Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) MaCS_70 válasza Ano (#499) üzenetére


MaCS_70
félisten

De a net felől szerintem letiltható az adminfelület!

Eddig úgy értettem, hogy azt akarod, hogy intranetről is csak a vezetékes elérést akarod megengedni, a wifist nem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#502) Pocok256 válasza MaCS_70 (#501) üzenetére


Pocok256
veterán

Netfelöl persze, hogy le lehet.

Amúgy ha hazaérek megnézem mit reagál a router pl másodpercenként 1000 login kisérlet esetén.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#503) Ano válasza MaCS_70 (#501) üzenetére


Ano
őstag

Net felől nincs is engedélyezve ... épp ezt írtam, hogy ezt akartam "extrázni" azzal, hogy lanról is csak vezetékről lehessen elérni

(#500) Kendek
Pont ezért vesz az ember router-t, hogy ne kelljen szabályokat irogatni, hanem csak "kapcsolgatni" ... ráadásul ez egy nem is olcsó router ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#504) ArthurShelby válasza Ano (#493) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam rengeteg wifi van ebben a bérházban, nagy területet kell lefednie. Elején nagyon lenyomott mindenkit erőből, most már kicsit kisebb az előny (gondolom a környező auto-ra állított wifik alkalmazkodtak).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#505) Pocok256 válasza Pocok256 (#502) üzenetére


Pocok256
veterán

Hogy megválaszoljam saját magam kérdését semmit nem csinál mivel 5 login kísérlet után 1 percre letilt :D (globálisan kivéve lan ról)

Azért még poénbol megnéztem mit reagál a router ha csak sima index oldalát elkezdem bombázni 24 ezer kérést kapott kb 20 sec alatt ami az egyik magra 70% os cpu használtot eredményezett.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#506) Ano válasza Pocok256 (#505) üzenetére


Ano
őstag

Szóval, akkor azért le lehetne zúzni egy komolyabb támadással ...

(#504) legelek

Köszi, nálam is auto-ra van állítva a csatornaválasztás ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#507) Pocok256 válasza Ano (#506) üzenetére


Pocok256
veterán

Egy ilyen terhelessel a hazai honlapok 90% át letudod zúzni... Szóval nem értelek mit vársz?

Plusz amit én csináltam az belső hálóbol volt külső hálózatról levédi szépen kb 10% os használatot tud generálni plusz a ddos védelem ha 1 ip ről tolod egy idő után leszabályoz.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#508) Ano válasza Pocok256 (#507) üzenetére


Ano
őstag

Az előzményekben leírtam, hogy miért volt ez érdekes a számomra ...

A lényeg az, hogy nem lehet beállítani, hogy csak UTP-ről lehessen elérni az admin felületet belső hálózatról, így kivédve az esetleges támadásokat ha valaki vendég megkapja a WiFi kódot ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#509) Pocok256 válasza Ano (#508) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez oké de ha még belső halorol valaki elkezdi szetbombazni akkor is dedikaltan az egyik magot tudja csak ledaralni a másik mag békésen elvan.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#510) MaCS_70 válasza Ano (#508) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha elég erős adminjelszót használsz, kizártnak tartom, hogy a vendégnek elég ideje és erőforrása lenne a feltörésére.

A vendéghálózat intranet engedélyezése esetén egyáltalán adaenged az adminfelülethez?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#511) Ano válasza MaCS_70 (#510) üzenetére


Ano
őstag

(#489) Ano Hsz. első mondata ...

A lényeg az, hogy ha engedélyezem az intranetet a vendég hálózatra, külön nem tiltható le az admin elérés számukra ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#512) MaCS_70 válasza Ano (#511) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pont erre írtam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#513) MrTwister


MrTwister
őstag

Akinek ilyen routere van attól kérdezném, hogy milyen stickkel(pontos típus) T-mobile-os, Vodás esetleg Telenorossal működik e? LTE-t tud vagy csak 3G-t. Tetheringes androidos telefonhoz is tud csatlakozni és annak a netjét tovább osztja igaz? Ezt hol és hogyan kell beállítani vagy ehhez moddolt firmware kell?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#514) Ano


Ano
őstag

QoS-ben kérnék segítséget ...

Ami tervként kellene hogy működjön:

név prio min-le max-le min-fel max-fel

Céges_gép legmagasabb 30% 100% 30% 100%
többi_eszköz közepes 10% 90% 10% 90%
NAS legalacsonyabb 0% 80% 0% 80%

jelenleg itt egy 30/3-as net van és ezt is állítottam be mint Letöltési és Feltöltési sávszélesség (később lesz majd 1000-es digi)

De se az Adaptív QoS-ben se a Hagyományos QoS-ben nem tudtam beállítani rendesen.
A NAS lekorlátozódott 3-400 kB/sec-re, holott semmi más nem terheli a netet és simán mehetne 2-2,5 Mb/s-el
Amint kikapcsoltam a QoS-t egyből ment 2Mb/sec-el a NAS ...

Mit és hol nem vettem figyelembe?

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#515) Ano válasza Ano (#514) üzenetére


Ano
őstag

szerk.:
A NAS lekorlátozódott 3-400 kB/sec-re, holott semmi más nem terheli a netet és simán mehetne 2-2,5 MB/s-el
Amint kikapcsoltam a QoS-t egyből ment 2MB/sec-el a NAS ...

megabájt akart az lenni és nem megabit :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#516) Kendek válasza Ano (#514) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos, hogy egyféle firmware-t használunk? Én a QoS-nél nem látok olyan beállítási lehetőségeket mint amit te felvázoltál. Van az adaptív, a hagyományos meg a sávszélesség-korlátozás. Az első kettő tud prioritást, de nem kliensek között hanem az adatfolyamot figyelembe véve (pl. média streamelés, játék, stb...), az utóbbi pedig csak sávszélességet tud korlátozni az egyes kliensekre levetítve, de természetesen csak maximalizálni lehet az értékeket (nem is értem, hogy mi az a min-le, min-fel, ezt mire érted?).

<-ƘƘ->

(#517) MrTwister válasza MrTwister (#513) üzenetére


MrTwister
őstag

Tehát senki nem próbálta még stickel vagy androidos telefonnal esetleg ennyire halott ez a topic!? Sebaj kipróbálom telefonommal, sticket meg majd megpróbálok kölcsön kérni valakitől. X. Y. Szolgáltató x.y. stickje ha kiderülne, hogy megy akkor arra lehetne kérni előfizut, addig érthető okokból nem merek!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#518) Kendek válasza MrTwister (#517) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Androidos telóval valószínűleg jól megy a dolog, viszont nyilván nem minden modemet fog felismerni és kezelni. Valószínűleg a kicsit korosabb modelleket amiket bármelyik Linux-disztribúció is kezel, azt a router is fogja, a többiről pedig tudomást sem vesz, hiába is dugod be őket.

<-ƘƘ->

(#519) MaCS_70 válasza MrTwister (#517) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem az N18-assal vannak tapasztalataim.
Egy a kompatibilitási listáján nem szereplő D-Link 22-es stickkel próbálkozom, és stabilan 20-25 Mbps sebességet teljesít -- ahol az azonos stick egy notebookban megközelíti a 100-at.

Egyébként ezt a listát ajánlom nézegetni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#520) Ano válasza Kendek (#516) üzenetére


Ano
őstag

A legújabb Merlint használom jelenleg ( 380.62 Firmware Build Fri Sep 23 22:51:21 UTC 2016 merlin@557b25b)

ÉS ha engedélyezed a QoS-t "Hagyományos" módban (igen, magyarul használom az admin felületet :) )
akkor fent megjelenik a "finomhangolási lehetőség" (csak akkor jelenik meg, ha ténylegesen aktiváltad a QoS-t lent az "Akalmaz" gombbal )

És akkor alábbi képen látszik, hogy megadhatod a szolgáltatásokat illetve az eszközöket, hogy melyik milyen prioritásban legyen, habár az Átvitt oszlop nem volt számomra teljesen egyértelmű, hogy hogyan és mit lehet ott beállítani ... feltételezem a tól-ig sávszélességet lehet maximalizálni, azaz a "0 ~ " azt jelentheti hogy "nullától max"-ig ... legalábbis remélem :D

És a következőn meg a prioritásonkénti min-max sávszélesség %-ban lehet megadni ... illetve a letöltésnél csak max% adható meg!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#521) Ano válasza Ano (#520) üzenetére


Ano
őstag

A screenshot-ok már az össze-vissza probálgatások eredménye, szóval nem teljesen azt tükrözi már amit eredetileg akartam, de a NAS még a legmagasabb prioritással se ment 3-400kB/sec fölé, ami egyből felugrott 2MB/s-re amint kikapcsoltam a QoS-t ... holott a netet semmi más nem használta jelentősen (max 100-150kB/sec volt az egyéb net használat mellette, szóval semmi nem indokolta az erős korlátozást a NAS sebességében ...)

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#522) Kendek válasza Ano (#520) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elég részletesen be lehet állítani akkor ezek szerint, de ha tényleg nagyobb sebességű kapcsolatra váltasz a közeljövőben, akkor nem érdemes vele szórakozni. Hagyományos QoS-sel nem kompatibilis a CTF (alap, 1-es szintű gyorsítás) sem, amit pedig be kell majd kapcsolnod ha ki is szeretnéd használni a sávszélességedet. Adaptívval már oké a CTF, de jóval szegényesebb beállítási lehetőségeket kínál, a Flow Accelerator (rendes hardveres gyorsítás, 2-es szint) mellett pedig egyáltalán nem lehet aktív a QoS.

<-ƘƘ->

(#523) Ano válasza Kendek (#522) üzenetére


Ano
őstag

Hát azért köszi! Akkor marad a NAS korlátozása NAS-on belül és remélem, hogy a többi eszköz nem fogja lezabálni a sávszélességet a céges gép elől, mert eléggé gáz, amikor a céges IP telefonon keresztül telefonálok és a felét nem érteni, mert a sávszélesség elfogyott egy-egy pillanatra :(

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#524) Kendek válasza Ano (#523) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyébként én már csak azért is kikapcsoltam a QoS-t mert bugosnak tűnik. Nálam is volt már olyan, hogy Adaptívval, automatikus sávszélességre állítva alig pár kilóval akart feltölteni (sftp) miközben semmi más nem ment. És csak a router újraindítása segített. Felettébb bosszantó tud lenni az ilyen, ezért inkább a Flow Acceleratort hagyom bekapcsolva és a Transmissiont időzítem kis napközbeni korlátozásra.
De amúgy nálad az IP telefonnak tökéletesnek kellene lennie az Adaptív szabályozással is, csak azt kell előre állítanod.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#525) Ano válasza Kendek (#524) üzenetére


Ano
őstag

Nem is a telefonnal volt a gond, hanem hogy nem ment a transmission értelmes sebességgel, holott semmi nem indokolta a korlátozást ... pláne hogy a vége felé már áttettem a legmagasabb prioritású osztályba is és akkor is csak döcögött :D

No mind1, akkor ez marad nálam is kikapcsolva!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#526) Kendek válasza Ano (#525) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a routerrel nyomod akkor az olvasott tapasztalatok alapján max 80 megás internet elég hozzá (nekem jelenleg 50-es van, azt szépen kihasználja), persze a feltöltés miatt kellhet nagyobb. Annál magasabb sebességet nem nagyon lehet elérni vele, mert hát lekorlátoz a viszonylag gyenge proci. De mondjuk amúgy egy terás DIGI-hez szerintem egyébként sem fog kelleni QoS.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#527) Multibit válasza Kendek (#526) üzenetére


Multibit
veterán

Terás DIGI??? :DDD

(#528) Ano válasza Kendek (#526) üzenetére


Ano
őstag

Nem routerrel ... van egy külön NAS, bár állítólag az is max 6-7 MB/s-t bír a proci miatt :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#529) MaCS_70 válasza Multibit (#527) üzenetére


MaCS_70
félisten

Esetleg Tbph.... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#530) MrTwister válasza MaCS_70 (#519) üzenetére


MrTwister
őstag

Kendek, MaCS_70 köszönöm szépen, akkor rápróbálok valami régebbi sticket, esetleg keresek Linux kompatibiliset! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#531) MaCS_70 válasza MrTwister (#530) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Huawei 3372 elég bíztatónak tűnik... És még kapható is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#532) Kendek válasza Multibit (#527) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elírtam, természetesen az 1000 Mbps-os csomagra gondoltam, egy nagyságrenddel kisebb sebességgel. De a jövőben biztosan bővítenek majd. ;]

<-ƘƘ->

(#533) Gubek-Einste válasza Kendek (#532) üzenetére

Gigabit felett egy jó ideig biztosan nem várható semmi sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#534) bigdigit


bigdigit
addikt

Nos majd egy hónap után megkaptam a csere készülékem.Nem figyeltem milyen verzió volt a másik de ez A2.
Legújabb kint lévő szoftver volt rajta gyárilag és ami eddig feltűnő,hogy míg a másik forró volt szinte ez épp langyos.

UI:ezzel torrentezek.

[ Szerkesztve ]

(#535) Ano válasza bigdigit (#534) üzenetére


Ano
őstag

Ez hol látszik a routeren? Én szerdán vettem újat és azon is a legfrissebb FW van ... habár nem torrentezek vele, viszont hűvösnek nem mondanám ... a proci alig csinál valamit és így is 75-79 fok között ugrál a hőmérséklete (Merlin FW kiírja), míg kívülről tapintásra "lázas ember" melegnek érzem ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#536) bigdigit válasza Ano (#535) üzenetére


bigdigit
addikt

Doboz cimke HW:A2

Még gyári szoftver fut így pontos fokot nem tudok.

(#537) Ano válasza bigdigit (#536) üzenetére


Ano
őstag

Nekem is A2 ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#538) Kendek válasza bigdigit (#536) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De jó nektek, az biztos újabb, mert nekem A1 van rá írva. De eléggé melegszik is.

<-ƘƘ->

(#539) MrTwister válasza bigdigit (#536) üzenetére


MrTwister
őstag

Szintén A2. :K Berendelem a Huawei modemet, aztán T-Mobil duonet kártyámmal rápróbálok és írok egy kis szösszenetet róla ha valakit érdekel. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#540) Ano


Ano
őstag

Valahol olvastam (nem biztos, hogy itt), hogy ha másfajta FW-t tesz fel az ember, akkor érdemes kitörölni valami részt, hogy ne akadjon össze a sok beállítás, mert érdekes anomáliákat tud okozni ... nos azt hiszem nálam most ilyen van és szeretném gyalulni a beállításokat (a Gyári alapbeállítás már próbáltam, de nem lett jó tőle ...)

Szóval ezt hogyan és hol kell meglépni?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#541) Manka76 válasza Ano (#540) üzenetére


Manka76
senior tag

Én már csak arra lennék kiváncsi hogy mikor lesznek képesek megcsinálni hogy a Médiszerver WIFI-n keresztül hibátlan müködésre legyen képes.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#542) Klara_ válasza Ano (#540) üzenetére


Klara_
őstag

Kikpacsolod, majd a WPS gombot lenyomva tartva ismét kapcsold be, vagy helyezd áram alá, és a gombot ezt követően is tartsd még lenyomva, úgy ~15mp-ig. Ez alatt a LED-ek villanása jelzi majd az NVRAM törlését, majd elengedheted a gombot, és a router újraindul a rajta lévő firmware alapbeállításaival.

(#543) Ano válasza Klara_ (#542) üzenetére


Ano
őstag

Köszi a gyors segítséget :R ... most megléptem az NVRAM törlését és beállítottam kézzel megint mindent ... remélem megszűnnek az anomáliák!

Ez egyébként miben más mint menüből a gyári állapot visszaállítása?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#544) Klara_ válasza Ano (#543) üzenetére


Klara_
őstag

Passz, elvileg a gyari visszallitas is ez. Gyakorlatban ez a gomb nyomkodasos megoldas megis jobban bevalt.

(#545) Kendek válasza Ano (#543) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy van a bekapcs gomb mellett egy süllyesztett reset, ha azt bekapcsolt állapotban benyomod 15 másodpercig, akkor ugyanúgy (gondolom) reseteli a beállításokat (This button resets or restores the system to its factory default settings.). Én ezt szoktam használni, akkor automatikusan újraindul a router és a kezdő beállításvarázsló felület fogad.
Egyébként szerintem mindent ez sem állít vissza, mert nekem az első beállítás után kiírta a következőt:
The System time zone is different from your locale setting
az Administration -> System -> Miscellaneous -> Time Zone alatt, és nem tudtam vele semmit sem csinálni (hogy ne írja ki). Viszont miután felraktam a DD-WRT-t és ott pl. többek között átállítottam a regulatory domain magyarra (EU), visszaváltva AsusWRT-re (Merlin), az üzenet eltűnt. Meg mondjuk arra sajnos nem emlékszem, hogy az első bekapcsoláskor magyar volt-e, de most reset után a beállításvarázsló egyből magyar nyelven fogad (na de honnan tudja?).

<-ƘƘ->

(#546) Ano válasza Kendek (#545) üzenetére


Ano
őstag

Ez érdekes, mert én is így gondoltam, hogy az is reseteli, de én hiába nyomkodtam meg tartottam benyomva 30sec-ig is, semmi sem történt !!! Csodálkoztam is hogy milyen reset gomb az ilyen ... egyébként az neten lévő manualban azt a gombot elcseszett FW feltöltésre írják, hogy safe módba (vagy mibe) lehet tenni vele a routert ...

A magyar nyelvet meg gondolom hogy a sütikben tárolódik, habár, ha én privát böngészőben nézem az admin felületet, ott is magyar lesz automatikusan, szóval fene se tudja ...

(#544) Klara_
igen, hatékonyabban tűnt, mivel 400+ torrent ami a NAS-ban van most töltöget felfelé is, meg lefelé is szépen ... és reset előtt hiába állítottam be a port forwarding-ot megfelelően, a transmission-nel nem tudta sikeresen tesztelni a bejövő kapcsolatokat ... na meg olyan is volt, hogy egy friss torrent amin minimum 200+ aktív seeder volt, meg se moccant letöltésre órákig!!

Más:
Egyre jobban kezdem azt hinni, hogy hiába a csilli-villi új technika meg új generációs szoftverek, ezek egyre érzékenyebbek lesznek minden szellőfuvallatra ...

Az is furcsa, hogy egy reboot kb 1,5 perc !!! ... a win98 gyorsabban betöltött annó, pedig ezen valami linux szerű fut, szóval mire fel ez a lassúság ...

a régi linksys router (ez még csak max "g"-s WiFi-t tudott) amit lecseréltem most és azon is tomato futott, kb 10 sec után működik ahogy kell ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#547) ArthurShelby válasza Ano (#546) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Egyre jobban kezdem azt hinni, hogy hiába a csilli-villi új technika meg új generációs szoftverek, ezek egyre érzékenyebbek lesznek minden szellőfuvallatra"

Pont ugyanezt gondolom én is. Hiába a drága technika, a régi sokszor stabilabb (viszont kevesebb tudással).
Nekem az a bajom, hogy ha van egy AP, és be van állíva a parental kontroll mac cím alapján, akkor az ap-hez csatlakozott eszközöknél valahogy nem tud érvényelsülni a p.kontroll.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#548) Ano válasza ArthurShelby (#547) üzenetére


Ano
őstag

A p.controlos eszköznek mi a default gatway-e ha az AP-hez csatlakozik? Nem lehet hogy az AP-jé és onnan route-olodik tovább a fő route-rhez és onnan ki a netre, mert akkor ésszerű, hogy nincs p. control !!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#549) MaCS_70 válasza Kendek (#545) üzenetére


MaCS_70
félisten

The System time zone is different from your locale setting...

Ez kismillió asuswrt-s fórumon kérdés, és nem csak magyarul. Következménye szerencsére nincs, úgyhogy fogjuk fel díszítő elemként -- mivel megoldás nincs rá.... :D

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#550) MrTwister válasza MrTwister (#539) üzenetére


MrTwister
őstag

Fél napig viseltem a sz*póálarcot az Azuszka és a Huawei E3372 összeházasítási kísérlete okán, de tádáááám harsonák és kürtök!!!.......végre......sikerült!
Tehát Huawei E3372h-153 alias white T-Mobile LTE USB Stick + Asus WRT-AC87U hw. version A2 with 380.62 Merlin FW. recept:

1. A sticket először is bedugtam egy Windows 10-es gépbe ahol is felinstalláltam a saját internetes manager progiját ahogy illik és ott a következőket állítottam be(nagyon fontos!):
-automatikus csatlakozás az internetre
-ne kérjen PIN kódot a SIM kártyához
-plusz a segítség résznél lefrissítettem a modem firmware-éjét és a belső usb tárhelyen leledző menedzser progiját is, kb 3 körben frissült le, pedig 2016. májusi a csomag(modem+sim kártya).

2. Most jöhet a router! A sticket mivel hátulra nem fér be az antenna miatt, előre dugtam az USB3-ba, a router azonnal felismeri HUAWEI_MOBILE néven.

3. beállítottam a routerben a modemet az USB modem résznél a következőkre:

...jelszóhoz persze nem kell semmi, nem tudom az asus miért csillagozza ki, sebaj a lényeg, hogy nem zavar be...

-----Apply és újraindulás--------

4. a dual wan-os rész:

-----Apply és újraindulás--------

5. UPC modem lan kábel kitép a router WAN portjából, Huawei modem rögtön aktiválódik és tádááám tudok ugyanúgy internetezni tovább néhány másodperc szünet után mintha mi sem történt volna, egy kis sebességteszt, nem túl acélos, de böngészni, fórumozni, fészelni, youtube-ozni bőven jó.

6. Kábelt visszadugva a routerbe szépen bontja a mobilnetet néhány másodperc múlva és már száguld is tovább az 500 Megabit. :DD

Lehet, hogy nem létszükséglet, de jó ha van egy ilyen fail-over/fail-back "redundáns" megoldás.

Hát egyelőre ennyit. Tervezek még a továbbiakban JFFS user script segítségével ARP Bindinget is programozni a routerbe. Ez a konstans WOL elérésben segíti majd a Synology routeremet, hogy mindig ébredjen. Ehhez is írok majd egy kis how-to-t.

Másik két projektem a 802.1ad a'la 2 LAN port link aggregációja (router-switch-hp mikro szerver) illetve egy usb3-as dobozba kerül egy 2,5"-os wd black és az kerül a routerre mint multimédiás tárhely- esetleg milyen jó lenne belőle egy mini proxy szervert heggeszteni :P - így természetesen a mobil stick hátraköltözik az USB2-re egy flexibilis USB toldó végére(pl.: [link])!

Ha van kérdés szívesen válaszolok!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.