Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) MPowerPH válasza fudi2002 (#13850) üzenetére


MPowerPH
félisten

Magas scalar anno nem nyirbalta a Zen 2 procikat?

PBO sima enabledre rakva is jol mukodik egyebkent.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13852) PuMbA válasza fudi2002 (#13850) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem ASUS-nál csak PBO Auto, Enabled vagy Disabled van, szóval aki nem ért hozzá az benyomja, hogy Enabled, mert a netről azt olvasta és ennyi :) Így viszont sokat nem ér....

[ Szerkesztve ]

(#13853) fudi2002 válasza MPowerPH (#13851) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem. A hozzá nem értők nyírbálták allcore-al illetve eszetlen soc feszekkel...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13854) fudi2002 válasza PuMbA (#13852) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem túl acélos felhozatal. Nálam pboból van vagy 8 msin...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13855) AtHoS válasza PuMbA (#13852) üzenetére


AtHoS
nagyúr

És az Advanced hol marad? Ott lehet igazából matatni

read-only mode on the forum

(#13856) PuMbA válasza fudi2002 (#13854) üzenetére


PuMbA
titán

Mert 1 menüpontba beletuszkoltak mindent. MSI :U Többi gyártónál ez az eredeti, sima megoldás van, mint ASUS-éknál és utána almenükbe finomhangolhatod.

AtHoS: Ha Enabled-re tetted akkor utána előjön az almenü, ahol matathatsz.

[ Szerkesztve ]

(#13857) fudi2002 válasza PuMbA (#13856) üzenetére


fudi2002
veterán

Tudjuk, tudjuk. Csak az Asus. Remélem eme téren jobban képben vagy mint a pboval... Ecofetisiszta ;)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13858) AtHoS válasza PuMbA (#13856) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálad bizonyára, de X570-E Gaming esetében:




read-only mode on the forum

(#13859) MPowerPH válasza AtHoS (#13858) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ogen, ennek igy kellene mukodnie.

Don't Tread On Me

(#13860) PuMbA válasza AtHoS (#13858) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem TUF van. Abban még nem ilyen menő piros a BIOS, de ezek a beállítások megvannak, csak máshogy :)

[ Szerkesztve ]

(#13861) #68216320 válasza Danex (#13847) üzenetére


#68216320
törölt tag

Persze, ha a PBO be van kapcsolva. Viszont én fix clock/vcore kombóval használom, nálam ez ki van kapcsolva.
Így nem tudom állítani külön.

(#13862) MPowerPH válasza PuMbA (#13860) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem megint foloslegesen megy a veszekedes.
Egyebkent is jon az Alder lake, valszeg elsopri a teljes Zen 3 -at. Aztan lehet szurni a PBO -t vagy az all core OC -t, az mar nem lesz eleg semmire.
Aki nem fanboy, az valtani fog, mert joval erosebb vasat kap.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13863) PuMbA válasza MPowerPH (#13862) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, ezt (is) mondom :) A tuning semmit sem vált ki. Ha olyan jó lenne a tuning, akkor mindenki Zen 2-n maradt volna, amit jól szénné tuningolt és nem váltott volna Zen 3-ra. Ahova egy proci kevés, oda a tuninggal is az. Nem az a +200-400Mhz fog kihúzni a slamasztikából, áttranszformálni a játékélményt vagy proci cserét elkerülni. A tuning egy elbíbelődés, hobbi semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#13864) Albigator válasza MPowerPH (#13862) üzenetére


Albigator
őstag

Nem, én pl nem fogok. Megnyugszok egy ideig a seggemen azzal ami van... ;]

(#13865) pRoject22 válasza PuMbA (#13863) üzenetére


pRoject22
őstag

Én miután a létező összes időm a PBO baszogatásra fordítottam és meguntam ,hogy sehogy sem az igazi így fogtam magam és fix allcore OC 4650 Ghz / 1.280 fesz-el belőttem.

Így CB20 6220 pont és játékok alatt is több az fps-em, pl VR-ban számított sokat, hogy nincs akkora fps drop mert nem változik annyit az órajel, VR-ban autószimmal is megfigyeltem, hogy sokkal simábban fut a kép, a többi játékban sincs akkora fps drop mint PBO-val.

Persze lehet ezzel is vitázni, biztos van aki jobban tudja de én a saját gépemmel ezt így tapasztaltam és teszteltem ki.

¯\_(ツ)_/¯

(#13866) hokuszpk válasza MPowerPH (#13862) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Egyebkent is jon az Alder lake,"

nemtom mit pepecsel az Intel, jöhetne már, olcsóbb 5800X -re vágyom :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#13867) PuMbA válasza pRoject22 (#13865) üzenetére


PuMbA
titán

VR vagy komoly szimnél biztos sokat számít a fix frekvencia, az egy speciális terület :) A túl nagy frekvencia kilengés sem jó, ami PBO-val még nagyobb, a magasabb boost órajelek miatt, mint sima PB-vel. A felhasználási terület nagyon nem mindegy. Egy Cinebench-nél nem számít az órajel kilengés, játékoknál jobban. Ezért mondom mindig, hogy felesleges Cinebench pontokat meg Aida64 méréseket nézni. Lényegtelen, mert játékok alatt úgyis máshogy fog viselkedni a proci.

[ Szerkesztve ]

(#13868) fatal` válasza MPowerPH (#13862) üzenetére


fatal`
titán

Kétlem, hogy sokan váltanának, horror lesz a RAM ára szerintem. A tuningnak mondjuk valóban nem látom értelmét (praktikai szempontból) én sem, hobbinak persze jó, akinek még van türelme hozzá. :)

(#13869) biker válasza pRoject22 (#13865) üzenetére


biker
nagyúr

Külön gaming profil ezzel, vagy mindig így fut, word/excel alatt is?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13870) MPowerPH válasza fatal` (#13868) üzenetére


MPowerPH
félisten

DDR4 sem olcso. Varjuk ki a veget.

Don't Tread On Me

(#13871) keIdor válasza MPowerPH (#13862) üzenetére


keIdor
titán

Majd a Zen 4. :)
Nem vagyok AMD fanboy, de minden gennél már nem váltok, kinőttem belőle.
Első generációs big.LITTLE meg DDR 5 is inkább taszít.
Memóriában mindig gyenge az első batch.
9 hónap múlva váltják is le. Ha már Intel, inkább a második generáció… addigra lesz DDR5-7000 is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13872) Bossp válasza pRoject22 (#13865) üzenetére


Bossp
addikt

Én elég gyorsan belőttem a kis 6 magost hogy allcore 4850 re boostoljon jatekok közben és vaj sima :D. Nem hisszem hogy all core oc-vel stabilla tudnam tenni 90C alatt. Stressz teszt stabillá tuti nem :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#13873) MPowerPH válasza Bossp (#13872) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es meg mindig nem boostol all core 4850MHz -re jatekok kozben... Te is rossz reszt nezel a HWInfo -ban. Pont ezert nem tudnad all core 4850MHz -n se stabilla tenni.

keldor: Zen 4 messze van meg. Ellenben az Alder mar kopogtat, es jelenleg nagyon ugy fest, hogy nagyot fog szolni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13874) Bossp válasza MPowerPH (#13873) üzenetére


Bossp
addikt

Te nézel rosszat :) 4300-ra sem boostol jatek kozben pbo off-al :). Nem stressz teszt kozben akarjuk nezni az effektiv orajeleket. Ezt hagyjuk mar :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#13875) MPowerPH válasza Bossp (#13874) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, sajnos en nezek jot. Amit irsz, az lehetetlen a PBO mukodese miatt. Maximum 2db magot tud jaratni a maximum frekvencian, ami 5600X -nel 4850MHz. Es ugyan azokon a magokon fog boostolni. Ahogy no a terheles, es munkaba all 2 magnal tobb, ugy csokken a maximum boost frekvencia a ket legerosebb magon.

Te a HWInfo sima orajelet nezed, ami nem valos erteket mutat.

Azt hiszem a kettonk kozul en hasznalom regebb ota a rendszert, 'beta' teszterkent volt idom kiismerni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13876) keIdor válasza MPowerPH (#13873) üzenetére


keIdor
titán

Cinebench fekszik a felépítésének, majd meglátjuk, hogy máshol mi a helyzet. Nem fogja megverni az 5950X-edet mindenhol, CB-ben és játékban igen, de máshol nem, pont munkára nem lesz neked ideális. Renderelsz vagy mi, írtad már régebben, csak nem emlékszem.

Apropó, lesz ám 3D V cache, pont az Alder Lake ellen.
A Zen 4 ellen már a Raptor Lake megy, amúgy igen, messze, de az erősebb is lesz.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13877) Bossp válasza MPowerPH (#13875) üzenetére


Bossp
addikt

Akkor mondj egy játékot ami 6 mag 12 szalat terhel mar nagyon iivancsi vagyok :D amit en nezek ott a CB 1 szálas terhelés tényleg csak a 2 legerősebbet terheli. De játék közben nem igen látok difit a magok között. Amit te nézel az egy számított érték boost clock/terhelés között. De hiába csak 50%-on terhel játék közben a proci ha nagyobb órajelre boostolnannyival több az fps. A tesztjeim alapján legalábbis ez látszódik!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#13878) MPowerPH válasza Bossp (#13877) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha ugy lenne, ahogy irod, akkor nekem a 16 magosom jatekok alatt all core 5050MHz -n tekerne, mert a HWInfo ezt irja, ami persze lehetetlen. Ez mar ott megbukott, hogy a CCD1 olyankor alvo allapotban van, tehat az nem boostolhatna sehova sem, a HWInfo megis azt irja a sima core clock reszen. Mig Ryzen Master vagy az effective clock szepen megmutatja a CCD1 homersekletevel egyutt, hogy nem boostol, meg csak nem is vesz reszt a munkaban.
Ezert irom, hogy az az ertek itt false. Es a PBO mukodeset rugna fel... A hasznalt magokon tudsz csak valtoztatni, ha a preferred core -t disabledre rakod. Ekkor a Win donti el, melyik 2db magot hasznalja majd max. frekvencian. De a hangsuly itt is azon van, hogy maximum 2db magot.

Probald meg elinditani a geped all core OC -val 4850MHz -n, aztan inditsal ra egy jatekra. :) 5600X -nel az nagy szo lesz, ha jatekot betolti, es nem fagy ki a pitsaba.

Egyebkent BFV.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13879) Bossp válasza MPowerPH (#13878) üzenetére


Bossp
addikt

Nem a max boostot nézem hanem valós időben mekkora órajelet produkálnak. Na az pont megvan meglesem ;)

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#13880) Bossp válasza MPowerPH (#13878) üzenetére


Bossp
addikt

Hát ez a játék még mindig katasztrófa :DDD DX 11-ben még mindig 110-130 fps :D dx12 ben full qakadozik a pálya elején. Azt hittem már javították. Egyébként még ez is messze van hogy kihasználja rendesen a 12 szálat. a max proci hazsnálat 86% volt max gpu 60%. 720p-lowon próbáltam :D így dx 12 ben már megvolt a 200 fps. 4725 és 4800 között boostolgattak a magok. :R még jópár évre vagyunk attól hogy tényleg lássuk előnyét ennél több mag/szálnak :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#13881) Timer válasza Bossp (#13880) üzenetére


Timer
veterán

Assetto Corsa Competizione?

(#13882) biker válasza Timer (#13881) üzenetére


biker
nagyúr

ACC is négy magot terhel tudtommal, meg az RRE is, ezek a single core órajelre érzékenyebbek, és jobban jársz kevesebb mag magasabb órajellel emiatt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13883) PuMbA válasza Bossp (#13880) üzenetére


PuMbA
titán

64 fős multiplayert nyomtál? Single playerben ugye kissebb a cpu terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#13884) MPowerPH válasza Bossp (#13880) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, probald meg multiban. Nekem joforman csak ezert van meg a jatek, CPU tesztre. Nem mondom, hogy mind a 8 magot izzasztja, de mind a 8 -at hasznalja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13885) Bossp válasza PuMbA (#13883) üzenetére


Bossp
addikt

Iegn! Alap.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#13886) Raggie válasza Bossp (#13879) üzenetére


Raggie
őstag

Küldj már erről egy screenshot-ot. Mert szerintem sem tudnak egyszerre ekkorára boostolni a magok. Külön-külön, eltérő időben lehet, de egyszerre nem igazán. :N

Clint Eastwood FTW

(#13887) jokeph válasza Bossp (#13879) üzenetére


jokeph
nagyúr

PB-vel és PBO-val sem egyszerre boostol az összes mag maximum frekire (nálam PB:4650, PBO 4850 MHZ), hanem ahogy néztem játék közben, egyszerre többnyire 2 mag megy max boostra, viszont nem fixen ugyanazok a magok, változnak folyamatosan.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13888) Bossp válasza jokeph (#13887) üzenetére


Bossp
addikt

Csinalok rola akkor diagrammot :D. Es igen 64-es multiban neztem :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#13889) Danex válasza jokeph (#13887) üzenetére


Danex
addikt

Az meg egy másik tényező még, hogy a proci 1 másodperc alatt néhányszáz alkalommal változtat frekvenciát az adott alkalmazások meg 2 másodpercenként vesznek mintavételt.

(#13890) fudi2002 válasza Bossp (#13888) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha tényleg így van, akkor a kijelzés nem jó. Fizikailag képtelenség. A felépítéséből adódóan nem lehetséges.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13891) pRoject22 válasza Bossp (#13872) üzenetére


pRoject22
őstag

Az allcore az még az 5800x esetében is 4650 a max, annál feljebb már valami brutál hűtés és magas feszültség kell.

¯\_(ツ)_/¯

(#13892) pRoject22 válasza biker (#13869) üzenetére


pRoject22
őstag

Nekem így fut mindig, idle állapotban még most nyáron is 35-38 fok kb.

¯\_(ツ)_/¯

(#13893) Bossp válasza pRoject22 (#13891) üzenetére


Bossp
addikt

CB allcore 3700-3725 körül boostol.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#13894) MPowerPH válasza Raggie (#13886) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kulon-kulon sem, mert van a preferred core nevezetű opcio a BIOS -ban. Vagy a Windows utemezo hatarozza meg, vagy a BIOS. Es csak 2db mag. Bar azt meg nem probaltam, lehet ha az opcio disabled, akkor az utemeo nem rendeli hozza 2db maghoz fixen, hanem dobalja a magok kozott, de akkor is maximum 2db magon kepes maximum turbora.

fudi2002: Mar vartam, hogy hozzaszoljal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13895) keIdor


keIdor
titán

AM5 - Zen 4 “Raphael”
Én erre fogok váltani.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13896) pRoject22 válasza keIdor (#13895) üzenetére


pRoject22
őstag

Szerintem is baromság most egyből váltani, a jelenlegi cpu pl ami nekem van 5800x kiszolgálja simán a köv gen VGA-t is

¯\_(ツ)_/¯

(#13897) nyul105 válasza Bossp (#13805) üzenetére


nyul105
senior tag

Az "air conditioned room" sok mindent jelenthet... lehet 16 fokos szobában mérték :D.

(#13898) Danex válasza pRoject22 (#13891) üzenetére


Danex
addikt

PBO+CO-val nekem CB alatt ment 4750 körüli allcore boost, de kb 65fok felett minden fok ilyen 1x Mhz minuszt jelent.

(#13899) MPowerPH válasza keIdor (#13895) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez meg nem most lesz. :)

Don't Tread On Me

(#13900) pRoject22 válasza Danex (#13898) üzenetére


pRoject22
őstag

De az allcore boost és az allcore fix OC-t az kérem ne keverjük össze :)

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.