Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34219) Archanon


Archanon
őstag

Az utóbbi időkben megnézettekből néhány értékelés:

Death Note - Azóta sokat aludtam rá... Nincs mese, [10/10].

Shingeki no Kyojin - Adrenalinfaktor 10/10, a grafika is jó, pörgős sztori, noha néha vannak benne agyatlan marhaságok... Majdnem mestermű. Mivel a sztori még nagyon nincs befejezve, nem tudok érdemben írni róla, a várható folytatást megelőzve azért egy [9/10]-et mindenképp kap tőlem, egyszerűen zseniális cucc. A live action film már kevésbé az...

Golden Time - Imádtam minden percét, akár az író másik művének, a Toradora-nak. Ilyen sztorik kellenek nekem, elég volt már a töketlenkedők királyaiból. [9/10] - Szuper, nagyszerű, imádás.

Beck - Meglehetősen sajátos stílusú sorozat, az már biztos. Időhiányom ellenére laza 1 hét alatt kivégeztem, eléggé magával ragadott a cucc, pedig elég lassú lefolyású. A vége nagyon tetszett, plusz megfelelően le van zárva, ez plusz pont. Részemről [8/10], simán nagyon jó, és ajánlott kategória.

Kyoukai no Kanata - Az első perceiben azt hittem valami animébe ültetett Harry Pottert nézek, a zene legalábbis tisztára olyan hangulatot adott. Aztán jött a hatszázszor leszúrlak de nem halsz meg akkor sem, ami összetörte ezt a képet. :DDD Van egy alapsztori, de semerre nem bontakozik ki tizenrész alatt, sőt a közepe felé eléggé ellaposodik, klisés fillerhegyek (?), fölösleges fanservice... A vége tetszett ugyan, de nagyon ordít valami folytatásért, ami egyelőre nincs. Láttam már azért jobbat. [6/10]

Ima, Soko ni Iru Boku - Még most is a borzongás fog el, ha visszagondolok rá. Borzasztóan nyomasztó sorozat - bár kinek mi... Nekem azért rendesen hazavágta napokig a hangulatomat a gyors és hirtelen befejezés. Nem a legújabb cucc, a grafika mégis lenyűgöző, kiemelkedően részletes animációval, mintha egy Ghibli-t néztem volna. A kislegény akármennyire is idegesítő, egész tökös volt végig, ami azért segített abban, hogy a harmadik rész után ne nyomjam ki az egészet shift+del társaságában. Az opening kifejezetten jól sikerült! Jó a zene, és semmi spoilert nem lő, még ha csak amolyan szereplőfelsorolós is. [8/10] - ajánlott.

Blood+ - Végre megnéztem ezt a sokak által ajánlott sorozatot is. Bevallom derekasan, tartottam tőle, mert eddig a Hellsing Ultimate kivételével (amit még mindig nem fejeztem be, 4 rész után off) egy normális vámpíros sorozatot nem láttam. Talán még a Karin, de az is csak egy agyatlan shounen vígjáték. Ez viszont egészen bejött, noha itt-ott rémesen lassú volt, Saya az első felében iszonyat idegesítő a nyavalygásával, ugyanígy képen töröltem volna párszor ezt a Kai gyereket, Hajit viszont csendessége ellenére nagyon bírtam. Viszont a karakterek nagyon szépen fejlődtek, tetszett, ahogy kiderültek a dolgok ki miért akar kit miért sötöbö. Nem utolsó sorban gyönyörű szerelmi szállal fűszerezték meg az egészet. Tuti. [8/10]

Darker than Black - Kuro no Keiyakusha, Gaiden, Ryuusei no Gemini
Ez az a sorozat, amit hosszú idő után sem tudok még nagyon hova tenni. Valamennyire lezárták, meg nem is. Rengeteg kérdés nyitva maradt.

Ami tetszett, hogy újfent nem nyomi középiskolások a világ megmentői. Az elején talán még arra is nehéz volt rájönni ki is a főszereplő, van-e egyáltalán olyan...? Ki a rossz, és ki a jó? Hangulatában kicsit a Baccano-t véltem fölfedezni benne, talán a zene miatt. A sztori eléggé nehézkesen indult be, epizodikus jellege miatt meg aztán tényleg baromi lajhár módjára derültek ki a dolgok, a szereplőket is nehéz volt így megismerni. Persze szépen lassan a legtöbb lényeges dolgot azért megtudjuk, de sok kérdés így is nyitva marad. Engem továbbra is foglalkoztat, hogy mégis mit takar pontosan a Keiyakusha elnevezés? Kik ezek? Kivel kötöttek egyezséget? Miért, milyen okból nyíltak meg ezek a kapuk? Csak úgy megjelentek, ne is törődjünk velük? Hei-nek mi a feltétele az egyezséghez? Egyáltalán keiyakusha? Izanami? Izanagi? Műcsillagok? Nem hiszem, hogy én nem figyeltem eléggé, egyszerűen a sorozat ezekre nem ad semmiféle magyarázatot, csak úgy vannak. Ami bánt. Mindezek mellett nagyon tetszett, sőt, Li talán az egyik legjobb főszereplővé léptette elő magát nálam - bár sajnálom, hogy totálisan magába fordult, szétcseszett emberré vált, jobban tetszett, mikor „dupla szerepet” tolt.

A Gaiden ovával teljesen más irányt vett a sztori, ami a Gemini-ben folytatódott. Komoly sorozat, teli meglepetésekkel, váratlan fordulatokkal. Vártam valami nagyobb szerelmi szálat is, de mindhiába - ami így visszagondolva rendjén is van. Kirihara viszont <3 Meg mégiscsak az egyik legjobb "hárem". :DDD

Nagyon nincs vége... sok kérdés nyitva maradt. De amennyire élveztem a sorozatot, így is vacillálok a pontozásban... 7-8-9... nem tudom hova tenni. Mindenesetre remek. Különösen ajánlott. [8/10]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.