Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS K53TA

Hozzászólások

(#7451) Lacuss20 válasza Torry (#7450) üzenetére


Lacuss20
senior tag

8.1 elég neki ugysincs benne dx 12 :)

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#7452) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Valaki probalt mar vele dupla retegu dvd-t irni??

Köszi!

(#7453) Narxis válasza szemmelver (#7452) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lehet, hogy én írtam még vele mikor megvettem, de már nagyon rég nem írtam semmilyen CD-t vagy DVD-t. Asszem nem volt probléma és Nero-t használtam.

Thanos was right.

(#7454) szemmelver válasza Narxis (#7453) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Köszi! :)

(#7455) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Komplett also haza nincs valakinek elado , zsanerokkal ? :)
Vagy budapesti szerviz, ahol ki tudjak cserelni a torott hazamat ...? :)
Koszi !!! :)

(#7456) Lacuss20 válasza Lac-coo (#7455) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Ebay? Otthon is kutodod semmi nagy trükkj e nincs :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#7457) tRICIUM


tRICIUM
csendes tag

Sziasztok!

Gondom van a gépemmel, újra kellett rakni a win10et teljes formatálás után. Azonban azóta nem sikerül a rendszerrel felismertetni a videókarikat, korábban ilyen gondom nem volt, Cataclyst 15.7.1.raktam fel, de telepítés után nem fogad az eszközkezelőben a videókarik, manuálisan ráfrissítettem a hd6650m-re azt berakta, de hibát észlel, azaz nem hajlandó azt se kezelni. A másik APUs kártyát meg általános videókarinak észleli, és naná, hogy fos a felbontása annak. Tudtok ajánlani valami megoldást DDUm van már azzal is szedtem le a drivereket és raktam fel újra őket, valamint be van kapcsolva az aláírás nélküli driverek engedélyezése mód is. Kifogytam az ötletekből...

Előre is köszönöm a válaszokat, hátha jár még valaki erre :)

Amúgy elégedett vagyok a géppel, szépen kiszolgálta az idejét, jövőre lecserélésre kerül, de még fél évet ki kéne bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#7458) tRICIUM válasza tRICIUM (#7457) üzenetére


tRICIUM
csendes tag

Magától megoldotta az AMD, délután ott lett hagyva a gép és mire újra beléptem működött minden rajta... nem értem hogyan, de a lényeg, hogy rendbe jött :C

[ Szerkesztve ]

(#7459) Lacuss20 válasza tRICIUM (#7458) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Ennek örülök néha csinált ilyet régebben is, a driver szertett bohóckodni mindigis ezzela karival. :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#7460) tRICIUM


tRICIUM
csendes tag

Sziasztok!

Így karácsonyra gondolkodom, hogy meglepem szegény öreg notimat egy ssdvel, még mielőtt lecserélem. A kérdésem a következő: olyan ssd-t vennék, amit a majdani asztali gépem is tud használni valamint ebbe is szuperál, ti mit ajánlotok (samsugn sata 3 evo-n gondolkozom)? illetve beépítő keret ood helyére továbbra is online (e-bay, ali, stb.) helyről?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#7461) S-eye válasza tRICIUM (#7460) üzenetére


S-eye
senior tag

Nekem 120GB-os Samsung 840 EVO-m van. Érezhetően gyorsabb lett tőle a gép, habár most már nem olyan gyors az egész, mint amikor 3 éve vettem. Lehet csak a laptopot kellene újrapasztázni. De a Samsung jó választás.

Ha SATA3-mas SSD-t akarsz, talán moddolni kell a BIOS-t, mert alapjáraton csak SATA2 a támogatott, ha jól emlékszem. Erről már volt szó nagyon régen a topikban.

SSD a HDD helyére került, az ODD helyén nem vált be. Voltak problémák vele. A HDD van az ODD helyett most. Veheted ebay-ről a keretet, de akár hardverapróról is.

(#7462) tRICIUM válasza S-eye (#7461) üzenetére


tRICIUM
csendes tag

Köszönöm válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#7463) K53TA


K53TA
tag

Én most kezdem tapasztalni, hogy már nem az igazi a gép, de lehet, hogy ennek csak a win10, vagy a szoftverek az okai.
Nemrég szettem szét, pasztáztam újra, aztán kapott egy tiszta win10-et, de egyre lassúbb a betöltés, de a hibernálásba és a hibernálásból történő fel állása is egyre lassabb.
A szoftverek telepítése elején is elgondolkodik pár másodpercig és néhány videó lejátszása sem az igazi.
Ati catalyst új verzióit rendre nem tudja telepíteni, mindig hiányol hozzá valami és megszakítja a telepítést.

Nem gondolnám, hogy maga a hardver lenne kevés ahhoz amihez én használom, csupán már semmi nem támogatja, főleg az Asus semmi új driverrel ami jobbá tehetné, de érthető, hisz az új modelleket kel eladni nem a 6ével ezelőttiit.

[ Szerkesztve ]

(#7464) Lacuss20 válasza K53TA (#7463) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Az Atinál meg kell állni ott ahol stabil. Anno én is fél 1 évvel régebbit hazsnáltam ami stabil volt. Az újak úgy sem jelentenek semmit már ennek akártyának 6550M, csak újakhoz ad ki némi supportát 99% ban. Win 7 vagy 8.1 a tuti neki win10 sok helyen panaszkodnak, hogy szar lassú, lassítják szándékosan stb. :R :R Régi moddelhez a rá optimalizált driverek a legjobbak ergo kb 2-3 max fél évvel akiadása utáni szofteverek a többit már nem rá optimalizálják. Hiszen a benne lévő proci vga is még régebbi attól, hogy abba éppen ez újként lett rakva.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#7465) K53TA


K53TA
tag

Amire használom arra nekem ennyi év távlatából is elég ez a noti és most nálam is megkapja a fejlesztést.
Alapból nekem a legfelszereltebb 2magos van (sx140D) de most megrendeltem hozzá az AMD A6-3400M 1.4GHZ processzort és végre kap az op rendszer egy 120GB SSD meghajtót aztán egy tiszta telepítést.
Remélhetöleg még kihúzom vele pár évig :-)

Jelenleg a 3-dik akkut használom (mostani nehéz mert 7200mA-es), és eddig egyszer volt komplett alsó - felső burkolat csere, de a felsőrészből már megint kitört pár rőgzitési pont, mert ilyenek ezek a műanyagok.
A zsanérokkal minden rendben, amióta lazítva lettek és nem olyan szorosak.

(#7466) Narxis válasza K53TA (#7465) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hehe, neked még a neved is ez lesz egy darabig. :D

Thanos was right.

(#7467) K53TA


K53TA
tag

Elképzelésem van, de ezen a gépen még nem végeztem USB-röl tiszta telepítést . Van-e valami fontos info, az USBröl történő bootolás és telepítés elvégzéséhez, pld UEFI, vagy hasonlók?

(#7468) Lacuss20 válasza K53TA (#7467) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Én telepítettem. Semmi extrát nem csináltam. Bootolhato pendrive ot készítettem és annyi. BIOS ba bevolt kapcsolva, ha jól emékszem, hogy engedélyezem a bootolást usb ről.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#7469) altrix18


altrix18
csendes tag

Sziasztok kedves K53TA tulajok! :)

Úgy alakult, hogy én is megvásároltam életem első SSD-jét az ASUS K53TA-mba. A rendszer működik is, de az SSD csak SATA2 sebességben üzemel.

Olvastam, hogy moddolt 214-es BIOS-ra lenne szükség az SSD teljes sebességének kihasználásához. A korábbi linkeken már nem érhető el ez a verziójú BIOS. Kérdésem, hogy valaki tudná-e linkelni a BIOSnak ezen változatát?

A másik kérdésem, hogy a BIOS frissítése mennyire veszélyes művelet? Mik a lépései? Érdemes-e egyedül belevágni, vagy mindenképpen szervízre van szükség a művelet elvégzéséhez?

Előre is köszönöm szépen a segítségeket és a válaszokat!

Szép hétvégét mindenkinek!

(#7470) K53TA


K53TA
tag

Én most fogok SSD meghajtóra váltani, de az A6 processzor még nem érkezett meg és addig várok vele, mert akarok egy tiszta telepítést, de nem tervezek BIOS frissítést,szerintem anélkül is eleget fog gyorsulni.

A Bios frissítés lépéseiről rengeteg leírás van, (tudod google a barátod) és igen van veszélye, el lehet rontani.

(#7471) altrix18 válasza K53TA (#7470) üzenetére


altrix18
csendes tag

Köszönöm a gyors választ kedves K53TA! :) Megnéztem a BIOS verzióját a gépben 214-es, csak valószínűleg a gyári változat. Jómagam is gondolkodom azon, hogy megéri-e kockáztatni a BIOS frissítést, vagy maradjon az SSD SATA2-es sebességen. Nálam ez 170 mb/s - 230 mb/s-es eredményeket produkált, így is hatalmas a gyorsulás a winchesterhez képest. :) De láttam itt a fórumban képernyőképeket, ahol több embernek sikerült 400 mb/s sebességet is elérnie. Még átgondolom a dolgot.

(#7472) Cucuska2 válasza altrix18 (#7471) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az SSD sebessége nem a szekvenciális írásban/olvasásban rejlik, hanem a kis fájlok elérésében, amin a SATA3 nem sokat segít, mert az SSD vezérlője és chipjei a szűk keresztmetszet.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7473) K53TA


K53TA
tag

SSD megérkezett, ahogy az új külső burkolat is, mert az idők alatt jó pár rögzítő anya kitört így azt is cserélem.
Sajnos a A6 processzor még úton van a távol keletről, de már nehéz visszafognom magamat, hogy ne helyezem be az SSD-t és telepítsek rá tiszta win-10et. Lehet, hogy a processzor csere nem okozna gondot a win10-nek, de kivárok.

(#7474) Narxis válasza K53TA (#7473) üzenetére


Narxis
nagyúr

Várj ki, megéri. :K

Thanos was right.

(#7475) K53TA


K53TA
tag

Segítségre van szükségem.
Az új processzort sikeresen behelyeztem eddig rendben működik
- Kivettem a HDD-t és beraktam a helyére az SSD-t
- Feltelepítettem az SSD-re a win10-et.
Működik!
-Beraktam a beépítőkeretbe a HDD-t és beraktam az optikai DVD helyére.
-De! A gép nem látja a Biosban, sem a windows.
Megcseréltem,
-Beraktam az SSD-t a beépítőkeretbe és beraktam DVD helyére.
-A HDD-t visszaraktam a helyére.
Biosban látszik mind a kettő.
-Windosnak ez a fel állás nem tetszik.
-Úgy sem, ha ebben az elrendezésben újra telepítem az SSD-re a Windowst.
Jelenleg
-Csak az SSD van a gépben, de nyilván használni akarom a HDD-t is, de nem értem miként.

Köszönöm a segitséget.

(#7476) K53TA válasza K53TA (#7475) üzenetére


K53TA
tag

Lehetséges, hogy a beépitőkeret nem kompatibilis?

(#7477) K53TA


K53TA
tag

Ha a HDD-t behelyezem a keretbe, és USB kábellel csatlakoztatom a notebook usb portjához, úgy látja, de ha a gépbe rakom akkor meg nem.

(#7478) Narxis válasza K53TA (#7477) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hmm ez érdekes. :F

Thanos was right.

(#7479) K53TA


K53TA
tag

Nem jutottam előrébb, ezért most rendeltem egy másik beépítő kéretett, ami elvileg típus specifikus.
Addig marad a sima SSD-ről használat.

Egyébként érezhető a gyorsulás, betöltéskor, másoláskor..stb.

(#7480) K53TA


K53TA
tag

Megjött a típus specifikus másik beépítő keret (opticaddy). Eleve azzal kezdődőt, hogy be sem lehet rakni a helyére, egy kiálló műanyag pöcök miatt. (szóval ennyit arról, hogy típus specifikus)
Ezt a műanyag részt levágva már behelyezhető és a Bios látja a HDD-t a DVD helyén.
De, a Bootolás lassabb tőle.
A win10 a kezelőben inicializálatlan lemeznek látja,inicializálni nem engedi. A saját gépben a HDD nem látható.
Próbálkoztam a AMD AHCI Sata driverekkel, de a töbsége fel sem telpűlt, amik meg igen azok sem oldották meg a problémát.
És ez még nem minden, mert ha bent van a HDD, akkor nem kapcsol ki a notebook.

Kezdem bánni, hogy belekezdtem az SSD bővítésbe, nagyon úgy tűnik, hogy pénzkidobás volt a részemről. a helyi számtech bolt szervizében is értethetetlenül állnak a jelenség előtt.

(#7481) K53TA válasza K53TA (#7480) üzenetére


K53TA
tag

Visszaraktam a HDD-t, érezhetően lassú az SSD után, de kell a belső tárhely.
Sajnos semmi nem hozott megoldást arra, hogy a DVD helyén működjön akár az SSD, akár a HDD, de a DVD-t sem látja a win10, cska a BIOS.
Lehet, hogy win7 alatt működne, de arra már nem térek vissza. Hogy miért én szoptam ezt be azt nem tudom.

Legalább új az A6-os processzor és a külső burkolata :-)

(#7482) K53TA válasza K53TA (#7481) üzenetére


K53TA
tag

Végszó: az SSD beszerelve, HHD az optikai meghajtó helyére szerelve és a win-7 telepítve minden működik. Win 10 alatt egyszerűen nem tudtuk, tudtam megoldani hogy lássa azt ami az optikai meghajtó helyére van behelyezve.

(#7483) Lacuss20 válasza K53TA (#7482) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Akkor told majd át egyszer win 8.1 re az mégis lényegi előrelépés szerintem azzal is menne :) sok éve 8.1 et használok.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#7484) Narxis


Narxis
nagyúr

Érdemes e-bay-ről aksit venni ehhez? Be vagyok tojva, hogy felrobban mert szerintem mind utángyártott.

Thanos was right.

(#7485) Lacuss20 válasza Narxis (#7484) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Szia én nem laptophoz, de vettem már tángyártottat, nem robbannak :) Annyi hogy nyilván gyengébb lesz kicsit mint egy gyári :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#7486) Narxis válasza Lacuss20 (#7485) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Thanos was right.

(#7487) K53TA válasza Narxis (#7484) üzenetére


K53TA
tag

Már a másodikat vettem ebay-ról,
Kb 3évet bírnak, aztán csere, de nincs vele probléma.

(#7488) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok én szereztem be ilyet.

A windows 7 telepítés után alapból szarrá fagy, IRQ_NOT_LESS... kék halállal.
STOP 0x0000000A: IRQL_NOT_LESS_EQUAL – athrx.sys

Remélem nem valami szájbakúrt hulladékot vettem.
A mostani Linux distrók elboldogulnak már ezzel a APU -val? Meg tudják hajtani ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7489) Narxis válasza gthomma (#7488) üzenetére


Narxis
nagyúr

A wifi driver-el van gondja, frissítsd. Amúgy ja, Linux distrók simán meghajtják.

Thanos was right.

(#7490) gthomma válasza Narxis (#7489) üzenetére


gthomma
senior tag

Köszi megoldotta.

Az normális hogy akár a W7 akár pl az opensuse Leap15 több mint egy percet vár arra hogy beadja a desktopot miután feltettem az AMD drájverket ?
A W7 az üdvözöljük képernyőnél áll, a linux meg amikor a KDE elindulna.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7491) Narxis válasza gthomma (#7490) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nincs mit. SSD nélkül szerintem normális.

Thanos was right.

(#7492) gthomma válasza Narxis (#7491) üzenetére


gthomma
senior tag

120GB Kingstone SSD és az dvd helyén egy 1 éves 500 WD Blue van.
Amíg nincs fent az AMD drájvere a W7 a bekapcsolástól 20mp alatt jut el az asztalig. Rossz drájvert teszek fel ?
Driverbosster -el csinálom.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7493) Narxis válasza gthomma (#7492) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hmm ez jó kérdés. Lehet driver probléma de nem tudom mit lehetne vele csinálni.

Thanos was right.

(#7494) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

AMD nem a legfrisebb drivert szerette nálam sokáig. Verzió számot nem tudok mondani, de én egy régivel toltam.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#7495) jel1


jel1
aktív tag

W10 telepítés tapasztalat, driverek, stb... 2022.06.19.

Ventoy-ba raktam a W10 iso-t. Kicsit sokat várakoztat, de simán ment a W10 telepítés.

Alapvetően sok dolgot szépen felrak magának a W10. Video driver is tökéletes, tapipad is. Amit külön kell telepíteni:
- ATK driver: ez tartalmazza az fn gyorsgombokat. W7 driver OK
- hang van, de GUI szoftvert nem telepített mellé. realtek van benne? valszeg akkor bármelyik realtek driverrel feltelepülne a GUI, de nekem nincs rá szükségem.
- BT bluetooth driverre is felkiáltójelez az eszközkezelő, nem próbáltam frissíteni

És a legfőbb problémám volt, hogy a másodlagos meghajtót nem ismeri fel (jelen esetben beépítőkeretben van a HDD, amúgy ugye se ODD/DVD, se semmit nem ismer fel a W10, csak az elsődleges sata eszközt (ahol nálam SSD van))
- A megoldáshoz engem ez a videó vitt el [link]
- kb a lényeg az, hogy szedd le az AMD SATA drivert (nekem a 15.7.1 van), indítsd el a telepítést (de ne telepítsd, csak csomagolja ki).
- aztán eszközkezelő, IDE ATA/ATAPI vezérlők lenyit, és benne levőre jobb katt, illesztőprogram frissítése -> illesztőprogram keresése a számítógépen -> itt pedig meg kell adni a C:/AMD mappát (azaz ahova automatikusan kicsomagolta a drivert az AMD telepítő). Ez után elvileg végigmegy a csúszka, és újraindítást kér.
- újraindítás után látszott végre a HDD-m, illetve eszközkezelőben AMD SATA controller néven van az IDE ATA/ATAPI vezérlő

- lassan indul a rendszer, fél percig csak fekete képernyőt mutat, nem csinál semmit. Ez akkor jön elő, amikor már települt a video driver, mert ez valami szarság, ami sok dual graphics rendszert érint. ULPS-t kell kikapcsolni. regedit -> ctr+f -> EnableULPS
tetűlassan kikeresi... ha megvan, akkor az értéket 0-ra kell állítani, tehát ki kell kapcsolni az ULPS funkciót. elvileg egy 0000 mappát talál meg, de alatta van egy 0001 mappa is, amiben szintén van egy EnableULPS... én ezt is 0-ra állítottam, nem tudom kell-e tényleg.

Más probléma egyelőre nincs, hasít a netezés SSD alatt továbbra is. :DD
Youtube 60fps és egyéb VP9 videók felejtősek. Én enhancer for youtube kiegészítőt használok. abban be lehet állítani, hogy "Az alapértelmezett képernyőfrissítési formátumokat (24, 25, 30 FPS) alkalmazza a magasabb (48, 50, 60 FPS) képernyőfrissítések helyett"
k10stat-ot nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#7496) Narxis válasza jel1 (#7495) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem semmi, hogy még ennyi idő után is működik. Igazi legenda ez a laptop! :C

Thanos was right.

(#7497) S-eye válasza Narxis (#7496) üzenetére


S-eye
senior tag

Nekem is működik még, viszont már csak a szekrényben áll, mert az akku nem az igazi, meg persze tuningolni kell a procit, hogy ne legyen túl lassú. Van helyette más az asszonynak, ha kell valamit intézni.

(#7498) Narxis válasza S-eye (#7497) üzenetére


Narxis
nagyúr

Enyém is szekrényben van, ki nem dobom bár lehet már nem működik.

Thanos was right.

(#7499) K53TA válasza Narxis (#7498) üzenetére


K53TA
tag

Az én K53TA is még meg van. Hardverileg mindene müködőképes, az eredeti alaktrészek közül kétszer volt cserélve komplett ház (burkolat) és HDD helyett SSD van benne.
(akkut nem számolom, az volt már vagy 4 cserélve, a benne lévő is csak 20%-os)
De az újabb windows variánsok és a win-7 támogatásának megszünésével a windows használa egyre problémásabb volt rajta, így linus került rá.
Jelenleg csak van, mert ki dobni nem akarom.
Elajándékozni se nagyon lehet, mert hiába jó hardverileg, windosw nélkül........
Ez a fogyasztói társadalom, hogy el lehetetlenitik a jól müködő eszközök használatát.

(#7500) S-eye válasza K53TA (#7499) üzenetére


S-eye
senior tag

Akkut újat vettél? Illetve honnan?

(#7501) K53TA válasza S-eye (#7500) üzenetére


K53TA
tag

Akkut egyszer egy magyar boltból, a többi alkalommal meg Ebay és Aliexpress-röl rendeltem.

(#7502) S-eye válasza K53TA (#7501) üzenetére


S-eye
senior tag

Köszi, végül nem lesz rá szükség.

(#7503) Narxis válasza K53TA (#7499) üzenetére


Narxis
nagyúr

SSD-t milyet érdemes venni bele? Lehet tennék rá valamilyen linuxot.

Thanos was right.

(#7504) K53TA válasza Narxis (#7503) üzenetére


K53TA
tag

SSD van már benne (Kingston 128Gb) és telepítve rá egy "Zorin os".
De lényegében nincsen használva, ritka esténkként netezésre.

(#7505) Narxis válasza K53TA (#7504) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szétszedtem,, kitakarítottam, újrapasztáztam de a zsanér alatti egyik csavar foglalat letört belül, szóval hiába teszem bele a csavart nem lehet belehajtani, remélem ettől nem megy hamarabb tönkre a zsanér mert netezésre, szövegszerkesztésre, youtube-ra, filmnézésre teljesen jó. Linux Mint-et tettem rá és HDD-n lassan tölt be de ha betöltött utána minden gyors, firefox, libreoffice stb. Ha megérkezik az SSD akkor kíváncsi leszek mennyire lesz gyors, lehet kipróbálom a Win 10-et rajta. Én már elkönyveltem, hogy úgyis új laptop kell netezésre/munkára de használtan is egy normális minimum 150ezer forint, olyan ami nem hullik szét és nem tetű lassú úgyhogy ez nekem most kellemes meglepetés volt, hogy ez így még működik.

Thanos was right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS K53TA
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.