Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  BlueGift @ Logout.hu

Hozzászólások

(#251) DeFranco válasza Bluerainbow (#250) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kötelező olvasmányok:
[link] [link] [link] [link] [link]
Pár dolog már részben elavult lehet, de ez az alap.

De kérdezhetsz privátban is, hátha tudok segíteni, én egy hete játszottam el az installálást. Kétszer ;]

[ Szerkesztve ]

(#252) djculture válasza Bluerainbow (#250) üzenetére


djculture
félisten

Kiváncsi leszek meddig fogja neked bírni, ha a steam fiókot arra teszed és nagyobb játékokat telepitesz folyton meg delete local kontend mert hely az nulla rajta.. Én már elég sokat kinyírtam csak ezen művelettel is.l.

DeFranco Nagyon nem mindegy, a raiddel is gyorsult a betöltés de ssd-vel meg pl konkrétan a rage is negyed annyit töltött nálam. De most pihentetem az ssd projectet, 200giga az ami már nekem jó lenne és nem kellene folyton törölgetni a helyi mappákat.

[ Szerkesztve ]

(#253) DeFranco válasza djculture (#252) üzenetére


DeFranco
nagyúr

semmi... szerkesztetted

Amúgy felesleges oda tenni a játékokat, alig pár hálálja meg, esetleg a sokat swapoló címek... (GTA)

reszerk: hogy nyírtad ki? Erről mesélhetnél... elvileg ezek bírnak (5000, 3000 de legalább...) 1000 írási ciklust. Trimet és wear levelinget feltételezve írnod kellett rá úgy 60 TB (180 TB, 300 TB) adatot alsó hangon, hogy lefeküdjön... hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#254) Youri válasza djculture (#252) üzenetére


Youri
veterán

mert a szymbolic link az egy ismeretlen fogalom :U

RTX ON

(#255) DeFranco válasza djculture (#252) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet... lehet... de ha játszol is, nem csak dowload-delete local content-download farmingot csinálsz, akkor hogy csinálsz akkora írásmennyiséget, amire ráfekszik egy SSD? Főleg "elég sok" SSD?

Nekem a google cache meg a temp mappa van csak a HDD-re irányítva és 5-10GB között van a napi írásmennyiségem. Inkluzíve lapozófile és rendszervisszaállítás.

Egy átlagos játék legyen 20 GB. Ezer ilyen játék letöltésekor még a felénél sem jársz az élettartamnak. Ha nem symlinkelsz. Egyéb adatforgalommal sem jársz a felénél. 128-as példány esetén a negyedénél sem.

Hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#256) djculture válasza DeFranco (#253) üzenetére


djculture
félisten

Erre azt mondom neked hogy haver megvette a gta4 komplette kiadást meg a maxpayne3-at megunta leszedte hogy legyen másra hely. Elővette megint feltette és ezt eljátszotta más pár játékkal is ami ilyen 30+giga irást csinál csak akkor ha felteszed. és betérdelt neki az intel 320 160gigás ssd-je. Az újabb típosok szerintem lószrt se érnek. A régik azok bírják köztudottan. Jó lehet valakinek megy de mikor a nagykerbe mikor visszavittem hegyekbe álltak a rossz ssd-k mindenféle márkából akkor én nem tudom azt mondani hogy de jó. Legyen szerencséje mindenkinek. Szerintem a következő széria ami már 4k-ra lesz hitelesítve maximálisan köztudotan már ennek a felét se fogja birni.

[ Szerkesztve ]

(#257) sagem válasza djculture (#256) üzenetére


sagem
addikt

Hááát öö izé, mondjuk az ilyen 160 gigás "kommersz" ssd-k jelenleg nem is erre lettek azért kitalálva :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#258) DeFranco válasza djculture (#256) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, régenmindenjobbvót

Oszt' trimet látott-e az az SSD? Wear levelinget? Az előbb még sok SSD feküdt véres torokkal, most már csak a haver látott ilyet?

MLC chipes SSD specifikáció szerint bír 5000 írási ciklust. Óvatos becslések számolnak 3000-rel. Mi legyünk paranoidok és számoljuk 1000-rel, mert jó fej vagyok. Ez egy 64GB-os SSD esetén 60+ terabájt írásmennyiség. De inkább ennek a többszöröse.

Feltéve hogy az ember 3 dolgot ellenőriz mielőtt használatba veszi.

Az a legendás SSD nem a GTA-ra térdelt rá, azt elhiheted :)

[ Szerkesztve ]

(#259) djculture válasza sagem (#257) üzenetére


djculture
félisten

Ja akkor irják rá hogy ne telepitsen rá semmit az ember.
Az egyik havernak különben az egyik szervizes kolléga ezt adta elő hogy ezt nem igy kell használni és miatta ment tönkre.
Visszamentem vele. Mondom neki én is szervizes vagyok ilyenekkel ne is kezdjen el szédíteni.
Kezelésibe nincs ilyen leirva hogy ha megvásárol az ember egy játékot nem telepitheti rá után meg nem szedheti le és másikat telepit rá
.Mutassa meg ahol ez levan írva, ha meg nem tudja akkor adjon egy másikat vagy békéltető testülethez megyünk egyből.
Rengeteg a hibás az ssd-k ből, azonos típusúból is van ami sokkal gyengébben muzsikál, ezért pl a komolyabb felhasználásra/versenyre válogatják őket.

[ Szerkesztve ]

(#260) Youri válasza djculture (#259) üzenetére


Youri
veterán

az egyik szerizes kolléga
:DDD

RTX ON

(#261) DeFranco válasza djculture (#259) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Steam alá gémer SSD kell. Válogatott. Világos. :K

[ Szerkesztve ]

(#262) Mardel válasza Youri (#254) üzenetére


Mardel
őstag

Windowson nevelkedett embereknek talán az, mert eléggé rejtve vannak ezek a dolgok.
Én használtam linuxot egy jó ideig meg telepítettem alapktól nem csak next, next, ok.

Ott előbb rájöttem hogy van ilyen, míg a windowsnál nem igazán fogod használni az mklinket.
Addig linux vonalon egy ln -s-t picit többször, persze ezt is akkor ha nem valami Bubuntu, Fedora, Suse féle felhasználóbarátabb disztribet használsz.

Vagy winen a Temp mappát gyorsabban eléred egy %Temp%-el vagy Application Datat egy %AppData%-val

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#263) Youri válasza Mardel (#262) üzenetére


Youri
veterán

Nem is várom el, hogy mindenki kiszopja az ln-t a kisujjából, de azért a steam topikban sokszor volt róla szó

RTX ON

(#264) GabN73


GabN73
addikt

Wíííí, offoljuk szét a topicot! :C

Viccet félretéve, inkább keressünk valami jó játékot, amit sokan szeretnének :)

(#265) DeFranco válasza GabN73 (#264) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A kötekedés évszázadok óta népszerű játék, mindig tele a multija, és meglepően olcsó. :))

(#266) Youri válasza DeFranco (#265) üzenetére


Youri
veterán

Néha van olyan dlc amiért fizetni kell, pl egy foggal, egy orral, vagy egy vesével :)

RTX ON

(#267) DeFranco válasza Youri (#266) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ilyen DLC-ket csak co-op-ban játszom :DDD Vagy online ;]

(#268) Bluerainbow válasza DeFranco (#251) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Azokat mar mind elolvastam de koszi

Nem szandekozom jatekokat masolni ra , arra ott az 1 tb-os wd black

Egy problemaval kuzkodok jelenleg , a northon ghost nem latja a meghajtot miota atettem asci ba

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#269) DeFranco válasza Bluerainbow (#268) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Passz, én inkább a tiszta telepítést választottam. Úgy is akartam váltani 64 bitre, meg jobban is szeretem ilyenkor a tiszta lapot. Amióta fent van a win7 úgy sem tettem újra :D

(#270) SenorGrande válasza DeFranco (#269) üzenetére


SenorGrande
senior tag

De lehet, hogy a tiszta telepítést akarja éppen lementeni. :)

(#268) Bluerainbow:
Nem lehet, hogy túl régi verzió a ghostod?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#271) DeFranco válasza SenorGrande (#270) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem hiszem, és nem hiszem. ;)

(#272) Bluerainbow válasza DeFranco (#271) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Pedig de...tiszta telepitest akarok menteni es valoszinuleg tul regi a ghostom (11 es)
Adtak az ssd-hez ghost cd-t csak serialt ker es az nincs sehol

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#273) SenorGrande válasza Bluerainbow (#272) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Az de aranyos, adtak cd-t, de kulcsot nem? Mit gondoltak, frisbee-zni kell? :)
Remek ingyenes alternatívái vannak a ghost-nak. Találtál már valami megoldást?

(#271) DeFranco:

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#274) DeFranco válasza Bluerainbow (#272) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gugli 1. találat: [link] hint: a key a dvd tokon van, vagy az SSD dobozán ;)

Most akkor ezt így hogy:

1: ahci módba állítottad a biost
2: feldugtad az ssd-t
3: telepítetted a wint
4: ghost

vagy 2,3,1,4?

Nem mindegy.

@SenorGrande:

amúgy LOL :)) marha jó kép :DDD

[ Szerkesztve ]

(#275) Bluerainbow válasza DeFranco (#274) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Jól elvagytok fiuk :))

Az csak természetes hogy ahci-ba a win install előtt tettem (másképp el sem indulna)
Win 7 experience index (hdd) from 5,9 to 7,7 :DD :DD :DD

Ghost megoldva

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#276) tupacamaru válasza Bluerainbow (#275) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem 7,7. :P

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#277) Bluerainbow válasza tupacamaru (#276) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ajjaj , teljesen szétoffoljuk ezt a topikot :Y

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#278) DeFranco válasza Bluerainbow (#277) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Not bad... :B

@SATA2 ofc.

[ Szerkesztve ]

(#279) tupacamaru válasza Bluerainbow (#277) üzenetére


tupacamaru
veterán

Micron 128 GB SATA2-n. Várható élettartam 63 év, ahogy én használom. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#280) DeFranco válasza tupacamaru (#279) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Milyen típus ez, és mit jelent az "így használod"?

(#281) Amantius válasza DeFranco (#280) üzenetére


Amantius
senior tag

Csak az aknakereső van rajta.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#282) tupacamaru válasza DeFranco (#280) üzenetére


tupacamaru
veterán

Win 7 64bit, a böngésző temp-fájlok áthelyezve HDD-re. Gondolom a képen az van hogy ahogyan én használom úgy a várható élettertam ennyi.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#283) DeFranco válasza tupacamaru (#282) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:Y Ilyet még nem láttam.
amúgy bővebben:link

[ Szerkesztve ]

(#284) Youri


Youri
veterán

Úgy érzem az enyém kezd kiöregedni :U

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#285) Amantius


Amantius
senior tag

Azért valamelyikőtök felajánlhatná már (mármint a meghajtót), csak hogy témánál maradjunk. Mondjuk egy 100 eurós elite?

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#286) GabN73 válasza Amantius (#285) üzenetére


GabN73
addikt

Nemár, én sajtos parizelt akarok, csak még azon gondolkozom, hogy hol legyen a jelentkezési határ.

(#287) DeFranco válasza GabN73 (#286) üzenetére


DeFranco
nagyúr

parizel??? Padlóla le de dulván? ;]

Amúgy tök kiszúrás. Ismerősömék most voltak Párizsban, és azt mondták, az egész városban nem lehet kapni párizsit. Csak pármai sonkyt...

(#288) Youri válasza DeFranco (#287) üzenetére


Youri
veterán

Meg csigát :D

RTX ON

(#289) DeFranco válasza Youri (#288) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Békát már ettem amúgy... de a fhansziáktól kitöl a flász rajtam :W

éljen az offcunami amúgy ;]

[ Szerkesztve ]

(#290) maross válasza DeFranco (#289) üzenetére


maross
veterán

Ha kis extra husikakra vagysz, nagyobb cba-ban lehet kapni mindenfelet (beka,furj,oz,szarvas,ennyire emlekszem :) ).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#291) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Na akkor hogy a BlueGifttol vegleg elterjek temaban , nekem most egy 3.7 re huzott e8400-asom van. Van ertelme egy q9450-esre cserelni (mondjuk igazsag szerint a celom csak az lenne hogy a jelenlegi cpum lassan limites , viszont egy 4 magos cpu-hoz meg vahatnek erosebb vga-t anelkul hogy alaplap es ram csere is szukseges lenne)

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#292) DeFranco válasza maross (#290) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Folyóparton fogtuk, nem kellett nekünk CBA... comb levág, nyúz, pácol, fóliába be, tűzre rá. CBA-ban amúgy sem igazán, ha nem muszáj. Ellenben vettem most az IKEÁ-ban rénszarvasszalámit (kicsi kisujjnyi rudacskák egy zacskóban) kicsit fura szaga volt elsőre, de teljesen finom. Ajánlom kóstolásra.

(#293) maross válasza DeFranco (#292) üzenetére


maross
veterán

mar megvolt :P.

szerk: blue, ha tudnad en mennyit problemaztam ezen, csak nekem q8200 volt, ami egykutya e8400-zal. q9550-re akartam cserelni, de akarmennyit filoztam rajta, nem erte meg. Fel evig ragtam magam rajta. Inkabb meg egy kis ido + penz, es 1155 lap + 2500(k,ha akarod tuningolni). A regi lap + procit viszonylag jo arban el lehet adni, es itt apron ki lehet fogni jo veteleket, en is innen szermanyoltam.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#294) djculture válasza Bluerainbow (#291) üzenetére


djculture
félisten

Ha normális áron kapod a q9450-est akkor igen. Az ilyen 2500k-s dolgoknak perpillanat semmi értelme. Konzolos játékok jönnek 2 éve, butábbak mint egy faék néha
. Ez a nagy istenített Sleeping Dogs is úgy fut nálam az x2 270-en mint a kisangyal. Mondjuk szkript hegyekböl áll az egész, a grafika főleg az elején röhögtető volt.
Nemtudom valaki mondta hogy neki a e5xxx ha jól emlékszem szagatott, az elég furi ennek a fényében.

[ Szerkesztve ]

(#295) Bluerainbow válasza maross (#293) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Nalam azert kicsit gond hogy Romaniai vagyok (postakoltsegek)
Majd meg meggondolom. Eleg sok penz lenne most egy teljesen uj gepet osszehegeszteni

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#296) maross válasza Bluerainbow (#295) üzenetére


maross
veterán

Idejeben kitalaltad volna, elvittem volna :). Na majd jovore :DDD. Merre vagy helyileg?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#297) Bluerainbow válasza maross (#296) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ne aggodj , ugysincs penzem ra most , csak agyalok. Amugy Szatmarnemeti.
Nalunk most kb 32000 ft egy q9450 (szerintem ennyit nem er)

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#298) djculture válasza Bluerainbow (#297) üzenetére


djculture
félisten

Annyit az életbe nemér.
Itt meg már semmilyen s775 procit nem lehet kapni amúgy újonnan az egymagos celeronon kívül.
Egyik hétről a másikra eltünt az összes boltból.

(#299) maross válasza Bluerainbow (#297) üzenetére


maross
veterán

Mikor en kerestem, 42 korul volt, es akkor volt 50 egy i2500k.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#300) Agyzuzo válasza DeFranco (#278) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Na ez igen fura... Ezek az én eredményeim. SATA3, tehát azt várná az ember hogy minden érték jobb lesz, de a 4K-s értékre vess egy pillantást... Ez meg hogy???

A másik fura dolog, hogy nekem az SSD Life nem ír várható élettartamot:

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  BlueGift @ Logout.hu
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.