Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) zsolt1129 válasza Speciali (#9400) üzenetére


zsolt1129
addikt

Jók ezek a parkside-ok. Teljesítménye milyen? Meg vagy vele elégedve?

(#9402) Speciali válasza zsolt1129 (#9401) üzenetére


Speciali
tag

csiszoláshoz elég. A filter hamar gallyra ment, vagyis eltömödik, es nem erdemes tisztogatni. Porzsákkal sokkal jobb a teljesitmenye is.
Nekem csiszoláshoz elég volt. Oda szoppantja a gépet. Jo hosszu gégecsöve van, kb kétszer olyan hosszu mint a Festoolnak, es kellemesen hajlékony. Kerekei is jol birták. Nem egy csucsgép annyi biztos, de ha kell valami olcso, akkor ebben az árban ezt merem ajánlani. A takarito feje az elég szar, mostanában már csak szobát porszivozok vele, de itt gondolom nem szoba takaritáshoz keresnek az emberek gépet. Vettem jo pár Aldis meg Lidl-es vackot, eddig ez, es a pillanatszoritok azok, amik beváltak. Tescoban vettem kapocsbelövöt, 2 perc után kukáztam, szo szerint. Neha belefut az ember übergagyi dolgokba. Ez nem az.

(#9403) #00809728 válasza Speciali (#9402) üzenetére


#00809728
törölt tag

ilyenem van

Ilyenem van csak a szívattyú részével kinlodom.Kárpit tísztitáshoz tőkéletes.

[ Szerkesztve ]

(#9404) Gergello válasza Speciali (#9400) üzenetére


Gergello
addikt

megnézném én azt a pár évet ;)

(#9405) Speciali válasza Gergello (#9404) üzenetére


Speciali
tag

3 ev gari van rá ugy tudom. Persze nem céges számlára vásárolva.Nekem egy hitachi háztartási porszivo volt évekig. Elöször a házartásban ment 15 évet, utána nálam nem tudom mennyit.Ebben sincs ami elromoljon pár ev alatt. Nem tudom, mennyit használnád naponta persze

(#9406) Mr Paris válasza Autoglym (#9256) üzenetére


Mr Paris
tag

Üdv mindenkinek!

Lehet ostoba kérdés, de ezek a tisztító gyurmák csak egyszer használatosak ugye?

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#9407) -cobra- válasza Mr Paris (#9406) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Ez attól függ mennyire koszolódik el. Általában többször is fel lehet használni őket.

(#9408) Autoglym válasza Mr Paris (#9406) üzenetére


Autoglym
tag

A 150g-os gyurmánkkal kb 10-15 autót biztos megcsinálok, de érdemes vigyázni rá és egy alapos mosás után én kátrányoldóval is átmegyek az alsó traktuson, hogy ne a gyurmával szedjem le a kátrány nagyját, mert bár az is leszedi, de jobb ha spórolunk a gyurmával a fémporra és egyebekre. Ha kiszedek valami durva szennyeződést vele, ami serceg a fényezésen, akkor kiszedem belőle körömmel.

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#9409) Mr Paris válasza Autoglym (#9408) üzenetére


Mr Paris
tag

na igen pont emiatt kérdeztem, mert hogy a benne lévő kosz karcol. Ez a kátrány oldó az mifán terem?
köszönöm

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#9410) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Szia Attila,
Nemtudtam elmenni a tuning show-ra , szombat felelt volna meg a 4 napból, de a végén elkellett vállalnom a szombati ügyeletet.
Legközelebb hol lesznek akciósan kapható autoglymes termékek?

(#9411) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Extra gloss protection Attila ez milyen ?
Lekonzerválja a lakkot?

(#9412) MunezXBK válasza Norbi696 (#9411) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Extra gloss protection Attila? :F

(#9413) Autoglym válasza Mr Paris (#9409) üzenetére


Autoglym
tag

Csak ha valami ordas nagy szutykot kap ki, akkor karcol és azt kell eltávolítani. Használat közben, többször újra kell formázni a gyurmát, hogy mindig friss felülettel dolgozz. Kátrányoldó ezen a fán terem :D

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#9414) Autoglym válasza Norbi696 (#9411) üzenetére


Autoglym
tag

Nem tudom, mikor lesz a következő megjelenésünk, mert most egy kicsit besokaltam. Ami többnyire fix, az az OT Expo, Tuning Show, Alfa City (Komárom), VW Depo Party (Bátonyterenye), BMW találkozó (Soltvadkert), OT Show (Syma). Többit majd még meglátjuk...

Az Extra Gloss egy úgynevezett sealant, ami szigetelést jelent. Lekonzerválja a lakkot, de végül is minden wax ezt teszi több kevesebb sikerrel. Az EGP egy félig szintetikus, félig carnauba wax, a tartóssága kb 4-5 hónap. Közvetlen, csak újszerű felületre ajánlom, ha használt, akkor elő kell kezelni a Super Resin Polish-al.

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#9415) MunezXBK válasza Autoglym (#9414) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Erre mondhatnál egy árat priviben. :))

(#9416) #00809728 válasza Autoglym (#9414) üzenetére


#00809728
törölt tag

Radiant Wax Polish
Paint Pro Refine
Paint Pro Renovator
Azt hiszem ezeket molyogattam ki magamnak....
Meg a flexről kéne egy kicsit beszélgetnűnk.

(#9417) Autoglym válasza #00809728 (#9416) üzenetére


Autoglym
tag

OK, lesz a kocsin. Holnap, vagy pénteken megyek Fehérvárra. Hívlak ha már tudom az időpontot.

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#9418) #00809728 válasza Autoglym (#9417) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szivacs is legyen nálad hátha veszek... :P

(#9419) atti1848 válasza Autoglym (#9417) üzenetére


atti1848
senior tag

Hali.

A héten vettem egy AutoGlym Interior Shampoo-t és kíváncsi vagyok,hogy most vagy max szombaton érdemes vele kitakarítani a tetőkárpitot egy Vito-n? Ki fog száradni vagy mikor csináljam?

Előre is köszönöm. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#9420) MunezXBK válasza atti1848 (#9419) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ilyen időben tuti nem fog kiszáradni és csak rosszabb lesz a helyzet.

(#9421) atti1848 válasza MunezXBK (#9420) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszöntem a választ. De kb.hány foknál kellene?Mert hétvégére 17°C-t mond.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#9422) MunezXBK válasza atti1848 (#9421) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Esővel. :D

Száraz időben, 17 fokban bármikor. De ha nem szárad ki, cefet büdös tud ám lenni.

Egyik spanom is így járt...mennyi idő?

Mondom 1 nap..az hülyeség, megvan 2 óra alatt. Akkor hajrá..másnap majdnem beokádott a kocsiba. :D

(#9423) atti1848 válasza MunezXBK (#9422) üzenetére


atti1848
senior tag

Thanks.Akkor várok, míg jó idő nem lesz.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#9424) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Szia Dodi

ezzel a lakkbenzinnel az egész kocsit lekenhetem, nem csak ahol szemmel látható a kátrány:
http://www.gyorlakk.hu/termekek/lakossagi/higitok/altalanos-lakkbenzines-higito-320/

Köszi:D

(#9425) #00809728 válasza Norbi696 (#9424) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nézd ha gondolod áttőrőlgetheted vele.Ne vidd túlzásba(csak finoman) és utána alaposan tőrőld is szárazra ha lehet fehér rongyal.
Elemenként haladj.
Ha jobbat akarsz akkor izopropil alkohol.
De láttam tegnap a festékboltban wűrth sprayt kátrányoldoban.

[ Szerkesztve ]

(#9426) Mr Paris válasza Autoglym (#9413) üzenetére


Mr Paris
tag

ok köszi.
Még egy kérdés, UDS-re éredemes/szabad rámenni másik wax-al? Van még egy kis sonax extreme 1-es aztán gondoltam elhasználom...
Persze gondolom érdemes várni míg az UDS "megköt"

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#9427) Autoglym válasza Mr Paris (#9426) üzenetére


Autoglym
tag

UDS-re elvileg nem kell már plusz wax, de mi is szoktunk felhordani még HD Wax-ot és semmi gond nem volt vele. A gyár ajánlása, hogy következő réteg előtt hagyjuk kötni az UDS-t 24 órát. Szerintem az UDS önmagában is többet tud mint a Sonax, úgy hogy nem sok értelme van rákenni, de egy elemen kipróbálhatod, aztán meglátod...

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#9428) Autoglym válasza atti1848 (#9419) üzenetére


Autoglym
tag

Nyugodtan megcsinálhatod, mert nem fogod vele eláztatni (és nem is kell!!!) a tetőkárpitot. Permetezd rá a kárpitra vékonyan és egy jó nedvszívó mikroszálas kendővel dörgöld át a felületet. Fontos, hogy tényleg jó minőségű legyen a mikroszálas. Ha jól csinálod, akkor éppen csak nyirkos lesz a tetőkárpit és még csak külön szárítást sem igényel majd. Nézd meg ITT, hogy nagyjából hogy kell csinálni (33. perctől)

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#9429) forest_ns


forest_ns
tag

Sikerült szereznem bőrfestéket. 900 Ft volt, tehát nem a legprofibb, de szerintem a célnak ez is megfelelt, főleg ha úgy nézzük a dolgot, ha igazán szép eredményt akar valaki, úgyis csak az újrabőrözés segíthet.
(Bocs a képminőségért!)

Elötte:

Utána:

(#9430) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Valóban szép lett.

(#9431) forest_ns válasza MunezXBK (#9430) üzenetére


forest_ns
tag

Ha nem felejtem el, pár hónap múlva tolok még egy képet, hogy lássuk mennyire tartós! :)

(#9432) atti1848 válasza Autoglym (#9428) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszönöm a segítséget :R :R .

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#9433) MunezXBK válasza forest_ns (#9431) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én sejtem, de várom a képeket. :D

(#9434) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Megjött a Makitám

Hogy csatlakoztatom a mosószeres tartályhoz a tömlőt?

[ Szerkesztve ]

(#9435) Mr Paris válasza Autoglym (#9427) üzenetére


Mr Paris
tag

köszi, hát sajna HD-ra most nincs keret, de majd egyszer beruházok :)

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#9436) #00809728 válasza Norbi696 (#9434) üzenetére


#00809728
törölt tag

Pisztoly azaz a lándzsa végére.
De én azt nem is használom.

Jó cucc.Én is ilyent vettem

(#9437) Charley76


Charley76
csendes tag

Hali!!

Dodi mester ajánlotad ezt a GLICERINT mint gumiápolonak.Vettem én is egy üvegcsével.Csak hogy kell eztet használni? Mivel higitsam rendes vizel vagy desztilált vizel? Mert sürü mint a méz.

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#9438) #00809728 válasza Charley76 (#9437) üzenetére


#00809728
törölt tag

akármelyik jó.Majd háztartási mosógató szivacs és adj neki.

(#9439) ginola válasza #00809728 (#9438) üzenetére


ginola
addikt

Én is csak ajánlani tudom, Aldiban vettem én is ilyet, bevált.

(#9440) Charley76 válasza #00809728 (#9438) üzenetére


Charley76
csendes tag

Hali!!!!

Köszi mester :R még csak annyit hogy kb.1deci glicerinhez mennyi vizet tegyek hogy jo kis anyag legyen belöle. :F

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#9441) #00809728 válasza Charley76 (#9440) üzenetére


#00809728
törölt tag

1:4 arány jó már

(#9442) #00809728


#00809728
törölt tag

(#9443) #00809728


#00809728
törölt tag

(#9444) renaultf1


renaultf1
csendes tag

Sziasztok!

Én kb 8 éve Turtle Wax termékeket használok most kipróbáltam ezt az Ice cuccot de annyira nem ájultam el tőle. A bőápoló meg a metallic paszta a fémdobozos nagyon király volt. Viszont az a bajom vele hogy mivel tele van szilikonnal is szerintem ezért nagyon hamar magára vonzza a port! Az autóm külföldi fórumában (Safrane) láttam már hogy népszerű ez Autoglym termékcsalád.
Azt szeretném tőletek kérdezni hogy ettől is meglepi a por az autót? Jó tudom ez most hülye kérdés de nekem pl a garázsban álló helyben is 1-2 nap alatt sokat magára vonzott. És tényleg több hónapig tart a védelme?

(#9445) MunezXBK válasza renaultf1 (#9444) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Teknőcösnél bármi jobb, de az Autoglymes cuccok tényleg annyira jók.

(#9446) agent_k válasza renaultf1 (#9444) üzenetére


agent_k
őstag

A szilikont csak oda kell használni, ahova való. Ezt keservesen tapasztaltam meg én is.

Az autoglymes cuccok tényleg jók. Van belőle profi cucc is, nem tudom azt halandó megveheti-e vagy csak műhely, meg vannak hétvégi "lemosom a kocsit és szépen kifényesítem" termékek is.

(#9447) renaultf1


renaultf1
csendes tag

Hát ha azt mondjátok hogy megéri akkor csak érdemes lehet! Mondjuk amit láttam itt is a HDC és HDWax nem túl olcsók. De már utóbbi időben azt veszem észre hogy a másik már igazából nem fényesít szerintem abból sok is van rajta. Mondjuk én garázsban tartom nem égetem a napon állandóan meg ilyenek. Szóval igyekszem óvni mert csak nem mindegy meddig tart!

(#9448) renaultf1


renaultf1
csendes tag

Metallic-ról ezt írják tehát tuti van benne szilikon:
A metál és gyöngyház bevonat a normál festékeknél fényesebb, ragyogóbb felületet ad. A Turtla Wax Metallic pasztát kifejezetten a metál és a gyöngyház lakkal bevont karosszériák ápolására, védelmére fejlesztatték ki. Egyedülálló összetételében tartalmaz olyan viaszokat, szilikont és fényvédő polimereket, amelyek a metál festésen hosszan tartó ellenálló védőréteget képeznek és védő hatást biztosítanak az időjárás és szennyezések káros következményeivel szemben.

Felvitele és letörlése egyszerű. Olyan finom karcmentes tisztító összetevőket tartalmaz, amelyek biztonságosan távolítják el a lakkfelületről a szennyeződéseket egyidejűleg sima karcolásmentes felületet hagyva.

Metál gépkocsik lakkozott felületeinek polírozó anyaga, mely a karcolásokat és a felületi piszkot távolítja el kíméletes úton.

Hát a karc eltávolítást azt rakjuk zárójelbe illetve másik gond a fehér folt amit hagy pláne ha hozzáér valami fekete műanyaghoz. Ezután idén kipróbáltam ezt az ICE WAX KIT terméket:
A szett - a viaszon kívül - egy Turtle Wax szivacsot tartalmaz a viasz felhordásához, illetve egy kiváló minőségű Turtle Wax mikroszálas kendőt, a fényesítéshez.

Szintetikus folyékony wax.
Rendkívüli, tükörfényű csillogás!
Nem hagy fehér maradvány-nyomokat, még a műanyag felületeken sem.
Igazi ragyogást kölcsönöz a műanyag és gumi felületeken is.

A legforradalmibb technológia, amit valaha is bevezettek az autóápolásban!
Több éves laboratóriumi kutatómunka eredményeképpen jött létre.
Ez a hihetetlen felfedezés a szintetikus polimereknek köszönhető, amelyek garantáltan biztosítják, hogy gyorsan és könnyen waxolhassa autóját, féynesebbé tegye, mint amilyen valaha is volt. Minden külső felületet - beleértve a gumi tömítéseket, műanyag elemeket, műanyag kilincseket és a fényszóróbúrákat is - ápol és ragyogóvá tesz, fehér maradványok nélkül. A hagyományos viaszok púdert és viaszt tartalmaznak, amelyek nehezen eltávolítható, fehér maradványokat hagynak a műanyag és a gumi felületeken.
Minden fényezésre alkalmas!
Közvetlen napsütésben, meleg felületen is nyugodtan használható, káros következmények nélkül!

Hát ettől nem ájultam el. Azután nézegettem a kinti fórumot és akkor mondom rákeresek erre a cuccra és így jutottam el hozzátok. Csak ahogy látom ti már ismeritek is az Autoglym-et így kérdem hogy akkor érdemes-e azt kipróbálni de akkor ezek szerint igen.

[ Szerkesztve ]

(#9449) #00809728 válasza renaultf1 (#9447) üzenetére


#00809728
törölt tag

cquartz

Mennyibe is került a turtle wax-od?

[ Szerkesztve ]

(#9450) Autoglym


Autoglym
tag

A lakossági "csak lemosom és csillog" termékek majdnem 100%-a ugyan az mint az ipari megfelelőjük. Csak abból nincs ipari, amikkel kárt is lehet okozni pl rossz higítás miatt. A neveik különböznek csak. Nem sorolom fel mindet de:
Super Resin Polish = Radiant Wax
Vinyl & Rubber Care = Super Sheen
Car Glass Polish = Glass Cleaner
Fast Glass= Window Clean
Rapid Detailer = Fast Shine & Lube

és még sorolhatnám.

A Turtle waxainál még a Super Resin Polish is többet tud (jócskán). A HD Wax pedig egész más ligában játszik!

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.