Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#802) ottoyes válasza karte (#801) üzenetére


ottoyes
senior tag

Na erre k*rva kíváncsi leszek..ehhh..

Ottoyes

(#803) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hogy állítom be az apn-t ha nincs olyan hogy internet? csak vnw meg mms

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#804) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#803) üzenetére


enginev3.0
félisten

telefon újraindítás megoldotta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#805) otps


otps
aktív tag

A Blue is kiküldte a kormánypropaganda SMS-t? Csak kíváncsiság, hogy a "kicsiket" (Tesco, Lidl) érdekelte egyáltalán a BM. :D

(#806) nightshadow válasza otps (#805) üzenetére


nightshadow
veterán

Én megkaptam. A telenor viszont nem küldte ki. Az ilyen multi tényleg jobb, ha elhagyja az országot.

(#807) hyrex


hyrex
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Ma vettem én is egy Blue Mobile-t (családon belül ajánlották) és a következő a problémám. A telefonomba (független Xperia X8) beleraktam a SIM kártyát, bekapcsoltam, kérte a PIN kódot.
Beütöttem, aktiválni akartam a kártyát és itt kezdődik a probléma. Az ügyfélszolgálatot nem tudtam felhívni mert automatikusan lekapcsolt a hálózatról ezáltal az aktiválást se tudtam véghez vinni.
Át raktam a kártyát egy független Hauwei 845-ösbe amin viszont aktiválni bírtam a kártyát.
Vissza az X8-ba, megpróbáltam felhívni valakit automatikusan lekapcsolt. De persze a 3G-s internet működik rajta, csak hívni nem tudok.
(Alapszoftverrel is próbáltam Android 2.1 illetve GingerDX V31c-vel)
Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#808) club1 válasza hyrex (#807) üzenetére


club1
veterán

Az xperia biztosan nem volt valamikor T függő? Mert hogy az olyan telefonok a Blue hálóról imei alapján tiltottak.

(#809) hyrex válasza club1 (#808) üzenetére


hyrex
tag

Tudtommal nem volt Tfüggő, mondjuk nem tudom biztosra mert GSM-től lett véve 1 éve kb.
De mondom az érdekes hogy NETEZNI tudok rajta de telefonálni nem. Olyan mint ha a telefonnak lenne valami kínja. Rossz beállítás de nem tudom.

(#810) club1 válasza hyrex (#809) üzenetére


club1
veterán

Valóban érdekes, de nem kizárt, hogy az apn-re attól még felengednek, hogy imei listán van a készülék. Persze biztosat egy biztosan t-s készülékkel tesztelve lehetne mondani.

(#811) hyrex válasza club1 (#810) üzenetére


hyrex
tag

70-es kártyát próbáltam az X8-ba elfogadta, a BM-es kártyát nem.
Szóval ezt is megtudtam hogy az X8 30-as volt eredetileg.

De ami még poénosabb hogy régebbi telefonba belepróbáltam (Sony Ericsson T610 kártyafüggetlen alapból 30-as) abba viszont működött mert tudtam hívni, netezni rajta. Érdekes nagyon....

(#812) club1 válasza hyrex (#811) üzenetére


club1
veterán

Annyira azért nem érdekes. 3-4 évnél idősebb telefonok imei számaival foglalkozni nincs sok értelme. A cél az volt, hogy a T-nél kedvezménnyel vett készülékek 1-2 évig ne használhassák a másik jóárasított saját hálózatot. Az egyik hálózat használata ui. drágább, de nagyobb készülékkedvezmények érhetőek el, a másik olcsóbb, de a készülékek listaáraiból nem sok kedvezményt adnak. Ha a két hálózat simlock-os készülékekkel átjárható lenne, akkor senki nem venne a Blue-nél készüléket, mivel még a dominósokra is jobb árat lehet kapni, ráadásul a választék sem olyan fapados. Ja, a Blue függő készülékekkel az előző mondat okán azért lehet használni a T hálózatát...
A gáz a dologban az, hogy a hivatalosan (T-nél) jó drágán függetlenített készülékeket sem engedi fel a Blue magára. Remélem ezt záros határidőn belül megoldják telekomék.

[ Szerkesztve ]

(#813) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha most van nekem

Blue net L csomagom, aminél már elhasználtam az adatmennyiséget
és megrendelem ezt
Blue Net L
2× 30nap 333mb
akkor kapok 2 hónapra 790ftért (egyszeri díj) 2×333mb netet?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#814) club1 válasza enginev3.0 (#813) üzenetére


club1
veterán

Ha az akció feltételeit elolvasod, akkor rá fogsz jönni, miért nem működik a dolog. Ugyanarra a csomagra ui. nem rendelheted meg ugyanazt a csomagot.

(#815) djcir


djcir
tag

:DDD

::::::::::::::::::::::::::::::---========="Már a jövő sem a régi"=========---::::::::::::::::::::::::::::::

(#816) enginev3.0 válasza djcir (#815) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem is most küldték, még van kemény 4 napom lebeszélni
Egész hónapban nem beszélek ennyit :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#817) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezt nem értem

Múlt hónap 24.én aktivaltam a netet, és még mindig nem kaptam smst hogy újra aktivaltak volna, pedig van a kartyamon pénz, és még van mobilnetem de lekorlatozva...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#818) P-SZ-S válasza enginev3.0 (#816) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

A március 30.-tól április 1.-ig, az én értelmezésem szerint nem azt jelenti hogy az sms kiküldésétől számítva.

(#819) enginev3.0 válasza P-SZ-S (#818) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen közben rájöttem
user hiba $:

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#820) hyrex


hyrex
tag

Sziasztok!
Na az előző próblémát megoldottam egy új telefon cserével (Xperia Mini Pro [2])
Viszont elő jött egy újabb probléma. Miért nem tudok netezni a telón mikor a beállítások rendesen be vannak állítva? Mert az a 15MB-s ingyenes csomagom van, amit adtak.
Ennél nem úgy van hogy csökken a sebesség ha elértem a 15MB-t?

[ Szerkesztve ]

(#821) club1 válasza hyrex (#820) üzenetére


club1
veterán

Nem.
A 15MB adategyenleg 30 napos perióduson belüli felhasználása esetén a mobilinternet adott időszakon belüli további használata adat-díjcsomagjainkra előfizetéssel lehetséges.

(#822) hyrex


hyrex
tag

Értem, köszönöm a választ.
Még egy utolsó kérdés:
Ha T-Mobilos T-Perces csomagból hívnak Blue Mobilos kártyát azt a T-Percekből vonják le?

(#823) 1430 válasza hyrex (#822) üzenetére


1430
senior tag

Igen beleszámít a T-Percekbe is. Ha nincs konkrét hívószámra korlátozva a kedvezmény, csak irányra (például hálózaton belül, mint ahogy a T-Perceknél is van), akkor az blue mobila-ra is érvényes lesz.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#824) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Meg tudom valahogy szüntetni a blue mobile-os kártyámat, nem akarok várni amíg lejár, T-Mobile-ba esetleg?

(#825) club1 válasza #TOTTI (#824) üzenetére


club1
veterán

Nem tudod, T-Mobile üzletben meg főleg nem.

(#826) #TOTTI válasza club1 (#825) üzenetére


#TOTTI
őstag

Pedig én úgy tudtam, hogy ott lehet intézni! Ha más nem átviszem a számot majd megszüntetem.

(#827) club1 válasza #TOTTI (#826) üzenetére


club1
veterán

Személyes ügyfélszolgálat egy helyen van: Hétfőtől - péntekig 8:00-17:30 óráig, a 1066 Budapest, Aradi utca 2-4. szám alatt.

(#828) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

A bluemobil ad nano simet? Vodától szeretnék átmenni hozzájuk.

(#829) hyrex


hyrex
tag

Blue Alap Net (15MB) hogyan tudom le mondani vagy át váltani a Blue Net M-re?
Ugyan is elküldtem a +BLUENETM -et a +36304408400 telefonszámra de ezt a választ kaptam:
A szolgáltatás bekapcsolása nem engedélyezett egy kizáró szolgáltatás miatt. További információért kérjük hívja a +3630/44-8400-as számot.

(#830) cocka válasza hyrex (#829) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom nem mondok újat ezzel:

[link]

(#831) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

A Lidl-nél hogy megy a SIM kártya vásárlás?
Számot lehet választani rajta van ezen a kék tasakon?

(#832) chatran válasza chatran (#828) üzenetére


chatran
őstag

UP! Van Bluemobile nano sim?

(#833) cocka válasza Misi 007 (#831) üzenetére


cocka
veterán

Bemész, odamész a pénztárhoz, leakasztasz egy papírlapot, odaadod a pénztárosnak, kifizeted, ezután mutat 3 papírtasakot, mindegyik tetején ott a telefonszám, kiválasztod és viszlát. A tasakban természetesen benne van a kártya is.

Tekintve, hogy ez így megy, gondolom nem árulnak nano simet. Egyébként meg nyilván normál simből lehet csinálni nano simet, ha nagyon muszáj, de ha már körül lett vagdosva a kártya, az atyaúristen se alakítja vissza normál simmé. :D

(#834) chatran válasza cocka (#833) üzenetére


chatran
őstag

Az a gond a sim farigcsálással, hogy a nano sim vékonyabb mint a normál sim. Szóval smirglizni is kellene, hogy normálisan beleférjen az Iphone5-be. Azért smirgli nélkül is működik, de lehetnek hibák.
Ha nanosim vágóval csinálod, akkor viszonylag simán vissza tudod alakítani a kártyát normál sim-mé.

(#835) cocka válasza chatran (#834) üzenetére


cocka
veterán

Ha nanosim vágóval csinálod, akkor viszonylag simán vissza tudod alakítani a kártyát normál sim-mé.

Hogy?

(#836) Misi 007 válasza cocka (#835) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Lehet kapni SIM adaptert azzal tudsz belőle normál SIM-et csinálni.

Amúgy az alatt mit értesz hogy "leakasztasz egy papírlapot" Milyen papírlapot kell leakasztani vásárlás előtt?

[ Szerkesztve ]

(#837) chatran válasza cocka (#835) üzenetére


chatran
őstag

Hát a sim vágó szép szabályosan csak kivágja a közepét a kártyának és úgy készül a nanosim. És ha vissza akarod alakítani csak visszanyomkodod a nanosimet ahonnan kivágta. Kép. Kicsit macerás, de kis gyakorlással kivitelezhető. Próbáltam, működik.

(#838) cocka válasza Misi 007 (#836) üzenetére


cocka
veterán

Azok közül a kék szarok közül egyet, amik a pénztárak közelében lógnak.

Kép.

Nem mondod, hogy ha belevágsz a chipbe, ahogy a képen van, az még úgy működik utána. :DDD

(#839) chatran válasza cocka (#838) üzenetére


chatran
őstag

Én se hittem volna, de működik. :K

(#840) cocka válasza chatran (#839) üzenetére


cocka
veterán

Jó mondjuk én is törtem már szét simet. Ha a széléből letörsz egy kicsit talán az még nem gond, mert a közepén van valami szürke biszbasz.

(#841) kbn


kbn
csendes tag

Véget ért a rendszerfejlesztés.

Egyelőre annyit látok, hogy a lakcímemben kijavították a telefonos aktiváláskor elírt utcanevet helyesre.

Érdekes...

(#842) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy bankfiókból is feltölthetem az egyenlegemet? A szolgáltatók egyike a T-Mobil. Amennyiben ezt választom, és a lehetséges feltöltési összegek közül a számomra megfelelőt kiválasztom, akkor ugyanúgy megtörténik a feltöltés? Jelenleg a Blue Mobil oldaláról töltöm fel bankkártyával.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#843) Iomega válasza Iomega (#842) üzenetére


Iomega
őstag

Senki nem próbált így kártyát feltölteni? :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#844) DS39 válasza Iomega (#843) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt a bankban kérdezd meg lehet-e, az OTP-nél (direkt) pl nem lehet, ezt még tavaly megkérdeztem.

(#845) hr2 válasza Iomega (#843) üzenetére


hr2
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#846) Iomega válasza DS39 (#844) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm a tippet! :R

Az a helyzet, hogy netbankon keresztül szeretném feltölteni az egyenlegem.
A mobil feltöltése lehetőségnél a T-mobilt választanám, ezt követően az összeget, majd feltöltés. Két esélyes a dolog, vagy feltölti az egyenlegemet a rendszer, vagy rosszabbik esetben nem.
A pénz nem tűnhet el. Egyébként én arra gondoltam ,hogy a Blue Mobiltól, vagy a T-Mobiltól kellene megérdeklődni.
Lehet, hogy a következő feltöltésnél megpróbálom netbankon keresztül, és majd kiderül, hogy működik-e.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#847) 1430 válasza Iomega (#846) üzenetére


1430
senior tag

Hivatalosan nem lehet, de a blue mobile indulásakor voltak ilyen gubancok, miszerint sikerült pl. Domino feltöltőkártyát blue mobile-ra tölteni és fordítva is. Ezeknek azonban már majd egy éve, gondolom (remélem) azóta megoldották.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#848) Iomega


Iomega
őstag

Alap esetben, ha nem kérek plusz havidíj levonása ellenében mobil internet szolgáltatást, akkor minden egyenleg feltöltésnél kapok 15MB-ot ingyen, ami a feltöltéstől számított 30 napig felhasználható?
Egyébként, ha csak Skype-ra használom fel a 15MB adatmennyiséget, az hány perc hívásra elegendő, hogy van ez pontosan? Vagy, ha mondjuk Viberrel telefonálok, ott kb. mennyi adatforgalmat generál percenként?

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#849) club1 válasza Iomega (#848) üzenetére


club1
veterán

A skype és viber támogatási oldalain ezerszer le van írva, hogy mekkora forgalmat generálnak az egyes átviteli módok. Skype esetében kb. 5 MB adatforgalmat használ el 10 perc hívás.

(#850) Iomega válasza club1 (#849) üzenetére


Iomega
őstag

Az első kérdésre is tudod a választ? :)

Amúgy köszi! :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.