Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87651) #79335424 válasza air (#87650) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha látja belső hálón, akkor vannak megosztó szerver szolgáltatásai a router -nek. SMB és FTP szokott lenni. Az FTP -t egyszerűen forwardolja kifelé. De, más lehetőség is van. Egy VPN -hez sem kell "különleges eszköz". Szinte minden router -hez van vmilyen custom firmwre, ami lehetővé teszi a VPN szervert.

Egy leírás a "különleges" TP-Link TL-WR841 -hez, gyári firmware -rel.

[ Szerkesztve ]

(#87652) ignisz válasza #79335424 (#87651) üzenetére


ignisz
senior tag

Nekem TL-WR842ND routerem van. Ezek szerint ezzel én is meg tudom csinálni.

(#87653) #79335424 válasza ignisz (#87652) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, rosszul emlékeztem a típusra, de sztem nem lehet túl agy különbség a 841 és a 842 között!

(#87654) ignisz válasza #79335424 (#87653) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm.

(#87655) air válasza #79335424 (#87651) üzenetére


air
nagyúr

A port forwarding és a VPN nem ugyanaz. Ezt gondolom te is tudod. Port forwarddal nem jutsz be a belső hálóba. Tehát sajnos nem vagy varázsló.
Bőven elég "speciális eszköz" az a router, ami kiforgatja a saját SMB megosztását kívülre. Nagyon sok router nem tud ilyet. Én konkrétan eddig eggyel sem találkoztam.
A konkrétan linkelt eszközön nem is látok USB portot. Hogyan forgatja ki a rádugott pendrive-ot?
A "szinte minden router -hez van vmilyen custom firmwre", egy semmitmondó kijelentés.
Nincs mindegyikhez. Tehát megint ott tartunk, hogy "speciálisan" olyan eszköz kell amivel meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#87656) Sanyi.mTs válasza proradeon (#87631) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én meg múlthéten szántam rá magam a teljes árú vételre, mivel már vagy 2 éve vártam arra, h leárazzák.
erre most ... :W

(#87657) ignisz válasza Bozek (#87642) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm.

(#87659) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A play-en szeretném megvenni a Nova Launcher Prime-ot, mert most csak 125Ft.
A problémám az, hogy csak Maestro kártyám van (bár paypass-os), de ezt nem fogadja el a rendszer, szolgáltatómra sem tudom terhelni, paypal-t nem fogad el.
Ti hogyan vásároltok?

Tudom, hogy kifejezetten ebbe a topikba tartozik, de nem találtam jobbat.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#87660) Bozek válasza air (#87655) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor vissza is viszem a boltba a 842ND-t, mert nem kellene rajta USB-nek lennie. :D Tudom, Somatom a 841-et linkelte, de az eredeti kérdésben az említett router szerepel.

Na meg nem is belső hálóról volt szó, azt csak hozzátettem. A router-re dugott pendrive-ot hidd el, hogy eléred bárhonnan dinamikus DNS segítségével. Komolyan nem hiszed el, hogy VPN nélkül is megcsináltam régebben? A router amúgy mióta speciális eszköz? Van rá DD-WRT, amit nem is nehéz feltelepíteni. Onnantól meg már akkor állítasz be VPN-t, amikor akarsz.

"Nagyon sok router nem tud ilyet. Én konkrétan eddig eggyel sem találkoztam."
Akkor nézegesd az emulátort: [link]. Ott van az USB Settings és azon belül az FTP Server.

Szerk: Egyébként a gyári FW-vel is tudja az említett router a VPN-t, ahogy látom. Bár ezzel sose próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#87661) ollie válasza vacs (#87659) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem van Mastercard és Visa Classic kártyám is, azokat használom. Jelenleg Magyarországon szerintem sajnos csak azt tudod csinálni, hogy lecseréled a kártyád.

***

(#87662) beg válasza vacs (#87659) üzenetére


beg
veterán

Maestro-t nem fogad el a google wallet.

Ezekkel tudsz fizetni jelenleg:
American Express
MasterCard
Visa
Discover (US only)
JCB (Japan and US only)
Visa Electron (Outside the US only)
Elo (Brazil only)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87663) Viktor0610 válasza vacs (#87659) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben a Play felajánlja, vásárolj a mobilszolgáltatód által biztosított univerzális keret terhére.
Nekem is Maestrot küldött a k. Budapest Bank, így én is ezzel oldottam meg a vásárlást -Telenor.

Xiaomi 13T

(#87664) Oldman2 válasza ollie (#87661) üzenetére


Oldman2
veterán

Lecserélni nem szükséges, igényelj egy ún. Webkártyát.

Ez egy virtuális bankkártya, amire át tudod tenni a szükséges összeget és online ugyanúgy fizethetsz róla, mint egy valódi bankkártyával. Ezek direkt olyan típusúak, hogy elfogadják online fizetésre (az enyém pl. Mastercard).

(#87665) air válasza Bozek (#87660) üzenetére


air
nagyúr

Megpróbálhatnál elszakadni a TP-Linktől, mert nem csak az létezik a világon.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#87666) Bozek válasza air (#87665) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi szerepelt a kérdésben? TP-Link. Akkor miért is kell leszakadnom tőle? Az eredeti felvetésre adott válaszod volt helytelen. Az, hogy más router mit tud, vagy mit nem tud, ebből a szempontból lényegtelen.

(#87667) vacs válasza beg (#87662) üzenetére


vacs
veterán

A Telekom elutasítja a Play-es vásárlást, felhívtam őket!
Itthon mindenkinek Maestro kártyája van, sőt 2 havernak is! :(((
Ez így sz*pó!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#87668) gery2123 válasza vacs (#87667) üzenetére


gery2123
őstag

A telenor fogadja a playes vásárlást, ismerős nincs?

-- PSN_ID: GerY2123

(#87669) beg válasza gery2123 (#87668) üzenetére


beg
veterán

Kivéve, mikor nem :) Nekem volt kb 1 hónapos csörtém velük ez ügyben, mikor kiderítették, hogy a Google hibája. Megoldás azóta sincs, csak ígéret, hogy javítják a bugot.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87670) vacs válasza gery2123 (#87668) üzenetére


vacs
veterán

Egy telenoros sincs, de vodás akad.
Bár azt nem értem, hogyan lenne meg nekem az app, ha más fizeti a saját telefonjával. :F

(^)(>.<)(^)

(#87671) Bozek válasza vacs (#87670) üzenetére


Bozek
nagyúr

A másik telefonon belépsz a saját Google fiókoddal, megveszed az alkalmazást, majd törlöd az acc-ot. Mivel nem telefonszámhoz, hanem Google fiókhoz van rendelve a vásárlás, így azt a saját telefonodon le tudod már tölteni, mivel megvetted.

(#87672) nyuszi123456 válasza lacuska74 (#87649) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

A két legjobb ebook olvasó app, melyek párban minden ebook formátumot megnyitnak, az AlReader és az EBook Reader Pro. Mindkettő kijelzi a könyv valódi öszzoldalszámát, az aktuális oldalszámot, és a nagyítástól függő virtuális tördelést ettől elkülönítve kezeli, és számolja.
Emellett mindkettő magától, borítóval együtt létrehozza a drpidon található könyvek listáját, és képes automatikusan fekvő módban, fekete alapon fehér betűkkel megjeleníteni a könyveket.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#87674) zeorsdfd válasza proradeon (#87631) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ide egy UP, tényleg megéri! :C

(#87675) gery2123 válasza vacs (#87670) üzenetére


gery2123
őstag

Így van Bozek jól leírta a lényeget, az app Google accounthoz van kötve.

Beg : hát lehet, hogy van ilyen is sajnos, nekem ismerősöm a telenor számlára fizetett minden további nélkül. Ettől még lehetnek gondok.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#87676) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Milyen alkalmazással tudok zártképernyőre szöveget kiiratni?

(#87677) Bozek válasza nyuszi123456 (#87672) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tedd hozzá, hogy "szerintem". Mert szerintem meg a Moon+ Reader Pro. Az is kiírja az oldalszámot, bár ha a könyv fejezetekre van osztva, akkor azt, hogy a fejezeten belül éppen hol tartasz.

(#87678) fecus válasza air (#87630) üzenetére


fecus
őstag

Ha ilyen egyszerű lenne, de amikor felhúztuk akkor is órákat kínlódott az informatikus, míg végre létrejött a kapcsolat. Ezt tudnám megspórolni, ha egy visszatöltéssel minden az MS szerverre vonatkozó beállítás (tartományi beléptetés, stb.) egyből jó lenne.

Szóval lehet valamivel az MS fiók minden adatát menteni és visszaállítani?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#87679) kaciokos válasza lacuska74 (#87649) üzenetére


kaciokos
őstag

Én most is az FBReadert használom, és az is írja a százalékot az oldalszám mellett (ez utóbbinak sose láttam értelmét, de mivel ott a százalék, nem foglalkoztam vele :) ).

(#87672) nyuszi123456 - Nem kötekedésképpen, de mit értesz valódi összoldalszám alatt? A nyomtatásban megjelent könyv összoldalszámát? Ez is általában eltérő a különböző kiadásoknál.

(#87680) kovisoft válasza kaciokos (#87679) üzenetére


kovisoft
őstag

Mondok egy értelmét az oldalszámnak: ha azt látod, hogy 90%, akkor nem tudhatod, hogy ténylegesen mennyi olvasnivaló van még hátra, mivel nincs információd a teljes könyv méretéről. Ha viszont azt látod, hogy az 500-ból a 450. oldalnál jársz, akkor ugyanúgy tudod, hogy 90%-nál jársz, de azt is tudod, hogy még 50 oldal van hátra. És mivel látod magad előtt, hogy az adott beállításokkal mennyi szöveg egy oldal, ezért pontosabb fogalmad lesz a hátralévő szövegmennyiségről.

(#87681) ollie válasza kovisoft (#87680) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A százalék mellett többnyire szokott becslés is arra, hogy mennyi időbe telik végigolvasni a könyv (vagy fejezet) hátralevő idejét.

***

(#87682) Jakuu válasza air (#87655) üzenetére


Jakuu
őstag

(#87683) Bozek válasza Jakuu (#87682) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mindjárt megkapod Te is a következőt: "Nincs mindegyikhez. Tehát megint ott tartunk, hogy "speciálisan" olyan eszköz kell amivel meg lehet oldani."

(#87684) Jakuu válasza Bozek (#87683) üzenetére


Jakuu
őstag

Sot, meg smartphone is kell hozza. :)

(#87685) Troy. válasza Bozek (#87367) üzenetére


Troy.
addikt

Az összes HVG cikkel. Feedly-n keresztül használom!

.

(#87686) vicze válasza unravel (#87567) üzenetére


vicze
félisten

Még mielőtt tovább menne a szenvedés...

Csinálj egy local usert, Windows-ban valami tök alapot, adj jogot neki az adott mappára vagyhát share-re és akkor simán belép.

Háttér:
Ha Windows accounttal lépsz be akkor NTLM autentikáció van a háttérben, ezt nem sok alkalmazás kezeli, a Windows egyszerűsítettet viszont igen, local user estén ezt használja.

(#87687) ignisz válasza Jakuu (#87682) üzenetére


ignisz
senior tag

Szép estét. Nem tudom a dd-wrt.com oldalt megnyitni. Másnál is ez a helyzet vagy csak nálam.

[ Szerkesztve ]

(#87688) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

úgy néz ki hogy nállam a tubemate alkalmazás sztrájkot hirdetett:)

ha újra telepitem sem működik

(#87689) Bozek válasza Troy. (#87685) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez így érdekes. Én is Feedly fiókkal használom a gReader-t. A HVG-nek a http://hvg.hu/rss van beállítva. Mit csinál, ha újra hozzáadod?

(#87690) #79335424 válasza Jakuu (#87682) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha már meg lett említve a DD és az Open, akkor a Tomato se maradjon ki a lehetőségek felsorolásából! Mivel nem szeretem a TP-Linket ezért én alapból el vagyok szakadva tőle (nincs is rájuk Tomato). Szóval, hogy tovább gyarapítsuk a "különleges eszközök" :) sorát, itt a Shibby Tomato kompatibilitási listája.

[ Szerkesztve ]

(#87691) kuksa90 válasza aprokaroka87 (#87688) üzenetére


kuksa90
őstag

Biztosan valamelyik haverjának (google, youtube) beleturkáltál a lelkivilágába... :)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#87692) Palos


Palos
tag

Sziasztok! Van egy xperia E4G telefonom, és egy xiaomi speaker bluetooth hangszóróm. A problémám az, hogy ha zenehallgatás közben bejövő hívásom van, akkor automatikusan a bluetooth hangszórót és annak a mikrofonját használja. Én viszont a telefonét szeretném használni! Ezt csak úgy tudom, ha hívás fogadása után az opciók közül kiválasztom a kézibeszélő funkciót. Ez beletelik egy pár másodpercbe, míg közben már a hívó a vonalban van. Tudnátok ajánlani olyan alkalmazást, amivel a hívásfogadás felületén, még a hívás fogadása előtt, ki tudnám kapcsolni a bluetooth kapcsolatot, mert ilyenkor az értesítési felület sem húzható le. Vagy valami megoldást a problémámra. Előre is köszönöm!

(#87693) Quasi_modo válasza vacs (#87659) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én Mastercardot használok, azzal minden OK.
Nem vásároltál még soha semmit a play-ben?

valami

(#87694) kisspall válasza Palos (#87692) üzenetére


kisspall
aktív tag

Beállítások-Bluetooth-bluetoothhangszóróneve melletti menüben ki kell szedni a pipát a Telefon hangsáv mellől. Így elvileg csak a zenéket hangosítja ki. Remélem gyakorlatilag is.

(#87695) draco31


draco31
veterán

Hello!

Olyan progit keresek, amivel a WiFi MAC címét tudom egy bizonyos másikra átírni, de csak addig amíg erre van szükségem, utána meg vissza az eredetire, vagyis kapcsolgatni, hogy egyszer azt használja, amit akarok, aztán meg mint ha mi sem történt volna.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#87696) sayCet válasza aprokaroka87 (#87688) üzenetére


sayCet
aktív tag

Peggo egy jó alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#87697) beg válasza draco31 (#87695) üzenetére


beg
veterán

De csak addig, amíg valaki mac szűrését ki tudod játszani? C...c...c...c...

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87698) Palos válasza kisspall (#87694) üzenetére


Palos
tag

Hálás köszönet, magamtól soha nem jöttem volna rá! Kipróbáltam, működik.

[ Szerkesztve ]

(#87699) ignisz válasza ignisz (#87687) üzenetére


ignisz
senior tag

?

(#87700) hanati64 válasza ignisz (#87699) üzenetére


hanati64
tag

nálam sem megy

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.