, hogy egyáltalán műxik-e a dolog. (Bluetooth + GSM is elég megbíz6atlan, legalábbis amit eddig én próbáltam N6310i + Nokia Btooth headsetek)

Köszönöm előre is!

HNR

(#17) wassermann


wassermann
addikt

Az a helyzet, hogy alapból nem a PC, a hallgató+miki, hanem a Bluetooth átviteli szabvány keskeny sávszélesége okozza a minőségi korlátot. Emiatt igazán a Headset, a BT-csatoló, a PC nem igazán számítanak.
Az egyetlen dolog ami viszont a Headsetnél fontos, hogy minél jobban lógjon a szádhoz a mikije, mert ha messze van nagyon zajos lesz, de gondolom ez magától értetődik.

[Szerkesztve]

(#18) henry


henry
tag

Köszönöm a gyors választ!

Érdekes, hogy mobiloknál annyira nem szembetűnő (fülbetűnő) a gyengébb hangminőség.

HNR

(#19) dabadab válasza henry (#18) üzenetére


dabadab
titán

[ dupla ]

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#20) dabadab válasza henry (#18) üzenetére


dabadab
titán

Azert nem feltuno mobilnal, mert a mobil meg a Bluetoothnal is kisebb savszelessegen nyomja at a hangot (hagyomanyos telefonnal meg Skype-nal szinten ez a helyzet).
Egyebkent MM-ban 10k HUF-ert vettem Nokia HS-36W-ot, ami hatarozottan jo headset.

DRM is theft

(#21) wassermann


wassermann
addikt

Egyetlen dolog fontos még igazán az USB-s Bluetooth-csatolónál és a hozzá vásárolt headset-nél: mindkettőnek támogatnia kell azokat a funkció kategóriákat, amire használja majd őket a Windows vagy egy adott progi (pl.Skype).

[Szerkesztve]

(#22) henry válasza wassermann (#21) üzenetére


henry
tag

Nekem jelenleg egy Nokia HDW-2 van és Logitech Mobile Pro-t tervezek vásárolni. Honnan tudhatom meg, hogy ezek támogatják-e s zükséges protokollokat/szabványokat? (A leírások eléggé szűkszavúak, mivel gondolom elsősorban mobilos használatra tervezték ezeket a cuccokat.)

HNR

(#23) wassermann


wassermann
addikt

Sajnos kemény dió az ilyen jelegű adatvadászat, tapasztalat! - ez persze sajnos más számítógép alkatrészre is áll. Javaslom keress olyat :
- 1. aminek pl. a neten megtalálod a műszaki spec.-ijét vagy le tudod tölteni a gépkönyvét (manual).
- 2. Menj el egy boltba és kérd ki a kezedbe a kiválasztott cucc dobozát, talán rá van írva néhány fontos jellemző.

(#24) dabadab válasza henry (#22) üzenetére


dabadab
titán

A headset tudja a handsfree profile-t (ez kell neked), az adapternek meg nem is kell ezt tudnia (csak a drivernek).

DRM is theft

(#25) henry válasza dabadab (#24) üzenetére


henry
tag

Motorola StarKey-re esett a választásom (egyelőre Nokia HDW-2 headsettel), bár jó lett volna megvárni a Bluetooth 2.0 eszközök elterjedését. A napokban be is szerzem, aztám majd beszámolok a tapasztalatokról.

HNR

(#26) henry válasza henry (#25) üzenetére


henry
tag

Most nézem, hogy Motorola-t írtam, természetesen MSI StarKey :)

HNR

(#27) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Az miért lehet, hogy a HBH-600-as headsetemet nem látja a BT adapter?
Headset bekapcs, gépen kiválasztom a keresést, de nem találja meg...

Skypehoz szeretném használni.

Előre is thx!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#28) BlackWoOd válasza A_ScHuLcZ (#27) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

A headset-et átállítottad pairing módba? (hogy megtalálja a kereső eszköz)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#29) A_ScHuLcZ válasza BlackWoOd (#28) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Át kell állítani?

Ezek szerint nem állítottam át...

Viszont jó kérdés, hogy hogyan kell, mert a leírása otthon van, én pedig most az albérletben vagyok. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#30) róland válasza Szalma (#2) üzenetére


róland
veterán

Na én ezzel szívtam/szívok. Annak idején olcsón vettem egy widcomm alapú BT dongle-t, de a WIDCOMM-ot azóta felvásárolta valamilyen másik cég, és nem tudok új driver-t letölteni hozzá.

Nem tudnál segíteni driver ügyben?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31) BlackWoOd válasza A_ScHuLcZ (#29) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Ha nincs erre külön gomb, akkor a bekapcsológomb hosszan nyomásával talán elérheted ezt a funkciót (az én fülesemen legalábbis így oldották meg).

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#32) BlackWoOd válasza róland (#30) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Hát, talán segít (elég részlet leírás): Bővebben: link

Ha nem segített, akkor Bővebben: link

mod.: Ha konkrét WIDCOMM driver kell, akkor javaslom a Skype forumán a keresgélést, valamelyik topicban voltak linkek, ahonnan leszedhető, de most nem találom, melyik.

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#33) A_ScHuLcZ válasza BlackWoOd (#31) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nincs rá külön gomb, van egy power gomb, azt hosszan nyomva bekapcsol, utána hosszan nyomva ki. Ezen kívül van még rajta egy + és - gomb, más nincs.

Ezekkel lehet kül kombinációkkal elérni a dolgokat, erre emléxem, nem is keveset.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#34) ogabo válasza A_ScHuLcZ (#29) üzenetére


ogabo
csendes tag

Pairing mode: + és - gombok együtt, hosszan (asszem 5mp) nyomva, majd PC-n keresés... Így mennie kell.

(#35) A_ScHuLcZ válasza ogabo (#34) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, valóban az a pairing-mode.

De! Nem akar működni.

Ugyanis kéri a párosító kódot (bár headseten nemtudom hogy írom be...) és utána hibával leáll.

Service Headset is not found on device HBH600. Authentication Failed, try again pairing.

A hibaüzi érthető, de mi lehet a baja?? :Y

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#36) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

up!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#37) dabadab válasza A_ScHuLcZ (#35) üzenetére


dabadab
titán

A headseten nem kell beirni a kodot, az fixen vmi (az egyemen 0000).


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#38) A_ScHuLcZ válasza dabadab (#37) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszi!

Működik! :R

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#39) Bobby


Bobby
csendes tag

Szia dabadab!
Nekem is ugyanolyan headsetem van (HS-36W).
Milyen dongle-t használsz?
Azt még nem vettem.

10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem!

(#40) dabadab válasza Bobby (#39) üzenetére


dabadab
titán

Viewcon VE88, de szerintem tok mindegy.

DRM is theft

(#41) Bobby


Bobby
csendes tag

Köszi.
Úgy néz ki olcsón sikerül hozzájutnom egy
BLUETAKE BT007Si-hez.

[Szerkesztve]

10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem!

(#42) róland válasza Bobby (#41) üzenetére


róland
veterán

Írj róla majd véleményt. Én is néztem egy ilyet. 12e pénzért vesztegették, hogy pontosan 700Si lenne-e azt nem tudom.

Valamit kellene vennem, de most még csak érdeklődő vagyok.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#43) róland válasza Bobby (#41) üzenetére


róland
veterán

Látom ez egy BT adapter. Akkor nem érdekes az egész téma, én headset-et szeretnék venni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#44) dabadab válasza róland (#43) üzenetére


dabadab
titán

Headsetbol nekem Nokia HS 36W van, MM-ben 10k-ert vettem. Nekem teljesen bejott, konnyu, kenyelmes, bal es jobb fulon is lehet hordani, szemuveggel is kompatibilis, sima Nokia toltovel lehet tolteni, csak egy kis adapter-vezetek kell hozza (gondolom azert, mert a hagyomanyos Nokia-toltocsatlakozo nem fert volna el rajta). Egyedul az zavar benne, hogy a zsebemben kallodva hajlamos bekapcsolodni.

DRM is theft

(#45) Fawkes


Fawkes
őstag

Wirlessbe ugyanilyen nincs?
BT 2 mikor jön ki?
Ezt nézzétek meg: [link]

most rohanok bye!

(#46) Fawkes


Fawkes
őstag

UP!

(#47) Fawkes


Fawkes
őstag

UP!

(#48) dabadab válasza Fawkes (#45) üzenetére


dabadab
titán

Szerinted a bluetoothos headsetek nem wirelessek?...

DRM is theft

(#49) Fawkes válasza dabadab (#48) üzenetére


Fawkes
őstag

Szóval én megkérdeztem nem 1 emberet azt mondta h a bt az wlan.Mondom jó.
Akkor most mivan? :F
Szóval azt szeretném tudni h van e olyan szerkentyű(headset)ami wirless lan hálóba használható azaz van egy routerem ami wlanos és ugyanúgy felismeri és oda vissza van adatkapcsolat és ezt haszálnám mint vezeték nélküli hs létezik ilyen?:)
Mert ami tuti h a wlan és a bt az nem ua akkor nem lenne külön adapter....

(#50) Fawkes


Fawkes
őstag

UP!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.