Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Chal válasza LLam (#699) üzenetére


Chal
addikt

Nem vagyok egy gazdasági szakértő, de laikusként úgy gondolom hogy ez inkább következménye lehet a deflációnak, és nem az oka. Ha 0.00000001 -ért nem lehet majd gyufát venni már, akkor hozzádobunk még egy tizedest, és lesz egy kisebb egységünk (minta most az MNB visszahozná a fillért pl.), és akkor lehet.

Ettől 1Ft értéke nem változna, pontosabban arról van szó, hogy változott (növekedett), ezért van újra szükség a fillérre, de magának a fillérnek a bevezetése nem fog hatni a forint értékére (hacsak nem pszichikailag: "néz má' bevezették a fillért mennyire erős már a forint, vegyünk!! :) )

[ Szerkesztve ]

(#702) Chal válasza dvdbackuper (#700) üzenetére


Chal
addikt

Miért hoznál létre többet? Ha valakinek egy fél kiflit akarsz adni, akkor ketté töröd az 1db kiflidet. De ettől nem lesz két kiflid (sajnos) :)

Szóval szerintem csak gyakorlati jelentősége van a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#703) Szabesz válasza Chal (#698) üzenetére


Szabesz
őstag

Vicces, mert itt ugye azt válaszolták, hogy visszafele kompatibilisen nem nagyon lehet növelni a precizitást. Avagy, ahelyett, hogy eleve úgy tervezték volna meg, hogy adaptívan legyen képes kezelni az igényelt precizitást, majd jó szívás lesz ha elérkezik ez a határ. Mint a lassan elfogyó IPv4. Ott is milyen vicces, hogy egyes eszközök elvileg kezelik az IPv6-ot, gyakorlatilag meg meghülyülnek tőle :)

De ugye, ahogy győzködtetek, ezzel szívjanak majd az ük-ük-ük-ük-ük-ük-ük-ük-ükunokáink :P Persze csak ha elterjed a btc ;]

¯\_(ツ)_/¯

(#704) dvdbackuper válasza Chal (#702) üzenetére


dvdbackuper
őstag

de 2 kiflid lesz, csak az már inflálódott lesz, nem fog annyit érni, mint előtte...
az a fél kiflid lesz az egész kifli...
nem a pénz inflálódik, hanem amit kapsz érte

(#705) Chal válasza dvdbackuper (#704) üzenetére


Chal
addikt

Tegyük fel, hogy van 2 BTC-d. Ami jelenleg kb. 27eFt-t ér. Tegyük fel, hogy akarsz rendelni egy pizzát belőle.
Nyilván 1 BTC is baromi nagy összeg egy pizzáért, ezért 0.1-et (1350Ft-ot) utalsz át a pizzás cégnek, akitől rendelni szeretnél. Ezzel gyakorlatilag felosztottad a BTC-det, mint mikor ketté töröd a kiflit, vagy mint amikor azt mondja a Bitcoin alapítvány 2345-ben, hogy ez így tarthatatlan, és a 8 tizedes helyett vezessük be a 10db tizedesjegyet, és kiadnak egy új klienst.

Szóval a fenti példában maradt tehát 1.9 BTC-d, ami továbbra is 25650Ft-ot fog érni, és még vásárolhatsz belőle 19db pizzát. Magyarul: nem a BTC mennyiségét növeljük, csupán technikailag megoldjuk, hogy a legkisebb egységnél még kisebb egységek is lehessenek, hogy a mindennapokban könnyebben tudjunk vele bánni, fizetni. Ha pl. holnap a kormány (jajjj bocs, az MNB! :D ) visszahozná a 2Ft-ost, attól a havi fizetésed nem érne kevesebbet. Szóval ez csak játék az eszközökkel, aminek persze kell hogy legyen egy alapja (nyilván erősödnie kell a forintnak annyit, hogy legyen megint értelme a 2Ft-osnak), de maga a technikai megvalósítás, és az új egység bevezetése nem teremt alapot (se csökkenőt, se növekvőt).

De lehet hogy én értek félre valamit, nem vagyok közgazdász :)

[ Szerkesztve ]

(#706) kugli81


kugli81
aktív tag

Szép ez az egész csak szerintem sokmindenkit idegesit ez a 0.00000001 én pl ezért litecoinozom is bizom is benne + számszerűen egész számok vannak ha kell átváltom....mivel járok jobban kiderül...és még az átváltásokkal is sokat lehet bukni ha keves van..

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#707) tomazin válasza Szabesz (#696) üzenetére


tomazin
veterán

nem trollkodásnak szánom, de lehet végtelennel osztani (ld analízis)

(#708) Chal válasza kugli81 (#706) üzenetére


Chal
addikt

Sokmindenkit idegesít? :O Kiket, és miért? :) Az LTC mitől más amúgy ilyen téren?

Ne pörgessétek már bele magatokat ebbe a dologba, mert idetéved valaki,l és még a végén elhiszi, hogy ez egy hatalmas probléma és kockázat :)

[ Szerkesztve ]

(#709) LLam válasza Chal (#701) üzenetére


LLam
senior tag

lájk :)

Stay hungry!

(#710) LLam válasza kugli81 (#706) üzenetére


LLam
senior tag

erre van az mBTC és a qBTC: 1 BTC = 1 000 mBTC = 1 000 000 qBTC

Stay hungry!

(#711) kugli81 válasza Chal (#708) üzenetére


kugli81
aktív tag

Nem mondtam más kb ugyanaz a btc az arany az ltc az ezüst pénz :) Csak kerekebb számok jobban mutat a pénztárcában :DD ....

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#712) Chal válasza kugli81 (#711) üzenetére


Chal
addikt

Állítsd át, hogy mBTC-ben mutassa.

(#713) kugli81 válasza Chal (#712) üzenetére


kugli81
aktív tag

azt nem is néztem akkor meg csalóka lesz :)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#714) Szabesz válasza tomazin (#707) üzenetére


Szabesz
őstag

hogyne. ( s mennyi is egy végtelennel való osztás eredménye? :) )

Akkor már lehet nem nullát nullával is osztani, és az meg a végtelen. Ugye? :) Nem.

Amire te gondolsz az a határérték.

Egyébként itt (btc) az alapvető probléma nem a konkrét végtelen osztás, hanem bizonyos felosztás utáni esetleges pontatlanság problémája. S ha valami pontatlan, pláne ha fizetőeszköz, akkor az kérem para. :) De mint hosszasan tárgyalva volt, ez még nem a jelen kor problémája :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#715) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Beállítottak a hálózatba jópár asic gépet. A network hashrate visszaugrott a 6 nappal ezelőtti szint fölé.

(#716) dvdbackuper válasza GuMipOkE (#715) üzenetére


dvdbackuper
őstag

magyarul? :R

(#717) deadwing válasza GuMipOkE (#715) üzenetére


deadwing
addikt

Kezdődik? :) Hol láttad ezt egyébként?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#718) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

(#719) GuMipOkE válasza deadwing (#717) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Nem hiszem, hogy a bitcoin árfolyamesése olyan sok GPU minert hozna a hálózatnak... :U

(#720) GuMipOkE válasza dvdbackuper (#716) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

[link]

Gyaníthatóan ASIC gépek érkeztek a megrendelőkhöz, akik be is állították őket a csatasorba. A hálózati számítás nő, a diff emelkedik, GPU mining kiszorul. :U

(#721) LLam


LLam
senior tag

akartam írni, hogy hiába hullámzik az árfolyam, a hálózat összkapacitasa rendületlenül emelkedik..

Stay hungry!

(#722) deadwing


deadwing
addikt

Najó. Tele van a hócipőm. Innentől nekem senki se mondja, hogy nincs a háttérben valami nagyon nagy disznóság. Ma leesett az árfolyam a béka segge alá. Ahogy kezdett észhez térni, mit ad isten, slush pool összeomlott. Most pedig a btc guild is. Úgy gondolják egyesek, hogyha már az árfolyam manipuláció nem működik, megtámadják a poolokat? Ennyi dolog nem történhet 1 napon! Mérges vagyok, nem kicsit.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#723) deadwing válasza deadwing (#722) üzenetére


deadwing
addikt

Btcguild helyreállt. De ez akkor is, több mint elgondolkodtató.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#724) csaba951 válasza deadwing (#722) üzenetére


csaba951
veterán

BTCGuild-ot próbáld meg ezekkel a szerverekkel:

stratum+tcp://eu-stratum.btcguild.com:3333
stratum+tcp://stratum3.btcguild.com:3333
stratum+tcp://stratum2.btcguild.com:3333
stratum+tcp://stratum1.btcguild.com:3333

A bányászat mehet tovább - rendületlenül! A web oldal meg majd magához tér. :)

BTC Total network hashing rate - Több és nagyobb képekkel.

[ Szerkesztve ]

(#725) deadwing válasza csaba951 (#724) üzenetére


deadwing
addikt

Nem szeretem a guildet, megy egyébként, de jóval kevesebbet hoz a konyhára -nekem-, mint a slush.
Ment egyébként nekem is a miner a stratum.btcguild.com:3333 címmel, csak megijedtem, miután a webje elment boré, hogy slush után ez is bekakkan.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#726) deadwing válasza csaba951 (#724) üzenetére


deadwing
addikt

De ha már btcguild, segíts pls. Szerinted mi a jobb, melyik teambe menni? Kisebbe vagy nagyobba? Vagy mi van ha nem megyek teambe? :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#727) csaba951 válasza deadwing (#726) üzenetére


csaba951
veterán

Nincs róla tudomásom, hogy bármilyen előnnyel járna ha valamelyik team tagja vagy. Simán csak a Hall of Fame miatt van. Azért beléptem a Team America-ba (azért mert nekik van a legtöbb tagjuk)! :D

(#728) deadwing válasza csaba951 (#727) üzenetére


deadwing
addikt

Hát érdekes, én is ottan vagyok :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#729) deadwing


deadwing
addikt

Slush:

16.04.2013
Pool is under DDoS attack. I'm working on recovering the service back to operation.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#730) csaba951 válasza deadwing (#729) üzenetére


csaba951
veterán

BTCGuild meg 41%-on van. Tegnap 40% volt. Szóval lassan életbe lép az 51%-os tervük.

Csináltam is egy alternativ accountot a BitMinter-en. 1% fee (PPLNS), automatikus kifizetés 0,001 BTC-től (óránként). Ez most a negyedik legnagyobb pool, 9%-os részesedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#731) Penge_4 válasza kugli81 (#706) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez a Litecoin is mire jó? Ha a fejlesztője tud gyorsabb validálást, akkor vegyen részt a Bitcoin projektben és biztos támogatásra lel majd.

Azzal lehet a legjobban szétbarmolni az egész projektet, hogy megjelennek a "klónok".

(#711) kugli81: A 8 jegy utáni oszthatatlanság (ami állítólag megoldható) volt az ellenvetés, nem az, hogy hogy néz ki. Mi az, hogy kerekebb szám? Ha egy Turbo rágóért 1 LTC-t fizetsz, akkor egy sportkocsiért meg 10 000 000 000-t? A globális világ költségvetéséhez meg még egyszer ennyi nullát hozzátolsz? Akkor meg nem mindegy, hol van a tizedesjegy?

(#732) kugli81 válasza Penge_4 (#731) üzenetére


kugli81
aktív tag

Mire jó pl : mivel nehezebben megy a bitcoin termelek litecoin-tot és beváltom bitcoinba .... De ki mondja meg minek van értelme itt?:) Lehet ,hogy mire kiakarom venni csak a villanyszámla jön vissza mert lemegy az értéke .Most pl amikor ezt irom 36 litecoinért tudok váltani egy bitcoin-t és azt hamarabb megtermelem abban.....és nem fog beleszolni a sok asic.....,ha hülyeséget irtam sorry ...

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#733) Penge_4 válasza kugli81 (#732) üzenetére


Penge_4
veterán

És nem lehet, hogy 36 litecoint termelsz meg ugyanannyi idő alatt, mint 1 bitcoint és akkor ugyanott vagy? Ha meg oda is beszáll a sok ASIC, akkor ugyanott vagy.

(#734) kugli81 válasza Penge_4 (#733) üzenetére


kugli81
aktív tag

Na várj én ugy hallottam az bitcoinra van kitalálva nem müködik a litecoinnal ...Na most már kiváncsi vagyok ez hülyeség-e ? Elvileg az a bitcoin bányászatra van beállitva és nem megy litecoinnal mitha azt mondta volna valaki ,de ha nem igy van akkor a litecoin is bedöglik gpu bányászással....

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#735) kugli81 válasza Penge_4 (#733) üzenetére


kugli81
aktív tag

úgy tünik igazam van :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#736) Penge_4 válasza kugli81 (#735) üzenetére


Penge_4
veterán

Valahogy majd csak lehet módosítani rajta, hogy működjön. Egyébként mennyi idő alatt jön össze ez a 36 litecoin?

(#737) #68216320


#68216320
törölt tag

Újra kell telepítenem a gépemet, amin a BTC és LTC pénztárca kliensek vannak. Mit kell mentenem előtte?

(#738) Penge_4 válasza #68216320 (#737) üzenetére


Penge_4
veterán

Lementened a wallet.dat-ot. Meg ha van hely (pl. másik partíción) a sokgigás adatbázist se hülyeség, hogy ne húzza le újra.

(#739) #68216320 válasza Penge_4 (#738) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ennyi. Semmi export vagy mittudomén? Nincs ennek valami portable módja? Csak, hogy ne a C:-re pakolja a cuccokat, hanem mondjuk egy pendrive-ra.

Elméletileg már meg is van a megoldás :)

Már csak az érdekelne, hogy létezik-e a windows-ra könyvtár titkosító program. Arra gondoltam, hogy a BTC és LTC kliensek könyvtárát jelszavaznám és minden olvasás előtt kérje be azt a jelszót, mint egy zip fájl esetén.

[ Szerkesztve ]

(#740) Penge_4 válasza #68216320 (#739) üzenetére


Penge_4
veterán

Elméletileg a QBitcoin kliens tud ilyet.

(#741) #68216320 válasza Penge_4 (#740) üzenetére


#68216320
törölt tag

Szeretném, ha maga a könyvtár lenne letitkosítva és gyakorlatilag olvashatatlanná téve más programok számára. Kliensből a qt-bitcoin-t használom, ezt is hagynám.

(#742) Penge_4 válasza #68216320 (#741) üzenetére


Penge_4
veterán

Windows alatt Truecrypt-et ajánlják, Linux alatt pedig eCryptFS-t. [link]

TrueCrypt-hez: Először fel kell mountolnod a titkosított meghajtót, majd ezt megadni parancsikonnak:

C:\Program Files\Bitcoin\bitcoin.exe -datadir=E:\Bitcoin

Természetesen E:\ lecserélendő a titkosított partícióra. Vagy könyvtárra (azt nem tudom, hogy csak könyvtárat lehet-e vele).

[ Szerkesztve ]

(#743) deadwing válasza kugli81 (#732) üzenetére


deadwing
addikt

Mennyivel hamarabb termeled ki? Lehet nekem is ki kéne próbálni, de nem tudok róla semmit.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#744) csaba951 válasza #68216320 (#741) üzenetére


csaba951
veterán

Nem feltétlenül kell szenvedned a titkosítással. Felveszel egy új felhasználót rendszergazda jogokkal. Beteszed a megfelelő helyre a wallet.dat-ot. Utána a mappa jogainál megvonod mindenkinél az írási olvasási jogot (rendszergazda csoporttól is!), kivéve ezt a felhasználót. És már kész is van. A sima felhasználóddal nem férsz majd hozz. Ha beszívsz valami vírust, akkor az hiába szerez rendszergazda jogot, azzal sem tud hozzáférni a fájlokhoz. Probléma megoldva.

(#745) ignorant


ignorant
senior tag

Uj BFL update:

https://forums.butterflylabs.com/announcements/692-bfl-asic-status-3.html

(#746) #68216320 válasza csaba951 (#744) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hát, ez sem rossz, de egy esetleges rendszerhibánál gondok adódhatnak az adat kinyerésével. Egyelőre egy külső meghajtón lévő portable mód tűnik még a legjobbnak.

(#747) ignorant


ignorant
senior tag

Szerintem a legjobb megoldas Live presistent Knoppix linux (32GB flashdrive-on,x2 masolat),

file system encryption-nel (built in feature)
Linuxuser/pass
Bitcoin-qt encrypt
Wallet.dat - encrypt+ment 2 bizots helyre

barmikor barmilyen gepen be lehet bootolni, network adapterek nagy reszet ismeri.

(#748) browsw


browsw
csendes tag

Üdv.

Pár kérdésem lenne, légyszi válaszoljatok.

Ha innen szeretnék BTC-t vásárolni: https://mtgox.com/ akkor melyik árat nézzem, melyik vonatkozik rám?
Last price, High, Low vagy a Weighted Avg?

Illetve van e olyan oldal, ahol tudok venni pl. 50dollárért BTC-t kb 0,40-0,70BTC?
Létezik e ilyen, hogy ne kelljen 1 egész BTC-t megvennem, csak amennyire szükségem van? (pl. 0,70BTC-re)

A válaszotokat előre is köszönöm.

(#749) LLam válasza ignorant (#745) üzenetére


LLam
senior tag

újabb porhintés.. remélem van pár orosz/ukrán a várakozók között és amikor kiderül h az egész csak átverés akkor kiutaznak és rendbe teszik ezt a rohadt bagázst!

Stay hungry!

(#750) deadwing


deadwing
addikt

Helphelphelp :(

Felraktam a cgminer 2.11.4-et, mert valamiért nem indult az ltc bányászás, de most már ott tartok, hogy a btc sem megy :( Csináltam neki ugyan úgy egy bat file-t slush paraméterekkel. A tartalom ugyanaz, de ahogy elindítom, aszongya a program leállt... Ezt a fajta hibával leállást akkor produkálta régebben, mikor csináltam neki asztalra egy parancsikont a .batról. De hogy ez is miért? Valami jogosultság parája lehet? Vagy mi? :O

A saját könyvtárában van a .bat file, és onnan futtatom ahogy eddig is...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.