Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24251) otto14 válasza stratova (#24248) üzenetére


otto14
senior tag

Igen, erre hirtelen nem gondoltam :(

Most hogy eszembe juttattad, a lébüjt az mégjbb! :K

asd

(#24252) ViZion válasza xatos3 (#24249) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Mellé a mozgás, etc...
Olvastam én is, mert érdekelt vagyok a kb. 110 Kg súlyommal. Másik probléma, h én pl. este eszek, amikor már nem mozgok semmit, nincs fogyás. Továbbá lassan kell enni, evés alatt termeli az agy a "jót ettem, jóllaktam" anyagot (nem emlékszem, h enzim vagy hormon vagy akármi... :U ), szal a gyors kaja pont nem jó, mert tele hassal is lehet éhezni! Vicces, de van ilyen, ahogy ivás közben is lehet szomjasnak lenni (alkoholizmus nélkül is :) )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24253) xatos3 válasza ViZion (#24252) üzenetére


xatos3
senior tag

gyömrod is szűkül ha piciket eszel, nálam ez volt a döntő pont, na meg irdatlan stressz de az most részletkérdés :D

estére érdemes zöldséges tálat csinálni
uborka, paradicsom, paprika, retek, saláta, esetleg icipici sajt ráreszelve meg 2 darab főttojás
mehet rá kecsap, a salátát felkaszabolod megküldöd fűszerrel félájultra eszed magad, és ettél 550 kalóriát

az én súlyommal 2100 kalória az anyagcserém, amit ezen felül eszek az hízás amit ezen alul az fogyás
1 óra séta 300 kalóriát eléget

ha meló után valami parkba vagy töltésre elmész sétálni, és napi 1700 kalóriát eszel meg, akkor fogysz és tökéletes marad a közérzet

legjobb segítség: kaloriabazis.hu

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#24254) Peaceliker válasza stratova (#24248) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem azért jöttek be a drasztikus kajamegvonások (hiába vtam éhes, csak jóval később ettem, de akkor sem olyan sokat), mert összébb szűkült a gyomrom... elég hamar eljött az, hogy kevesebb kajával laktam jól.

De biztos mindenkinek más jön be...

"Oh my Goa'uld!"

(#24255) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Milyen jo hogy mindenki okos a fogyokuraban :)))))) en meg hizok mint a diszno ! De eldontottem,

- sport
- mediterran dieta (heti 1 x piros hus, 2 x csirke, 3 x hal, rengeteg zoldesg+gyumolcs + napi 3 liter viz)
- tobb alvas

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24256) stratova


stratova
veterán

A június 4-i visszaszámlálás, AMD Computexes programjának kezdetét takarja; s nagyon nagy valószínűséggel az FX mobil APU-k bejelentését is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#24257) MiklosSaS válasza stratova (#24256) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csodás...FX mobil APU-k....asztaliba kellene a 8550/8520/6500/4500-as FX-ek....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24258) Shokkolo válasza mackosajt (#24240) üzenetére


Shokkolo
addikt

van pro és kontra oldala, ugyanakkor gratulálok, azt hiszem ilyen szép emeléshez lehet :R
(főleg h. gyanúsan kiérdemelt az eddigi olvastaim alapján)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#24259) xatos3 válasza MiklosSaS (#24257) üzenetére


xatos3
senior tag

az ütne nagyot ha jönne egy am4 foglalatos fx proci ddr4re

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#24260) MiklosSaS válasza xatos3 (#24259) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az igen.....ha utolerne a 4770K-t azonnal valtanek intelrol AMD-re !

(kesobb vagy skype-on ? )

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24261) ViZion válasza xatos3 (#24259) üzenetére


ViZion
félisten

A remény hal... :DDD
Annyi év eltelt, elég sok mindent kellene őjratervezniük. FX név lehet, h marad, de APU lesz az, csak letiltott IGP-vel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24262) mackosajt válasza Shokkolo (#24258) üzenetére


mackosajt
addikt

THX!

Azért nem lesz piskóta a buli.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#24263) MiklosSaS válasza ViZion (#24261) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vagy az FX APU-ban erosebb lesz az IGP mint a simakban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24264) Shokkolo válasza ViZion (#24261) üzenetére


Shokkolo
addikt

Pedig nekem még mindig a szivembe van zárva a cég.
Az első "komoly" gépem amit ráadásul saját pénzen vettem, az AMD volt.
Igaz nem FX hanem Athlon...

de el tudjátok képzelni, hogy csóró egyetemistaként mit éltem át, amikor sikerült ez a csere:

1,8 Celeron + 512+256 DDR1 >>> Ahtlon X2 6400+ + 2*2 GB DDR2

Felgyorsult a világ :B
szépen futott a Crysis 1 (akkor volt épp a csúcsok csúcsa... és játszhattam, életemben először játszhattam aktuális "top" játékot :B )

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#24265) MiklosSaS válasza Shokkolo (#24264) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azok a szép idok......hogy toltam annak idején a tuningot az athlon XP Barton-al.....meg az elso generációs Athlon64 -el....emlékszem az elso az a 2800+ volt, 754-es foglalatban. 1.8-rol simán fölment 2.4 - 2.6 -ra.....az volt az igazi siker élmeny amikor szarrá vertem a haver 3.4 GHz-es prescottjat...két napig nem beszélt velem mérgében :)))

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24266) Shokkolo válasza MiklosSaS (#24265) üzenetére


Shokkolo
addikt

elképzelem azt a sunyi vigyort a fejeden amikor megmtuattad neki a tesztet :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#24267) MiklosSaS válasza Shokkolo (#24266) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jó volt. Különösen azért érte meg mert nagy intel fanatikus volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24268) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Jon valaki jatszani egy jot ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24269) mackosajt válasza MiklosSaS (#24268) üzenetére


mackosajt
addikt

Most fejeztem be a BF4-et.

Tuning.... Prescott P4-en nevelkedtem... örültem, ha nem rántottát sütök alap órajelen rajta.
Már akkor őrült voltam. Megvettem a Thermaltake Silenttower-t, hogy 5 fokkal hűvösebb legyen... mert gyakorlatilag annyit ért.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#24270) MiklosSaS válasza mackosajt (#24269) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Emlekszem a prescottra ami alapon 60 fok volt, amikor hideg volt a szobaban. Azert is inkabb a northwood-od kedveltem, mag ha fele annyi cache vol benne. Az legalabb 40-rol indult.

De annak idejen a pressler (pentium D 930) hozta a meglepetest...ket osszedrotozott pentium es 32-34 fok volt alapon es 3 GHz-rol ment a 3.6 - 3.8 eleg rendesen. (de ez mar lga 775 volt)

Na meg a nagy kedvencem:

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24271) mackosajt válasza MiklosSaS (#24270) üzenetére


mackosajt
addikt

Ne tudd meg, amikor váltottam E2180-ra mekkorát lestem a hőfokon. No meg, hogy az a kis hűtő elég lesz?
És elég volt.
Aztán jött a lehetőség, és relatíve "olcsón" q9400-re váltottam.
Az mai napig megy a fiaimnak.
Azzal jártam 4 GHz-en is, de gyári hűtővel nem jó.

Na jóccak.

A hirtelen izgalmakra lement 2 sör.

ALszom.

Nejem melóját is intézzük, én is jobban fogok keresni... végre egy kis szerencse is az életben.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#24272) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Megyek aludni en is !

Jo ejt mindenkinek !!!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24273) otto14


otto14
senior tag

Jó Reggelt Mindenkinek! ;)

[link]

asd

(#24274) MiklosSaS válasza otto14 (#24273) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jó reggelt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24275) caindwan válasza otto14 (#24273) üzenetére


caindwan
tag

Jó reggelt!

Nem tudjátok mennyire éri meg ECDL vizsgát megcsinálni? :F Lenne rá lehetoseg, csak nem tudom, mennyivel leszek elobbre.

Tegnap osszeismerkedtem egy lengyel csajjal, poén volt :D Mind a ketten ott próbálkoztunk motyogni angolul :DDD de azért egy délelottot eltoltottem vele :))

[ Szerkesztve ]

(#24276) MrM94 válasza caindwan (#24275) üzenetére


MrM94
őstag

nekem megvan az ecdl,pl. par embert akiket ismerek nem kell egyetemen bejarjanak az ilyen officeos wordos orakra.
es nalunk elfogsdjak szamitogep kezeles erettsegi helyett is.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#24277) stratova válasza MiklosSaS (#24263) üzenetére


stratova
veterán

Jó reggelt!

Vagy az FX APU-ban erosebb lesz az IGP mint a simakban.
Is (a teljesség igénye nélkül):
FX-7600P 35 W
CPU: 2.7/3.6 GHz
GPU: 8 CU (512 SP) 600@686 MHz

A10-7400P 35 W
CPU: 2.5/3.4 GHz
GPU: 6 CU (384 SP) 576@654 MHz

FX-7500 19 W
CPU: 2.1/3.3 GHz
GPU: 6 CU (384 SP) 496@533 MHz

A10-7300 19 W
CPU: 1.9*/3.2 GHz
GPU: 6 CU (384 SP) 464@533 MHz
*HP és Lenovo adatlapjain az alapórajel 2.0 GHz

A8-7100 19 W
CPU: 1.8/3.0 GHz
GPU: 6 CU (384 SP) 450@514 MHz

Alant az eddigi csúcs és mint tudjuk Kaveri (Steamroller) CPU-ban c2c kb. 14%-kal magasabb IPC-vel bír mint Richland (Pilediver) ill. GCN GPU is erősebb c2c VLIW4-hez képest:

A10-5757M 35 W
CPU: 2.5/3.5 GHz
GPU: 6 CU (384 SP) 600@720 MHz

A10-5745M 25 W
CPU: 2.1/2.9 GHz
GPU: 6 CU (384 SP) 533@626 MHz

A8-5545M 19 W
CPU: 1.7/2.7 GHz
GPU: 6 CU (384 SP) 450@554 MHz

Amúgy szerintem (és nem csak szerintem) még mobilban sem lenne rossz visszahozni a 45 W-os kategóriát.
Valahogy így:
CPU: 3.1/3.8 GHz
GPU: 6 CU (384 SP) 576@654 MHz

[ Szerkesztve ]

(#24278) stratova válasza otto14 (#24273) üzenetére


stratova
veterán

Szép napot!

Sajnos nálam nem látszik akép de ez van.

Sass: Itt a következő procid.

(#24279) MiklosSaS válasza stratova (#24277) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tehat igazam volt az FX APU-k teren.......

(#24278) stratova: igen pont egy olyan kellene nekem meg egy Z97-es alaplap. Csak az a baj hogy kicsit megijedtem mert ha az ES olyan szar mint amilyen a kepen lathato akkor ez is egy ertelmetlen processzor lesz. Jonni fognak majd azok amik meg 4.6-4.7-en sem fognak menni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24280) Peaceliker válasza otto14 (#24273) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jó reggelt néktek!

"Oh my Goa'uld!"

(#24281) stratova válasza MiklosSaS (#24279) üzenetére


stratova
veterán

FX-9590 Reloaded? (Mármint értelem, tuning képesség és ár tekintetében).

(#24282) MiklosSaS válasza stratova (#24281) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon ugy nez ki....majdnem 1.4 V szukseges a 4.8 GHz-hez? Nalam a 2600K is ment 1.365 V-al 4.9 GHz-en.

De lehet csak "auto" -n tuningoltak es a 4.8 GHz meglenne 1.3 V-al is ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24283) MrM94 válasza MiklosSaS (#24279) üzenetére


MrM94
őstag

Megy az kevesebb feszen is...

Elgondolkodtam egy platform valtason...Mi a velemenyetek a Z97 es lapokrol? Nezegettem egy Maximus VII Hero-t Mennyit er most az en cuccom kb?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#24284) MrM94


MrM94
őstag

Na de yeffykutya...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#24285) ViZion válasza MrM94 (#24283) üzenetére


ViZion
félisten

Minek? Mire nem elég? :U
... a GTX 690 drága nekem sztem. Mennyi? Az sok. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24286) MiklosSaS válasza MrM94 (#24283) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jól teszed...költsd a pénzed hardverre ne kurvákra meg italra....

Kicsit én is kiábrándultam a 4790K-ból. Azt hittem simán tudja majd a 4.8-at 1.3 V-al 75 fok körül.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24287) stratova válasza MrM94 (#24283) üzenetére


stratova
veterán

Csak egy kérdés: Minek?
Ha 60 felett van a min. fps-ed CPU limit esetén, akkor nem fogadom el hogy korlátozó tényező lenne i7-3770K. :P

miklosss2012:
Jól teszed...költsd a pénzed hardverre ne kurvákra meg italra....
Látom a takarékoskodás mint opció fel sem merül. :N

[ Szerkesztve ]

(#24288) Mahrenburg válasza stratova (#24287) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Látom a takarékoskodás mint opció fel sem merül." - Dehogynem, hiszen később is kell a pénz qrvákra meg italra...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#24289) MrM94 válasza ViZion (#24285) üzenetére


MrM94
őstag

@ViZion& stratova& Mikloss
Mert ha elsozom a 690et annyiba veszek egy ref 780at akkor visszajon a befektetett aranak a duplaja.
Ha elsoznam az alaplapom + procim mittomen legroszab esetbe 100k forintert tudnek hozatni magamnak dobozos 4770k-t kb 60k ba s vennek egy zsir uj Z97 es lapot.
Tehat platformvaltassal nullan lennek.Annyi csak hogy nyertem azon hogy 780 rol 780 ra visszavaltok eleg sokat.

Amugy i7 3770k nem akarok felvagni vagy ilyesmi kezd majd eloregedni,s ugy zuhan az ara majd hogy nem lehet kiszallni belole.Addig kell utni a vasat amig meleg.Lenne itt helybe egy faszi aki csorgatja a nyalat a 690 re.

A masik dolog,meg hogy limitalja a 690et 4.5on :DDD

Penz penz penz,nincs ertelme sporoljak.Abszolut semmi ertelme nincs.Emlekeztek amikor billentyuzetet akartam venni?Nem vettem meg,merthat minek az nekem inkabb sporolok a penzen stb stb.Aztan elment ugy h ahh basszus de innek egy uditot,basszus ugy megkivantam egy gyrost,beulni kv-zni stb stb stb ilyen marhasagokra hihetetlnul gyorsan elmegy,s nem latok belole semmi ertelmeset.Vagyis de,az egyre novekvo hasamat kb annyi.Legalabb ha veszek egy alaplapot akkor legalabb latom h mire vertem el a penzt.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#24290) MiklosSaS válasza MrM94 (#24289) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vagy vegyél egy szinház bérletet....opera bérletet, stb.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24291) stratova válasza MrM94 (#24289) üzenetére


stratova
veterán

Attól, hogy nem hardverre költöd nem jelenti azt, hogy akkor másra el kell költeni, mert látod hogy van. Akkor lakástakarék vagy félreteszed kocsira (majd ha egyszer nagyon kell) vagy szimplán csak azért, hogy idővel legyen átmeneti megélhetési tartalékod?
Ja tudom, igazából a kaja meg a gép is azért van, nehogy KÁ-ra költsd.:P
[Uram bocsá', ha szükség úgy hozza - ne hozza úgy - tudod támogatni az ősöket.]

(#24292) ViZion válasza MrM94 (#24289) üzenetére


ViZion
félisten

Kirándulj. Láss világot. Hozzánk is eljöhetsz, van bor és pálinka. Meg lehet dolgozni a kertben :D És ingyen! ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24293) MiklosSaS válasza ViZion (#24292) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha adsz finom pálinkát lehet majd egyszer meglátogatlak.....de a kerti munkát meghagyom neked.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24294) ViZion válasza MiklosSaS (#24293) üzenetére


ViZion
félisten

Jöhettek. Nem nagy a tanya, de mindenkinek jut egy lapát szék. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24295) Yeffy válasza MrM94 (#24284) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD :C

széép

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24296) MrM94 válasza ViZion (#24292) üzenetére


MrM94
őstag

Hmm,nem hangzik rosszul
Ha eleg palinkat es bort tuszkolsz belem,negykezlab megvizsgalhatom a kertet :DDD
A kapat pedig meghagyom neked!

@Stratova:De ha van akkor elmegy ha kell ha nem kis semmisegekre.Ha nincs akkor nem megy el.Autora?Na az igen..Elobb jogositvanyra kene gyujteni...Autot kb majd akkor fogok latni ha a sajat penzemen a munkahelyen megkeresem magamnak a ravalot,s kb a jogositvannyal is ugyanigy.Addig nekem tokeletes a villamos, es a bicikli :DDD+,nem lenne mibol fenntartsam,meg az sem hogy mibol tankoljak bele.
Kirandulni?Azert annyi penzem eppen csak ossze fog jonni hogy kiranduljak ,de valszeg inkabb keves lesz kirandulashoz+ meg is kell elnem valamibol.,tehat minim az osszeg 20% at felre kell tegyem.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#24297) MrM94


MrM94
őstag

Hínnye b+ ez igen gephaz
[link]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#24298) Peaceliker válasza stratova (#24291) üzenetére


Peaceliker
őstag

Tudod, hogy van ez manapsag! Ha van penz, el kell verni, ha nincs, ott vannak a hitelek! ;]

Nagyon sok munkatarsam el hitelekbol, fiz elolefbol, elverik sok olyan dologra, ami nem fontos. Pedig par honapig sporolnanak es mar nem hitelbol kene …nem is ertem …

Ezt most senkinek nem kell magara vennie, ugy altalanossagban mondom...

"Oh my Goa'uld!"

(#24299) MrM94 válasza Peaceliker (#24298) üzenetére


MrM94
őstag

De en magamra veszem,verig vagyok sertve! :O

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#24300) MiklosSaS válasza MrM94 (#24299) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem kell vérig sértodj...neked még senki sem ad hitelt :D. esetleg majd jó pár év kemény munka után ha jól viselkedsz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.