Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) ALFA válasza darvinya (#383) üzenetére


ALFA
senior tag

Lementettem három dobütés hangképét. Elvileg ugyan az, egyetlen dobütés, a hangalakjuk és a hangzásuk viszont nagyon is eltérő.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20161213v00k17s80.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20161213v00kpa3zs.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20161213v00knsycn.jpeg

Ennek okai érdekelnek.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#402) BonFire válasza ALFA (#401) üzenetére


BonFire
veterán

Legközelebb használd a [KÉP] gombot vagy a [LINK] gombot!

Ez három különböző ütés. Miből gondolod, hogy ugyanaz? Esetleg nem önmagában szól, hanem megszólal rajta más is. Honnan vetted őket és miért kellene, hogy ugyanazok legyenek?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#403) ALFA válasza BonFire (#402) üzenetére


ALFA
senior tag

Különböző dalokból, ahol egy rövid időre csak egy-egy dobütés tisztán hallható.
Persze, tudom, sokféle dob van, meg az ütő is más, de a hangalakok nagyon eltérőek, ezért izgat a dolog. ;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#404) BonFire válasza ALFA (#403) üzenetére


BonFire
veterán

Miből gondolod, hogy ugyanaz a dob? Vagy honnan lehet ezt tudni? Jó lenne hallani is, amiről beszélsz. Ha tudod, linkeld be a számokat, vagy oszd meg valahogy.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#405) ALFA


ALFA
senior tag

Ki mondta? :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#406) kerekati


kerekati
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni?
Kérdezni szeretném -mert nem találtam rá megoldást- Audacity-ben betöltve két hang részlet látható. Mindkettő szinkronhang, de eltérő hosszúságúak.
Felül sztereo, ami megfelelő hosszúságú és pontos, Alul 5.1 sávos. Az alsó 5.1-es hangot lehet nyújtani olyan hosszúra, hogy megegyezzen a felső sztereó hang hosszával?
Mindkettő ac3.

Egy 9 perces részletben 22.7 másodperc eltérés van.

Lehetséges ez a programmal?
Ha igen, hogyan?
Thx!

[ Szerkesztve ]

••• Van az a pénz amiért bármit, de van amit semmi pénzért... •••

(#407) darvinya válasza kerekati (#406) üzenetére


darvinya
titán

Ahogy nézem, 5.1 hang már később is kezdődik, mint 2.0 hang.
Kijelölve tudod fog és vidd-el mozgatni, nyújtani (i)Hatások (/i) menüben van rá almenü.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#408) BonFire válasza kerekati (#406) üzenetére


BonFire
veterán

A szinkront nagyon nehéz helyre hozni. Ahány kiadvány, annyiféle időzítés. Az első, ahogy már említették, hogy nem mindegy, hol kezdődik. Elég egy új filmstúdió logó az új kiadványra, és borul az egész.

Másrészt a 23.978 FPS-sel készült mozifilmeket videóra konvertálva egyszer 24, másszor 25 FPS-sel kódolnak, nő a sebesség, a játékidő csökken. Ha a két zenét egymásra rakod, hallható is, hogy az egyik hamis, azaz nincs hangnemben.

Plusz vannak filmek, amelyek között fade to black szünetek vannak. Ezek régről a reklámok helyét voltak hivatottak jelölni. Ezeket a fekete szüneteket random változtatják. Van, hogy belevágnak, hogy rövidebb legyen és nyerjenek 1-1 másodpercet. Tehát ha úgy kezded a projektet, hogy összeilleszted a hangfájlok elejét, majd a végét nyújtással próbálod helyretenni, legtöbbször a szinkron a filmen belül ide-oda fog csúszkálni, és leginkább sehol sem fog illeszkedni.

Én sok filmnek csináltam már szinkronmunkát, de más módszerrel. Gyakorlatilag a hangsávot apró darabokra kell szeletelni, és ide-oda tologatni. És nem a szájhoz szinkronizálni, mert az mindig pontatlan, hanem hangeffekthez. Csapódó ajtóhoz, kopogó cipőhöz, törő ablakhoz, lövéshez, robbanáshoz stb. Készülj fel rá, hogy piszok aprólékos meló, amiben nincs sok köszönet.

Egy jó tanács: kapcsold be a Sync-lockot a sávokon, ha dolgozol, és akkor elég csak egyet babrálni, a többi vele szinkronban fog mozogni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#409) darvinya válasza BonFire (#408) üzenetére


darvinya
titán

Készülj fel rá, hogy piszok aprólékos meló, amiben nincs sok köszönet.

Ez nagyon is igaz.
Én is lettem már ilyenekről, mert csak hajamat téptem, mikor kiderült 2 hang anyag, valójában több hang változatból van összegyúrva.

Más

ID tag milyen karakter készletet kell alkalmazni, hogy magyar ékezetek helyesen jelenítödjön meg?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#410) Lenry válasza darvinya (#409) üzenetére


Lenry
félisten

UTF-8-cal nem hiszem, hogy nagyon mellélősz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#411) darvinya válasza Lenry (#410) üzenetére


darvinya
titán

UTF 16 van most, de annál egyes lejátszó krikszkraksz van é,ó,ő,ú,ű betűk helyett.
Telom gyári zene lejátszója képtelen rendesen megjeleníteni, ezért felraktam Sony-t.
De ez is így jelenítette meg, viszont tudtam korrigálni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#412) kerekati válasza darvinya (#407) üzenetére


kerekati
csendes tag

Hálás köszönet, esküszöm nem találtam...

Az ide-oda tologatás az időben az meg van, hogy később kezdődik azt már én raktam oda, lehet az az elején is, az sima ügy.
Sikerült a "hatás" - "tempo/hangmagasság állítás..." füllel, ott lehet mm:ss:msec időtartamot állítani hosszra, ezt kerestem, nem is értem miért nem találtam meg. :F

BonFire

Igen, gondolom és tudom. Szerencsére úgy néz ki sikerült megfelelő szinkront szerezni.
Lényegében egy magyar 2.0 szinkront cserélnék magyar 5.1-re.
A két hanganyag egyezik, de ha már van hozzá 5.1, gondoltam elkísérletezgetek.

Sikerült megnyújtanom, és tökéletesen együtt szólnak az első 9 perc részletek!
Megpróbálom az egész anyaggal...

Még egyszer köszönöm Nektek!

••• Van az a pénz amiért bármit, de van amit semmi pénzért... •••

(#413) ALFA válasza ALFA (#400) üzenetére


ALFA
senior tag

Bonfire
Erre nincs kedved vagy más a gond? ;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#414) BonFire válasza ALFA (#413) üzenetére


BonFire
veterán

Az előbbit nem ismerem. De a Paulstretch elérhető Audacity-ban is. Ott van az effektek között. Próbáld ki, nagyon szépen nyújtja a hangot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#415) ALFA válasza BonFire (#414) üzenetére


ALFA
senior tag

Köszönöm, majd kipróbálom, mert izgat. :K
Eddig úgy tudtam, a hang az, aminek a sebességét nem lehet büntetlenül módosítani, mert a hang torzul, a hangmagasság vagy hangszín azonnal mélyül vagy emelkedik.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#416) BonFire válasza ALFA (#415) üzenetére


BonFire
veterán

Ezek a mondern algoritmusok gyakorlatilag azt csinálják, hogy felszeletelik a hangot. Minél apróbb részekre szeli, annál jobb lesz a végeredmény. Aztán átfedéssel egymásra illesztik a hangmintákat, így lehet nyújtani hangmagasság változtatása nélkül. Azonban bármilyen sok részre szeli is, nyújtáskor, vagy hangmagasság emelésekor mindig ott lesznek a hallható "lyukak", miáltal az egész nagyon műanyag színezetet kap.

Jobb eredményt érhetünk el, ha mélyítjük, illetve gyorsítjuk a hangot, mert akkor időarányosan csak el kell hajigálni bizonyos részleteket belőle. Azonban itt is vannak bajok, mert itt meg a tranziensek tudnak eltűnni, ami például doboknál vagy bármilyen ütőhangszerneknél kifejezett hátrány.

Szóval igazad volt: nem lehet büntetlenül módosítani. Átalakítani jobb-rosszabb hatásfokkal lehet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#418) darvinya


darvinya
titán

BonFire

Hogy oldod meg 5 sávos film hangnál beazonosítást?
Mert betöltve nem adja meg helyét, csak Mono sávok lesznek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#419) BonFire válasza darvinya (#418) üzenetére


BonFire
veterán

Általában egy jól bevált sémát követnek. A bal mindig előbb van, mint a jobb, és a front mindig előbb van, mint a rear. A sorrend tehát a következő

Front bal
Front jobb
Center
Sub
Rear bal
Rear jobb

Néhány esetben ez változhat, de a centert nem kevered össze a subbal, csak bele kell hallgatni. A hátsót a mellsővel szintén nem, mert általában csak hangeffekteket és zenét tartalmaz. Meg visszhangokat, akusztikus térszimulációt. Egyedül ami összekeverhető, azok az oldalak: jobb vagy bal. Ezek mindig abban a sorrendben vannak, ahogy írtam. Az első mindig a bal, a második a jobb.

LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#420) darvinya válasza BonFire (#419) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm.
Szinkron hangot kellene erősíteni, mert nagyon halk.
De lehet összevissza van keverve, emiatt rossz oldalon szól.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#421) Creepy


Creepy
tag

Üdv!

Egy hanggal van problémám! A videókamerám, egy ilyen sípolós hangot ad ki, a videó kezdetétől a videó végéig. Az én hangomat nem nyomja el a videókban, de nagyon idegesítő tud lenni! Megszeretném kérdezni, hogy ezt a hangot el lehet távolítani audacityben valamilyen effekttel? Ha igen, akkor hogyan és milyen effekttel? Vagy lehet hogy a kamerámban kell állítgassak? :F

A válaszokat megköszönöm!

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#422) BonFire válasza Creepy (#421) üzenetére


BonFire
veterán

EQ-val vágd ki belőle a sípolós frekvenciát. De jobb lenne, ha a hangot tömörítetlenül feltöltenéd valahová, hogy meg lehessen vizsgálni, érdemes-e vele foglalkozni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#423) Creepy válasza BonFire (#422) üzenetére


Creepy
tag

Hogy tudnék egy hangfájlt feltölteni ide, hogy meglehessen hallgatni?

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#424) darvinya válasza Creepy (#423) üzenetére


darvinya
titán

Ide nem tudsz, hanem felhő tároló(pl: 4Shared) link-jét adod meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#425) Creepy válasza darvinya (#424) üzenetére


Creepy
tag

Értem, akkor neki futok. Köszi a választ.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#426) Creepy válasza BonFire (#422) üzenetére


Creepy
tag

Itt van egy teszthang, amit a kamerám vesz fel. IIyen ciripelős, sípolós hangot!
[link]

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#427) BonFire válasza Creepy (#426) üzenetére


BonFire
veterán

Hej... haj...

Megosztható linket csinálj! :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#428) Creepy válasza BonFire (#427) üzenetére


Creepy
tag

Remélem így má' jó lesz! :B

[link]

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#429) BonFire válasza Creepy (#428) üzenetére


BonFire
veterán

Most már jó. Csak az a kérdés, ez a zaj mekkora arányban viszonyul a felvett hanghoz. Több probléma van vele ugyanis. Az első a DC offset. Normalizálással ezt a nullponttól való fáziseltolódást érdemes először korrigálni.

Küldjél egy olyan hangfájlt, aminek az elején van néhány másodperc csend, aztán hasznos hanggal folytatódik. Hogy meg lehessen állapítani, kiszűrhető-e. De valószínűleg nem lesz szerencséd vele. A kamera elektronikája ilyen szar. Javasolt külső mikrofon és hangfelvevő használata. Egy telefon és egy testre szabható hangrögzítő app is megteszi, mondjuk ez: Splend Apps Hangrögzítő

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#430) Creepy válasza BonFire (#429) üzenetére


Creepy
tag

Egyébként sejtettem hogy a kamerával van baj. De most akarok beruházni egy diktafonra. Addig megteszi ez az android app is. Akkor megcsinálom ezt a hangot is, amit javasoltál.
Mindenesetre köszi a segítséget.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#431) BonFire válasza Creepy (#430) üzenetére


BonFire
veterán

Ez kifejezetten az a digitális "cicergés", ami abból fakad, hogy a hangchip egybe van építve a fő áramköri elemekkel (alaplap), és összeszedi a zajt. Számítógépek belső hangkártyáján is hallható ez a jellegzetes hang. Sajnos, mivel az egész spektrumot lefedi, zajszűréssel csak rossz hatásfokkal eliminálható, mert a hasznos hangot is elveszíted.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#432) Creepy válasza BonFire (#431) üzenetére


Creepy
tag

Értem. Köszönöm a sok információt és a segítséget. Legalább most már ezeket is tudom.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#433) BonFire válasza Creepy (#432) üzenetére


BonFire
veterán

Egy háttérzaj szűrést elvégezhetsz különböző paraméterezésekkel, és meglátod, mennyi marad a hangból. Ha úgy hallod, hogy a beszédhang rondán szörcsög, akkor kiestek belőle a hasznos hangok is, továbbiakban a hang nem használható. Maximum dokumentáció kedvéért megengedett a silányabb kép- és hangminőség, de minőségi munkára nem ajánlott.

Én zajszűrésnél is igyekszem ezen keretek között maradni. Ha ennél durvábban kell szűrni, a hang használhatatlan.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#434) Creepy válasza BonFire (#433) üzenetére


Creepy
tag

Úgy is van ahogy írtad. :O De ezt ugyan úgy kipróbáltam Sony Vegasban. :DDD Hadne mondjam milyen hangot sikerűlt létrehoznom belőle, rosszabb mint az eredeti. A silányabb minőség nekem nem jön be! Úgy hogy azt el is felejthetem.

[ Szerkesztve ]

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#435) BonFire válasza Creepy (#434) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor pedig marad az opció, hogy úgy vesszük fel a hangot, hogy ne legyen benne zaj.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#436) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

Amikor telepítettem az audacity-t, a végén volt két checkbox ami be volt pipálva. Talán valami pluginek. Nos az a helyzet, hogy én a telepítés közben éppen zenét hallgattam és tisztán hallottam, hogy HALKABB LETT :O A hangerő nem lett elállítva meg semmi. Direkt ellenőriztem. Mégis így maradt, nem tudok vele mit csinálni. Mi a teendő ilyenkor?

adms.hu | UI Designer

(#437) BonFire válasza fuze (#436) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjuk ha nem tudod, hogy mit pipáltál ki, esély sincs rá, hogy kiderítsük. Hacsak le nem szeded teljesen, és újra nem telepíted a programot. Akkor kiderül, mi volt az.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#438) fuze válasza BonFire (#437) üzenetére


fuze
őstag

Megtettem, utána már nem jött elő a dolog.

adms.hu | UI Designer

(#439) BonFire válasza fuze (#438) üzenetére


BonFire
veterán

Mint írtam: teljes uninstall szükséges. Ehhez a Windows beépített telepítője kevés. Ajánlom a Revo Uninstallert, és abban is az alapos takarítást. Minden a programmal kapcsolatos bejegyzés törlése.

Rendszer újraindítása.

Registry-ből a bent marad bejegyzések eltávolítása.

Rendszer újraindítása.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#440) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv !

Egy olyan problémába ütköztem, amiben sajnos - hiába túrtam a netet -nem jutottam előre.

Nevezetesen, azt szeretném, hogy az Audacity egy lejátszási listát játsszon le.

Ugye *.pls formátumot nem ismeri, helyette van neki egy *.lof kiterjesztésű (txt) fájl a wiki szerint. [link]

Biztos én vagyok a béna, de ez alapján nekem nem sikerült.

Igaz, Ubuntun fut az Audacity-m, de nem hinném hogy ez a probléma.

Azt szeretném, kérni, hogyha valakinek lenne egy konkrét működő *.lof kiterjesztésű fájlja, azt másolja már be ide, hogy ez alapján én is megcsinálhassam a magam lejátszási listáját.

Köszönöm.
.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#441) darvinya válasza alphamooncam (#440) üzenetére


darvinya
titán

Na, de szerkesztőbe miért akarsz lejátszási listával lejátszani?
Arra vannak lejátszók.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#442) alphamooncam válasza darvinya (#441) üzenetére


alphamooncam
őstag

Már vártam ezt a kérdést. Sajnos nincs olyan lejátszó, ami elérné azt a minőséget, amit az Auda ity tud.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#443) alphamooncam válasza alphamooncam (#442) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ehhez még hozzátartozik, hogy nincs veszteségesen tömörített zeném, a legtöbb wav, meg egy-két flac.

Egyszóval nagyon kényes vagyok a minőségre, ezért kellene.

Egyértelműen jobb minőségű az Audacity lejátszási képessége, mint pl. az Audacius - nem tudom miért..., mondom ezt annak ellenére, hogy nem egy audiofil a lánc. HP. laptop, FiioE10K, Superlux HD668B.

A lejátszók kinézete meg nem érdekel, még abba is beletörődnék, ha zenéhez jutás bonyolultabb lenne, de az úgy szóljon ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#444) darvinya válasza alphamooncam (#443) üzenetére


darvinya
titán

iTunes, VLC

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#445) alphamooncam válasza darvinya (#444) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm, hogy foglalkoztál velem, de lehet félreértettél.:(

VLC, kb. még annyira sem alkalmas zenehallgatásra, mint az eddig használt Audacious, az iTunes stabil verzióját, meg ahogy olvasom nem lehet telepíteni csak virtualboxban Ubuntura, ami meg nyilvánvalóan növelné latency-t, ergo foglalkozni sem érdemes vele, mondom ezt annak ellenére, hogy utóbbi alkalmazást nem ismerem.

Egyenlőre maradnék, az eredeti elképzelésemnél, az Audacitynél, amit évek óta használok - igaz csak alkalmanként.

Csak annyit kértem, hogy - már amennyiben lehetséges - lássak egy a készítése helyén működő *.lof kiterjesztésű fájlt. ( A többit már remélem egyedül tudom intézni. )

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#446) darvinya válasza alphamooncam (#445) üzenetére


darvinya
titán

Mivel szerkesztő, emiatt nem egy app-ba nyitná meg.
Érthetőbben: minden z.számot külön ablakba nyitna meg.

Kodi, KM Player

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#447) alphamooncam válasza darvinya (#446) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ezek szerint nem kapok mintát, köszi.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#448) TomPack válasza alphamooncam (#443) üzenetére


TomPack
őstag

A Foobar2000-el például mi a problémád?

(#449) alphamooncam válasza TomPack (#448) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ubuntu alatt csak vine alatt lehet installálni. Megpróbálom így, majd meglátjuk.

Foobart is használom egyébként az asztali gépemen, ott az a fő lejátszó, aztán meg egy harmadik gépen meg Daphile van, és az is jó.

Audacityt azért akartam, mert hordozható sztg-men, laptopon meg Ubuntu van, és hát nem találtam olyan lejátszót eddig, ami csak meg is közelíteni annak a minőségét.

Talán teszek egy próbát, más lejátszókkal is...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#450) darvinya válasza alphamooncam (#447) üzenetére


darvinya
titán

Nincs neki ilyen, mivel szerkesztő.
Saját maga tud „job” listát létrehozni, de az programba kell leprogramozni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.