Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) sysrq válasza job- (#2000) üzenetére


sysrq
őstag

Ha nem áramtalanítok nincs gond, TFT-DVI.
Lehet ha kivenném a vga-t, akkor nem felejtené?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2002) job- válasza sysrq (#2001) üzenetére


job-
tag

Ha az alaplapi DVI-rol indulsz, majd restrat áramtalanítva (ami után ugye itt nincs kép), CMOS reszet elött átdugod a kártyára, akkor van kép? (ha van, nézd meg a bios-ba Elment az óra?

[ Szerkesztve ]

(#2003) job- válasza ThaBoss (#1987) üzenetére


job-
tag

Kár, engem érdekelt volna a bios téma.

Megtudtál valamit, ami miatt érdemes a 890 felé kacsintgatni :U

[ Szerkesztve ]

(#2004) ThaBoss válasza job- (#2003) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Gyorsan megoldottuk, mert elolvastam az alaplap manual-ját, így már szűkíthető volt a listám.
Ami érdekelt volna, az az IGP PP üzeme, amiről sajnos a chip frissessége miatt nem tudtunk meg újat. (a 785G-nél 700MHz-re húzva már nem működik a PP, kiváncsi lettem volna, hogy 890-nél sima tuningról van-e szó, vagy az emelt clock mellett is visszavesz alapból)
Aztán még volt egy RAM-os kérdés. A DRAM Freq kézi állításáról tudtam meg, hogy a maximum az 1600MHz. (viszont meg kell jegyezni, hogy a feszt nagyobb skálán állíthatjuk, ami "ultra low voltage" KIT-eknél jön jól, hisz az alsó határ már nem 1,5V).
Nagyjából ennyi volt, a többit külföldi tesztekből és a manualból szedtem össze.
A szubjektív konklúzióm az, hogy nem érdemes váltani 785G-ről, főleg nem az EVO-ról. :N

#1999: GFX0: VGA kártya, IGFX: IGP, PCI: PCI, GPP: ezt meg a mai napig nem tudom biztosra :)
Ha IGP-t használsz, akkor ne legyen a VGA az alaplapban!

[ Szerkesztve ]

(#2005) job- válasza ThaBoss (#2004) üzenetére


job-
tag

köszi :R

(#2006) sysrq válasza ThaBoss (#2004) üzenetére


sysrq
őstag

Hát ez az én legnagyobb bajom, ha nincs az alaplapban vga, nem ad képet, ez egy integrált videokártyás lap? Nem? Ha lövök agy alap beállítást akkor sem hajlandó elindulni. Hogy van ez?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2007) ThaBoss válasza sysrq (#2006) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Mikor vezérlőt váltasz, előtte mindig BIOS-ban állíts az érzékelés sorrendjén! Talán megoldódik a baj. Def. BIOS-on lehet, hogy GFX0-on van a prioritás???

#2005: nm :) Újabb infó: HD 4290 idle-ben visszaveszi az órajeleit: 500-ra a magot (700-ról). Ez aztán a pp, jó ha megtakarít vele az ember 5-10W-ot... :N

[ Szerkesztve ]

(#2008) miresz válasza ThaBoss (#2007) üzenetére


miresz
veterán

Az M4A785TD-V EVO is vissza veszi. De neked is ilyen van.

(#2009) ThaBoss válasza miresz (#2008) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Vissza bizony, de sokkal jobban! (most hirtelen nem emlékszem mennyire, de több mint a felére csökken :K, ha jól rémlik + azt viszont tuti - mert mértem - hogy 7-10W-ot jelent megtakarításban, vagyis akkor a 890GX-nél kb. 1-3W-ra jön ki :) )

[ Szerkesztve ]

(#2010) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

(#2011) bnss válasza ThaBoss (#2010) üzenetére


bnss
veterán

Szépen teletűzdelték bordákkal, ami nem gond. Viszont nem értem minek kell ennyire dizájnos bordákat gyártani, ami valószínűleg a hatékonyság rovásáram megy, nem is beszélve a gyártási költségekről... :N Nem is beszélve a gombelem elhelyezéséről, szvsz nem valami praktikus helyre került. Ez legyen az összes negatívum, ami a számlájára írható.

---

0604-es BIOS-t használom pár napja, különösebb változást nem tapasztaltam. Gondolom komolyabb tuning mellett lenne érezhető a stabilitás növekedése, nálam csak szerény tuning van C'n'Q mellett.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2012) ThaBoss válasza bnss (#2011) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Bizony, jól telerakták. Viszont nem értem, hogy minek nyúlik ki a NB borda az alkatrészek fölé? Meg az a sok CMOS clear? A két gomb még elmegy a SB mellett, de hátlapon az USB 3 mellett balra az mi (szerintem az is olyasmi lenne...) ?
Érdekes, lehet hogy még csak egy "demo" lap.

Holnap frissülök, de nálam is szerény 3,4GHz van alapfesszel, 2 maggal és CnQ-val. :)

(#2013) bnss válasza ThaBoss (#2012) üzenetére


bnss
veterán

Ha jól látom kondikra fekszik még fel a borda, de hogy ennek mi lehet az oka, azt nem tudom. Én egy CMOS Clear gombot látok, mellette a Reset és Power, valamint még egy, mit nem tudtam azonosítani. Az előző MSI alaplapomon is dettó ilyen gombok voltak, a CMOS Clear hasznos tud lenni.

Elképzelhető, hogy csak "demo" lap, némely felirat a NYÁK-on eléggé kezdetlegesnek tűnik.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2014) ThaBoss válasza bnss (#2013) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem tudom, hogy ráfekszik-e, de talán nem. Ha mégis demo lenne, az a tippem, hogy bizonyára lekerül majd az a toldalék borda. Az a másik gomb is CMOS Clr, csak meg van fordítva. Az viszont kétségtelen, hogy mekkora haszna van az ilyennek. De szsz hátlapon jobban festene, mint az Asrock 890GX Extreme3-on. :)

A zavaros feliratok pedig szinte kötelezőek egy friss lapon! :DDD

(#2015) bnss válasza ThaBoss (#2014) üzenetére


bnss
veterán

Tényleg, most jöttem rá, hogy lehet valamennyit nagyítani a képen... :DDD A hátlapon tényleg hasznosabb lenne, ha már mindenáron szükség van rá.

Lehet, hogy a zavaros feliratok csak szerintünk zavarosak, a gyártó szerint egy új dizájn elem... ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2016) miresz válasza ThaBoss (#2010) üzenetére


miresz
veterán

Hát nem valami szépre sikeredett! :D + tényleg mi az a sok bios reset gomb?

(#2017) ThaBoss válasza bnss (#2015) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Legközelebb már minden felirat a hátoldalra kerül a forrasztások mellé ;]

miresz: tényleg nem valami szép, de elég brutális a hűtése, hogy az OC sima ügy legyen. A sok reset pedig valószínűleg biztonsági okokból 3 ujjas lett, így használat előtt jól át kell gondolod, hogy szanálod-e :D

(#2018) miresz válasza ThaBoss (#2017) üzenetére


miresz
veterán

Ez jó! :D Mondjuk tényleg, nem a szépség érdekel engem sem elsősorban hanem a tuning!

(#2019) Piloss válasza ThaBoss (#2012) üzenetére


Piloss
senior tag

Az nem az ACC-t aktiváló gomb?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2020) ThaBoss válasza miresz (#2018) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Persze, az alaplapot nem nézegetni kell. :) Mivel FX chipset, tuningban 100%, hogy helytáll.

Piloss: de tényleg, még az is lehet, és még jó helyen is lenne :K

(#2021) job-


job-
tag

Sziasztok!

Nekem tetszik a lap, az elrendezése is rendben van.
A hűtés kicsit meglepően brutál rajta szerintem köszönhetően annak, hogy nem réz lett.
Rézzel, kicsit pofásabb lenne az tuti.

Az ára érdekelne a deszkának, szerintetek mit kostál majd? 40-50k ?

(#2022) ThaBoss válasza job- (#2021) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Tippre 35-40k, de tényleg csak tipp, mert sehol sincs róla túl sok infó.
Következtetés alapon 35-40 közé tehető, a max. a 45, csak ha még módosítanak rajta, illetve komolyabb felszereltségű lap érkezik belőle (+SATA, +USB3, stb...).
45k fölé nem igen mehetne (elméletben), mert ugye vannak még 890FX-es ROG lapok, amik durván 45/50 és afölött. De majd meglátjuk.

Ja és jönnek a 880G-k is hamarosan, talán jövő héten már szivárog valami. Kb. 20-25-30k kategória.

(#2023) sysrq


sysrq
őstag

Tud valaki segíteni hogyan kell életre kelteni az integrált igp-t?
Én úgy gondoltam, veszem a lapot, belerakok procit-ramot, bekapcsolom és megy.
De csak úgy működik ha külső vga-t használok, biosban megmondom neki van igp, és akkor is csak úgy hajlandó használni ha benne van a vga is.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2024) gyiku válasza bnss (#2011) üzenetére


gyiku
nagyúr

0604 felment itt is, es megmaradtak a beallitasok :U alapfesz 3500mhz, 4 mag ;)

hüllő

(#2025) ThaBoss válasza sysrq (#2023) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A négy opcióból legelső legyen ugye az IGFX. Kártya ne legyen a lapon. És állítsd neki, hogy Sideport vagy UMA, esetleg mindkettőt mellé.

szerk: Ha tudod, próbáld ki másik kimeneten is a képet!

[ Szerkesztve ]

(#2026) jeffo


jeffo
tag

Asus M4A79XTD EVO alaplap kapcsán van egy problémám, hogy időnként, főleg ha videólejátszó programokat használok, mint pl. a Powerdvd, akkor pár perc után befagy a rendszer és kis idő múlva újra is indul. Több powerdvd verziót is próbáltam, sőt kivettem a hardware acceleration beállítást, akkor is ugyanúgy befagyott.

A következők azonban gond nélkül mennek: internetes letöltés, böngészés, dvd felvevős videóanyag szerkesztése, elmentése, dvd írás, xvid kódolás autogk programmal.

A konfigom többi része a következő:
- AMD Phenom II X4 955 proci
- Kingston DDR-1333 2x1 GB RAM Non-ECC kitben
- Asus EAX300SE (ATI) videokártya PCI Express (128 MB RAM)
- WD 320 GB RE SATA vinyó
- WD 640 GB Black SATA vinyó
- Pioneer 215 SATA dvd író
- Chieftec 400W táp
- WinXP SP3 / Win7 Ultimate

Ezekből az alaplap, proci és memória új, a többit a régebbi gépemből tartottam meg.

Próbáltam több dolgot állítani, memóriafrekvenciát kisebbre venni, a vga driverből a régebbit feltenni, a memóriát is beraktam másik slotba vagy csak egyenként. Mindkét oprendszerben fagyott a gép, először azt hittem Win7 probléma, de később az XP-ben is megtapasztaltam.
(A videókártya driveréből először netről töltöttem frissebbet, és asszem az alaplap cds driverek után tettem fel. Mondjuk lehet, hogy videókártyás driver csomagban volt olyan is, amit felülírhatott az alaplapi driverekből, gyanús volt kicsit a telepítője. Később uninstalláltam az ATI Control Center vagy valami ilyesmit az UninstallAll-lal, és utána raktam fel csak a sima kártya drivert /Driver dir/ és az ATI Control Panel-t.)

Mivel az xvid tömörítés gond nélkül lement, arra tippelek, hogy nem lehet gond az új alkatrészekkel, hisz ugye ez már egy terhelésteszt lehetett a gépnek, a Windows telepítők is gond nélkül felmentek, és egy memóriatesztet is nézettem, az se jelzett problémát.
Az ismerősöm, aki segített az összeszerelésben, azt mondta, hogy valószínűleg vagy a videokártya nem jó az alaplaphoz, vagy pedig nagyobb táp kéne. Azt javasolta, szedjek le egyes eszközöket, pl. az egyik vinyót próbaképp.
Most egy vinyóval mintha jó lenne, mindjárt nézem tovább a dvdt, aztán kiderül.

Persze érdekes ez a táp dolog, az energiafelvét nem lehet annyira sok, mivel van itt egy APC szünetmentesem, és a Powerchute program most 1 vinyóval 90W-ot jelez, 2 vinyóval talán 120-130 körül volt.

Kérem segítsetek, adjatok tippeket, főleg ha valakinek hasonló konfigja van, hogy mit érdemes még cserélni, mert akkor megpróbálom a jövő hét elején beszerezni. Kéne nagyon mielőbb egy stabil gép, mindennaposan használom, szóval most nem jött jól ez a kiesés. Azt gondoltam így működni fog, mert nem akartam egyelőre több pénzt rászánni, április elején a következő fizuval akartam még 1-2 dolgot bővíteni, de ha muszáj most, akkor hozzányúlok a tartalékaimhoz. Csak tudnom kéne, hogy mi okozhatja a gondot.

Update:
Kimaradt, hogy BIOS-t is frissítettem, a legújabb asszem 0901-es számú van fent.

[ Szerkesztve ]

(#2027) miresz válasza jeffo (#2026) üzenetére


miresz
veterán

Nagyon úgy néz ki szerintem,hogy a vid karid lesz a ludas.De egyátalán miért ezt használod? Még az alaplai is erősseb.

(#2028) ThaBoss válasza jeffo (#2026) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Elsőre azért én megnéznék pár stabilitás tesztet: OCCT-vel tápot, CPU-t és GPU-t is tesztelhetsz. Csinálj minddel egy pár perces tesztet, ha újraindul valahol, akkor szólj.

(#2029) jeffo válasza miresz (#2027) üzenetére


jeffo
tag

Ezen az alaplap típuson nincs integrált VGA kártya szerintem, a leírásában sem találtam.
Tudnátok ajánlani valami jobbat? Kb. 10-15e Ft értékben. Nem használnám játékra a gépet, csak netezésre meg videószerkesztésre.

(#2030) miresz válasza jeffo (#2029) üzenetére


miresz
veterán

Igazad van bocs! Elnéztem 785 evo-nak.

(#2031) sysrq válasza jeffo (#2029) üzenetére


sysrq
őstag

Ennyi pénzért miért nem inkább a videokártyát cseréled le?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2032) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali. Adatlapomon látható a lapom és az lenne a kérdésem, hogy használ-e vki rajta Mugen 2 hűtést, mert ahogy ránéztem a lapra, nem valószínű, h ráférne :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2033) ThaBoss válasza Scholes9 (#2032) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Láttam AM3-on Mugen 2-őt, a szélesebbik fele néz a RAM-ok felé. Lazán rámegy, semmi gond, de ha már a RAM-ok felől teszel egy ventit, akkor 1-2 slot-ról lemondhatsz.

(#2034) ThaBoss válasza Scholes9 (#2032) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Találtam képet is: [link]
Viszonyításképpen az alaplap egy Foxconn Destroyer

[ Szerkesztve ]

(#2035) Scholes9 válasza ThaBoss (#2034) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszi.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2036) ThaBoss válasza Scholes9 (#2035) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nincsmit!
Ha normál magasak a RAM-jaid, akkor baj nem lehet. Viszont magas bordákkal már ütközik, vagy max átteheted másik slotba (akkor gáz, ha ezzel nem lesz DC)

(#2037) Scholes9 válasza ThaBoss (#2036) üzenetére


Scholes9
nagyúr

A ramjaim kis bordájúak és csak 2 slot van a lapon mind2-ben van 1-1 ram :) Egyelőre csak gondolkodom a hűtőn, mert egyáltalán nem biztos, h menne 3,6 fölött, most gyárival annyit megy és azért gondolkodtam el egy normális hűtőn hátha azzal olyan 4 ghz-ig el tudnák menni, persze a lapom is beleszólhat, mivel nem a legjobb AM3-as lapom van.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2038) gyiku válasza Scholes9 (#2037) üzenetére


gyiku
nagyúr

nezd at ezt, erdemes. 4ghz valoszinuleg nem fog menni levegovel ertelmes fesszel, en ilyet vennek.

hüllő

(#2039) Scholes9 válasza gyiku (#2038) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:R bár lehet egy Asus Silent Knight 2 lesz a végén :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2040) ThaBoss válasza Scholes9 (#2039) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Azt én nem ajánlom. Annyi pénzért már sokkal jobbat vehetsz.
A Silent Knight 2 tesztben az Intel gyári hűtője ellen azonos fordulatszámon durván 10-15°C-ot tudott hozni, az viszont szvsz egy 13k-s hűtőtől kevés. :(

(#2041) Scholes9 válasza ThaBoss (#2040) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Akkor ez talán [link]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2042) ThaBoss válasza Scholes9 (#2041) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Az meg csendes is meg olcsó is, és még jó is, de nem egy tuningolt 955-re :N .
Szvsz két magra a TX3 nagyon jó, de neked nem lenne elég.
Akkor már vagy a Mugen2 vagy Freezer Xtreme rev2.

(#2043) job- válasza Scholes9 (#2041) üzenetére


job-
tag

Esetleg egy Ilyen :U

(#2044) Scholes9 válasza job- (#2043) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Gondolom horror ára van, 10k-nál többet meg nem igazán akarok a dologra költeni.

ThaBoss : előbb utóbb mindig a Mugen 2-nél lyukadok ki amikor nézelődök, de tényleg kérdés, h befér-e :U Mind1, ha tényleg a vásárlásra adom a fejem akkor majd jobban utánanézek, de sanszos, h Mugen 2 lesz belőle :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2045) job- válasza Scholes9 (#2044) üzenetére


job-
tag

Persze, értem. :R

(#2046) gyiku válasza Scholes9 (#2044) üzenetére


gyiku
nagyúr

ac freezer xtremmel mibajod? :U

hüllő

(#2047) Scholes9 válasza gyiku (#2046) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nemtom befér-e a házba, illetve, h a procifoglalat körüli kondenzátorok miatt elfér-e a, elég közel van a táp és a pricifoglalat egymáshoz, de amint odajutok, h lesz a dologra keret jobban utánanézek, h mekkora a hűtő amit írsz és, h biztos befér-e a házamba illetve a kondenzátoroktól elfér-e :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2048) Tidus válasza Scholes9 (#2047) üzenetére


Tidus
addikt

A ramoktól, és a környéktől el fog férni, a hűtő magasságát(paramétereit) pedig azért adják meg, hogy a proc. foglalattól meg tudd mérni a távolságot, ebből pedig meg tudod állapítani egy mérőeszközzel, hogy belefér-e a gépházadba az adott hűtő.

(#2049) Scholes9 válasza Tidus (#2048) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az a lényeg, h a proci környékén ne legyen gond, mert úgy sem rakom rá a ház oldalát, tehát azzal nem lesz gond, csak kicsit aggódtam, mert az alaplapom Micro ATX-es tehát kisebb, mint az átlag lapok, ramjaim meg kis bárdájúak tehát azokkal sem lenne gond, ezek szerint bele fog férni, ha jól sejtem :F Ja amúgy Mugen 2-ről van szó, mert egyre inkább afelé hajlok :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2050) ThaBoss válasza Scholes9 (#2049) üzenetére


ThaBoss
senior tag

100%, hogy elférne, még a NB hűtő sem lenne útban :)
De akor már ilyet: [link] :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.