Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) Brekkk válasza Exodion (#20944) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nyomtam optimize all. Akkor lett 8 %, de bármerre próbálom állítani hibaüzenetet kapok 35%-alatt. A 18%-al elégedett lennék.

jokeph: AI suite-t nem próbáltam még. A letöltések között nem találtam ilyet,
Csak valami Utulities-t találtam, ami meg nem indul el, mert azt írja a legfrisebb Win-re, hogy nem támogatott OP rendszer

(#20952) arabus válasza #32839680 (#20949) üzenetére


arabus
addikt

azért ehhez képest?
elég gagyi hatás jön le.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#20953) Brekkk válasza Brekkk (#20951) üzenetére


Brekkk
senior tag

Megkövetem magam 20%-ig le lehet vinni BIOS-ban, de lejjebb nem.
Sajnos egy pici hangja itt már van a ventiknek. 15% lenne optimális, de az nem megy.

(#20954) csiga8 válasza #32839680 (#20949) üzenetére


csiga8
senior tag

A cpu kupakon lévő felirathoz képest hogyan helyezkednek el alatta a chipek?
Valahol már láttam róla ábrát, de nem mentettem el.

(#20955) Brekkk


Brekkk
senior tag

Mik a szimptómái, ha túl alacsonyra veszem az offset vcore feszültséget?
Jelenleg -0,0475-nél vagyok.

A cinbench 15 pontom maradt annyi mint előtte, mind a single mint a multi core mellett.
Ellenben a hőfokok már nem mennek 84 fok fölé HW infó szerint AIDA stress test alatt.

(#20956) jokeph válasza Brekkk (#20951) üzenetére


jokeph
nagyúr

Itt van, parancsolj:

A Please Select OS-nél az Others-t válaszd be. ;)

(#20957) Brekkk: jó kérdés, vicces fiúk szerkeszti az Asus honlapját. :D
Az én lapomnak pl. az OS álasztóhoz tették, de az x+1 végtelenedik lenyitható "show all" fül hozta elő, nem is elsőre találtam meg. :))
Nálam mindent is lehet benne szabályozni, komplex kis progi gyűjtemény, a lényegesebb OC paramétereket is.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20957) Brekkk válasza jokeph (#20956) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi. A win 10 alá vajon miért nem rakják be?
Eszembe sem jutott volna egyéb OS-hez keresni ezt a programot.
Rákukkantok :R

(#20959) Sz4bolcs válasza Brekkk (#20951) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

AI suittal vigyázni, az a program konkrétan leszedhetetlen volt a gépről, ha egyszer feltette az ember...

(#20960) jokeph válasza Sz4bolcs (#20959) üzenetére


jokeph
nagyúr

:U
Minden levarázsolható, de miért is kellene leszedni ? ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20961) chopin42 válasza jokeph (#20960) üzenetére


chopin42
őstag

Mert egy bugos szar bloatware? :(

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#20962) Exodion válasza Sz4bolcs (#20959) üzenetére


Exodion
aktív tag

Armoury crate - et probaltad mar? :DDD
Az AI suite nem is annyira veszes. Armouryhoz 6 kulonbozo appot kell leszedni amibol 1-2 kanji karakterkeszlettel beszelget veled + scheduled taszkok + servicek + registry cleanup.

[ Szerkesztve ]

(#20963) hackeeeee válasza #32839680 (#20949) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én korábban írtam, haver is elégedett vele 3600-on, nekem a 3700x már eléggé forró volt alatta.

Véleményem szubjektív...

(#20965) hackeeeee válasza #32839680 (#20964) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4GHz-n sima volt, a 4.1 már karcos volt, felette elforrt. A 3600-at simán viszi PBO-val, a 3700x már eléggé forrt alatta így.

Véleményem szubjektív...

(#20966) DonDennis


DonDennis
senior tag

Szerintetek azt mi okozhatja, hogy ha simán kikapcsolom a gépet, win->főkapcsoló->leállítás akkor szépen leáll minden nincs is gond. De mikor másnap bekapcsolom (akkor sincs semmi pöc röf indul, talán túl gyorsan is) de ha bemegyek a feladatkezelőbe akkor azt Indítás óta eltelt idő-t úgy számolja mintha nem is kapcsoltam volna ki a gépet. Ha viszont ilyenkor rányomok az újraindításra és újra indul(kb. 3másodperccel lassabban mint előtte ilyenkor még látom a nevem és a képem a winnél) akkor már nulláza az indítás óta eltelt időt. Tapasztalt már valaki ilyet :D? Nem érzem lassabbnak a rendszert meg semmi csak fura ez.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#20967) Albigator válasza DonDennis (#20966) üzenetére


Albigator
őstag

Csak 1 tipp de szerintem azért, mert alapból be van kapcsolva winen belül a gyors rendszerindítás... Ami egy félhibernált állapotot takar kb. Ezért mikor leállítasra nyomsz, akkor a gép nem áll le ténylegesen igazából..
Próbáld ki h kikapcsolod a gyorsrendszerindítást és nézd meg úgy is. (Én most telóról vagyok, így nem tudom megnézni)
Itt találod meg: Energiagazdálkodási lehetőségek/ A főkapcsoló funkciójának megadása..
Én amúgy a biztonság kedvéért mindig azt javaslom érdemes ezt kikapcsolni, okozhat valamikor galibát..

[ Szerkesztve ]

(#20968) RECSKA válasza Albigator (#20967) üzenetére


RECSKA
veterán

igen. Ki kell kapcsolni, ha zavar. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20970) PuMbA válasza DonDennis (#20966) üzenetére


PuMbA
titán

Igazi first world problem :DDD 4 éve használok Windows 10-et és zéró hátránya van. Driverek felrakásakor a telepítők ezért kérnek mindig restartot. Azért van engedélyezve alapértelmezetten, mert így a jó.

[ Szerkesztve ]

(#20971) DonDennis válasza Albigator (#20967) üzenetére


DonDennis
senior tag

Valóban be volt kapcsolva köszönöm szépen!

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#20972) Csaber válasza Bjørgersson (#20927) üzenetére


Csaber
senior tag

Elég jó a hallásom , szinte minden évben járok hallásvizsgálatra... komolyan gép bekapcs a gyári hűtő ahogy felpörgött tápnál kikapcsoltam a gépet ...olyan borzasztó hangja volt...igaz én sose használtam a procihoz mellékelt gyári hűtőt... :)

(#20973) Albigator válasza PuMbA (#20970) üzenetére


Albigator
őstag

"Azért van engedélyezve alapértelmezetten, mert így a jó."

Hát ezzel nem értek egyet.
Ez megint csak konfig/periféria (driver) vagy BIOS függő szerintem.
Ryzen 2000-es topikot olvasva, láttam is, hogy volt ebből rengeteg probléma, még nálam is. Én pl be se tudtam kapcsolni a gépet "leállítás" (félhibernálás) után nem bootolt. Már mindenre gyanakodtunk h mi okozza a hibát (alaplap, gyenge elem, BIOS, proci stb.) és közben csak az volt a gond, hogy a gyorsrendszerindítás be volt kapcsolva.

3600X-el mikor nem rég újból raktam a wint, már nem jelentkezett a hiba de a biztonság kedvéért kikapcsoltam ezt a csodás featuret...

[ Szerkesztve ]

(#20974) PuMbA válasza Albigator (#20973) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, értem. Akkor ez régebbi Ryzen BIOS / AGESA gond lehetett, de szerintem most már kijavították, hiszen az elején ugye voltak bőven Ryzen gondok, főleg az első generációnál. Inteles géppel sosem találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#20975) Albigator válasza PuMbA (#20974) üzenetére


Albigator
őstag

Lehetséges. Csak most az előbb néztem meg, nálam 7 mp mínuszt jelent a gyorsrendszerindítás (míg megnyomom a bekapcs gombot és még meg nem látom a wines bejelentkezési képernyőt) :
-35mp vs 28mp (jó sok cucc rá van dugva a gépre: 3 HDD, 1 satás SSD, M.2-es NVME SSD; 2 monitor - 2 tv; 5.1es hangrendszer; 2 egér amiből egyik vezetéknélküli, 1 BT adapter, fejhallgató)
-legutóbbi BIOS művelet 23mp mind2 esetben

Szóval én 7 mp-ért "nem kockáztatok" inkább. :D

Ehhez képest egy 8.genes i3-as laptop amiben csak 1 SSD van és nincs rádugva semmi, gyorsrendszerindítással:
-9mp
-legutóbbi BIOS művelet 2-3mp
;]

[ Szerkesztve ]

(#20976) PuMbA válasza Albigator (#20975) üzenetére


PuMbA
titán

Úú, az jó sok. Én hamarosan akarok Ryzen gépet, de a mostani 2 mag 4 szálas Pentium G4560-nal gyors rendszerindítással is 7-8mp a desktopig maximum.

[ Szerkesztve ]

(#20977) DonDennis


DonDennis
senior tag

Lehet nem a legjobb példa de durva, hogy b550 vs. x570 árban szinte alig van difi. Én se vártam meg a b550, mert kb. 2 hete JayTwoCents is azt mondta, akinek kellenek a B550 funkciói az jobban jár már egy x570-nel.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#20979) PuMbA válasza DonDennis (#20977) üzenetére


PuMbA
titán

40k-ért is van B550, annyiért pedig nem kapsz X570-et :)

(#20980) DonDennis válasza PuMbA (#20979) üzenetére


DonDennis
senior tag

Jó de itt amit linkeltem az ugyan azon márka ugyan azon családjának változatai volta. Ilyen alapon van 54k ért is X570 de van 282k ért is.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#20981) wtshuaweip9


wtshuaweip9
csendes tag

Üdv!

3300x proci mellé melyik a legolcsóbb lap ami tökéletes egy 1070-es VGA és 16gb ddr4 memórai mellé? Későbbi proci upgrade stb nem érdekel, csak az hogy a legolcsóbb lap legyen ami tökéletesen kezeli a cuccokat.

Köszi!

(#20982) Albigator válasza PuMbA (#20976) üzenetére


Albigator
őstag

Hát persze, amikor lehúztam mindent mikor a win-t telepítettem tisztán azért gyorsabb volt.
De nálam az a mindennapos amit korábban írtam le. Kb 1-2szer kapcsolom BE és KI a gépet egy nap, úgyhogy nem olyan nagy probléma azért..

[ Szerkesztve ]

(#20983) Andie válasza wwenigma (#20947) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm mindenkinek a hűtéssel kapcsolatos problémámra a segítséget!
Egyelőre visszavettem a gameboostot, 3600-on nem forrósodik annyira, sőt, hogy a windowsban leveszem a powermanagementet "Energiatakarékos"-ra, akkor nem megy 50 fok fölé játék közben. Viszont nem tapasztalok semmi lassulást. Ez az opció vajon mit csinálhat, hogy ennyire "hűvös" lett tőle a proci?

Illetve még: Mi az a PBO ? :F

Ezt a hűtőt néztem ki a tanácsotok alapján: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO [link]
Ez szépen belefér a B450 Tomahawkba, ugye?
Holnap felhivom a boltot, kérek egy ilyet, és beviszem hozzájuk cserére.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#20984) kecsawi válasza wtshuaweip9 (#20981) üzenetére


kecsawi
senior tag

MSI B450M Pro VDH MAX alá már nem mennék.

(#20986) Andie válasza #32839680 (#20985) üzenetére


Andie
őstag

No várj, akkor ez az Arctic Duo mégsem jó? (most olvasom közben @arabus kollega tanácsát, hogy ne ilyet vegyek, mert kisebb a hűtőlapka mint a proci teteje) - akkor vegyem azt a GELID-et?
Hol tudom ezt a PBO-t állítani? Valami jumper van az alaplapon?

Igazából játék közben soha nem láttam a procit felmenni 20-30% fölé. Alapesetben (folyamatos Elitezés közben pl) 10-15%-on ketyeg. Ilyen értelemben tehát nem érzem szükségét semmi boostnak vagy brutál 4200 Mhz-eknek, sokkal jobban aggaszt a 80-100 fok közötti hőmérséklet. Nem is értem, miért kapcsolta be a srác a GameBoostot, hát nincs az a játék ami per pill ezt a procit megizzasztaná, hisz inkább a videókártya a szűk keresztmetszet.
Ez a ventilátorgörbe nekem eléggé félelmetesen hangzik, de elmondom a boltban, majd, kimásolom, amit írtál :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#20987) Beba Snake válasza kecsawi (#20984) üzenetére


Beba Snake
junior tag

+1 szavazat.
Jó az a lap és most 26k-ért kellemesen olcsó. (MAX nélküli verzióm van belőle majdnem 2 éve.)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#20988) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok, egy hulye kerdesem lenne. Ez az elso ryzen procim (3900x). Normalis hogy windowsban nem csinalok semmit es "csak" 2200mhz -ig veszi vissza az orajeleket?
Intelnel ugye lekapta 800 -ig talan, es ha kellett akkor porgette fol.
Redditen beszelnek ossze-vissza 3800 a min, 2200 a min, folyamatos 100%...

Ryzen balanced power plant hasznalok 5% min cpu -val, van max 56C -m cinebench r20 alatt. :R

(#20990) Brekkk válasza Andie (#20986) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nekem is freezer 34 esporst duo-m van. 3600 és 3600 x-re tökéletes. Nekem egy jobban szellőző házban van, ìgy játék közben 65-70 fokos a proci 1300 as fordulaton. Így a vga a leghangosabb nálam. Aida teszt alatt belenyal a 83- 85 fokba, de eddig ez a legdurvább teszt ami ennyire megozzasztja s CPU-t. Meg az y-cruncher. A 85 fok a cpu dióda hőfoka, a cpu 73-75 fölé nem megy soha.

(#20991) Malibutomi válasza Exodion (#20988) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tedd fel a Ryzen mastert es abban nezd meg ez is leveszi nagyon alacsonyra az orajeleket

(#20992) DonDennis


DonDennis
senior tag

Nem igzán sikerül megbarátkoznom ezekkel a magas idle hőfokokkal :B így kicsit keresgéltem, és találtam egy srácot akinek ugyan úgy ASUS x570 és 3700X van, ő ezeket a beállításokat csinálta és így idle-be 32-35 fok kőrül van a procija ami azért elég baráti.

Ez a beállítása ez így elsőre milyennek tűnik? Vagy csak elég lenne a CPU Core Voltage Offset: 0.07500 és a PBO beállításokkal nem is kéne szórakozni mint ő?

CPU Core Voltage: Offset mode
CPU Core Voltage Offset: 0.07500
CPU SOC Voltage: Offset mode
VDDSOC Voltage Offset: 0.07500
Precision Boost Overdrive: Manual
PPT Limit: 300
TDC Limit: 230
EDC Limit: 230
Precision Boost Overdrive Scalar: Manual
Customized Precision Boost Overdrive Scalar: 2x

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#20993) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Üdv.
Úgy látom a ryzen válogatós étvágya miatt sokan a rammal kapcsolatban is itt kérdeznek inkább, így én is így teszek.
Asus Prime B550 Wifi QVL-jén ajánlott a G.SKILL Trident Z 3000MHz CL 15 GTZ.
Valaki használ megelégedéssel ilyen ramot?
Köszönöm!

(#20994) Bib válasza DonDennis (#20992) üzenetére


Bib
őstag

Ezekkel a beállításokkal nem az idle temp a cél, sőt pbo limitek kitolása plusz hőt fejleszt, az offset meg lehet, hogy negatív irányba viszi a boostot. A pbo auto beállítás szerintem tökéletes 3700x-hez, ha bírja lehet - offset. Legyen jó hűtés rajta, akkor fog szépen boostolni.

(#20995) Exodion válasza Malibutomi (#20991) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ah koszi! Szoval "ki is kapcsolja" a nem hasznalt magokat es ezzel nem tudnak mihez kezdeni a progik. Jo tudni; sebaj ma is tanultam valamit.

[ Szerkesztve ]

(#20996) wwenigma válasza Andie (#20983) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

"Egyelőre visszavettem a gameboostot"

Rákapcsoltal biosbol valami gyartoi sz*rt? Energiamanagement azert mert ugy lassabban skalaz fel a proci a kivant frekvenciara, okozhat problemat.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20997) Omli85 válasza DonDennis (#20992) üzenetére


Omli85
őstag

Ha emeled a limiteket emelkedni fog a core voltage is így jobban fog fűteni.
Azt a limit értéket kell kitapogatni ahol még megvan a maxos boost órajel és a feszültséget is visszaveszi keményebb terhelés mellet 1.1-1.2V közé (cpu függően allcore 4-4.1GHz max boost értendő p95 vagy CB20 alatt mondjuk)
PPT 95-100 között lesz szerintem optimális így megmarad a PBO előnye és allcore boostot is hozza komolyabb túlfeszelés nélkül. (persze érdemes megnézni llc beállításokat is)
Voltage offset csalóka tud lenni igencsak kocka függő melyik mennyi offsetet bír és komolyabb terhelésen ha jó is lesz könnyen lehet instabil a nagy offsettel pl jatékok alatt nagyobb boost órajelen.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#20998) jeni válasza kellcucc (#20993) üzenetére


jeni
félisten

Az Asus gyári honlapján is szerepel az adott ram KIT?
Persze ez nem feltétel és nem mindent tesztelnek le.
A CL16 mindegyikével nincsenek gondok legalábbis.
A CL15 ritkább felállás.

(#20999) penene


penene
őstag

Sziasztok,

egy darabig nem néztem a topikot és 994 üzenetről maradtam le. :)
Még nem telepítettem fel a Win10 2004-es frissítést. Akkor most van valamilyen akadálya, amiért ne rakjam fel, vagy kötelező work-around, amit meg kell tenni esetleg?

Korábban random fagyásokról olvastam. :)

(#21000) kellcucc válasza jeni (#20998) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Szia félisten :)
ASUS Link honlap alapján megeszi az alaplap ezt a ramot : F4-3000C15D-32GTZ. B-die chipes, habár ahogy olvasgatom nem húzható - nem is tervezem. R5 3600 lesz rajta.
Másik amit néztem az ez: Crucial 32GB KIT DDR4 3000MHz CL15 Ballistix Black, de ez már nincs az alaplap QVL-jén feltüntetve, illetve 10%-al drágább is (de elvileg húzható, amire ugye nincs szükségem)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.