Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Danex válasza fahrii (#10899) üzenetére


Danex
addikt

Ha a 125ezres kihajtja a Gpu-mat, akkor minek koltsek 180ezret? 4 év múlva az új generáció (120ezres) cpuja ott nyomja bele a fejét a mostani 180ezresnek ahol tudja 😀

Abból a pénzbol amit az extra hűtésre és a drágább procira költ az ember normál esetben egy kategóriával erősebb gpu kijon.

[ Szerkesztve ]

(#10902) SzlobiG válasza Danex (#10901) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én pont így voltam vele, hogy minek vegyek 5800X-et mikor kb semmit nem hoz játékokba, pláne 1440p-n magas részletességgel. :U

(#10903) MPowerPH válasza Danex (#10901) üzenetére


MPowerPH
félisten

A jelenlegi korulmenyek kozott abbol a kulonbozetbol nem fogsz 1 kategoriaval erosebb VGA -t venni... Tan egy ref. helyett kijon egy AIB, de nem biztos.

Egyebkent a 6 mag mar most keves, azert van 1-2 cim, ahol az 5600X -nek van elmaradasa akar egy 5800X -el szemben.
Most lehetne linkelgetni, keresgelni teszteket, amik meg is mutatjak ezt, volt mar linkelve ide is.
Most inkabb ugy all, hogy van egy teljesitmeny tobblet, mait valszeg benne hagysz a VGA -dban, foleg, ha NV, es combosabb darab.

Az 5600X elleneben annyiert csak 10850K -t vennek. Hiaba fogyaszt dupla, tripla annyit, konnyebben meghutod, es huzva erosebb lesz.
Sot, van az Intelnek 6 magosa is, fele annyiert, ha mar maradunk a 6 magosnal.

En a 10900K -t se csereltem volna le 5800X -re. Jo memoriakkal, 5.3GHz all core ugyan ott van, olcsobban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10904) Obliterátor válasza MPowerPH (#10903) üzenetére


Obliterátor
tag

Azért ezt nem mondanám ! Egy egészséges 15-20k differencia van közöttük. És nem az intel javára. [link]

(#10905) Danex válasza MPowerPH (#10903) üzenetére


Danex
addikt

Jelenlegi körülmények között kB felesleges beszélni új hardverrol, be kell érni azzal ami van és várni legalább 1 évet hátha

(#10906) MPowerPH válasza Obliterátor (#10904) üzenetére


MPowerPH
félisten

10850K -t nezzed, 125-135k kozott megvan. 10 mag, ennyiert a masik oldalon jelenleg 6 -ot kapsz, es bizony BF multiban pl. megeszi reggelire.

Az 5600X ellen meg ott a 10600K, 70k korul mar beszerezheto, 6/12. Jatekokra pont annyira eleg, mint az 5600X.... Es a lap is annyiba kerul ala.

En magam is csak azert valtottam Zen 3 -ra, mert Zen 2 -vel ellentetben a 16 magos mar nem csak munkara hasznalhato, hanem jatekokban is domborit, es az Inteles alternativaja(9980XE vagy 10980XE) mar lassabb, es joval dragabb osszerakni, mert az 500W+ -os fogyasztast csak 2 lap van a piacon, ami elbirja, es akkor meg ott a quad ch, ami szinten plusz ktg. Ha csak game, akkor eszembe nem jutott volna a 10900K -t eladni(150k -t fizettem erte, 5800X aron volt). Es CB single core -t leszamitva semmivel sem gyengebb... Nem melegedett, es betonstabil volt minden korulmenyek kozott, nem volt BIOS bug, WHEA, Kernel 41 stb... Beraktam, felhuztam manual 5.3GHz -re, 2 core 5.4GHz turbo -ra, es elketyegett.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10907) MPowerPH válasza MPowerPH (#10906) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, es ott a 11400F, ami igazabol versenykeptelenne teszi az 5600X -et is. :)) Ebbol lenne szorzo lock mentes darab is, az meg egyenesen a legjobb gaming CPU lehetne, leszamitva azt a par cimet.
Szoval en nem latom az 5600X letjogosultsagat, mert semmi olyat nem nyujt, ami indokolna a 125k -s arcedulat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10908) Shkiz0 válasza ReFleXx (#10889) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hamarosan jöhet, mert a 11400-11600K egész jól sikerült, ott nem nagyon van ellenfél, így van rá esély, hogy hamarosan jöjjön.

#10907 MPowerPH
Ne izgulj, ha lenne sima 5600 olcsóbban akkor kb a kutya se venné az 5600x-et, szerintem tisztában van ezzel az AMD is. Lásd 3600 vs 3600x.
Viszont valamit lépniük kellesz, mert per pill a 10400-11400 kategóriában nem tudnak semmit nagyon felmutatni az Intel ellen.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10909) -FreaK- válasza MPowerPH (#10906) üzenetére


-FreaK-
veterán

"10850K -t nezzed, 125-135k kozott megvan. 10 mag, ennyiert a masik oldalon jelenleg 6 -ot kapsz, es bizony BF multiban pl. megeszi reggelire."

Kérném szépen a tesztet ennek az alátámasztására (nem lesz), mert szerintem meg pont nem igaz.

Illetve a 6 mag ma már nem elég című story-ra is, mert szerintem szintén nem igaz. Igen, láttam a Techspot tesztjét, épp azért kérdem, mert ott ennek az ellenkezőjét láttam.
Az ott lévő minimális előny simán jöhet a magasabb órajelekből is, nincs kitesztelve, hogy pont a magszám okozta-e volna. (ha jól rémlik, de majd most megnézem újra).

[ Szerkesztve ]

(#10910) MPowerPH válasza -FreaK- (#10909) üzenetére


MPowerPH
félisten

Melyiket? Azt, hogy 10 mag araert kapsz a masik oldalon 6 -ot, ami ha kicsit elengeded, mar huthetetlen, vagy a BF multit? BF multi tesztet senki nem csinal, mert lehetetlen lenne az osszehasonlitast megcsinalni, foleg egy teli szerveren, de mindenki tudja, hogy az CPU intenziv, es szepen hasznalja a 8 magot is. De van par olyan game, ami mar skalazodik up to 12 core.(Civilization 5 - 6, Stellaris, es meg egy van)

Egyebkent meg ott a linken a 11400F tesztje, nezd meg, hol van az 5600X a 8-10 magos Intelekhez kepest. Es ezt nyugodtan nezheted annak fenyeben is, hogy a masodik legdragabb CPU ott az 5600X, a 10900K meg egyenlo a 10850K, ami egy aron megy az 5600X -el.
Nem ertem, mi benne a kulonleges, az egyik legrosszabb ar-ertek aranyu CPU most a piacon, es meg csak nem is eros, de kozben azert szepen melegszik. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10911) Shkiz0 válasza -FreaK- (#10909) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az valóban túlzás, hogy megeszi viszont tény, hogy az újabb játékok esetében már markáns különbségek jöhetnek ki:

De elég megnézni a többi tesztet is, hogy viszonyul mindeközben a 10600K. Márpedig egy 5600X 125-130K, miközben egy 10600K meg megvan 72-75K-ból, vagy egy 10700K is 110-113K, egy 10850K amivel meg simán hozod a 10900K-t is megáll 137-142K körül.
Szóval igazat adok abban MPowerPH-nak, hogy 5600X-et én se vennék.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10912) MPowerPH válasza Shkiz0 (#10911) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a baj a BFV multival, hogy nem tudsz realis osszehasonlitast csinalni, mert lehetetlen... Ellenben en anno lattam, hogy a 9900K volt, hogy 82% -on tekert, befogva az osszes magot. Nem vagyok nagy BF -es, de ha rakeres az ember, akkor is ezt latod a userek velemenyere alapozva.
Es igen, szvsz en nem este hasra a 6 magostol. Ugy 80k korul okes lehetne, bar mar az is so-so. Es messze van egy csucs gaming CPU -tol, ez a grafikonokbol is latszik. Azert is irtam, a legrosszabb ar-ertek most, amit vehetsz.(a 11900K utan :DDD )

Es ezt Danex hsz- ere irtam, amiben emlitett, hogy miert koltene dragabb CPU -ra, inkabb VGA -t vesz a felaron. Szvsz, akkor az 5600X -el szepen melle lott itt mindenki. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10913) PuMbA válasza Shkiz0 (#10911) üzenetére


PuMbA
titán

Itt azért megjegyzendő, hogy a TechPowerUp 80 ezer Ft-os memóriákkal mér, ami legtöbbször nonszensz, mert maga az Intel proci kerül ennyibe és senki sem épít ilyen setupot :) Ha Inteltől elveszed a memória sávszélességet, akkor sokkal nagyobbat esik a teljesítménye, mint a Zen 3-nak. Hardware Unboxed tesztben szépen látszik. Árban az a baj, hogy a memóriát is kell nézni, nem csak a procit és így már közelebb van az AMD és az Intel. Intel még mindig nyer, de nem annyival.

[ Szerkesztve ]

(#10914) Shkiz0 válasza PuMbA (#10913) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És?
Tök mind1 mennyi a kit, a lényeg, hogy mindegyik platform esetén azonos beállításon mennek és ez a lényeg.

Amúgy meg 50K-ért kapsz 2x8GB B-Die DDR4-4000-es C19-es KIT-et ami megy C16 4000-et szóval ez sem akkora probléma.
Másrészről meg, egy 3800C16-hoz nem kell drága Kit, ezt már a mezei 3200-3600-os kitek is képesek hozni némi plusz fesz hatására, és 25K körül simán megvehetőek.

Ha meg még úgy is van ahogy mondod, hogy AMD kevesebbet veszít akkor is a hatalmas árdifi a 10600K és az 5600X között, amibe belefér a gyorsabb memória is, ergo végeredmény megint csak az, hogy még többet nyer Intellel.
Nincs ebből semmi, el kell ismerni felső házban abszolút versenytársa lett intel termékeinek, de a kisebbek között viszont per pillanat jobb vétel az intel.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10915) PuMbA válasza Shkiz0 (#10914) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, jó, csak nem tudtam, hogy miért vesznek akkor 80k-ért RAM-ot emberek Intel mellé, ha ennyire jók a 25k-sok is. Nekem is ilyen olcsó van :) Nem teljesen mindegy, mert az ár / érték aránynál számít, hogy mi mennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#10916) MPowerPH válasza PuMbA (#10913) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem ertek egyet. Zen 3 -nak is kell a 4 rank, kulonben nem hozza a default, tesztekben latott eredmenyeket sem. Elso par nap megmutattak ezt is, mert egyes oldalak 2 modullal, masok 4 modullal, megint masok meg single vagy dual rank modulokkal teszteltek, es volt szoras.
Egyebkent meg ugyan olyan memoria kell Intelnek, es Zen -nek is, csak Intelnel nem veszitesz a 2 Rank -al sem, ha megfeleloen valasztasz. Egy Crucial Ballistix 32GB 3600MHz -as kit lazan megy 4600-4800MHz -t is, es anno 55k volt, most 60k. Sokan ugyan ezt hasznaljak Zen -hez is. Szoval en itt sem latok nagy kulonbseget...

mod: A teszteket meg ugyan olyam memoriaval csinaljak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10917) Shkiz0 válasza PuMbA (#10915) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Senki se mondta, hogy 80K-ért vesznek ramot az emberek te mondtad, hogy a TPU 80K-s rammal tesztel. (ami most amúgy első keresésre is 65K de ez most nem releváns)
Aki drága ramot vesz, az többnyire nem is budget gépet épít és nem érdekli mennyi a ram.

Nem teljesen mindegy, mert az ár / érték aránynál számít, hogy mi mennyibe kerül.
Na meg is válaszoltad :) Ár érték arányban a hülye se fog 2x annyit kiadni egy 5600x-re ha megkapja ugyanazt fél árból (10600K és 5600X között 1080p és 1440p esetén is 1% alatt van a különbség az Intel javára)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10918) MPowerPH válasza Shkiz0 (#10917) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Ár érték arányban a hülye se fog 2x annyit kiadni egy 5600x-re ha megkapja ugyanazt fél árból."

Szerintem ez itt mar megdolt, eleg csak megnezni, mennyi embernek van. :U De jo nezni a szenvedest, hogy jatekok alatt is 80+ fok, stb...
Kozben a 10900K a 65 fokot nem lepte at, a 10600K valszeg meg annyira sem melegszik.

AMD sem szeretetszolgalat, ugyan azt csinalja, amit az Intel csinalt a Haswell -tol kezdve. Jo a Zen 3, de csak 12-16 magosra lehet azt monani, hogy jo vetel. Ott nincs a konkurencianak versenyzoje, ami van, az halott, szellem, es aki nem hivatasos, annak ott az alternativa mainstream -en, nem kell megvenni a Threadripper -t arra a napi par ora nem jatekos felhasznalasra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10919) PuMbA válasza Shkiz0 (#10917) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom. 5600X Hardware Unboxed mérések alapján 1%-kal jobb a 10700K-nál 1080p-ben 11 játék mérései alapján :) 10600K-nál meg több %-kal.

[ Szerkesztve ]

(#10920) rumkola válasza MPowerPH (#10910) üzenetére


rumkola
veterán

Dehát CIV VI-ban pont az 5600x a legjobb, pedig "skalazodik up to 12 core". Ezzel pont -FreaK- nek adtál igazat.

(#10921) Shkiz0 válasza MPowerPH (#10918) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én nem védem Intelt, mert bealudtak ez tény plusz az Amd végre tényleg versenyképes procit csinál. Ha nulláról kéne gépet összerakni akkor is elgondolkodtató a dolog, annak ellenére hogy jó proci lett az 5800x 5900x, de ezzel, hogy Intel most árat vágott eléggé érdekes lett a helyzet.
Ugye a 3000-es széria esetén is rengetegen azért vették, mert picivel lassabban megkapták azt, amit az Intel tudott adni. Csak aztán most jött egy árvágás, és mindjárt más a szitu.
Jól mutatja az is, hogy az a 10850K ami most 107K körül megy nettóban a nagykerekben, az még januárban is 120-122 volt, tavaly meg bőven 130+.
Persze nézhetjük úgy is, hogy Intel most nem tud mást tenni, főleg hogy az új 11-es széria felső háza is felejtős, plusz drágább is mint a 10 gen.
Amúgy szerintem nem lenne rossz ez a 11 gen, ezt mutatja a középkategória (11400x/11600x) csak az látszik a felső házban már nem tudsz mindent kihozni a prociból, mert nem bírod meghűteni ezért limitbe futsz. Ha amd is csökkentene picit az árakon akkor simán inkább feléjük billenne a mérleg nyelve, de így ha 5-ös szériából akarsz építkezni akkor ott per pill nincs az 5600X alatt semmi amivel versenyezhetne a kékek ellen.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10922) MPowerPH válasza rumkola (#10920) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudtommal a Civ 5-6 az egy CPU intenziv jatek. Passz, lehet rosszul emlekszem, megesik. Lehet az Anno -t akartam irni a helyett, de abban sem vagyok biztos. En csak a BFV -ot probaltam, es arrol tudom, hogy a multi -ja feler egy CPU stabilitas teszttel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10923) PuMbA válasza Shkiz0 (#10921) üzenetére


PuMbA
titán

Most az Intel az árvágással nagy játékos lett, ez minden kétséget kizár, de ehhez kellett az, hogy 2020-ban 6x kevesebb CPU-t adtak el, mint az AMD. Csak a Ryzen 3600-ból többet adtak el, mint az Intel összes modelléből együttvéve, ez akkora ütés volt az Intelnek, hogy tudták, hogy ha nem csökkentenek árat, akkor senki se fogja venni a procijait.

Amazonnál jelenleg ez a best-seller lista: [link] 5800X vezet :DDD Még engem is meglepett...

[ Szerkesztve ]

(#10924) fudi2002 válasza Shkiz0 (#10921) üzenetére


fudi2002
veterán

"de így ha 5-ös szériából akarsz építkezni akkor ott per pill nincs az 5600X alatt semmi amivel versenyezhetne a kékek ellen."
Végre beindul a verseny, pontosan ezt várta az értelmesebbje. Akár milyen teljesítménykülönbség van az 5600x javára (mert több játékban is van), abban az ársávban valóban "elvakult" aki 5600x-et vesz szemben a 10850k-val (vagy cb20 egyszálfetisiszta) ... A felsőbb liga meg egyértelmű, ott meg az intelnek nincs ütőkártyája... Talán ebből a helyzetből mindenki nyerhet, mert így mind2 nagy gyártó lépéskényszerben van.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10925) Erdei88 válasza Shkiz0 (#10921) üzenetére


Erdei88
veterán

Dehogynem, megy itt az Intel hittérítés.
Akár mehetnétek a vs-be is...

(#10926) MPowerPH válasza Erdei88 (#10925) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Dehogynem, megy itt az Intel hittérítés."

Az a gond, hogy en ezt 5950X userkent irom. Tovabba egyel alattad fudi2002 is leirta, pedig O aztan lehetne minden mas, csak nem Intel fanboy...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10927) Shkiz0 válasza fudi2002 (#10924) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ami inkább számomra AMD irányba terelné az embert az az, hogy ha most veszek egy jó B550-es lapot és mondjuk nem cél a gyors cserélgetés akkor, még 4-5 év múlva is tudsz fejleszteni ha úgy van, mert pár év múlva simán belerakható akár 16 magos proci is aminek akkor az ára már sokkal barátibb lenne mint most, és talán kihasználnák majd a játékok is.
Csak sokszor úgy érzem ezzel csak magát csapja be az ember, mert mire odajutsz úgy is lenne olyan dolog ami miatt akkor inkább megint platformot cserélne az ember.
Ettől függetlenül igen legalább van verseny procik terén :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10928) PuMbA válasza Shkiz0 (#10927) üzenetére


PuMbA
titán

Volt szivárgás nemrég X570S chipsetes lapokról, elvileg a Zen3+ mellé jönnek, de mivel eddigi lapokba is menni fog, ezért csak hardcore userek fognak váltani. Ha ez igaz, akkor az nagyon jó hír, hogy lesz még egy finomított verzió és még több prociból lehet válogatni. Az is elképzelhető, hogy sima 5600 az csak Zen3+-ból lesz. Az AMD is csak látja, hogy milyen árvágást csinált az Intel, leutánozta őket :)

[ Szerkesztve ]

(#10929) jokeph válasza Shkiz0 (#10927) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én maradtam AMD-nél, x370+3600X páros után is, most X470+5600X.
Persze vehettem volna 10.gen Intelt is (minimum 10600k vagy nagyobb), de megvolt már a jóféle X470-es lapom... :U
Azért még mindig nem sértődnék meg ha egy Vermeer-hez való BIOS kijönne X370-hez. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10930) fudi2002 válasza Shkiz0 (#10927) üzenetére


fudi2002
veterán

Amúgy pont 15 év intel után, nagy amd ellenesként lett amd-m, csakis az intel töketlenkedése miatt (egyszerűen nem tudtam lenyelni a békát, hogy 12 magos 3900x árán kapok egy 9900k-t amit még kupakolhatok is, 2x olyan drága alaplap követelménnyel). Azért a b450 tomahawk+3900x egy nagyon nagyon szerethető kombó volt azért az árért. (aztán jött az emberi majomság, de hát jobb mintha cigire vagy piára.. :) )

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10931) Erdei88 válasza MPowerPH (#10926) üzenetére


Erdei88
veterán

De jo nezni a szenvedest, hogy jatekok alatt is 80+ fok, stb...

Hirtelen el is felejtette mindenki milyen jo is volt az elet amikor meg deliddelni kellett szinte az osszes K-s Inteles procit.
Az a gond, hogy 5600X tulajkent pont tudom cafolni az allitasod

(#10932) Shkiz0 válasza PuMbA (#10928) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az AMD is csak látja, hogy milyen árvágást csinált az Intel, leutánozta őket
Ezt kéne már most meglépnie, vagy adni ki valamit 5600X alá, mert tegyük fel enged kicsit, azt a kiesést behozhatná mivel aki most Intel felé kacsingat az szintén AMD-t venne lehet.
Ami árnyalja a képet, hogy sajna ehhez kéne az is, hogy legyen normális ellátottság ez meg a jelenlegi helyzetben sajna nem az igazi.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10933) Shkiz0 válasza Erdei88 (#10925) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Értem én, hogy most önigazolást keresel 5600x tulajként, de ez nem vs, és nem csak én látom úgy, hogy az 5600X-nek ezen az áron nincs létjogosultsága.
Amennyire jó lett az 5800x és felette alul annyira nincs semmi amit versenybe küldene.
Ne érts félre, jó proci lenne az 5600X de nagyon nem ebben az árkategóriában. És ne legyen igazam, de az AMD saját maga fogja kannibalizálni ezt a procit, mert valamit fog hozni idővel alá, és annak ugye árban is versenyképesnek kell lenni a kisebb Intel procikkal szemben így ezt senki se fogja venni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10934) Erdei88 válasza Shkiz0 (#10933) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem gondolnám, hogy önigazolásra lenne szüksegem. Meglévő B550-ös alaplapommal kényelmes váltás volt 3600-ról.
RTX 3080 mellé is megfelelő teljesítményt nyújt és ezt a gyakorlatban is tapasztalom.
Nem ragaszkodok görcsösen ehhez a procihoz, ha indokolt lesz, váltok.

[ Szerkesztve ]

(#10935) Danex válasza Shkiz0 (#10933) üzenetére


Danex
addikt

Ami amúgy AMD oldal javára írható még az szerintem a fogyasztás, oké hogy jobban hűthető az Intel (bár igazából ez csak a lelkunknek fontos javarészt), de azért nem mindegy 100Wbol vagy , 200Wbol kap az ember közel azonos gaming élményt.

Ugye most hogy a Gpu-k fogyasztása is meglodult, az emberek szerintem többségének 650W körüli tapja lehet, emellé egy 200W CPU és egy 350W Gpu (amik be be tudnak spikeolni) már igényli a Táp cserét is. Amit persze nem 2 hónapra vesz az ember, de osszeadodik a végén.

(#10936) MPowerPH válasza Erdei88 (#10931) üzenetére


MPowerPH
félisten

En delideltem vagy 30 -at... :F Nekem az sem volt problema, bar a die -t lappolni mar nehezebb dio volt. Ahhoz kepest a Comet hatvanyokkal jobb.

Danex: Jatekok alatt 50-60W -al eszik tobbet egy Intel proci, a 200W -tol nagyon messze van. Inkabb 120W a plafon, bar az emlekek mar halvanyulnak.
Idle jobb az Intel fogyasztasa, szoval maximum a tap merete az, ami szamithat. 3080 -hoz a 650W mar pl. nem is ajanlott kategoria. Az RX -ekhez meg boven eleg, azok elvannak 300-360W kozott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10937) Erdei88 válasza MPowerPH (#10936) üzenetére


Erdei88
veterán

Régi szép idők, érdekes, hogy mennyire természtessé vált egy idő után... :D

(#10938) ReFleXx válasza Shkiz0 (#10908) üzenetére


ReFleXx
addikt

en is igy latom, lenne letjogosultsaga, mert hiaba jo az 5600x annyira nem jo deal 125k-ert.
most fel lehet hozni a 3600(x)-et de az nem zen3 :D

a techpowerup grafikonokat meg hagyjuk, majdnem annyira hihetetlen adatok vannak neha mint a PH!-s tesztekben :DDD

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10939) MPowerPH válasza Erdei88 (#10937) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha csak delid, akkor 10 perc 1 proci, kenyelmesen. Ha tukorsima die, akkor fel ora. Ha lapping, akkor 1 ora. :N
Delid magaban sokat nem hozott, leven tul magas volt a die, az is gatolta a hoatvitelt.
Hulye is megcsinalta a delidet, volt hozza eszkoz. En pengevel is probaltam meg Haswell -nel, aztan attertem a vice methodra. ;]

Sxal nekem termeszetes volt, bar a 9900K -nal a csiszolastol fostam.

Don't Tread On Me

(#10940) keIdor válasza Shkiz0 (#10921) üzenetére


keIdor
titán

Nem lenne rossz a Rocket Lake, csak az i7-i9 ott is túlárazott és főleg az i9. Az az 5800X ellenfele, ergo 160k bruttóba kéne kerüljön maximum.
Az Intel kínlódik, akar adni egy látszat felsőkategóriát, de nincs meg hozzá a technológia, mert beragadt 14nm-en. Ezen egyébként az Alder sem fog segíteni, mert az AMD-nek továbbra is lesznek valós 12-16 magos procijai, főleg a Zen 4 fogja kinyírni az Aldert majd a felsőházban.

További probléma, hogy ismét elérkeztünk oda, hogy az LGA1200 halott platform. Míg az AM4 egyelőre nem, ebbe még jön a Warhol. Azért az sem mindegy, legalábbis nekem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10941) keIdor válasza Shkiz0 (#10927) üzenetére


keIdor
titán

Eladás szempontjából sem mindegy.
2023-ban nézzük majd meg melyiket lesz könnyebb eladni, X570 vagy Z590. Utóbbi már most halott platform.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10942) Shkiz0 válasza keIdor (#10940) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezért is mondtam, hogy aki előre tekint annak megoldás lehet. Ha nulláról kéne összerakni akkor jó választás lehet egy AMD platform, de nem 5600X-el azon az áron amit kapni lehet :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10943) keIdor válasza Shkiz0 (#10942) üzenetére


keIdor
titán

Én a 440€ 5800X-re lecsaptam viszont, mert az nem volt rossz ajánlat szerintem. :) Sajnos az 5900X hiánycikk, 750-800€ és várni is kéne rá, így nem az lett, pedig azt is nézegettem.
De ez a szép ebben a platformban, később lehet lesz 6900X mondjuk 550€-ért mit tudom én, jövő januárra. A lehetőség ott van. Na ez a kékeknél nincs, aki megveszi az i9-10850K-t az ott ragadt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10944) Erdei88 válasza keIdor (#10943) üzenetére


Erdei88
veterán

Időtállóság nem szempont az Intelnél :N

(#10945) GIORGIONE76 válasza keIdor (#10943) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

keldor én teljesen egyetértek veled és még hozzátenném, szvsz nem úgy kell felfogni hogy most megéri-e pl az 5600X, hanem hogy ha megveszed 115-120-ért, majd jövő ilyenkor a nextgen előtt eladod 90-100 között, akkor az új teszem azt "legjobb" 8magosra max ~50-60-at kell rátenned és minőségi upgrade volt, ahogy írtad kékeknél ennek a lehetősége nem lesz,
és mindezt ugyanabban a lapban,
én már így utólag látom ennek az AM4nek pozitívumát, 2018 elsők között X470, amiben már vagy 10 féle proci volt és még csak most lett cserélve (pedig nem is lett volna muszáj), de akár egy nextgent is megélhetett volna nálam,
mindeamellett egyet elismerek, egyes címekben az amd-s megfelelőjével jobbat mennek az intelek, de kb semmi más...

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#10946) MPowerPH válasza keIdor (#10943) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk a 10600K -hoz veszel egy lapot, es annyin se vagy, mintha vettel volna egy 5600X -et.
Az a baj, hogy minden kivezetett termek automatice meg van pecsetelve az oriasi arvesztessel. A 9900K mar temetve lett, 8700K detto, aztan azert ra lehet pillantani, hogy a mai napig mi penzert mennek.

Don't Tread On Me

(#10947) keIdor válasza MPowerPH (#10946) üzenetére


keIdor
titán

15 év Intel után én is inkább 5600X-et vennék a Comet variáns helyett az az igazság... nem vennék egy ötödik Skylake alapú procit már magamnak.
S megértem azokat, akik inkább AMD-t vettek, nagyon népszerűtlen most az Intel. Tudod egy dolog az ár/érték arány, de az Intelnek sok hányinger húzása volt az utóbbi pár évben... s ez is hozzájárul az AMD mostani sikeréhez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10948) Timer válasza GIORGIONE76 (#10945) üzenetére


Timer
veterán

"én már így utólag látom ennek az AM4nek pozitívumát"

Legalább Te látod, sok kékbajszúnak mind a mai napig derogál ezt beismerni.

(#10949) Shkiz0 válasza keIdor (#10947) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért kíváncsi leszek, ha ne adj isten úgy alakul, hogy most mondjuk az AMD lesz abban a helyzetben amiben az Intel jó pár évig, akkor majd ők mit fognak tenni.
Mert pénz beszél, kutya ugat és megérzésem szerint ők is kihasználnák a fölényüket ahogy tették a kékek is.
Tényleg abszolút nem akarom kicsinyíteni az AMD érdemét, mert visszajöttek a halál torkából, és megsüvegelendő amit csináltak, de ne feledjük el ők se tudtak mit csinálni korábban amíg nem értek fel Intel szintre, csak hogy olcsóbban adtak a procikat.
Most az Intel is ennyit tud tenni, hogy árat csökkent.
De kíváncsi leszek, mert a warhol is jónak ígérkezik, aztán az árazásnál nem lennék meglepve, hogy vastagon fog a ceruza.
Én abszolút adom azt, hogy nulláról építkezve az AMD felé billen a mérleg, de ettől tartom azt, hogy az 5600X baromi drága, és inkább akkor már 5800x.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10950) jokeph válasza keIdor (#10947) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Azért a Z170 OC Formula lapomat talonba tartom, hátha befut eccer valami jó áras 9900k. :D
Addig elelvez benne a 7600k.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.