Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub

Hozzászólások

(#301) tupacamaru válasza Jesu (#299) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én a CF-IDE dolgot kihagynám a helyedben ha úgy is lesz benne vinyó. És egy kis helyet is spórolnál vele. :B ;) Én találtam adapter nélkül DC\DC tápot, venni kéne egyet mert adapterem az van és a 60 Watt is elég.[link] Bár lehet hogy jobban megéri kompletten megvenni. :B Ilyet nem tud valaki olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#302) duffbeer


duffbeer
őstag

Egy kis teljesítmény és fogyasztás adat:

Rendszer: WinXP SP3, Everest 4.5, Kingmax 1GB DDR2 800 (4-4-4-12), Samsung 2,5"HDD, PicoPSU90.
A fogyasztást a PicoPSU előtt mértem, tehát az értékek magasabbak mint a lap tényleges fogyasztása. Aki akarja számolja ki.:) Ha minden igaz a Pico hatásfoka 96%+

Tápon, de kikapcsolva: 1,2W
Boot (max): 25,7W
Felállt rendszer, vírusirtó stb. kikapcsolva (max): 22W
Everest sebességtesztek közben (max): 27,6W
Minden használt progi fut (FTP szerver, Torrent, Tűzfal, Vírusirtó stb.) (max): 22,8 W

Memória olvasás: 3567 MB/s
Memória írás: 2837 MB/s
Memória másolás: 1028 MB/s
Memória késleltetés: 123.2 ns
CPU Queen: 3514
CPU PhotoWorxx: 2082
CPU ZLib: 8412 KB/s
CPU AES: 1836
FPU Julia: 531
FPU Mandel: 128
FPU SinJulia: 285

(#303) tupacamaru válasza duffbeer (#302) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szép fogyasztási értékek. A mostani letöltő gépem a dupláját eszi meg. :( Lassan ideje váltani, no nem a takarékosság miatt csak. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#304) jenei92 válasza Jesu (#299) üzenetére


jenei92
senior tag

Még infot a lapról és képeket is! :C
Én is akarok egyet venni majd ha lejebb kúszi kaz ára...
Amugy menyiért vetted?találtál 533mas 2gbos ramot? :Y

(#305) g@bo


g@bo
nagyúr

Intel D945GCLF2 ( atom 330 dualcore ) ~75 eur.

(#306) Jesu válasza tupacamaru (#301) üzenetére


Jesu
csendes tag

A CF-system kell. A gép 7/24-ben megy majd, de a winyóra napi pár órára van csak szükség, pl. ha megy letöltés, vagy rögzít a vmelik TV kártya. Így a fennmaradó időben le lehet kapcsolni a winyót/winyókat, a rendszer meg vígan elmegy a CF-ről a legtöbb funkcióval együtt.

(#307) duffbeer válasza jenei92 (#304) üzenetére


duffbeer
őstag

Egy másik topicban válaszoltam neked és ott is vettem.

(#308) Jesu válasza jenei92 (#304) üzenetére


Jesu
csendes tag

Holnap csinálok képeket, most bent van az irodában. 3,5-es bordázott winyóval, táppal együtt be tudtam részben pakolni a saját dobozába. Akár jó is lenne "háznak" is, de sajnos 1 irányba rövidebb, így csak a picit nagyobb doboz fedélben fér el jól (meg el is csesztem a kivágást sajnos, nem figyeltem). Kiindulási méretnek jó. Külső táppal röhögve efér benne, és még jól is nézne ki.

800-as ramot vettem, árban már nemigen van különbség. Azt mondták nem lehet gond. Átvertek? Nem értek ezekhez az új gépekhez. Eddig Dual Slot1 Celeronnal nyomtam. :DD
17E Br., ha jól emlékszem.

(#309) Jesu válasza g@bo (#305) üzenetére


Jesu
csendes tag

Még mindig nagy hiányérzetem van, hogy csak sima D-sub van rajta. Chipset váltást szerintem ki kell várni. Kíváncsian várom a teszteket, mit tud sebességben.

(#310) jenei92 válasza duffbeer (#307) üzenetére


jenei92
senior tag

:D ?

(#311) nLali


nLali
senior tag

Ácsi, lemaradtam :DDD Mi ez a dualcore-s lap? lehet már kapni?

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#312) duffbeer válasza Jesu (#309) üzenetére


duffbeer
őstag

Hát csak nem... Itt keményen ott figyel az S-video!
Ja és itt látható a hivatalos szöveg. (PDF) Ezek szerint szeptemberre jön.

[ Szerkesztve ]

(#313) duffbeer válasza g@bo (#305) üzenetére


duffbeer
őstag

Bakker... alig egy hete van meg ez a lap. Most megint vehetek újat.:D

(#314) jenei92 válasza duffbeer (#313) üzenetére


jenei92
senior tag

Én akkor lehet megvárom ezt a dual-coreos lapot! ;] :P

(#315) duffbeer


duffbeer
őstag

Most nézem:
Gigabit LAN
5.1 Hang
8db USB
SATA2
és S-video

Ez azért elég komoly!! Kíváncsi leszek mi az ára! (Ha megáll 15 körül...)

[ Szerkesztve ]

(#316) Mercutio_ válasza Billu (#277) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van olyan, csak kérdés, hogy behozza-e valaki :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#317) duffbeer válasza Mercutio_ (#316) üzenetére


duffbeer
őstag

Keresd meg őket! Hátha tudnak segíteni.:)

(#318) DarkByte válasza g@bo (#305) üzenetére


DarkByte
addikt

Kíváncsi leszek a teljesítményére, remélem hamarosan lesz valami review, vagy más rá tudja rakni a mancsait. Vajon elvinne-e egy H.264@L4.1 1080p -t ? :) Kár hogy egy DVI porttal nem tudták még megfejelni, na de ne legyek telhetetlen, egyébként is nagyobb hasznát venném jelenleg az S-Video -nak. Ezen most akkor ugyanaz a chipset van mint az egymagos verzión? Mod: hülye kérdés; a modell számból egyértelmű :B

[ Szerkesztve ]

(#319) duffbeer válasza DarkByte (#318) üzenetére


duffbeer
őstag

Szerintem ugyanúgy gondban lesz az 1080-al, mint az "öccse" most a 720-al. 720p-s videót elvisz szépen ez a lap, de néha be-be akad, pedig a proci nem 100%-on megy. Ha a kétmagos gond nélkül viszi a 720-at, akkor lecserélem a HTPCmet. Úgysem tud többet a TVm. Másrészt kb 3,5 méterről nézem, ott úgysem látnék különbséget egy fullHDs TV és ez között.:)
Másrészt mire kell neked DVI?

(#320) Billu válasza Mercutio_ (#316) üzenetére


Billu
aktív tag

A "jó áron" volt a hangsúly.

duffbeer(#317) Sajnos nagyker.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#321) DarkByte válasza duffbeer (#319) üzenetére


DarkByte
addikt

Az 1080p -vel megalomániám van. :D (teljesen jogos hogy a 720p is már bőven okés egyenlőre, bár ha egyszer eljutok oda hogy lecserélem a monitoromat Full HD -sre..). Legalább 1080i azért nem volna rossz már csak a DVB-T HD-k miatt (gyanítom ez még kevésbé menne mivel ott deinterlace is kell); HTPC -nek menne akkor előbb-utóbb kapna egy DVB-T tuner -t. DVI későbbre LCD TV miatt lenne jó, egy DVI->HDMI átalakítóval ha az szükséges. Hát úgy kb. ennyi :) (Nem volna rossz egy DXVA 2.0 képes IGP a kis molekula mellé.)

(#322) adriankoooo válasza nyunyu (#296) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Mintha 945G chipset lenne a Mac Miniben is, szoval akar meg OSX-et is tudnal ra hekkelni.

Igen elsodlegesen OSX-et akarok rajta futtatni majd, de meg megvarom a dualcores lapot (azzal meg gyorsabban fog futni), sot ha ezen meg nem lesz HD rasegites akkor megvarom azt a lapot is.

Egyebkent ha valakit erdekel itt a guide, hogy hogyan tehet erre a lapjara OSX-t majdnem 100%-os tamogatassal (nincs miki bemenet egyelore).

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=113623

meg egy off tema:

egy oldallal elorebb emlitette valaki, hogy a jetway fele fullintegralt ITX-es J&W - JW-RS780UVD-AM2+ (128MB) 40-50k. Nos nem ennyi hanem kb 16k, sajnos nincs rajta PCI slot, csak pci-e:

http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=1192&session=

[ Szerkesztve ]

(#323) Billu válasza adriankoooo (#322) üzenetére


Billu
aktív tag

Amit linkeltél az mini-atx.
A mini-itx nem lesz 40 alatt.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#324) duffbeer válasza DarkByte (#321) üzenetére


duffbeer
őstag

Igen jogos az 1080p-s érv, de a DVI-t továbbra sem értem. Egyrészt, ha átalakítod kapsz egy HDMI kimenetet, amin CSAK video fog menni, a hangot akkor is másképp kell megoldanod. Amelyik LCD TVn van HDMI, azon van VGA port is. Lehet, hogy csak a saját balf*szságom, de ha VGA-val kötöttem össze a HTPCt a TVmmel sokkal jobb volt a minősége mint a HDMIvel. De lényegtelen. Szerintem a HDMI csak akkor jó, ha az audio/video is egy madzaggal meg van oldva.
Suzerintem.:)
De nem kötekedni akarok.

[ Szerkesztve ]

(#325) adriankoooo válasza Billu (#323) üzenetére


adriankoooo
senior tag

ott a pont :W :R

(#326) DarkByte válasza duffbeer (#324) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, a DSUB -al is megoldható az LCD TV -sdi. Nekem sajna még nincs LCD TV -m, de páran azt mondják hogy DSUB -al nem minden esetben kap az ember szép képet. Elvégre a kép egy felesleges D/A A/D konverzión is átmegy, szóval van benne logika, de tapasztalat nélkül ez tényleg csak hallomás.

[ Szerkesztve ]

(#327) Jesu


Jesu
csendes tag

Na megmértem: 22,5 széles, 22 mély és 8,5-9cm magas dobozba minden befér.

Ejj de nyügös képet berakni. Hova töltsem fel?

(#328) Jesu válasza Jesu (#327) üzenetére


Jesu
csendes tag

Na. A régi szétbontott gép:

[link]

A próba elrendezés:

[link]
[link]
[L:Ptp://kepfeltoltes.hu/view/080901/IMAGE_154_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][link][/L]

Bocs a minőségért, de csak ez van.

A kritikus a satkártya, mert az marha hosszú. Ha azt is bele akarom passzírozni, akkor minimum 30 mély kell. Winyók gond nélkül beférnek akár a CD/DVD mögé, akár a lap elé állítva. A hűtés meg a lap előtti átszívó ventivel történne, ami betolja a levegőt a tápba, majd abból kifelé.

És lehet üvegből csinálom meg a házat, mert jobban néz ki. :) Igaz akkor szellősseben kéne, hogy mutasson a lap. Még eldöntöm.

Cseszik betenni. Akkor csak linkelem.

[ Szerkesztve ]

(#329) Jesu válasza Jesu (#328) üzenetére


Jesu
csendes tag

...feladom. :(

(#330) duffbeer válasza DarkByte (#326) üzenetére


duffbeer
őstag

Na ez is jogos. Nekem valószínűleg a HDMI kábelemmel lehet valami...

[ Szerkesztve ]

(#331) szente válasza Jesu (#328) üzenetére


szente
addikt

hali
nekem azt javasolták.hogy ne tegyem a tápot ilyen közel a hhd-hez,mert olyan magas frekvenciát bocsájt ki,hogy káros lehet a vinyóra.mondjuk az én esetemben sima atx tápról volt szó.
üdv

(#332) Jesu válasza szente (#331) üzenetére


Jesu
csendes tag

Hát jobb félni, mint.. Azért gondoltam a tápra tenni, mert az fémházas, így elvezeti a hőt, ráadásul hűtött mivel átjárja a levegő, így 2 legyet csapok agyon. De akkor lehet inkább elé teszem a lapnak állítva a winyót. Mivel a SkyStar1 miatt lesz ott hely bőven, és a hűtőventi is ott szívja el a táp felé a levegőt.

(#333) duffbeer válasza szente (#331) üzenetére


duffbeer
őstag

Mi az a magas frekvencia? 50Hz-es hálózatról működik, másrészt egy földelt fémházban van. Elvileg abból semmi nem jön ki. Ezért tudsz belenézni a mikrosütőbe. Ha azt megfogja a földelt lemez / fém háló, akkor szerintem egy nyomi kis ATX tápot is megfog. másrésszt vannak gyári házak, ahol a táphoz igen közel kapott helyet a HDD.

(#334) DBob válasza duffbeer (#290) üzenetére


DBob
őstag

Ha már compizt használtál ubuntu alatt:
Sokan sírtak hogy linux nem megy rá fel rendesen, mert acpit ki kell kapcsolni, az integrált lannal együtt.
Ez legújabb ubuntunál hogy volt nálad?

Majd ha megjön a kétmagos atom, gma500-as chipsettel (remélhetőleg lesz ilyen), akkor linuxot feldobom rá, és csóközön.

(#335) DBob válasza duffbeer (#333) üzenetére


DBob
őstag

Lévén kapcsolóüzemű tápról van szó: 30-50khz.
Ettől függetlenül én sem értem miért kéne félteni tőle a hdd-t. Akkor húzzuk le, nehogy megilyedjen.

(#336) duffbeer válasza DBob (#334) üzenetére


duffbeer
őstag

Teljesen gond nélkül felment a 8.04-es Ubuntu. Annyi, hogy a BIOSban a SATA native-ot át kell kapcsolni. Ha be van, akkor sem Ubuntu, sem XP nem megy fel. LAN, audio-val semmi gond nem volt, működött minden
GMA500??? Ezen GMA950van és a kétmagoson is az lesz. Többek között ezért is vettem ezt, mert van hozzá nyitott VGA driver linux alá, és hibátlanul működik.

(#337) szente válasza DBob (#335) üzenetére


szente
addikt

meg kérdeztem több embert is,senki sem ajánlotta.igaz nekem kicsit át lett volna fabrikálva a táp háza,de én inkább átterveztem a házat,és így még mutatósabb is lett...nincs tapasztalatom ilyenekkel,ezért inkább hittem másoknak...

(#338) Mercutio_ válasza Billu (#320) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, te tudsz rá árat mondani?

nyunyut kellene rávenni kérdezze meg a JW-t, hogy mennyiért küldenének, illetve van még egy piacos arc (nándika) aki hoz be JW alaplapokat, talán mini-ITX-re is hajlandó, ha megfelelő mennyiségre van igény :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#339) duffbeer válasza szente (#337) üzenetére


duffbeer
őstag

Persze jobb félni mint megijedni, de ez egyszerű fizika. Ha egy mágnest "tapasztasz" egy lemez egyik oldalára, a másik oldalról egyáltalán nem fogsz tapasztalni mágnesességet.

(#340) szente válasza duffbeer (#339) üzenetére


szente
addikt

majd holnap kipróbálom.na nem azért mert nem hiszek neked,csak azért mert kíváncsi vagyok...

(#341) DBob válasza duffbeer (#336) üzenetére


DBob
őstag

Nem bírható rá valahogy a natív sata használatára? Leginkább ncq lenne hasznos némileg. Elég régi már a sata, és elég sok új kernel jött azóta, hogy ne legyen ebből gond...szerintem

gma500 meg egy "jövőbeli" grafikus mag. Hordozható gépekbe szánt chipsetekbe elvileg már rakják. Nem tudom hogy mennyit tud 3d grafika terén, inteles doksi annyit ír csak hogy teljes avc/h264/wmv9/mpeg2 gyorsítást tud, így finom lesz. Sajnos attól tartok hogy 3d téren nem lesz jobb a 950-nél. Majd meglátjuk mikor jön meg az asztali chipsetekbe, egy újabb chipsettel

http://download.intel.com/design/chipsets/embedded/prodbrf/319545.pdf
Ez elég "régi" pdf. Atomhoz déli híd + észak hídi + gma500 = 2.3w tpd

(#342) Billu


Billu
aktív tag

Volna itt egy eladó: D945GCLF

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#343) juliabrilke válasza Billu (#342) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem tetszett vagy valami másért eladó? :F

(#344) Billu válasza juliabrilke (#343) üzenetére


Billu
aktív tag

Mást is ki kell próbálni............ :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#345) nyunyu


nyunyu
félisten

Jo hir: ugy nez ki, jovo hettol kaphato lesz a ketmagos D945GCLF2 ~14+afas aron.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#346) DarkByte válasza nyunyu (#345) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez nagyszerű hír, már alig várom mások beszámolóját. :)

(#347) g@bo válasza DarkByte (#346) üzenetére


g@bo
nagyúr

nehogy megvedd, és tesztelj... ;]

(#348) ^Clown válasza nyunyu (#345) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Lélegzetvisszafojtva várjuk a tapasztalatokat. Remélem viszi majd a 720p-t atomstabilan, és talán az 1080-at is :)

(#349) g@bo válasza ^Clown (#348) üzenetére


g@bo
nagyúr

azért a duplamag HT-el megfejelve...... nem lehet olyan kokány.

(#350) DarkByte válasza g@bo (#347) üzenetére


DarkByte
addikt

Egyenlőre a jelenlegi gépem cseréjére gyűjtöm a pénzt. Szerencsétlen szerintem lassabb lesz mint a kétmagos Atom mostmár :( Legalább is muszály lesz neki, mert akkor nem fog menni az 1080p az Atom -on ;] (asztalinak egy Quad -ot szeretnék.. már mint nem Atom -ot, hanem simát :DDD)

De később nem elképzelhetetlen hogy otthonra egy kétmagos Atom -os gépet is összerakok, főleg ha szépen teljesít.

#349: uhh, HT is lesz a két magra? :Y Az fincsi lesz. ;] Nem is figyeltem. :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Atom klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.