Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Anax válasza ScomComputer (#200) üzenetére


Anax
tag

Igen később vettem észre én is, csak itt is írja a szept. 26-ot.
Amúgy Ryzen 5 2600X -ről váltanék erre.

(#202) ScomComputer válasza Anax (#201) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na arról,nemhogy érdemes,hanem ajánlott.. :K
Húú,nagy ugrás lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#203) ScomComputer válasza Anax (#201) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen változott,már az említett helyen is átírták update-el...
NDA END September 26.
:K

(#204) Anax válasza ScomComputer (#203) üzenetére


Anax
tag

Remélem nem csúszik tovább, ha mégis,
a végén bosszúból veszek Intel-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#205) Alpi.


Alpi.
addikt

Egy igazi nesze semmi, fogd meg jól hsz lesz, a szivárogtatásnak a szivárogtatása :
Itt egy screenshot részlet.

Ami miatt egyáltalán beraktam, az az, hogy valaki (legyen Mr. X :DDD ) azt súgta, hogy 53K körüli pontszámot takar a nagy fekete amőba ! Vagy igen, vagy nem, de ha igen !!!
Akkor az elég goromba órajelet feltételez ! :Y
Ha nagyon durván számlok, akkor 37K pontot tud a 7950X leakeken ambient hűtéssel. Tegyük fel, hogy 5 Ghz körül mennek a magok.
53 K / 37K = 1,43
5 Ghz x 1,43 = 7,15 Hét egész tizenöt század !!! Persze fogalmam sincs, hogy pontosan mennyin fut ambient a teszt és ilyen lineáris skálázás sincs bench pontszám és órajel tengelyen, de na !! Ez azért komoly ! Ha 1-200 Mhz-el alacsonyabb vagy tud jobbat mint 37K egy picivel, ez akkor is erősen 6, de sokkal inkább 6,5 Ghz alsóhangon !! Egy multithread benchmark alatt, ln2 -vel !!
Tudom, hogy ennek lófax vonatkozása van az átlag user-ekre nézve, de azért egész izgi kis fantáziálás, nem ? :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#206) Petykemano válasza ScomComputer (#197) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem úgy volt eddig, hogy a PCIe5 NVME az musthave?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#207) fanti


fanti
addikt

Srácok, tényleg bocs, csak úgy merő kíváncsiságból érdeklődöm tisztelettel : Kinek nem elég a mai Ryzen gen. és mihez kellene gyorsabb, azaz az új gen?
Ja, játékot ne mondjatok kérlek, az nem komoly ok.

Azaz pl. mihez kevés pl. egy 5800X, vagy na jó, legyen, egy 5950X?
És amihez kevés, ahhoz elég lesz a kövi gen megfelelője?

Mert ha pusztán az új technika megismerése hajt valakit, azt teljesen megértem, újdonság, és érdeklődik az illető utána és a hobbija is a hardver. És ez előtt kalapot emelek, teljesen rendjén való.

De munka ügyben kérdezek mindenkit és komolyan! Egy mai 5950X + B550 + 64GB DDR4-3600 CL16 + nvme SSD PCI-E 3.0 MIHEZ KEVÉS?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#208) zebra_hun válasza fanti (#207) üzenetére


zebra_hun
addikt

Egy erősebb procival amikor a ruszki sex oldalakat nézem, bizony nagyobb dudákat ad be.
Már megéri :))

Újdonság az esetek 90%-ban. Nekem is piszkálja a csőröm, de a mostanit sem használom ki.
Aki pénzt keres vele és kalkulàltan megéri neki, meg fogja venni.

[ Szerkesztve ]

(#209) S_x96x_S válasza fanti (#207) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> De munka ügyben kérdezek mindenkit és komolyan!
> Egy mai 5950X + B550 + 64GB DDR4-3600 CL16 + nvme SSD PCI-E 3.0 MIHEZ KEVÉS?

Ezt a kérdést tedd fel a Threadripperes/Workstation-os csoportban is. ;)

> De munka ügyben ... MIHEZ KEVÉS?

Rossz a kérdésfeltevés ..
A jó kérdés az, hogy mivel leszel hatékonyabb, produktívabb.
Ha nem leszel hatékonyabb .. akkor felesleges..

Ez már majdnem olyan, hogy mi a francnak traktor, amikor mindenre a ló is elég ..
A helyes válasz : hatékonyság :R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#210) hokuszpk válasza fanti (#207) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ja, játékot ne mondjatok kérlek, az nem komoly ok."

kérdés, a következő genben milyen gpu-k lesznek. Ha mégis igazak a pletykák, és az NV duplázza a teljesítményt, akkor lehet az 5xxx már nem fogja tudni kihajtani. ( Tudom nehéz elképzelni, de nekem sikerült :D )

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#211) Anax válasza fanti (#207) üzenetére


Anax
tag

Én abból a szempontból egyetértek veled, hogy egy 5950X bőven elég bármilyen játékhoz.
Annak érheti meg aki pl hosszútávra akar venni új gépet és a régi gépe se tavalyi. pl Nekem :)

Az is meglepő nekem, ami szintén Téged igazol, hogy a Ryzen 5 2600X RX580- al majdnem ultrán FHD -ban 50-60 FPS el minden új játék megy. 5 éves a config.
4K -ra ez viszont már nagyon kevés. Ha meg már lúd...
Ráadásul 6 évre tervezek. Ha már így kérdezted ez az én történetem.

(#212) S_x96x_S válasza fanti (#207) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Ja, játékot ne mondjatok kérlek, az nem komoly ok.

sakk :-)

Stockfish-hez a legideálisabb
- 2 x AMD EPYC 7773X 64-Core = 308391976 NODES PER SECOND
- AMD Ryzen 7 5800X3D 8-Core = 29367288 NODES PER SECOND


> De munka ügyben kérdezek mindenkit és komolyan!
> Egy mai 5950X + B550 + 64GB DDR4-3600 CL16 + nvme SSD PCI-E 3.0 MIHEZ KEVÉS?

véletlenül pont ilyen konfigod van,
ha munkát keresel, arra már elég jó, de nem midenre elég.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#213) fanti válasza S_x96x_S (#212) üzenetére


fanti
addikt

"véletlenül pont ilyen konfigod van,
ha munkát keresel, arra már elég jó, de nem mindenre elég"

Pontosan!

De arra akkor elég lesz a next gen aktuális megfelelője???
Mert ugyebár, kiadok a cserére (még ha jó árban adnám el az aktuális cuccaimat) +350 ezret... annyit megér, annyival gyorsabb lesz...?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#214) Anax válasza fanti (#213) üzenetére


Anax
tag

Szerintem 1 lépcsőt váltani soha nem érte meg az IT történelmében anyagilag, főleg ha az a legújabb cucc.

(#215) fanti válasza Anax (#214) üzenetére


fanti
addikt

:R

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#216) Wilks válasza fanti (#207) üzenetére


Wilks
tag

--De munka ügyben kérdezek mindenkit és komolyan! Egy mai 5950X + B550 + 64GB DDR4-3600 CL16 + nvme SSD PCI-E 3.0 MIHEZ KEVÉS?

--Mert ugyebár, kiadok a cserére (még ha jó árban adnám el az aktuális cuccaimat) +350 ezret... annyit megér, annyival gyorsabb lesz...?

Ahogy S_x96_S irta,itt most csak a hatékonyság a mérce.Ha megéri az,h "3-4-5%-al" gyorsabban végzel a munkával,akkor talán igen.

[ Szerkesztve ]

(#217) Sontir Fel válasza fanti (#207) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nálam csak a játék az egyetlen ok. Elnézve az árakat és amit kapsz, szerintem jobb opció egy meglévő AM4 konfigba 5800x3Dt pakolni :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#218) MZsoltee válasza Sontir Fel (#217) üzenetére


MZsoltee
veterán

Addig mindenképp, míg 7. genből nem lesz 3D verzió. :K

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#219) Petykemano válasza Sontir Fel (#217) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem is. Kicsit sajnálom is, hogy Greymon híresztelései ellenére - eddig még legalábbis - nem lett 5600X3D. Az lenne az igazi mainstream császár.

Mindenesetre azzal, hogy bármilyen AM4 konfigba bemegy a zen3 biztosan kisebb lesz az igény a Zen4-re, mintha számos felhasználó rekedt volna meg Zen1/2 konfigon. Nyilván ha egy Zen3-at nem tudnál bepattintani, hanem ahhoz is új és drágább (500) alaplap kellene, akkor nagyobb lenne a késztetés arra, hogy "áh, várjuk inkább meg a Zen4-et, ami annyival jobb, amennyivel drágább is."

Így a Zen4 lehet, hogy első félévében csak egy kevéssé irígyelt úri huncutság lesz. Amíg lemennek az alaplapok árai, lemegy a DDR5 ára, és kielégül az első roham az N5-ön gyártott új procira a szerverpiacon is.
Aztán persze megérkezik a Zen4 V-cache. Ha igazak a pletykák és a v-cache-t továbbfejlesztették abban az értelemben, hogy ne legyen olyan szelektív, hogy milyen workloadok esetén hasznos és miknél nem, akkor annak már egy mezei zen3 tulaj számára is lehet kellően nagy vonzereje.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#220) Devid_81 válasza Petykemano (#219) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg lehet 5600X3D, Lisa azt mondta nincs elfelejtve az AM4...remeny hal meg utoljara :)

...

(#221) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Kinai vip-ből fordítóval,ami nem olyan jó de ez van :

至NDA 宣AMD Ryzen 9 7950X Raktáróra 5,85GHz-ig érhető el, amit XFR Órának (Max Boost) neveznek, 禁 CPU páratartalom alacsony 50°C, köztük a 9 magos óra 5,85 GHz-re növelhető, és ha a CPU magas 50°C-ra, fokozatosan 5,7GHz-re csökken.
Ráadásul a Ryzen 9 7950X teljes körű adósság alatt áll, Stock Clock. Maximális időtartomány 5,1GHz, de CCD0 mag működési időtartomány, CCD1 működési időtartomány CCD0 lassú, körülbelül 4,9GHz~5,05GHz.
AMD Ryzen 9 7950X órajelek..
- 4,5GHz - Alapóra
- 5,7GHz - óraemelés
- 5,85GHz - XFR óra (50°C alatt)
- 5,1GHz - All Core Boost (csak CCD0)
Ahogy értem,ez hasonló az intel tvb-hez ott is ha 60 fok alatt van a cpu akkor akár +2lépcsőt is kaphat a boost sőt egyénileg is beállítható,az alder és raptor lakenél..
:K

[ Szerkesztve ]

(#222) Devid_81 válasza ScomComputer (#221) üzenetére


Devid_81
nagyúr

170W-230W@5nm-es CPU die-t tessek nekem 50 fok alatt tartani akkor, minden korulmeny kozott IS ;] :DDD

Ezt ar orajelet max nehany log-olo progi fogja mutatni, hogy valamikor elerte a proci jah, de koszi inkabb ne beszeljunk rola :D

[ Szerkesztve ]

...

(#223) keIdor válasza fanti (#207) üzenetére


keIdor
titán

Engem csak érdekel az újdonság.
Amúgy valahol az idő pénz, és visszahozza a beruházást idővel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#224) WaterWawe válasza fanti (#207) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem például egy hulladék office laptopom van és szeretnék egy rendes gépet, főleg fejlesztői munkára. Ha már rászánom magam akkor az aktuálisan legmodernebbet / legjobbat szeretném.

Nekem a munkához az egyszálú teljesítmény (a ram mellett) a legfontosabb, tehát én jobban járnék a 7600X-el mint az 5950X-el. :))

Viszont most itt olvasgatva erősen elgondolkodtató, hogy még egy kicsit kibírjam és megvárjam, hogy az Intel mit virít a Raptor Lake-el.

[ Szerkesztve ]

(#225) Petykemano válasza WaterWawe (#224) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha nem haragszol meg érte:
Szerintem ezzel az összehasonlítással félrevezeted saját magadat.

Ha neked nincs szükséged sok szálra, akkor a 7600X-et az 5600X-hez hasonlítsd inkább, esetleg 5600G-re, ami kicsit olcsóbb is és még IGP-vel is rendelkezik. Miközben persze ezek egyszálas teljesítményben pár százalékkal hátrébb állnak, mint az 5950X, de harmad/negyedannyiba kerülnek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#226) WaterWawe válasza Petykemano (#225) üzenetére


WaterWawe
őstag

Jogos felvetés, tényleg nem fair összehasonlítás. Viszont ha ezeket mérem a 7600X-hez egy jó 25% az előnye (azok alapján amit eddig láttunk). Alapvetően ezt csak azért hoztam ide, mert felmerült a kérdés, hogy "mire nem elég az 5950x?" és ehhez akartam egy más perspektívát bedobni. Nyilván aki ilyen szemszöggel nézi, ő a 6c/12t prociknál nem nagyon nézeget feljebb.

(#227) Petykemano válasza WaterWawe (#226) üzenetére


Petykemano
veterán

Persze, lehet az összehasonlításnak így is az az eredménye, hogy "Igen, nekem megéri"

Csak ha az összehasonlítást az 5950X-hez teszed, akkor az ár/érték arány számítással belekergetheted magad egy olyan vásárlásba (7600X), ami kétszer drágább is lehet, miközben a 5600X-hez képest nem kapsz kétszer jobb eredményt.

Az 5950X egy pongyola megfogalmazás. Úgy kell érteni:
Mire nem elég egy zen3 - szerényebb igényűeknek 5600X, sokszálon dolgozóknak 5950X

Persze, lehet az összehasonlításnak így is az az eredménye, hogy "Igen, nekem megéri"

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#228) Sontir Fel válasza Petykemano (#219) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ez a fejlesztett cache dolog nekem kimaradt eddig, majd jobban figyelni fogok, de nem hiszem, hogy a mostani 3dről váltani fogok egy ideig... ellenben a 6900xt X2 = 7900xt már jobban izgat :B :B :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#230) KaiotEch válasza Devid_81 (#229) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Faster? Ha csak a lenti diagramot nézem, az alapján nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#231) poci76 válasza KaiotEch (#230) üzenetére


poci76
aktív tag

A 12900K-hoz hasonlítja, nem a 13900K-hoz.

(#232) fudi2002


fudi2002
veterán

[link] Ugyan nem tudni mivel hűtötték, de nem túl acélos...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#233) KaiotEch válasza poci76 (#231) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Áh jogos, elnéztem. Mi scuzi.

Mind1, mert mindig fog rá válaszolni az Intel és mindig gyorsabb lesz, ennek ellenére maradok Ryzen vonalon még évekig. :)

(#235) palfitom válasza ScomComputer (#234) üzenetére


palfitom
félisten

Bízzunk benne, hogy ez csak az "induló ár", és efog lejjebb menni!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#236) Motyi válasza ScomComputer (#234) üzenetére


Motyi
senior tag

Akkor itthon (21% helyett 27% Áfa, 410 Ft \ 1 EUR árfolyammal):
7950X: ~364k HUF
7900X: ~286k HUF
7700X: ~208k HUF
7600X: ~156k HUF

Nem is olyan vészes, főleg ha azt nézzük, hogy a 7950X árából még csak egy belépőszintű X670E lapot kapunk. :D

(#237) Jacek válasza Motyi (#236) üzenetére


Jacek
veterán

Maradok Alderen :D

(#238) hokuszpk válasza Motyi (#236) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát. ha ezek nem placeholder árak, akkor nem is volt olyan rossz beruházás 100 -ért az 5800X. elleszek vele még egy ideig.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#239) VirsLee válasza palfitom (#235) üzenetére


VirsLee
őstag

Előbb utóbb mehet lefelé, de paritáson van a dollár és euró, úgyhogy itthon reális pár hónapig a 300x400x1.27 = 152k a legkisebb modellre. Vicces, annak fényében, hogy nem lehet DDR4-es lappal beugrani; így eljutunk oda, hogy az intel lesz a budget megoldás utolsó gen esetében.

Nemrég vettem egy 5600-at 67k-ért az Alzában, szóval rendes áfás áron. 7600x 127%-kal lesz “csak” drágább várhatóan. Nagyon kíváncsi vagyok mit hoz az intel.

(#240) Atom_Anti válasza Jacek (#237) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Én is, 6 magos prociért 156k-t kérni, plusz alaplap legalább annyiért?

(#241) Petykemano válasza Atom_Anti (#240) üzenetére


Petykemano
veterán

Plusz RAM.
Elképesztő....

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#242) Atom_Anti válasza Petykemano (#241) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Mondjuk egy iphone is fél milliónál kezdődik már…

(#243) KaiotEch válasza Atom_Anti (#242) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És az sem éri meg az árát. :D

(#244) Petykemano válasza Atom_Anti (#242) üzenetére


Petykemano
veterán

Jah, hát igen.
Magyarországon a forintban mért reálbér-növekedést (de legalább felét) csúszó leértékeléssel termeljük ki. És ha ez nem lett volna elég az energiaárak elszállásával az euró is romlani kezdett a dollárhoz képest, a forint meg még az euróhoz képest is tovább romlott, mert csúnya külkereskedelmi mérleg hiányunk van az uniós támogatások nélkül.

A lényeg: 5 éve még ~260 volt a dollár, most meg >400.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#245) R3laX válasza KaiotEch (#243) üzenetére


R3laX
addikt

Há' nem :D [link]

Jövök követni a témát. Úgy látom jó lesz nekem is az 5800X még egy jó ideig :). Még csak a 6 magra váltás sem érné meg. Gondoltam, hogy inkább túláraznak, minthogy sokat essen a Zen3. Hát válság van! :N Mehetnek szépen először narancssárga gépházba.

(#246) Sontir Fel válasza Atom_Anti (#240) üzenetére


Sontir Fel
őstag

130 körül van egy 12600K. A 7600x jó eséllyel a 12900K felett teljesít majd játékok során. Nem érzem ezt annyira vészesnek :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#247) Anax válasza Sontir Fel (#246) üzenetére


Anax
tag

Igen.

12700K és a 7700X is kb egy áron lenne. 200 körül és talán itt is simán lenyomja majd.
Én sem érzem ezt indokolatlannak, amíg a konkurencia ilyen drága.

(#248) Petykemano válasza Sontir Fel (#246) üzenetére


Petykemano
veterán

Mást jelent kompetitív dimenzióban értelmezni termékek árait, és mást a saját pénzügyi helyzeted relációjában. Az elhangzott implicit és explicit minősítések nem kompetitív dimenzióban történtek, semmi köze nincs ahhoz, hogy az intel kínálatához képest reális-e a z árazás.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#249) Anax válasza Petykemano (#248) üzenetére


Anax
tag

Igen mást jelent, de mért ne hasonlíthatnánk össze így is?
Legalább az árképzést megmagyarázza.

(#250) Atom_Anti válasza Sontir Fel (#246) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Én bízom benne hogy a megtuningolt 70 ezer forintos 12400-asom tud annyit mint a dupla drága 7600X.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.