Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Draki


Draki
aktív tag

Szóval kéne vmi driver angol XP alá Audigy1-hez.
Felmentem a creative.com-ra leszedtem a legfrisebb drivert XP alá.

Eddig semmi gond. De mikor telepíteni akarom azt a sz@rt akkor ad egy hiba üzenetet, hogy ő bizony nem lát semmilyen Audigy-t a gépben. :(((

Van hozzá egy eredeti Cd-m erről föl is kúszik a driver csak, ha pl. install után bemászok A SMixerbe és elkezdek állítgatni dolgokat szétesik a rendszer... :( Egyébként ha nem állítgatok semmit csak pl. zenét hallgatok vagy játszok akkor műxik.

Eztán gondoltam, hogy kéne az új driver, de akkor meg abba a rohadt hiba üzenetbe ütköztem.

A gépben egyébkén a VIAKT400-as alaplapont vmi Realtek Integrált hangkütyü is van (ezt letiltottam).
Az Audigy előtt egy Live!-val simán ment...

Vki tudna segíteni? Mi lehet a gond?

(#2) Draki


Draki
aktív tag

Éjjel 3-kor az ember ötletei már fogyóban vannak... :)

(#3) Raymond válasza Draki (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Uninstall minden Audigy cuccot. A CD-n van egy ctzapxx.exe nevu progi, amivel teljesen kiirtod a meghajtokat a rendszerbol. A restart utan hasznald a weboldalon levoket egy uj install-hoz. Mikor aztan felrakod a programokat is a CD-rol, Custom install-t hasznalj, hogy ki tudd kapcslni a Windows Drivers telepiteset...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) Draki válasza Raymond (#3) üzenetére


Draki
aktív tag

Ahhhhh. Sikerült végre. :)) :)

(#5) Draki


Draki
aktív tag

Még egy kérdésem maradt... Sajnos :(((

Létezik ez? Azóta nem talált ki valamit Creative bácsi?
Most a device managerben ott díszeleg a sárga ''!''... Ötlet?

(#6) Alvin_ti4200 válasza Draki (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nemtom neked hogy fordultak elő ilyen problémák, de nekem a netről leszedett legfrissebb driverrel gond nélkül műxik az A1-em, FireWire portot látja az XP, fel is lehet telepíteni:U

(#7) Draki válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Draki
aktív tag

Fogalmam sincs, de ez van... :)

Egyébként az a gyanúm, hogy az eredeti cd-n lévő XP driver erősen ''béta'' állapotban leledzett, mikor kiadták... :( Én meg naivan feltelepítettem és azóta folyamatosan szívok.
Egy XP reinstall amúgy is esedékes lassan... :O



[Szerkesztve]

(#8) TexT-BoY válasza Draki (#7) üzenetére


TexT-BoY
addikt

gyorsan kipotoltad az árát az Adugyinak:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#9) Raymond válasza Draki (#7) üzenetére


Raymond
félisten

A firewire meghajto az XP-ben van, az Audigy-hez nem adnak. Amikor a Windows megtalalja a port-ot, automatikusan telepiti a sajat meghajoit. Ha ezt nem megy valami vegett, az oka altalaban ott van az Eszkozkezeloben ha kinyitod a firewire tulajdonsagait.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) Draki


Draki
aktív tag

Ezt látni az eszközkezelőben:

IEEE 1394 Bus Host Controller:
OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller

Network adapters:
1394 Net Adapter (itt a sárga ''!'')

részletekre katt: ''This device cannot start. ( Code 10)''

:) )





(#11) Raymond válasza Draki (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Ez azt jelenti, hogy a Firewire controller es meghajtoi rendesen vannak telepitve. De mivel az XP tud ''Firewire-halozatot'' letrehozni ha van ket geped (vagy X geped lancban) azzal osszekotve, ezert mint Network Adapter-t is be akarja jegyezi. Na ez nem megy neki. Van valami mas FW kartya vagy mukodo halozatikartya a gepben ? Probald meg azt deaktivalni es adj neki egy reboot-ot hogy mit csinal :-)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Draki válasza Raymond (#11) üzenetére


Draki
aktív tag

OK. :)
De az a baj, hogy nincs más. :) ) nem fogok Firewire-hálózatban járatni... :)




[Szerkesztve]

(#13) Raymond válasza Draki (#12) üzenetére


Raymond
félisten

Ha csak a Network Adapter jelez hibat akkor mas eszkoznek (pl. kamera, HDD, Mp3 lejatszo stb.) mukodnie kell. Ha valami eszembe jut meg az adapterrol akkor update-elem a topic-ot... :-)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) Draki válasza Raymond (#13) üzenetére


Draki
aktív tag

Thx.
Én is update-elem, ha véletlenül jutnék vmire.
Bár az igazat megvallva már így is boldog vagyok, mert a hangkari már pöpecül megy. :))
Épp most szórakozom pár effektel... Kicsit kipofoztam Szábbész Mánszter egyik remekművét... :)) Már ha ez jelent vmit. :)

és mégegyszer thx

(#15) Raymond válasza Draki (#14) üzenetére


Raymond
félisten

Bootj fel Safe Mode-ban es torolj minden network adapter-t az eszkozkezelobol, utana hagyd ujra felismerni Normal Mode-ban...

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) Draki válasza Raymond (#15) üzenetére


Draki
aktív tag

OK.
De szerintem egyelőre hagyom a fenébe a dolgot.
Majd ha lesz hozzá kedvem meg energiám, akkor neki fogok és rendetvágok abban a köcsög eszközkezelőben! :)
Most csak üldögélni akarok és gyönyörködöm Szabi ''Male to Female''-esített fürdőszobai műalkotásaiban! :)




[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.