Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87151) sprX válasza sprX (#87137) üzenetére


sprX
tag

Valaki esetleg erre megoldás ? ... :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87152) TigerCat válasza sprX (#87137) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A koszos aljzat is okozhatja, ilyenkor nem cuppan a helyére. Megmozdítod és jó. Egyébként a reset nem árt, megcsinálhatod mindkettőt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87153) gabfot


gabfot
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék váltani Windows+Linux(laptop) rendszerről egy Macbook Pro gépre. A kérdésem az lenne hogy, mennyire stabilak a VM ek ezen a laptopon. Tudok e futtatni akadás mentesen Windows-t illetve Linux rendszereket. Munkavégzésre kellene.

Köszönöm előre is.

(#87156) vighj1


vighj1
csendes tag

Üdvözlök mindenkit.
A gondom a következő van egy macbook 2006 gépem és nem tudom telepiteni.


Itt olyat csinál a folyamat csik elmegy három negyed részéig és a végén ezt kapom.

És itt a vége semmit nem csinál,ha valaki tud segiteni megköszönném.
A segitséget ide kérném ha valaki tud valami megoldást e-mail jani.vigh@gmail.com

macOS High Sierra ezt szerettem volna telepiteni

[ Szerkesztve ]

(#87157) r3dsnake válasza vighj1 (#87156) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

High Sierra 2006-os gépre nem fog felmenni.

(#87158) duracell89 válasza gabfot (#87153) üzenetére


duracell89
senior tag

Attól függ melyik macbookon, de tudsz persze. Èn parallelsel futtatok win10 VMet meg különbözö Linuxokat is időről időre. Nekem mondjuk sokmagos, highendebb (nyelvújító szó!) cucc van és tudok nekik több erőforrást allokálni, de szintem egy alapabb Pro is jól kéne vigyen minden ilyesmit, de majd akinek olyan van hozzászól szintén. :)

(#87159) Head88 válasza vighj1 (#87156) üzenetére


Head88
addikt

10.7.5 a legutolso OS amit tudsz telepíteni.

(#87160) r4z válasza vighj1 (#87156) üzenetére


r4z
nagyúr

2006-os gepeknel Lion a plafon gyarilag. Ugy remlik, mintha felmenne ra Mountain Lion vagy Mavericks is egy kis hakolassal, de ujabb mar biztosan nem.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#87161) brickm válasza gabfot (#87153) üzenetére


brickm
őstag

a megfelelő gépet veszel, akkor igen. Pl egy CTO 2015 pro 15". Vagy újabb és nagyobb.

(#87162) gabfot


gabfot
csendes tag

Én első körben egy i5-öst vennék (2020-as model vagy 2019) 16 GB rammal.

Ha jól tudom az 4 mag + 4 szál.

A másik dolog ami miatt vacillálok az az ARM váltása az Apple-nek. Gondolom azért még évekig lesz szupport Intel procikra is :)

(#87163) duracell89 válasza gabfot (#87162) üzenetére


duracell89
senior tag

2019-est ne vedd, kivéve, ha nagyon áron alul kapod.

(#87164) -Ben- válasza duracell89 (#87163) üzenetére


-Ben-
veterán

A billentyűzeten kívül van más oka is, amiért szerinted nem kellene megvennie?

(#87165) marsu. válasza -Ben- (#87164) üzenetére


marsu.
senior tag

Pl.: '19-esben még 128-as az alap tárhely, 2020-ban már 256 gb.

(#87166) duracell89 válasza -Ben- (#87164) üzenetére


duracell89
senior tag

Ha az alapmodellekre mész akkor nagyjából csak a billentyű a különbség, ezért egy 2019es ha nagyon jó áron van akkor simán megértheti. De ha feljebb nézelődsz, akkor egy 10gen i5 2020 MBP már sokkkal jobb ha találsz egy jót használtan vagy refurbed. Alapból 256gb SSD, 16gb rám ami 3733mhz (többet jelent mint gondolnád), 10gen i5 majdnem olyan gyors mint 8gen i7.

(#87167) blscrn válasza duracell89 (#87166) üzenetére


blscrn
tag

10. generációsnál az alap tárhely is 512 GB.

(#87168) duracell89 válasza blscrn (#87167) üzenetére


duracell89
senior tag

Igaz! Mea culpa. :)

(#87169) vadászcsiga válasza sprX (#87137) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Enyém is csinálja ezt. SMC resetet megpróbálom hátha megjavul. Én már alkoholos fultisztito palcikaval is megtakarítgattam de nem használt. Ritkán csinálja, és úgy vettem észre a legújabb frissítés óta van ez. Amikor nyár elején hazahoztam, nem emlékszem ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#87170) TBMC


TBMC
addikt

Üdv srácok!

Adott egy LG monitor, amelyhez USB C-n keresztül csatlakozik a MacBook. Ezen monitorhoz van 2db külső SSD is csatolva.

Hogyan tudnám kiküszöbölni azt, hogy amint a MacBook sleepbe kerül, azon esetben is felcsatolva hagyja a külső meghajtókat?
- mert wake-kor jön az üzi, hogy "disk not ejected properly"

és ez persze a meghajtóknak sem tesz jót+képes összekuszálni 1-2 dolgot, régen jártam már így, véletlen eject nélküli lecsatlakozáskor... tehát így nem tudom használni.

valakinek ötlet esetleg, hogyan lehetne ezt működőképessé varázsolni? :F

markbellus.hu 

(#87171) r4z válasza TBMC (#87170) üzenetére


r4z
nagyúr

En megkerdeznem az LG supporttol, hogy mi is tortenik pontosan, amikor az USB-C-n csatlakoztatott monitor sleepbe megy. Siman el tudom kepzelni, hogy ilyenkor bontja a teljes USB kapcsolatot is.

Egy egyszeru teszt: monitorra kotott vezetekes egerrel fel lehet ebreszteni a gepet?

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#87172) brickm válasza TBMC (#87170) üzenetére


brickm
őstag

Ha MAC-es filerendzsert használsz nem kéne ennek jelentkeznie szerintem, Akkor se ha leveszi a monitor a tápot és előbb adja vissza, mint ahogy a rendszer felébred. Kivéve ha ez pont fordítva történik.

(#87173) TigerCat válasza r4z (#87171) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Van egy beállítás a kijelzőben, ami engedélyezi a mély alvást. Ilyenkor nem mennek az USB csatlakozók sem. Egy próbát megér lecsekkolni, hátha.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87174) TBMC válasza r4z (#87171) üzenetére


TBMC
addikt

igen fel lehet.

brickm: mac os extended journaled az egyik, a másik afps.

az éjjel sleepbe tettem a gépet, majd reggel mikor felébresztettem 3 értesítés fogadott, hogy disk not ejected properly... - gondolom mikor saját magát szokásosan felkeltegeti a mac, majd újra sleepel.
viszont nem értem, miért választja le a monitoron csatlakoztatott ssdket :(

TigerCat: igen, köszi, az volt az első amit csekkoltam. de sosem volt bekapcsolva :(

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#87175) vighj1 válasza Head88 (#87159) üzenetére


vighj1
csendes tag

És azt hol lehet letölteni?És mire kell kiirni dvd pendrive aztse tudom,hogy kel sose csináltam ilyet.Nagyon meg köszönném ha tudnál segiteni,őszintén az almás gépekhez sik hülye vagyok.

(#87176) TBMC válasza TBMC (#87174) üzenetére


TBMC
addikt

vagy esetleg valami app javaslat?
- ami automatikusan ejecteli a csatlakoztatott diskeket amikor a mac sleepbe kerül, majd utána remountolja őket?
- régen a jettison volt ilyen. van működő/ajánlott alternatíva catalina alatt? :F

markbellus.hu 

(#87177) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok! A gépen (macbookpro) az egyik kontaktot szerkeszteném és szeretnék hozzá képet csatolni. Le is töltöttem egy képet róla a fészbúk profiljából a letöltések mappába. Viszont mikor a kontaktoknál ráklikkelek + gombra nem tudom kiválasztani a letöltések mappát. Nem találom. Gondoltam átpakolom a képekhez hátha de azt a mappát se látja. Próbáltam draganddroppal ráhúzni de azt sem engedi. Valaki tudna segíteni ebben az apró kis problémámban mert már szétvet az ideg. :W :W :W

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#87178) marsu. válasza pászka (#87177) üzenetére


marsu.
senior tag

Add hozzá a Photoshoz, aztán majd törlöd.
Jobb klikk a képre - share - add to photos.

(#87179) pászka válasza marsu. (#87178) üzenetére


pászka
aktív tag

Már sikerült ráhúznom, úgy tűnik nem mindegy hova húzom, csak nem tudtam. Azért köszönöm a fáradozásod.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#87180) vighj1 válasza r4z (#87160) üzenetére


vighj1
csendes tag

Ugylátom itt nem nagyon vannak segitő kész emberek,hisz azt se tudom ,hogy kel telepiteni,hogy kell létre hozni egy telepitő lemezt vagy egy telepitő penrive,az egészhez fingom sincs

(#87181) MurdR válasza vighj1 (#87180) üzenetére


MurdR
veterán

Az azért megvan, hogy 3-an is próbáltak Neked segíteni? Ha valamit nem tudsz akkor kérdezz, és segítenek. Feltettél egy kérdést, és megmondták, hogy az ötleted nem fog menni. :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#87182) kchris78 válasza vighj1 (#87180) üzenetére


kchris78
veterán

"segitséget ide kérném ha valaki tud valami megoldást e-mail jani.vigh@gmail.com"
Azert elnézést ez nem egy support szolgáltatás...
Plusz leírták hogy high sierra nem fog menni egy 2006-os gépre. Ha elindult a telepítő akkor a telepito lemez valószínű jó volt. De hogy hogy kell telepito pendrivet létrehozni azzal tele van a net. Ez nem windows hogy ide oda lehet tákolni az oprendszert. De Ilyen régi cpu-ra már a win10 se megy fel...
Vegyel egy újabb gépet és ezt most nem rossz bol mondom, 14 éves procival mit lehet ma kezdeni?? BTW lehet felmegy és akkor mi van, vagy bootolaskor száll el vagy működés közben.

(#87183) lypen99 válasza vighj1 (#87180) üzenetére


lypen99
aktív tag

Annyit csak ki tudsz sajtolni, hogy beírod mi a gép legutolsó támogatott operációs rendszer arra a gépre.

Aztán ha van virágboltod, próbálsz onnan letölteni egy op. rendszert, ha nem meg keresel olyat aki rendelkezik egy Mac-kel és megpróbálod vele egy pendrivera kiíratni.

Ennyi, ennél többet mi se tudunk segíteni.

Szerk.: megelőztek. :B

[ Szerkesztve ]

(#87184) vighj1 válasza r4z (#87160) üzenetére


vighj1
csendes tag

Nézd én ugy érzem hülye vagyok az Apple gépekhez mekkérnélek valamire megcsinálnád?
Mac OS X Lion 10.7.5 magyar operációs rendszer,ezt kellene nekem egy pendrve ra megcsinálni,hogy bootolható legyen,persze nem ingyen kérem.Ha ezt megtudod csinálni kérlek e-mail cimre irj jani.vigh@gmail.com a szivességet előrre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#87185) general


general
addikt

Kicsit off, de ha lehet, véleményre lennék kíváncsi asztali RAID tárolással kapcsolatban Machez, munkák biztonságos tárolására (fotó, videó)! :) Tehát nem nem hálózati NAS érdekel, csak adattárolás offline.
Tudom, hogy ott vannak a G-Tech és a Lacie szép és jó cuccai, de elmebeteg árakon adják még a 2 fiókos szetteket is, amit egyébként sem értek, miért kerül jóval többe, mint a hálóztai NAS.
Lenne esetleg alternatíva ezekre Machez?
A másik, amit én nem nagyon értek, hogy egy hdd tárolónál miért olyan fontos a Thunderbolt szép sebessége, amit még RAID 0-ban sem lehet elérni a vinyókkal, igazából miért vannak rajta, egy USB 3 is bőven elég.

(#87186) kchris78 válasza general (#87185) üzenetére


kchris78
veterán

talán azért fontos az a sebesség mert ha a vinyo cache-ebol történik olvasás ilyen kis lökés ekként "szépen" fogalmazva akkor ki lehet használni nagyon pici időkre azt a sebességet. illetve a késleltetés.. nem mindegy sok kis adat fájl olvasása kor hogy hány ms a késleltetése a busznak.

(#87187) brickm válasza vighj1 (#87180) üzenetére


brickm
őstag

Nem te vagy a h lye ha 2020-ban nem tudsz megoldani egy olyan problémát amit kb operátorok is meg tudnak google segítségével? :D :D :D

(#87188) brickm válasza general (#87185) üzenetére


brickm
őstag

Most ezt ketté szedném mint válasz.

1. offline tárolásra használj mypassportokat, legjobb külső HDD-k.
Illetve sandisk, vagy samsung SSD-ket ha gyorsan kell elérni a cuccokat. Nálam így van, plusz hálózaton lóg 7TB szerver, nincs adatvesztés és minden jön mint a villám. Kép és hangszerkesztés, CAD cuccok a fő profilom...

2. Én kihasználom a TB sebességét, saját fejlesztésű cuccok által. ;]

[ Szerkesztve ]

(#87189) general válasza brickm (#87188) üzenetére


general
addikt

RAID-et akarok, muszáj duplázni, nem elég egy sima mypassport, ezért írtam az egészet. sima külső ssd pont ugyanezen szempontból nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#87190) r4z válasza general (#87189) üzenetére


r4z
nagyúr

RAID0-t es RAID1-et tud a macOS szoftveresen is 2 kulon lemezzel. Emiatt biztosan nem vennek RAID1 hazat, max egy USB hubot a lemezeknek, ha fogytan vannak a portok.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#87191) India


India
aktív tag

Sziasztok Mesterek!

Otthon csak Apple gepek vannak , van egy LG tv-m na most pl geprol szeretnek atmasolni kulso ssd-re es tv-re szeretnem na most ott nem lathato semmi ,van e olyan program ami kezeli ssd lathatosagat ? ( remlem ertheto voltam ) :). Koszonom valaszotokat :) :R

[ Szerkesztve ]

(#87192) Head88 válasza India (#87191) üzenetére


Head88
addikt

Gondolom NTFS a külső ssd formátuma.
Paragon NTFS for Mac vagy Tuxera.

(#87193) Alex91 válasza general (#87189) üzenetére


Alex91
félisten

[link] ,Raidsonic hazak arai talan nincsennek annyira elszallva.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87194) India válasza Head88 (#87192) üzenetére


India
aktív tag

Paragon NTFS for Mac jo lenne de leformazom a lemez mac-en , utana nem latja a rendszer ..... as valami ? Vagy en vagyok hulye ? :)

(#87195) India válasza Head88 (#87192) üzenetére


India
aktív tag

Update : Minden oke koszi :) :R

(#87196) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

A WIN-es Lenovo T430s-em szeretném lassan leváltani, és előkerült opciónak a MacBook (Air / Pro 13") is. Mi ajánlott típus, évjárat? Általános felhasználásra kéne, néha kis Adoba LR is lenne külső monitoron. Fontos hogy könnyű legyen, akku is jól bírja. Használt, jó állapotú gép is szóba jöhet. Mikre érdemes figyelni, és mit érdemes kerülni? :)
Árban 200e környékét lőttem be elsőnek.

Köszi!

(#87197) lmno válasza koxkids (#87196) üzenetére


lmno
őstag

"Használt, jó állapotú gép is szóba jöhet."
Az ár alapján amit belőttél, csak használt jöhet szóba :) 2014-es 13" Pro talán kijön belőle, vagy annál újabb Air.

(#87198) koxkids válasza lmno (#87197) üzenetére


koxkids
őstag

Igen, bocsánat :D Eléggé egyértelmű hogy ennyi pénzért új nem jöhet szóba. :)
2015 Pro is ajánlott?

(#87199) r3dsnake válasza koxkids (#87198) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2015 Pro-t vennék mindenképp a helyedben.

(#87200) marsu. válasza koxkids (#87198) üzenetére


marsu.
senior tag

Ennyiből szvsz a 2015-ös Pro a legjobb.
Air-ből ennyiből a 2017-es jön ki, de az szinte ua. mint a 2015-ös Air. Max kevésbé elhasznált az akksija.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.