Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) LiPi006


LiPi006
tag

sziasztok!
Este kikapcsoltam a gépet reggel már nem kellet vissza kapcsolni...
(Z68 Extreme4 Gen3 2500k 2x4gb ripjaws 8800gtx)

-indításnál bios kép be jön de semmilyen bill kombinációra nem reagált!
-0x92-es hiba kódot ír PCI /Bus initialization is started/

clr cmos hiába nyomom nem reagált semmire...
jumperes módnál is próbáltam cmosba jumperelve meg se mukan (jó az úgy?)
elemet is ki vettem tápot is lehúztam,de semmi
Valakinek ötlete?
vagy kuka a lapom....?

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#4302) FingR86 válasza LiPi006 (#4301) üzenetére


FingR86
őstag

úgy próbáltad a cmos jumpert, hogy lehúztad az összes tápot és az elemet is ki belőle ?
1-2 perc után mehet vissza a jumper alap állásra,
húzz le róla mindent, csak egy bill legyen, ha van vmi régi PS/2 akkor azt, meg ha van benne VGA vedd ki és csak az integráltra dugd rá.

(#4303) Bigger


Bigger
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy asrock pro3 gen3 alaplap amin nem lehet működésre bírni az alaplapi USB-ket. Minden driver fent van a gépház ki van próbálva szóval minden jó csak az a 3 nem működik tudtok valami beállítást vagy valamit?

(#4304) F e Z o válasza Bigger (#4303) üzenetére


F e Z o
veterán

Bios-ban engedélyzeve vannak az usb portok?

H2O über alles!

(#4305) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Szabad ilyen alaplapot használtan vennem, garancia nélkül? Asrock Z68 Extreme 3 Gen 3
Van valami típushibája?
Egy ilyet váltana le: Gigabyte GA-P67A-D3-B3
I3 2100 van most, tuning ugye kizárt, de lehet megy bele egy I5 k-s proci.
Van értelme cserélnem szerintetek? Amit látok külömbséget Pci-e 3.0 és ennyi.......
Köszönöm! :R

(#4306) Petyyyyy válasza sepsi0 (#4305) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nincs jelentős különbség PCIe 2 és 3 közt, maximum energiagazdálkodás tekintetében egy kevés. Ha már eddig elvitorláztál P67 chipseten, én tuti nem Z68-ra váltanék a helyedben. :N

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4307) sepsi0 válasza Petyyyyy (#4306) üzenetére


sepsi0
őstag

Igazából a Giga lap is két hónapos :B
A kisebbik fiam gépében van, lett volna itt az Aprón egy Asus amire ráizgultam és elvitték, így nem tudtam kiélni magam....
Akkor maradok a Gigánál, max majd egy Z77 ha lesz jó áron.
Köszönöm! :R

(#4308) F e Z o válasza Petyyyyy (#4306) üzenetére


F e Z o
veterán

Hacsak nincs szükség integrált vga-ra.

H2O über alles!

(#4309) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Z68 Fatal1ty Professional Gen3

Felhajítottam az utolsó Beta BIOS-t L2.23A. Nincs vele gond, suhan ahogy kell, egyet kivéve. Azt írja a lista, hogy az Ultra Fast Bootnak vannak megkötései:

Windows 8 Ready.

Note: "Ultra Fast" is only supported by below conditions.
1. OS Windows 8 is installed on GPT format.
2. Graphics supports UEFI GOP.

8.1 van 8 helyett és GPU-Z szerint UEFI-s a VGA BIOS is. Mégis folyton befagy Ultra Fast bootolásnál. Lehet, hogy mégsem megfelelő a kártyán lévő BIOS? Vagy egyszerűen ilyen szigorúan csak W8, 8.1 pedig már kiesik?

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4310) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Z68 extreme 4-ben milyen 16gb-s kit megy biztosan jol? Ha jol remlik memoriara elegge haklis a lap. De 16gb ramot nem is latok a memory qvl listajaban.

I am having fun staying poor.

(#4311) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mi lehet az oka, hogy a Z68 E3G3 lapban csak PCI-E 1.1 sebességgel hajlandóak működni az 1x portok, amiknek papíron (hivatalos speckók) és szoftver detektálás szerint is 2.0-on kéne menniük?
A kártya tuti, hogy 2.0-ás, a 16x hosszú slotokban megy is 2.0-al, de egyik 1x slot-ban sem: screenshot (és a tényleges teljesítmény is 1.1-re utal)
Mondjuk tudom, hogy sz@r ez a lap, de sohasem jön ki úgy a lépés, hogy lecseréljem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4312) F e Z o válasza janos666 (#4311) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem az energiatakarékosság végett ír csak 1.1-et? LAN kártyának bőven elég az egyébként.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#4313) janos666 válasza F e Z o (#4312) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Duplex 10Gbe LAN-nak? Hát annyira elég, hogy csak egy hajszállal gyorsabb, mint a duplex 1Gbe, míg a 8x slot-ban hasít, úgy 9.8G körül mér az iperf, de így 1.1 1x-ben 1.25 köré esik be. A 2.5G már kb. elég lenne, mert 4 HDD-s RAID10-re kapirgál.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4314) XaraX válasza Drizzt (#4310) üzenetére


XaraX
addikt

Háklis a ramra?
Nem is tudtam, amit eddig rektam bele, mindennel gond nélkól ment.
Jelenleg 2x8 giga Kingston HyperX KHX1866C10D3 megy benne, 2133-on .

(#4315) rdanii13


rdanii13
tag

Sziasztok!
Olyan kérdéssel/problémával fordulnék hozzátok, hogy adot egy Z68 Pro3 Gen3 alaplap amibe 2x4gb ramot vettem még régebben de csak single channelbe kezeli (a1 a2 slot) mert A1-B1, A2-B2, B1-B2 slotokba bekapcsolom a gépet és kb 5 másodperc múlva újraindul. Mi lehet a gond? Ha csak 1 ramot rakok a B slotokba akkor is újra indulgat a gép. Ram biztos hogy jó az nem lehet a hiba forrása.

(#4316) Petyyyyy válasza rdanii13 (#4315) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak a kőegyszerű megoldások jutnak eszembe: cserélgesd a modulokat a slotokban Ax-Bx felállásnál, esetleg BIOS update ha még nem lenne teljesen friss. A CPU manualban érdemes vetni egy pillantást a supported memory oszlopra, hátha.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4317) rdanii13 válasza Petyyyyy (#4316) üzenetére


rdanii13
tag

Szerintem cserélgetésbe már az összes létező lehetőség meg volt. Bios legfrissebb volt rajt (2.30) de tegnap ráraktam a 2.30b(bétát) nem lett jó. Elvileg nincs a támogatott ram-ok között de a régivel sem működött. Angol fórumon olyat olvastam, hogy a processzor foglalatba kosz vagy tű elmozdulása is lehet a hiba okozója és az egyik tű elvan ferdülve azt megpróbálom vissza egyengetni(bár szerintem így is a helyén van), hátha jó lesz.

(#4318) rdanii13 válasza rdanii13 (#4317) üzenetére


rdanii13
tag

Hát... ez elég idegtépő de egyben k..va vicces volt. 2 órán át igazgattam a foglalatban a kis tűket, utána cserélgettem mindenféleképp a ramokat.. semmi egyszerűen nem jó.. elemet is ki be rakosgatom, erre egyszer csak meg sem nyikkan a gép (idegállapot az egekbe) megtörölgetem az elemet erre elburult a gép (szar helyre raktam).. Na mondom oké ezzel meg is öltem teljesen, felállítom elemet vissza rakom. Bekapcsolom, el is indult várom a szokásos újra indulást.. NEM INDULT ÚJRA!!!! Kapott egy jó nagy ütődést a gép és mennek a ramok Dual-Channelbe! :C :C
Mostantól azzal kezdem hogy földhöz vágom ha valami baja lesz :DDD

(#4319) szzimo53


szzimo53
tag

HELP!

Adott egy 1155 Asrock Z68 Pro3 alaplap. Procit cseréltem rajta i5-2500k-ról i5-3570k-ra. Beinditáskor 4 rövid sípszó és se kép se hang. Gyári intel hütő van rajta. Ha vissza rakom az i5-2500k-t akkor minden oké. Tudtommal a 4 rövid sipszó alaplapi problémára utal. Az alaplap a gyártó szerint támogatja a procit. Ebben az esetben a 3570k proci lenne rossz?

Ram: 4gb*2 hynix ddr3 1333mhz vagy 8gb*1 crucial ddr3 1600mhz (ha számitana)
Táp: chieftek ctg 600w

(#4320) vlaho válasza szzimo53 (#4319) üzenetére


vlaho
aktív tag

Bios-t kell frissíteni, hogy működjön az Ivy Bridge-s proci.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#4321) szzimo53 válasza vlaho (#4320) üzenetére


szzimo53
tag

:R

(#4322) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok!

Létezik, hogy haldoklik a z68 extreme3 gen3 lapom..? :F
( volt, hogy winyot nem látott, csak újraindítás után..)
Most meg a pci slot mintha nem működne... se a musiland digital times hangkártyát se az asus xonar essence st-t se látja a gép, hiába csatlakoztattam utóbbihoz a molex csatit is...

https://youtube.com/user/nuke7

(#4323) nuke7 válasza nuke7 (#4322) üzenetére


nuke7
veterán

találkozott már vki ilyen problémával..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#4324) Petyyyyy válasza nuke7 (#4323) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ilyesmivel még sosem. :N Captain Obvious egy bios update, bár akkor vagy lát egy eszközt vagy nem. A billegés már firmware hiba inkább - ami akár a HDD-re is igaz lehet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4325) nuke7 válasza Petyyyyy (#4324) üzenetére


nuke7
veterán

de az lehet, hogy hozzá nem nyúltam a bios-hoz és meghal a pci slot..? :F
(mondjuk ha bios update ezt meg tudja javítani akkor azért megnézem h van-e friss hozzá...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#4326) Petyyyyy válasza nuke7 (#4325) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nézd meg így is, azon sosem veszthetsz.
Passz, de nem zárnám ki. Azt viszont ne felejtsük el, hogy vannak összeférhetetlenségek is.
Pl az Asus P8P67 Pro lapom nem volt hajlandó működi az X-Fi kártyámmal - ezért is váltottam a mostani lapra.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4327) mattheew


mattheew
csendes tag

Sziasztok, van egy Asrock Z68 Extreme 4-es lapom 2.20-as biossal és 3570k-val. De egyszerűen nem tudom overclockolni a processzort. A bios-ban az OC TWEAKER menüben nincs ott a 3 felső menüpont. Valaki tudja miért? :(

(#4328) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok fejek!
Megvan valakinek fejből, hogy egy z68 extreme 4 fetjei és a rajtuk lévő hűtőborda közé milyen vastag hővezető lap kellene? Nem szedtem még szét, mert strapás és így megúsznám egy szerelésből, ha van válasz.
Köszi!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4329) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Z68 Extreme 4-be szeretnék SSD-t. A legutolsó van fent. Nincs frissebb. De nem tudom egy samsung 860 EVO Sata3 SSD menne vele vagy ne is próbálkozzak?

(#4330) RetepNyaraB válasza ЯΞD (#4329) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Miért ne menne?
Nekem 2 ssd van benne, egy gyári satán, egy marwellen.
Egyik se samu (hanem corsair force gt, ill. Crucial Mx500) , de szerintem ez tökmindegy

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4331) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Extreme3 gen3 hol tudom kikapcsolni a biosban hogy kikapcsolt állapotban az usb nem kapjon áramot?
Egéren világít az RGB led és elég idegesítő.

(#4332) grunge válasza Intruder A 6 (#4331) üzenetére


grunge
addikt

Ez igazan jo kerdes, szerintem eger függö is lehet a viselkedes (?). A roccatom pl nekiallt discozni ha a gep ki volt kapcsolva es megnyomtam egy gombjat. A Logi nem csinal ilyet. :)

A beallitast valahol az 'Advanced' -> 'USB Settings' környeken keresd.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#4333) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok, az extreme 4 lanja tud 100Mb/s-nél többet? Tehát mondjuk az ezrest? Ha igen, hogyan kell erre rábírni? Az adapter tulajdonságai fülön 100Mb/s-t ír (annyit is tud gyakorlatban) és az ugye hangyaf@sz manapság.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4334) F e Z o válasza RetepNyaraB (#4333) üzenetére


F e Z o
veterán

Tudja a gigabitet, nyilván a routered nem tudja, csak a 100-at.

H2O über alles!

(#4335) RetepNyaraB válasza F e Z o (#4334) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Meglett közben. A falba húzott vezeték rosszul van bekötve 😵💩
Ha direktben dugom a routerre, hasít.
Villanyszerelő monnyonle.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4336) RetepNyaraB válasza F e Z o (#4334) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Átkötöttem a falban a vezetéket. Most már mindenhol szépen írja, hogy gigabit.
Viszont teljesen értetlen vagyok: a laptopra kötve ugyanazt a vezetéket, megvan a névleges közeli sebesség. PC-re kötve 100 Mb/s körül stagnál, nem megy feljebb. Többször próbáltam.
Van olyan, hogy a modem elfárad, megöregszik, vagy mittudomén és onnantól belassul, mint az én esetemben? Ha nincs ilyen, akkor mi a fene okozhatja a jelenséget?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.