Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Manitou válasza Rick4 (#1306) üzenetére


Manitou
addikt

Elvileg 185/65R14-et is írnak gyári méretnek. Nekem viszont 185/60R14 volt az elvileg gyári pótkerék a kocsiban, aminek tökéletes váltómérete a 195/50/R15.
No majd meglátjuk.

(#1352) Rick4 válasza tomcsi23 (#1349) üzenetére


Rick4
félisten

Itthon most csak a sajátomra való rain-x (rain-x latitude a neve) van, ez 24"-os, a képen a felső kettő az, de van még a lentebb látható Valeo ultimate is, meg a kép tetején látható pár átalakító, szóval majdnem mindenrte fel lehet rakni. A rain-x 7 ezres/ db, a valeo 6 ezres darabja, az aquapel háromezeröccá.. ócó... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1353) tomcsi23 válasza Rick4 (#1352) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát ez tényleg ócó. :DDD
Amúgy nem lenne vészes, főleg, ha 3-4 évet is ugyanúgy kibír. Ha ez a fos-bos majd az agyamra megy már a csíkozásával, lehet, beruházok. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1354) Rick4 válasza tomcsi23 (#1353) üzenetére


Rick4
félisten

Ha azt nézed, hogy nem szakad el a gumi, és a szétszakadt gumi alatti fémlemez se karcolássza majd össze a szélvédődet, meg pluszban nem kell félévente cserélni a lapátokat, mégiscsak ócó lesz... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1355) tomcsi23 válasza Rick4 (#1354) üzenetére


tomcsi23
veterán

Persze, bár olyat, hogy a gumi szétszakad, meg fémlemez összekarcol még életemben nem tapasztaltam. Ha már sokat csíkoz, csere. :B
Ez az aquapel mennyi ideig bírja fent, meg egy flakon hány kezelésre elég?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1356) Rick4 válasza tomcsi23 (#1355) üzenetére


Rick4
félisten

Azt mondják, több, mint 6 hónapig fent van. Tudok is olyat mondani, akinek jól szuperál még mindig 8-9 hónap után is. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1357) Ck.


Ck.
addikt

Szerintetek érdemes-e prémium benyát tankolni, megéri-e a 95-öshöz képest a 30-40 Ft literenkénti felárat? Ha már lúd, legyen kövér. :DDD (Carrera 100, Evo Neo, V-Power Racing, etc.)
Érezhető-e vmi plusz dinamika, egyenletesebb, csendesebb járás, stb.? Nagyon reklámozzák, ajánlgatják, én régebben próbáltam, de ha nem tudom hogy azt tankoltam bele, sztem nem tűnt volna fel.

(#1358) !Overdose!


!Overdose!
őstag

[link]

Csak én érzek ellentmondást?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1359) dízelracer válasza Ck. (#1357) üzenetére


dízelracer
senior tag

A válaszom egyértelműen nem. E85 a legjobb megoldás. Erősebb lesz a kocsid, olcsóbb is mint a benzin (Carrera 100-nál, EVO Neo-nál stb... meg pláne olcsóbb) és kevésbé káros a környezetre. Egyébként amióta elterjedt az E85 azóta még a még a C16 sem kell senkinek.

(#1360) tomcsi23 válasza Rick4 (#1356) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igen impozáns. Pesten mikor jársz? ;]

Ck.: ez függ a motortól is, hogy mire van "belőve". Sokáig jártam evoneo-val, majd omw100-zal, "mert megérdemli" alapon. Aztán elhúzott 350 fölé, ekkor váltottam. Mondom, kipróbálom az osan 98-asát. Hát vazze, jobb, mint a másik kettő. :Y Aztán, olyat is hallottam, ahol az osanossal rosszabb lett a motor, egy Lukoil 98-hoz képest. Gyorsan kipróbáltam ezt a lukoilosat is, nálam nem lett vele jobb. Jó, az enyém 98-ra van belőve gyárilag.
Azt azért tudni kell, hogy a benzin hazánkban olyan "fos", hogy a 98-as felel meg kb a 95-ös oktánúnak, a 95-ös meg valahol 91 körül járhat. A prémiumbenyás marketing meg inkább csak lehúzás szvsz.

dízelracer: osanosra lötyköljek rá pár lityi szeszt? :DDD

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1361) Szólista válasza !Overdose! (#1358) üzenetére


Szólista
senior tag

2 eset lehetséges:
1.szlovákiai magyar,aki hirdeti magyarságát
2.magyarországi magyar aki odaát vette az autóját és megspórolt több milliót.
Szerintem a 2. verzió a valós

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#1362) Ck. válasza dízelracer (#1359) üzenetére


Ck.
addikt

E85-öt nem merném egy V6 motornál megkockáztatni, túl kevés a naftáról a tapasztalat és túl sok a kétkedő, ill. negatív vélemény a tartós használatról.
Egyébként 100km-en 100% E85-tel ca. 600,- HUF-ot tudnék megspórolni, ez feles használatban pedig még kisebb megtakarítást jelentene...ha egyáltalán jelentene.

(#1363) Rick4 válasza Ck. (#1362) üzenetére


Rick4
félisten

Ismerek vagy 30 embert aki V6-ossal és E85-össel jár. A többségének városban plusz 25% túlfogyi benzinhez képest, országúton kb ugyanannyi mint benzinből. Semmi baj se lesz, ha amerikai kocsid van.. Ha nem, hát... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1364) Rick4 válasza tomcsi23 (#1360) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet holnap, lehet 3 hét múlva. Felétek a posta nem visz levelet? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1365) tomcsi23 válasza Rick4 (#1364) üzenetére


tomcsi23
veterán

Itt falun az csak számlát hoz. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1366) Ck. válasza Rick4 (#1363) üzenetére


Ck.
addikt

"Semmi baj se lesz, ha amerikai kocsid van.. Ha nem, hát... :U"
Még mindig a Mondeo-ról van szó, szerinted akkor nyugodtan bepróbálhatom? Kezdetnek milyen keverési arányt érdemes, 70:30 (benya-etanol), aztán ha minden oké, akkor mehet egy feles próba?

[ Szerkesztve ]

(#1367) Rick4 válasza Ck. (#1366) üzenetére


Rick4
félisten

Erre nem tudok okosat mondani. Sok ismerősöm racionális döntés eredményeképpen vett amerikai kocsit. azokkal nincs gond... De valós spórolásra szerintem ne számíts...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1368) fero02


fero02
veterán

Autó fórumtársak!

Milyen aksit érdemes most venni? Varta, Perion, Exide, Banner, Bosch? :U

(#1369) runner 125


runner 125
nagyúr

Szevasztok!

Erről hallott már valaki?

Ha minden igaz jön a házhoz egy 1.6i Vitara, ami 4 kerék alatt hajlamos a 12-13 literes figyasztásra is, valamennyire ezzel csak le tudnám csökkenteni..

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1370) zoo8800 válasza fero02 (#1368) üzenetére


zoo8800
veterán

Amelyik nem rohad 1 éve a polcon ;)

rip and tear, until it is done

(#1371) Rick4 válasza runner 125 (#1369) üzenetére


Rick4
félisten

Rakj bele autógázt, azzal VALÓBAN le fogod tudni csökkenteni a fogyasztást. Igaz, a tankolásra kiadott pénz lesz kevesebb, nem a tankolt liter, de gondolom nálad is ez a lényeg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1372) runner 125 válasza Rick4 (#1371) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aha, köszi.

..és annak mennyi a beszerelése?

Mert ez 23k, s azt írja fickó, h ha nem válik be, visszaveszi.

100.000-eket nem szeretnék költeni rá, mert addig kb. el lesz adva, mire az visszatérülne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1373) runner 125 válasza tomcsi23 (#1360) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tomcsi, remélem olvasod te is, lusta vagyok privátot dobni. :DDD

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1374) tomcsi23 válasza runner 125 (#1369) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szasz! :D

Autogáz téren nincs semmi tapasztalatom. Hacsak az nem számít, ami a kipuffból jön, mert az többnyire légnemű. :DDD
A fogyi - hát nálam is tud ennyi lenni, de az más kérdés. :B

ja, közben rájöttem, hogy ez nem a gázos. Fogalmam sincs, mi az alapja. De nekem
ne vegye el a benzint a géptől. :D
Akkor már inkább a gázosítás, ahogy Rick mondja.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1375) tomcsi23 válasza runner 125 (#1373) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hú, de fontos volt. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1376) barnam_


barnam_
nagyúr

Az őszinte, a trükkös és a káprázatos (Renault Fluence 1.6 – Skoda Octavia 1.2 TSI – Skoda Octavia 1.6 MPI)

Ennyi pénzért, ilyen felszereltséggel simán a Fluence kéne, még ha kicsit rondább is mint az Octavia.

(#1377) runner 125 válasza tomcsi23 (#1374) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mennymá'. :D
..vizsgauidősuck van, nem mint egyeseknek. ;] :P

Azt írják mindenhol, h nem okoz kárt az autóban, meg állítólag szabadalmaztatva is van a kütyü, szal' csak nem vmi hüleség.

500 ajróért odaadják a szomszédok" a Vitara-t. Vicces, mert többe lesz a honosítása, mint amennyiért vesszük. :D ...de még, így is nagyon jó vétel. :K

Kösz szépen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1378) Rick4 válasza runner 125 (#1372) üzenetére


Rick4
félisten

Ha központi injektoros, akkor kb 70-80 a gázcucc, ha hengerenkénti injektoros, akkor megvan kb 150 körül. Persze onnan a 10 literes benzinfogyasztás 3300Ft-ja helyett elég kifizetni a 11 literes gázfogyasztás 1800Ft-ját... Neked kell érezni, most már könnyebb a gázos kocsikat is eladni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1379) runner 125 válasza Rick4 (#1378) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aha, köszi.

Hát ez egy 92-es Suzuki Vitara 1.6i, gondolom központi. :D

..de akkor is 70-80k, íjj, nah ezen még agyalunk. :U

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1380) barnam_


barnam_
nagyúr

Megjött a Renault új luxusautója

Nem néz ki rosszul, de semmi extra. A VelSatis legalább egyedi volt...

(#1381) tomcsi23 válasza runner 125 (#1379) üzenetére


tomcsi23
veterán

A fogyasztás (költségként) nagyobb távolságon érdekes inkább. Ki kell számolni, mennyit mennél vele havi szinten. S az mennyi benzin, ill. gáz lenne.
Amúgy nem muszáj egyből átalakítani, idő közben is megteheted. ;)

Aggregátor: a rönó most eléggé rástartolt a dolgokra, árak terén is jó ajánlatai vannak. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1382) Dare2Live válasza runner 125 (#1379) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha nem egy évvel ~15.000kmel számolsz nem tudom mit agyalsz rajta. Vitara nem 998ccmes yaris.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1383) BlacKSouL válasza runner 125 (#1379) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Uhhh, atyaúristen. Valahogy a Suzukinál érdekesen tervezik vagy gyártják a motorokat.
Nemrég voltam Szerbiában, és egy partnercég dízel Grand Vitarájával mentünk Bpest-Belgrád távon. Szomorú volt nézni, hogy a pályán 130-140 körül fixen 10.5 fölött volt a pillanatnyi fogyasztás. Tehát dízel. Ok, értem én, Grand, meg terepjáró(hehe), meg összkeréken volt, bár ez utóbbit nem feltétlenül értettem miért, de nekem akkor is gáz kicsit. Semmit nem tudok a G.Vitaráról, de hogy egy 2006 körüli dízel autó ennyit egyen... Ja, és mindeközben irgalmatlanul hangos is volt.

Na mindegy, ez csak úgy mellékesen.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1384) Dare2Live válasza BlacKSouL (#1383) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ebbe mi csoda?

járkálok SUVokkal és 130-140 körül bizony esznek. 2.0 ceed 130-140között 6.5liter tucson 10.5. Eközben a tucson 130fölött hangos is baromi nagy a szélzaj. suv ilyen mi a csoda?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1385) zoo8800 válasza barnam_ (#1380) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem tetszik. Nem túl egyedi, de semmi bajom a formájával. Ha egy combos dízellel megáll 10 milla alatt, akár sikeres is lehet...

rip and tear, until it is done

(#1386) runner 125 válasza zoo8800 (#1385) üzenetére


runner 125
nagyúr

10 milla alatt?! Őszintén, annyiért ezt rönőt vennéd? ..én biztosan nem. :N

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1387) runner 125 válasza BlacKSouL (#1383) üzenetére


runner 125
nagyúr

..hát ez egy 92-es autó, 92-ben ez kb. király fogyasztás volt. :D

Mind1, olcsó volt. ..majd meglátjuk beválik-e.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1388) zoo8800 válasza runner 125 (#1386) üzenetére


zoo8800
veterán

Egy szóval se mondtam, hogy venném ;)

rip and tear, until it is done

(#1389) runner 125 válasza zoo8800 (#1388) üzenetére


runner 125
nagyúr

...ok, akkor, h sikeres lesz-e?!..

Egy totál konzervatív unalmas forma, biztosan nem kimagasló minőséggel. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1390) zoo8800 válasza runner 125 (#1389) üzenetére


zoo8800
veterán

A Superbet is viszik mint a cukrot :U az se túl szép forma, mégis sokaknak bejön...
Az újabb Dél-Koreai autók pedig nem olyan rosszak, sőt.
Ez kb. akkora, mint az 5ös Bömbi, ami egy jobb Passat áráért szvsz jó vétel :)

A C6-os Citroen a brilliáns formájával a f*sznak se kell.

rip and tear, until it is done

(#1391) barnam_ válasza zoo8800 (#1385) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem sincs bajom a formájával. Csak megjegyeztem hogy a VelSatis egyedibb volt, meg az nekem jobban is tetszett. Csak a kutyának sem kellett pont a formája miatt :D
Azért párszor rönóék már befürödtek a prémium autó gyártással, kíváncsi vagyok ez mennyire lesz sikeres.

(#1392) runner 125 válasza zoo8800 (#1390) üzenetére


runner 125
nagyúr

A SuperB egy teljesen jó ár/érték arányú autó. Családok nagy részénél úgy épült be a köztudatba, h "Passat, csak olcsóbban". :))

A C6-nak megvan a maga varázsa, akinek előtte is bálna Citroen-je volt, annak biztosan bejön.
..de pl. az új Passat formailag szvsz teljesen a topon van. Mennyivel szebb már, mint az a Rönő?!.. :U

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1393) zoo8800 válasza runner 125 (#1392) üzenetére


zoo8800
veterán

A SuperB ár/érték arányával semmi bajom nincs, csak az elb.szott lámpái nem tetszenek :D Ez nálam elcseszi az egész formát.
Ez meg nem túl egyedi, de valahogy mégis egyben van.

Sajnos nem fenyeget a veszély, hogy 10 milláért kellene autót vennem :DDD

rip and tear, until it is done

(#1395) !Overdose! válasza dízelracer (#1394) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem kímélte a technikát. Respect! :R Azt viszont nem értem, hogy miért használta ennyire a kerékvetőket, szemre néhány kanyarban így lassabbnak tűnt, minta elkerülte volna őket?!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1396) zoo8800 válasza !Overdose! (#1395) üzenetére


zoo8800
veterán

Az eredmény őt igazolja.
Na meg a japókat, hogy qvajó technikát gyártanak.

rip and tear, until it is done

(#1397) !Overdose! válasza zoo8800 (#1396) üzenetére


!Overdose!
őstag

Miért igazolná? Az, hogy jó időt ment nem jelenti azt, hogy más technikával nem lehetne jobbat. Nézd végig figyelmesen a videót, több kanyarban is el kell vegye a gázt, amint ráfut a kerékvetőre, pedig a kanyar szöge ezt nem indokolná. Tartom magam hozzá, hogy respect, de ennél az időnél egy pályaversenyző jobbat tudna menni ezzel az autóval.

A japó technikával egyetértek! :K

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1398) zoo8800 válasza !Overdose! (#1397) üzenetére


zoo8800
veterán

Tommi Mäkinen 4x rali világbajnok, ergo tud vezetni. Egy videó alapján akarod eldönteni, hogy jó kört ment-e vagy sem? :))
Még ha szemre hibának is tűnik, nem biztos hogy nem úgy volt a leggyorsabb.

rip and tear, until it is done

(#1399) !Overdose! válasza zoo8800 (#1398) üzenetére


!Overdose!
őstag

Köszönöm, de nagyjából ismerem Makinen pályafutását. Nem szeretném az érdemeit kisebbíteni, nyilván eszméletlenül tud vezetni, de ebben a körben voltak hibák. Ez szerintem nyilvánvaló, ha szerinted nem, akkor vagy nem nézted figyelmesen vagy nem láttál még gyors kört a Nordschleifén.

Amikor annyira ráteszi az ívkülső kerekeket a kerékvetőre, hogy túl is csúszik rajta a fűre és el kell vennie a gázt, az szerinted lehet, hogy így még gyorsabb. Ne már.

Fontos információ lenne, hogy hány kört ment vagy mehetett az autóval.

Mindegy még egyszer leírom, hogy respect ezért a körért Makinennek, de tud ő jobbat is.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1400) BlacKSouL válasza Dare2Live (#1384) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jaaa, hogy a Grand Vitara egy SUV?? Akkor már mindent értek. Akkor persze hogy sokat kell fogyasztania. ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.