Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) arabus válasza nuke7 (#22400) üzenetére


arabus
addikt

mert ezt a nagyot könyebb középen

mint ezt a kicsit jobb oldalt

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#22402) HSM válasza fudi2002 (#22392) üzenetére


HSM
félisten

Persze, meg lehet szívni gyártástechnológiával, erről szerintem az AMD is tudna ám mesélni, hány Mhz-re tervezték a Bulldozert, és mennyi is jött össze végül belőle...

Mit keresek itt?! Írtam, nem láttad [link] ? :DD Bár azóta a Micron E-s Fury-kat lecseréltem egy jó kis Samsung B-s kitre.

(#22393) Create.: Igen, és ott minden magon tudja, valamint többnyire elfogadható feszen. :K
Én sem bántam meg a B550 és R5 3600-at (eredetileg s1200 lett volna a terv), főleg ár/érték arányban nagyon jó ez a platform. Nem játszom már olyan sokat/extrémen, hogy megérte volna a másik oldalról válogatnom, erős árprémium mellett. No, meg a sechole-ok terén is sokkal jobb itt a helyzet.

(#22394) ffodi : Szedi a lábát! :C

(#22395) ffodi: Manuális órajelnél hogy működik ez az offsetes módszer? Én fix 1,2V-ra raktam, 42-es szorzóval, ez így üresben +5W kb, de lehet kipróbálnám offsettel majd idővel, de erről nem nagyon találtam infókat, hogyan érdemes beállítani.

(#22399) Timer: " hogy a nagy órajel-harcban az AMD annyira túlfeszítette a PBO téma kapcsán a húrt"
Én is pontosan így látom, és azt a bizonyos biztonsági tartalékot hiányolom. :K
+ a saját friss gyártású csipem láttán eléggé úgy tűnik, hogy a kezdeti, még sokszor gyengébben teljesítő csipek igényeihez lett belőve a feszültség-görbe, és így az újabb/jobban sikerült csipek brutálisan túl lettek feszelve. Legalábbis jobb, racionális magyarázatom nincs a dologra. Prime alatt 4Ghz-en hajtaná nálam 1,3V-on, amikor 4,2-n is stabil 1,2V-n, ez brutális differencia.
Gyártói oldalról is amúgy érdemes ezt a piaci helyzetet bele kalkulálni, amit említettél, lehet inkább bevállalták, hogy 10-ből 1 csip kimúljon a 3 éves garanciális időintervallumban, de legyenek mondjuk 200Mhz-el kompetitívebbek (teljesen fiktív számok). Ez is mérnöki döntés, statisztikai alapon. Hát én viszont nem akarok esetleg abból a 10-ből az az egy lenni.... :N

"A két klikk megmarad"
Nekem amúgy semmi, de semmi gondom a PBO-t használókkal, leszámítva, hogy néha nem egészen értem, közülük néhányan miért nem tudják elfogadni, hogy pl. nekem nem tetszik az a megoldás, és nem azt használom. :F Én nem próbáltam senki meggyőzni, hogy ezt kellene használni, csak beszámoltam az eredményeimről, no, meg a véleményemről a látottakról... :)

(#22401) arabus: Így 1,2V-on amúgy teljesen jól hűthetőm barátságos hőfokokkal. A bajok akkor vannak, mikor a PB jól odarakja alá az 1,4V+ feszt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22403) fudi2002 válasza HSM (#22402) üzenetére


fudi2002
veterán

Az amd ekézésed katcsán kérdeztem :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#22404) boogie84


boogie84
veterán

Üdv urak!
Szégyen vagy nem, nem foglalkoztam túl sokat a Bios-szal. (Gigabyte X570 Aorus Elite)
Alap gyári F3 van fent. Kérdés: egyből tehetem az F20-at, vagy F3->F4->F10->F11->F20 azaz szép sorban?
Alulfeszelés miatt szeretném a legújabbat feltenni, majd azzal offsetelni.
Szünetmentes tápegység mindenképp szükséges a frissítés alatt, vagy nem igazán tudom megölni azzal ha pl épp áramszünet van? Ugye ez a lap hátul USB-ről proci nélkül is tud frissíteni Qflash gombbal.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#22405) Alpi.


Alpi.
addikt

Azért nehogy eljussunk már oda, hogy a hivatalos, Pb működés veszélyes ! :U
Még egy (1, eggy :DDD ) cpurol sem hallottam, aminek így lett volna baja. Ez nem mondható el a kézi, fix setuprol. Nem azt mondom, hogy az minden esetben árt, de már tényleg kezdek aggódni a sajátom egészségéért lassan ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#22406) wwenigma válasza nuke7 (#22400) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Félig laikusként annyit tennék hozzá hogy az 1600x die mérete 213mm2. [link]

Azt meg azert nem latod mert a CPU feszultség nem az aktualis hanem az utolso visszajelzett érték mielott kikapcsol és igen, 1ms-onként képes állapotot váltani.

HSM: lehet terjeszteni az iget hogy veszélyes de semmi értelme. Javaslom maradjunk a tényeknél, AMD szerint nem veszélyes ugy hajtani a procit ahogy kitalálták. Nincs szó biztonsagi tartalék hianyarol, hasznalni kell. Nem akarlak meggyozni semmirol de te se akarj itt mindenkit meggyozni arrol hogy szerinted mi veszelyes es mi nem...

A feszultség pedig miert lenne sok vagy keves? Binnelik a magokat adott paraméterek szerint, ez a szilicium lotto mert lehet egy irtozatosan jol sikerult alacsony feszen is stabil , jol tuningolhatot kapsz de az is lehet hogy felső hatarertekbe eppen belefert ezert nem tiltottakl rajta magat. Ha ilyenrol még nem hallottal, menj es nezd meg a 10900k tesztet, mi milyen üzemi hőfokon uzemel és mit vesz ki a falból....[link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22407) ffodi válasza boogie84 (#22404) üzenetére


ffodi
veterán

Mehet egyből a legújabb, max. miután feltetted érdemes csinálni egy grátisz BIOS resetet.

Ha valami baj történne, pendrive-ról tudod frissíteni/átirni (a te lapod esetében).

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22408) boogie84 válasza ffodi (#22407) üzenetére


boogie84
veterán

:R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#22409) HSM válasza fudi2002 (#22403) üzenetére


HSM
félisten

Ha arra gondolsz, elsősorban a CCX-ekre osztott felépítéssel volt bajom, az sajnos nagy hátrány néhány alkalmazásban, egyébként semmi bajom nem volt a Ryzenekkel, sőt. ;) CCX téren volt játék, ami a 10 éves régi Xeonomon is jobb FPS-t mértem, ott 6 magig volt skálázódás, itt meg megáll 3-nál, mint a szög. (Erről majd tervezek írni, érdekes szerintem, a B-die-t is részben ezért vettem, hátha az időzítéseim gyengék az E-s kiten, de nem az volt a szűk keresztmetszet, 3733Mhz CL16 1T szinkron IF-os ram sem hozott ott kb. semmit pluszban a 3600Mhz CL18 GDM-hoz képest) Viszont egyre kevesebbet van időm játszani, plusz jön a 8-magos chiplet az új generációban, ha esetleg kevésnek bizonyulna a mostani 3 mag/ccx kombóm és az úgy már tuti elég lesz nekem is. Illetve nekem nagy plusz volt ez a B550 Aorus Elite lap is, végre AM4 alatt is találtam igényeimenk megfelelő jó lapot, erős, minőségi VRM-el, jó felszereltséggel, jó elrendezéssel és szolgáltatás csomaggal, és már az STX2 kompatibilitásról is jobbak voltak a beszámolók a friss AGESA verziókkal. Így az 50K körüli lappal, és már a 60K-s kisker ár alá süllyedt friss box 3600-al olyan jó ár/érték arányt adott a platform, ami mellett már azt mondtam, hogy ezt mindenképpen érdemes kipróbálni, főleg a s1200 magas itthoni árazása ellenében. Így kerültem ide, és az eddigi tapasztalatok alapján maradok is egy darabig a platformon. :)

(#22405) Alpi.: Szerintem az teljesen egyértelmű, kérdés nem férhet hozzá, hogy nem kellően óvatos és alapos manuális OC-val, a proci gyári védelmei nélkül sokkal nagyobb veszélynek van kitéve, mint gyári PB-al.
Az érdekesebb kérdés az, mi a helyzet egy óvatos allcore OC-val, ami messze a gyári feszek alatt működik.... RECSKA is amit írt, 1,35V-on pukkant el több hónap után, mondhatnám, hogy várható volt, az már akár a FIT, akár a gyári PBO feszek felett is lehetett. És én pl. csak olyan elpukkant darabokról olvastam, ahol 1,3V feletti feszekről volt szó.

(#22406) wwenigma: Tény pl. hogy 1,35V-on 9 hónap után elpukkant: [link] . Akkor én használjam teljes nyugalommal úgy, hogy akár rendesen terhelve is 1,35V-ot adna alá a PB, de még Prime alatt is 1,3V-ot látok? Köszi, kihagyom. :N

Azt pedig szögezzük le, aki mindenáron a másikra akarja erőltetni az igazát, az te vagy. Nekem mindegy, te hogyan hajtod, vagy mit találsz biztonságosnak, 1,5V-on is küldheted, nem érdekel. Neked fáj valamiért borzalmasan, hogy szerintem túltolja magát gyárilag a CPU és én máshogy használom. :W

Ami a 10900K-t illeti, mond az a szó neked valamit, hogy peak? :W Illetve ha már ennyire a vs-t erőlteted, elég szomorú, hogy a 4 éves 14nm-en gyártott architektúrájukból a mai napig tudnak olyan vasat kihozni, ami pl. versenyképes a szintén 65W-os, 7nm-es 3700X-el [link] . Ebből is látszik, mennyire nem hatékonyan működnek ezek PB-s cuccok gyárilag, illetve a részedről, hogy ismét csak a velem való kötözködés és kék CPU-k pocskondiázása megy. Erre pedig semmi szükség egy szakmai topikban.

Szóval tényleg jó volna, ha most már leszállnám rólam, mert ezt már nagyon unom. :(( Ezt a kötözködő flémmel teli dumát told annak, aki erre kíváncsi, ha nem fejezed be, a következő köröm a moderátorokhoz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22410) ffodi válasza Alpi. (#22405) üzenetére


ffodi
veterán

Nézd úgy, hogy manapság már minden elektronikai eszköz élettartama a lehető legrövidebb időre (pl. néhány év) van tervezve, minden a végletekig van optimalizálva. Ha számításba veszed ezeket, és a jelenlegi versenyhelyzet jellegű helyzetet, akkor mindjárt más megvilágításba kerülhetnek a dolgok. ;] :DDD

HSM:

Van egy alap VID ezt lehet elofszetelni, valamint magát a VID-et is el tudod tolni, majd ezt elofszetelni. Ránézek még egyszer milyen különbségeket okoz, mert az igazat megvallva többször láttam már különböző beállítások esetén anomáliát és az is lehet, hogy normál esetben nincs is különbség fix. feszültség vs. offset között (manual OC-nál).

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22411) Thrawn válasza HSM (#22409) üzenetére


Thrawn
félisten

"Akkor én használjam teljes nyugalommal úgy, hogy akár rendesen terhelve is 1,35V-ot adna alá a PB, de még Prime alatt is 1,3V-ot látok? "
Használd nyugodtan, semmi baja nem lesz. Mint az már többször is le lett írva PBO kapcsán, önmagában a "magas" fesz nem jelent semmit, amper is kell ahhoz, hogy degradáció léphessen fel.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22412) HSM válasza ffodi (#22410) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! :R Ha ennyire hasonló, de tészleteiben macerás ne fáradj vele, végülis elég jól megy ez a fix megoldás is.

(#22411) Thrawn : Van itt áramerősség is bőven, nem zavarta: [link] . :F

[ Szerkesztve ]

(#22413) ffodi válasza ffodi (#22410) üzenetére


ffodi
veterán

Megnéztem, és valószínűleg rosszul emlékeztem :B :

Látszólagos működés szempontjából nem látok különbséget (Manual OC mellet) fix. feszültség, offset, és eltolt VID között. Ez azt jelenti, hogy az energiagazdálkodási opciók megléte mellett üresjáratban mindegyik esetben visszaveszi az órajeleket és a VCore-t is, a magok pedig szépen elmennek aludni (Ryzen Master és HWInfo szerint legalábbis). Az üresjárati fogyasztásban (szintén egyelőre csak szoftveresen mérve) láttam konzekvensen 3-5 Wattnyi eltérést (CPU power), ahol az offset beállítás esetben volt a legkevesebb, fix. feszültség és eltolt VID esetén pedig több (mindkét utóbbi esetben kb. egyforma).

Utóbbira két lehetséges magyarázatot látok:
- Vagy tényleg van különbség, ezt egy valós fogyasztásméréssel igazolni lehetne (ha lesz rá időm megcsinálom)
- Vagy valaki (pl.: valamilyen SW, vagy HW) a VID-et veszi alapul a P=U*I kiszámításakor, ami így fals eredményhez fog vezetni

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22414) nuke7 válasza wwenigma (#22406) üzenetére


nuke7
veterán

azt értem - és talán már mutatták is- hogy sokkal jobb a hőleadása az 1600x-nek... a kérdés az, hogy akkor én rosszul csinálom, hogy all-core 1.2V-n hajtom 3.9-4Ghz között a procit mert úgy hűvösebb..? :F így kárt tehetek benne..?

https://youtube.com/user/nuke7

(#22415) Alpi. válasza HSM (#22412) üzenetére


Alpi.
addikt

70w a cpu power. Azaz a 6 mag összesen. Az nekem nem tűnik vészesnek. Vcoret jó lenne tudni, nem hiszem, hogy 1.3v -ot adott volna. RM-et ezért nem szeretem. Olyan, mint a mesébe. Ír is valamit meg nem is.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#22416) Alpi.


Alpi.
addikt

Viszont ! Elkezdtem kicsit vizsgálgatni ezt a Hwinfo magonkénti fogyasztás értéket és arra jutottam, hogy sem fix sem Pb-s beállítás mellett nem ír valós értéket a magokra. (vélhetően)
PPT kiolvasás elvileg pontos illene legyen, mivel erősen befolyással bír az alapvető működésre plusz közel egyezik a Cpu sense általi Áramerősség * Vcore szorzattal, nem utolsó sorban az alaplap által közölt számokkal is egybevág, ezért azt vettem alapul.
Mindkét esetben módosítottam a magok fogyasztásán, egyszer lefele, egyszer felfele.
Mit gondoltok ? Így egész jól kijön a matek, bárhonnan, bárhova nézzük !
[Teszt #1 = PB / Cb R15 + Prime]
[Teszt #2 = Fix / Cb R15 + Prime]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#22417) Alpi. válasza ffodi (#22413) üzenetére


Alpi.
addikt

Ja, mutat pár W eltérést, talán igaz is lehet, de ha be van kapcsolva a C6, akkor a magok alusznak :DDD mindegy, hogy 2200 mhz-ről vagy 4200-ról kell lekapcsolni vagy épp vissza. Az, hogy az aktív, de igazán, mondhatni terhelésmentes (idle közeli állapot, ugye) magok 4200-on vagy 2200 Mhz-en lazulnak meg megint csak nem okoz olyan nagy diffit. Pár W diffi logikus, de annál több nem szabadna legyen, ha jól működik a C6 state.
alt="" title=""
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#22418) wwenigma válasza HSM (#22409) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nézd, a FIT értéktől függ és TheStilt is leírta hogy általánosságban 1,325V lehet az allcore high current safe voltage de ez változhat attól függően hogy binnelés során mit határoztak meg az adott szilícium darabkának. Van egyébként egy utility amivel bármit beallithatsz neki win alól is a FIT-et felülírva (nem linkelem inkább :D ) csak pont e miatt veszélyes. Illetve ugye a VID, amit írtak...nem egyenlő a fesszel.

Másrészt pedig itt manual override volt, ismétlem hogy nem az automata rendszer cseszte szét tehát továbbra sem látom hogy baj lenne vele.

Ami pedig szomorú hogy olyan "versenyképes" terméket hoznak ki ami 150-200W-bol versenyképes... lásd kazán AMD... nyugodtan menj moderátorokhoz és ne fenyegetozz mert minden dologra hideg fejjel korrekt választ tudok adni. Ha tetszik ha nem.

nuke7: a gyári paraméterek alatt hajtva semmiféleképpen sem.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22419) gidalight válasza wwenigma (#22418) üzenetére


gidalight
tag

A 10400 amúgy teljesen versenyképes lenne a többség által elérhető kategóriában, ha nem ütnék agyon az olcsó lapok 2666-os ram korlátjával. kár érte...

(#22420) fudi2002 válasza HSM (#22412) üzenetére


fudi2002
veterán

Érdekes, nem Te vagy az első aki írja, hogy 1ccdsnél prime avx 1.3vot kap. Hogy értsd, miért védjük a működést, 2ccds esetén gyári beállítás mellett nekem 3700mhz 1.08v prime alatt. Valamiért amdék szerint az 1 ccds elviseli, biztos így lehet. Nincs másik magcsoport amivel összefűtenék egymást.
Az alaplap oldali túlfeszelést kizártad? Asus szipiszupi tuner funkcióját volt szerencsém megtapasztalni, brutál túlfeszeléses vcore volt. Gigánál is lehet, hogy van vmi ilyesmi vagy tényleg ezek ilyenek. Érdekes mindenesetre.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#22421) nuke7 válasza wwenigma (#22418) üzenetére


nuke7
veterán

Nem.

Nem vagyok hajlandó elhinni, hogy az idle 57°C és 1.3+V biztonságosabb hosszú távon, mint az idle 47°C és 1.2V.

Nincs az az isten, hogy kisebb hőfok és alacsonyabb fesz mellett a proci élettartama csökkenjen.

Nincs PBO csak PB auto. Gyakorlatilag csak Firefox fut, Ryzen master meg a driver az nvidia driver a háttérben. Windows balanced - de ryzen balanced is ugyanilyen.
Én ebből nem kérek, talán majd télen... :(((
Ilyen nincs, hogy idle-ben annyi mint amúgy all-core OC-n stress test alatt...

Ezen meg már röhögni se tudok...

Gyakorlatilag a ryzen master hajtja a procit... WTF.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#22422) Corsa02 válasza nuke7 (#22421) üzenetére


Corsa02
őstag

Egyszer lehet érdemes lenne kipróbálnod a Ryzen Custom profilt, nálam a Ryzen 5 3600 35-40 fokos netezés alatt (függ a szoba hőmérsékletétől), néha egy-egy peak-kel, ha meg játszok akkor átrakom Ryzen Balancedre és ennyi...bááár, van hogy efelejtem és észre sem veszem, hogy nem állítottam át.

Nálam így fut a proci:
PBO= Enabled
Global C-state Control = Enabled
Power Supply Idle Control = Low Current Idle
CPPC = Enabled
CPPC Preferred Cores = Enabled
AMD Cool'n'Quiet = Enabled
PPC Adjustment = PState 0

Ram 3733Mhz és persze FCLK=UCLK=MEMCLK

Ez igy nekem teljesen elfogadható.
(persze nálam a Ryzen Master nincs telepítve)

The Truth Is Out There --->

(#22423) nuke7 válasza Corsa02 (#22422) üzenetére


nuke7
veterán

Az auto profile (PBO Off) nem ad 1.2V-nél kevesebbet a procinak, viszont all-core 4Ghz OC-nál is visszaveszi a sebességet meg mindent, de maximalizálva van 1.2V-ben a fesz...
Nem hiszem el, hogy az káros lenne bármilyen szempontból a procinak... :N

PBO off és minden limit auto-val sikerült 50°C alá szorítani idle-ben a procit - de tényleg mindent auto-ra raktam amit találtam és minden OC-s dolgok OFF-ra...

Nekem a RAM 3066-on fut, mert 3000-es szett-em van, ami még az 1600X-hez volt, ezért sem lesznek nagyon jó pontjaim valsz. :U Ezért inkább az alacsony hőfokra megyek rá, minimális teljesítmény veszteséggel.

Kis adalék: elindítom a stress testet (aida64) azonnal 81-83°C a proci és így nyilván le throttle-öl 4Ghz-re meg alá egy kicsit - 1.35V fesz mellett.
Ennél fényévekkel jobb az all-core 4Ghz, amit stabilan tud tartani, sokkal hűvösebben... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#22424) wwenigma válasza nuke7 (#22421) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne haragudj de ha elveszed a feszültséget és elveszed a frekit természetesen nem fog melegedni. Meg menni. Sem.

Tökmindegy hogy hajtod úgy ahogy az AMD megteremtette vagy ovod, babusgatod, kimeled, utóbbi esetben neked nincs szükséged ilyen processzorra hanem egy gyengebbet kellett volna venned. Mi a különbség? Az hogy nálam gyári beallitasokkal fog menni 1-2 évet aztán eladom majd kerül valakihez ahol szintén pár évet elmegy majd valamikor a kukában landol. A tiéd ugyanígy fog járni csak sokkal fittebben lesz bedaralva a kommunális hulladékkal. :DDD

Megint más téma ha feszegeted a határait, akkor majd kiderül mennyit megy el. Egyébként azt írtam, a gyári paraméterek alatt hajtva nem lehet baja. Te azt kérdezted így lehet e baja. Én azt mondtam hogy nem. Az "alatt" nem azt jelenti hogy azokon, hanem azok alatt.

Feladatkezelo és a terhelés. Valaminek hajtania kell, ez olyan mint amikor teló topikjaban sírnak hogy az android miért fogyaszt aksiidot.... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22425) Alpi. válasza nuke7 (#22421) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezek nem idle értékek ! #22417 -nél van Boost-os és fix setupos idle állapotról is screenem.
Egyébként én a Ryzen Master képen nem is látok aktuális feszt. Sosem használtam, lehet csak hülye vagyok hozzá, de nem találtam. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#22426) SECTORnooB válasza Create. (#22393) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Érdekes nekem van az egyik legrégebbi gyártás és mégis megy 4.2Ghzt, a "legfrissebb" BIOS mellett 4.3Ghzt is menne allcore ha az Asus nem selejt BIOSt ír, de hát ugye plusz megkell szüntetni a termék támogatást is . :))

(#22427) wwenigma válasza wwenigma (#22424) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ryzen masteres dolgot este megnézem ha hazaérek nálam mit mutat, nem emlékszem rá hogy ilyet csinált volna. Nálam a World of Tanks launchere eszik folyamatosan, de jobb klikk, bezárás...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22428) Create. válasza SECTORnooB (#22426) üzenetére


Create.
Topikgazda

Én novemberben vettem, edc 1-el megy 4.2ghz-t, viszont az if órajel meg össze-vissza ugrált, illetve láttam kiírva 200A-t az edc-re hwinfoban. Amúgy allcore sikerült beállítani a 4.2-őt 1.312v mellett, stabilnak tűnik eddig. A ramomat viszont nem sikerül 3600-ra belőni, 3533-on használom most, gondolom ez nem nagy veszteség.

(#22429) ballazol válasza wwenigma (#22424) üzenetére


ballazol
senior tag

"Tökmindegy hogy hajtod úgy ahogy az AMD megteremtette vagy ovod, babusgatod, kimeled, utóbbi esetben neked nincs szükséged ilyen processzorra hanem egy gyengebbet kellett volna venned."
Azt is első dolga lenne alulfeszelni, nyugi. :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#22430) nuke7 válasza Alpi. (#22425) üzenetére


nuke7
veterán

igen, tudom, hogy nem idle értékek, nekem is ezzel van a bajom - a Ryzen master pörgeti ebben a nézetben :DDD

itt lehet látni aktuálisat és ebben a nézetben nem is fogyaszt 10% cpu-t... :U
(#22424) wwenigma és (#22429) ballazol : nem az óvás a lényeg - persze az is, mert én nem 2évre veszek procit általában, csak most cseréltem a 1600X ilyen gyorsan, előtte az i5-2500 7 évig húzta... - hanem hogy nem tudom így lehűteni normálisan...

Lehet, hogy hagyom auto-n és adok a vcore-nak bios-ból egy -0.1V offset-et... :U

és a nem fog menni : Cb20 alatt írtam a pontszámot - multi-core-ban elég jót ment, csak single-ben verte el egy kicsit a gyári beállítás a netes táblázat szerint, és szerintem a ramom a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#22431) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok,

A múlt héten érkezett meg egy 3800X hozzám egy B550 Aorus Pro társaságában, némi rammal és egy Brocken 3-al.
Azt szeretném megkérdezni, hogy van e valami must do guide, amit megnézhetnék, hogy mi az amit esetleg ajánlott beállítanom?
Jelenleg minden alapon fut, egyedül az xmp-t aktiváltam.
Core boost és Pbo is be van alapból kapcsolva, szépen boostolgat is 4,5-ig. Ryzen balanced a profil.

Köszi!

---

(#22432) Guangho válasza nuke7 (#22423) üzenetére


Guangho
csendes tag

Nálad valami nem kerek az egészen biztos. Nálam az r5 3600 alap beállításokkal, energiatakarékos funkciók engedélyezésével, alap állapotban, böngészés közben gyakorlatilag a 6 magból három alszik, a másik három meg éppen, hogy dolgozgat egy kicsit. Ergo melegedni sem melegszik. A linkelt képeden látható Avarage core voltage, hőmérséklet érték is teljesen abszurd.

fudi2002 " Érdekes, nem Te vagy az első aki írja, hogy 1ccdsnél prime avx 1.3vot kap."

Nekem prime small FFT futtatása közben 1,2 voltnál nem kap többet a poci, egész egyszerűen az alap limitek megfogják.

(#22433) Alpi. válasza nuke7 (#22430) üzenetére


Alpi.
addikt

Ez így már mennyivel másabb. :)
Az mondjuk kemény, hogy RM ennyire tolja a cput. -.-

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#22434) beef válasza Alpi. (#22433) üzenetére


beef
őstag

Nálam 0.05 - 0.1% az RM CPU használata.

(#22435) Albigator válasza Guangho (#22432) üzenetére


Albigator
őstag

Alapon is boostolgat rendesen a proci, nem kell Chrome se h 60 fokra is felkússzon néha-néha... ( Balanced profil, 3600X, 4.4 GHz max boostok).
Custom sémával sokkal ritkábban fordult ez elő és ezért az átlag hőmérséklet is alacsonyabb volt.

Nálam full auton 1.29V-ot adott átlagban Small FFT alatt.
Blend testnél 1.33V-ot

Mondjuk ez 3600X, ami ugyebár alapon is jobban van feszelve, a +200 MHz (max) órajelért cserébe (65W vs 95W TDP).

[ Szerkesztve ]

(#22436) Albigator válasza Create. (#22428) üzenetére


Albigator
őstag

Az hogy novemberben vetted nem sok info. Én amit 2020 májusban vásároltam procit, 2019 júliusi volt. :C

Amúgy milyen a vízhűtés? Megérte cseréljed a Mugent? (Nekem is ilyenem van, azért kérdem.)

[ Szerkesztve ]

(#22437) fudi2002 válasza Guangho (#22432) üzenetére


fudi2002
veterán

Hopsz, akkor mégicsak az alaplapok lesznek a ludasok ebben? Többiek? 1ccdsek smallfft fesz és freki?

Az "alap" szavakat kerüljük, mert van ahol alap, hogy az alaplapi oc is be van kapcsolva.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#22438) Create. válasza fudi2002 (#22437) üzenetére


Create.
Topikgazda

Megnéztem default bios beállítással és ahogy a 90fokot eléri, úgy csökkent a feszen. 1.296v-ról 1.26v-ra.

(#22439) Albigator válasza fudi2002 (#22437) üzenetére


Albigator
őstag

Ezeket én sose használtam.

Ez System Tuning : Normal-on van (Asus Optimal a másik választás).
Vagy milyen marhaságok vannak még?
Performance Bias: Auto (None/ CB R15 Gentle/ Aida/Geekbench / CBR15 Aggressive)

(#22440) gidalight


gidalight
tag

3600x teljesen alapon, prime AVX alatt. Nem sajnálja tőle (és én sem sajnálom, ha ezt gyárilag jónak látják, akkor hagy kapja). :P

[ Szerkesztve ]

(#22441) Create. válasza gidalight (#22440) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ez vagy nem small fft vagy valami nem stimmel, mert túl kicsi a hőfok.

(#22442) gidalight válasza Create. (#22441) üzenetére


gidalight
tag

Nekem eléggé annak tűnik:

(#22443) arabus


arabus
addikt

kiadták a a 4000-es APU szériát

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#22444) Create. válasza gidalight (#22442) üzenetére


Create.
Topikgazda

És mivel hűtöd? Nekem 1mp alatt 80+ fok, utána meg 90. Hány hzn megy ilyenkor a proci?

[ Szerkesztve ]

(#22445) gidalight válasza Create. (#22444) üzenetére


gidalight
tag

Zalman CNPS10X performa+ (adatlapomon). Ez ugye X, korai példány, alapból egy tonna feszt kér (1,48V-ig is elmegy, viszont 1,2-ről tán még a 4GHz allcore sem lenne stabil)

(#22446) wwenigma válasza arabus (#22443) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hahahshshahhshshhahahhahh. Aztak. mekkorát megy. :) Várós az asztali is.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22447) nuke7 válasza Albigator (#22435) üzenetére


nuke7
veterán

mi ez a custom séma?
már valaki más is említette - esetleg adsz egy linket ehhez..?

(#22445) gidalight : az elég jó hűtőnek tűnik :K
(lehet, hogy kéne szereznem egy 120-as aio-t megint..? :F)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#22448) ffodi válasza wwenigma (#22446) üzenetére


ffodi
veterán

Ez egy validált CPU-Z (max. órajel) eredmény, abszolút semmitmondó (de ne legyen igazam). :)

Saját eredmény, valós CPU VCore itt is 1,48-1,50 V körül volt, de CPU-Z rosszul jelezte ki...

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22449) Create. válasza gidalight (#22445) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ilyenkor hány hz-n megy a proci? Nekem az a hőfok ilyen fesz mellett kevésnek tűnik még mindig. Ráadásul ez egy kis hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#22450) wwenigma válasza ffodi (#22448) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem most igy van, az EDC-t tesztelem de nalam nem stabil az EDC1, 10-zel csak csak.... erdekesseg hogy most megette a PPT/TDC /EDC limiteket és engedi allitani feljebb is mint a proci limitje. :DDD Gyorsan ki is probalom...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.